Onveranderd antie (1) Filmagenda DER KRANT - FILM DONDERDAG 8 JULI 1976 e Lee in „Enter the Dragon". ituk/e is bedoeld voor iedereen, I niet in de koortsachtige greep vakantie is gevallen. Misschien iet tweede deel niet meer kunnen maar ik kan u nu al vast meede- u ook daar niets aan mist. Dat nauwelijks anders, want listen horen zich aan te passen et heersende lees-patroon. En itroon is- nog afgezien van de ende hitte in onze anders zo kontreien - duidelijk gericht op ichtig lezen van het belangrijkste - als dat er is - en verder niets Een knappe rekenaar heeft ooit ntgerekend, dat de gemiddelde lander zo'n drie kwartier per dag rant leest. Nou, vergeet het ag aan de dag maar. Ga maar bij na- hebt u op dit moment nog belangstelling voor een ver ia bezigheid zoals het lezen van 'anten dan nog wel bijna een uur Ik niet. Ik beperk me tot de en aangezien het nieuws minder wordt en de koppen groter, ben je daar veel vlugger klaar dan de daarvoor vastge- drie kwartier. statistieken zijn - ook wat dit on- ■el betreft - weer voor jaren in de araakt en je kunt rustig stellen, dat óók een zomers record zullen an gebroken. Want we leven in Hid van records. Nog nooit in N/aar is het zo warm geweest als i nog nooit zo droog sinds dat ene dat wi/ bijna verdronken door de ]dig neerstortende plensbuien en 'ds sprake was van een waterig 'lie, dat nauwelijks aan bod Nog nooit zijn er zoveel bos- en heidebranden geweest sinds... En zo kan ik nog wel behoorlijk lang door gaan. want het barst van de records om ons heen. En dat is maar goed ook, want waar zouden we anders over moeten praten? Niemand is bi/ deze "dodelijke'' tem peratuur nog qenegen om méér te doen dan wat minimaal van een modale werknemer wordt verwacht. Dus ge beurt er maar bar weinig. Driftig au tootje rijden in de weekeinds, zoals dat voordien met onvoorstelbaar fanatisme werd beoefend, is er niet meer bij Je moet wel goed gek zijn om nu nog m die vierkanten kist op wielen te kruipen, die momenteel gelijk staat met een op hol geslagen broeikas. Nog even en de grote benzine-maatschappijen zullen de regering om noodmaatregelen ver zoeken wegens een grote teruggang van de benzine-verkoop. Opnieuw een record Een door de natuur opgelegde olie-crisis, waar niemand verder last van zal hebben, behalve dan de aan deelhouders van de olie-monopolies. De enigen, die nog even hard zijn blijven doorwerken, zijn de ministers. Die hebben het bijzonder moeilijk. In- plaats van opgelucht met vakantie te kunnen gaan onder het motto: Over een maand of wat zien we wel weer, zitten ze konstant te praten over de lo nen. Over wat u en ik al dan niet erbij zullen krijgen. ..Het is hard werken", zei Joop den Uyl kortgeleden nog met een vermoeide klank in zijn stem. En dat willen we best geloven Misschien breken de ministers ook wei een record. Als dat maar in het voordeel is van de werknemer, zult u dan denken. Ik help het u hopen. Maar door al die hitte ziet het er erg somber uit voor de nabi/e toekomst van ons dagelijks be staan Toch maar gewoon niet aan denken. Nog even en u gaat ook met vakantie en dan zal het u toch voorlopig een zorg zijn hoe het er na die tijd uit zal zien met 't bestedingspatrppm van de modale werknemer? Dat zien we mor gen dan wel weer, zou Ti-Ta-Tovenaar zeggen en dat is een erg verstandige uitspraak in deze tijd. V. IOM WEET RAAD jdfilm speelt een belangrijke ireld van het bioscooptheater wordt er door bio- inaren veel aandacht besteed rogrammering van dit soort gaat niet alleen ervan uit, dat bijdragen in de vorming van mits het verantwoorde films bovendien neemt