Hoog moyenne in tweede etappe Leusder Krant-ploeg Bibliotheek breidt uitleendagen uit m Pak toch de fiets Jrn ii JEUGD MAG GRATIS LEZEN Een enorme keus, ook in de populaire prijs klasse, vindt u natuurlijk bij: TWEEWIELERCENTRUM TOUR d* JUNIOR "I APHTFRUFI Pi LEUSDÈR KRANT-SPORT LEUSDER KRANT DONDERDAG 29 JULI 1976 HESSENWEG 190 - ACHTERVELD - TEL. 03425-1225. Wout Peel, de chef van de technische dienst blijft opvallen. Hij loopt (als enige official) tijdens de Tour nog steeds op klompen. Voorts draagt hij (ook als enige official) een „vuilwitte1' overall, maar dat komt volgens Peel alleen omdat hij de enige official is, die werke lijk werkt. De heren van de Rijkspolitie ge bruiken dit jaar voor het eerst een leuk stukje „speelgoed" Met name een por tofoon en die dingen doen het ook nog uitstekend Buiten de wedstrijden om worden de renners ook fijn bezig gehouden (touw trekken, bingo, films, bezoek aan de oud-Veluwse markt te Barneveld, enz.). Voor de Mini-Tour. die vandaag (woensdag) wordt gehouden, hebben zich al meer dan 60 rennertjes en ren- stertjes van 4 t/m 11 jaar aangemeld, vrijwel allemaal uit Achterveld afkom stig Het lijkt wel of de meisjes de Tour een beetje boycotten, omdat er naast de kis- smissen nog steeds geen kusknullen zijn. Tot nu toe kwam nog geen der deelnemende meisjes op het ereschavo tje De op de le, 2e en 3e plaats aanko mende renners krijgen een tijdsbonnifi- catie van 3, 2 en 1 seconde(n). Diverse sponsors steunen niet alleen de Tour financieel, maar kwamen ook „hun" renners persoonlijk aanmoedi gen, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. De meisjes hebben het niet gemakke lijk gehad in de tot nu toe verreden wed strijden. In de avondritten van maandag en dinsdag werd Wilma Kleissen op een ronde achterstand gereden Het veel koppige publiek beloonde haar moedige volhouden terecht met een da verend applaus. Tot diep in de nacht wordt teiKens na een wedstrijdavond gewerkt aan de ..Bliksemkrant" (vol uitslagen en tour- nieuwtjes) van de volgende dag. De op lage van dit dagblad stijgt iedere dag! Ook de EHBO-afdeling Achterveld is, zoals trouwens ieder jaar. present. Ditmaal met prachtige „viskoffertjes". Jos Verschuur uit Maastricht was gis teren jarig. Een etappe-zege zat er voor hem niet in. maar wel kreeg Jos van de heer Meinten een mooie Tour de Junior tas als verjaarsgeschenk. Wout Meinten kreeg de schrik van zijn leven toen gisteren in het begin van de eerste wedstrijd een „joekel" van een autobus het parcours opkwam en nog wel tegen de rijrichting in. Desprint om de groene trui moest hierdoor na de eerste ronden worden geneutraliseerd. Gezellig hoekje op Mini-Tourdorp. Wout Peel is het niet eens met het over de afscheidingen hangen van het publiek. Wim Pranger uit Amsterdam was wegens ziekte de enige af zegger. In zijn plaats rijdt Frans Bomerman (12 jaar) uit Amster dam inee in de Buitenlustploeg. De Leusder Krantploeg kreeg te elldcr ure nog versterking van de 12-jarige Gerard Vreeswijk uit Alphen aan den Rijn Ook de Buitenlustploeg kreeg extra-mankracht door de invoe ring van de 12-jarige Marco Schreuder uit Alphen aan den Rijn Rob Kuiper, Kevin Haynes en Kevin Dobson weiden de 6e ren ner in de Frans Bosma-, de Amersfoortse Courant- en de Leusder Marktkoopliedenploeg Er is nog een speciale dames- prijs ingesteld voor de beste van de acht deelnemende meisjes, omdat verwacht wordt, dat geen der jongens zal zeggen: ..Dames, gaat u maar voor" Een groot probleem voor de tour-organisatie was het niet aanwezig zijn van de gele- en groene truien, hoewel die meer dan tijdig besteld waren Hier heeft sportshop Wim Jaquet geen beste beurt mee gemaakt Voor lopig kon de tourdirektie zich be helpen met (groene) clubtruien van deScherpenzeelse Valleiren- ners (waarvoor dank!) Voorde geeltjes wordt nog een oplossing gezocht Wout Peel's camping ..Mini- Tourdorp' is