mpala-gymnastiek start net nieuw lesprogramma Sportvereniging Avanti begint nieuw seizoen SVA oefende Roda (zo.) mist nog stootkracht LTV Eemelaar begint seizoen met invitatie-toernooi SV Achterveld houdt ledenvergadering Van Loon-voetbaltoernooi wordt zaterdag gespeeld Zespeka kinderen helpen kinderen JEUGDJUD0- BEGINT WEER Ingezonden: COLLECTE VOOR DE KANKER BESTRIJDING WIJZIGING DIENST IN KRUISWERK c' LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1976 13 'laai aan de Lijsterbeslaan (Leusden-C) maandag 4.00 - 5.00 uur Jongens 6-9 jr. 5.00 - 6.00 uur Jongens 10-15 jr 7.00 - 8.00 uur Meisjes 13-15 jr 8.00 - 9.00 uur Huisvrouwen I. 9 00 - 10.00 uur Huisvrouwen II. dinsdag 4.00 - 5.00 uur Meisjes 8-9 jr 6.00 - 7.00 uur Meisjes 12 jaar 7.00 - 8.00 uur Meisjes 16 jr. en ouder LEUSDEN - Volgende week naandag 23 aug., gaat IMPALA sektie ymnastiek weer van start met het ieuwe les-seizoen. Na een vakantiepe- "^ode van ruim 2V2 maand, hoopt het estuur en leiding, een ieder weer aktief n energievol aan te mogen treffen in :n van de vele gymzalen, de komende /eek. Door de onophoudelijke stroom lieuwe leden, die men regelmatig in- rt chnjft, is het lesrooster voor het :g« lieuwe seizoen '76-'77 weer herzien en ha angepast. Hierdoor zijn in dit lesroos- er, t.o.v. vorig jaar enkele wijzigingen angebracht. Alle leden zijn hiervan eeds schriftelijk op de hoogte gesteld. fflEUW: JAZZ - GYMNASTIEK lieuw dit seizoen is op de woensdag- vond van 20.00 tot 21.00 uur jazz- ymnastiek, voor zowel dames als leren een prettige wijze van uitspanning op een moderne maruer, net muziek begeleid Dit alles onder en enthousiaste en deskundige leiding. Deze les wordt gegeven in de gymzaal aan de Asschatterweg in plan Alands- beek. Kom gerust eens kijken of „draai" eens mee. HEREN GYMNASTIEK Iedere dinsdagavond van 21.00 tot 22.00 uur wordt in de gymzaal aan de Lijsterbeslaan een uur lang op een pret tige manier „gewerkt" aan een nog be tere conditie. Een lesuur afwisselend met diverse spelvormen en de regelma tige conditie trainingen iedere week. Echt een uur voor iedereen, kom gerust eens kijken of „draai" eens mee. INLICHTINGEN In het het hieronder geplaatste lesroos ter, treft u een overzicht aan van de vele lesuren in diverse gymzalen. Tevens zijn de leeftijden vermeld, zodat het vinden van het juiste lesuur bizonder makkelijk is. Heeft u belangstelling, kom gerust eens op een lesuur kijken. Mochten er e.v.t. vragen zijn, dan is de leiding gaarne bereid deze te beant woorden. Wenst u nu reeds inlichtingen over één van de lessen, bel dan het se cretariaat 033 - 42135. LESUREN SEIZOEN 1976/1977 Zaal aan de Asschatterweg (Leusden-C) dinsdag 18.00 - 20.00 uur woensdag 2.15 - 3.00 uur 3.00 - 4.00 uur 4.00 - 5.00 uur 5.00 - 6.00 uur 6.00 - 8.00 uur 8.00 - 9.00 uur Keurgroepen Kleuters Jongens 6-8 jr. Meisjes 6-8 jr. Meisjes 9-11 jr. Keurgroepen Jazz-gymnastiek 8 00 - 9.00 uur 9.00 - 10.00 uur woensdag 1.15 - 2.00 uur 2.00 - 3.00 uur donderdag 4 00 - 5.00 uur 5.00 - 6.00 uur 6.00 - 7.00 uur 7.00 - 8.00 uur 8.00 - 9.00 uur 9.00 - 10 00 uur Dames Turnen Heren Kleuters Meisjes 6-7 jr. Meisjes 10 jr. Meisjes 11 jr. Meisjes 13 jr. Meisjes 14 jr. Huisvrouwen I Huisvrouwen II Zaal aan de Margrietlaan (Leusden-Z.) dinsdag 4.00 - 5.00 uur 5.00 - 6 00 uur Sporthal de Meent (Leusden-C) woensdag 1.15 - 2.00 uur 2.00 -3.00 uur 3.00 - 4.00 uur 4.00 - 5.00 uur 5.00 - 6.00 uur 6.00 - 7.00 uur Kleuters Meisjes 6-7 jr. Meisjes 8-9 