lat de ploegleiders wan vonden Illini-toer met iaxi-succes 9 Gezellige koffiemorgen voor adoptiemoeders 18 bedrijven sponsorden Droptoernooi Impala volleybal DONDERDAG 5 AUGUSTUS197P pe mini-mannen gaan van start. ICHTERVELD - Sinds 1971 doen lelse jongens (en af en toe een meis- Imee aan de Tour de Junior. Russel Tver was tot nu toe de succesvolste ntse renner met vier gele truien, ftronder in 1974 en 1975 als algemeen jurwinnaar Wij hadden een gesprekje 1 de reeds vele jaren als een goede [end welkome ploegleider Eddy Tay- J vader van renner Terry, die nu r de derde maal mee heeft gereden). Ivertelde, dat de jongens lid zijn van I Britse wieler-organisatie voor Jolieren, die op haarbeurt weeraan- Jloten is bij de Engelse wielerbond. |e jongens komen uit Bristol, Steve ps en Terry Taylor uit Portmouth Cambridge en de overigen wonen lirmingham, Wolverhampton en peer Taylor is zeer content over de iele opzet van de AchterveldseTour, J camping Mini-Tourdorp, waar de felsen hun caravans hebben staan 1 is voor de meefietsende jongens I jaar opnieuw weer een machtige penis (zelfs het weer was steeds jj') en graag komen zij volgend jaar t Achterveld terug. Met Steve Moss Engeland nu driemaal achtereen [Tour de Junior. Naast hem boekten Kevin Dobson, Mike Cummings, David Price en Terry Taylor goede successen Verder spraken wij de heer A. Hörning uit Bocholt, ook al een vader van een dit jaar deelnemende renner (Dieter). Hij is één van de leiders uit de Duitse ploeg van 4 jongens en 2 meisjes. Uli en Beate Hungerkamp, Dieter Hör ning en Uwe Weigel komen uit Bocholt (bij Winterswijk), Hans Peter Pfennings uit München-Gladbach en Volker Dhiel is uit Ludwigshafen afkomstig. De Duit se renners zijn behalve lid van hun eigen wielerclub aangesloten bij de Bund Deutschen Radfahrer (te vergelijken met de KNWU). Sinds 1963 rijden Duitse jongens en meisjes mee in de Achterveldse Tour en ook zij hebben tweemaal het totaal klassement gewonnen In 1967 was Jo hannes Demming de beste renner uit de reeks deelnemers en in 1969 Karl Thiele. Thomas Dhiel won in 1974 en 1975 het groene puntenklassement De Duitse ploeg van dit jaar is niet groot, maar boekte desondanks een paar zeer mooie successen, aldus de heer Hör ning. Volker Dhiel won de gele en de groene trui bij de 12-jarigen en in de leeftijdsgroep der 14-jarigen werd Hans Peter Pfennings winnaar van het groene puntenklassement. Bovendien Vachten op het startschot. 'OURDORP/ACHTERVELD - Bijna ;s was ,,mini" op de 9e Mini-Tour Op een nnni-parcoursje reden ü-rennertjes en -renstertjes een nimaal aantal rondjes op hun mini- Isjes. Om dit mini-evenement inge leide banen te houden was een minie- politiemacht (drieRijkspolitieman- geassist eerd door de vandaag in een lone touroverall gestoken Wout Peel) iwezig. :h was er ook nog heel was ,,maxi" Ie Mini-Tour. De belangstelling was ximaal. Bijna alle Achterveldse eders en zelfs nog wat „snipperen- vaders stonden langs het parcours de Willem van Amersfoortstraat. het aantal deelnemende rennertjes maxi Niet minder dan 82 mini- itemelkjes en dito-Kuipertjes had hun mini-inschrijfgeld van 2 kwart jes betaald voor een maximum aan strijd en- wielrenplezier. De minimale tijdsduur van deze Mini-Tour (minder dan drie kwartier) resulteerde in een maximaal succes! ALTIJD PRIJS Maximaal was ook het aantal prijzen en in de Mini-Tour gold eveneens het Meinten-evangelie- ,,Geen der renner tjes gaat met lege handen naar huis"' Voor iedere deelnemer was maximaal een tourvaantje en een pakje kauwgom beschikbaar en maximaal (maar dan moesten ze wel bij de eerste drie eindigen) bovendien voor elke leeftijds groep 1-, 2-, en 3-erelinten, alsmede een mooie bos bloemen De winnaars bij de drie oudste leeftijdsgroepen kregen een mini-beker, maar daar was het begrip ,,mini" alleen in verhouding tot de bekers van de maxi Tour de