piAO-voetbal eindigt net groot wijkfeest Zaterdag top-korfbal in Leusden Groot nationaal snelschaak- toernooi in Amersfoort Jubileumtoernooi Roda- pupillen Pronk won eerste beslissingswedstrijd Haaien begonnen goed na de zomer vakantie Telmachine nodig bij de Woortmangirls Sportreal-wandelingen zijn zeer geslaagd RTc „AMERSFOORT" Clubkampioenschap SV Leusden I 1 3 Stetboys trok aan het kortste eind Roda '46 LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1976 LEUSDEN/CENTRUM - Uitstekend etbalweer kenmerkte vrijdag de voor- itste ronde van de tot nu toe bij - nder geslaagde zomeravondcompeti- van de Wijkraad Alandsbeek-Oost. de junioren hield Goudplevier op C-veld van het door de tweede se" in haar voortbestaan bedreigde orderinslag-stadion haar doelge- ddelde tot bijna 2-1 Goudplevier was lang en breed kampioen en speelde feite voor spek en bonen, maar vond desondanks leuk om de Combinatie et 10-0 te pesten, waardoor de stand >rd: Goudplevier 4 8 47-5 Beemden 3 2 6-26 Combinatie 3 0 2-24 Bij de ..ouwetjes leek de fut er it uit, maar niks hoor Omdat voor enigeen blijkbaar de vakantie langer duurde dan de ingelaste zomerstop waren zowel Waterhoen als Beemden zeer incompleet toen scheidsrechter Wankum wilde beginnen. Beemden had weliswaar een paar mannetjes meer ter beschikking, maar wilde sportief zijn, zodat beide .elftallen" met 5 spelers op karwei gingen. Dat het aan tal spelers minder zegt dan hun kwali teit, bleek uit de hoeveelheid doel punten Het werden er 10 en dat was bij de senioren in deze competitie nog niet eerder vertoond1 Het wat min der talrijke publiek dan anders kreeg dus wel waar voor haar geld. Jammer was wel, dat de treffers niet helemaal eerlijk werden verdeeld. Weliswaar 5 in iedere speelhelft en het werd zowel vóór als na de rust 3-2, maar dan wel in beide gevallen voor Beemden, zodat zij tenslotte met 6-4 aan het langste eind trokken en Waterhoen dus verloor Het was goed, dat de arbiter op een gegeven moment de wedstrijd maar af floot, want het werd inmiddels knap donker en dan zie je ook geen bal meer. Met nog één wedstrijd tegoed is de stand 1 K.Z.C. 2 4 7-4 2. Grienden 2 3 8-4 3. Beemden 3 3 10-9 4. Waterhoen 3 0 8-16 MORGEN FINALE Morgen worden, wederom aan de Noorderinslag, de finales gespeeld en wel bij de jeugd de wedstrijd Combi natie-Beemden om de 2e en 3e plaats. Het wordt wel spannend als de gecom- bineerden met 1 doelpunt verschil zul len winnen, want dan is naast het aan tal wed strijdpunten ook het doelsaldo voor beide ploegen gelijk! De match van het jaar wordt die tussen Grienden en KZC bij de senioren. De winnende ploeg wordt kampioen, terwijl KZC aan een gelijkspel al genoeg heeft. Akelig spannend dat wel Met deze finales is de koek nog niet op, want dan begint pas het eigenlijke feest Nu eens niet in het kader van het 1200-jarig bestaan van Leusden, maar gewoon vanwege de eerste ver jaardag van de Wijkraad Alandsbeek- Oost worden de spelers van alle elftal len door de Lisiduna-harmonie om 20.45 uur op het stadion afgehaald en achter de muziek aan met alle sup porters, spandoeken en de hele overige handel gaat de optocht dwars door de wijk naar het feestterrein aan de Beem den hoek Goudplevier. Om kwart over negen zal de heer L. Sluyter als voor zitter van de Wijkraad (hier en daar reeds burgemeester van Alandsbeek- Oost genoemd) proberen op een nette manier van de voetbalprijzen af te ko men. Alle spelers van de beide