't Palet nam met toneelspel en maaltijd afscheid van zesde-klassers „Gemeente had flexibeler beleid kunnen voeren" B. en W. in antwoord op VVD-vragen „Verstoorde relatie is te wijten aan Schoolraad" G.S. BEANTWOORDEN VRAGEN OVER SCHOOLGRENZEN LEUSDER KRANT - ONDERWIJS DONDERDAG 1 JULI 1976 LEUSDEN - In de hal van de openbare basisschool ,,'t Palet" vond donderdagavond 24 juni de gezamenlijke broodmaaltijd plaats, die ouders, leerkrachten en zesde klassers, die van de school afscheid nemen, om 18.00 uur plegen te gebruiken Dit jaar was. als variatie op het the ma, de hitte een (welkome) gast aan de Willem de Zwijgerlaan te Leusden/Zuid De voorzitter van de ouder- commissie, de heer W J Buij- tendorp, haalde herinneringen op aan zijn eigen afscheidsdag van de lagere school in het laatste oorlogsjaar. Een dag, die wel wat anders verliep dan deze af scheidsdag van ,,'t Palet" Hoofdonderwijzer A. M van Aken reikte aan alle 28 zesde- klassers de diploma's en een kleurenfoto van hun klassege meenschap uit, en sprak de kin deren ten afscheid toe. Van de nu oud-zesdeklassers ontvingen hij en mevrouw Nauta een kado. Om 20.00 uur vond in Restau rant ,.De Mof' te Leusden/Zuid de feestelijke toneelavond plaats. Voor de leerlingen van de zesde klas, hun ouders en andere leer lingen en belangstellenden voer den de vijfdeklassers het toneel stuk in drie bedrijven ,Het offer- vat" op. Dit jaar voor het eerst lever den ook de vierdeklassers uit vol le borst, onder de enthousiaste aanmoediging en met de gloed volle gitaarbegeleiding van on derwijzer Werdler, hun bijdrage aan de festiviteiten. Ze zongen de liedjes ..Old Mac Donald had a farm". ..Heb je wel gehoord van de Zilveren Vloot". ,,De historie van Linkie Pinkie" (met solistische medewerking van 2 meisjes!), ,,Wat zullen we doen met de dronken zeeman", en als bekroning het door de heer Werd ler geschreven ..Paletlied" op de melodie van .Champs Elysées" De dames Woudstra, Plas- mever. Riinders en De Goover hadden het stuk ,,Het offervat" herschreven naar een bestaand gegeven. Mevrouw Vos verzorg de choreografie, de heer Vos nam de geluidsvondsten èn verzorging voor zijn rekening. De grime werd verzorgddoorde heren Eng- berink, het instuderen van de liedjes kwam voor rekening van de heer Werdler De heer Os kamp vervaardigde de aardige decors Het vervoer daarvan ge schiedde door de firma Hols. Het programma werd gestencild door mevrouw Fraiquin Het was een bijzonder leuk to neelspel, dat vol zat met humo ristische vondsten, en dat door de kinderen met veel flair werd gebracht HoofdrolspeelsterSan- derijn Geerts, die Tante Patent gestalte gaf, deed dat met veel charme, aanstekelijk lachend, opgewekt in haar doen en laten, overtuigend in haar verbazing over de ongelooflijke gebeurte nissen, die zich afspeelden rond de oude vaas, die zij bij het plan ten van haar perenboom opgroef Tegenspeler Eric Bontebal had als Batavier Sof een dankbare rol, en haalde daar ook uit, wat erin zat. Alle kinderen waren trouwens op dreef in hunspel. De wijze, waar op Marcel van Daatselaar de post bezorgde, en de wijze waarop de leden van de Opbouwende Jon geren Beweging hun kamp hiel den, was op zichzelf kostelijk. De vele woordspelingen werden door de kinderen bijzonder goed overgebracht De wijze, waarop bekende personen, begrippen en bewegingen in het zonnetje wer den gezet, was doortrokken van een milde humor, Onovertroffen was het moment, waarop Alex Buurlage, de leider der Opbou wende Jongeren Beweging, die een zo keurig kamp hield in de vrije natuur, zijn medekampgenoten wekte, en de heer Vos op de ach tergrond een plechtig gezongen Morgenrood, uw heilig gloei en heeft ons steeds de dag ge bracht. Breek tochdoor, oh licht- vernieuwer, in de grote volke- renmacht" door ,,De Stem des Volks deed horen Ik ben die woorden meteen maar eens gaan opzoeken, en kan me best voortellen, dat een groot deel van ons volk, dat in nü niet meer voor