Renault „14" volgend voorjaar op de markt Honda lanceert nieuwe middenklasser MEDISCHE- EN SOCIAAL-MAATSCHAPPELIJKE „INFO AUTO EN VERKEER Renault „20" zuinig wagentje Opel in de lif Nieuwe Alfetta's Skoda in vakantie-uitvoering Volkswagen weer uit het rood vv Verloren en gevonden Gemeente Leusden LEUSDER KRANT - ALGEMENE INFORMATIE DONDERDAG 8 JULI 1976 Toen Renault verleden jaar op dc internationale auto tentoonstelling in Geneve met veel uiterlijk vertoon haar nieuwste vlaggeschip, de Renault( 30 ten doop hield waren er twee factoren die de feestvreugde be langrijk temperden. Ten eerste bleek niet Renault, de show te stelen maar de Franse concurrent Peugeot, die geheel onaangekondigd en onverwachts haar prestlgewagen de „604'' lanceerde, een produkt dat nota- bene geboren was uit de nauwe technische samenwerking tussen Renault en Peugeot en bovendien uitgerust was met de zelfde splinternieuwe lichtmetalen V-6 motor die ook in de Renault 30 was geplaatst. Dat Peugeot die motor in haar para depaardje zou gaan gebruiken was natuurlijk bekend, maar dat die fabriek Renault bij de intro ductie van haar „30" zo de eer afsnoepte zette natuurlijk kwaad bloed en verkoelde de relatie aanmerkelijk. Een tweede belangrijke tegen valler voor Renault was het feit, dade prijs van de alom geprezen „30" van rond de 27.000 over het algemeen als een te grote financiële stap werd gezien voor de eigen club Renault-rijders, die tot dusverre niet hoger konden grijpen dan de Renault 16 TX van rond de 18 mil le. grotere broer, dan is het begrijpe lijk dat de geldbesparing voor een goed deel in het motorisch ge deelte te vinden Is. Zo n viercilin- der motor (inhoud 1647 cc) is na tuurlijk goedkoper te produceren dan die moderne lichtmetalen V-6 motor, maar het betekent tegelij kertijd, dat de prestaties ook lager liggen. Met een vermogen van 90 DIN Pk moet die viercilinder nog altijd een gewicht van 1100 kg voorttrekken. Weliswaar is dat ruim 200 kg minder dan de Renault 30, maar het blijft een hele sjouw. Het beste merkt men dat bij een acceleratie van O tot 80 km/uur. waarvoor die 20 ruim 9 seconden nodig heeft, en bij het inhalen van 80 tot 100 km/uur5,6 sec. in de 4e.Over de topsnelheid behoeft men overigens niet te klagen: 162 echte km. per uur en dat is beduidend meer dan men in Europa met z'n snelheidsbegren zingen mag rijden. Belangrijk voordeel van die Renault 20 is, dat de wagen met die kleinere motor uiterst zuinig is. Bij 80 km/uur komt men op een brandstofverbruik van 1 op 14,3, bij een constante snelheid van 100 km/uur op 1 op11,5enbij120 km op 1 op 9,2. De inhoud van de brandstoftank is 60 liter, zodat men zonder bijvullen van Am sterdam in éen ruk de Franse hoofdstad zou kunnen bereiken. Vermeld dient nog wel te worden, dat die Renault 20 wat motorla- Begrijpelijk dan ook, dat Re nault ervoor ging Ijveren, op zo n Kort mogelijke termijn dat gat in haar modellenrange op te vul len. Dat duurde echter nog tot eind verleden jaar, toen kwam men met de Renault 20! De ingrediënten voor dit tus senmodel lagen bij de fabriek kant en klaar: de carrosserie van de Renault 30, de viercilinder motor van de 16 TX, de versnel lingsbak van de Renault 12, stoe len uit de 16 en de practische ex tra's uit de 30, zoals een centrale slotvergrendeling, electrisch be- dienbare zijruiten, verstelbare koplampen en het overzichtelijke dashboard met ingebouwde toe- renteller. Jammer alleen, dat een van de beste voorzieningen op de Renault 30, de stuurbekrachtiging niet mee ver huisde naar de 20, maar de prijs voor de - voorloDia in Nederland alleen leverbare TL-uitvoering ligt dan ook zo'n 