toda (za.) oefende tegen Veensche Boys hoogtepunt Antilopen- ubileum op 21 aug. Antilopen klaar voor de start Hockey-com petitie start 4 september 1 Alg. ledenvergadering Roda'46 op 20 aug. Groot aantal deelnemers bij Impala-droptoernooi a Jubileum- toernooi Roda-pupillen 1 Stetboys won gemakkelijk Sportagenda WIELRENNEN Cport ürsief Voetbal •I leusder krant-sport donderdag 12 augustus 1976 A- - Roda'46 s.v. Achterveld LEUSDEN/CENTRUM - Ondanks ;t feit, dat de velden op het Burge- eester Buiningpark de lange hete imer ogenschijnlijk goed hebben jorstaan, mocht er nog niet op worden voetbald en dan blijkt een goede oorman heel wat waard te kunnen zijn. et een kleine volksverhuizing in de chting van het Pon-stadion kon daar een groot deel van het vastgestelde efenprogramma afgewerkt worden, et keurig onderhouden veld erkeerde na drie wedstrijden nog eeds in een onberispelijke staat. Donderdagavond had Roda veel ech De oorspronkelijk als tegenpartij jtgenodigde Posthoornploeg (straks iet Roda in dezelfde 3e klasse A en dus ;n aardige krachtsvergelijking) liet het fweten. Veensche Boys (2e klasse A) as bereid tot een vriendschappelijk nel. De Nijkerkerveenders hadden nog en goudreinetje te schillen met Roda, at in de afgelopen competitie beide tedstrijden had gewonnen. Rijk Rijn- ers (terug van weggeweest) en zijn roer Bert, alsmede Ron van Ooyen reiden ex-junior) en R. Nieuwenhuis ïx-Amersfoortse Boys) waren nieuwe ezichten in de verder uit spelers van erleden jaar bestaande ploeg. Een re- elijk goed kloppende combinatie van outiniers en aanstormende jeugd gaf de oodzwarte ploeg een grotere snelheid. )e 23e man in het veld (het was trou- ,ens een andere arbiter dan het pro- ramma ons beloofd had) viel voor geen er partijen bepaald mee. Misschien noet ook hij eerst nog wennen, zo kort na de vakantie? Veensche Boys was in de eerste wed strijdhelft aanvallerder dan Roda en scoorde in de 25e minuut uit een penalty 0-1 en 5 minuten later werd het zelfs 0-2. In het veen ziet men op geen turfje en dat was bij de donderdagse gasten ook het geval. Hun score had best nog wat hoger kunnen zijn. In de 40e minuut kreeg Roda een strafschop cadeau en mogelijk uit ver bouwereerdheid daarover mikte aan voerde Ron van Ooyen slecht, zodat met 0-2 werd gedraaid. Direct na de hervatting kwam de toen niet in grijpende (maar zich later keurig her stellende) Roda-doelman Nico Tijmense goed weg bij een kopbal tegen een staander Peter v. d. Hengel zorgde uit een voorzet van de als vanouds zwoe gende Sjoerd Heynes in de 20e minuut voor 1-2 en 6 minuten later had Rijk Rijnders de partijen weer in evenwicht gebracht. Toch verloor Roda de wed- mm 'ïz' vcfil LEUSDEN/CENTRUM - Wij leven ;nel tegenwoordig. De receptie ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van Ie Leusdense korfbalclub op 20 sep- ember van het vorige jaar lijkt nog naar zo kort geleden. Toen begon voor Ie Antilopen ook het feestjaar, dat op !1 augustus a.s. wordt afgesloten met en zeer groots opgezette korfbaldag. IVij hadden dezer dagen een gesprek net Kees van Buren, de organisator van lit feest. Even terugdenkend in de Anhlopen- zien wjj^dat in sepfember 1965 'het eerst werd deelgenomen aari'* ie competities van het Koninklijk Ne- lerlands Korfbal Verbond. Mannen en Houwen van het eerste uur, die thans log de roodzwarte clubkleuren verde