kampioens- elftallen zullen op bescheiden maar passende wijze gehuldigd en naar ver luid worden ook de scheidsrechters niet vergeten. Een soort Passar Malan met muziek van het orkest Wil Power, met dans en zang, met bier, wijn of een andere frisdrank, met hartige en minder hartige hapjes en nog veel meer tot diep in de nacht zal het feest be sluiten. LEUSDEN/CENTRUM - Het feest jaar ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan van de Leusdense korfbalclub de Antilopen wordt zaterdag afgeslo ten met een zeer aantrekkelijk korf- baltoernooi. De organisatie van dit grootse gebeuren ziet er goed voorbe reid uit, maar dat mag-ook wel bij een deelname van 12 verenigingen (3 hoofdklassers, 1 overgangsklasser, 3 clubs uit de promotieklasse, Wouden berg en Antilopen als 2e klassers en Doorn, Huizen en het Amersfoortse MIA uit de 3e klasse) met 40 teams Een keurig uitgevoerd programma boekje en de geluidsinstallatie vormen de basis van de toernooi-organisatie De teams zijn ingedeeld naar speel- sterkte in 10 poules en op 10 op het Burgemeester Buiningpark uitgezette velden tegelijk wordt gekorfbald. In 7 van de 10 poules doet een Antilopen- ploeg mee en 15 bondsscheidsrechters zullen zorgen voor een vlot verloop van de wedstrijdenreeks. De ploegen- ïndeling is als volgt: Senioren: Poule A: (hoofd- en overg. kl.); Archipel 1, Blauw Wit 1, DKOD 1, Rust Roest 1 Poule B-l: (le en 2e kl.): Archipel 2. DKOD 2, OVVO 1, Wou denberg 1. Poule B-2 (le en 2e klasse): Antilopen 1, Blauw Wit 2, Dalto 1. Rust Roest 2. Poule C: (3e klasse) Antilopen 2, Dalto 2. Huizen 1, MIA 1 Poule G: (recreanten): Antilopen, Dalto, Doorn, OVVO. Junioren: Poule D: Dalto 1, DKOD 1, OVVO 1, Rust Roest 1 Aspiranten: Poule E-l: (12-14 jaar): Antilopen A; DKOD A; OVVO A; PKC A Poule E-2: (12-14 jaar): Antilopen B, Dalto A; MIA A; Wou denberg A. Pupillen: Poule F -1(9-10 iaar): Antilopen 1, MIA 1, OVVO 1. PKC 1-. Poule F-2: (9-10 jaar). Antilopen 2; Dalto 1; DKOD 1: Wou denberg 1 Om half elf in de voormiddag be<S gint het korfbalfeest, dat zó is inge deeld, dat op élk uur van de dag korf bal op verschillend niveau is te zien voor de gratis toegang hebbende be zoekers Hoofdklasse-korfbal op veld x naast een pupillenwedstrijd op veld y of zelfs een laatste poging van korf- bal-AOW-ers (ook wel veteranen of recreanten genoemd) op veld z om bijna tegen beter weten in ook nog een bal door het bodemloze mandje aan de hoge paal te mikken Het is beslist een gang naar het BB-park waard. Wel te hopen is, dat de weer goden een beetje medewerking ver lenen, maar wat dat betreft hebben de Antilopen gewoonlijk weinig last van Pluvius Co. Als de korfbaldag verloopt, zoals de organisatoren ver wachten, vindt tegen 16.OOuurdeprijs uitreiking plaats Korfbal is gelukkig nog altijd een amateursport, maartoclf is het leuker als je aan het einde van' de dag niet met lege handen naar hui$,. gaat Om 20.00 uur begint voor ledenft toernooideelnemers en genodigden de, grote gevarieerde feestavond in de cantine De tijd tussen deze laatste twee activiteiten wordt gevuld met een massale barbecue en ook wat dat betreft weten de Antilopen van wanten.?- LEUSDEN/CENTRUM - Dolle pret heerste langs de lijn bij de zeer vele (hoofdzakelijk mannelijke) toeschou wers van de damesvoetbalwedstrijd Woortmangirls (Leusden)-R.K.Z.