jr. Meisjes 10 jr. Meisjes 11-12 jr. Meisjes 12 jr. 6.30 - 730 uur 730 - 8.30 uur 830 - 9.30 uur woensdag 9.15 - 10.00 uur konditie 's morgens 2.15 - 3 00 uur 3.00 - 4.00 uur 4.00 - 5.00 uur Meisjes 8-9 jr. Jongens 9-10 jr. Meisjes 10-12 jr. Meisjes 12-14 jr Huisvrouwen Huisvrouwen- Kleuters Meisjes 6-7 jr. Jongens 6-8 jr. ACHTERVELD - Nu het zo merseizoen achter de rug is begint ook de sportvereniging Avanti uit Achterveld weer met het nieuwe winterprogramma. Degegen die iets aan hun conditie willen doen kunnen zeker bij Avanti terecht. Bij deze vereniging kan men deelnemen aan de volgende takken van sport. Gym nastiek, trimmen, volleybal, mini vol leybal, recreatievolleybal en badminton. Op 23 augustus wordt er weer gestart met de eerste lessen. Voor degenen die er belang in stellen volgt hier het schema van de testtijden: maandag: 17-18 uur mini-volleybal jon gens en meisjes van 9-12 jaar; 18-19 uur mini-volleybal jongens en meisjes 12 jaar en ouder; 19-20 uur gymnastiek dames vanaf 16 jaar (turnen) 20-21 uur gymnastiek dames; 21-22 uur trimgroep heren. dinsdag: 16-17 uur gymnastiek meisjes van 8 tot 9 jaar; 17-18 uur gymnastiek meisjes 10 t/ml2 jaar, 1930-21 uur vol leybal dames; 21-2230 uur volleybal heren. woensdag; 14-15 uur gymnastiek kleuters van 4 en 5 jaar; 15-16 uur gym nastiek meisjes 6 en 7 jaar; 16-17 uur gymnastiek jongens 6 t/m 8 jaar; 17-18 uur keurgroep turnen voor meisjes; 18- 19 gymnastiek meisjes van 13 tot en met 15 jaar; 19-20 u. gymnastiek dames (grondgymnastiek zonder toestellen); 20-21,30 uur recreatie volley bal voor dames en heren. donderdag, 19-22 uur badminton voor dames en heren. Iedereen is van harte welkom om op een van de trainingsavonden eens te komen kijken en eventueel eens mee te doen in de sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. ACHTERVELD - Maandag 23 augus tus om 20.00 uur zal in de kantine van het Kerstenssportpark de alge mene jaarlijkse ledenvergadering wor den gehouden van de RK Sportvereni ging Achterveld Naast de gebruike lijke agendapunten zullen enkele be langrijke punten worden behandeld. Het bestuur hoopt dat de leden weer in een zeer groot aantal deze vergadering zullen bezoeken ACHTERVELD - Als voorbereiding WÈp de aanstaande competitie speelde Achterveld thuis een vriendschappelijke redstrijd tegen Sterrenwijk uit Utrecht, 'rainer Baas die zijn contract voor en jaar verlengd heeft bracht de vol- ende spelers in het veld: B. Tolboom, Kalshoven, J. v. Dalen, H. Ver teeg, W. Schouten, J. Bekkum, J. v.d. jurgwal, J. Kerkhof, H. Kerkhof, C. loogland en H. v. Ruitenbeek. 9 spe- van het vorig seizoen bleken n|i de basisopstelling te staan terwijl Kalshoven overgekomen van het 1 larneveldse S.D.V.B. en J. v.d. Burg- -al. terug van weggeweest de ploeg ompleteerden. De Sterrenwijkers waren qua inzet 1 de eerste helft van de strijd de be- Je ?re ploeg. De Achterveldse verdedi- 1 ing moest van meet af alle zeilen 2 ïjzetten om de talrijke aanvallen af slaan, het bleek echter dat de Utrech- rs geen „afmaker" hadden. Tegen rust aan zagen we dat de Achter- elders beter op elkaar ingespeeld aakten, wat resulteerde in enkele .euke aanvallen. Toon Kalshoven coun terde naar de rechtervleugel naar de rijstaande John van de Burgwal, die oed voorgaf naar midvoor Jan Kerk- of, doch deze zag geen 'kans om de trechtse doelman te verschalken. Na rust een uit een geheel ander vaat- tappend Achterveld en kwam al innen vijf minuten tot