te stellen armoede leefde, grote moed putte! - Zoals gezegd ging Tante Patent een boompje in haar tuinplanten, en vond zij bij die handeling een vaas. Haar arts, dokter Virus, die even langs kwam om naar Tante Patents gezondheid te in formeren, kreeg de vaas als ge schenk mee, want Tante Patent vond de vaas als paraplubak toch minder geschikt. Als Tante Patent ter ruste gaat: Wat is het leven toch heer lijk, als je maar normaal doet", verschijnt de Batavier Sof, die de vaas, een offervat. moest bewa ken endie op het moment dat Tante Patent de vaas wegnam, even moet zijn ingedut. Bij Wodan en bij Thor hij eist zijn offervat terug. Aanvankelijk weet Tante Patent niet over welk voorwerp Sof het heeft, maar al spoedig wordt haar duidelijk, dat hehom de aan dokter Virus geschonken door haar afgekeurde paraplubak gaat. Zij weet de wild ,njet,njet" roe pende Sof, die, vlees, vlees" ziende, Tante Patents poesDom- meltje met zijn knots wil doden, te kalmeren, en stapt met Dom- meltje aan de lijn naar de slager om runderlapjes voor Sof te gaan halen. Sof heeft na Tante Patents ver trek de haan van de buren gedood, stoel gesloppt om hout voor zijn vuur te verzamelen, en is bezig met twee stenen vonken op te wekken. De buurvrouw komt bij Tante Patent om haar haan hui len, en beschuldigt van diens dood de barbaar, die zij in Tante Pa tents tuin zag. Tante Patent kan niet verhinderen, dat Sof op een onbewaakt ogenblik uit zijn schuil hoek tevoorschijn komt, en zij stelt hem voor als haar neef, die lid is van de Impulsieve Be weging. De leden daarvan doen alles wat er in hun hoofd op komt. Inmiddels spreekt het gehele dorp over Tante Patents neef van de Impulsieve Beweging, en de heren De Vries en Nopjes geven hun keurige kantoorbanen eraan, gaan naar de feestartikelenwinkel van Leutjens (ook hier weer voor de ingewijden een zalige naam- bespeling!) en steken zich in be renvel, met koeiehorens op het hoofd. De Impulsieve Beweging in het dorp neemt een grote vlucht vele brave burgers en burgeressen treden toe. Wanneer de Opbouwende Jonge ren Beweging in Den Treek een keurig kamp heeft ingericht, wor den ze overruled door de leden van de Impulsieve Beweging, die de worteltjes, de radijsjes en de diepvrieskip onder elkaar ver delen en verslinden Tante Patent haalt intussen uit de kelder van mevrouw Virus, die het offervat als inmaakvat voor snij- en witte bonen in ge bruik heeft genomen, de door Sof opgeëiste vaas terug, wantSof wil nu eindelijk wel eens terug naar het Walhalla. De snij- en witte bonen komen op straat terecht, en professor Weetveel neemt het vat als een historisch belangrijke vondst voor zijn museum mee. Thor is vertoornd, en laat het steeds donderen Sof probeert Thor tevreden te stellen door zolang maar uit een ander vaatje te tappen Het slot van het liedje is dat Sof zijn vat terugkrijgt, zodat hij, als Tante Patent de vaas weer onder de perenboom be graaft, naar het Walhalla kan terugkeren. Dat de leden van.de Impulsieve Beweging er genoeg van krijgen en hundagelijks werk weer opnemen, en dat Tante Pa tent verzucht ,,Wat is het leven toch heerlijk, als je maar nor maal doet Voor alle actrices en acteurs een roos meteen vaantje. Voorde dames Woudstra, Plasmeyer, Rijnders en De Gooyer een boe ketje, en voor alle aanwezigen in de zaal een bijzonder amu sante en ontspannende avond V.V.D.-VRAGEN Op 18 juni jongstleden stelde de VVD-fraktie de volgende vragen aan het college: 1. Is de schoolraad voor 't openbaar onderwijs om advies gevraagd over de door uw college genomen maatregelen inzake de overplaatsingen van leerlingen en zo ja, hoe luidde dit advies9 2. Is het inderdaad juist dat door uw college verschillende essen tiële afspraken die in dit kader met de schoolraad zijn gemaakt niet zijn nagekomen? Zo ja, welke zijn deze afspraken en op welke wijze zijn deze vastgelegd? 