(Hil versum) op het bijna uitverkochte Li- sidunahofstadion. RKZ had een dikke honderd supporters meegebracht, ver moedelijk denkend dat de Leusdense dames nog wel wat te leren hadden op het gebied van de voetballerij. Maar dat pakte even anders uit! Een ditmaal zeer soepel draaiend Woortmangirls (en desondanks zoeken ze nog steeds naar een trainer!) heeft vanaf de eerste minuut het RKZ-doel stevig onder druk gezet en gehouden. Met (vier1) spitsen en wel Anja van Florestein, Elly v d. Meer, Gerda Verwey en Myra Forbuis kregen de radiostedelingen geen been aan de grond De ruststand was 8-0 in het voordeel van de Lisiduna's genees- heer-directeur-dames. Het slot van de wedstrijd kwam met 17-0. Gelukkig, dat we ons telmachientje op zak had den, want het kwam hier uitstekend van pas. Woortmangirls-keepster was de enige, die de wedstrijd niet zo ge slaagd vond. Ada Sfreddo verveelde zich stierlijk. Zij kreeg slechts twee ballen te verwerken en bijna de nei ging, om die er maar door te laten, doch zij bedacht zich bijtijds. Zo te zien gaan de Leusdense girls volgend jaar in de damesziekenhuis- competitie hoge ogen gooien. Hun spel peil is al weer een heel stuk beter geworden dan de vorige keer. Kort samengevat was het een geslaagde avond voor de speelsters, de toeschou wers en scheidsrechter Bruin. AMERSFOORT - Zaterdag 4 septem ber organiseert het Schaakgenootschap Amersfoort een Snelschaaktoernooi, ook nu weer in samenwerking met Heuga Tapijtindustrie te Amers- foort/Scherpenzeel. Speellokaal: Johanneskerk, Westsin gel 30, Amersfoort. Het toernooi wordt gespeeld met een kleine wijziging op het systeem AM STERDAM. Eerst vinden drie indelingen plaats met groepen van vier spelers. Na de pauze wordt heringedeeld in klassen A, B, C en D met groepen van acht spelers. De eindrangschikking wordt weer bepaald door het totaal aantal pun- LEUSDEN/CENTRUM - Met 21 ren ners kende verleden week de avond- competitierit een goede bezetting. Na een zeer levendige koers werd Wim van Empelen bij de amateurs winnaar vóór Jan Sandbnnk, Ton Brons, René van Brakel, Max de Vries en Wim v. d. Top. De Leusdenaar Gerard van 't Klooster klopte bij de A-liefhebbers Gijs Brouwer, Piet v. d. Top, Nol Wil deman, Henk van Herwaarden(uit Leus den) en de ex-Tour de France-renner Mattie de Koning, die weer is gaan fiet sen. Max de Vries (amateur) en Gerrit Jette (veteraan) gingen zonder waar neembaar verschil in de zaterdagse middagrit over de eindstreep. Ide van Wijk werd 3e. ten. Aanvang toernooi. 13.00 uur. Het inschrijfbureau is een uur voor de aan vang geopend. In elke groep zijn acht geldprijzen. De winnaar van klasse A ontvangt tevens de wisselbeker, welke in 1975 werd gewonnen door R. Witt uit Amsterdam. Ook voor het beste clubteam (5 spelers van een club met de meest behaalde punten) is een wisselbe ker beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- voor senioren en voor junioren tot 17 jaar 3,50, te voldoen bij aanmelding in de zaal. Inschrijvingen per brief of brief kaart aan C. van Buren, Esdoornhof 9, Leusden-C, of telefonisch aan hetzelfde adres: 033-41667. Er wordt gespeeld volgens het nieuwe KNSB-snelschaakreglement dat in de zaal is opgehangen en dus aan iedere deelnemer bekend wordt geacht. De voornaamste afwijkingen van het oude reglement zijn: aanraken is zetten, een onreglementaire zet betekent verlies. De eerste indeling is alfabetisch, waarbij familieleden of spelers van de zelfde club desgewenst (mits vroegtijdig opgegeven) gescheiden worden inge deeld. De inschrijving sluit op 1 september a.s. om 22.00 uur of eerder als het maxi mum van 240 deelnemers is bereikt. Het tijdschema is voor de eerste drie ronden 7 minuten per partij per speler, voor de laatste ronde 9 of 10 minuten, al naar de tijd toelaat. Zij die zich voor 1 september hebben opgegeven worden verzocht om voor 12.50 uur aanwezig te zijn; daarna wor den onvolledige groepen' aangevuld om onregelmatige puntenwinst te voorko men. Zij die zich wel hebben opgegeven maar later komen, worden samen inge deeld. 