De voetbalcompetitie begint )rukke week voor )e Haaien aris toch chaakkampioen ames-voetbal SVA erde 5-jarig bestaan Stetboys in zaalvoetbal Ruime winst dames-junioren impala Sportagenda Ons Genoegen s.v. Achterveld §0jETMIMMSKE(^ LEUSDEN-CENTRUM - Het is weer zover, dat de voetbalcompetities begin nen en wel op a.s. zaterdag en zondag. Iedere club hoopt er het beste van te maken, hetgeen in het komende seizoen iets gemakkelijker lijkt i.v.m. de ver sterkte promotie door het instellen van hoofdklassen tussen de KNVB en de le klasse van het afdelingsvoetbal. Boven dien is degradatie er in de komende wedstrijdenreeks niet bij en dat is voor de diverse trainers al een hele zorg min der. le klasse A (zondag): Het programma voor zondag 5 septem ber luidt: Domstad - Amersfoortse Boys VVZA - Amsvorde DWSM - Roda '46 Baarn - Patna ASV '65 - Nederhorst Het ook maar bij benadering voor spellen van uitslagen is aan het begin van de competities onbegonnen werk. Met de 5 nieuwe clubs in deze afdeling helemaal. Domstad (vorig jaar 6e) krijgt in Utrecht de Amersfoortse Boys (9e) op visite en in Amersfoort vindt op de eerste speeldag reeds een derby plaats. Wij zijn bijzonder benieuwd, wat het uit de KNVB gedegradeerde Amsvorde tegen WZA (2e) gaat doen. Roda '46 begint met de uitwedstrijd tegen DWSM in Maarssen (vong jaar lie in 1B). Het lijkt geen al te moeilijke zaak voor de roodzwarten en wij durven zelfs op een kleine zege te hopen. Baarn (2e) krijgt Patria uit Zeist (kampioen 2C) op bezoek en in Ankeveen wordt de streekderby ASV '65 (5e) - Nederhorst (8) gespeeld. Twee nieuwkorqers in deze afdeling, FAK uit Bilthoven (kam pioen 2A) en ..Zeist" (degradant KNVB) beginnen met een vrije dag, vermoedelijk vanwege een afgekeurd veld. 2E KLASSE B (ZONDAG) Ook in deze afdeling met 11 clubs (waarvan 3 nieuwe) nog geen volledig programma. Dorestad uit Wijk bij Duurstede (vorig jaar 4e), DVSA uit Amerongen (2e) en de Utrechtse Ri- vierwijkers (5e) hebben vrijaf. Zowel in Barneveld als in Utrecht wcrdt met een derby begonnen. „Barneveld" (8e) - Maluku Muda (kampioen 3B) kan een zeer interessante ontmoeting worden en hetzelfde geldt voor PVC (9e) - WO (7e). Houten (3e uit 2C) ontvangt de Boys uit Hooglanderveen (3e) en Candia (degradant uit 1B) ontvangt Achterveld (6e) in Rhenen. Geen een voudige start voor de Achtervelders dachten wij, maar van ons moeten de Achtervelders zich maar niets aantrek ken. Het programma voor 5 september is: Barneveld - Maluku Muda P.V.C. - V.V.O. '65 Houten - Veensche Boys Candia - Achterveld 3E KLASSE A (ZATERDAG) Roda !46 (degradant uit 2A) kan met 'een overwinning beginnen in de thuis wedstrijd - aanvang 16.15 uur - tegen Culemborg '67 (na een éénjarig verblijf in 2B werd gedegradeerd naar de 3e klasse) maar gezien de Culemborgse doelcijfers (35-44) lijkt het toch wel uit kijken geblazen. FZO (uit Zeist (5e) ont vangt het met Roda uit 2A gedegra deerde Rood Wit (Putten) en Stroe (3e) krijgt visite van het Amersfoortse Post hoorn (promoveerde uit 4A). In Har derwijk treedt Zwart Wit (4e) aan als gastheer van buurman F.C. Horst (8e). Het Driebergse CDN moet naar Ach terberg om WA '71 (9e) te bekampen. Voor 3A luidt het programma van 4 september: Roda '46 - Culemborg '67 F.Z.O. - Rood Wit '58 Stroe - Posthoorn Zwart