Afscheidsavond 6e klas Groenhorst geslaagd Ouders tonen zich ongerust over plaatsingsaffaire Zeer eslaagde arbecue Zesde klas Hobbit nam afscheid met musical WETHOUDER ONTWIJKT VRAGEN Geslaagd Uit het politie logboek PRESENTATIE VAN le EN 2e KLAS Op Wanmolen DONDERDAG 1 JULI 1976 Ouders kijken naar de tekeningen, waarop de situering van de vierde openbare school is aangegeven. onder begeleiding van de Onderwijsad- viesdienst uit Amersfoort De tweede leidster is mejuffrouw OM. de Jong. Mejuffrouw De Jong was tot voor kort verbonden aan De Bon gerd. Zij gaat met de kinderen mee naar de nieuwe school, hetgeen voor de kinderen tot voordeel heeft dat niet alles vreemd zal zijn in hun nieuwe om geving. Met haar inleiding besloot mevrouw De Roo het gedeelte voor de pauze. Na de koffie waren de aanwezige ouders in de gelegenheid tot het stellen van vra gen. Zoals gezegd, er kwamen er nogal wat over de plaatsing van de leerlingen Hoe zal het in de toekomst gaan7 Kunnen mijn kinderen nu wel tot en met de zesde klas op deze school blijven? Waarom wordt er niet gestart met drie klassen? Vragen die voor een klein gedeelte werden beantwoord door de aanwezige ambtenaren van de afdeling onderwijs, maar voor het me rendeel liet invaller-wethouder Van Woudenberg zich niet uit zijn tent lok ken Hij zei niet veel meer dan "Het gemeentebestuur en de betrokken amb tenaren hebben bergen werk verzet Het was een moeilijke zaak, maar heeft het gemeentebestuur toch gemeend het in deze banen te moeten leiden" Er kwamen ook nog enkele vragen, die niet de plaatsingsaffaire betroffen. Wethouder Van Woudenberg zei des gevraagd toe, dat er de nodige ver keersmaatregelen genomen zullen worden, om de kinderen veilig over de Noorderinslag van en naar hun school te kunnen laten gaan. Een van de aanwe zigen suggeerde dat het nodig zou zijn een loopbrug over deze weg te maken, waar naar zijn zeggen bijzonder hard gereden wordt. ken. Volgens de heer Vermeulen moet het contact tussen ouders en onderwijzers in de loop der tijd gaan groeien. De heer Vermeulen sprak de hoop uit dat men er met elkaar een fijne school van zal kun nen maken. Hij doet dat dan samen met mejuffrouw J.J. ter Wolbeek Me- LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 23 juni vierden de leerlingen van de zesde klas van de chr. Basisschool Groenhorst" hun afscheid van de school. Ze verrasten hun ouders met een jeugdmusical van Jan Peters: ,,de allerlaatste nieuwsshow". Deze musical speelt in de kranten wereld. Hoofdredacteur Dagobert Dreutel beleeft een afschuwelijke dag als de hele familie Knetter ten tonele verschijnt en allerlei dingen in de krant wil. Kareltje Knettecwerkt voor zijn krant en dat inspireerde blijkbaar zijn fami lieleden. want achtereenvolgens ver schijnen zijn opa. zijn moeder met haar vriendinnen, zijn vader en de an dere kinderen Knetter Stripschrijfster Mie loopt door dit alles een beetje verdwaasd heen, maar LEUSDEN/CENTRUM - De aan de Wanmolen (Groenhouten) wonende cir ca 30 gezinnen vormen onderling een stevige band Je zou het een apart dorp in het dorp kunnen noemen Zo wordt er reeds enige tijd op het kleinste van de twee Wanmolense pleinen een ware badminton-competitie gespeeld. Tijdens de wedstrijden zit vrijwel de hele bevolking ter aanmoediging van de spelers langs de lijn Hier met een krat pils en verderop als een compleet koffiekransje Dat ging een hele tijd goed. totdat het de vorige week voor dit pleinvermaak veel te warm werd Er kwam ..hitterverlet" en de compe titie stond stil. maar toen bleek ook dat niet alleen het badminton de Wan molenaars naar buiten lokte Reeds na een paar dagen miste men het gezelli ge contact en iedereen zocht naar een alternatief