digen zijn o.m. Corrie. Tiny, en Gijs (jr.) Ridder, Helma en Kees van Buren, !or Osnabrugge, Jaap Berendse, Gert Nieuwenhuis en Bert van Loenen. Zij denken nog wel eens terug aan het eerste competitiejaar. Van korfbal cwam nog weinig terecht (de Antilopen iindigden dan ook helemaal onderaan op de ranglijst), maar een lol dat ze had den, geweldig! Dat kon haast niet anders met uitgesproken pretmachines als bijvoorbeeld Kees Terrol en Jaap Jerendse. Weldra zag men echter in, dat je er met plezier alleen niet kon komen en toen werd er ook gekorfbald. De jaren 1970, 1971 en 1972 waren „grote" jaren voor de club. Driemaal achtereen werden de Antilopen kampioen, gevolgd door promotie. Dat was een geweldige tijd. Jaap Berendse was de eerste voorzitter van de club. Hij werd later achtereenvolgens opgevolgd door Kees Terrol, Jan de Jong, Jaap Wever, Heimen van Duinkerken en op dit mo ment zwaait Niek Laheij de scepter. De trip naar Spanje in 1973 (de thans in Marbella wonende Kees Terrol voerde bet Nederlandse korfbalspel in Spanje aanstaat eveneens met gouden letters in het Antilopen-geschiedenisboek. 21 AUGUSTUS Van het verleden terug naar het heden en wel naar 21 augustus. Op die dag wordt een enorm korfbaltoernooi georganiseerd met deelname van niet minder dan 40 teams van de navolgende verenigingen: Archipel, Amsterdam (hoofdklasse); Blauw-Wit, Amsterdam (hoofdklasse); Dalto, Driebergen (overgangsklasse); DKOD, Renkum (promotieklasse); „Doorn", Doorn, (3e klasse); „Huizen", Huizen (3e klasse); MIA, Amersfoort (3e klasse); O WO, Maarssen (promotieklasse); PKC, Pa- pendrecht (hoofdkl. jeugd); Rust Roest, Eindhoven (promotieklasse); „Wou denberg", Woudenberg (3e klasse), An tilopen, Leusden (2e klasse). Een respectabele lijst en de toe schouwers (gratis entree) krijgen wed strijden te zien op diverse niveaus t/m de landelijke hoofdklasse. Dat alleen al zou een bezoek aan het Burgemeester Buiningpark waard zijn. In overleg met Roda '46 wordt die dag op 10 velden tegelijk gespeeld. De K.C. de Antilopen heeft ook een gouden greep gedaan in het bondsscheidsrechterscorps10 stuks (w.o. 4 hoofdklassers) voor de seni- en junioren en 5 voor de aspiranten en pupillen. Er wordt in 10 poules gespeeld. Voor de eerste twee ploegen per poule zijn prijzen beschikbaar (m groep B vallen de vier hoogstgeplaatsten in de prijzen). De wedstrijden van de aspiranten en pupil len worden afgewisseld door diverse spelletjes om de wachttijden te bekor ten. De korfbaldag begint om 10.30 uur. Tegen 16.00 uur wordt ter plaatse de prijsuitreiking verwacht en daarna volgt een massa-barbecue tot ongeveer 20.00 uur. Dan begint voor leden en genodig den de grote en zeer gevarieerde feest avond in de kantine, waarbij o.a. Ach- terveldse Eddy met zijn magische orgel zal proberen de stemming er in te hou den. LEUSDEN/CENTRUM - De aarlijkse algemene vergadering van de eusdense voetbalvereniging Roda *46 zal op vrijdag 20 augustus worden ge- louden in het clubhuis op het Buining- >ark. Aanvang om 20.30 uur. Na de gebruikelijke agenda-punten (opening door de voorzitter, notulen vorige ver- jadering, ingekomen stukken en liverse jaarverslagen) volgen een groot aantal verkiezingen in bestuur en com- nissies. ^nt 8: Verkiezing in het bestuur. Aftre dend en niet herkiesbaar is de heer A. Hi. Kustner. Eveneens aftredend maar wel herkiesbaar