pfKtRW jroord USDER KRANT - FILM DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 11 'blle pret met André van Duin i pretentieloze „verzamel-film" 5RSFOORT - Het kon eigenlijk niet uitblijven: André van Duin in een eigen m. Nou ja, speelfilm is eigenlijk een te groot woord voor deze compilatie ater-scénes. maar het is een avondvullende film", zoals dat in bioscoop- heet Andre van Duin heeft zich in betrekkelijk korte tijd op weten te werken van Nederlands grootste revue-artiesten. Insiders beschouwen hem dan 5 de opvolger van de Snip en Snap-revue en in feite is hij dat ook. Na de successen kwamen de theateroptredens en de TV. Nu ook de film Er zijn weinig nederlandse artiesten, die dat hebben bereikt. Alleen wijlen Wim veld (en in mindere mate Toon Hermans) hebben dit eveneens gerealiseerd, dat de films geen succes werden door welke oorzaak dan ook. Aan de film ïdrè van Duin kan niemand zich een buil vallen, want in feite is het niets i dan het vergroot vertonen van iets, wat men reeds op TV gezien kan n of van wat men in het theater op de planken kan hebben meegemaakt. En ;een enorm succes met uitverkochte zalen, dus waarom deze bioscoopfilm eze week ging André van Duin's Pretfilm" in Nederlandse première in 25 jpen. waaronder het Amersfoortse Grand Theatre. De producent. Joop van ie. die ook alle andere zaken van André onder beheer heeft, noemt „André «ri s Pretfilm" een andere film dan alle andere Nederlandse films die er tot nu i gemaakt. En hij heeft natuurlijk gelijk, want de film is niet te vergelijken. Ibeze week in de Amersfoortse theaters —qyim.MM." )R BERT VOS EK TALENT p van der Ende over het totstandkomen van de film: zocht al lang naar een manier om het unieke talent van André van Duin en van Dusschoten ook eens in de bioscoop te laten zien. Ik weet dat er «zenden mensen zijn die shows van hem op de TV hebben gemist, die de niet in het theater hebben gezien, omdat we altijd uitverkocht zijn. Op deze r kunnen alle mensen die André om welke reden ook nog eens willen zien un trekken komen Het idee van de Pretfilm kreeg ik in mei, toen ik in Amerika Daar draaien allerlei films met hoogtepunten: That's Entertainment met s filmmusical. The best of Elvis Presley, hoogtepunten uit griezelfilms En nou in wij al jaren het plan een speelfilm met André te maken, maar daar heeft hij nende twee jaar gewoon geen tijd voor Toen dacht ik: hoe kan ik beter aan de van het publiek voldoen dan door een hoogtepuntfilm te brengen! is nu gebeurt: de „hitst" uit TV-shows en nog nooit op TV vertoonde iropnamen! Zes grote lachscénes van André met Frans van Dusschoten, één n ook Corrie van Gorp meespeelt, en twee grote showscénes - één ervan met Id Jones - met The Robert Kaesen Dancers en het orkest van Coen van Lw jr. Wij hebben de video-fragmenten op 35 millimeter film laten overbren- lln kleur natuurlijk. Dat is in Engeland gebeurd met begeleiding van Ciné- 1 -J laatste jaren breng ik mijn va- door in Frankrijk. Niet ir, omdat mijn kennis van de ;e taal zo groot is. dat ik al lend langs de Franse V- D- wegen trek, maar omdat het lm// uitermate boeit door haar I verscheidenheid aan land- Ippen en mensen. Ik weet het, rwoordii7 is het helemaal „in" baar Frankrijk te gaan met va le, maar dat wist ik nog niet, lik jaren geleden voor het eerst j( land begon te verkennen, wde grote rest van het Neder- pe volk nog trouw naar Italië en p/'e trok. Afgezien van het feit, het aantal Nederlanders tende is, blijf ik