Junior-renners. Ze waren net zo mooi en iedereen had dus prijs! Zoals ieder jaar waren ook nu diverse ouders ner veuzer dan de rennertjes zelf. Zelfs Fons van Heugten, de internationaal bekende motorcrosser, had moeite met zijn zenuwen, maar het was ook inder daad spannend Onbewogen wachtten de coureurtjes op het startschot, waarbij o m bleek, dat tourfotofraag E. v.d. Vlugt beter met zijn camera kan schie ten dan met het startkanon. Het was bloedlink daar bij hem in de buurt De 4- en 5-jarige sterren reden 1 ronde 5 jongens en 1 meisje kwamen aan de start Duidelijk was, dat Dari- na Meinten het tegen de combine der Heugten, 3 Jan v.d. Hengel Nog een van Ruitenbeek kwam op de bovenste plaats van het ereschavot. Leo was de snelste van de 11 renners van 9 jaar Paul Hühorst werd 2e en Sjaak Scheuder 3e De mini-profs van 10 en 11 jaar moesten 3 ronden rijden en na de derde ronde kwam Kees- Jan Leliveld bij de veertien 10-jarigen als kampioen voor de dag. Jan van Veen werd 2e en Thomas Weigel was niet voor niets helemaal uit Duitsland gekomen. Hij eindigde op de 3e plaats. Tien 11-jarigen reden de slotkoers en Gert Schreuder was de slimste. Hij klopte Rudy Tolboom en de kleine Johnny Oudshoorn en daarmee was de Mini-Tour voor dit jaar helaas weer voorbij Unze sportmedewerker fn gesprek met v.l.n.r. jeugdleiders A. Hörning, Eddy r en Adrie de Jong. De winnaars op het schavotje. mannen" niet redden kon. De over macht was te groot en de uitslag werd. 1 Fredo van Lierop; 2. Lars Valko- net; 3. Robert Kroeze. De 6- t/m 9-jarigen hadden 2 ronden als verplichte karwei. Bij de veertien 6-jangen kreeg Jeroen van Middelaar een lekke" ketting en op het ere schavotje kwamen- 1 André v.d. Pol; 2. Bertie Schim mel; 3. Marco van Heugten. Carola van Hoogland was de enige renster, die in de prijzen viel. Zij werd 2e bij de vijftien 7-jangen, ach ter Timo Valkengoed, maar nog voor André Tolboom. Mark de Goes had pech bij de twaalf 8-jarigen. Hij maak te net als Hennie Kuipers in de Tour de France een schuiver vlak voor de witte streep en werd kansloos. Geluk kig waren de gevolgen niet ernstig en kreeg Mark toch zijn vaantje en kauw gom De uitslag was hier. 1. Peter v. Ruitenbeek; 2 Erik van Een van de deelnemers. ACHTERVELD - Zonder de schen kers van geldbedragen, bekers, pre mies, waardebonnen en prijzen in na- tura tekort te willen doen, komen wij nog even terug op de ..ruggegraat" van de Tour Vooral de ploegensponsors maken het mogelijk, dat de organisa toren van het Achterveldse jeugdwieler- festival hun onderneming aan de gang kunnen houden. Volgend jaar zal de 20e Tour de Junior plaatsvinden en ook voor dit 4e lustrum wordt gerekend op de medewerking van hen, die thans een eigen ploeg in de Tour hebben en dat zijn: Rijwiel- en bromfietsfabriek Batavus te Heerenveen, de oudste steunpilaar van de Tour In 18 van de ^voorgaan de wedstrijden was .Heerenveen" pre sent en één briefje is genoeg voor deel name aan een volgende wedstrijd. Da's mooi! Ook de levensverzekeringsmaat schappij Utrecht (voorheen onder de naam Holland) is een zeer oude partner met 17 maal acte de présence en da's ook heel mooi! Heuga-tapijt uit Scher- penzeel had, dit jaar meegerekend, 14 maal een eigen ploeg in de Tour. Collega Kela (Soesterberg) deed voor de derde keer mee, maar dat bedrijf bestaat ook heel wat jaren korter. De werd hij 2e in de algemene klassering, juist voor zijn landgenoot Uwe Weigel. Ook de Duitse ploegleider is vol lof over de Achterveldse Tour. De onder brenging van de deelnemers bijadop tie-moeders" was ideaal. Het parcours is goed en uitstekend beveiligd en de politie treeds rustig maar doeltreffend op Reeds nu staat vast, dat in 1977 de Duitse ploeg aanmerkelijk groter zal zijn dan in de afgelopen Tour. Wim van Veen won als beste Neder lander bij de 14-jarigen de medaille, die Z K.H Prins Bernhard beschik