weer druk bezet met een 20-tal caravans en tenten van ouders en supporters van de renners. Het is er bar gezellig. Jammer, dat dit buiten de tour week niet mag. Het zou een aan winst voor Leusden zijn. De Tour de Juniorrit trok zon dagavond ruim 40 deelnemers. Ongeveer 30 km lang was de ge zellige puzzelrit van de AMBC met éen recht, twee averecht en bruggetje over tot doodlopende weg, enz., voortgesproten uit het uitzettersbrein van Piet van Uhm en Joh. van Hamersveld en voor alle zekerheid nog even ge controleerd door tourbaas Wout Meinten De slimste slimmerik was de heer H. Schopping uit Hilversum (43 strafpunten) 2e werd de Leusdenaar M Zwar- tepoorte (53). De ..winnaar"' van de poedelprijs, de heer H v d Hengel uit Leusden. wist 399 strafpunten op te lopen. Wat zal die man een prettige avond heb ben gehad! Opperwachtmeester G. Kamps Diverse meekoersende meisjes voelen zich zwaar gediscrimi neerd omdat er wel twee kiss- missen op de loonlijst van de Tour de Junior staan maar geen kusknullen Maar wat niet is.kan misschien nog komen? Bij alle voorbereidingen heeft de tour-organisatie één ding ver geten. Het Tourdorper vliegveld is over het hoofd gezien. Nu moesten de deelnemers uit heel Nederland (behalve uit Leusden), uit Engeland en Duitsland met de auto naar Achterveld komen. A s. vrijdag (dus morgen) wordt na de tour-etappe in d'Ouwe Peerdenstal, achter hotel de Roskam, een gezellige dans avond georganiseerd van 20 00 uur tot diep in de nacht Muzikale medewerking verlenen de Grol- lico's. De wedstrijd bij de 13-jarigen gaf wederom een geweldige tweestrijd te zien tussen Frank Solingen en Rino Schurink. die door laatstgenoemde werd gewonnen Solingen werd 3e. Leider David Price hield zich rustig inde kop groep, te rustig eigenlijk want zijn grote concurrent Leon Kersten kwam in het geel door de bonilicatie van 2 seconden voor zijn prachtige 2eplaats. Het klassement voor het gele tricot is thans 1 Leon Kersten (N) 39.37 2 David Price (GB) 39.38 3 Frank Solingen (N) 40.01 4 Rino Schurink (N) 40.03 Rino Schurink, links en rechts geflankeerd door Leon Kersten en Frank Solingen werd 1, 2 en 3 bij de 13-jarigen. ACHTERVELD - Aan hetbestuur van de bibliotheek te Achterveld werd de laatste tijd herhaaldelijk de vraag ge steld: ,,ls het waar dat iedereen tot 18 jaar gratis boeken kan betrekken van de bibliotheek?" Dit is inderdaad waar. Degenen die het reeds wisten maken er dan ook al een dankbaar ge bruik van. Voor degenen die het nog niet weteD is het navolgende zeker van belang. Door de nieuwe wet op de bibliothe ken met de daaruit voortvloeiende subsidie die ook de bibliotheek van Achterveld ontvangt zijn er meer moge lijkheden geschapen, waaronder het gratis lezen tot de leeftijd van 18 jaar. Sedert de nieuwe regeling is het boeken bezit van de Achterveldse bibliotheek danig uitgebreid en vernieuwd. Ook wor den nu regelmatig nieuwe wisselcollec ties van de Provinciale Bibliotheek Centrale betrokken, zodat men steeds weer ander boeken in de kasten zal aantreffen Voor degenen die nog geen gebruik maken van deze uitleenbiblio- theek zal het zeker de moeite waard zijn eens te gaan kijken Men zal dan versteld staan van het aantal en de verscheidenheid van boeken dat men daar aantreft. Er is zelfs de mogelijk heid. als men een bepaald boek of be paalde boeken aangekocht zou willen zien, dit kenbaar te maken bij de mede werkers. Is er een mogelijkheid, dan zal zeker aan de wens worden voldaan Voor de pas beginnende lezertjes Voor de start van de tijdrit van maandag hebben wij nog even een gesprekje gehad (je kunt nooit weten, waar dat 'goed voor is) met de nieuwe opperwachtmeester van de Rijkspolitie te Achterveld De heer G Kamps is uit een niet op de landkaart voorkomend plaatsje in noord-Drente afkom stig en sinds 19 februari j 1 in woner van Achterveld. De drie politiemannen uit het rayon Ach terveld