De stralende bruid Greet van de Pol H. van Duinkerken lid van verdienste Antilopen jaarvergadering hockeyclub Impala verliest eerste wedstrijd Impala begint seizoen 1? 14,5J i J Te veel i gescheld bij Impala 2 „Leusden troef" begint weer LUCHTMACHT MUSEUM GAAT DICHT leusder krant-sport Roda'46 i DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 „Had jij gedacht, Eva, dat er zoveel belangstelling zou zijn voor ons huwelijk?" „Nee. Charles, eerlijk gezegd niet „Moeten wij de mensen niet nog eens extra bedanken?" „NatuurlijkEen kaartje sturen is wel het minste dat we kunnen doen". „Die gaan we natuurlijk weer bestellen bij" DE LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-C. GROTE BELANGSTELLING Er bestond een zeer grote belangstel- li ling voor dit ruitersporthuwelijk. Zo zagen wij o.m de voorzitters (met hun echtgenotes) van het Kringverband Ge lderse Vallei van de Federatie van Lan delijke Rij verenigingen, van Nimmerdor en van de Gouden Adelaar, respectievelijk de heren K. van Dijk, E Oostra en D. v. d. Geest, verdere be stuursleden, het bekende jurylid mevr. N Voorsluys, vele tientallen paardes- portliefhebbers en andere belangstel lenden Jammer voor de wachtende paarden en pony's was, dat het gazon I voor het gemeentehuis zo kort was. I De stoet vertrok vervolgens naar de 1 Nederlands Hervormde Kerk in j Leusden-Zuid (de Leusdense Rijkspolitie nam aan de gemeentegrens de taak van de VVoudenbergse collega's over), waar Ds. N. den Ouden uit j Schalkwijk om 15.00 uur het huwelijk g inzegende Ook hier onder toe- passelijke bewoordingen. Hierna ver- - trokken de heer en mevroilw Van Dijk met hun gevolg naar rest. De Mof in Leusden-Zuid, waar in de met zeer veel J paardespulletjes ingerichte grote zaal1 van 17.00 tot 1830 uur een receptie werd gehouden. Zeer vele (sport)vrien-1 den van het bruidspaar maakten daar f gebruik van om het jonge paar geluk-1 wensen en cadeaus aan te bieden. De lange hele zomerdag werd daama be-d sloten met het bruiloftsfeest voor fami lieleden en gcodig'' n en dat er ook tijdens dit feest nog we! over paarden en pony's gesproken, laat zich gemakkelijk raden. De heer D. Pncs, ook al een be kende Nimmerdor-paardepiet, was de opperstalmeester van de dag. Afdeling zondag Roda Vriendenschaar 2-6 Afdeling zaterdag: Roda 1 - LSV 1 0-1 Roda 2 - LSV 2 3-3 Roda A - LSV A 9-1 Programma 5 september: DVSM - Roda 1 14.30 Quick - Roda 2 Roda 3 - Roda 4 1130 Roda 5 - Amersf Boys 5 11.30 Roda 7 - Amersf. Boys 7 11.30 Roda 6 - Achterveld 4 14 30 Afdeling zaterdag: Roda 1 - Culemborg 1 16.15 Roda 2 - Brederodes 2 i (vnendsch.) 16 00 Roda 3 - Brederodes 3 14 001 Junioren Advendo Dl - Roda '46 Dl 1-3* Advendo El - Roda El 0-4» Roda Al LFf, Al 9-11 Röda Dl - APWC Dl 11.001 Hoogi veen Dl - Roda D2 v 12.15 Roda D3 - Amsvorde D2 12.00 Baaril D3 - Roda D4 v 12.00 j Roda D5 - VVZA D6 12.00 J Roda D6 - Amf Boys D4 11.00" CJVV El - Roda El v 10.15 Roda E2 - KVVA E3 13.00 Quick E4 - Roda E3 v 10.15Ï Spakenburg E4 - Roda E4 v 11 00 Roda E5 - Hoogland E4 13.00 j A-Junioren Roda Al - VVZA Al 16.151 Roda A2 - Limvio A2 15.001 B-Junioren. Dovo BI - Roda BI v 14 00 VVZA B2 - Roda B2 Soest B3 - Roda B3 C-Junioren: Roda Cl - Amf Bovs Cl 13 45 KVVA C2 - Roda C2 v 14 15 Quick C4 - Roda C3 v 13 00 Roda C4 - Roda C6 15 00 Roda C5 - Amsvorde C2 13.45 