3. Hoe heeft naar de mening van uw college de adviescommissie uit de schoolraad gefunctioneerd die is ingesteld voor het mede- beoordelen van de ingekomen bezwaarschriften tegen de over plaatsing en in hoeverre is gebruik gemaakt van de ad viezen van deze commissie? 4 Is ook uw college van mening dat er sprake is van een verstoorde relatie tussen de schoolraad en het gemeentebestuur en zo ja, waaraan is dit naar uw oordeel te wijten? 5. Is uw college bereid om de inhoud van uw brieven die zijn verzonden in antwoord op de in het raadsdossier ter inzage ge legde brieven van de schoolraad, de vereniging voor openbaar on derwijs en oudercommissie van ,,De Bongerd" en de advies commissie uit de schoolraad openbaar te maken9 6. Behalve over de procedure ten aanzien van de overplaatsing van leerlingen heeft de schoolraad blijkens perspublikaties zich eveneens ontstemd getoond over de gevolgde procedure bij de be noeming van een hoofd van een lagere school en twee hoofd leidsters. Kan uw college mede delen wat de achtergronden zijn van deze ontstemming? ANTWOORDEN VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS 1. Inderdaad is de schoolraad voor het openbaar onderwijs om advies gevraagd over de door ons genomen maatregelen inzake de overplaatsing van leerlingen. De schoolraad heeft met de maatre gelen ingestemd. Deze instem ming is eerst gegeven nadat bleek, dat bedoelde maatregel de enige oplossing was om te komen tot een evenwichtige verdeling van de leerlingen bij het openbaar onderwijs. Met de schoolraad zijn wij van mening dat hieraan veel bezwaren zijn verbonden, doch gezamenlijk werd tot de overtuiging gekomen dat er geen andere alternatieven voorhanden waren. Wij merken hierbij nog op dat wij reeds in januari jl. aan de school raad advies hebben gevraagd over de stichting van een vierde openbare kleuter- en lagere school Hierbij ging het niet alleen om het stichten van dit onderwijs instituut als zodanig, doch is door ons ook aangegeven waar dit zou verrijzen en waarvandaan de leerlingen van deze school zouden komen Wij hebben het als teleurstellend ervaren, dat toentertijd door de schoolraad is volstaan met de opmerking dat men zich met deze plannen kon verenigen, zondat dat daarbij adviezen zijn verstrekt, die van belang konden zijn bij de verdere uitwerking van de plannen ONJUIST 2. Het is pertinent onjuist dat door ons essentiële afspraken met de schoolraad niet zijn nagekomen. Wij mogen u m dit verband ver wijzen naar onze aan de school raad gerichte brief d.d. 31 mei jl., kenmerk 2172-76, waarvan een fotocopie hierbij is gevoegd. TELEURGESTELD 3 Wij zijn teleurgesteld over de wijze waarop de advies commissie zich heeft gekweten van haar taak ons college te advi seren inzake de ingekomen bezwaarschriften tegen de over plaatsing v^n een aantal leerlingen bij het openbaar on derwijs per 1 augustus a.s. De commissie adviseerde om alle re clamanten tegemoet te komen, zonder dat relevante ar gumenten zijn aangevoerd, waarop dit advies zou moeten steunen. Afgezien van het feit dat het op volgen van zulk een advies zou betekenen dat niet voldoende recht wordt gedaan aan degenen die geen schriftelijke bezwaren indienden hebben wij niet de overtuiging gekregen - ook al ge zien het korte tijdsbestek waarin een en ander werd afgehandeld - dat de bezwaarschriften indivi dueel behandeld en getoetst zijn. Teneinde te komen tot zo ver antwoord mogelijke beslissingen op de bezwaarschriften zijn deze geval voor geval uitvoerig door ons beoordeeld, waarbij alle per soonlijke omstandigheden in ogenschouw zijn gekomen. Inmiddels zijn alle bezwaarden van onze beslissing op de hoogte gesteld. ADVISERENDE TAAK 4. Deze vraag moet tot onze spijt bevestigend worden beant- ■Woord. De verstoorde relatie is naar ónze mening voornamelijk te wijten aan een minder juiste interpretatie door de schoolraad van haar wettelijke taak, alsmede aan onvoldoende inzicht in de verhoudingen tussen de raad als adviesorgaan van het gemeentebestuur als be