worden tijdens de tour geassisteerd door drie collega's uit Leusden en nog een paar re servisten De samenwerking met de politie is in Tom dorp altijd voortreffelijk geweest en tijdens de 19e tour wordt niet anders ver wacht Opper Kamps is geen uit gesproken wielerfan maar vindt de Tour de Junior eenzeergoede bezigheid voor de sportieve jeugd en mede daarom doet hij zijn regelend werk met plezier Frank Solingen behield zijn groene trui en heeft in dit klassement thans 10 punten vóór Leon Kersten en Rino Schurink (elk 7 punten). Bij de 14-jarigen bleven de gele en de groene trui om dezelfde stevige Duitse schouders als gisteren. Uwe Weigel won de eindspurt vóór Karei de Brons en Hans Peter Pfennings Het algemeen klassement is hier 1 02 46 1 02.53 1.02 53 De stand in het puntenklassement is na dinsdagavond 1 Hans Peter Ptenmngs (D) 12 pnt. 2 Piet de Groot (N) 11 pnt 3. Uwe Weigel (D) 8 pnt Ook in het ploegenklassement is de spanning te snijden De kop van de ranglijst geeft met zeer geringe tijds verschillen het volgende beeld: 1 Fa v d Berg, Leusden 2.17.43 2 Heuga tapijt. Scherpenzeel 2.17.49 3. Bosman electra, Soest 2 18.10 is er ook een groot aantal boeken met gemakkelijke tekst en veel plaatwerk Iedereen is welkom om eens te komen kijken en de kinderen mee te brengen Pak gerust de boeken uit de kasten en bekijk ze Niemand zal u vragen of u wel lid bent of dit zou willen worden. Wil men een boek meenemen, dan moet men natuurlijk wel in het bezit zijn van een lezerskaart. Voor degenen die er belang instellen volgen nu nog wat nadere gegevens over de bibliotheek en de uitleenuren. Zoals de meesten wel zullen weten is de biblio theek gevestigd inde kelder van het ver enigingsgebouw aan de Hessenweg. De ingang is aan de achterzijde. De dagen en uren dat men boeken kan komen halen is als volgt: Iedere zondagmorgen van 10.30 tot 12 00 uur, iedere vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en met ingang van dinsdag 17 augustus ook 's middags van 15.15 tot 16.30 uur. Iedere lezer wordt op aanvraag van een lezerskaart voorzien Het aantal boeken dat men per lezerskaart mag meenemen bedraagt drie Die boeken mag men drie weken behouden. Dan moeten ze worden omgeruild of opnieuw worden afgestempeld. Doet men dit niet dan wordt een kwartje boete per week berekend De kosten van de le- zerskaarten (3 boeken) zijn Van 0-18 jaar gratis, boven de 18 jaar tot 65 jaar f 10.- voor drie boeken per week. op vertoon van een 65+-pas f5,- voor 3 boeken per week. LEUSDEN/CENTRUM - De door onze krant gesponsorde ploeg bestaat dit jaar uit 1 renster en 5 renners. Wij hebben met de jongelui een paar korte gesprek jes gehad. Ze zijn nog wat minder be kend dan Kathy Hage, Joop Zoetemelk, enz. maar van zeer goede wil. Ondanks de enorme concurrentie van de overige equipes zullen zij hun uiterste best doen om de goede naam van hun sponsor zo hoog mogelijk te houden. Daar moes ten wij het voorlopig mee doen Wim van Veen, onze 14-jarige kop man uit Noorden, fietst voor het tweede jaar Hij werd geïnspireerd door zijn twee reeds bij de UWTC te Uithoorn koersende broers Tijdritten vormen voor hem geenprobleem. Trouwens, als je in zo n korte tijd reeds kopman kunt worden, moet je wel hard kunnen fiet sen Liesbeth van Engeland uit Apeldoorn verdedigt onze kansen inde strijd om de da mesprijs Met haar stadgenote in de Buitenlustploeg (Wilma Kleissen) is zij ingekwartierd bij de familie P. Smink aan de Asschatterweg In het toch al grote gezin was het maandag extra druk omdat ..tante El" jarig was enwij kre gen door de Apeldoornse gasten mee gebrachte cake bij de koffie Wij dachten nog even, dat de Britse koningin in cognito mee zou fietsen, maar Liesbeth is een echt Nederlands meisje Zij koerst reeds 4 jaar bij de wielerclub de Adelaar Vooral op 11- enl2-jange leeftijd was zij ontzettend snel op de fiets Liesbeth fietst vooral