zijn de heren J. P. H. v. J. Berg (voorzitter), R. van Buren en D. Smink. Punt 9: Zondagcommissie. Door het bestuur zijn voorgedragen de heren J. Koutveen en M. Visser, aangezien af tredend en niet herkiesbaar zijn de he- *n H. Houtveen en A. Roos. Punt 10: De heren J. v. d. Vis en J. de zijn aftredend in de zaterdagcom missie. Zij stellen zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur draagt de heren N. Lier, D. van Garderen en A. Baars voor ter vervulling van de vacatures. Punt 11: Mevr. M. Horst-Visser is aftre dend in de damescommissie en stelt zich niet meer beschikbaar. Door het bestuur wordt mej. A. van 't Klooster voorgedragen. Punt 12: Aftredend (en niet her kiesbaar) in de junioren/aspiranten commissie is de heer A. Snoek. De heren T. Leyenaar, A. Blankenstein en G Duinsbergen staan op de bestuurs- voordracht. Punt 13De heren P. v. d. Meer, W. v. d. Bremer en A. van Bokhorst worden voorgedragen in de pupillen-commissie. Punt 14Dezelfde plannen heeft de club leiding m de strafcommissie met de heren J. van Santen, J. de Jong, W. Vrij hoef en C. Leyenaar (deze laatste als secretaris zonder stemrecht). Punt 15. De heren N. Los en P. Wendel zijn niet herkiesbaar aftredend in de clubhuis-commissie. De bestuursvoor- dracht luidt O. van Nimwegen, J. de Kruiff en Chr. Weishaupt. Punt 16: In de actualiteitencommissie zijn de heren J. van Santen en J. de Kruiff aftredend. Zij stellen zich niet weer beschikbaar en het bestuur heeft voor die vacant komende functies de heren P. Steenbergen en P. van Daatse- laar op het oog. Punt 17: De heren R. Visser, J. J. Visser, H. Dekker, R. Tolhuizen en W Dam staan op de voordracht van de commis sie, die het verenigingsmaandblad (Roda-Sport) uitgeeft. Punt 18 en 19: Datzelfde is het geval met de heer P. v d. Hengel in de mate riaalcommissie en de heer R. Abbing in de toto/lotto zaken. Met het voorstel tot benoeming van „leden van verdien ste", eventuele mededelingen, de rond vraag en de sluiting wordt de vergade ring beëindigd. LEUSDEN - Ook dit jaar telt het grote ^Heybaltournooi van Impala weer een froot aantal deelnemers Er zullen, "töien ieder ingeschreven team daad- werkelijk op komt dagen, a.s zaterdag maar liefst zo'n 325 volleyballers en ^Ueybalsters, verdeeld over 52 teams sportieve strijd leveren Er zijn dit jaar 20 teams aktief in wedstrijdklasse, 10 teams in de f®creatieklasse, 7 teams in de jeugd fase. terwijl de mini-afdeling 15 :®3nts telt Volleybal over alle leef- "lasklassen verdeeld dus Het organisatiecomité, bestaande uit Jan Zeeman, Anneke Escho, GinaSt rui - wig en Piet van Roozendaal, hebben er ook nu weer de handen vol aan gehad om alles op tijd in orde te krijgen. Maar zo als het zich nu laat aanzien, is het weer gelukt. We hopen dat de weergoden alle deelnemers en deel neemsters, alsmede de toeschouwers, gunstig gezind zijn als a s. zaterdag om 9 30 uur de eerste wedstrijden op het veld bij Don Bosco een aanvang nemen ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen: 1. J van Rossum 96pnt; 2. H.J.van Nimwegen 95 pnt.; 3. H. J. van Ruiten beek 93 pnt.; 4. P. van Nimwegen 92 pnt.; 5. F. Koenen 89 pnt.; 6. G. Schimmel 89 pnt.; 7. J. E. van Hamers- veld 89 pnt.; 8. T. Vos 89 pnt., 9. W. Voskuilen 85 pnt.; 10. W. J. Lageiweij 85 pnt.; 11. A. Daatselaar 80 pnt.; 12. W. v. d. Kleter- steeg 78 pnt.; 13. H. Hols 78 