Wit - F.C. Horst V.V.A. '71 - C.D.N. S.V.P. is als 11e ploeg in deze afdeling nog vrij. De bal is rond en kan nu nog alle kanten uit. Wij hopen voor de ver enigingen uit ons verspreidingsgebied het beste in de a.s. competities en dat het bruine of gespikkelde monster maar dikwijls de goede kant uit en het vijan delijke doel in zal rollen. LEUSDEN - De wedstrijd dames- junioren SDO 2 - Impala werd nu, door de terreinomstandigheden bij SDO, een soort thuiswedstrijd De dames-junio ren moesten aantreden tegen een te genstandster die met één speelster minder was komen opdagen De eerste wedstrijd in dit nieuwe seizoen begon dus al met een goed vooruitzicht. Na het eerste fluitsignaal, dat door scheids rechter Gids werd gegeven was het de eerste minuten een heen en weer gol vend beeld. Hierbij werden de capa citeiten van de keepster beproefd In de zevende minuut werd de eerste goal van dit seizoen gescoord door Desiree Seegers. Door dit voordeel, en wat verslagenheid bij de tegen standster, konden de dames zich nog wat kansen scheppen. Maar deze gin gen om zeep door ongecontroleerd gooien van de bal en ook door soms goed reageren van de keepster van SDO De keepster van Impala, Hetty Boom, heeft het in de eerste helft niet moeilijk gehad Dit kwam ook door het goed verdedigen van de speelsters die goed meeschoven op de cirkel. De rust werd bereikt met een 4 voor sprong voor Impala. De drie doelpun ten die voor deze stand zorgden kwa men op naam van Desiree 0-2, José Schoonderbeek 0-3 en weer Desiree 0-4. Na de hervatting gingen de speelsters, van SDO iets tempo verhogen en dit' resulteerde met een tegendoelpunt in de 6e minuut, 1-4 dus Dit doelpunt kon er komen omdat de bal van richting werd veranderd, zodat de keepster de verkeerde kant opging Daarna zetten, de dames van Impala de puntjes op de i En door de doelpunten van Lucia Schoonderbeek (3). Desiree (2) kon de eindstand op 1-9 gebracht wor den Dit is dus voor de dames-junio ren een leuk begin en een goede op steker voor het nieuwe seizoen ACHTERVELD - Uitslag onderlinge^ schietwedstrijd Ons Genoegen: 1. H.J. van Nimwegen 93 pnt 2. P van Nimwegen 91 pnt. 3 J E. van Hamersveld 91 pnt 4. W.J Lagerweij 91 pnt! 5. A. Daatselaar 89 pntj 6 F. Koenen 83 pnt 7. W. v.d. Kletersteeg 83 pnt1 8. J. Kommer 78 pnt; 9. M. Pothof 76 pnt; 10. J.J. van Hamersveld 75 pnt Donderdag 2 september om 18.00 uur zal het voor de laatste maal G.K -schieten zijn op de buitenbaan te^' Scherpenzeel Tevens zal de eerste ronde van het K H.-schieten zijn in Ons Gebouw aanvang 20 00 uur PROGRAMMA S.V. ACHTERVELD Houten 1 - Achterveld 1 14.30 u. Achterveld 2 - Hoogland 3 12.00 u. Donderdag 2 sept. 18.45 uur: Voetbal F.C. Stetboys - Eemeroord op het Lisi- duna terrein. Zaterdag 4 sept. 14.00 uur: Spetter festival in het Leusder zwembad. Daarna sluitingswedstrijden van de Haaien. Zaterdag 4 sep.t 16.15 uur: Competi tievoetbal Roda 1 (zat.) - Culemborg ■67. Zondag 5 sept. 14.00 uur: Competi- tiehockey Leusden 1 - Ede 1 (heren) aan de Noorderinslag. Donderdag 9 sept. 18.30 uur Zie kenhuiscompetitie F.C Stetboys - De Lichtenberg op het Lisiduna-terrej DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 13 Aanvang hockey-competitie veertien dagen uitgesteld LEUSDEN - De Koninklijke Neder landse Hockey Bond heeft het