6000,- lager dan Renault's prestlgewagen, 21.650,- Gaan we ervan uit, dat behalve het uiterlijk ook de luxueuse uit voering van de 20 TL in grote trekken gelijk is aan die van z'n waai betreft heel wat luidruchtiger is, dan de prestige „30". Een onnodig euvel, omdat de fabriek zonder al te veel kosten best wat extra geluidsdempend materiaal had kunnen aanbren gen. Het rijcomfort in deze Renault is zonder meer voortreffelijk. Wanneer we beginnen met de zit- positie achter het stuur, dan kun nen we slechts constateren, dat de uitstekend zittende en al zo vaak geroemde voorstoelen van de Renault 16 TX ook in deze op timaal voldoen. Ze zijn over een grote lengte verstelbaar en de traploos instelbare rugleuning garandeert de bestuurder een goede zit achter het stuur. Ook achterpassagiers hebben - in deze natuurlijk luxe en ruime auto - niets te klagen. Voldoende hoofd- en beenruimte, 'n comfor tabel zittende achterbank en een ruime in- en uitstap. Vering en schokdemping zijn buitenge woon goed op elkaar afgesteld, zodatenerzijdswegoneffenheden nauwelijks in het interieur waar neembaar zijn, terwijl aan de an dere kant de „20" over een uitste kende wegligging beschikt, waarbij de wagen in snel genomen bochten maar weinig overhelt. De besturing is zeer neutraal, onderstuur treedt alleen maar onder extreme omstandig heden op en dan is die ,,20" met z'n voorwielaandrijving al door even gas los laten - een gebruike lijke reactie - weer in de juiste koers. Zoals gezegd, het stuur draait niet uiterst licht en daarom zou de stuurbekrachtiging van de Re nault 30 eigenlijk ook op deze wagen thuis horen. Hij wordt er echter in ons land niet op gele verd. Zoals van Renault verwacht kan worden zitten er ook onder de „20" een prima stel remmen. Op de voorwielen zitten schijfrem men, achteraan trommelremmen, het gehele remsysteem is servo- bekrachtigd met daarbij een rem- krachtigbegrenzer op de achteras. Renault heeft zowel op de ,,30" als op de „20" zeer veel actieve en passieve veiligheidsvoorzienin gen toegepast. Eén daarvan is de vermelding bijzonder waard, nl. de scheiding van het remsys teem. Een remcircuit bedient te gelijkertijd alle vier de wielen, een apart circuit is extra aangebracht voor de schijfremmen op de voorwielen, die doorgaans het zwaarst worden belast. De wagen heeft bij een paniekstop met een snelheid van 80 km/uur een korte en rechte remweg van 25 meter. Tot slot nog een enkele opmer king over de transmissie in deze wagen. In standaard uitvoering wordt de „20" geleverd met een uitstekend schakelende 4- ver snellingsbak; wie in deze wat duurdere klassewagen een au tomatische bak wil hebben, moet iets dieper in de buidel tasten, de extra kosten hiervoor bedragen 2.200,- Behalve in de keuze van bekle ding en lak kent die Renault „20" verder weinig „optinal" extra's. Dat is ook niet nodig, want de wagen is ruim voorzien van alle comfort en gemakken, die een au tomobilist van een auto in deze prijsklasse verwacht. En daarbij mogen we vooral de ruimte niet vergeten, zowel voor pasaaiers als voor bagage. Met z'n - bijna traditionele - wijk openslaande achterklep en de gemakkelijk neerklapbare achterbank is de wagen in een wip om te bouwen tot een semi-stationwagen. De Renault „20" is - ondanks de bijna 4 mille verschil - voor de te genwoordige „16 TX" rijder waarschijnlijk een minder grote stap dan het prestige-objekt de „30". Daarbij is het natuurlijk ook van belang, dat die nieuwe „20" qua techniek heel wat moderner en veiliger is dan de nu al. als conceptie, tien jaar oude 16. Qua prijsklasse kan die „20" overigens best concurreren tegen gelijkgerichte