Afmelden junioren op vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur op tel 033-42463. - 14 00, 15.30 WOUDENBERG/LEUSDEN - Van- lag nchten wij onze spo(r)tlights op reet van de Pol, het stralende bruidje, t op de al even stralende woensdag n de vorige week in het huwelijksrij- igstapte met Gijs van Dijk. Jarenlang Greet niet alleen secretaresse geweest n de ponyclub Nimmerdor, maar met n paar anderen ook de grote anima- ce Zij werkt op het Centrum van de derabe van Landelijke Rijverenigin- n te Uddel en treedt verder op als itructrice van de P C. Nimmerdor en P.C. Gouden Adelaar uit inschoten. Gijs van Dijk is (natuurlijk) ook afkomstig uit de landelijke ruiters- wereld, weliswaar meer uit de „inge spannen en aangetuigde" richting. Be grijpelijkerwijze stond de bruiloft voor het overgrote gedeelte in Het teken van de edele viervoeters. Rond 13.00 uur vertrok een voor de tijd waarin wij nu leven, onvoorstelbaar lange ruiterstoet van het ouderlijke huis aan de Moor- sterweg. Gemeentelijk op Woudenbergs grondgebied, maar meer georiënteerd op Leusden. Geëscorteerd door wel 70 80 paarden en pony's (wij raakten de tel kwijt toen wij ons leven moesten redden met het opzijspringen voor een pony, die zich niet helemaal aan de verkeersregels hield) en in de bebouwde kom van Woudenberg door twee Hermandad's in hun bekende blauwe busje, werd het bruidspaar in een rit van meer dan een uur per open calèche, gevolgd door een rijtuig met de wederzijdse ouders en een „paarde- tram" met de rest van de familie, naar het fraaie Woudenbergse gemeentehuis gereden. Daar werd het huwelijk geslo ten door de heer J. C. Witter, ambtenaar van de burgerlijke stand, gevolgd door een passend toespraakje in hippische stijl. LEUSDEN - Het zevental Impala^ 2, dat voor het eerst sUrt met dëf veldcompetitie, moest zijn eerste wed- van het seizoen thuis teger^ Sp Ver spelen De heren met! een compieet zevental moesten aan-, treden tegen 6 man Al gauw bleek' dat de tegenstanders het helemaal niet erg vonden want ze kwamen al nai 2 minuten met 0-1 voor Na 4 minu ten werd het gelijk door Maarten de Wit Gelijk scoorden de tegenstan ders weer 1-2 en moesten de heren weer tegen een achterstand aankij ken. De tegenstanders scoorden nog-* mails 2 keer voordat Impala de ach- terstand iets kon verkleinen: 2-4 Voor-* dat de rust inging moesten de heren» van Impala nog 4 goals door laten i gaan Dit kwam gedeeltelijk door fou-r ten van de keeper en door fouten die* op de cirkel gemaakt werden. Het tweede doelpunt werd gemaakt door Henk Vos Na de hervaiting ging het doelpun- tenfeest door. de meeste goals kwa- men op naam van Holl. Sp. Ver., j namelijk 9 stuks De heren van lm- pala scoorden nog 6 maal, zodat er een eindstand ontstond van 8-17 voor Holl Sp Ver Dit grote verschil is enigszins te danken aan het verwij- ten en schelden onderling. Hierbij moet i een nieuwkomer leren om nog meer zijn mond te houden, omdat het bij de meesten niet in goede aarde valt. Voor dit team geldt dus, om zo veel mogelijk tot elkaar zien te komen en voortaan in een prettiger sfeer een T wedstrijd te spelen, al wordt die wed- strijd verloren Maar we kunnen dit team alleen het allerbeste toewensen j en een goede eindklassering. De leden van het bestuur van de hockeyclub „Leusden" LEUS DEN/CENTRUM - De irlijkse