maar op X'Vow maar op maar op mum rtcniteHileuwg? rekent de laagste prijzen mme MARKT D AMERSFOORT Beestenmarkt 1 W""'FN 30 AG 14 JULI 1976 LEUSDER KRANT Damessandalet in met touw-sleezooi Normaal pri)s 40. van Pedi-Forma Winkelprijs 44.. 28.- NU Kindersandaal leren voetbed. Normale Pr,js mate" D damessandalet NU OF NOOIT! Winkelprijs 39. Normale prijs Lei en Leren damessandaal met crepe-zool. Winkelprijs 49.95 Normale prijs Éf^l 95 NU 25 ASSEN Jufcanastraat 9 GRONINGEN Botern**» 63 HOOGEZAND Nutsstraal 17 ZWOLLE Vrwvslraal 27 Pedi-Forma kinderschoenen in 3 wijdten. Winkelprijs 59.95. Maten 23-26 NU Sport-moliêre voor heren, met soepele crêpe-zool. Winkelprijs 64.95. Normale prijs 55.- NU k Jnl 27-28: 37 29-31: 38 32-36: 39 w Openingstijden maandag: 13-17.30 uur di.t/m za: 9-17.30 uur „NORGERHAVEN" TE VEENHUIZEN we bloemen, witte bloemen enz. De tuin is, quakleurkompositie, een aan het seizoen onderhevig, variërend gebeuren. Er zijn ook wat voorbeelden aangebracht van zit-elementen, Uitgevoerd in polyester. Ais aktieve rekreatie stelde Mulder-Mennens-Vos een ke gelbaan voorwaarvan u het ont werp op de ekspositie ziet. Maar er is inmiddels gekozen voor een midgetgolfbaan, die aansluit op de vormgeving van de muurschildering met een grondrelief. Naar aanleiding vandeideeen van de groep heeft de gevange nisleiding voorgesteld om de gehele binnenplaats te herzien en te komen tot een meer indi viduele tuinaanpak, meteen vis- en een piasvijver In de ruim twee jaar, die ze nu bezig zijn, heeft de groep Mulder-Mennens-Vos een eigen gezicht gekregen. De groep heeft voor zichzelf zijn deskun digheid bewezen, en weet dat ze grotere objekten aan kan. In hun, werksituatie komt conti nuïteit. En met deze ekspositie treedt de groep naar buiten. De ekspositie moet een aanzet zijn tot diskussie. De groep hoopt met deze ten toonstelling te bereiken, dat op drachtgevers, architekten, ge meenten hen van het begin af aan bij hun plannen betrekken zullen, om tot een optimaal menselijk funktioneel geheel te komen. Het adres van de werkgroep Mulder - Mennens - Vos is: Hoofdweg 3, Sint Annen (Gro ningen). In Sint Annen zelf, moest het torentje, waar de dorpsklok in hing, vervangen worden. Er zou een moderne klokkenstoel voor Vervolg van pag. 7 nenplaats kwam daar een her haling van, en in de hal staat een varkentje. Het grondrelief met de dieren werd een gewel dig sukses. In het begin kwamen de kinderen er zelfs te laat door op school! Vanuit de rekreatier zaal kan men het dierenreliêf dienst kunnen doen. De muur moet als het ware naar de straat worden toegetrokken. Er wor den reflekterende materialen gebruikt in de pijl en de rozet op het been, zodat die ook's avonds hun effekt met missen. TOUWWEEFSELS Omdat de greep geen muur tjes mocht optrekken, maar toch wat beschutte plekjes wilde kreeren, worden de verschil lende elementen met touwweef- sels in felle kleuren aan elkaar „vastgebreid". Ook de struikjes in de tuin waren stijf en fantasieloos. Daarom wordt de tuin door de groep geherstruktureerd. De kleurindeling, die u ziet aange geven, wordt bereikt doorblau- Het vierde projekt, dat wordt uitgevoerd, is het ontwerp voor de gevangenis in Veenhuizen. Voor de vormgeving van de bin nenplaats, waar alle gevels de zelfde grauwheid belichamen. De groep heeft op een sim pele manier getracht tot een rekreatieve funktie van de bin nenplaats te komen met een vi sueel aantrekkelijk beeld. De groep wil in de eerste plaats aan de gevels duidelijk maken wat zich daarachter be vindt. En in de tweede plaats wordt er „gewerkt" met de ach termuur. De achtermuur wil de gedetineerden zeggen: je zit wel gevangen, maar je geest is niet gevangen. Je kunt vooruit in de tijd, je kunt achteruit in de tijd. De pijl, die u ziet, staat symbo lisch voor het afstand nemen. Het paarse vlak betekent, dat de situatie zó moeilijk is, dat je er niet in kunt existeren. Je vlucht weg in je fantasie: je staat niet meer met beide benen opdege- vangenisgrond. Daar komt ver loop in, zodat je iets anders kunt gaan doen. Op enige afstand van de muur worden polyester golfjes uitge voerd, die als zit-elementen Polyester speeleiementen in de plaats komen. De werk groep stelde voor om er zo'n prachtige ouderwetse klokke stoel neer te zetten. Dat ge beurde. En er kwam een plein tje bij met een bankje, en daar treffen de mensen elkaar nu. De oplossingen van de werk groep zijn niet duurder, maar ze brengen menselijkheid. En dat is heel belangrijk. ANCO MALI, JUPITER, onze grootste planeet, wf 300 keer zo groot als de aarde, blij! niet 12 maar 13 manen te bezitten. 13e maan is kort geleden bij toeval do- Kowal van de Haie Observatories (Verj Staten) ontdekt op fotografische platei gemaakt om eventuele supernova) (sterren die plotseling zijn uitgebarstei en daarbij op kunnen lichten tot wel hi miljardvoudige van de oorspronkelijk! helderheid) op te sporen. Welnu, bij dal zoeken naar supernovae ontdekte hij dl nieuwe maan van Jupiter. De foto's zijl gemaakt met behulp van de beroemd! 122 cm Schmidt telescoop op 11,12 enl 13 september j.l. De waargenomen ei uitgezette beweging van het objekt doel inderdaad vermoeden dat wij hier meij een nieuwe satelliet van Jupiter te ma ken hebben. Indien verdere waarne mingen straks deze satellietentheone mochten bevestigen, dan is het objekl naar alle waarschijnlijkheid een lid van de groep miniatuur planeetjes, die zicb in allerlei banen op circa 20 miljoen km afstand van Jupiter bewegen. Ziehier de K nieuwe aanwinst van Jupiter. SATELLIET

Leusder Krant | 1976 | | pagina 8