1 Uitslagen: Zondagafdeling: Roda 1 - Veensche Boys Roda 2 - Veensche Boys 2 Roda 6 - Sios 6 Zaterdagafdeling. Brederodes 1 - Roda 1 VVZ '49 - Roda 2 Rectificatie: De vorige week heeft Post hoorn Roda-zaterdag niet laten zitten, zoals wij hebben vermeld, Roda heeft (bij gebrek aan een speelveld) de wed strijd afgezegd Toen later wel weer 1-3 3-2 1-1 3-0 7-2 speelgelegenheid ontstond was het te laat om de wedstrijd alsnog in te las sen. Wedstrijdprogramma: 22 augustus: Neyenrodes 1 - Roda 1 14.30 Neyenrodes 2 - Roda 2 12 00 Roda 3 - Actif 3 11.30 Act if 4 - Roda 4 12.00 Actif 6 - Roda 6 12.00 Roda 5 - Patria 5 11 30 Roda 7 - Patria 7 11.30 Donderdag 19 augustus: Roda 1 - SC Amersfoort 18.45 Zaterdag 21 augustus: Hulshorst 1 - Roda 1 14 30 LEUSDEN/CENTRUM - De Roda- pupillen zijn in ieder geval niet over het hoofd gezien bij de te verwachten grote drukte rond de vieringen van het 30-jarige bestaan van de Leusdense voetbalvereniging. Zij openden zater- jag de reeks van evenementen t.g.v. het uit Zeist en evenveel teams van DVS groot tournooi, waaraan 9 elftallen van de roodzwarten deelnamen voor een krachtmeting met 9 Jonathanploegen uit Zeist en evenveel team van DVS '33 uit Ermelo. In verband met de toestand der vel den op het Burgemeester Buiningpark (die er blijkbaar minder florissant bij staan dan op het eerste gezicht lijkt) werden de wedstrijden in tijdsduur waf ingekort Het plezier van de jonge voet ballertjes, die eigenlijk weer eens aan de slag konden gaan, was er niet minder om. Er werd fel om de bal gestreden Ook werd er volop gescoord 69 doel punten in 27 erg korte wedstrijdjes! In de eerste poule (de elftallen D4, D5 en D6) werd Roda '45 eerste met 9 punten, DVS '33 tweede met 8 pun ten en Jonathan derde met maar 1 punt. Jonathan herstelde zich echter in de 2e poule (El, E2 en E3). Na Roda (8 punten) werden de Zeisters tweede (6 punten) en de jongens uit Ermelo derde (4 punten). In de derde en laatste poule werd eindelijk de hegemonie van Roda doorbroken Met de elftallen Dl, D2 en D3 werden de Leusdenaren derde met 4 punten. DVS en Jonathan haalden beiden 7 punten, doch een beter doelgemiddelde hielp DVS aan de eer ste plaats. Bij de prijsuitreiking werd Jonathan als totale vereniging derde met 14 punten, DVS tweede met 19 punten en Roda winnaar met 21 punten. Het was misschien leuker geweest als een an dere club had gewonnen, want als de organiserende vereniging wint staat dat een beetje inhalig. Maar ja, Roda had waarschijnlijk iets mee- geluk, want de elftallen deden eigenlijk maar wei nig voor elkaar onder Al met al een fijn tournooi, waarin LEUSDEN/CENTRUM - Het is (in de krant) erg rustig geweest met be richten over de schaakvereniging Leus den. Toch hield de club geen zomer- slaap. In tegendeel. Men is druk bezig geweest met de voorbereidingen van de rond half september weer beginnende strijd om de clubtitel voor het volgende seizoen enerzijds en met het slot om het