Gele truien eerlijk verdeeld BUITENLANDERS VOORAAN IN 19DE TOUR JL'j£i <-«4 **2 De tour is voorbij w, C PORT LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 Jwe Weigel (1) en Hans Peter Pfennings kregen van ploegleider Helmuth Wieling voor de start nog een laatste advies. Moeder Pfennings ordende nog eens de coiffure ran haar zoon en pa Pfennings dacht er het zijne van. Een deel van de onmisbare „motorvolgers" met hun indrukwekkende machines. De Leusdense loco-burgemeester W. A. van Zandbrink reikte de medaille van Z.K.H. Prins Bernhard uit aan Wim van Veen (Leusder Krant-ploeg) als beste Nederlander bi] de 14-jarigen. TOURDORP ACHTERVELD - De 19e Tour de Junior is weer voorbij. Een week lang duurde het wielerfestival voor een kleine honderd jongens en meisjes uit Nederland, Engeland en Duitsland en als zodanig is het evene ment ook volledig geslaagd. Uit sportief oogpunt bezien was de Tour minder spectaculair dan verwacht werd. In elke leeftijdsgroep kwam maar eenmaal een geslaagde ontsnapping voor en die was tevens beslissend voor de eindrang schikking. Al direct in de eerste etappe finishte Volker Dhiel bij de 12-jarigen met 14 seconden voorsprong en bij de renners van 13 jaar kwamen Leon Kers ten en David Price met een winst van 15 seconden over de eindstreep. Twee ritten later wipten Steve Moss en Wim van Veen met 22 resp. 7 seconden ver schil op de rest over de meet. De gevol gen hiervan waren, dat Dhiel en Kersten de hele Tour en Moss meer dan de helft daarvan in het geel hebben gefietst. De gele truien werden overigens eerlijk verdeeld over de deelnemende landen. 12 JAAR In de leeftijdsgroep renners van 12 jaar boekte Dhiel met de eerste van zijn twee overwinningen zoveel voorsprong, dat Dobson ondanks zijn winst in de laatste vier ritten maar iets naderbij kon komen. Overigens was het hier wel een buitenlandse aangelegen heid. Geen enkele Nederlandse ritzege en Godfried ten Barge als eerste land genoot op de 5e plaats op de ranglijst. Kevin Dobson, Dieter Horning en Vol ker Dhiel kwamen na de slotrit op het 1-2-3-podium en het persoonlijke eind klassement werd: 1. Volker Dhiel (D) 2.1633 2. Kevin Dobson (GB) 2.16.43 3. Mike Cummings (GB) 2.16.58 Uli Hungerkamp (D) 2.16.58 5. Godfried ten Barge (N) 2.17.01 De rangschikking om de (groene) puntenklassering was: 1. Volker Dhiel (D) 38 pnt. 2. Kevin Dobson (GB) 28 pnt. 3. Dieter Homing (D) 9 pnt. NEDERLANDSE ZEGE De wedstrijden bij de 13-jarigen ein digden zowel voor het gele als het groene klassement in een Nederlandse zege. Leon Kersten ging met het gele tricot naar huis en de groene trui werd het eigendom van Rino Schmink. Na de ohtsnapping in de eerste rit van Leon Kersten en David Pnce controleerden deze renners alle volgende etappes zo danig dat niemand meer weg kwam. De verraste favorieten Rino Schurink en Frank Solingen restte slechts de strijd om het groen en dat kwam tenslotte via o.m. 5 ritzeges om de slanke schouders van Schurink met 44 punten, gevolgd door Frank (24 pnt.) en Leon Kersten (15 pnt.), die zich de laatste drie dagen alleen nog maar bezig hield met de ver dediging van zijn gele trui. De persoon- genheid. De voor de Leusder Krant rij dende Wim van Veen werd als 4e de eerste Nederlander. Hij kwam daardoor in het bezit van de door Z.K.H. Prins Wim van Veen (BDU-ploeg), Steve Moss en Henno Veninga (beiden v. d Achter- veldse Middenstandsploeg) werden 2e. Ie en 3e in de derde etappe. i ry pï B Tourbaas Wout Meinten met v.l.n.r. de drie winnaars Steve Moss (14). Volker Dhiel (12) en Leon Kersten (13 jaar). De op tour-dinsdag jange Jos Ver schuur uit Maastricht kreeg op die dag geen etappe-zege cadeau, maar wel een prachtige tour-tas. lijke eindstand werd hier: 1 Leon Kersten (N) 2. David Price (GB) 3. Rina Schurink (N) 4. Frank Solingen (N) 5. Ant. v. d. Biggelaar (N) PRINS BERNHARD 2.04.21 2 04 26 2.0439 2.04.43 2.04.58 Ook bij de 14-jarigen was de top van de ranglijst een buitenlands aangele- Bernhard beschikbaar gestelde medaille en Willem was er zeer trots op. Na rito- vcrwinningen van Hans Peter Pfennings en Uwe Weigel ui de twee eerste etappes sloeg Steve Moss zijn slag op de derde dag. Driemaal winst in de laatste helft van de