scoren. Her- ïan v Ruitenbeek plaatste vanaf de echtervleugel de bal keurig voor en het was Jan Kerkhof die de stand op 1-0 bracht middels een fraaie kopbal. John v.d Burgwal, die in de eerste helft geblesseerd raakte, bleek ver vangen door Ben van Middelaar. Achter veld bleef aanvallend voetbal spelen en in de 55ste minuut lag nummer 2 in de touwen. Na een een-twee-com- binatie tussen Jan Kerkhof en Cor Hoogland was het de laatste die het ondanks de warmte goed opgekomen publiek deed juichen met een schot van dichtbij die de Utrechtse doelman niet kon keren De gasten probeerden wel terug te komen maar de fut was er uit vanwege te weinig conditie Bijna was Achterveld nog op 3-0 gekomen doch m uiterste nood kon de goed keepende doelman een zeker schij nend doelpunt afgevuurd door de op eens opduikende Hans Versteeg toch nog voorkomen. Het bleef 2-0. Een resul taat waar beide ploegen vrede mee hadden want het was een goed en spor tief duel geweest. Rest ons nog te ver melden dat Ben Middelaar werd ver vangen, de laatste 10 minuten door Manus Haneveld. Verdere uitslagen: Achterveld 3 - Sterrenwijk 2 1-2 Achterveld 2 speelde op het tournooi van Sportvereniging Wijk bij Duurstede tegen de organiserende vereniging C.D.N. en Actief. Zij wisten de eerste plaats te bereiken, een goede pres tatie voor dit jonge elftal. ACHTERVELD - Zaterdag 21 augus- us wordt op het Kerstenssportpark :e Achterveld het Van Loon voetbal- oernooi gehouden. Dankzij de spor tieve medewerking die de firma Van Loon steeds verleent bij werkzaam heden aan en bij de bouw van sport accommodatie heeft het gemeentebe stuur van Leusden toestemming ge geven voor het houden van dit toer- 1001 Voor dit toernooi, dat om 9.30 uur begint zijn de navolgende elftallen uit genodigd: ABN Amersfoort, BPA Amersfoort, Kleurstof Amersfoort, Pnema Hooglanderveen, Ruitenbeek Amersfoort en Van Loon Amersfoort Het toernooi zal gespeeld worden m twee poules met wedstrijden van twee maal twintig minuten. Al met al beloofd het een zeer mooie en spor tieve voetbalzaterdag te worden. LEUSDEN/CENTRUM - Evenals ver- leden jaar begon het zondagse stan daardteam van Roda '46 de oefencam pagne 1976 met een wedstrijd tegen het eerste elftal van HVC. Het tref fen, dat veel belangstelling trok, vond plaats op het Pon-stadion. De Amers- foorters (4e klasse KNVB) waren dui delijk sterker dan de Leusdense afde- lingsploeg. Zij speelden veel gemakke lijker en combineerden ook beter. Roda, met de ex-junioren Hans Bransen en Jos Vrijhoef, met Peter van Zand- brink uit het 2e en met Gert v. d Wa ter (na diverse blessures weer terug in het elftal) moest het meer van en thousiasme hebben dan van techniek. Bransen op links viel niet tegen en Vrijhoef (rechtsachter) ontpopte zich als een aanwinst, maar Gert v. d. Wa ter moest nog voor het verstrijken van de eerste helft het speelveld ver laten Hij werd vervangen door de via een „knietje" lang niet beschikbare ijverige Martin Visser Het Leusdense aanvalstrio was (te) klein van pos tuur en kon het de KNVB-ers niet echt moeilijk maken Zeer actief maar niet doeltreffend genoeg en daar zal, om succes in de competitie te berei ken, nog flink aan gedokterd moeten worden De achterhoede is het beste deel van de ploeg en die kondeAmers- foorters ruime een half"uur het sco ren beletten Ook in de tweede helft was HVC sterker en na 18 minuten werd het 0-2. Toch is dit treffen een goede oefenwedstrijd geweest, mede dankzij de rustige