voorlopig nog rondzwerven in Frankrijk. p/s het niet mijn gewoonte om u Woop van een geslaagde va le te vervelen met verhalen hoe het allemaal wel was, r één onderdeel wil ik u toch onthouden. Dit ter lering en de mak. \zwervend, trekkend van cam- naar camping, kwamen we op Begeven moment in een klein p stadje in Auvergne. La Bour- p, een plaatsje, dat de naam voord" met gepaste trots uit- igt. Het ligt wat langgerekt aan oorsprong van de rivier de logne, dat zich daar als een I sijpelend beekje een weg w te banen in de richting van Atlantische Oceaan, daarbij 9 dwarsgezeten door de Bte van de afgelopen oden en de enthousiaste nerpmanie van toeristen en Hking, die de toch al aarzele- snelheid van het beekje nog Ier terug brengt tot het mini- i, door de barrières van lege tea, iisbekers en plastic brood- os. Dat de Dordogne zich ten 's toch verderop triomfantelijk 'en brede stroom in de Atlanti- 1 Oceaan stort, is in ieder geval 'e danken aan de me- erking van La Bourboule en eI dan niet tijdelijke inwoners, vonchitis en astma" stond op de muren gekalkt en er mocht niet getoeterd worden als je met je auto door een wat te lang zame wandeltoerist werd dwars gezeten. En natuurlijk bezit La Bourboule een groot casino, ook een teken, dat je in een kuuroord zit. De aanwezige minerale bronnen schijnen de uitkomst te zijn voor bronchitis- en astmalijders. Toch waag ik dat laatste te be twijfelen. Het zal best zo zijn, dat die bronnen weldadig werken voor wie daar gevoelig voor is, maar ik ben toch tot de overtuiging geko men, dat een kuuroord met bronnen alleen niet voldoende is. Neem nou mezelf. We kwamen op gewekt het stadje binnen zonder enige ziektekiem. Nauwelijks neergestreken op een overigens charmante boerderii-camping in de buurt, begon de invloed van La Bourboule reeds merkbaar te wor den. Ik kreeg mijn eerste hoestbui. Niets om je zorgen over te maken, want zoiets heb je wel vaker en je denkt dan alleen maar, dat je toch wat minder zou moeten roken. Die gedachte wordt al ondergraven als je een kwartier later je tweede hoestbui krijgt. Enfin, om een lang verhaal kort te maken (al die hoest buien zouden u toch maar verve len), binnen een halve dag was ik snipverkouden, hoestte me te bars ten en liep met rooddoorlopen oog jes in een korte broek op de camping rond. Je denkt dan nog wel even, dat wellicht het minder warme weer (wisselend bewolkt met een temperatuur van 18 tot 20 graden) er verantwoordelijk voor is, want je bent dat niet meer gewend na die hitte, die je voordien al wer kend thuis hebt doorgebracht. Ook de voor de simpele kampeerder onverantwoorde tempe ratuurdaling in de nacht, veroor zaakt door de omliggende bergen en een onbewolkte hemel, kunnen meewerken aan een lopende neus. Maar tochToen na een week bleek, dat de toestand onveran derd bleef, ondanks de stijgende warmte, hebben we La Bour boule vaarwel gezegd. Met wan trouwen en diepe argwaan zijn we naar betere oorden getrokken, de Dordogne volgend langs haar loop. Mocht u ooit van plan zijn om uw vakantie in een kuuroord door te brengen: u bent gewaarschuwd. Overigens gaat het al stukken beter met mijn verkoudheid. De gezonde lucht van mijn eigen tuin doet wonderen. Hatsssjiii! V. Het resultaat is grandioos: die kop van André nu eens niet op zo'n klein TV- scherm, maar waéaap op dat grote bioscoopdoek Een sensatie, wat een gekke belevenis. Er werd voor mij iets volkomen nieuws aan zijn humor, aan die scène toegevoegd. Alles waar de