produkten van an dere fabrieken, zoals de Peugeot 504, de Volvo 242. de Citroen CX, de Austin Princess of de Alfa Romeo 2000. DOOR FRED v. d. VLUGT Opel draait weer beter dan ooit. Oe nieuwe Ascona blijkt een regel rechte ropper en ook de verkoop van de andere modellen heeft na de recessie in 1974 nu ongekende hoogten bereikt. James F. Waters, de voorzitter van de raad van bestuur van Opel, heeft voor dit jaar verwachtingen die in de richting van de 900.000 verkochte wagens lopen. Daarvan zullen er in Duitsland zelf ruim 470.000 worden verkocht. In de eerste drie maanden van dit jaar is de produktie van Opel met liefst 81% toegenomen. De verkoop van Opeis in Duitsland steeg in dezelfde periode met 49%. Henault heeft in Frankrijk de nieuwe R14 uitgebracht. Een compact gebouwde (lengte 4,02 meter breedte 1,62m) midden klasser met een dwars voorin gemonteerde 1218 cc viercilinder die de binnenruimte biedt van de aanzienlijk grotere Renault 16. De R14 komt eerst het volgend voor jaar op de Nederlandse markt. De wagen maakt zijn debuut op de personenauto- RAI in februari. De Renault 14 heeft een in sa menwerking met Peugeot ont wikkelde lichtmetalen motor. De zelfde motor, met een kleinere bo ring en kleinere cilinderinhoud, wordt door Peugeot in de 104 ZS Coupé gebruikt. De machine staat dwars in de wagen en helt onder een hoek van 72 graden achtero ver, waardoor het zwaartepunt laag kon blijven. Bovendien heeft Renault kans gezien het reserve wiel boven de motor te plaatsen, zodat het niet elders ruimte In be slag neemt en tevens dient als bumper bij een eventuele aanrij ding. Zoals gebruikelijk bij Renault heeft ook de nieuwe 14 een grote achterdeur In combinatie met een wegklapbare (en tevens gemak kelijk uitneembare) achterbank. Daardoor biedt de wagen de mo gelijkheid tot het vervoer van grote stukken. De vier portieren geven een ruime instap tot het vijfpersoons interieur. Opvallend is, dat de wagen bij alle snelheden - topsnelheid 143 km/uur - zeer geruisarm blijft. Dit In combinatie met soepele vering en de voortreffelijke stoelen, zorgt ervoor dat de 14 een zeer comfortabele wagen kan worden genoemd. De soepele vering heeft het nadeel dat de auto bij snel genomen bochten nogal overhelt. Dit hellen Is overigens niet van Invloed op de voortreffe lijke wegligging. Uiteraard voldoet de Renault 14 aan de modernste veiligheidsei sen. De wagen heeft een kooicon structie en vervormbare voor en achterkant. De bumbers zijn van het schldtype, zoals Renault die ook gebruikt op de R5. Standaard worden driepuntsgordels met op- rolautomaat gemonteerd. Qua prijs zal de Renault 14 in de buurt komen te liggen van de Renault 12. Voor het eenvoudige type worat gerekend op een prijs van rond 13 mille en de TL zal onge veer 14 mille gaan doen. Gezien het feit dat de „veertien" eerst volgend voorjaar leverbaar wordt, kunnen die prijzen nog wel wat oplopen. Alfa Romeo is al jarenlang een fervent aanhanger van het bouw doossysteem. Dit houdt in dat door het maken van combinaties van een aantal motoren en car rosserieën een groot aantal mo dellen wordt gecreëerd. Buiten de Een aantal Skoda-dealers heeft een speciale vakantie-versie van de Skoda S 100 uitgebracht. De wagen luistert naar de naam Tramp en is voorzien van een ze vental speciale accessoires, die alle iets hebben te maken met au to's en vakantie. Totaal kost de Vsllixhall VX Tramp 7.698,-Standaard wordt de Tramp geleverd met onder meer een imperiaal met spin, een auto-koffiezetapparaat, een koel box, een picknick-koffer, een kaartleeslamp, een stuurtafel en een onderdelenpakket. De Skoda Tramp blijft als soe- ciale aanbieding leverbaar tot het begin van het vakantieseizoen. Daarna vervallen de zeven spe ciale extra's. Wat standaard blijft, bij de Tramp en de andere Sko- da's, zijn „extra's" als een auto radio en een ML-behandeling met Tectyl. Renault 20 TL - pri/s f 21.650.