algemene ledenvergadering n de Mixed Hockey Club Leusden orige donderdag in rest. „Nieuw usden") begon met een kort wel- imstwoord tot de aanwezigen Zo'n ^vergadering symboliseert de ver- iigingsjaarwisseling en als op een He oudejaarsavond begon voorzitter Bernard met een terugblik op tgeen gepasseerd was, gevolgd door n kijkje in en wensen voor het nieuwe ir Het grasvliesveld kwam nog even rsprake. Dit ligt nog steeds in Utrecht bij de G.S. De o.m. door vakanties reeds eender verdaagde uitspraak wordt nu eind september verwacht en als die po sitief uitvalt liggen voor het begin van de competitie 1977-1978 de nieuwe velden spelensgereed op het sportpark aan het Valleikeinaal. In verband met de bouwplannen aan de Noorderinslag is de zaak steeds minder een probleem voor de vereniging geworden dan voor de gemeente. Een situatie overigens, niet ongunstig voor de MHCL De contacten met de gemeente en de Sportstichting Leusden zijn nog altijd bijzonder plezierig. Déar ligt het dan ook niet aan. Sportief was het afgelopen jaar toch wel positief verlopen. Naast de degradatie van Dames 1 stond de pro motie van het standaardteam bij de he ren. De competitie had een zeer vlot verloop, ook al omdat de eigenlijke win ter juist viel in de periode van de winter stop. Maar dat lijkt ons niet zo moeilijk voor een vereniging met een bij het KNMI op de loonlijst staande voorzitter. De besprekingen hadden een vlot en zakelijk verloop. Alleen bij punt 9 (vaststelling contributie enz.) zat de kat snel in de gordijnen. Het be stuursvoorstel om de contributie met 5,- per jaar te verhogen werd door meerdere leden als een lachertje be schouwd. De inflatie-correctie alleen moet al meer zijn en in verband met de te verwachten inrichtingskosten van het nieuwe clubhuis e.d. was een fonds vorming geen overbodige luxe. Na de pauze kwam het bestuur op deze aangelegenheid terug en kreeg de „actie Goldsman" haar zin met de me dedeling, dat de contributie nu met ca. 10% zal worden verhoogd. Er zal t.z.t. nog wel een vrijwillige of vrijwillig- verplichte bijdrage van de senioren worden gevraagd voor de finishing touch van het clubhuis. De jeugd zou zich dan nuttig kunnen maken met di verse acties, waaronder een bedrijvig heid rond de nieuwe clubsticker. De bestuursverkiezing (de periodieke aftreders waren herkiesbaar) en die van de diverse commissies kenden geen problemen, want alles bleef bij het oude. Wat het komende seizoen betreft, gaat de MHCL volgens de voorzitter een moeilijk jaar tegemoet. Met 3 dames- en 6 herenteams en 3 meisjes- en 6 jongensploegen, alsmede een mini- groepje gaan de 16 niet-spelende leden, de 105 senioren, dc 62 junioren en 78 aspiranten 3 donateurs) de hockey- competities in. Er wordt het beste van gehoopt en het bereiken van de hoogst mogelijke posities, ondanks de bezwaren van een gescheiden accom modatie. Voor de naar elders vertrokken trainer Hans v. d. Linden wordt zo snel mogelijk een opvolger ge zocht en het bestuur is sterk voor een sportkeuring voor de leden, zelfs al schrijft de bond dat nog niet bindend voor. En hiermee kwam tegen kwart voor elf (nog net even tijd voor een afzakkertje) een einde aan de „jaarlijkse algemene". LEUSDEN - Zaterdag begint voor de 'Uballers de veldcompetitie. Anti- 'Pen 1 heeft al een heel voorberei- Dgsprogramma achter de