J mm antasia" van Walt Disney Succes voor Leusdense muzikanten jzondere film in Studio G E HINDENBURGH" OOK NIEUW Filmagenda Ameisfoort ISDER KRANT - FILM DONDERDAG 22 JULI 19! 11 AMERSFOORT - Filmagenda voor de week van donderdag 22 juli toten met woensdag 28 juli 197G. GRAND THEATRE (tel 14632) ,,The Genius", a l. 2 00 - 8 00 uur, zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.30 uur, zondag 1.30 - 4.00 - 6.45 - 9.30 uur (uitgezonderd donderdagmiddag en vrijdag). STUDIO G (tel 14632) .Fantasia", a l: 2 15 - 7 00 - 9 30 uur, zondag 2 15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur. CINEMA 1 (tel. 18900) ,,Thc Hindenburg' 14 jr. 2.00-6.45 - 9 30 uur, zaterdag en woensdag 6.45 - 9 30 uur; zondag 1.30 - 4.00 - 6 45 - 9 30 uur CINEMA 2 (tel 18900) ..One flew over the Cuckoo's nest 14 jr. 1.45 - 6 30 - 9 15 uur. zondag 1 30 - 4 00 - 6.30 - 9 15 uur EURO CINEMA (tel 33655) ,,The Sound ol Music", a.l. 2.00 - 8 00 uur KyKOPDE ^UüüÉA xDeze week in de Amersfoortse dat het dames' geestelijke capaciteiten moet betreffen, is niet geheel duidelijk In ieder geval is de hoofdrolspeelster een filosofie-studente met een ruime mate van belangstelling voor wat aard sere zaken Zij komt in een bordeel te recht, waar ze dan door een of andere Don Juan weer uitgehaald wordt. Maar we verraden uiteraard de spannende afloop van dit verhaal niet. Dat blijft be waard voor de ware liefhebber, die zich vrijdagavond om elf uur bij het City theater vervoegt. Voor boven de acht tien. Zaterdagavond is in hetzelfde theater de film Dwars door de vuurlinies" te zien. Dat zal dus wel een oorlogsfilm zijn. 101 DALMATIËRS De tweede Walt Disney zoals gezegd in de kindervoorstelling Het is het ongetwijfeld bekende verhaal van de twee rijst-met-krenten-honden Pongoen Perdita De mannetjeshond is eigendom van een vrijgezel, maar van wege zijn eenzaamheid zoekt hij een vrouwtje Dat wordt dan Perdita, wiens bazin het best kan vinden met de vrijge zel. Maar er is nog een andere dame in het spel, die zeer verzot is op Dalmatiner bont. De slinkse vrouw huurt twee misdadigers in om het eerste nest van de Dalmatiners te ontvoeren. De spanning is te snijden in deze film voor alle leeftijden CITY THEATER (tel 16572) ..The wav ot the dragon 14 jr. 2.00 - 8.00 uur, zaterdag 2.00 J 6,45 - 9 15 uur, zondag 2 00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER .Kill Mr Shatter", 14 jr. 2.00 - 8 00 uur NACHTVOORSTELLINGEN CITY THEATER ,,Een goed ontwikkeld hoertje' 18 jr. Vrijdagavond 23.00 uur ..Dwars door de vuurlinies18 jr. Zaterdagavond 23.45 uur KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 ,.101 Daimatiërs", a 1. Zaterdag-en,, woensdagmiddag 1.45 uur (kwart voor twee). - Bruce Lee in moeilijkheden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het gaat goed met de Leusdense beroepsmusici. Althans van sommige van hen verkopen de platen momenteel goed. Daar is in de eerste plaats John Russell, die zich momenteel in de top tien bevindt. Hel gaat om het nummer „I never loved a womanl the way I love you". Volgens de Nederlandse top 40, gedateerd op 17 juli jongstleden is het nummer van de negende naar de achtste plaats gestegen. Met stip, hetgeen wellicht betekent dat John Russell nog meer plezier aan dit nummer gaat beleven. Een Duitse versie van het lied schijnt ook al op stapel l e staan Enkele plaatsen lager op de hitparade treft men d e groep ..Liberation of Man" aan. Op veertien, afkomstig van de achttiende plaats, staat „Love is under control Ook die plaat met een stip. In de Liberation of Man'speelt ook een Leusdenaar. Het is de Amerikaan Fred Littlejohn. Samen met een aantal jongens uit Utrecht en omgeving lijkt hij de juiste sound om succesvol platen te