topdrukte in Achterveld braderie tijdens Tour Voortijdig einde Stetboys-DGK Seizoen begint weer voor S.V. Achterveld Sportieve zeskamp in Achterveld it de eusdense ilubbladen Misser? Ook voor wielrenners vakantie weer voorbij Geitenkeuring in Achterveld Roda- junioren Ingezonden: Wedvlucht LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 ACHTERVELD - Tijdens de week van Tour de Junior werd op woensdag- )nd te Achterveld op de Hessenweg door het feestcomité georganiseer- braderie gehouden Direct na afloop de te rijden rondes van de tour, rd de braderie geopend. Al heel >edig was het op het afgezette ge- •lte van de Hessenweg een heel ge lige drukte r was voor elk wat wils. De groen eer Jan van Dijk stond er met zijn iam waar men voor een kwartje il verschillende soorten Franse en andere kaas kon proeven. Door werd hier wel gebruik van ge- akt taast van Dijk stond de firma Daat- aar met alle mogelijke artikelen op gebied van elektrische huishou- ïjke voorwerpen, televisies, radio's De heer Westerlaak was aanwezig zijn stand waarin een grote partij itrekkelijke schoenen enaanverwan- irtikelen De plaatselijke bibliotheek was ver tegenwoordigd met een stand waar men voor een kwartje en twee kwartjes twee- dehandsboeken kon kopen. Deze boeken vonden behoorlijk aftrek Wie zin had in een palinkje of een gebakken visje behoefde ook niet te sukkelen, want de zaterdagse visboer was ook nu present Zijn waren vonden wel aftrek want om 22.15 was hij ge heel uitverkocht. Ook schilder Cees Blom was present. Hier kon men zien hoe men repro ducties kon maken van hout, linnen en papier. Dit was zeker het bezichtigen en het proberen waard WELFAREWERK De Achterveldse Zonnebloem afde ling was aanwezig met een stand waar men volop welfare werk kon kopen. Hier waren veel aantrekkelijke dingen bij die door de welfare-werkers en Zonnebloemwerksters waren vervaar- Ook kreeg men de kans zijn kennis van de voorrangsregels te tonen. LEUSDEN/CENTRUM - De ingelaste vriendschappelijke voetbal wedstrijd Stetboys-DGK (Dienstencentrum Gereformeerde Kerken; op het Lisidunahofterrein kreeg helaas een voortijdig einde. De Stetboysploeg, door vakantie van diverse spelers nog steeds gehan dicapt, begon erg zwak en er werd slecht gecombineerd. Mede daar door kon het Dienstencentrum via een overigens zeer mooi doelpunt de leiding nemen In de 20e minuut gaf Frans Letschert van links een voorzet op maat, die door Jos Mol knap benut werd. Met 1-1 werd van speelhelft gewisseld. De tweede helft gaf Stetboysspel te zien van beter gehalte Toch bracht DGK, wederom door een fraai en voor Stetboysdoelman Bruin onhoudbaar doelpunt, de score op 1-2 Langzaam kreeg de thuisclub meer vat op het spel van de buren en als een herhaling van de eerste treffer kwam weer een voorzet van Letschert precies op de plaats, waar Jos Mol stond te wachten om het klusje af te werken, en zo was het 2-2. Stetboys dacht al aan winst en begon ineens veel beter te spelen. De wedstrijd werd echter niet uitgespeeld. Nadat midvoor Dick Hols bij een botsing met een DGK-speler ernstig gewond werd (met een gebroken scheenbeen werd hij per ambulance naar de Lichtenberg gebracht) was de voetbalvreugde bij beide ploegen verdwenen. Extra vervelend voor Hols is, dat hij 2 dagen na het ongeluk met zijn gezin op vakantie zou gaan. De