mensen het meest om hebben gehuild van het lachen zit in deze Pretfilm: de oberscene. de militair, de dokterssketch. het schooltje, de trouwzaal, de goochelaar. Daar tussendoor komt André op het doek als Dikvoormekaar' - die allerlei verschillende Nederlanders interviewt (hijzelf in een dubbelrol). Hij kan daarin zi|n talent voor typeren natuurlijk prachtig kwijt! Die opnamen zijn speciaal voor de film gemaakt. Als deze film aanslaat willen we over twee jaar de eerste speelfilm met André in de hoofdrol gaan plannen én maken!" DOLLE PRET Ongetwijfeld zal iedereen, jong en oud ..weer blauw liggen" om de dwaze bekkentrekkerij van ons aller André Het is dolle pret geblazen in het Grand Theatre Wat niet automatisch betekent, dat het ook een goede film is. Want Andre van Duin's pretfilm" is niet meer dan een verzameling al eerder vertoonde sketches en dat is geen kunst. Dat is - net als met de verzamelelpee's - gewoon een succesvolle herhaling. Geen kompleet verhaal, geen dure pro- duktiekosten. Een makkie. Voor het bioscoopbedrijf en André van Duin. Maar het zij hem gegund. Wij wensen u veel dolle pret toe. (Grand Theatre, eerste week, alle leeftijden). Scene uit: „Belle de Jour" BELLE DE JOUR Eén van de bekendste films van de beroemde regisseur Luis Bunuel Is wel „Belle de Jour", naar de roman van Joseph Kessel. Met in de hoofdrol in ieder geval mijn favoriete Catherine Deneuve, bijgestaan door filmgeweldenaar Michel Piccoli, Jean Sorel en Pierre Clementl. Bunuel vertelt in deze film, die deze week in Studio G van start gaat, het verhaal van Pierre en Severine. Pierre en Séverine Sérizy, nog niet zo lang getrouwd vormen een gelukkig paar; een beetje benijd door hun vrienden, de frivole Renéé en Henri Husson, die wat meer op leeftijd is. maar zich nog graag de grote verleider voelt Pierre is chirurg en brengt zeer veel tijd door in het ziekenhuis waaraan hij verbonden is Zijn vrouw, dientengevolge wat teveel aan zichzelf overgelaten, geeft zich over aan vreemde dromen, die ontstaan door een onbewuste ontevredenheid en een labiele erotische persoonlijkheid Vriendin Renee vertelt Séverine op zekere dag dat Henriëtte, één hunner kennis sen, vrijwel dagelijks naar een rendez-vous-huis gaat, waar zij zich voor geld aan mannen geeft Deze wetenschap laat Séverine niet meer los. Henri Husson is zo vriendelijk haar iets meer te vertellen over de organisatie van deze klandestiene vorm van prostitutie in Parijs en noemt zelfs een adres. Na enige zelfstrijd gaat Séverine daar tenslotte heen, gedreven door een soort noodzaak om zich te vernederen. Vergeefs tracht zij tegelijkertijd nader te komen tot haar man om bij hem het fysieke geluk te vinden dat zij nog niet heeft gekend. De vreemde drang wint meer en meer veld en het einde is. dat zij zich aanbiedt bij Madame Ana is. het adres dat Husson noemde. Nadat ze vriendelijk en discreet door de levenswijze Madame Ana'is is ontvangen en de eerste moei,!;'<e aarzelingen overwonnen heeft, gaat Séverine elke middag naar het werk dat haar als prostituée wacht. Zij organiseert een dubbel leven: aan de ene kant een prettig en kalm huis en een vrouw die van haar man houdt aan de andere kant het huis van Madame Ana is en de bevrediging, die zij vindt bij de veelsoortige en vreemdsoortige cliënten Een situatie die vaak moeilijk te begrijpen valt. maar die zij zelf typeert met de woorden: ,,lk weet dat ik verloren ben. Alles geschiedt,, ondanks mijzelf. Dat ik van mijn man houd