maken, gevonden te hebben John Russell hééft succes met zijn jongste single chiatrische inrichting te verfilmen, zon der dat dit uitmondt in een overdosis tragiek. Met Louise Fletcher als de te- genhangster van Jack Nicholson, ver pleegster contra verpleegde. Nogmaals aanbevolen! (Cinema 1 avondvoorstellingen, negende week. veertien jaar). Julie Andrews en Christopher Plum- mer vervullen de hoofdrollen in de mu sical, die niet meer van het witte doek is weg te branden: ,,The Sound of Music" Voor de derde week als reprise in Amersfoort. Er kunnen eigenlijk nauwe lijks nog mensen zijn die deze rolprent niet hebben gezien. Maar het absolute wereldrecord naar dezelfde film gaan is door een dame met ,,The Sound of Mu sicgehaald. Dus voor wie het record scherper wil stellen: voor de derde week in Euro Cinema, alle leeftijden BRUCE LEE Vrijdag start in het City-theater de laatste film in de speciale Bruce Lee- maand De film is al eerder in Amersfoort te zien geweest: ,,The way of the dragon"In deze film speelt Bruce Lee een Chinese jongeman, die zijn nichtje in Rome moet komen helpen. Het meisje exploiteert in de Italiaanse hoofdstad een restaurant, maar wordt daarbij verschrikkelijk lastig gevallen door een schurkachtige Chinees. Deze ..Chef' terroriseert met zi|n bende het horeca-bedrijfje ten einde de eigena- soort gedierte op het scherm Een enigszins angstaanjagend deel in de film Maar Disney maakt dat weer on gedaan met de Pastorale van Beetho ven. Die plaatst hij helemaal binnen de mythologie. Met Beethoven en Disney nemen we plaats op de Olympus, de woonplaats van de Griekse goden Nog luchtiger is de Urendans uit Ponchielli's La Giocohda Daarin verschijnt een bal let bestaande uit onder andere mejuf frouw Struisvogel, Hyacinth Hippo. Ben All Gator en een groepje olifanten Maar Disney wil niet te luchtig eindigen Om een mooi slot aan Fantasia te maken maakte hij als zevende gedeelte een combinatie van Moussorgski's Nacht op de Kale Berg en Schubert s Ave Ma ria. Deze wat wonderlijke combinatie levert enerzijds dood, duivels, geesten en monsters op, maar aan de andere kant verschijnen hoop, het goede, leven en vrede. Zoals gezegd, een bijzondere film. Goedgekeurd voor alle leeftijden en dus toegankelijk voor een groot pu bliek Dat zal dan wel naar Studio G moeten komen, anders is ook deze film weer na een week uit de Amersfoortse bioscopen verdwenen THE HINDENBURG Van de andere nieuwe film, die in Ci nema I te zien is, kan ik helaas weinig vertellen. Ik heb de film niet gezien en de informatie die we er over ontvangen was uiterst summier. Duidelijk is wel dat deze film het gedramatiseerde verhaal vertelt van The Hindenburg, het lucht schip dat op 6 mei 1937 kort voor de landing in brand vloog Een nieuwe af levering in de serie rampenfilms, die de laatste jaren een populair genre vormen. Deze keer met George C Scott, Anne Bancroft, William Atherton en Gig Young in de hoofdrollen PROLONGATIES Drie films zijn deze week geprolon geerd. Dat is dan in de eerste plaats (we doen het op het rijtje af), ,,The Genius" in het Grand Theater met Terence Hill en Miou-Miou in de hoofdrollen Een komisch western-spektakel in het Trini- tygenre, waarbij Terence Hill een erg ingewikkeld plan opzet om zijn tegen standers een fikse hak te zetten. Vlot verfilmd in de Sergio Leone-stijl. Maar dat kan ook niet anders. Hij had de su pervisie op het totaal (Vierde week Grand Theater; alle leeftijden) In de avondvoorstellingen van Cinema 1 domineert Jack Nicholson nog steeds in de formidabele film van regisseur Milos Forman ,,One flew over the cuckoo's nest' Deze schitte rende filmdie zich grotendeels afspeelt in een psychiatrische inrichting, zal niet nalaten grote indruk op