.Skyriders", spannend avontuur net terroristen zonder motivering donderdag 5 augustus 1976 13 leusder krant - film Filmagenda apotheek: wijkverpleging: verloskundige: ieekenddiensten emeente leusden jisartsen: -4 AMERSFOORT VAN DONDERDAG 5 AUGUSTUS T/M WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1976 Grand theatre: ,,The Genius".A.l. Dagelijks 8 00 uur. Zaterdag en zondag 6.45 en 9.30 uur. „Robin Hood". A.l. Dagelijks 2.00 uur. Zondag 2.00 .4.15 uur. Studio G, telefoon 14632: Fantasia". A.l. 2.00, 7.00 en 9.30 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00, 9 30 uur. Cinema I, tel. 18900: ,,The Skyriders". 14 jaar. 2.00, 6.45 en 9.30 uur. Zondag 1.30, 4.00, 6.45 en 9.30 uur. Cinema 2, tel. 18900: ,,One Flew Over The Cuckoo's Nest". 14 jaar. 1.45, 6.30 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.00, 6.30 en 9 15 uur. Euro Cinema, tel. 33655: ..The Sound Of Music" A.l Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. City Theater, tel. 16572: «Terug Uit De Hel" 14 jaar. 2.00, 8.00 uur; zaterdag 2.00, 6 45, 9.15 uur; zon dag 2.00, 4.15, 6.45, 9.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN City Theater: In de late sex-show: „Wellustige Ver leidsters". 18 jaar Vrijdagavond 23.00 uur. ..Godfather of Harlem" 18 jaar. Zater dagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING Grand Theatre: Iedere middag: Walt Disney's „Robin Hood". A.l Dagelijks 2.00 uur. Zondag 2 00, 4.15 uur. Ik dacht al, daag een men?" Alweer een Disney-film Robin Hood in het Grand gebracht in een verlaten klooster, op de top van een berg, alleen be reikbaar via een gemakkelijk te be waken weg. Charles Aznavour als de Griekse politie-officier denkt dit „fort" wel te kunnen nemen, door nylon vleugels, is men behoorlijk kwetsbaar voor een scherpschutter. Ze wagen het er op en zij slagen. Het is deze aktie, die „Skyriders" tot een geslaagde avonturenfilm maakt. Bert Vos. - Robin Hood Terrorisme is nu na een bepaald ntal jaren een vast begrip worden in onze veranderende taal. )k de terminologie, aan terrorisme, perij en ontvoeringen verbonden, hoeft bij de meeste krantenlezers geen enkele uitleg meer. We leren mee leven. Eigenlijk lees je dage- ts in je dagblad, dat er wel ergens wereld een kaping, een itvoering of een andere terrorist!- he daad heeft plaatsgevonden. Je akt er niet meer door beroerd, nzij het vlak naast je deur gebeurt dan nog.... Politieke ontvoerders oberen hun rechtvaardiging voor a de door hen die door de meer reliëf kunnen Om zo'n ontvoering gaat het „Skyriders" van navour in de hoofdrollen. Het is vooral James Coburn, die de grote drijfveer is in de jacht op de ontvoerders, daarbij op een nogal amateuristische wijze tegen gewerkt door Charles Azanvour als een Griekse politie-commissaris, die zich als zodanig in deze film beslist niet waarmaakt en eerder een karikatuur op het witte doek zet. Coburn weet van wanten en de drijfveer is het feit, dat het zijn ex-vrouw betreft en één van de kin deren van hem is. Robert Culp, de echtgenoot, laat zich eigenlijk meesle pen door Coburn. Als men voorbijziet aan het feit, dat er veel te veel doden vallen door het on- bezonnene van de aktie. voor het be vrijden van slechts drie personen, dan is „Skyriders" een spannende aange legenheid, met het accent op de skyri ders, die op spektakulaire wijze er in Scène uit ..Skyriders". Zie onder algemeen. zr. De Boer Zilverreiger 14 tel. 033-43882 In de week volgend op dit week end heeft zr. De Boer avond dienst b.g.g. tel. 033-15818 tandarts: Voor noodgevallen tn het weekeind Dokterscentrale Amersfoort, tel 033 - 22000 Voor de praktijk van mevrouw A. Thuis- Paulussen en mevrouw C. Brink Bruyn, neemt dit weekeind waar: Mevr. Thuis-Paulussen Kon. Wilhelminalaan 18 Amersfoort tel 033-10886 b.g.g. tel. 22000 simpelweg naar boven te gaan rijden op volledige oorlogssterkte. Een misvatting natuurlijk, maar dat wordt verder in de film niet uitgewerkt. Co burn en consorten doen het anders. Zij kiezen de weg door de lucht, ge luidloos als Skyriders. Ook deze aktie heeft natuurlijk nadelen: In de lucht, hangend aan de zijden of door Marnix Kreyns AMERSFOORT - Naast ..The Skyri ders". nieuw in Cinema I, is „Robin Hood" teruggekeerd in de middagvoor stelling van het Grand Theatre Dat is dan de derde Walt Disney-film, die bin nen enkele weken in de Amersfoortse