en toch bij Madame Anais kom, zijn twee volkomen aparte dingen", terwijl ze tegen haar man zegt: „Wat ik voor jou voel gaat boven alle genot uit". Natuurlijk is daarmee de film niet afgelopen. Regisseur Bunuel heeft met „Belle de Jour" één van zijn meest bekende films gemaakt, waaraan natuurlijk ook het uitstekende spel van Catherine Deneuve en Michel Piccoli zeer zeker debet zijn (Eerste week, Studio G. 18 jaar) ZEVEN MANNEN ZONDER VREES Steve McQueen en Yul Brenner zijn in het City Theater te zien in de span nende aktiefilm „Zeven mannen zonder vrees" Het verhaal van THE MAGNIFICENT SEVEN (7 mannen zonder vrees) zouden wij een epos van moed en angst kunnen noemen. Angst bij de eenvoudige boeren uit het kleine Mexicaanse grensdorpje Ixcatlan, die op geregelde tijden hun oogst geplunderd zien door een stel meedogenloze bandieten. Moed bij de zeven mannen, die de strijd met hen opnemen. John Sturges (bekend uit „The gunfighter at the O.K. cor ral", „The old man and the sea", „Bad day at Black Rock", „Last train from Gun Hill", e.v.a.) regisseerde deze actievolle film, die geheel werd opgenomen In de grensstreek van Mexico. Het begint ermee, dat Adams op zoek gaat naar zes andere avonturiers om gezamenlijk een actie op touw te zetten Hij krijgt ze in vrij korte tijd bij elkaar. Daar is Steve McQueen als Vin, ridder zonder vrees, maar niet geheel zonder blaam, die nogal eens moeite heeft om werk te vinden in het beroep, dat hij gekozen heeft - doden Daar is Horst Buchholz als de jonge Chico, een weinig ervaren Mexicaans avonturier, die voortdurend wil bewijzen, dat hij gelijk is aan zijn kame raden. Daar is James Coburn als Britt, die sneller met zijn mes werpt dan vele mannen hun revolver gebruiken. Daar is Brad Dexter als Harry, de vechter, die niet kan geloven, dat Adams de taak alleen maar op zich heeft genomen voor een luttel bedrag. Hij denkt, dat er wel ergens goud of zilver in de buurt zal zitten. Daar is Bernardo O'Reilly, half Mexi caan, half Ier, die liever zou doden voor twintig dollar dan leven om hout te hak ken en die langzaam is met praten, maar snel met schieten. En daar is Robert Vaughn als Lee. een ruig misdadiger, die als overleden gerapporteerd is. Als Calvera met zijn mannen rustig binnenrijdt om zijn jaarlijkse „premie" op te halen, wordt hij volkomen verrast door de zeven scherpschutters, die zich verdekt hebben opgesteld Er ontstaat een meedogenloos gevecht, waarbij Calvera met zijn mannen tenslotte het onderspit moet delven. De rovers ver dwijnen. De meeste dorpelingen zijn ervan overtuigd, dat nu het leed wel geleden is. Zij willen weer aan het werk en willen eigenlijk hun zeven helpers zo spoedig mogelijk zien vertrekken. Maar Adams, die Calvera wel meer in zijn leven is tegengekomen, weet wel beter Hij is ervan overuigd, dat Calvera zeker terug zal komen, al is het maar om de honger, de aansluipt in de bergen, waarin ze gevlucht zijn. Met zijn mannen gaat hij de weer spannige dorpelingen oefenen in 't ge bruik van vuurwapenen. De enige, die de spanning, die ontstaat, enigszins in bedwang weet te houden, is de oude, wijze man uit het dorp (Vladimir Soko- loff). die Adams overtuiging deelt. Maar met onwillige honden is het slecht hazen vangen Calvera komt terug en verslaat Adams en zijn mannen op zijn beurt. De zeven moeten het opgeven tegenover een overstel pende overmacht en worden ontwa pend Hun lot schijnt vast te staan. Maar Calvera denkt het zich te kunnen veroorloven