u te maken. On danks de grote dosis humor is regisseur Forman er op excellente wijze in ge slaagd om de sfeer, de methodiek en de reakties van de patiënten in een psy- - Blote billen in City. resse te dwingen het te verkopen. Werk aan de winkel voor heer Lee, die met zijn Kung Fu-kunsten de harten van de Romeins-Chinese bandieten weet te veroveren Zij zijn bijzonder onder de indruk en worden aan de lopende band door Lee verslagen Ten einde raad huurt de Chief twee kampioenen in de vechtsport om Lee te verslaan. De Amerikaanse en Japanse kampioen moeten het tegelijkertijd tegen Lee op nemen. Maar die draait er zijn hand niet voor om Als ook dat gevecht voor de bende verloren is gegaan, besluit men om maar af te zien van het restaurant. Nichtje kan de zaak zonder verdere moeilijkheden uitbaten en Bruce Lee verdwijnt weer naar zijn geboorteland Aldus het verhaal in het kort. (Voor de eerste week in h". City-theater, 14 jaar) GOED ONTWIKKELD Geweld en sex ontbreken deze week uiteraard ook weer niet. In de late sexshow kunnen we kennis maken met ,Een goed ontwikkeld hoertje' Of dat op haar lichamelijke kwaliteiten slaat of Daimatiërs. rnix Kreyns SFOORT - Ons pleidooi voor ,,Love and Death" vorige week op deze eeft niet mogen baten. Woody Allen en de zijnen verdwenen reeds na k uit Studio G. Blijkbaar toch niet genoeg belangstelling voor deze ag een troost zijn dat we er een andere bijzondere film voor terug In het kader van de Walt Disney-revival werd kortgeleden „Fantasia" w uitgebracht en die rolprent is deze week te zien in het studiootje. Als isney-liefhebbers nog niet genoeg is kunnen zij zaterdag- of woens dag ook nog even naar de kindervoorstelling, want dan bevolken de Imatiërs" Cinema I. ndere nieuwe film in de Amersfoortste theaters is de vrij verse „Hin- g" van regisseur Robert Wise. De titel zegt het al: een nieuwe af- g in het zo populaire genre van de rampenfilms en in dit geval dan noq argebeurd verhaal ook. kowski hebben geprobeerd de kleuren en bewegende patronen uit dit werk over te brengen op het scherm. De twee genoemde stukken van Bach werden hiervoor gekozen omdat zij volgens Disney zuiver bestaan voor de schoon heid en geen ..verhaal" vertellen Met Tschaikowski's Notenkrakers suite gaat Disney op de sprookjes-tour Dit stuk wordt gevisualiseerd door mid del van in de zon sprankelende bloe men, bladeren, sneeuwvlokken en elf jes. Dan volgt de Tovenaarsleerling van Dukas. Het verhaal stamt uit het oude Griekenland. Ongeveer duizend jaar later maakte Goethe er een gedicht van Weer honderd jaar later schreef Dukas de muziek. Het Inwijdingsfeest van de lente is het vierde gebruikte stuk. De componist schreef deze muziek om hiermee het primitieve leven uit te drukken Oor spronkelijk ging dat via primitieve dan sen. Disney heeft er in zijn fantasie een verhaal over de eerste twee miljard van onze planeet van gemaakt. Dus ver schijnen er grote dinosaurussen en dat de afgelopen maanden hard t aan een nieuwe pushing van rk van Walt Disney. Vorige werd het boek van de maand aan de man. van wie de een zegt de koning van de tekenfilm is, e ander beweert dat hij met zijn trie' het vak verpest heeft. Waar sten het dan wel over eens zijn, Fantasia" een uniek experiment grondgedachte van de film was schoonheid en inspiratie van voor iedereen toegankelijk te Walt Disney en zijn medewer- jn geen musici, maar zij hebben eerd om de door de muziek op en beelden te verwezenlijken. In geslaagde momenten van de je kunnen zeggen, dat je de n hoort en de muziek ziet. HILLENDE KSTUKKEN Fantasia werden verschillende tukken gebruikt. Het eerste is en Fuga van J. S. Bach isney en dirigent Leopold Sto-

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11