- motornituigenbelasting f 505.- p!\ Wa. verz ca 450.- p!\. All Risk: ca 1.400,- p/i - servicebeunen: iedere 15 000 km. olieverversen: 5000 km - garantie: 6 maanden on geacht aantal Km. Vauxhall heeft tijdens de Salon van Brussel begin januari geïn troduceerde VX nu ook in ons land uitgebracht. De wagen is af geleid van de Victor. Bij de VX Is het accent meer dan ooft gelegd op het comfort. Daartoe is het on derstel verbeterd en zijn betere stoelen gemonteerd. Ook is het interieur luxueuzer geworden. De VX is verkrijgbaar jn verschillende uitvoeringen met 1800 cc vierpltter of met 2300 cc viercilinder. In het eerste geval zijn 88 pk's voorhanden, terwijl de grote motor borg staat voor 108 pk. De prijzen van de wagens lopen uiteen van ruim 16 mille tot een kleine twintig mille. De grootste producent van ge motoriseerde tweewlelers, Honda, Is serieus bezig ook op het gebied van auto's een groot fabrikant te worden. Honda lan ceerde in 1972 de inmiddels ook in ons land tamelijk populaire Ci vic. Nu heeft Honda in Japan en Amerika een nieuwe middenklas ser uitgebracht die vanaf volgend voorjaar ook in Nederland te koop zal zijn. De nieuweling heeft voor Japan en Amerika de typenaam „Accord" gekregen. Waarschijn lijk zal die naam in Europa niet worden gebruikt. Honda heeft nog ruimschoots de tijd een betere naam te verzinnen, want de nieuwe middenklasser viert zijn Europese debuut tijdens de RAI personenwagententoonstel ling in februari 1977. De Honda Accord is een coupé-achtlge sedan met een lengte van 4,125 meter en een breedte van 1,62 meter. De hoogte van de wagen bedraagt slechts 1,34 meter. De nieuwe Honda Is uitgerust met twee royale portieren en een grote ach terdeur. De achterbank is opklap baar, zodat de wagen ook als een soort stationcar kan worden ge bruikt. De Honda Accord Is zeer luxueus uitgevoerd. Het dash board Is fraai, overzichtelijk en bijzonder compleet. Standaard worden onder meer een toerentel- ler, FM-radio en digitale klok ge monteerd. De voorstoelen hebben volledig verstelbare rug leuningen met aangebouwde hoofdsteunen. De wagen heeft driepunts veiligheidsriemen met rolautomaat gemonteerd. De Honda Accord voldoet aan de strenge Amerikaanse veilig heidseisen. De carrosserie heeft een kooiconstructie met kreukel- zones voor en achter. De brand stoftank is op de veiligste plaats, voor de achteras gemonteerd. Het reservewiel ligt als extra be scherming onder de vloer van de koffer. In Japan en Amerika is de Honda Accord voorzien van de beroemde Honda CVCC motor met een inhoud van 1,6 liter. Deze machine zal later ook in de Euro pese versie worden ingebouwd. Voorlopig krijgt de Europese Ac cord echter een normale 1,6 liter vierpitter die een vermogen zal leveren van ongeveer 80 pk. Vol doende om de rond 850 kg. zware auto een topsnelheid van zeker 160/uur te geven. Uiteraard is nog niet te voorzien wat de nieuwe Honda hier te lande gaat kosten. Een blik op de prijzen van de verschillende Clvic-modellen en op de prijzen van de concurrenten van de Ac cord leert, dat deze wagen waar schijnlijk rond de vijftien mille zal moeten opbrengen. Het lijkt op papier een fraaie en ijzersterke aanbieding. Alfasud, die een boxermoto heeft, gebruikt Alva vier versie van de bekende lijnmotor nx twee bovenliggende nokkenai sen. De cilinderinhouden va deze versies zijn respectlevellj 1300, 