een derge- film-programmering ook een empelvrees weg bij de jeugd, natig naar zo n matineevoor- lat Het zijn de potentiële bio- [oekers van morgen Je kunt urlijk anders over denken, je •oeren, dat film - vooral de har- es zoals wildwest, oorlogs- en ifilms - later nu niet bepaald itjef inwerken op de vorming nd. maar in het algemeen kijkt Dewuster, dan de ouders den- Sfe idi intwoorde jeugdfilms worden maar bitter weinig gemaakt loed nagaat, tenzij je de door- lekenfilms van Disney e.d Ier rangschikt. Eên van de e filmers, die zich met hart en dit aparte genre hebben ge- i - en met succes - is de Neder- cineast Henk van der Linden, Dik Trom weet raad" zijn 31e peelfilm afleverde en daarmee (door Bert Vos) tevens bewijst, dat een jeugdfilmpro- duktie best mogelijk is, zelfs in een klein filmlandje als Nederland. In to taal bezochten, volgens het jaarver slag van de Nederlandse Bioscoop bond, 355 000 kinderen in 1975 een Nederlandse jeugdfilm. Een derde deel daarvan (31 ging kijken naar films over Pietje Bell en Dik Trom. Op dit moment zijn nog zo'n zeventien films van Henk van der Linden in rou latie en dat is relatief gezien erg veel van één regisseur Van der Linden werkt in het algemeen met onbekende acteurs en actrices, bouwt zelf de decors hanteert de came ra, regisseert en hij monteert de film ook zelf. Bij deze werkzaamheden wordt hij geholpen doorzijnfamilie. Al metal is het bedrijf van Henk van der Linden uniek in Europa en dat mag óók best eveneens gezegd worden, het is het enige filmbe drijf, dat kontinuejeugdfilms produceert. AMERSFOORT VAN DONDERDAG 8 JULI TOT EN MET WOENSDAG 14 JULI 1976 Grand theatre, telefoon 14632 „The Genius" 2.00 - 8.00 uur; zaterdag 2.00 - 6 45 - 9.30 uur, zondag 130 - 4.00 - 6.45 - 9.15 uur Alle leeftijden. Studio G, telefoon 14632. „Tarzoon, de schande van de jungle", 2.15 - 7.00 - 930 uur; zondag 2.15 - 4 30 - 7.00 - 9.30 uur. Leeftijd 18 jaar. Cinema 1, telefoon 18900. Iedere middag. „Dik trom weet raad", 2 00 uur; zondag 2.00 - 4.00 uur. Neder lands gesproken. Alle leeftijden. Iedere avond: „One flew over the cuc koo's nest" 6.45 - 9.30 uur. Leeftijd 18 jaar. Cinema 2, telefoon 18900. „Vakantieperikelen"1.45 - 6 30 - 9 00 uur; zondag 1.45 - 4.00 - 6.30 - 9.00 uur. Alle leeftijden- Euro Cinema, telefoon 33655. „The sound of music", 2.00 - 8 00 uur. Alle leeftijden. City theater, telefoon 16572. Vrijdag t/m woensdag, „In de klauwen van de draak", 2 00 - 8.00 uur; zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur; zondag 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Leeftijd 14 jaar. Donderdagcyclus City theater „Bloedlink", 2.00 - 8 00 uur. Leeftijd 14 jaar. Nachtvoorstellingen City theater „Ginger contra de sex-kidnappers", vrijdagavond, 23.00 uur Leeftijd 18 laar. „De vier vuisten van de duivel". Zaterdagavond 23.45 uur. Leeftijd 18 jaar. Kindervoorstelling Cinema 1 Iedere middag om 2.00 uur- „Dik Trom weet raad", Nederlands gesproken, alle leeftijden. hele week kijken naar de nieuwste van Dik Trom in Cinema I FOORT - Je kunt - zelfs aan de bioscoopprogramma's - zien, dat het Ijk vakantie is geworden. In de Amersfoortse theaters is herhaling r aan de andere kant zal dat niet zo'n groot bezwaar zijn, omdat de il moment ook weer een grote stroom toeristen te verwerken zal ie misschien wel een bioscoop meepikken. Nieuw is de jeugdfilm m weet raad" en dat is dan de nieuwste jeugd-speelfilm van de iste filmer Henk van der Linden. In kleur en dat is dan de eerste Dik die in kleur wordt gebracht. Verder reprises in Cinema 2 (avond- ngenjen Euro Cinema. In Cinema 2 draait 