edelmoedig te zijn Hij schenkt Adams, die hij trouwens meer als collegabandiet dan als tegen stander beschouwd, met zijn mannen de paarden en de vrijheid. Maar Calvera vergist zich in hun mentaliteit. Zij komen terug de zeven mannen, om welke motieven en met welke men taliteit dan ook En deze keer is de ver rassing volkomen. Calvera en zijn mannen lijden een verpletterende nederlaag. Adams re kent met Calvera af en stervend kijkt deze hem nog vol verbazing aan mom pelend: „Waarom kom je dan in 's he melsnaam terug naar een troep als de ze?" Het is een hard verhaal, dat hier in Panavision op het doek is gebracht door John Sturges. maar een verhaal, dat toch aanzienlijk beter is dan de ge middelde western, boeiender ook door de sterkere karakternuancering, minder zwart-wit om het zo eens uit te drukken Er is actie in het verhaal, maar ook bangheid. Er is moed in, maar ook vrees En Adams denkt tenslotte toch gelijk te hebben, als verschillende boe ren bij de laatste raid tenslotte toch de wapenen oppakken, omdat zij inzien, dat zij wel moeten vechten voor hun vrijheid. Zonder deze hulp zou Calvera niet verslagen zijn. Maar Adams geeft toe niet helemaal gelijk te hebben. Bij het vertrek uit het dorp - zij zijn nog maar met z'n drieën - herhaalt Adams de woorden, die de oude wijze man gesproken heeft. „Jullie hebben niet gewonnen, de boe ren zijn de enigen, die gewonnen heb ben. Zij zijn als het land zelf. wij zijn als de stormwind, die er overheen raast." GEPROLONGEERD „One flew over the Cuckoo's nest", de fascinerende verfilming van Ken Kesey's bestseller over het leven in een psychiatrische inrichting, door de Tsjechische regisseur Milos Forman, gaat in Cinema 2 maar liefst de twaalfde week in. Voor Amersfoortse begrippen betekent dat in ieder geval, dat het publiek nog steeds blijft komen naar deze Oscar-winnaar van 1976 en het met de keus eens is. „One flew over the cuckoo s nest" een topper met de formidabele solo-act van top-acteur Jack Nicholson, bijgestaan door Louise Fletch, die ook bekendheid kreeg door haar rol in „Thieves like us" van Robert Altman. Wie na twaalf weken nog steeds heeft verzuimd te gaan kijken naar deze formidabele, ontroerende en toch komische film, heeft nog steeds de kans. In Cinema 2, 14 jaar. Wie enkele uren wil kijken naar de spannende avonturen van James Coburn en Robert Culp als „Sky Riders", kan voor de tweede week terecht, nu in Cinema 1. Regissuer Douglas Hickox heeft de nieuwste sport, skyriding, als uitgangspunt voor zijn film genomen en is er aardig in geslaagd om rond dit fenomeen een vooral aan het slot spannende aktie-film te bou wen. Dat er wel het één en ander mankeert aan de karakter-tekening van de hoofdfiguren en de motivering der politieke ontvoerders, hoeft voor de lief hebbers van aktie om de aktie zelf geen enkel bezwaar te zijn, maar kan door anderen wel als een manko worden gevoeld. Cinema 1tweede week, 14 jaar. Je vraagt je wel eens af hoe het komt. dat films als „The sound of music" de mensen jaren achtereen blijven boeien. Het is natuurlijk wel zo, dat er steeds een nieuwe generatie filmkijkers ontstaat, die wellicht de film nog niet hebben gezien, maar toch„The sound of music" - al meerdere malen wekenlang in Amersfoort te zien geweest - gaat in Euro Cinema de zesde (en laatste) vakantieweek in. Prettentieloos musical-amusement, voortreffelijk verfilmd en gezongen, met goede acteerprestaties van Julie Andrews en Christopher Plummer. Euro Cinema, zesde