voor haar plezier en aan tijdritten heeftzij weinig behoefte. Zij rijdt liever in een groep om als het even kan via een scherp eindsprintje te winnen. Dick Zandvliet (13 jaar) uit Haarlem heeft bijna de Tour de Junior moeten missen Vrijdag merkte hij tijdens een traimngsrit een auto te laat op en boem was het gevolg. Met een reserve-voor vork in zijn fiets en de nodige schram men op armen en benen presenteerde hij zich in Achterveld Hij rijdt nu 4 jaar bij de wieleralub Excelsior endoet aan de Achterveldse tour mee om te proberen een beter resultaat te berei ken, dan enkele jaren geleden zijn broer, die ..slechts" 2e werd. Erik Klein Wentink is 13 jaar en komt uit het Achterhoekse Zelhem. Hij fietst ai a jaar, is lid vande wielerclub de Zwaluw en heeft al een paar leuke resultaten geboekt Erik stelt zich wel wat voor van zijn avontuur in de tour van Wout Meinten Gerard Vreeswijk is 12 jaar en rijdt al 3 jaar bij de wielerclub Avanti uit Alphen a d Rijn. Hij fietst in hoofdzaak voor zijn plezier, is erg bescheiden en geen grote prater. Wij wachten dus maar af, wat het zal worden. Metpraten alleen win je nu eenmaal weinig koer sen. Van de 12-jarige Erwin Middelhuis uit Goor kan nog best eens een verras sing verwacht worden, al koerst hij voor het eerste jaar Hij kwam zelfs ,,per ongeluk" in de wielersport. Moet u horen: Erwin was eigenlijk atleet en zelfs een hele beste want verleden jaar werd hij Nederlands jeugdkampioen op de 1000 meter Hij kreeg op een kwade dag een hielblessure en moest als therapie gaan fietsen. Op een gewoon rijwiel vond hij het maar niets, maar toen hij een echte race-fiets kreeg, werd dat wel het einde van zijn atletiek- loopbaan. Erwin maakte vande nood een deugd en werd jeugdwielrenner 1. Uwe Weigel (D) 2. Piet de Groot (N) en Hans Peter Pfennings TOURDORP ACHTERVELD - Na de gjjj vermoeiende tijdrit voor ploegen op dinsdagochtend volgde gisteravond de tweede .echte etappe van de Tour de Junior Gelukkig nog steeds mooi weer a al was het voor de renners wat frisjes, in tegenstelling tot gisteren kregen wij nu geen geslaagde uitlooppogingen te 1 zien De koplopers hielden het tempo zeer hoog. Bij de 12- en 13-jarig'en 37 tot 38 km per uur en bij de 14- jarigen bijna 42 km Er was daardoor maar weinig of geen kans op een ont snapping. hoewel dat meermalen werd 1 geprobeerd j De koers der 12-jangen werd weder om een geheel buitenlandse aangele- i •j genheid De Duitser Volker Dhiel won 1. Volker Dhiel (D) 43.04 2 Kevin Dobson 3. Mike Cunnings (G B 43.25 De uitslag van de ploegentijdrit van dinsdagmorgen was de felle eindsprint en bleef zowel voor het geel als het groen op de eerste plaats. Zijn landgenoot Dieter Horning werd 3e en tussen hen in spurtte Kevin Dobson (G B naar de 2e plaats. De top van het algemene klassement is De ploeg van de Leusder Krant, die verleden jaar dit klassement won, hand haaft zich nog steeds in de bovenste helft van de rangschikking en staat met 2.18.10 op de 6e plaats. In verband met de braderie van de Achterveldse middenstanders wordt vanavond een kwartier eerder gestart en wel om half zeven. En de rangschikking om de groene 1. Cafetaria Beijer, Soest trui van het puntenklassement luidt 2. Fa v d. Berg, Leusden en Middenstand, Achterveld 1 Volker Dhiel (D) 14 pni 4 Bosman electra. Soest 2 Kevin Dobson (GB) 4 pnt 5. Heuga tapijt, Scherpenzeel 3 Gerrit Kaal (N) 3 pnt 6 Utrecht verzekeringen en Dieter Honing (D) 3 pnt. en Frejo metaalwaren. Soest 8 Batavus, Heerenveen 9. Techn. Bureau. Soest 10 Ossendrijver, Achterveld 11 Marktkooplieden, Leusden 12. Voorbij's beton. Wilnis 13. Snijder, Soest en Brouwer, Amersfoort 15. Leusder Krant en Kela tapijt, Scherpenzeel 17. Amersfoortse Courant 18 Buitenlust, Achterveld 3 47 3.48 3 48 3.49 3.51 3 52 3 52 3.54 3.56 3 58 3 59 4.00 4.02 4.02 4.04 4.04 4.06 4 09

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5