's avonds de film „Vakan- enmet Louis de Funes, in Euro „The sound of Music" het muzikaal verhaal vande familie vonTrapp. City vertoont opnieuw Bruce Lee in n de klauwen van de draak". De overige programma's zijn wegens eprolongeerd. zoals dat heet. Scène uit: Dik Trom weet raad". NEDERLANDSE JEUGD HELD Als we over Nederlandse helden spreken denken wij onwillekeurig aan mensen als Michiel de Ruyter, Jan van Schaffelaar, van Speyk of Johan Cruyff Ook de jeugd kent haar eigen Hollandse helden in pocketformaat, waarvan Pietje Bell en Dik Trom de lijst aanvoeren Tienduizenden hardgekafte exemplaren gaan nog altijd over de toonbank, ondanks de concurrentie van buitenlanders als Asterix, Kuifje. Eric de Noorman of Donald Duck Ook in de bioscoop zijn de avonturen van de Rotterdamse belhamel met de pet scheef over het oog en de ondeu gende dikzak met het hart van goud nog steeds graag geziene figuren DIK TROM KOMT OP VOOR DE ZWAKKEREN In alle verhalen van Johan C Kievit komt de held Dik Trom altijd op voor de zwakkeren. Zo ook in dit verhaal waarin Dik Trom het niet alleen weer uitstekend opknapt, maar ook behoorlijk raad weet met allerlei problemen, waar hij en zijn vrienden voor komen te staan Het ver haal ziet er als volgt uit: De wandeling van Dik Trom en zijn buurmeisje Nelly wordt onderbroken door Bruin Boon die het tweetal op zijn wicht verliest en in het water valt Dik vindt het raadzaam het hazenpad te kie zen. Aan de rand van het dorp ligt een verlaten villa, waar volgens de dorpelin gen spoken huizen. „Onzin" meent Dik lakoniek, „geen onzin" reageert Jantje Vos heftig Het resultaat van hun diskus- sie is een weddenschap. Het duo zal' zich 's nachts om twaalf uur zelf overtui gen of er spoken rondwaren Die nacht sluipen zij het huis binnen. Het blijkt dat een dievenbende daar haar hoofdkwartier heeft. De dieven vangen onze dappere vrienden, doch Dik en Jan kunnen niet alleen ontsnappen via een list, maar ook de bende uitschakelen... Dik en Piet bezoeken hun school vriendje Harry Bakels, die al geruime tijd verlamd is en alleen via een kostbare operatie genezen kan worden Naar huis slenterend langs de rivier horen zij luid: „help". Een klein knulletje ligt in het water. Alleen het kordate optreden van Dik redt de jongen het leven. De vader van de drenkeling, een bekend chirurg, bedankt Dik. Die wil als beloning dat Harry geopereerd wordt Endatgebeurt. Hoewel de operatie een sukses is kan Harry nog niet lopen. Volgens de dokter is dit te wijten aan een geestelijke rem ming. lichamelijk is hij wel degelijk in staat te lopen Dik duwt Harry, in een karretje geze ten. door de natuur. Dikke Nelis, de be ndeleider. heeft de gevangenis via een Scène uit: „The abductors". bekende manier begint uit te jouwen. Zoiets moet je natuurlijk nooit bij Dik doen en even later vormen Dik en Bruin een vechtende kluwen. Veldwachter Flipse, blij dat zijn sleur even wordt ge broken, scheidt de vechtersbazen Wat moet dat nu? Op veldwachters vraag, legt Bruin uitdat Dikdeaanleiding is van hun ruzie Flipse ziet een goede gelegenheid Dik. die hem altijd speels dwars zit. een afstraffing te geven. Maar daar zit Dik niet op te wachten. Hijgend en met rood hoofd moet Flipse de ach tervolging inzetten. De volgende morgen zitten Dik en zijn makkers Piet van Dril en Jantje Vos langs het kanaal te hengelen. Even later voegt zich Bruin bij het drietal Dik vraagt hem rekenschap voor zijn leugens tegenover Flipse. De heftige woordenwisseling wordt abrupt besloten met een in het water belande Bruin. Druipnat en jankend gaat hij naar huis: ik zal m'n