baar gesteld had. Bijna net zo gelukkig als de Noordense renner was zijn jeugdclubleider Adrie de Jong uit Alphen aan de Rijn. Het was inderdaad geen kleinigheid om overeindteblijven inhet tomeloze geweld van de buitenlanders. Adrie de Jong loopt al weer een tijdje mee bij de Uithoornse Wieier- en Training club UWTC, die met 4 renners in de grote en 2 deelnemers aan de Mini-Tour present was Naast Wim van Veen en Petra de Bruin(strijdlustigste renster) boekte ook in de kleine tour twee mini-UWTC-ers succes Johnny Oudshoorn werd 3e bij de 11-jarigen en Kees-Jan Leliveld won in de groep van 10 jaar. De heer De Jong was bij zonder enthousiast over de haast pro fessionele aanpak van het overigens geheel amateuristische jeugdwieler- gebeuren in Achterveld, Men is bij de UWTC vast van plan om het volgende jaar weer terug te komen Het is uit stekend bevallen. LEUSDEN - Zaterdag 14 augustus organiseert de volleybalvereniging van Impala weer haar jaarlijkse volleybal- ggf toernooi, beter bekend onder de naam Droptoernooi. Het is nu al weer voor de derde maal dat dit jaarlijkse evene- ment zal gaan plaatsvinden en evenals de vorige jaren is er door de organi- satoren weer hard gewerkt om alles :0m tijdig voor elkaar te krijgen. Ook dit jaar wordt het toernooi, waar- aan vele teams uit de omgeving mee- doeri weer gehouden op de terreinen ^2 van Don Bosco aande Dodeweg te Leus- den-Zuid. Behalve dat er van volleybal op I diverse niveaus te genieten zal zijn, is er ook het nodige gedaan om de j honger en de dorst van alle aanwezigen j te stillen. Zo zullen er diverse kraampjes staan waar de nodige warme en koude hapjes en drankjes genuttigd kunnen worden. De aanvang van dit sportieve evene- 39ft ment isxepaald op 10.00 uur en uiter- aard hopen organisatoren en deel- nemers op goed weer, zodat ook dit jaar het Droptoernooi weer tot een succesvol gebeuren kan uitgroeien. eigen prof-ploeg (o l.v Peter van Putten) is na een jaar opgeheven, maar Achterveld" houdt men kennelijk graag aan. In Soest hebben Meinten c.s. niet min der dan 5 sponsors. Technisch Bureau Soest is de oudste met 9 dienstjaren. Bosman elect ra doet voor de 2e maal mee. Frans Bosman is Achtervelder (in hotel de Roskam geboren) van af komst. Hij zorgde er o.m. voor, dat plaatsgenoten Frejo-metaalwaren (2e keer) en cafetaria Beijer (1 x) in Ach terveld kwamen Het stratenmakers- bedrijf Anton Snijder is de vijfde Soest - se deelnemer, zover gebracht door tourpenningmeester De Jong Twee krantenbedrijven hebben ook een ploeg in de Achterveldse Tour De BDU- combinatie staat zesmaal als sponsor in de tourboeken. Driemaal met de Barneveldse- en even vaak met de Leusder Krant. Onze collega's van de Amersfoortse Courant ..rijden" voor de tweede keer mee. In 1959 voor het eerst en na een flinke tourloze periode dit jaar ook weer. Voorbij 's beton is ook al een oude klant met tienmaal een eigen equipe in de Tour. Dit bedrijf heeft zeer nauwe relaties met de Uithoorn- se wielerclub UWTC, die in Achterveld eveneens goed vertegenwoordigd was. Drie Achterveldse sponsors staan in hun puntenklassement" precies gelijk met 9 bewijzen van medeleven met de plaatselijke Tour Jan Voorburg's bar Buitenlust heeft dit jaar extra-reclame door het meedoen van Wilma Kleissen Dit meisje kwam vrijwel elke dag als laatste over de meet, maar haar dappe re volhouden oogstte ook liet meeste ap plaus en iedereen keek in het pro grammaboekje om te zien wie het was en voor welke ploeg zij koerste. Os sendrijvers bouwbedrijf leverde met Johan de toursecretaris op. Viermaal deed de thans in dienst op weg naar de generaalsrang zijnde Johan persoon lijk aan de Tour mee, waarvan twee maal in de eigen ploeg. In 1966 eindig de hij in zijn leeftijdsgroep in het geel! De diverse bijdragen van de Achter veldse middenstanders werden keurig besteed aan een eigen equipe Ook op