Tour was voor Pfennings nog niet voldoende om Moss uit het geel te halen. Wel werd daardoor de groene trui zijn eigendom (43 punten). Martin Steyn (25) en Piet de Groot (19) werden 2e en 3e. Het persoonlijke klassement (gele trui) werd tenslotte: 1. Steve Moss (GB) 3.1736 2. Hans P. Pfennings (D) 3.17.41 3. Uwe Weigel (D) 3.17.43 4. Wim van Veen 3.17.50 5 Piet de Groot 3.17.52 Het ploegenklassement werd uitein delijk toch gewonnen door de ploeg van de nieuwe sponsor J. W. v. d. Berg te Leusden-C. De ranglijst werd: 1. Fa. v. d. Berg, Leusden 5.01.14 2 Heuga tapijt, Scherpenzeel 5.01.23 3. Bosman Electfa, Soest 5.01.29 4. Leusder Marktkooplieden 5.01.33 5. Utrecht verzekeringen 5.01.40 6. Leusder Krant 5.01.46 7. Builenlust, Achterveld 5.01.51 8. Cafetaria Beijer, Soest 5.02.01 9. Batavus rijwielen, Heeren veen 5.02.02 10. Ossendrijver, Achterveld 5.02.16 11 Co Brouwer, Amersfoort 5.0239 12. Frejo metaalwaren, Soest 5.03.00 13. Middenstand. Achterveld 5.06.05 14. Amersfoortse Courant 5.06.50 15. Snijder, Soest 5.07.28 16. Voorbij beton. Wilnis 5.0734 17. Kela tapijt, Soesterberg 5.17.28 18 Techn. Bureau Soest 5.20.18 PRIJZENREGEN Gewone regen is de Tour gelukkig bespaard gebleven, maar de „neerslag" in de vorm van prijzen e.d vond zater dagavond plaats in „Ons Gebouw". De grote zaal van „het rennershuis" was tot in de uiterste hoeken gevuld met ren ners, adoptie- en gewone ouders, leiders en verdere belangstellenden. Keurig op tijd - zoals alles in de Tour - begon Wout Meinten met een hartelijk welkom tot iedereen en een even hartelijk dank woord aan een ieder, die ook maar iets voor het welslagen van de 19e Tour had gedaan. Met de parade der ploegen, waarbij iedere renner een goedgevulde tour-fouragezak werd overhandigd, begon de langaanhoudende prijzenre gen. Ruim 50 bekers, vele medailles, truien, gebruiksvoorwerpen en nog vele andere dingen meer, verwisselden daarna van eigenaar. De winnaars van het geel en het groen (en de reserve-kampioenen) kregen hun „weekloon" uitbetaald. Loco bur gemeester W. A. van Zandbrink reikte de BDU-kopman Wim van Veen de me daille van Z.K.H. Prins Bernhard uit. De heer Van Zandbrink dankte de tour- organisatie ook voor het machtige stuk jeugdwerk, dat in Achterveld weer was verricht en nij hoopte, dat de 20e Tour gehouden kan worden in het kader van de (sport)evenementen t.g.v. het in 1977 te herdenken 1200-jarige bestaan van Leusden. Ook de provinciale KNWU-consul, de heer J. Oskam, bracht het Achterveldse wielercomité een welverdiende hulde voor de gewel dig geslaagde Tour. Hij was blij, dat de vrede tussen de wielerbond en de tour- organisatie hersteld was en hoopte op het beste voor de toekomst- Het is vrijwel onuitvoerbaar om nu iedere prijswinnaar of -winnares te vermelden en daarom volstaan wij maar met een uittreksel uit de zeer lange reeks. Kevin Dobson kreeg, als beste Engelse renner, de door Kardinaal Al- frink beschikbaar gestelde medaille en Hans Pfennings voor dezelfde prestatie als Duitser die van zijn Ambassadeur. Echte rode lantaarns waren er voor het dappere volhouden van de als laatsten aankomende Robert ten Barge (12), Mario Spelbrink (13) en Wilma Kleissen (14). Valleirenner Frank Rijkhof en Liesbeth van Engeland „wonnen" resp. een prachtig horloge en een mooie fiets. Dat gebeurde weliswaar via de renners loterij. maar het blijft toch altijd iets leuks. Bekers waren er verder o.m. voor de eerste drie in elke leeftijdsgroep in het klassement van de gele en de groene trui Sponsor W. J. v. d. Berg (Leusden) huldigde persoonlijk „zijn" winnende ploeg. Christa Sandbrink uit Amersfoort (14), Conny Leliveld (13) kL -i. r /TTf - C De KNWU-beker en -kussen (via consul J. Oskam) voor de strijdlustigste renster Iwaren voor Petra de Bruin. tl LEUSDEN/CENTRUM - De Tour de Junior is voorbij en Tourdorp is weef gewoon een (belangrijk) stukje van de gemeente Leusden Het was me daar anders een drukke bedoening in de laat ste volle week van de vacantiemaand juli Terwijl velen van U - en ik gun het U graag - die dagen benutten met een zalig nietsdoen, werd in Achterveld voor de jeugd geploeterd door een grote groep mensen, alsof het hun kostwin-., ning was. Ik heb daar de werkers