moeder wel effe stu ren Inderdaad verschijnt ma Boon scheldend en tierend Flipse. aange trokken door het lawaai, zal de zaak wel even regelen ten gunste van de veront waardigde moeder Vrouw Boon haalt echter woedend uit naar Dik, die duikt en de harde tik raakt Flipse die zijn even- klauterpartij verlaten. Zijn eerste ont moeting is met het tweetal, dat hem on middellijk herkent Hij wil de jongens gijzelen om de politie te dwingen zijn handlangers vrij te laten Deze week iedere middag in Cinema 1 te zien. Alle leeftijden VAKANTIEPERIKELEN „Les grandes vacancesis de Franse titel van de Louis de Funèsfilm. die deze week in Cinema 2 elke avond is te zien Simpel vertaald „Vakantieperi kelen" en dan weet men eigenlijk al. dat het er weer dol toegaat De Franse top- komiek Louis de Funès - het duurt overi gens niet zo lang meer dat we zijn nieuwste kunnen verwachten - heeft in Nederland een behoorlijk publiek weten te veroveren, dat blijkt elke keer weer door het feit, dat reprises van zijn oudere films uitstekend worden bezocht en meerdere weken op het programma blijven staan. Vooral in vakantietijd, wanneer men geen enkele behoefte heeft aan de moeilijker films, maar lekker ontspannen wil lachen, worden de films van De Funès veel bezocht. Vandaar dat men in Cinema 2 opnieuw de film „Vakantieperikelen" kan bekijken en wie de film nog niet heeft gezien het kan nu weer RUILEN IS HUILEN (EN LACHEN) Het verhaal van „Vakantieperikelen" is als volgt Papa Bosquier is dedirecteur van een welvarende jongenskostschool ergens in Frankrijk. De vakantie nadert en hij wil dat zijn zoon Philippe deze nuttig be steedt. Daarom komt hij met de Schotse whiskyfabrikant MacFarrell een ruil overeen Philippe zal bij MacFarrell gaan logeren om Engels te leren en Shirley, de dochter van MacFarrell, zal haar vakantie bij het echtpaar Bosquier doorbrengen om haar Franse kennis te verbeteren De plannen van Papa vallen niet in de smaak bij Philippe, want hij had met vrienden al afgesproken, dat zij in de vakantie zouden gaan varen. Dus be praat Philippe zijn vriend Michennot om zijn plaats in te nemen en als „Philippe Bosquier" bij MacFarrell te gaan logeren Kort daarop vertrekt de pseudo-Philippe inderdaad naar Schot land. Kort nadat Philippe clandestien met zijn vrienden is gaan varen, arriveert Shirley bij de Bosquiers, terwijl Papa Bosquier kort daarop ontdekt wat zijn zoon hem heeft geleverd Beducht voor zijn goede naam als directeur van een inrichting voor onderwijs, durft Papa Bosquier MacFarrell niets te berichten. Hij laat Michennot waar hij is en besluit zijn zoon te gaan zoeken om hem zijn welverdiende straf te doen ondergaan Dit stort hem in een onvoorziene reeks opwindende en lachwekkende avonturen en een aantal even onvoor ziene gevolgen, waardoor hij met Philippe in Schotland terecht komt, Phi lippe besluit Shirley te ontvoeren om met haar te trouwen in Gretna Green en Papa Bosquier gezamenlijk met Mac Farrell een wilde achtervolging moet in zetten om dit onzalige voornemen van de beide minderjarigen te verijdelen. Hoewel aller gemoederen ten zeerste bewogen zijn en er dus de nodige inci denten ontstaan, komt tenslotte echter toch nog alles in orde FILMVARIA Bruce Lee en John Saxon vervullen de hoofdrollen in één van de bekendste Lee-films: „Enter the dragon" (In de klauwen van de draak). Deze week in het hoofdprogramma van het City Theater, Bud Spencer en Terence Hill in: „Vier vuisten voor de duivel". TV-kijken is geen onverdeeld ge noegen meer, tenzij je het toestel op het balkon kunt zetten of in je tuin. Bovendien is het enige, waar