dit front treden de Tourdorper nering- doeners gezamenlijkop. Tenslotte res ten ons nog drie ploegen, die dit jaar hun intrede maakten inde Achtervelder wielerweek. Henk van Dijk, de plaatse lijke postbode, zorgde voor de deelna me van het Amersfoortse kraanver huurbedrijf van Co Brouwer en markt meester Suvaal interesseerde de Leus- dense marktkooplieden voor een ploeg in de Tour. Om de kooplui de kans te geven ,,hun" ploeg aan het werk te zien, werd deze equipe als eerste gestart in ons rijtje, maar de eerste in de rang lijst van*.de ploegenklassering, mede dankzij haar sterrijder Volker Dhiel die vrijwel alles wat te winnen was ook heeft gewonnen Betere reclame was, dunkt ons, niet mogelijk geweest. De Leusder Krant won op de derde tourdag een tussensprintje. De krant van donderdag 29 juli hing op woensdag de 28e om 15.00 uur reeds achter het glas van de tour-etalage. De heer W H v d. Hengel, alias Wout Peel, heeft kennelijk een nieuw wasmiddel ontdekt. Vanaf de Mini- Tour droeg hij een werkelijk spier witte overall Het tourwinkeltje had elke dag van de tourweek en vooral tijdens de braderie enorme klandizie. Als een echte winkel van Sinkel was er van alles 3op tourgebied) te koop. Ook de gratis ter beschikking gestelde tour-etalage van het textielhuis C. P. J Wijntjes trok geweldige belangstelling. Eveneens gratis waren de vele bossen bloemen (drie per leeftijdsgroep in elke etappe) van bloemenhandel Rui tenbeek, Stoutenburg. Jos Verschuur (dinsdag) en Kevin Dobson (donderdag) waren tijdens de Tour jarig en dat leverde hen een prach tige tourtas op. Dat de Tour meer en meer een familie-aangelegenheid wordt, bewees de deelname van broer Hans en zus Conny Leliveld, broer Uli en zus Beate Hungerkamp, de broers Richard en Johnny Lieverst, de broers Melis en Jan Nanninga en de neefjes Godfried en Ro bert ten Barge. De verhouding KNWU - Tour de Ju nior is weer uitstekend De bonds-jury, bestaande uit voorzitter J Oskam (prov, consul, Utrecht) en de heren H. Dikkers, G. Puts, B. Griffioen en E. Schonewille heeft niet alleen afgezien van haar recht op declaratie van een onkostenvergoeding, maar bovendien ,,zo uit de privé-achterzak" 100,- aan dit jeugdwielerfestival geschonken. De bond had reeds eerder een knots van een beker beschikbaar gesteld. Donderdag 29 juli was er hoog Wil De KNWU-officials J Oskam, G. Groen en H. van Gestel bezig aan hun (laatste?) rondje. bezoek van de KNWU in Achterveld. De heren H. van Gestel (voorzitter sport- commissie, afd. jeugdzaken, G. Groen (voorzitter jeugdcommissie Midden-Ne derland) en Van Doorn (consul Noord- Brabant, district 3) gaven niet alleen blijk van belangstelling, maar werden te vens aan het werk gezet. Om beurten mochten de heren het startschot van een van de wedstrijden lossen. Vrijdagavond hield de Achterveldse politie schietoefeningen op kosten van de tour-organisatie De heer D. Bijl (schrik en vriend van de plaatselijke jeugd) loste het startschot bij de 12- jarigen, rayon-commandant G. Kamps (niet meer weg te denken bij de tour) schoot de 13-jarigen op avontuur en oom agent nummer drie, de heer B. J. v. d. Hart (elders op het parcours strategisch opgesteld) liet zich vertegenwoordigen door ex-tourbestuurslid Bothof, die bij de 14-jarigen het start kanon hanteerde. De edelachtbare heer W.H. v.d Hen gel, burgemeester van Nederlands klein ste dorp (Mini-Tourdorp) blijkt een fer vent wielerliefhebber te zijn. Wij hebben hem en ziin ..tandenmeter" bij geen enkele wedstrijd van de tour gemist. /ilma Kleissen uit Apeldoorn ver dient een extra vermelding voor haar stug en dapper doorzetten in de Tour en derhalve ook de „volhoudersprijs", die er evenwel niet was In elke etappe werd zij op een ronde achterstand gezet. Zij draaide stug haar eigen tempo en je kon er beslist je horloge op gelijkzetten. Wie gedacht mocht hebben, dat tour- leider