1600, 1800 en 2000 cc. Alfa Romeo heeft nu naast 4 bekende Alfetta GT (1,8 liter mo tor) een tweetal varianten op dei wagen uitgebracht: de Alfetta G 1,6 en de Alfetta GTV, die 4 tweeliter motor van de GT Coupé en de Berlina heeft. Be!4 wagens zijn uiterlijk vrijwel iden tiek aan de bestaande Alfetta G1 Het verschil schuilt hem voorna melijk in de prijs en de prestaties De Alfetta GT 1,6 kost inclusle BTW 20.990,- en de GTV kom op 23.490,- Die prijzen kunnet nog wat worden opgevoerd doo een metaalkleur te kiezen of 4i standaard gemonteerde stall sportvelgen te vervangen di speciale lichtmetalen velgen. Uiteraard zijn de nleu Alfetta's technisch - op de moti na - gelijk aan het bestaande mo del. Dat wil zeggen dat ook bij d 1,6 en tweellter de motor voorli ligt en de koppeling, versnel lingsbak en het differentieel ach terin. De wagens hebben een onal hankelijke voorwielophanging er| een De Dion-as achter. Door 4i goede gewichtsverdeling en di fraaie wielophanging beschikker de Alfetta's GT over een formldi bele wegligging. Het luxueuze en sportieve inte rieur is Ingericht op het vervoei van vier personen. Wel geldt ds de achterbank aan de erg krapps kant is. Maar daar is de Alfetta GT een Coupé voor. Volkswagen Is na een paarzi moeilijke en zwaar verlli gevende jaren weer op de goed» weg. In het eerste kwartaal van dit jaar maakte de fabriek een winst van 134 miljoen DM. In de verge lijkbare periode van het vorige jaar was het verlies nog 311 mil joen DM. Voor dit jaar verwacht Volks wagen een stijging van de omzet tot een bedrag van 22 miljard DM Vooral de VW Golf draagt ee« forse steen bij tot het herstel vat VW. HUISARTSEN: B. Binkhorst, Gironde 1, Leuden- centrum, tel 033 - 42667. 1 J. A. Boersma, Kon Julianaweg 5. tel. 03425 - 1222, Achterveld J. H. Lantink, Burg. de Beaufortweg 61tel 033 - 41210. Leusden/Centrum. J. van Nieuwkerk, Galicié 41tel 033 - 44541Leusden/Centrum W. J. Nunnikhoven, Berkenlaan 12, Leusden/Centrum. Spreekuur Wit Ge- lekruisgebouw, Rozengaarde. tel 033 - 41499, Leusden/Centrum. J. C. den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7. tel 033 - 43300, Leus- den/Zuid TANDARTSEN: H. de Graaf, Henegouwen 24. telefoon 033 - 43377, Leusden/Centrum H. H. Hoff, Finnmark 1tel 033 - 41589, Leusden/Centrum. J. W. Kerseboom, Galicié 24 tel 033 - 10374, Leusden/Centrum. APOTHEEK LEUSDEN: Apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20 uur In de weekeinden waarin één van de artsen Binkhorst, Lantink of Nunnikhoven dienst hebben: op zater dag en zondag geopend van 14 uur tot 14 30 uur en van 17 30 uur tot 18 uur. In de weekeinden, waarin één van de art sen Boersema of Den Toom dienst hebben, is de apotheek op zaterdag en zondag gesloten. DIERENKLINIEK LEUSDEN: M. J. S. C. Tijmensen - v.d. Kamp, I dierenarts Landweg 321. telefoon 033-44488. Leusden/Centrum. Spreekuren: maandag-, woensdag en vrijdagavond van 19.15 u. tot 20 uur. Dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 uur tot 14 uur. Chirurgische ingrepen, röntgen- en lab. onderzoeken alleen volgens af spraak. DIERENARTSENPRAKTIJK: Spreekuuradres: Henegouwen 11 Leusden/Centrum Maandag t/m vrij dag 13 30-14 00 uur. dinsdag en don derdag 18.00 - 18 45 uur Spreekuuradres: Kapelweg 58, Amersfoort Maandag t/m vrijdag 11 30 12 00 uur, Maandag, woensdag en vrij dag 18.00 - 18.45 uur Spreekuuradres: Soesterweg 155, Amersfoort. Maandag t/m vrijdag 15.30 %16.00 uur. Kliniek: Ringweg Kruiskamp 68, Amersfoort. Maandag t/m vrijdag 8.30 - 10.00 uur maandag t/m vrijdag 13 30 - 15 00 uur. maandag t/m vrijdag 18.00 - 20.00 uur Weekenddienst: Uitsluitend Ringweg Kruiskamp 68 