besluit genomen, dat behalve voor de hoofd en eerste klasse, alle competitiewed strijden - door de droogte en de daaruit voortvloeiende slechte gesteldheid van de velden - 14 dagen uit te stellen. Ondanks de grote droogte is er door bijna alle jeugdleden en zeer vele se nioren in Leusden of omgeving ge hockeyd. Op zaterdag speelde de jeugd onder ling aan aantal wedstrijden om de elftalcommissie de gelegenheid te ge ven eventuele wijzigingen in de inde lingen aan te brengen. Het viel allemaal niet mee, als je de jeugdige spelers en speelsters mocht geloven na zo'n lange hete zomer. Vooral de aller kleinsten waren na de wedstrijd op een echt groot veld volledig uitgeput: mini- hockey is toch iets anders dan het echte hockey. Nu de competitie uit gesteld is heeft de jeugd nog volop de tijd om via training en oefenwedstrijden zich op het serieuzere werk voor te bereiden. Zaterdagavond vervolgde heren I zijn oefencampagne met een wedstrijd tegen Kampong III uit Utrecht, dat uitkomt in de reserve promotieklasse. Deze wedstrijd werd op het polygrasveld gespeeld. In de eerste helft had Leus den enige moeite met het zich aan passen aan dit kunstveld De rust ging in met een 1-0 achterstand. In de tweede helft ging Leusden duidelijk beter draaien en de 2-1 einduitslag in het voordeel van Leusden was dan ook terecht. Coen Slagt nam de beide Leus- dense doelpunten voor zijn rekening. Zondag werden er ook weer aktivi- teiten gesignaleerd aan de Noorder inslag. Als eersten betraden de voor malige speelsters van Dames I de grasmat en speelden onder hun hui dige benaming Dames II hun eerste oefenwedstrijd De tegenstander was Barneveld I. De temperatuur, het droge veld en de voorafgaande periode van hockey-onthouding veroorzaakten bij de dames de nodige zweetdruppeltjes. Het resultaat van deze nuttige, doch rustige wedstrijd was 2-0 in het voor deel van Leusden, In de eerste helft scoorde Marion Ponsen uit een straf- corner. Het doelpunt in de tweede helft nam zij ook voor haar rekening. Heren 111 ging zijn geluk beproeven tegen het twee afdelingen hoger spe lende Kampong IX Kampong opende de score, maar nog voor rust wist Frank Mestrom de stand gelijk te maken. Doordat Kampong verzuimde een strafbal te verzilveren behoefde Leusden de tweede helft niet te be ginnen met een achterstand Halver wege de tweede helft was dit echter wel het geval. Heren III zou Heren III niet zijn als zij zich hier bij neer zouden leggen. Vijf minuten voor tijd was het Kees Swierenga die een straf- corner benutte en daarmee de eind stand op 2-2 bepaalde, zodat alle heren tevreden het veld konden verlaten. Na deze wedstrijd kwam het jongste herenelftal aan de beurt. Zij kregen hun kans tegen Barneveld II, maar benutten die niet Het resultaat werd 6-0 in het voordeel van de gasten. Geen slecht resultaat daar wij enige bekende gezichten uit Barneveld I sig naleerden. Niet alleen in Leusden werd er gespeeld- Dames I oefende in Lely stad tegen het eerste damesteam van die naam, waar het geplande toernooi - ook al door de droogte - niet door kon gaan. Hier werd de reeds getoonde lijn voortgezet: het elftal toonde zich een hechte eenheid en vergat ook niet te scoren. Na een ruststand van 2-1 kwam het einde met een 4-1 over winning voor Leusden Eén van de goalgetsters