spelers van beide partijen wensen Dick het allerbeste. LEUSDEN/CENTRUM - Dat de va- Mies voor velen praktisch voorbij n, blijkt wel uit het feit dat voor di- rse veldsporten de oefenprogram- s inmiddels bekend zijn Ook de rste clubbladen zijn weer versche- 1 Veel nieuws was er nog niet. t KPJ-blad met niet minder dan 45 ftna's tekst (alleen bladzijde 4 ont- '•0 gaf als sportnieuwtje, dat de we- ïjkse sportavond op vrijdag van 20 30 tot 22.30 uur in de gymzaal ..Alandsbeek" aande Asschatterweg zal worden gehouden. Het mededelingenblad van de Anti lopen gaf aan, dat ,,Niek" per 3augus tus telefonisch onder nummer 40136 bereikbaar is en ,,Gert G." neemt op als u 40559 draait. Dat weet u dan ook. Met twee ploegen gaan de korfballers op districtsniveau spelen. Voorlopig worden maandag en woensdag Anti- lopen-trainingsdagen. Het oefen-wed- strijdprogramma (opzaterdagen) luidt. 14 aug Odik 1 - Antilopen 1 (15.00 u 21 aug Jubileumtoernooi Antilopen 18 aug. Sparta (Nijkerk) toernooi ,,De Schutter van de SKGV kondigt de zomerschietwedstnjd aan op de banen van de S V. Scherpenzeel op 10 augus tus as. Het wordt een vroegertje voor de heren, want de aanvang van de wed strijden is om 7.00 uur v.m digd. Ook deze spullen vlogen weg Tevens kon men bij deze stand tegen betaling van een kleine vergoeding de naam van een pop raden. De in het voorjaar opgerichte vereniging Pico was aanwezig met tweede hands boe ken en ook kon men daar zelf een schilderstukje maken. Dit schilderen was natuurlijk ook tegen betaling van een kleine vergoeding Er waren ver schillenden die hun talent wel eens wilden proberen. Hiernaast stond de afdeling Veilig Verkeer Nederland, afdeling Leusden waarbij ook de Achterveldse leden zijn aangesloten. Deze vereniging stond er met een ogentestapparaat, een voor- rangs- en verkeersborden test en men kon er ook voor leuke prijsjes het aan tal knikkers in een aquarium raden Aan de ogentest werd door 41 perso nen deelgenomen Aan 8 personen werd naar aanleiding van deze test de raad gegeven zich tot een oogarts of een kundig opticien te wenden Dit was ongeveer 20%. Deze ogentest heeft bij het deelnemende publiek een zeer gunstige reactie gekregen Ook voor de voorrangs- en verkeersborden test was er zeer veel belangstelling In het algemeen werden deze testen door de jongeren met beter resultaat ge daan dan door de ouderen Het aantal knikkers raden kreeg een iets mindere belangstelling. Tevens was er ook een klachten- hoek waarin men klachten of opmer kingen over verkeersonveilige situ aties kon melden. Van dit boek werd geen gebruik gemaakt. Mochten er mensen zijn die dit niet wisten dan kunnen zij hun klachten of opmerkin gen nog altijd deponeren bij Veilig Verkeer Nederland te Leusden. De klachten of opmerkingen kunnen voor Achterveld eventueel ook worden ge deponeerd bij het Achterveldse be stuurslid de heer Bijl KAASFONDUE De Paraatwinkelier Wout van Dijk was ook met zijn stand present Hier kon men gratis kaasfondue proeven. Dit was echter al spoedig afgelopen omdat de fondue in de kortste tijd op was Ook kon men bij Wout zelf kaas afsnijden. Had men het juiste gewicht, er mocht een verschil van 20 gram zijn, dan kreeg men de kaas voor niets. Was het gewicht niet juist, dan moest er betaald worden. Ook de vrij jonge Achterveldse afdeling van de