zierr zwoegen, die in Biotex-witte overall's bijna honderd jongens en meisjes uit Nederland, Engeland en Duitsland een week lang bezig hebben gehouden met een miniatuur van de Tour de France. De werkelijk onvermoeide tourbaas Wout Meinten Wout Meinten is de baas van het spul (alleen de Mini-Tour is een buiten de boeken blijvende onderneming vah zijn vrouw) en hoewel een directeur meestal laat werkt, handelt Meinten een heleboel zaken hoogstpersoonlijk af, vaak tot een dusdanig tijdstip in de nacht, waarop ieder ander ordentelijk mens al lang op één oor ligt Gelukkig had hij hulp van een heleboel kanten,! Een complete ploeg van witkielen waÜ>: present voor alleplei klussen en schout Kamps en zijn rakkers fsorry heren Bijl en v d. Hart) hadaen die weeÖ- niet één dag vrij-af. Met hun nieuw* ste technische speelgoed, waarvan met nigeen dacht, dat ze stiekum op HilT versum III afgestemd waren, regeldej zij het verkeer en de openbare ordft op een voorbeeldige wijze Er was oo| een jury van de wielerbond aanwezigi maar wat die heren daar deden was moeilijk te zien Toch gaven zij, om hun aanwezigheid duidelijk te maken, zot maar honderd piek cadeau aan de Tour.' Ook de Achterveldse EHBO was meestal met nietsdoen aan het werk en dat is ook maar het beste. De(tour)winkel valt Sinkel heeft een goede omzet gehad en de inleg in de petjes van de witkieleri tijdens de koers van de 14-jange ren-* ners was groter dan bij de plaatselijk^ banken De reclame-loze shirts van de renners deden het goed, maar da!: mocht ook wel, want die hebben ruint' drie mille gekost De braderie valt eigenlijk niet tof mijn arbeidsterrein maar toch heb ik er een paar regels v">r over Boek-t handel Vos (van 't I ->kje) heeft e^ goede zaken gedaan - et de verkoop van losse nummers van deter gelegen-^ heid van de braderie wat eerder ver-?" schenen Leusder Krant. Een groot pal^ kranten, besteld door de tour-organi-r sat ie en voor de renners bestemdfC kwam per abuis tussen de overig€[ handel van Vos (bedankt voor het si^ gaartje!) en ze vlogen de kraam uit na de winst van de Middenstandsploeg- in de Tour. Zeker 80 miniatuur-ren-? nertjes van 4 t/m 11 jaar streden ind€j- Mini-Tour om een plaatsje op het 1-2- 3-schavotje en het was daar woensdagf zeker zo spannend als later op d$ avond bij de profs" Ik heb nog heejf wat meer in Achterveld beleefd, maa^1 één van de succesvolste zaken op de-i zaterdagse prijsuitreiking was de over-?; handiging van drie heuse rode lantaarn^ aan de drie deelnemers, die als ver-? velend nadeel hadden, dat al de anderéi renners uit hun leeftijdsgroep hardeq konden fietsen dan zij De boodschap bij de rode lampjes was eerlijk, ..Dankj voor het dapper volhouden" Finish van de etappe van woensdag. Ëddy Taylor, de Engelse chef d'équipe, bedankte Wout Meinten voor de zeer geslaagde wielerweek. en Beate Hungerkamp (12) waren de bestgeklasseerde meisjes, de jongens van Co Brouwer de ordelijkste ploeg en Hans Pfennings kreeg nog een beker als verstkomende renner. Het strijdlustigste meisje heette Petra de Bruin en haar collega bij de jongens was Martin Steyn En zo ging de „uitver koop" van de firma Meinten Co verder tot 22.00 uur. Als sluitstuk vroeg de heer E. Taylor, de Engelse ploegleider nog even het woord. Dat niet iedereen verstond, wat hij te zeggen had, was niet zo erg maar de aanwezigen konden wel zien, dat hij twee cadeautjes uitreikte- veloapèdes in de vorm van een plaquette. De eerste was voor de „burgemeester" van Tour- dorp, de edelachtbare heer W. Memten, als dank voor alles wat hij en zijn me dewerkers voor de Engelse deelnemers heeft gedaan en de tweede plaquette werd overhandigd aan de burgemeester van Mini-Tourdorp, die u vast wel kent onder zijn schuilnaam Wout Peel en de achtergrond daarvan was de dank van de heer Taylor voor de technische bij stand van de enige tour-medewerker, die nog steeds op klompen door het leven gaat, aan het rennersmatenaal van de Engelse ploeg. Tot slot van de reportages over de Tour-1976 nog dit: Het was zaterdagavond wel even wen nen, als je de tour-medewerkers niet zag in hun min of meer witte overali's, maar gewoon knap in het zondagse pak.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7