Amersfoort Voor noodzakelijke behandelingen: zater dag 8 00 - 9 00 uur en 12.00 en 18 00 uur, zondag 12.00 en 18 00 uur Voor spoedgevaüen kunt u telefonisch een dierenarts bereiken: 21827. KRUISVERENIGINGEN LEUSDEN/ZUID: Groene Kruisgebouw, De Roo van Al- derwereltlaan 13, tel 15818 Iedere 1e woensdag en 3e dinsdag van de maand: zuigelingenbureau van 14 00 - 15.00 uur. Iedere 4e dinsdag van de maand kleu terbureau (op afspraak) van 14 00 - 15 00 uur Iedere woensdagavond zwanger- schapsgymnastiek van 21 00 - 22 00 uur volgens Menschendieckbasis. Inl mevrouw Koster, tel 033 - 20559. Iedere donderdagmorgen van 9 00 - 11 00 uur huisvrouwengymnastiek (Menschendieck) Iedere donderdag morgen- bejaarden: bejaardengymnas- tiek van 11.00 - 12 00 uur (Menschen dieck - basis) Iedere maandag en woensdag: uitleenmagazijn geopend van 18.30 -19.30 uur. Vrijdag van 12 00 13.00 uur Verder tel afspraak Iedere donderdagavond uitleenmagazijn bij zr Laudy, Burg de Beaufortweg 4. van 17 30 - 18 00 uur. verder tel afspraak Afspraken voor het zuigelingenbureau vandr J C den Toom kunt u maken op de bureaus zelf en verder bij de con ciërge. mevrouw Tuin. tel 15818 Dit geldt alleen voor Leusden-zuid LEUSDEN/CENTRUM Groene Kruisgebouw, Krooneend 26, Alandsbeek, tel. 42813. Consultatiebureaus voor babies 1e donderdagmiddag dr Nunnikhoven, en 3e donderdagmorgen 2e donder dagmiddag: dr Binkhorst. 3e donder dagmiddag: dr Van Nieuwkerk en 1e donderdag namiddag 4e donderdag middag: dr Binkhorst Alle bureaus volgens afspraak Consul tatiebureaus voor kleuters 1e en 2e maandagmiddag van de maand, volgens afspraak. Iedere woens dagavond van 19.45 tot 20 45 uur zwangerschapsgymnastiek (Men schendieckbasis). Inl mevrouw Koster, tel. 033 - 20559. Verdere inlichtingen kunt u krijgen van zr Van Bremen Gorzen 10 tel 41049. en zr Laudy. Burg de Beaufortweg 4, tel 42081 Wit Gele Kruis, Rozengaarde 33, tel. 41218, b.g.g. 41271. Iedere maandag, woensdag en vrijdag spreekuur huisartsen Dr den Toom. vanaf 13.30 uur. Dr Boersema. vanaf 15.30 uur Dr. Nun nikhoven iedere morgen om 8 00 uur Dinsdagavond zwangerschapsgym nastiek van 19.30 tot 20.30 uur en van 20 45 tot 21.45 uur. Iedere 2e woensdag van de maand. Bespreken van kraamhulp om 14 00 uur Zuigelingenbureaus van 14.00 - 15.00 uur. 1 e donderdag van de maand dr. Den Toom. 2e donderdag van de maand dr Lantink. 3e donderdag van de maand dr. Lantink. 4e donderdag van de maand dr. Boer- ff1 sema Alle bureaus volgens afspraak Kleuterbureaus: 2e en 3e dinsdag van de maand van 14.00 - 16 00 uur (volgens afspraak). Uitleenmagazijn: Maandag, woensdag en vrijdag van 17.30 - 18 00 uur en volgens tel. af spraak. Verder kunt u alle inlichtingen krijgen van: Zr. Laudy, tel 42081; Zr. de Boer, tel. 43882; Zr. Rosa tel 41218; b.g g 41271 Zr. van Kalkert. De leden van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis moeten voorlopig nog ar tikelen lenen bij hun eigen kruisvereni ging. De leden van het Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33; de leden van het Groene Kruis in Leusden/Zuid of bij zr Laudy. Burg de Beaufortweg 4 STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur: 2e woensdag van de maand van 14 00 - 14 30 uur. Rozen gaarde 33. Leusden/Centrum; inlich tingen: tel 033 - 22339 PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel 10441 Maatschappelijk werk, ge zinsverzorging en bejaardenhulp Spreekuur: Leusden/Zuid:ledere woensdag in 't Trefpunt, tel 033 - 13040. Voor de afdeling gezinsverzor ging en bejaardenhulp van 9 00 - 9.30 uur Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9 30 - 10.00 uur