Wie tenslotte op het idee kwam is niet met zekerheid te zeggen, maar zaterdagavond was er ineens een plein-barbecue Snel werd voor alles gezorgd en pleinvoorzitter B Biesterbos en zijn parlement hadden het er knap druk mee Houtskool en een flinke partij gevarieerd vlees wa ren voor rekening van het pleincomi- té en de drank kwam op eigen conto Dat kon haast niet anders want de één hield het bij fris schuimend gerstenat, terwijl het voor een ander best wat pittigers mocht zijn Men had een zes tal barbecue's georganiseerd, waar van 1 uit de weeshuisklasse" In ver band met de brandpreventie stonden ze dichtbij de zandbak op het grote plein, met een flink aantal emmers water voor eventualiteiten grijpensge- reed Tegen 9.-- uur in de gelukkig al flink afgekoelde zomeravond begon de pret Bijna iedereen was present Weldra waren de eerste vuurtjes ge reed en de heerlijkste geuren vulden het windstille plein. Ook voor de kin deren was het zaterdagavond groot feest In verband met de hitte hoefden ze niet vroeg naar bed en dat gaf dubbel plezier De Wanmolen leek zo tegen tienen één grote familie van druk pratende, maar tegelijk etende en drinkende mensen Van zo n barbe cue kun je een dagelijks terugkerende be - zigheid maken, maar dat het feest spoedig zal worden herhaald staat wel vast. Het was bijzonder gezellig en pas tegen middernacht liep e e.a. naar het einde. van onzer verslaggevers LEUSDEN - De controverse die tussen de gemeente en de schoolraad is gerezen over de plaatsing van leerlin gen, houdt de ouders van schoolgaande kinderen ten zeerste bezig. Dat bleek vorige week woensdag wel, toen in de grote zaal van Pon het vierde onder- wijsteam voor het openbaar onderwijs in Leusden aan de ouders werd voorge steld. De aanwezige ouders, wier kinde ren de vierde kleuter- of lagere school gaan bezoeken, bestookten wethouder G. van Woudenberg, die zijn vakantie vierende collega Van Zandbrink ver ving, en de aanwezige ambtenaren met vragen over de schoolkwestie. Maar Van Woudenberg maakte duidelijk dat hij niet over de affaire wilde praten maar slechts aanwezig was om het on derwijzend personeel voor te stellen. Hetgeen een aantal van de aanwezigen ongetwijfeld een onbevredigend gevoel heeft gegeven. Wethouder Van Woudenberg wees er in zijn inleiding al op. "We hebben emge maatregelen moeten nemen, die helaas nogal wat stof hebben doen op waaien. Maar we zijn vanavond niet bijeen om daarover te praten". In zijn inleiding wees de wethouder verder op de snelle groei van het openbaar on derwijs in Leusden. Ook maakte de heer Van Woudenberg nog eens bekend, waar de mobiele lokalen, waar de vierde school tijdelijk in wordt onder gebracht, komen te staan: langs de Noorderinslag ter hoogte van de nood- hockeyvelden. Daarna gaf de wethouder het woord aan de heer A.J. Vermeulen, het hoofd van de lagere school. De heer Vermeulen vertelde het een en ander over zichzelf. Hij is van geboorte Am sterdammer, maar heeft de laatste jaren gewerkt in Edam Hij was daar waar nemend hoofd van de tweede openbare lagere school, die hij heeft gebouwd De heer Vermeulen is getrouwd, heeft dne kinderen en hoopt zich binnenkort in Leusden te vestigen. Wat de opzet van de nieuwe school betreft, liet de heer Vermeulen weten, dat die niet veel zal afwijken van de Bongerd. De heer Ver meulen heeft veel gesprekken gehad met de heer Boon, hoofd van de Bon gerd. Deze beide scholen zullen in de- toekomst nauw met elkaar samenwer- juffrouw Ter Wolbeek komt voor de eerste klas te staan terwijl de heer Vermeulen de combinatieklas 2 en 3 voor zijn rekening zal nemen. De eerste klas zal bevolkt worden met 19 kinde ren, terwijl er in de combinatieklas 29 zullen zitten. Na de