Ne derlandse Hartstichting ontbrak niet Hier kon men alle inlichtingen krijgen over het werk van de Hartstichting Folders waren er volop en ook had men kisten appels staan waarbij stond .Snoep verstandig eet een appelVoor een kwartje kon men een appel bekomen Bij 't einde van de braderie waren de appels op Dus ook weer een succes Naast deze stand stond de TOP met een kraam waar men allerlei belegde broodjes en oliebollen kon kopen. Ook deze meisjes hadden wel succes. Naast de oliebollen- en broodjeskraam stond een stand van de man uit de Roskam Hier kon men gratis een borreltje jonge, of rosé of beerenburger proe ven. Tevens kon men hier raden hoe veel bruine bonen er in een glazen ka raf waren Niet ver van deze stand stond de bier- en koffie-tent van de Carnavalsstichting. Het was bij deze stand steeds een drukte van belang Een kopje koffie wil er altijd wel in en bij verschillenden ook een pilsje nog wel Tevens kon men hier tegen een kleine vergoeding raden hoe zwaar de Prinsen Puup I, II. Ill en IV ge zamenlijk wegen Had men een kopje koffie of een pilsje genoten dan kon men oversteken naar de slager van Wie- ringen die een barbecue had staan waar op het gekozene zelf kon worden ge roosterd. Ook waren er verder nog diverse heerlijkheden die men zo kon nuttigen of ook eerst nog even kon roosteren Zo druk als woensdag tijdens de braderie was het misschien nog nooit in Achterveld STANDS K.P.J. En het zou geen Achterveldse bra derie zijn als de K.P J. er ontbrak Deze waren met verschillende stands aanwezig. Men kon op een klein fiets je binnen een bepaalde tijd een vast gestelde afstand afleggen Er was een hengel-tent, een ballengooitent en grab belton en een geitje waarvan men het gewicht kon raden. Ook de K P J heeft het zeker niet aan klanten ont broken. Boekhandel Vos was present met zijn stand waar men gratis een si- VpIpti maakten in de stand van Veilig Verkeer gebruik van de mogelijkheid hun ogen te laten testen gaartje kon opsteken en waar men ook veel goederen kon kopen die in de winkel voorradig waren Tevens kon men hier ook naar de naam van een pop raden. Het organiserende feest comité was weer aanwezig met het rad van avontuur Ook dit was een groot succes. Vooral toen men begon aan de poppen De loten vlogen toen weg De schietvereniging had ook acte de presence gegeven Hier kon men met buksen heel wat mooie prijsjes ,\yeg halen Men moest wel goed de kaartjes kunnen raken. De rijwielhandelaar Janssen had in zijn werkplaats een hele fietsen- en bromfietsen show ingericht waar ook veel braderiebezoekers een kijkje kwa men nemen Het was dan ook wel het bewonderen waard hetgeen daar stond uitgestald. Om elf minuten over elf kwamen de vier Prinsen Puup naar buiten en werden onder politietoezicht gezamenlijk gewogen op de bascule van de Coöperatie Hier bleek dat het totaal gewicht 359 kg was. De eerste prijs was voor de heer L H. Enters Sr met 359% kg. De tweede prijs was voor de heer Hols met 357en een kwart kg. Voor de 3e prijs moest worden geloot daar er 4 pers. waren die 357 kg hadden geraden Als geluk kige voor de derde prijs kwam uit de bus de heer H Baar uit Lunteren, VERDERE UITSLAGEN De pop van de Zonnebloem had de naam Anja Ook hier waren vier per sonen die de naam hadden geraden. Bij loting kwam J Boogaard uit Ach terveld als winnaar