Leusden/Centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg. Voor de afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp van 9.45 - 10.15 uur Voor de afdeling maatschappelijk werk van 10.30 - 11.00 uur MOEDERS VOOR MOE DERS: Voor Achterveld, Leusden/Centrum en Leusden/Zuid: mevrouw Rozendaai- Doucet, D van Weedestraat 4. Achter veld. tel 03425 - 1853 VERLOSKUNDIGE Spreekuur: iedere maandag van 10.00 11 00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. Leusden/Centrum. HULPDIENSTEN Hulpdienst voor „De Wetering:" Joke Blom, tel. 42746 en Heieen van Bok horst, tel 42249 Hulpdienst „Leusden/Zuid:" Vervoer naar ziekenhuizen, Amersfoort: te lefoon 10294 - 033 - 11456. GEZINS- EN BEJAARDEN VERZORGING A.J.M.D. - HET GROENE KRUIS Spreekuren gezins- en bejaardenver zorging iedere maandag van 14.00 - 15.00 uur. Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan, Leus den/Zuid. en iedere donderdag van 9.00 - 10.00 uur Wit Gele Kruisgebouw, Rozengaarde. Leus den/Centrum KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7. Amers foort. tel. 33924 Leidsters: mevr. M Tacke, mevr S J Hooijmans. Spreekuren voor de regio dagelijks tussen 9 en 10 uur: Bureau open 9-12 uur en 2 - 5 uur STICHTING AMIVEDI Registratie voor vermiste en gevonden dieren. Mevr. W Drost, Heggerank 16 Leusden/Centrum, tel 033 - 44123. Mevr Prast, Albast 10, Leusden/Cen trum. OPPASCENTRALES: Oppascentrale Leusden, mevrouw C. Deenik. Koningin Julianalaan 35. tel. 033 - 18134 PEUTERSPEELZALEN: „De Treeklopertjes," gebouw Ooie- vaarshorsterweg. Leustfen/zuid „Blijhof 1", gebouw Ansfriduslaan 49. tel 033-41627 „Blijhof 2", noodgebouw Bavoortse- weg, nabij de Til, Leusden/Centrum. „Nijntje," in gebouw Marcuskerk, Leusden/Centrum „Klein Duimpje," voormalig Wit Gele Kruisgebouw achter St. Josephkerk. Achterveld. VEILIG VERKEER NEDER LAND: Secretariaat: mevr. B M Arts. Amianl 19. tel 033-43010 Leusden/Centrum. WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma, Lantink. Nunnik hoven en Den Toom neemt dit weekend waar Dr. Boersma Julianaweg 5 Achterveld tel. 03425-1222 Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur J. van Nieuwkerk, Galicië 41, tel. 033-44541. Spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14 uur. APOTHEEK: Zie onder algemeen. WIJKVERPLEGING: Zr. Van Bremen Gorzen 10 tel. 033-41049. In de week volgend op dit weekei* heeft zr. Van Bremen avonddienst, b.g.g. tel. 030-15818 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind Dokterscentrale Amersfoort, tel 033 22000 VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevrouw A Thuis- Paulussen en mevrouw C. Brink Bruyn, neemt dit weekeind waar: Mevr. Brink-Bruyn Borgesiuslaan 26 Amersfoort tel. 033-15272 b.g g. tel. 22000. Verloren Rode damesportemonnee met geld. bovenstuk van blauwe bikini; herenhor loge merk ..Continental zwart met wit geblokte lederen voetbal, zwart lederen portefeuille met rijbewijs; zwarte damesportemonnee met geld; zwarte herenportemonnee met geld, herenbril met donker gouden montuur, gouden dameshorloge groene race fiets. donkerblauwe herenfiets, oude damesfiets, zwart beursje met geld en sleutels; vijftien gulden, zwarte kin derschoen. geel beursje met verschil lend buitenlands geld; gouden dames horloge met zwart krokodillederen bandje Weggelopen Rode kater met witte bef en witte poten: bastaard poedel. Gevonden Drie sleutels aan ring; rood-witte step. motorhelm Aan komen lopen Zwarte bouvier, pink Inlichtingen over deze dieren voorwerpen kunt u verkrijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-Zuid. Arnhem- seweg-Oude Rijksweg, telefoon 033- 12141

Leusder Krant | 1976 | | pagina 8