stuur van het openbaar onder wijs. De schoolraad heeft op grond van de wet een ad viserende taak omtrent bepaalde daarin aangewezen on derwerpen het openbaar onder wijs betreffende. De gemeente lijke bestuursorganen (raad en college) hebben terzake niet al leen de beslissingsbevoegdheid, doch dragen ook de hiermede gepaard gaande verantwoorde lijkheid. Wij zijn teleurgesteld dat de schoolraad meer aandacht lijkt te schenken aan procedurele zaken en randverschijnselen die niet tot haar wettelijke taak be horen dan aan de kernproblemen van het openbaar onderwijs ter plaatse. Bij ons bestaat de indruk dat de schoolraad zich hiervan onvol doende bewust is geweest. On zerzijds is met het oog hierop de dringende wens geuit te komen tot een openhartig gesprek omdat wij een goed functio nerende schoolraad op prijs stel len. Om te komen tot een norma lisering van de betrekkingen hebben wij aangedrongen op een gesprek met het dagelijks bestuur van de schoolraad. Vanwege de complexiteit van de pro blematiek menen wij dat dit ge sprek - althans in eerste instantie een besloten karakter dient te hebben. 5. De bereidheid hiertoe is van onze kant aanwezig. De antwoordbrie ven werden bij de beantwoording ingesloten. ONTSTEMMING MISPLAATST 6. De schoolraad heeft haar ont stemming uitgesproken over het feit dat de voorgedragen kandi daten - alvorens de benoeming door de gemeenteraad plaatsvond - zijn uitgenodigd vooreen gesprek in een vergade ring van de technische onderwijs commissie. Om de benoeming door de gemeenteraad meer ge motiveerd te doen zijn is het onzes inziens voor de hand lig gend dat vooraf aan de daarvoor in aanmerking komende com missie uit de gemeenteraad de ge legenheid wordt geboden om met de kandidaten nader kennis te maken. Wij achten de ont stemming hierover bij de school- raad derhalve misplaatst. Voorts heeft de schoolraad be zwaar gemaakt tegen de toevoe ging van twee leden van de ou dercommissie van de openbare kleuterschool ,,De Blokkendoos" aan de benoe mingscommissie uit de school raad Deze uitbreiding hield ver band met het feit dat in één pro cesgang zowel de hoofdleidster voor Leusden/Centrum als die voor Leusden/Zuid moest worden geselecteerd. Dit kon onzes inziens niet gebeuren zon der inschakeling van de ouder commissie van „De Blokken doos". (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zoals bekend zijn er over de Leusdense schoolgrens- kwestie op verschillende niveaus door verschillende personen vragen gesteld. De heer.I. Hoekstra, lid van provinciale staten, stelde over deze kwestie vragen aan gedeputeerde staten De raadsfractie van de VVD stelde vragen aan het college van b. en w. Beide colleges hebben de vra gen inmiddels beantwoord. De vragen van de heer Hoekstra luidden: 1 Is het College van Gedeputeerde Staten in kennis gesteld van het feit dat de Gemeente Leusden (nieuwe) schoolgrenzen heeft vastgesteld voor het Openbaar Onderwijs in Leusden/Centrum? 2. Is het College met mij van mening dat het gebruik van schoolgrenzen een instrument is, dat als beleidsmiddel mag gehan teerd worden in die gevallen, waar alle andere middelen hebben gefaald? 3. Is het College ook met mij van mening dat bij het ontwerpen van schoolgrenzen de ouders in een zo vroeg mogelijk stadium betrokken dienen te worden9 4 Hoe luidt de opinie van uw Col lege over het feil, dat in één van de nieuwbouwwijken van Leus den/Centrum (wijk Rozendaal) gezinnen wonen, waarvan de kinderen nu voor de tweede, c.q. derde maal van school moeten veranderen? 