en attente leiding van de Leusdense KNVB-scheidsrech- ter Theo Solen LEUSDEN/CENTRUM - Ook voor de jeugdjudoclub Leusden is de vakantie voorbij De eerstvolgende examens worden afgenomen op de eigen cluburen op 13, 15 en 16 november a s Extra trainingen (buiten de lessen in Leusden om) zijn mogelijk in de sportschool Boersma aan de Grote Haag te Amers foort, waar ook alle verdere informa ties te krijgen zijn Trainer J. Dotin- (£1 (sportleraar op de politieschool „de Boskamp") neemt de zaterdagse lessen in Leusden over van trainer J Vernhout (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) In de weken van 22 augustus tot 4 september zal voor de 27ste keer de jaarlijkse collecte voor de kankerbe- ttrijding in Nederland worden gehouden. Aan de noodzaak kwaadaardige ge- f zwelziekten te bestrijden valt natuur- g lijk niet te tornen, 25% van de Neder- landers overlijdt hieraan. di bestrijding nu moet worden be- m taald uit particuliere middelen is een ^iheel ander vraagstuk. Daar kunnen enlange discussies over worden op- m jfezet. Soms horen de collectanten op- Werkingen als: „Laat de regering daar 0 maar voor zorgen", of „laat ze maar sen straaljager minder kopen", e.d. Laten wij voorop stellen dat de rege- binnen het kader van het zieken fondspakket, alsook met subsidies reeds inorm veel doet. Er zijn echter ter- 'inen waarvoor van overheidswege .«Keen gelden ter beschikking worden ge- iteld Tot deze categorie behoren b.v. 0 ftet onderzoek naar de oorzaken van kanker, het onderzoek naar de verbe- 0 lering en verfijning van behandelings- nethoden, begeleiding van patiënten en 'un familie, etc. Dat werk zal toch oeten gebeuren en daarom zal daar 1 11 0 rei geld voor op tafel moeten komen, hoe dan ook Dit belang wordt dan ook ingezien door practisch het gehele Nederlandse volk Men wil dat geld wel vrijwillig op tafel leggen. De mogelijkheid daar voor wordt geopend door het organise ren van een collecte Die collecte-organisatie vraagt in de eerste plaats de volledige inzet van een groot aantal vrijwilligers. Ruim 6000 afdelingsbestuursleden en contact personen zijn al enige maanden tevoren bezig hun collectanten te verzamelen, bijna 100.000 over heel Nederland en nog altijd met genoeg. Het systeem van collecteren kan van plaats tot plaats verschillen Dit is o.a afhankelijk van de gemeentebepalingen. Zo wordt in de ene plaats huis-aan- huis gecollecteerd met z g inteken lijsten, terwijl in een andere plaats huis-aan-huis giftenzakjes worden be zorgd, die later gevuld worden opge haald in een grote vierkante, verzegel de collectebus Het op straat collecteren met de „rammelbus", wordt practisch nog al leen maar toegepast op sommige plaat sen als een aanvulling op de huis-aan- huis collecte. Men spreekt bij een collecte ook wel eens over de „strijkstok" waar zoveel aan blijft hangen. Dat is meestal niet zo gunstig bedoeld. In feite is er geen sprake van een „strijkstok", maar van uitgaven die noodgedwongen moeten worden gedaan. Zo zijn er jaarlijks rond 3% miljoen giftenzakjes nodig, er zijn tienduizenden genunjmerde inte kenlijsten nodig, alsook telbriefjes, verantwoordingslijsten, raambiljetten, nieuwe collectebussen met sluitmate- riaal, enz., enz De totaalkosten daar van bedragen normaal ongeveer 4%% van de Opbrengst, zodat van elke gul den ruim 95 cent ten goede komt van de kankerbestrijding. Men spreekt hier dus van „verwervingskosten", waar van tevens nog een aanzienlijk deel voortkomt