bioscopen te zien is. ..Fantasia" blijft het volhouden in Studio G. terwijl de Dalmatiérs plaats hebben moeten maken voor Robin Hood. Deze rolprent uit de Disney-industrie is een tekenfilm Het verhaal van de heldendaden van de heer Hood is in deze film als volgt: De tirannieke prins John troggelt zijn onderdanen - de arme burgers van Not tingham - abnormaal hoge belastingen af. nadat zijn gluiperige raadsslang Graaf Slis met zijn hypnotiserende ogen de goede koning Richard op kruis tocht heeft gestuurd. Vermomd als waarzegsters weten Robin Hood en kleine Jan de koninklijke koets die door het Sherwoodbos rijdt binnen te komen en maken Prins John op een listige ma nier zijn ringen, goud en koninklijke kle ren afhandig De vernederde prins zoekt wraak en geeft de schout van Nottingham op dracht Robin gevangen te nemen en de belastingen nog hoger op te schroeven. Om Robin uit zijn schuilplaats te lokken, organiseert prins John een boogschut- tertoernooi met als prijs een zoen van jonkvrouwe Marian, een allerliefst vosje. Voor het toernooi vermomd Robin zich als ooievaar, terwijl kleine Jan, vermomd als graaf, Prins John zodanig vleid dat hij een plaats in de koninklijke loge krijgt WANTROUWEND De gemene graaf Slis die de ..waar zegsters" ook al niet vertrouwde, staat zeer wantrouwend tegenover de dikke graaf maar wordt door prins John weg gestuurd om uit te kijken naar Robin Hood. Als de „ooievaarde schout verslaat met boogschieten, weet prins John opeens wie die vreemde vogel is. Als Robin naar voren komt om de zoen van de jonkvrouwe in ontvangst te nemen wordt hij gearresteerd. Jonkvrouwe Ma rian smeekt Prins John het leven van Robin Hood te sparen, naar het lijkt te vergeefs Dan gooit kleine Jan zijn ver momming af en er ontstaat een stevig gevecht tussen de mannen van het Sherwood Bos en de koninklijke lijf wachten. In de verwarring ontsnappen Robin, kleine Jan. jonkvrouwe Marian en haar hofdame vrouwe Kloek. Prins John is buiten zichzelf van woede en vervier voudigt de belastingen zodat de gevan- gissen al qauw stampvol zitten met bur- Honing is geen geneesmiddel, maar heeft wel een stimulerende werking op het gehele organisme en de verrichtingen van onze organen. Een zieke zal echter door het gebruik van een paar potten honing niet genezen. Honing werkt van nature laxerend. Een hete citroenkwast - bij verkoudheid - met honing in plaats van suiker is zeer aan te bevelen. Gekristalliseerde honing wordt weer vloeibaar, als de pot honing in een schaal met water wordt gezet. Het smeltpunt ligt op 40 graden. Honing smaakt lekkerder wanneer u het sap van een halve citroen door de inhoud van een potje roert. Honing is in doorsnee als volgt samen gesteld: 10-20% water, 1-5% sacharose (suiker), 35-40% fructose (vruchten- suiker), 32-40% glucose (druivensui- ker). Honing bevat vitamines van de B-groep, vitamine C en vele mineralen als ijzer, magnesium, calcium, fosfor en koper Organische stoffen zijn er vele in te vinden, deze zijn nodig om een volledige omzetting te verkrijgen van het voedsel in de voor ons lichaam on misbare stoffen, welke o.m. moeten zorgen voor een zuurstofvrij milieu in de darmen, waardoor gisting voorkomen wordt. Heidehoning is de typisch Ne derlandse honing, heeft een sterk karak ter en een eigen smaak. Kleur goudachtig bruin, kenbaar aan de lucht belletjes. Van oorsprong is zij reeds gelei-achtig, maar kristalliseert vrijwel niet. Echte honingkenners prefereren deze soort het meest. a Isseur Douglas Hickox. Alleen: motivering voor de ontvoering een rijke zakenvrouw en haar te kinderen door een groep terro- len ontbreekt volledig en dat is manko, die slechts ten dele rdt opgevangen door de overige menten van de film: de spanning het gebeuren zelf en de wijze larop de bevrijding plaats vindt: sky-riding, het door de lucht vlie- met een soort vleugels, op de mlek, een snel in opkomst zijnde bby van talrijke waaghalzen, die spanning en het avontuur op- tuw op de primitieve vleugelen van luchtvaart tegemoet gaan. het overige is „Skyriders" een lekend gemaakt stukje avonturen- met James Corburn, Susan- York. Robert Culp en Charles Az- slagen de drie gevangenen te bevrijden en het grootste deel van de terroristen neer te knallen na een langdurige schietpartij, hoog in de Griekse bergen Regisseur Hickox heeft dat primair ge steld. Alle andere zaken zijn in