en laatste week, alle leeftijden NACHTVOORSTELLINGEN „Vrouwen, die er de tijd voor nemen", is de titel van de sexfilm, die vrijdagnacht op het witte doek van City te zien zal zijn Het is het derde deel in de serie „Hausfrauen Report", de suc cesvolle Duitse serie, waar maar geen eind aan kan komen De regie van dit produkt was in handen van Eberhard Schroeder en de hoofdrollen worden gespeeld door Angelika Baumgart, Eva Garden en Alexander Allerson. „Wat voor veel schoolmeisjes geldt, geldt ook voor menige huisvrouw, want de schoolmeisjes van heden zijn de huisvrouwen van morgen De huis vrouwen hebben echter vaak nog grote seksuele en levensproblemen, want zij zijn niet alleen aan dezelfde ver leidingen blootgesteld maar moeten soms dagen of zelfs wekenlang wachten op de terugkeer van hun wer kende mannen. En doordat steeds meer echtparen langere tijd of voorgoed kinderloos blijven en deze echtparen een onderkomen vinden in modern ingerichte flats, die de vrouwen veel werk uit handen nemen, maar door hun eentonigheid geestdodend werken, gaat de factor verveling voor de huisvrouwen een steeds grotere rol spelen, een oorzaak te meer. die sek suele ontsporingen in de hand werkt. Al met al was er dus genoeg materiaal voor een nieuw onderzoek naar het ge drag van een deel van de huisvrouwen en het resultaat hiervan is vastgelegd in deze nieuwe film, die veel nieuwe feiten bevat en nog onthullender is dan de voorgaande Hausfrauen Report-films En volgens kenners 'S dit derde deel ook het best gemaakte en het meest pikante," aldus het begeleidend schrijven. Tja en wat hebben wij daar - als simpele sex-leken - nog aan toe te voegen? Niets toch zeker? City-vrijdag nacht - 18 jaar. pnv-'tf Sr1 Clint Eastwood en de onlangs over leden filmacteur Lee J. Cobb spelen de hoofdrollen in de uitstekende thriller „Coogan's Bluff" (De meedogenloze achtervolger) van regisseur Don Siegel, de man die voortreffelijke aktiefilms op zijn naam heeft staan, maar daarnaast ook uitstekend in staat is om andere genre's goed in film om te zetten (Zoals „Invasian of the body snatchers". een uitstekende SF-film). Walt Coogan is assistent-sheriff er gens in een klein plaatsje in Arizona Hij is een zwijgzame, eenzelvige mensen jager, die zijn prooi nooit loslaat Op zekere dag krijgt hij van sherrif McCrea opdracht een ontsnapte moor denaar uit Arizona. James Ringerman. in New York op te halen, waar hij werd gepakt en in verzekerde bewaring ge steld. Het is Walt Coogan's eerste reis naar de grote stad. Altijd gewend snel zelf beslissingen te nemen, valt het hem op dat de New Yorkse politiemethoden geheel anders zijn dan die in Arizona Dit brengt hem al gauw in conflict met de New Yorkse sergeant detective McElroy. Deze maakt hem duidelijk, dat Ringerman nog niet geschikt is om uit geleverd te worden. Ringerman ligt in het gevangenishospitaal, lijdend aan de gevolgen van een overdosering LSD Eerst dient de direkteur van het zieken huis Ringerman te ontslaan en déarna moet de Rechter van het New Yorkse Hooggerechtshof bepalen of en wan neer Ringerman uitgeleverd kan wor den Coogan is zeer ontstemd, maar zijn slechte humeur verdwijnt als sneeuw voor de zon, wanneer hij op McElroy's bureau kennismaakt met de reclasserings-ambtenares Julie Roth Onmiddellijk tracht Coogan Julie voor zich te winnen en het heeft er in het begin alle schijn van dat hem dat lukt. Zij voelt zich zeer tot de ongecompliceerde reus uit Arizona aangetrokken Coogan