5. Is uw College bereid om het gemeentebestuur van Leusden te wijzen op de tekortkomingen, opdat de gemaakte fouten in de procedure hersteld kunnen wor den en nieuwe problemen in de toekomst zullen worden voor komen? ANTWOORDEN De antwoorden van G.S. daarop lui den als volgt: 1 Ons college is niet door het ge meentebestuur van Leusden in kennis gesteld van vaststelling van schoolgrenzen, of school- wijken. Overigens is de door burgemees ter en wethouders van Leusden getroffen maatregel ook niet te beschouwen als de vaststelling van schoolgrenzen, of het verde len van de gemeente in school- wijken. Onder de vaststelling van schoolgrenzen is te verstaan een algemene - door de raad van de gemeente getroffen - regeling, waarbij (een deel van) het gebied van de gemeente in wijken wordt verdeeld, en waarin wordt be paald, dat de binnen zo'n wijk wonende kinderen, voor wie openbaar basisonderwijs wordt verlangd, een in die wijk geves tigde openbare school dienen te bezoeken. Een dergelijke regeling richt zich niet tot min of meer individueel aangewezen leerlingen, of .leerlingen van be paalde leerjaren, doch betreft alle leerlingen, die in zo'n be paalde wijk wonen of komen te wonen. Aldus is ook de opvatting van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, neergelegd in zijn antwoord van 23 december 1968 op vragen van het Eerste- Kamerlid Boetes. NAUWELIJKS RELEVANT 2. -Aangezien, zoals uit het ant woord op vraag 1 blijkt, geen sprake is yan het instellen van schoolgrenzen, is een vertoog omtrent de vraag of zulks slechts een uiterste middel mag zijn thans nauwelijks relevant te ach ten. Wel willen wij opmerken, dat het (bij wijze van algemene regeling) vaststellen van school grenzen onzes inziens eerst zin heeft in een gemeente met een gestabiliseerd scholenbestand en een (over het geheel gezien) re delijk stabiel, dan wel vrii nauwkeurig voorspelbaar, leerlingenaanbod In Leusden is het scholenbestand duidelijk nog niet volledig, terwijl het leerlingenaanbod nog sterk groeit. Over de mate van voorspelbaarheid kunnen de meningen uiteen lopen. Tot de dagelijkse bestuurstaak van burgemeester en wethouders behoort onder meer het beheer van de openbare scholen. Met het oog op een doelmatige en onderwijskundig verantwoorde gang van zaken op de openbare scholen, en/of in het belang van een juiste benutting van onderwijsgelegenheden kan het gewenst of zelfs noodzakelijk zijn, dat leerlingen worden over geplaatst. Burgemeester en wet houders hebben hiertoe de bevoegdheid. Dit wordt bevestigd door zowel uitspraken van de staats-- secretaris van onderwijs en wetenschappen als een arrest van het gerechtshof van Leeuwarden van 2 december 1970. De goede 'gang van het onderwijs is niet gediend met overbezette schoolgebouwen en/of veraf ge legen dependances, echter evenmin met vele over plaatsingen van leerlingen. Het moet in het belang van het on derwijs worden geacht, dat een gemeente streeft naar een zoda nige flexibele planning van scho len, dat deze normaal bezet kun nen zijn, zonder dat dit met vele overplaatsingen gepaard gaat. In een groeiende gemeente is dit niet eenvoudig Wij kunnen ons echter niet aan de indruk ont trekken, dat de gemeente Leusden een flexibeler beleid had kunnen voeren door niet in alle gevallen strikt vast te houden aan een bepaalde norm voor het aantal lokalen voor iedere nieuw te bouwen school. TIJDIG INFORMEREN 3. Wij zijn van mening, dat 'n ge meentebestuur de betrokken ouders tijdig dient te informeren over voorgenomen maatregelen ten aanzien van leerhngenplaat- sing, c.q. - overplaatsing en de redenen welke tot dergelijke maatregelen nopen. Het zou onzes inziens eën goede zaak zijn, indien reeds tijdens de voorbereidingsfase getracht wordt door middel van overleg bij de betro"kken ouders be staande of rijzende bezwaren zo mogelijk op te heffen. Bovendien dient getracht te worden over wegende bezwaren zoveel moge lijk te honoreren. Burgemeester en wethouders van Leusden hebben zich eind april 1976 in een brief tot de be trokken ouders gericht met een uiteenzetting omtrent de genomen maatregelen, welke met ingang van het schooljaar 1976/77 geëffectueerd zullen worden Blijkens informatie van het gemeentebestuur van Leusden is over de maatregelen uitvoerig overleg gepleegd met de gemeenschappelijke school raad voor het openbaar onder