Wout Meinten na de drukte tijdens de Tour gebruik zou maken van een hem aangeboden gratis vliegreis naar Zwar- tebroek of Terschuur (naar keuze) heeft het mis. Hij heeft daarvoor geen tijd, want inmiddels is hij begonnen aan de voorbereidingen van de 20e Tour van het volgende jaar. Dat lustrumgebëuren moet iets geweldigs gaan worden Christa Sandbrink (Amersfoort) was het eerste meisje m het algemene klas sement bij de 14-jarigen Conny Leliveld won de „damespnjs" bij de 13-jarigen en Beate Hungerkamp deed dat bij de 12-jarigen. Rino Schurink (13 jaar) won 5 etappes. Kevin Döbson(12 jaar) en Hans Peter Pfennings (14 jaar> zegevierden elk viermaal. Er is dit jaar zeer netjes gefietst. Geen der rennertjes heeft strafseconden ge kregen. ACHTERVELD - Donderdagmorgen 29 juli was het weer de traditionele koffiemorgen voorde adoptie-moeders. Deze koffiemorgen was in de Oude Peerdestal. Een groot aantal van de adoptiemoeders was komen opdagen. Toen om ongeveer 10.00 uur de Tour- leider de heer Meinten het woord vroeg heerste er al een heel gezel lige sfeer. De heer Meinten dankte de tour- moeders voor de fijne medewerking, ook dit jaar weer verleend. Waren er geen adoptieadressen dan was het ook niet mogelijk om de aan de Tour de Junior deelnemende rennertjes onder dak te geven voor een week Dit jaar waren er 96 die ondergebracht moes ten worden en dank zij de adoptiemoe ders was het ook nu weer gelukt. Hierna kreeg men koffie met gebak. Tijdens het koffiedrinken kwamen de vrouwentongen los. Na het nuttigen van de koffie werd er een verloting ge houden. Op verzoek van de heer Mein ten werd de verloting verricht door mevr. Hartman en mevr. Van der LEUSDEN/CENTRUM - Wedstrijd secretaris van de zondagafdeling van Roda'46 is thans de heer M. Visser, Heiligenbergerweg 162 te Amersfoort (tel. 033-50036) Bij de zaterdagafde ling wordt die funktie thans bekleed door de heer A. L. Lier, Fideliohof 23, eveneens te Amersfoort (tel. 033- 21780). Tot enkele dagen vóór 20 augustus kunt u zich nog aanmelden bij de club secretarissen P Smink en C Leye- naar van SVA resp. Roda voor de kosteloze cursusvoetbalscheidsrech ter", die 1 avond per week gedurende 10 achtereenvolgende weken oa in Amersfoort zal worden gehouden Woensdagavond 11 augustus kunt u zich tussen 18.30 en 19.15 uur aan melden voor de 2e wandelavond van het Leusdense PAC van Sportreal bij het viaduct van de Paradijsweg over de Dodeweg. Voetballiefhebbers opgelet! Don derdag 5 augustus (vandaag) speelt Roda (zaterdag) oefenwedstrijden tegen Posthoorn. De wedstrijden op het BB- park beginnen om 18.45 uur Zaterdag 7 augustus wordt op het Roda-complex een groot voetbaltoernooi gehouden. Aanvang 11.00 uur. Deelnemers: de le en 2e elftallen van Roda (zaterdag), Culemborg '67, Eminent Boys en Ra dios tad Roda (zondag) ontmoet a.s. zondag 8 augustus in vier oefenwedstrijden de v v. Sporting op het BB-park. Vanaf 11.30 uur spelen de 2e, 3e en 4e elf tallen. De standaardploegen beginnen om 14 30 uur Ook de S.V. Achterveld 1 komt zondag 8 augustus in aktie en wel om 14.30 uur op het Kerstensportpark tegen Amsvorde 1 Woensdag 11 augus tus (aanvang 18.45 uur) spelen op het Achterveldse sportpark de le en 2e elftallen van SVA tegen Hooglander veen 1 en 2. Beelden van het gezellige koffie uurtje voor de pleegmoeders. Hart De hoofdprijs ging naar mevr. Smink van de Klettersteeg. Dit was een grote slagroomtaart. Ais lotnum mers had men dit jaar de rugnum mers van de rennertjes gebruikt Door de marktkooplieden van de Leusdense markt waren er een aantal waardebonnen geschonken die ook wer den verloot. Hierna werd nog gezellig een borreltje gedronken en was het twaalf uur voor men het wist Bij het afscheid wensten velen de heer Mein ten een goede afloop van de Tour 1976 en een goede start van de Tour 1977

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9