rug. Al eken is er in de Treek hard aan de 'nditie gewerkt en ook op het veld b de training aktief begonnen. Daar- ast zijn er verschillende toernooien 1 oefenwedstrijden gespeeld. Wat dat ^eft kan Antilopen voor de dag ko- er> De opstellingen zullen een groter obleem zijn. Enkele gegadigden voor eerste team zijn nog op vakantie een ernstige blessure heeft Gert "jafland voorlopig uitgeschakeld. De dstrijdsekretaris zal dan ook moei- kheden hebben om voor zaterdag volledige, seniorenteams op te stel tlopen 1 speelt tegen de Meeuwen Potten, een nieuwkomer in de 2e klas KNKV Antilopen heeft er al een jaartje in die klasse opzitten en gezien de resultaten bij de oefenwedstrijden moet het mogelijk zijn om 1 of 2 winstpun ten te behalen Voor Antilopen 2 henben de blessures van het le team nare consequenties. De sterkste mensen van dit team zullen in het eerste spelen en de gevolgen zul len tegen het sterke Altius 3 uit Hil versum dan ook niet uitblijven. Mis schien kan Antilopen 2, dat ook veel jon - ge mensen in de ploeg heeft, spirit opbrengen de Hilversummers te ver rassen Of het 3e team zal spelen is op dit moment nog niet bekend. Als dit wel het geval is zal in ieder geval iemand meer moeten afschrijven omdat het anders onmogelijk zal zijn de ploeg compleet te krijgen. SOESTERBERG - In de komende maanden zal een uitgebreid verbou wingsprogramma aan de hangars van de Vliegbasis Soesterberg (daken en hangardeuren) in een versneld tempo worden uitgevoerd. Deze werkzaamhe den brengen met zich mede dat er o a. voor een 10 - 12 tal operationele helicopters een ander onderdak moet worden gevonden De Luchtmachtleiding heeft inmiddels besloten deze helicopters onder te brengen in hangar 3, thans in gebruik als Lucht machtmuseum. Een aantal van de tentoongestelde vliegtuigen zal reeds zeer binnenkort een behandeling ondergaan (zg. ..coconiseren") om ze zoveel mogelijk te beschermen tegen de weersinvloeden waarna deze toe stellen buiten geparkeerd zullen wor den. Als gevolg van een en ander wordt het Lucht macht museum vanaf maan dag 30 augustus tot nader order ge sloten LEUSDEN/CENTRUM Verleden week woensdag hielden de Antilopen hun jaarlijkse algemene ledenvergadering. Een pluspunt was de zeer grote opkomst van de stem gerechtigde leden en dat leek ook het geval te zijn met het bijzonder gemoedelijke verloop van de be spreking in de cantine op het Burg. Buiningpark. Dit laatste leidde er o.i. echter toe, dat de bijeenkomst een wel zeer lange duur kreeg en dat was met de uit slechts 14 punten be staande agenda echt niet zo nodig. Om half negen opende voorzitter N. Laheij de praatavond met een kort welkomstwoord. Vlot verliep ook het voorlezen van de diverse jaar verslagen, behalve de financiële punten 5 en 10, waarvan de bespre king ongeveer een uur vergde. Het vooruit verstrekken van de gegevens aan de leden, zoals elders gebruikelijk is kan de zaken heel wat bekorten. „Geen contributie-verhoging (hoe plezierig ook) klinkt mooier dan het lijkt", aldus een aantal daar niet zo vóór zijnde leden, „maar het brengt in de toekomst wel kans op onaan gename verrassingen". De leden bijdrage is al drie jaar niet meer ver hoogd en dat heeft er toch wel toe bijgedragen, dat de financiële ver houdingen enigszins scheef getrokken zijn. Het bestuursbeleid is voorts gencht