besluit echter toch haast te maken met Ringerman en gaat dan op eigen houtje handelen. Het lukt hem. j via het meisje van Ringerman die onder j toezicht van Julie staat, te weten te j komen waar Ringerman zich bevindt, j Hij gaat er alleen op af maar door j Ringerman's meisje erin te betrekken verspeelt hij Julie's sympathie en pas ontloken liefde Door vrienden van Rin german wordt Coogan overvallen en bewusteloos geslagen Hij krijgt een ernstige berisping van McElroy. die hem aanraadt naar Arizona terug te keren en Ringerman aan de New Yorkse politie over te laten (City - zaterdagnacht - 18 jaar JEUGDVOORSTELLING De produkten van Walt Disney ge nieten (zeer zeker ook in Amersfoort) een behoorlijke belangstelling. Films als „Fantasie", „101 Dalma- tiers" en niet te vergeten de twee films rond de dolgeworden VW- kever, hebben behoorlijk wat succes. In de jeugdvoorstellingen van Cinema 1 kan men deze week opnieuw een Walt Disney-speelfilm bekijken: „Nanu, zoon van de jungle" (The world's greatest athlete) met Tim Conway, Jan- Michael Vincent en John Amos in de hoofdrollen. De regie is van Robert Scheerer, maar zoals gebruikelijk is het een volledige Walt Disney- produktie in de typische eigen stijl gemaakt. In ieder geval is het weer lachen geblazen met Nanu, de zoon van de jungle. Coach Sam Archer en zijn assisten Milo zijn het beu. De door hen ge coachte ploegen van de universiteit Merrivale verliezen de ene wedstrijd na de andere en dus gaan Archer en Milo in Afrika op safari om van hun teleurstellingen bij te komen. Terwijl zij door de jungle trekken zien zij plotseling een inlandse jongeman, die een hardloopwedstrijd met een gazelle houdt en het van dit dier wint. Archer beseft meteen dat hij een bui tengewone atleet heeft ontdekt en deze indruk wordt bevestigd als blijkt dat Nanu, de inlandse jongen, met andere atletieknummers even goed. zo niet nog beter is. Nanu moet 's werelds grootste kampioen zijn, daaraan bestaat geen twijfel, en dus wil Archer Nanu meenemen naar Amerika. Nanu heeft geen zin de jungle voor de beschaafde wereld te verruilen, maar door een slim foefje weet Archer toch te bereiken dat Nanu in het gezelschap van zijn tijger Harri tenslotte naar de Verenigde Staten gaat. Hier wordt Nanu inge schreven bij de universiteit Merrivale, terwijl de mooie studente Jane in de arm wordt genomen om Nanu s gebrekkige kennis op een wat hoger peil te brengen. Wat de sport betreft - Nanu is na enkele weken voorbereiding rijp om aan de universitaire kampioen schappen deel te nemen. Zodra de wedstrijden begonnen zijn ziet het ernaar uit dat Nanu op alle nummers glansrijk zal winnen, maar intussen heeft een concurrerende universiteit Nanu s pleegvader Gazenga, en me dicijnman, uit Afrika laten komen en hem tegen Archer opgestookt. Ter wijl de wedstrijden in volle gang zijn begint Gazenga zijn zwarte magie tegen Archer en Nanu uit te oefenen hetgeen tot de gekste situaties aan leiding geeft. Nanu weet tenslotte de magische ban te verbreken en wint dan op het laatste moment de kam pioenschappen. Daarna vertrekt Nanu met pleegvader Gazenga en Jane, wier onderwijs intussen in liefde is veranderd weer naar Afrika. Archer en Milo, nu nogmaals zonder kampioen, gaan troost zoeken in China. Wie weet, misschien zullen zij daar een ongeëvenaarde atleet ont dekken (Cinema 1, zaterdag- en woensdag middag, alle leeftijden. Met Neder landse ondertiteling.)

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11