uit porti en verzendkosten. Het totaal plan voor de collecte om vat bijna een vol jaar, te beginnen met het aanvragen van de collectever gunningen bij de verschillende gemeen ten. Aan de hand van vroegere gegevens wordt een definitief strak schema door gevoerd, zodat alle materialen uiter lijk begin april op het Centraal Bureau in Amsterdam voor verzending gereed liggen. Een half jaar voor de collecte wordt een aanvang gemaakt met de aanmaak van televisie- en radio-spots, die tijdens de collecte gratis worden uitgezonden. Op dezelfde manier wordt gewerkt aan de vervaardiging van een Socutera-film en de opzet van een, door het bedrijfsleven ondersteunde, advertentiecampagne. Dit was een kleine blik in de keuken van een collecte-organisatie. Het uit eindelijke werk, het geld ophalen, rust op de schouders van de collectanten, die, weer of geen weer, op pad gaan Help deze vrijwilligers hun taak te vol brengen, door met gulle hand te offe ren voor de kankerbestrijding. En mocht u onverhoopt uw collec tant mislopen dan kunt u altijd nog storten op de rekeningen van het KWF TE Amsterdam. Postgiro 26 000 of Bankrekening bij de ABN te Amsterdam nr 54.40.54.040 Beide rekeningen dus t n v het KWF Namens het bestuur KWF Leusden-C T. de Wijze Meidoornhof 29 Leusden-C (secr ACHTERVELD - Nu de vakanties voor de meesten weer achter de rug zijn en ook de temperatuur weer heel wat dragelijker is geworden komen deactivi- teiten van de tennisvereniging de Eeme laar weer op gang. Zaterdag 21 en zondag 22 augustus vindt op de Achterveldse tennisbanen een invitatietennistoernooi plaats. Voor dit toernooi zijn de clubs L.T.V. Leus- derpark uit Leusden en L.T.V. Lockhorst uit Leusden uitgenodigd. Deze beide verenigingen komen met twaalf paren. Er worden uitsluitend gemengde dubbels gespeeld. Voor de tennislief- hebbers zeker een goede gelegenheid om van mooie tenniswedstrijden te kun nen genieten. De clubkampioenschappen van de Eemelaar zullen worden gespeeld van 28 augustus t/m 5 september. Deze kampioenschappen zijn alleen voor de senioren. Ook voor de jeugd zullen er club kam pioenschappen zijn. Jammer dat er zo weinig aanmeldingen weren, v -n! nu moest de geplande tijd worden verschfj ven naar de week van zes tot en md( twaalf september. Het eerste zaterdag team heefc jammer genoeg zijn promotie niet waai; kunnen maken. Hoewel dit team er ze& goed voorstond is het in de laatste weet strijd tegen Abcoude niet gelukfo Hoewel dit natuurlijk wel een tejj genvallerwas, treurt men erbij deEemi laar niet om en gaat men in het volgern seizoen er zeker met nog meer energfl tegen aan LEUSDEN/ZUID - Sedert een aantal jaren zijn kinderen van de Chr. Basis school „Loysden" eenmaal per maand bij velen van u aan de deur geweest om een gift te vragen als vaste bij drage voor Hemavaof Neerbosch. Sinds 1968 heet dit Zespeka (zes Protes tantse Kindertehuizen) t.w. Neerbosch, Hoenderloo, Zetten, Heldring Stichtin gen, Martha-Stichting (Rijnstroom), Ned. Mettray en Valkenheide. Ongetwijfeld heeft u dan hieraan meegedaan en werden de kinderen met de gele busjes op den duur bekenden voor u Wellicht is het nuttig op en kele zaken omtrent Zespeka nog wat nader in te gaan. is dat extra geld nu wel nodig? Die tehuizen krijgen toch subsidie Ja. dat geld is beslist nodig want de subsidie dekt alleen de noodzakelijke kosten t.b.v. de kinderen, het helpende personeel, de gebouwen en de pavil joens. Maar de extra kosten, boven de