pnt.; 14 A. Vlug 74 pnt 15. J. Kommer 68 pnt 16. J. J. van Hamersveld 67 pnt. strijd, toen kort voor tijd de Veensche Boys (buitenspel?) uit een doelworsteling na een corner nog op 2-3 konden komen. Zaterdag oefende Roda verder en ook nu weer op het Volkswagengazon. Het tournooi met Culemborg '67, Ra- diostad, Eminent Boys en Roda werd omgezet in een tweekamp tussen Roda 1 en 2 en de beide hoogste elftallen van de Eminent Boys uit Utrecht. Roda 2 werd via 0-4 met de neus op de waarheid gezet door de eminentie van het Utrechtse tweede en daarna kwamen de standaardteams in actie. Eminent Boys (2e klasse B) begon met de vrij harde wind in de rug, had een licht overwicht, maar keek desondanks bij de rust tegen een 1-0 achterstand aan. Fred de Smalen (25e minuut) dook bekwaam tussen twee weifelende Emi- nentverdedigers door en opende de score met een zuivere en zeer harde schuiver. Na de met deze stand bereikte rust was Roda veel sterker, vooral tegen het einde van de wedstrijd. Rijk Rijnders (daar kan Roda nog veel plezier aan beleven) verhoogde de stand tot 2-0 en Henk van Laar zorgde voor 3 en 4-0 Roda heeft intussen bewezen, dat er weer doelpunten kunnen worden ge maakt en daar mankeerde het verleden jaar nogal eens aan. Het was zaterdag een bijzonder leuke wedstrijd onder bekwame en rustige leiding. Opvallend was wel, dat nog (te) vaak een groot gat viel op het middenveld. Dat was met de solide verdediging en de zeer bewege lijke en aanvallende voorhoede echt niet nodig. (De wedstrijd Roda/zondag - Sporting ging niet door). LEUSDEN/CENTRUM - Uitslagen afd. zaterdag: Roda 1 - Eminent Boys 1 4-0 Roda 2 - Eminent Boys 2 0-4 Roda 3 - S.V W 2 9-3 Programma afd. zaterdag: 14 aug Brederodes 1 - Roda 1 15.00 uur, vertrek 13.00 uur 19 aug. Roda 1 - S.C Amersfoort C 18.45 uur. Programma afd. zondag (15 aug.) Roda 1 - Veensche Boys 1 14 30 uur Roda 2 - Veensche Boys 2 14.30 uur SIOS 4 - Roda 3 v 10 30 uur SIOS 5 - Roda 4 v 10 30 uur Roda 6 - SIOS 6 11 30 uur Afd Junioren: Aanvang trainingen 16 aug. a.s. Al op dinsdagavond 18.00-19 00 uur, en donderdagavond 19.00-20.00 uur A2 en A3 op maandagavond 19.30- 20 30 uur BI op dinsdagavond 18.00-19.00 uur, en donderdagavond 18 00-19.00 uur B2 en B3 op maandagavond 19.30- 20 30 uur Cl op donderdagavond 18 00-19.00uur C2 en C3 op maandagavond 19 30- 20.30 uur C4, C5 en C6 op maandagavond 18.30- 19.30 uur Junioren Al speelt zaterdag (vertrek 13.00 uur) de uitwedstrijd tegen Ad- vendo Al LEUSDEN/CENTRUM - Op za terdag 4 september is het al weer zo ver, dat ook de korfbalcompetitie van start gaat. Leusden is in deze typisch Nederlandse tak van sport bij het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond vertegenwoordigd met de Antilopen. Een ruim 10 jaar bestaande vereniging met een dikke honderd leden. In de a.s. veldcompetitie komen voor de An tilopen drie senioren-twaalftallen in ac tie. Voorts twee aspiranten-twaalftallen en drie o f vier achttallen bij de pupillen. Daarnaast opereert een „free-lance" veteranenploeg op speciale gelegenhe den. Eigenlijk is de benaming recrean- tenplocg beter. Voor de micro- competitie (tegen het einde van het jaar in de zaal) wordt gerekend op de vol gendeachttallen: 4 senioren, 1 junioren, 2 aspiranten en een handvol pupillen. Het standaardteam van de Leusdense club speelt op districtsniveau in de 2e klasse