heer Vermeulen was het woord aan mevrouw B de Roo, hoofdleidster van de vierde openbare kleuterschool. Mevrouw De Roo, die in Leusden woont was twee jaar leidster in Soester- berg en vijf jaar hoofdleidster in Amersfoort. Na haar huwelijk ves tigde zij zich in Leusden, waar zij na de geboorte van haar kinderen op trad als invalster. Mevrouw De Roo liet weten dat haar schooltje de beschikking krijgt over een tweetal mobiele lokalen Het materiaal en de meubelen zullen voor een groot deel van de Bongerd overkomen, waar zoals bekend ook een deel van de leer lingen vandaan komt De benadering van de kinderen zal op de vierde open bare kleuterschool individueel zijn. Zelfwerkzaamheid zal er kenmerkend zijn. Aan ouderparticipatie hoopt men ondermeer te gaan doen door het houden van openbare lessen, waarbij de ouders aanwezig kunnen zijn. Integratie met het lager onderwijs zal geschieden Het vierde team: van links naar rechts mejuffrouw J. J. ter Wolbeek, de heer Vermeulen, mejuffrouw De Jong en mevrouw De Roo. LEUSDEN - Aan de katholieke mid delbare technische school in Utrecht slaagden de heren A H J. Zandbrink (Leusden), A. J. Hak (Achterveld).en L C. M. van Hamersveld (Achterveld) voor het eindexamen in de afdeling bouwkunde LEUSDEN - Mej. F Lieshout is geslaagd voor Schoevers te Utrecht voor de secretaresseopleiding haar stripfiguren ,,ziet ze compleet voor zich" en deze verschijnen dan ook op het toneel. Een gegeven wat goed is voor dolle situaties. De zesde klassers brachten deze musical met veel enthousiasme en vaart op de planken Ze waren prima rolvast Dat door hun enthousiasme de liedjes wel eens te vlug gezongen wer den. deed aan de pret niets af Een daverend applaus was dan ook hun beloning Na de koffiepauze was het woord weer aan de leerlingen die eerst het programma ,,schuin-bekeken" brach ten, waarbij rake opmerkingen gemaakt werden Daarna verzorgden ze een kwis. waarvoor 4 echtparen uit de zaal gehaald werden Tot slot was het woord aan de gro ten en werden de zesde klassers stuk voor stuk onder de loep genomen. Het was al laat toen deze avond door de heer Van der Meulen gesloten werd. AANRIJDING Zondag 20 juni vond op de Doornse- weg bij de kruising met de Zuidweg een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. De Volkslagen, bestuurd door de heer C P. G. de B. uit Elburg stopte voor het verkeerslicht, dat op oranje sprong De bestuurder van de achter hem rijdende personenauto, de heer N J D uit Epe zag dit te laat. remde nog. maar botste desondanks op de voor hem rijdende auto. Beide auto's liepen vrij ernstige materiële schade op ONVERZEKERDE BROMFIETSEN Een drietal onverzekerde bromfiet sen. die door jongens beneden de zes tien jaar werden bereden, moesten door de Leusdense politie in beslag worden genomen op dinsdag 22 juni EENZIJDIG ONGEVAL Een eenzijdig ongeval vond op zondag 20 juni op de Lockhorsterweg plaats Een personenauto, bestuurd door de heer R N van der H uit Amstel veen reed over de Lockhorsterweg De heer R N schrok volgens zijn zeggen van een overstekend konijn, en reed tegen de brug op de Lockhorsterweg aan Zijn auto was total loss. VERGIFTIGINGS VERSCHIJNSELEN In de loop van de vorige week wer den vergiftigingsverschijnselen ge- konstateerd bij een hond en een kat in het plan Wetering De politie trol op de dijk achter plan Wetering vrij grote stukken worst aan, die vermoe delijk oorzaak van de vergiftiging zijn. De worst is voor onderzoek opgezon den naar het Gerechtelijk Laboratorium te Rijswnk De politie waarschuwt het publiek om bij aantreffen van dergelijke stuk ken worst goed op te letten, dat huis dieren of kinderen er niet mee in aan raking komen. De politie verzoekt di- rekt hiervan