uit de bus Het aantal bruine bonen was 2382. De le prijs ging naar Mevr Ravenhorst Land weg 11 te Leusden, de 2e prijs naar fam. Smink, Juüanaweg 35 in Achter veld. de derde prijs was voor mevr. van Essen. Jan van Arkelweg 49a te Achterveld en de vierde prijs was voor mevr Lagerweij, Hessenweg 184 uit Achterveld De jxip bij boekhandel Vos had de naam Constance Deze naam werd door niemand geraden. Bij loting bleek Sonja Oude Egbnnk. die die week op de camping bij Wout Peel verbleef de gelukkige De uitslag van het knikkers raden „was als volgt- le prijs Jose v-d Bérg, Achterveld; 2e prijs Blankenstijn, Achterveld. 3e prijs Cethel Noordman, Achterveld, 4e prijs C A Vons, Achterveld; 5e prijs W v d Hengel, Achterveld, 6e prijs Wilfried Schoonderbeek, L-C.; 7e prijs R. H. van Burgsteden, A'veld; 8e prijs Adriaan Noortman, Achterveld; 9e prijs A J Tolboom, Leusden-C.; 10e prijs J Boertje Achterveld Bij de K P J waren er drie mensen die het goede gewicht van het geitje hadden geraden Dus ook hier moest de loting weer uitkomst brengen De gelukkige winnaar van het geitje was Êvert Houtveen. Het gewicht van het geitje was 10 kgr en 100 gr. Bij het fietsen waren twee prijzen te verdienen. Wim Schimmel kwam als eerste die in -> een halve minuut 3 meter en 68 cm aflegde en tweede werd Martien Dijk- hof die in een halve minuut 3 meter en 40 cm aflegde De prijzen die zijn gewonnervjbfj Vei lig Verkeer NèSerland worden bij' de winnaars thuis bezorgd -M.1-„met al .is het weer een braderie ^geweest die een groot succes is geweest en weer zonder moeilijkheden of problemen is verlopen. ACHTERVELD - Nu de zomer en de vakantie weer naar het einde gaan, wordt het weer tijd om aan voetballen te gaan denken Ondanks de zeer dro ge zomer zien de Achterveldse velden er zeer redelijk uit. Voordat het voet bal-seizoen 1976-1977 weer begint, vallen er toch nog enkele activiteiten af te werken. Op 6 of 8 augustus zal er door de junioren worden deelgeno men aan het toernooi 701 jaar Am sterdam Op 14 augustus gaan de junioren A2 op tournooi in Arnhem Dit gaat van de gemeente Leusden uit Vertrek om 7.45 uur vanaf het parkeerterrein te genover de Hessenkar. Alleen jongens van 14 en 15 jaar. Aan het polio- tournooi op 21 augustus zullen alle pupillen elftallen (Dl, D2, D3, El. E2, en E3) deelnemen Dan is er op 22 augustus de speci ale zes-kamp in verband met het der tig jarig bestaan van de S.V. Achter veld voor iedereen. De start van de training voor de competitie-wedstrij den vangt aan in de week van 16 t/m 20 augustus voor alle elftallen met uitzondering van de junioren A. Die beginnen op 12 augustus om 19.30 uur De eerste keeperstraining vangt aan op dinsdagavond van 18.30-19.30 uur onder leiding van de trainers Fr van Dalen en W Smit Ondanks alle verhogingen heeft de vereniging het bij het hoofdbestuur toch klaar kunnen spelen om tegen de zelfde tarieven te blijven spelen Ook het chauffeursgeld blijft op f 0,75 De trainingstijden zijn als volgt Junioren C2 eerste trainingsavond op maandag 16 augustus, leider en trai ner Martin de Jong van 18.00-19 00 uur; Pupillen D3 eerste trainingsavond maandag 16 augustus van 19.00-20 00 uur, leider en trainer Jan Boersen, Junioren BI eerste trainingsavond maandag 16 augustus van 20-21 uur leider en trainer Kees Hilhorst. Ju nioren A2 eerste