op het consolideren van de in de competitie bereikte po sities en trainer/coach Heimen van Duinkerken zal als zodanig actief blijven. In een jaar tijds is de vereni ging van 87 tot 110 leden gegroeid en gehoopt wordt, dat deze trend zich zal voortzetten. Vooral bij de junioren kan men nog nieuwe leden gebruiken. De Antilopen (en dat is weer zo'n leuke onderlinge attractie) hebben verleden jaar een „beker voor extra-inspanning" ingevoerd. Deze wisselprijs is een jaar in bruikleen geweest bij de heer T. v. d. Horst en ging nu terecht over in handen van de heer E. Meinsma. Ook zeer terecht vond de vergadering de be noeming van de heer H. van Duin kerken tot Lid van Verdienste. Be halve sinds kort met aanstekers en kookboeken heeft hij zich vele jaren lang grote stuwende kracht bij de Antilopen getoond, zodat de be noeming (plus een trainingspak als cadeau) zeer op haar plaats was. Wat vreem'd(en riskant?) is, dat bij de korfbalclub jaarlijks het bestuur en bloc aftreedt en dat geschiedde ook nu. Mevrouw Bolder en de heer Brack hielden het verder voor gezien maar de dames Osnabrugee (secretaresse) en Geutjes (lid) en de heren Laheij (voorzitter). Hueting (penningmeester) en Graafland (wedstrijdsecretaris) kwamen terug. Mevrouw Costa en de heer Van Buren maakten het zevental weer volledig. Na nog een aantal commissie-verkiezingen en de rondvraag sloot de heer Laheij de geanimeerde vergadering tegen twaalf uur. LEUSDEN Impala speelde zondag zijn eerste handbalwedstrijd tegen E.M.M. uit Hilversum Tijdens de pro motiewedstrijden moest Impala ook tegen E.M.M In beide wedstnjden moest Impala in E.M.M zijn meerdere erkennen. In het begin van de wedstrijd waren oeide ploegen volledig aan elkaar gewaagd. E.M.M. opende de score en stond gauw met twee doelpun ten voor Impala kwam weer gelijk door een paar harde afstandschoten Bil rust had Impala een lichte voorsprong van 5-4 Na rust scoorde Impala weer Men had nu twee doelpunten voorsprong Maar doordat Impala de bal een paar keer verkeerd afspeelde stond de te genpartij zoweer gelijk. De conditie van de Impala heren is beter geweest, want E.M.M. heeft verschillende doelpunten gescoord via de break out. Impala liep deze kleine achterstand steeds weer in. Hierna scoorde E M M. nog twee maal. De eindstand werd toen 10 8. In deze eerste wedstrijd zat het niet erg mee, er is verschillende keren op de paal ge schoten en men heeft minstens drie keer oog in oog met de keeper gestaan, maar men schoot recht op de man af in plaats van in het doel. Een gelijk spel was ver diend geweest voor beide partijen Wedstrijdprogramma zondag 5 sep tember. Heren senioren 1 - Impala - Atilla 3 11 00 uur Dames junioren Impala - Sporting 12.00 uur Dames senioren Impala - Celeritas 13.00 uur Heren senioren 2 UD 4 Impala 15.00 uur. Overzicht van de ledenvergadering van de hockeyclub. LEUSDEN/CENTRUM - De klaver- jasclub „Leusden Troef' begint vandaag haar nieuwe winterseizoen. Elke donderdagavond kunnen liefheb bers van dit kaartspel in clubverband spelen in een zaaltje van rest. „Nieuw Leusden" aan de Biezenkamp. Nadere informaties inzake lidmaatschap e.d. zijn te krijgen op de clubavond of bij de secretaris van de vereniging, de heer J. J. Kool, Walstro 81, Leusden-Centrum (tel. 43506).

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11