clubkampioenschap van dit jaar anderzijds. Voorheen was de winnaar van de huiscompetitie automatisch ver enigingskampioen. Van die regeling is men afgestapt bij de aanvang van de competities 1975-1976. Mede met het oog op het aantrekkelijk maken van de onderlinge ladderwedstrijden werd toen bepaald, dat de winnaars van beide reeksen partijen aan het slot van het seizoen in twee ontmoetingen elkaar de clubtitel zouden betwisten. Dat probeersel is zeer interessant uitgevallen. P W Karis won de huis competitie en J. Pronk eindigde aan de top van de ladder. Vorige week dinsdag zaten beide heren voor hun eerste beslissingswedstrijd tegenover elkaar aan het bord. Het werd een bijzonder spannende aangelegenheid, die op het scherp van de snede werd uitgevoch ten. Ondanks de hoge temparaturen buitenshuis kon gedurende de gehele partij t.o.v beide kemphanen worden gezegd, dat het kon vriezen of dooien. Tegen zijn gewoonte in raakte Pronk het verfrissende glas naast het bord niet of nauwelijks aan Toch was hij het, die het hoofd het koelste hield en uiteindelijk zijn opponent tot over gave dwong. Afgelopen dinsdag moet de beslissing gevallen zijn. Een gelijk spel was voldoende voor Pronk, ter wijl Kans persé moest winnen, omdat volgens het reglement de winnaar van de huiscompetitie bij een gelijke eind stand de titel zou verwerven Op het moment, dat wij deze regels schreven, was de partij nog niet gespeeld,maar de volgende week komen wij hierop nog even terug. LEERSUM - Afgelopen zaterdag zijn de Haaien na de zomervakantie voor het eerst weer in het wedstrijdwater geweest. Dat gebeurde in het Bosbad te Leersum, waar Larsheim wedstrijden organiseerde met deelname van A.Z. P.C. (Amersfoort), Triton (Putten), de Haaien (Leusden), Vahalis (Tiel), Z.C. Zeist en Larsheim. Het was een zeer goed begin van de Haaien. Over het algemeen is er goed gezwommen, met als resultaat de 2e prijs. Zowel A.Z. P.C. als de Leusdenaren haalden 52 pun ten, maar de Amersfoorters werden winnaar omdat zij meer eerste plaatsen baden bereikt dan de Haaien, die de pech hadden, dat diverse heren elders aan de start waren i.v.m. een polo-tournooi. In Leersum vestigde Frank v.d. Hurk een nieuw clubrecord op de 100 meter vrije slag (jongens o/16) met 1.02.7 (doorhem tweemaal bereikt tijdens deze wed strijden). Marcel Flemming boekte op de vrije slag een goede vooruitgang (van 1.27.5 naar 1.20.8). Een verder punt uit het reglement stelde, dat zwem mers/zwemsters die een limiet voor de nationale kampioenschappen hadden gehaald, niet in de wedstrijden mochten starten. De Leusdense uitslagen waren: 50 m. schoolslag meisjes o/lO: Rita de Kruif 49.4 (50.0) Gonnie Snijder 51.00 (51.7) Idem jongens: Marcel Fieseler 46.6 (49.2) Jan Kreikamp 54.2 (56.6) 100 m. vrije slag meisjes o/12: Caroline Enthoven 1.163 (1.14.1) Mariëtte Leusink 1.18.0 (1.18.2) Idem jongens: Marcel Flemming 1.20.8 (1.27.5) Frank Goedhart 1.22.7 (1.24.3) 100 m. schoolslag meisjes o/14: Monique Fieseler 1.36.0 (1.34.8) Wilma Kreikamp 1.36.4 (1.36.0) Idem jongens: Thijs Woudstra 1.29.5 (1.26.0) Gerlach Jacobs 134.7 (1.26.7) 100 ra. vrije slag meisjes o/16: Caroline Enthoven 1.18.4 (1.14.1) alle spelertjes zich lekker hebben kun nen uitleven. Dat is ook de bedoeling geweest. De pupillen-commissie heeft LEUSDEN/CENTRUM - Met 31 deelnemers ging de eerste Sportreal- boswandeling van start. Het vervolg hierop, eveneens doorspekt met aller lei opdrachten