de meeste mensen tegenwoordig nog belangstelling voor hebben het weerpraatje aan het einde van het journaal. En die is al net zo onveran derlijk als de programma's, die door de van hitte zinderende hemel vanuit Hilversum naar ons toe worden ge straald. Kortom: we wensen u een prettige vakantietijd toe en hopen u na deze hete zomertijd weer te kunnen begroeten. In gunstiger om standigheden.... MONITOR dat deze maand heeft uitgeroepen tot de Bruce Lee-maand „Enter the dragon" wordt nog altijd beschouwd als één van de beste Bruce Lee-films, maar ook als de beste Chinese vechtfilm, die later meerdere malen is geïmiteerd, maar nooit is geëvenaard. Voor de liefhebbers, die maar niet genoeg van Bruce Lee en zijn vechttechnieken kun nen krijgen (en dat zijn er velen) na tuurlijk een aanradertje. Het verhaal is als volgt: De beruchte en beroemde Karate- kampioen Lee (Bruce Lee) wordt als speciaal geheim agent uitgestuurd om een internationale bende op te rollen. Samen met zijn kornuiten Roper en Wil liams dringt Lee op een versterkt eiland binnen, waar de dodelijke Han zijn sadis tische heerschappij uitoefent, geholpen door de beeldschone maar gevaarlijke Tanya Tijdens een bloedig karate- toernooi weet Lee zijn aartsvijand Oharra te doden. Kort daarna ontdekt Lee Hans grote heroinefabriek en blanke slavinnen gevangenis. De verra- delijke Han weet hen echter te pakken te nemen. In een dodelijk en bloedig man tot-man gevecht strijden Han en Lee met inzet van het leven (City Theater, 14 jaar). „The abductors" is een redelijk avon turenverhaal. dat even redelijk is ver filmd. Door regisseur Don Schain, die ook het scenario schreef. (Vrijdagnacht - City Theater -18 jaar) „Trinity is still my name" is de titel van de tweede Trinity-film met het inmiddels beruchte duo Terence Hill en Bud Spencer..Vier vuisten van de duivel" is de Nederlandse titel en dat betekent voor de liefhebbers weer lachen geblazen tijdens hevige knok partijen. Het is misschien wel aardig om na het zien van de nieuwste film van Terence Hill. „The genius" (in Grand) opnieuw eens naar deze „Vier-vuisten-film" te gaan kijken. Vergelijkingen wil ik niet trekken, maar beide films ademen wel dezelfde uitbundige sfeer uit (Zater dagnacht. City Theater. 18 jaar). HELDEN ZONDER GLORIE In de donderdagcyclus van het City Theater kan men volgende week donderdag kijken naar de film „Helden zonder glorie' in aktie. In de nachtvoorstellingen kan men in City vrijdagavond kijken naar een film met Cheri CaffafO als Ginger, de vrouwe lijke tegenhanger van James Bond Het is de film „The Abductors" (Ginger contra de sex-kidnappers" in goed Ne derlands). Het is een verhaal rond een bende, die mooie, jonge vrouwen kidnapt om ze voor flink wat geld en na een „juiste training" doorverkoopt aan rijke zakenlieden Ginger moet aan die walgelijke praktijken uiteraard een (goed) einde maken en ze slaagt daar wonderbaarlijk goed in Want Ginger kan niet alleen uitstekend vrijen, vechten kan ze ook en dat ervaren de gangsters ook tot hun grote schande Het lijkt me toe. dat op emancipatie be luste vrouwen - ondanks hun tegenzin voor geweld - toch met een zekere vol doening naar deze supervrouw zullen kunnen kijken. Of is dat een vergis sing? „Helden zonder glorie", één van de meest bekende oorlogsfilms van re gisseur Raoui Walsh. Met in de hoofdrollen Aldo Ray, Cliff Rober tson, en Raymond Massey. De verfil ming van Norman Mailer's bekende bestseller. „De spiegel zit zeker niet goed, het enige wat ik zie is de massa auto's achter ons"

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15