subsidie als minimum, moeten uit an dere bronnen komen Kosten om het leven van deze kinderen, die toch al zoveel missen (een gezond eigen ge zin is niet te vervangen.), een beetje te veraangenamen. Het cadeautje met hun verjaardag, een paar voetbalschoe nenGunt u ze dat? En behalve voor deze kleine dingen, die het 'm doen (1000 x f 10,- is f 10.000,-!), zijn er nog grotere bedra gen nodig. Voor verbetering van de be handeling (de „therapie") van deze in hun opvoeding gehandicapte kinderen zijn meer mensen en materialen nodig. Zoals spel- en sport-materiaal, mu ziekinstrumenten, kinderboerderij, verwarming en overdekking zwembad, tenten voor zomerkampen, weekend/ kampeerhuis voor vorming en recrea tie. enz. Terwijl er meer hulpverle ners (maatschappelijk werk(st)ers no dig zijn, om de kinderen na vertrek uit de inrichting in de maatschappij te blijven begeleiden. Zijn „die kinderen" dit alles wel waard, want het zijn toch vaak alles behalve „brave" kinderen? Ze deugen toch niet0 Komt toch nooit wat van te recht0 Inderdaad, het zijn dikwijls moeilijke kinderen met een afwijkend gedragspatroon „In konflikt met zich zelf. hun omgeving, de maatschappij" zeggen ze wetenschappelijk, „ortho pedagogische patiënten" Maar hoe komt dat0 Zijn het vaak geen kin deren. die door de ouders verwaar loosd zijn en die iiun „opvoeding op straat gekregen hebben0 Vaak ook zonder schuld van de ouders slachtoffertjes van uit elkaar gevallen gezinnen, door ziekte, overlijden, of echtscheiding En dankzij de hulp in deze „inrichtingen" en de extra steun van velen in financiële zin, en hope lijk van u. komt er van velen van hen toch veel terecht. Krijgen ook zij de kans om uit te groeien tot volledige, gezonde mensen in een harde maat schappij. Tenslotte een verantwoording van de giften over 1975 van de club Zes peka in Leusden-Zuid le kwartaal f381,60 2e kwartaal f351,92 3e kwartaal f 194,36 4e kwartaal f430,90 Jaartotaal 1975: f 1358,78 Een prachtig bedrag!Ten opzichte van 1974 was dit een vooruitgang van f366,93 (ruim 30%/. Alle gevers har telijk dank! Ook 1976 belooft een goed jaar te worden. Een bijzonder woord van dank komt toe aan de kinderen van klas 4 en 5 die zich een jaar lang actief hebben ingezet voor de club van Zespeka: Jantine Berends. Miu de Vries. Dineke Hofland, Welmoed Fokkema, Gerardien van Bentum, Annette Hoefakker. Koos van Kooten, Henk Jan Abbring. Karin Eikelboom, Edwin van Andel. Jan de Lange, Dicky Verwey, Petra Prins, Saskia Velthuizen. Anja Apeldoorn, Ni cole van Twillert, Annemieke Pot, Etienne Morrien. Agaath de Vries, Justine Wessels en Karin Abbring. Andere kinderen gaan het nu van hen overnemen Ook zij zullen een maal per maand bij u aankloppen voor uw vaste bijdrage in de hoop dat u bereid zult zijn iets in hun busje te doen, indachtig de spreuk welke men heeft eren hCT- gekozen „Kinderen helpen kinder) en ouderen dus u helpen hen pen." J. II W Bonnint. Hooiland 5 Leider van de cltib van Zespeka |n Leusden-Zuid.L f LEUSDEN - Vanaf 16 augustus dofet Zr Rosa voor onbepaalde tijd geen dienst meer in de Wijk. Haar ver vangster is Zr R. v Bremen, Gor zen 10, tel 41049 Voor afsprakep, inlichtingen enz gelieve Zr Van Bre men te bellen Voor afspraken zuigelift- genbureau kan men het beste bellen. Maandag - woensdag en vrijdag van 17 30-18.00 uur ZWANGERSCHAPSGYM Op 24 augustus begint - W G. Kruis gebouw r. Zwangerschap- kursuF Vf>n

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13