trainingsavond maan dag 16 augustus van 21.00-22.00 uur, leider en trainer Cor Hoogland. Juni oren C3 eerstetrainingsavond 17 augus tus van 18.30-19 30 uur, trainer en leider Johan van Bekkum Pupillen E3 eerste trainingsmiddag woensdag 18 augustus van 13.30-14 30 uur, leider Kees Bothof, trainer Kees van de Breemer Pupillen E2 eerstetrainings- middag wo. 18aug van 14.30-15.30uur, leider Kennet Waalzaam, trainer Kees v. d Breemer Pupillen El letrainings- middag woensdag 18 augustus van 15 30- 16.30 uur, leider Wim Smit trainer Kees v. d Breemer. Pupillen D2 eer ste trainingsavond woensdag 18 augus tus van 18 00-19 00 uur, leiderentrai- ner Jan te Roller Junioren Cl, eerste trainingsavond woensdag 18 augustus van 19 00-20.00 uur, leider en trainer Johan van de Hengel Pupillen Dl, eerste trainingsavond 18 augustus van 18 30-19 30 uur, leider en trainer Wim de Jong Junioren Al eerste trainings- avond op 12 augustus van 19 30-20.30 uur, leider Gerrit van Bekkum trainer de Hr Baas De jeugdcommissie van de S.V. Ach terveld hoopt ook dit seizoen weer op een prettig doch vooral op een spor tief seizoen en natuurlijk ook veel succes. LEUSDEN - Zaterdag 7 augustus aanstaande wordt er weer een geiten keuring gehouden in Achterveld. Men kan op die dag terecht bij mevrouw Meerveld, Eemelaarseweg 7. Gevraagd worden lammeren, zowel Toggenbur- gers als wit, van één jaar en ouder Geen dwerggeiten of bonte, of met hoorns De keuring vangt om 10,00 uur aan. LEUSDEN/CENTRUM - 146 duiven van de P.V. Leusden waren in de wed vlucht van Compiegne op zaterdag 31 juli 1976 (afstand 354 km). De duiven werden gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 13.14.33 (snelheid 1023 m.p.m.) en laatste duif 15.18.57 H. W H no. 1-2. Spec. 1-3 t/m 7-10-13-14 rest 15. AW25 no. 4 AW20 no 10. AW15 no. 1. AW10 no 7 en AW5 no. 2 A Dusschoten: 1-7-18-24-27-38-40 J. Overeem; 2-8-11-12-33-34. Gebr. Valkengoed. 3-10-35 G. Dieters: 4-5-6-13-14-28-29-44 G. Lambrechts. 9-45. W Vrijhoef 10-23-26-32-36-46-49 J. Carcia 15-39. A Bomers: 16-19-20-22. P. Lambrechts: 17-41-43 H Lambrechts: 21-42. H v. d. Heuvel. 25-47 G. Hoefakker 30 H. van Zoeren: 31-48. Gebr. Hoefakker 37 (buiten de verantwoordelijkheid van'de redaktie) De foto's in de Leusder krant van vorige week en vooral de bijbehorende teksten moeten de betreffende gemeen te-instanties en -medewerkers de ha ren te berge doen rijzen Ik bedoel hier de ,,Roda '46" velden Mij, en velen van onze vereniging, is het bekend dat de gemeentemensen er alles aan ge daan hebben om de velden, onder deze moeilijke weersomstandigheden, opti maal te verzorgen en ze zijn er uit stekend in geslaagd Mijn mening is dat dit ook wel eens vermeld mag worden. En met vrijwillige medewerking van de weergoden vertrouwen wij als trappe land Rodalegioen er op dat we snel weer de wei in kunnen J. Kramer, Ansfriduslaan 31. Met de foto's van Roda's hoofdveld hebben wij slechts willen aantonen, dat het (vooral door toedoen van de onderhoudsploeg) niet heeft geleden van de droogte in juli. C. ACHTERVELD - Evenals an dere jaren organiseert de Sport Vereniging Achterveld weer een zeskamp voor de jeugd van Achterveld. Het bijzondere van deze zeskamp is dat hij wordt georganiseerd voor de hele jeugd van Achterveld van 8 tot 18 jaar. Zowel jongens als meisjes kunnen inschrijven. Het