aangifte te doen op het politiebureau De uitslag van het onderzoek is nog niet bekend AANRIJDING Aan de Koedijkerweg te Stoutenburg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, die elkaar tegenkwa men Een Simca. bestuurd door de heer G. J v N. uit Hoevelaken nam, komend uit de richting Hoevelaken naar Amers foort toe. de binnenbocht Hij kwam door deze foutieve manoeuvre in fron tale botsing met de auto. bestuurd door de heer H K uit Leusden Beide auto's waren total loss. De personen, die bij de aanrijding waren betrokken liepen lichte verwoningen op. OPENBARE SCHENNIS Op woensdag 23 juni vond er op de Asschatterweg een geval van openbar^ schennis plaats Het betrof hier een jongen. Diezelfde dag deden zich drié gevallen van openbare schennis voor in Den Treek, waarbij een manlijk persoon van 30 a 40 jaar was betrokken1 KETTINGBOTSING IN FILE Een kettingbotsing in een file vonl donderdag 24 juni plaatsopdeArnhem- seweg ter hoogte van het landgoed ..Dé Boom" De personenauto, bestuurd door de heer A R H uit Amersfoort, botsr te boven op de auto van de heer N J. uit Woudenberg, die moest stoppen l achter een file. De bestuurder A R I H zag de filevorming te laat. Beide auto's werden zeer zwaar be- j schadigd. BOTSING TUSSEN TWEE INHALERS Om 21.00 uur vond op vrijdag 2É> |j juni een aanrijding plaats tussen een auto en een motorrijder, die beide bezig j waren om in tegengestelde richting ïft te halen. De Opel personenauto, bestuurd j door de heer E P uit Doorn ging op d(- 1 Doornseweg inhalen Op dat moment Ij was uit tegenovergestelde richting be» I zig om in te halen de motorrijdqi A J. M. J uit Oegstgeest De voertui gen kwamen met elkaar in botsingf jl Duopassagiere Mej. S v. H. uit Oegstgeest moest met lichte verwon-i dingen naar het ziekenhuis ,,De Lichj- i, lenoerg" worden vervoerd. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 24 juni was het druk in de openbare Basisschool ,,de Hobbit", want er werd afscheid genomen van de zesde klas sers. Voor het echter zover was, presen teerden de leerlingen van klas 1 en 2 zich voor hun ouders met een musical die door de onderwijzeressen van deze klassen op poten was gezet. Het verhaal was gebaseerd op het sprookje ..Zwaan kleef aan" en het is altijd weer prachtig om te zien wat de allerkleinsten van de basisschool van hun eerste optreden terecht brengen De stoet van domme Hans bracht de prinses aan het lachen en zo kon deze .slimmerik" (zoals hij zichzelf toen maar noemde) met de prinses trouwen, waarmee er een eind kwam aan dit vertederende optreden. Na een korte pauze kwamen de leer lingen van klas 6 aan bod, met een op voering van dezelfde musical die de avond ervoor in ,,de Groenhorst" een succes was. ..De allerlaatste Nieuwsshow" van Jan Peters brachten ze goed rolvast en met veel vaart op het toneel. Het ge heel mocht er zijn en ze oogstten dan ook een verdiend applaus voor hun opvoering Overigens was het voor uw verslag geefster leuk deze beide musicals met elkaar te vergelijken Duidelijk was te merken dat de eigen inbreng van on derwijzers en kinderen heel wat ver schillen te weeg brengt Uiteraard komt dat ook doordat de rollen door totaal verschillende persoonlijkheden bezet werden, hetgeen resulteerde in scenes die bij de ene school beter uit de verf kwamen dan bij de andere (Over en weer). Een bijzonder geslaagde happening dus in ,,de Hobbit" waarop zowel ouders als leerlingen met plezier op zullen terugblikken. Eigenlijk is het jammer dat deze mu sical, waar toch zoveel uren oefenen in zitten, niet aan een groter publiek getoond kan worden, want het is wer kelijk bijzonder leuk wat deze zesde klassers presteren.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7