C, die als volgt is samengesteld: Antilopen, Leusden; DSV uit Bussem; KIOS, Nieuw Vennep; De Meeuwen, Putten; RDZ, uit Zeist; SKF, Veenendaal; THOR, Harmeien; De Vinken, Vinkeveen; ZKC, uit Zaandam; De indeling van de Leusdense tweede formatie in de districts reserve 3e klasse D is: Altius 3, Hilversum; Antilopen 2, Leusden; Dalto 2, Driebergen; DSV 2, Bussum; Midlandia 2, Bunnik; SKF 2, Veenendaal; De Vinken 2, Vinkeveen; ZKC 2, Zaandam. Aan voorspellingen inzake de kansen voor de Leusdense ploegen in de ko mende wedstrijdenreeksen durven wij ons niet te wagen. Wel vernamen wij, dat de teamgeest in de Antilopen- twaalftallen uitstekend is. Ook trainer Heimen van Duinkerken is vol goede moed en heeft niet te klagen over de opkomst en medewerking van de spelers bij de training en dat is al een heel goed begin. Donderdag 12 augustus. Voetbal: Roda (zat) 1 - WZ'49 1 en Roda (zat.) 2 - VVZ'49 2. Buiningpark v.a. 18.45 uur. Donderdag 12 augustus. Voetbal: Stetboys - Maarschalkbos. Lisidunahof aanvang 19.00 uur. Vrijdag 13 augustus: Voetbal: Wijk raad Alandsbeek-Oost. Waterhoek tegen Beemden. Aanvang 19.30 uur (Noorderinslag). Combinatieploeg tegen Goudplevier (18.30 uur. eveneens aan de Noorderinslag.) Zaterdag 14 augustus. Volleybal: Im pala Droptournooi vanaf 10.00 uur bij Don Bosco aan de Dodeweg. Zaterdag 14 augustus. Voetbal: Roda-jubileumtournooi voor pupillen. Van 9.30 tot 1630 uur. Burg. Buining park. Zondag 15 augustus. Hockey: Oe fenwedstrijd, Heren 1 - Heren 2 aan de Noorderinslag. Aanvang 14.00-uurr Zondag 15 augustus. Voetbal: S.V Achterveld 1 - Sterrewijk 1 (1430 uur) en SVA 3 - Sterrewijk 2 (12.00 uur) od het Kerstenssportpark Zondag 15 augustus. Voetbal: Roda (zondag) 1 en 2 tegen Veensche Boys 1 en 2. Burg. Buiningpark aanvang 14.30 uur. Woensdag 12 augustus. Wandelacti viteit Sportreal PAC Leusden. Vanaf 18.30 uur start op het grote recreatie terrein in Den Treek. Donderdag 19 augustus. Voetbal: Roda (zat.) 1 - S.C. Amersfoort C op het Burg. Buiningpark. Aanvang 18.45 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Op de Uithof te Utrecht werd de 6e Midden-Neder land competitierit verreden. Bij de amateurs klopte Jan Sandbrink Wim van Empelen. René van Brakelwerd6e Johan Hendriks, won de juniorenrit met Philips als 2e. De nieuwelingen hadden J. v Leede vóór Peter Groenesteinals winnaar en Christa Sandbrink was de enigste en dus de beste deelnemende dame. Bij de veteranen kon de jury geen juiste uitslag opmaken omdat op de brede aankomst de onderlinge ver schillen zo gering waren Henk Spronk en Kees Smid werden 1 en 2, maar Theo Wammes, Jan van Ingen, Wim Hommes (Amersfoort), Nico de Vries (Leusden) en Piet Ponsen werden ex aequo als 3e geklasseerd Aart Tukken was de snelste liefhebber. De Leusde- naren Gerard van 't Klooster en Henk Herwaarden werden 6e en 10e. Vrijdagmiddag om 13.00 uur wordt op de Vlasakkers te Amersfoort het Ne derlands kampioenschap voor renners in militaire dienst georganiseerd. De RTCA-renner Jan Sandbrink is de ti telverdediger. LEUSDEN/CENTRUM - Het klinkt vreemd, maar in hockey-kringen schijnt het heel gewoon te zijn, dat nieuwe leden zich bij wijze van spreken daags voor de aanvang der competities als zodanig opgeven en dan toch graag nog verzekerd willen zijn van een vas te plaats in een elftal. Dat is, zolang de M.H.C.L. bestaat, ook het geval