festijn wordt georganiseerd vanwege het zesde lustrum dus het dertig jarig bestaan van de S.V.A. De wedstrijden zullen worden gehouden op het Kerstens sport park Om half tien precies zul len de eerste wedstrijden aan vangen en om ongeveer 16.00 uur zal het afgelopen zijn De volgende onderdelen zijn in de zeskamp verwerkt le. hardlopen; 2e Hoogspringen; 3e. verspringen, 4e doelschie- ten (jongens), balwerpen (meis jes); 5e mastklunmen (jongens), skippyballenrace (meisjes); 6. Om kwart voor negen kunnen de deelnemers hun rugnummers afhalen in de kantine van de S V.A De deelnemers dienen zelf voor een lunchpakket te zorgen De S.V.A zorgt voor de nodige verfrissing. Voor iedere leeftijdsgroep is een le, 2e en 3e prijs beschik baar en voor iedere deelnemer en deelneemster natuurlijk een mooie hennnenngsvaan. De or ganisatie verwacht ook dit jaar weer zo'n 250 deelnemers, dus wacht niet tot het laatste moment met inschrijven. De inschrijfformulieren wor den huis aan huis bezorgd Mocht iemand geen formulier hebben ontvangen, inschrijven kan ge schieden voor 15 augustus bij Nol Wessels, van Oldenbarne- veldstraat 8 te Achterveld, tel 1221 Ook de supporters, zoals vaders, moeders en verdere fa milieleden zijn van harte wel kom op die dag, evenals de Ach- tervelders die geen kinderen heb ben die aan deze zeskamp deel nemen LEUSDEN/CENTRUM - Na een on derbreking van 3 weken werden de wie- lercompetities van de RTC Amers foort" weer hervat met een avond- en een middagrit In de eerste wedstrijd won gastrenner Wim Geerdink bij de amateurs de eindsprint voor Jan Sand- brink en Wim van Empelen. De Leus- denaar Gerard van 't Klooster was de snelste A-liefhebber. Hij versloeg Piet v. d. Top, Eric Groenhart, Nol Wilde man en gastrenner Wiebe Mulder. Harry Kok finishte als enige B-liefhebber en bij de veteranen was de uitslag 1 Ger rit Jetten, 2. Nico de Vries (Leusden), 3. de door pech achter geraakte Dick Vervloet Dick nam in de middagrit voor veteranen revanche door Gerrit te verslaan Hans Kaats won de lief- hebbersrit door Wiebe Mulder en de Leusdenaar Harry Brouwer achter zich te laten Verdere uitslagen van ,,Amersfoort"-renners: Jan Sandbrink te Schijndel (24e), Ruurlo (16e) en Ede (18e). Ton Brons Ruurlo (13e) en O.L. Vrouwe Waver (16e). Wim Pater won de Ronde van Lunteren, werd 2e in Ochten en 10e te Helvoirt. Leusdenaar Dick Willigenburg: Lunteren (4e), Ede (5e), Driel(9e), Hardenberg(3e), Erme- lo (11e), Nieuwkoop (12e) en Veenen- daal (16e) ln Lunteren werden voorts Evert Smit 12e, Hans Marcus 15e en Jan vd Beel 10e De Vereniging Dorps huis Voorthuizen heeft zich candidaat gesteld voor de organisatie van het Ne derlands veldnttenkampioenschap op 16 januari 1977 A s. zaterdag voort zetting clubcompetitie Nijverheidsweg (14 30 uur) en a s zondag 6e Midden- Nederlandrit op de Uithof te Utrecht (9 30 uur veteranen en nieuwelingen, daarna resp liefhebbers en junioren/ amateurs). LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 9 augustus worden de Roda-junioren in het clubhuis verwacht ter bespreking van de trainingen en wedstrijden en wel volgens het schema 19.00 uur Junioren C. 20 00 uur Junioren B 21.00 uur Junioren A. Eventueel afmelden vrijdagavond tus sen 19.00 en 20 00 uur, tel. 033-44100

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5