en speelsigheidjes, vond op woensdag 11 augustus plaats. Met 49 deelnemers, w.o. deheerB. W Ped- demors, de voorzitter van de Sport stichting Leusden, die kennelijk een goed voorbeeld wilde geven aan het mannelijke deel van de Leusdense be volking. Net als bij de Sportreal- fietstochten bestond de overgrote meerderheid der wandelenthousiasten uit dames en meisjes. Bij de tweede wandeling bijna 80%! Het was meer dan uitstekend wandel weer op het ruim 3 km lange parcours, dat vanwege de droogte wel erg zande rig en daardoor tamelijk zwaar was. Desondanks had het Leusdense PAC ook nog klandizie uit Utrecht, Voor burg en Vlaardingen Edwin van Andel, met zijn nog na-hijgende vader op sleeptouw, kwam na ruim een uur als eerste over de onzichtbare eindstreep, maar dat lag in de lijnder verwachting. De Van Andels waren ook als eersten gestart nog een mededeling voor de Roda— pupillen: a.s. zaterdag 21 augustus i zijn er GEEN wedstrijden! I jf Gisterenavond stond de derde en^' laatste wandeling óp het programma1-' De uitslag hiervan is ons nog niet be-i kend. evenmin als het totaal-klasse-l ment over de drie activiteiten samen.) Degene met het hoogste aantal puntenL komt in aanmerking voorde door Sport- real beschikbaar gestelde wisselbeker. Iedereen, die aan minimaal tweevande* drie wandelingen heeft meegedaan,)' kreeg een herinneringsbamertje <ai LEUSDEN/CENTRUM - Stetboys- Maarschalkbos, gespeeld op het veld van Lisidunahol, was een wedstrijd met belangen voor de bezetting van plaat sen in de top van de rangschikking. Dat bleek ook wel uit de angst", die de tegenstanders voor elkaar hadden Men durfde niet zo goed uit de verdediging te komen. Steboys speelde in de eerste helft iets beter, kreeg ook enkele kan-P sen, maar die werden niet benut. Ook de tweede helft was spannend en het spel?ï golfde nu wat meer op en neer. Uit eindelijk trok Maarschalkbos aan hef,, langste einde door een doelpunt op ongeveer een kwartier voor afloop. De slotfase was echter voorStetboys, doe rf wat men ook probeerde, de stand bleef verder ongewijzigd Vandaag speelt Stetboys tegen Nieuweroord. Deze ploeg staat op de laatste plaats in de zieken-» huiscompetitie, maar dat wil nog ni^t zeggen, dat de Leusdenaren de wed-, strijd (gemakkelijk) zullen winnen. Oql kwart voor zeven vangt dit treflen aan op het Lisidunaholstadion. f Carolien Leijdes 1.13.7 (1.14.3) 100 m. rugslag jongens o/16: Thijs Noordewier 1.15.5 (1.12.3) Erik Scholten 1.19.7 (1.16.0) 100 m. vrije slag heren: Frank v.d. Hurk 1.02.7 (1.033) Thijs Woudstra 1.17.4 (1.15.6) 50 m. vrije slag meisjes o/lO: Rita de Kruif 38.4 (39.8) Gonnie Snijder 44.1 (43.6) Idem jongens: Marcel Fieseler 40.4 (41.5) Jan Kreikamp 47,6 (43.8) 50 m. vlinderslag meisjes o/12: Mariétte Leusink 40.8 (40.8) Caroline EntJjoven 49.9 (47.5) 100 m. schoolslag jongens o/12: Marcel Flemming diskw. (1.483) Frank Goedhart 1.52.1 (1.51.0) 100 m. vrije slag o/14: Caroliën Leijdes 1.14.4 (1.143) Astrid van Ginkel (1.22.7 (1.22.0) 100 m. wisselslag heren: Frank v.d. Hurk (1.10.0) (0.00.0) Thijs Noordewier (1.15.0) (0.00.0) 100 m. vrije slag jongens o/14: Thijs Woudstra 1.16.2 (1.15.6) Gerlach Jacobs 1.173 (1.16.6) 100 m. schoolslag meisjes o/16: Momquw Fieseler 1.38.3 (134.8) Wilma Kreikamp 1.39.5 (136.0) 100 m. vrije slag jongens o/16: Frank v.d. Hurk 1 02.7 (1.03.3) Thijs Noordewier 1.05.0 (1.03.5) Caroline Enthoven

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11