geweest bij de Leusdense hockeyclub. En dat is jammer, hoe verheugend de aanwas van het ledental op zich ook is, omdat het veel en onnodig extra werk met zich mee brengt. De training voor de nieuwe compe tities is bij de MHCL inmiddels op gang gekomen en in principe zijn de elftal len samengesteld. Natuurlijk staat nog niet alles helemaal vast, maar je kunt nu eenmaal niet aan het veranderen blijven Vandaar nog een laatste op roep aan hen, die rondlopen met het idee om (weer) te gaan hockeyen. Het zou wel erg prettig zijn, wanneer zij zo spoedig mogelijk contact zoeken met het MHCL-secretariaat (mevr A Swierenga, Henegouwen 33. Leusden- Centrum, tel. 033-42651) Hoewel de Mixed Hockey Club Leusden, door het niet tijdig gereed komen van de accommodatie op het sportpark Valleikanaal, het komende seizoen (voor zover dat mogelijk is i.v.m. de bouwplannen i z. de ?p fase) nog ge bruik moet maken van de beperkte mogelijkheden op de noodvelden aan de Noorderinslag, wordt vooralsnog geen ledenstop overwogen Het hockey - bestuur staat terecht op het standpunt, dat deze sport beoefend moet kunnen worden door iedereen, die dat wenst en dat standpunt houdt men zo lang mogelijk vast Nieuwe dames-, heren- en jeugdleden zijn derhalve nog steeds welkom De jeugdcompetities beginnen op za terdag 4 september en voor de senio ren vangt de wedstrijdenreeks voor het seizoen 1976-1977 aan op zondag 5 september. Wij verwachten a.s. don derdag meer informatie over de com petitie-indelingen te kunnen verstrek ken Het gepromoveerde le heren- elftal gaat in de landelijke 3e klasse spelen en Dames 1 in de 4e klasse west A.s zondag (aanvang 14.00 uur) wordt aan de Noorderinslag o.m. de oefenwedstrijd tussen Heren 1 en 2 gespeeld. Vóór, tijdens en na die ont moeting kunt u i.z informaties over het Leusdense hockey ter plaatse ook te recht. 14.30 uur. Achterveld 1-Sterrewijk 1 12.00 uur: Achterveld 3-Sterrewijk 3 14.00 uur: Zwaluwen Vooruit- Achterveld 4 14 00 uur Zwaluwen Vooruit- Achterveld 5 Achterveld 2 neemt op die dag deel aan een voetbaltoernooi te Wijk bij Duurstede. ,,Nu hebben we olie genoeg, maar geen motorboot". LEUSDEN/CENTRUM - De Leus- dense clubs hebben zich weer in het j voetbalavontuur gestort. Voorlopig nog I voor spek en bonen in de vorm van ft oefenwedstrijden, maar zodra de R in f de maand zit. wordt het weer menens. Op 4 en 5 september beginnen de competities en wel met een extra-1 hoofdpri/s Met goed spel en eenj beetje geluk zie ik Roda-zondag her volgende jaar in de hoofdklasse spelen en met een heleboel mazzel in de K.N.V.B. Voor Achterveldliggen, onder dezelfde voorwaarden, respec- tievelijk het Ie of het hoofdklas- serschap in het verschiet. Ook voor het zaterdagteam van de f roodzwarte Leusdenaren zijn de moge- V lijkheden groter dan ooit. Geen degra- datie en versterkte promotie 'Aan deoe-T fenprogramma's van de clubs zie ik duidelijk, dat zij mee willen doen aan deze loterij zonder nieten. Met het herbeginnen van het weke- g lijkse voetbal verandert m de weekends het levenspatroon van me-1 nige man Niet meer lekker uitslapen, op je dooie akkertje het wassen van de auto, gedwee boodschappen en mko- pen doen en s middags er op uit met vrouwlief en kroost. Datis voorbijen het wordt: snel de ochtendklus/es doen en dan met een sneltreinvaart naar het sportveld. Als (jeugd)leider, als speler 