wijs, en is tevens het advies in gewonnen van de technische on derwijscommissie uit de gemeenteraad Evenals blijkens informatie van burgemeester en wethouders van Leusden zijn de ouder commissies van de des betreffende scholen een week voor de verzending van de brief aan de ouders van de inhoud daarvan op de hoogte gesteld. Weliswaar zijn de oudercom missies vertegenwoordigd in de schoolraad, doch niettemin ware het onzes inziens juister geweest indien dc oudercommissies als zodanig in een vroeger stadium bij de zaak waren betrokken. Deze hadden dan, bijvoorbeeld door middel van het beleggen van ouderavonden, de ouders kunnen informeren omtrent de op handen zijnde maatregelen, deze maatregelen kunnen toe lichten, wellicht reeds een aantal bezwaren kunnen ontzenuwen en een inventarisering maken van reèle overwegende bezwa ren. TWEEMAAL VERHUIZEN 4. In 1974 zag het gemeentebe stuur van Leusden zich genood zaakt tot overplaatsing van een aantal leerlingen te besluiten. Dit gebeurde bi) gelegenheid van de ingebruikneming van de 2e openbare lagere school in Leus den/Centrum. In de naar aanlei ding van een onzerzijds gedaan verzoek van burgemeester en wethouders van Leusden ont vangen brief omtrent de onderwerpelijke materie ver meldt genoemd college het vol gende. „Deze nieuwe school werd gedurende enige tijd on dergebracht in zogenaamd mo biele lokalen in afwachting van het gereedkomen van een per manent schoolgebouw. Toen dit gebouw gereed was betekende dit voor de leerlingen een ver huizing naar een ander gebouw, doch niet een verandering van school. De tweede openbare la gere school is in korte tijd zo snel gegroeid, dat al spoedig een ge deelte van de leerlingen moest worden ondergebracht in een ander schoolgebouw, waarin een dependance van die school werd gevormd Deze dependance is later uitgegroeid tot een derde openbare lagere school. Het ver plaatsen van de leerlingen naar bedoelde dependance heeft nooit enige moeilijkheden opgeleverd, omdat het voor de hiervoor in aanmerking komende leerlingen juist betekende een veel ge ringere afstand tussen de woning en de school. Deze maatregel is indertijd door de betreffende ou ders derhalve met veel instem ming ontvangen. Uit het voren staande blijkt, dat er geen sprake is van het twee, c.q. driemaal moeten veranderen van school, doch slechts van het enige malen verhuizen naar een ander ge bouw." Naar het ons voorkomt zal het door het gemeentebestuur van Leusden hier gemaakte - formeel juiste - onderscheid tussen het veranderen van school en het „slechts" verhuizen naar een ander gebouw door de meeste ouders, met het oog op de prakti sche kanten van de zaak, irrele vant worden geacht. Bovendien resulteerde de verhuizingen, na omzetting van de dependances in zelfstandige scholen, wel degelijk tevens in een verandering van school. Volledigheidshalve zij hier overigens aan toegevpegd, dat niet alleen ouders en kinderen uit de wijk Rozendaal met de ver huizingen c.q. overplaatsingen te maken hadden, doch ook die uit andere wijken, zoals bij voorbeeld de Rossenberg. Alhoewel, zoals ook reeds bij het antwoord op vraag 2 aan de orde is geweest, in bepaalde gevallen het overplaatsen van leerlingen onvermijdelijk is te achten, dient dit zoveel mogelijk te worden voorkomen. GEEN BEVOEGDHEDEN 5. Het gemeentebestuur van Leus den ontvangt een afschrift van dit antwoord zodat het van onze hiervoor geschetste opvattingen kennis kan nemen. Zoals wellicht bekend hebben wij op dit punt geen bevoegd heden Aan de betrokken ouders is de mogelijkheid opengesteld om schriftelijk bezwaren tegen de plaatsing kenbaar te maken Deze zullen van geval tot geval worden beoordeeld, waarbij alle persoonlijke omstandigheden in ogenschouw zullen worden ge nomen Gaarne vertrouwen wij dat hier bij alsnog een mogelijkheid ge vonden zal worden om aan ge gronde bezwaren tegemoet te komen.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 6