zijn ogen louter bijzaken, nodig om het verhaal op gang te helpen en op gang te houden. En als je het zo bekijkt, is de opmerking van talman recensenten, dat „Skyri ders" een puur rechtse film is, niet rele vant meer. Het is gewoon een spekta kelfilm zonder inhoud. Geen diepte in het verhaal, geen karaktertekening. Een bezwaar is dat zeker niet voor de talrijke liefhebbers van pure aktie om de aktie zelf. Regisseur Hickox heeft dat uitstekend aangevoeld. Het spektakulaire zit vooral in het feit, dat de terroristen hun gijzelaars hoog in de griekse bergen hebben ^van Nieuwkerk, Galicië 41, tel. 44541. Spreekuur zaterdag zondagmiddag 14 uur. fen voor de praktijken van de artsen khorst, Boersma, Lantink, Nunnik- 'en en Den Toom neemt dit weekend dr Boersma Julianaweg 5 Achterveld tel. 03425-1222 teekuur: zaterdag- en zondagmid- lom 14 uur Visites graag vóór 10 s morgens aanvragen. De dienst 01 van vrijdag 18 uur tot maandag gen 8 uur. - Zwempartijtje in ..De Godfather van Harlem cholson moet in deze film nu wel door iedereen gezien zijn. maar mocht dat nog immer niet het geval zijn. dan is de Cuckoo s nest" terecht nog een week gebleven Een lach en wat tranen voor de situatie in een psychiatrische kliniek. Ver weg in Amerika, maar waarom niet hier ook'? Een prima film (elfde week in Cinema 2) Een afgekloven zuurtje begint onder hand „The Sound of Music" te worden. Maar omdat het voor sommigen nog steeds hét snoepje van de week is, huppelen Julie Andrews en Christopher Plummer nog een weekje hand in hand door Amersfoort „De verrukkelijkste film aller tijden", om de advertentietekst nog maar even aan te halen (vijfde week. Euro Cinema) NACHTVOORSTELLINGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag draait er zoals gebruikelijk een sexfilm ..De wellustige verleidsters" heet het deze keer. en dat mag toch een uiterst aantrekkelijke titel heten Maar voor wie nog wat opgepord dient te worden, voegt een filmmaatschappij altijd nog wat slagzinnen toe Het foldertje ver meldt deze week. „Meisjes, die weten wat ze willen en... het krijgen ook" en „Schaamteloos doen zij overal aan hun geliefde hobby" Daar hoeven wij dan natuurlijk helemaal niets meer aan toe te voegen (vrijdagnacht. Citytheater). De zaterdagavond is gereserveerd voor het geweld Deze week draait „The Godfather of Harlem" Het is het verhaal van de opkomst en ondergang van een maffialeider in de zwarte wijk van New York Daar zal dus wel het nodige in geschoten worden (Zater dagavond. Citytheater.) gers die hun belastingen niet kunnen betalen Om Robin nog een keer uit zijn schuilplaats te lokken maakt Prins John bekend dat hij de goede pater Tuck we gens verraad zal laten ophangen 's Nachts verlossen Robin en kleine Jan Prins John en graaf Slis van al hun goud en laten alle gevangenen vrij Ze worden echter ontdekt en in een opwin dend gevecht houdt Robin de paleis wachten tegen, schakelt de schout uit tijdens een fiks handgemeen en duikt tenslotte de slotgracht in om daarna in het bos te verdwijnen Als koning Richard van de kruistocht terugkeert, luiden de bruidsklokken voor Robin Hood en Jonkvrouwe Marian terwijl de schout, Prins John en Graaf Slis 'n veilig onderkomen hebben gevonden in de gevangenis van Not tingham. PROLONGATIES Dan natuurlijk een serie prolongaties 's Avonds zijn in het Grand Theatre de avonturen te zien van „The Genius Dat is dus Terence Hill, die met zijn blauwe ogen weinig moeite heeft om Miou Miou aan zijn zijde te laten strijden Doel van de inspanningen van het geniale heerschap en twee partners (waarvan Miou Miou er tot ons aller vreugde een is), is het oplichten van een officier van het Amerikaanse leger. Het hoeft geen geheim te zijn dat de beeldschone cowboy en zijn compag nons daar op komische wijze voortreffe- btsnapping door de lucht in „Skyriders". U286 WU lijk in slagen (zesde week. Grand Thea tre). „Fantasia", de muzikale fantasieën van Disney en de zijnen is nog steeds te zien in Studio G Een wonderlijke teken film, waarin muziek en beeld in elkaar overvloeien Voor de liefhebbers van fraaie kleuren en mooie muziek ten zeerste het aanzien en -horen waard (derde week, Studio G). Het wordt een weinig eentonig, maar „One flew over the Cuckoo's nest" is er nog steeds. De voortreffelijke Jack Ni- - Terug int de hel

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13