8 of gewoon maar als kijker en wanneer I de KNVB het meningsverschil met de NOS heeft geregeld ..Langs de Ujn"l als leuk tussendoortie en „Studio I Sport" als onmisbaar dessert. Terwijl ieder ander bedrijf voor TV- of p radio-reclame flink in de knip moet tas- ten, krijgt de voetbalbond hiervoor een „ministerssalaris cadeau Maar er zijn altijd mensen, die het onderste uit de .1 kan willen hebben, desnoods ten koste van anderen Afgezien van de velen, die met persoonlijk een wedstrijd kunnen bezoeken (zieken, bejaarden J en mensen, die op „voetbaluren"moe-> - ten werken) is vooral de TV een onmis- baar medium. Op het veld worden zelfs de prachtigste doelpunten nimmer herhaald en dat doet „Hilversum" wel. Dat is zelfs leuk als je 's middags de '4 echte gezien hebt CJ II LEUSDEN/CENTRUM - Op 15 sep tember a s bestaat Roda '46 dertig J jaar Heel klein begonnen op een knol-1 leveldje ergens in Hamersveld en uit- gegroeid tot een vereniging van onge- veer 600 leden, waaronder een grote j groep pupillen Omdat alle leden be- horen mee te delen in de feestvreugde rond het 30-jarigebestaan, organiseert J de pupillen-commissie a.s. zaterdag' een toernooi voor deze afdeling. Een» voetbal-evenement, waarbij alle jonge Roda-spelers aan bod kunnen komen en j dat bij redelijk weer veel voetbalple- j zier kan geven Behalve Roda-pupillen doen aan dit toernooi ook jongens mee' van DVS '33 uit Ermelo en van Jona-j than uit Zeist. Iedere club komt mei 9 elftallen uit en er wordt in 3 poule: gespeeld volgens het schema 9.30 - 11 30 uur D4. D5 en D6 12 00 - 14 00 uur El. E2 en E3 14 30 - 16.30 uur Dl. D2 en D3 Er zijn prijzen per poule en boven dien nog een prijs voor de beste ver eniging van de hele dag. De pupillen va: Roda '46 krijgen geen persoonlijke aan schrijvingen meer en ook voor de lat' vakantiegangers is dit bericht teven^ de uitnodiging. E4 van Roda is nog niet^ genoemd De jongens van dit elftal die-a nen om 11.30 uur aanwezig te zijnE Zij kunnen meespelen m de elftallerP El, E2 of E3 i v.m de afschrijvingen.® Kom dus allemaal en kom op tijdÖ LEUSDEN/CENTRUM - Op 5 augusS tus speelde Stetboys thuis voor de ziej^ kenhuis-competitie tegen BZ '73 en in de eerste minuut beklemtoonde Jo«« Mol zijn aanwezigheid door een voorzeg van Herman Cornelissen koppend in eeqj doelpunt om te zetten Er werd vri| vlot gecombineerd in de Leusdensa ploeg en vooral Kees Oskamp en wif Peters gaven hun ploeg goede steun® hoewel de linkerflank te weinig in hef spel werd betrokken Na 20 minuter^ volgde een fraaie treffer van Kee^j Oskamp BZ '73 gaf niet op, maar kora evenmin een vuist maken De rust tra<| in met 2-0 en ook na de hervatting bleef de Leusdense formatie het heft iïl handen houden, Gerrit Jansma(noghalP in vakantiestemming?) miste nog eeiil mooie kans maar toch werd hetnog3-0i( door Jos Mol voordat Cornelissen hands< maakte in het strafschopgebied en daty betekende 3-1 De Boys freewheelderu rustig naar het einde, waarbij de nieu-^ we aanwinst Lou Ham zich met eeir doelpunt aan het publiek presenteerde.» Aldus werd de eindstand 4-1 Vandaag» (12 augustus) speelt de Lisidunaploegï de belangrijke ontmoeting tegen Maargl schalkbos, en de top van de ranglij^jg 12 19 pnt J 14 19 pnt 13 18 pnt 14 18 pnUI is als volgt 1. R K Z 2 Josti 3. Maarschalkbos 4. Stetboys

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9