van dit elftal wist ditmaal 3 x te scoren, terwijl Viola Bakker éénmaal doel trof. Eveneens in Lely stad bond Leusden Heren 11 de strijd aan tegen Lelystad Herenl. Inde eerste helft benutte Lelystad een kans in de gelijkopgaande strijd De tweede helft liet een Leusdens overzicht zien De kansen die zich voordeden werden ech ter niet benut (zelis een straibal werd gemist), zodat de einduitslag 1-0 in het voordeel van de Lelystedelingen bleef Ook was er dit weekend een tournooi dat wel doorgang vond en wel in Rid derkerk bij ,,de Waele", de oude club van Leusdens voorzitter John Bernard Een mixed elftal vertegenwoordigde daar de eer en verloor slechts één wedstrijd tegen het team van de Peli kaan, de uiteindelijke winnaar Ieder een had een heerlijke, gezellige hockey- dag, hetgeen de op„et van dit lustrum- tournooi was Uitslagen van de vriendschappelijke wedstrijden: Dames: Lelystad I - Dames I 1-4 Dames II - Barneveld I 2-0 Heren: Kampong III - Heren I 1-2 Lelystad I - Heren II 1-0 Heren III - Kampong IX 2-2 Heren IV - Barneveld II 0-6 Oefenwedstrijden voor a.s. weekend: Dames 111 - Soest III aanv 11 00 n. Heren V - Kampong XIII aanv 12.30 u. Fletiomare (Vet- Leusden (Vet.) eerst wat verbaasd en barstte toen in schaterlachen uit Wat bleek Voor elk van de deelneemsters had mevr. Bou- tens een menukaart ontworpen met een bepaalde figuur erop en een bepaalde tekst. Elke menukaart had betrekking op de persoon die hem kreeg Nadat men uitgelachen was kon men dan ein delijk beginnen met de maaltijd De ta fel werd wel eer aan gedaan Om streeks 21.45 uur was iedereen vol daan Voordat men huiswaarts toog werd mevrouw Boutens door de meisjes hartelijk bedankt voor deze avond, maar ook voor het vele, dat zij voor de meisjes had gedaan in dit vijfjarig bestaan. Met een .blijf het zo nog lange tijd doen en op naar het tweede lustrum", trok men huiswaarts. LEUSDEN - De afgelopen week zijn behalve wpensdag, alle avonden aienaktiviteiten geweest in het zwem- Bavoort' Voor de wedstrijd iep waren de clubkampioenschappen inge afstanden". Hieraan hebben vele nen deelgenomen. Er zijn dit jaar er vele club - records gesteld o.a. 100 m wisselslag m/0 10 j - Gon- Snijder 4 042 (--) en Kanna van st Pellekaan 3 19 - (4 04 2) Gon- heeft dit record slechts enkele nuten in haar bezit gehad, want in volgende serie werd dit weer ver- ierd. !00 m wisselslag j/o 10 j - Hen- ik - Jan Rinkel 3 512 (-) en Charles Handt 3 39 2 (3 51 2). VoorHendnk- geldt hetzelfde als voor Connie 100 m wisselslag m/0 12. o 14. |6 jaar en dames - Caroline Entho- 16.54 6 (^--j. 100 m wisselslag j/o 12 j - Frank edhart 7 26 4 (--). m vlinderslag m/o 12 jaar - Leusfi?k-3"v(42vfi (-v^-Dat dit zeer zwaar nummer is blijkt wel het feit, dat Marriette het enige was, dat hierop had ingeschre- verscheen dan ook aan de start van vier stoere kna- vrije slag j/o 10 jaar - Pallandt 7.08.5 was 7.38.8). IOO m vrije slag m/o 12 jaar - Ca ne Enthoven 12.32.6 (was 12.54.8). 100 m vrije slag j/o 16 jaar en en - Frank v d Hurk 10.43.2 (was 43.4). 00 m vlinderslag j/o 10 jaar - rles Pallandt 2 05.8 (--). 100 m schoolslag m/o 12 jaar - Maaike Snijder 3 39 7 (was 3.40 4). Dit rekord stond sinds 1971 op naam van Irma den Herder. Op zaterdag en zondagmorgen werd tot slot de 1500 m vrije slag ge zwommen. Ook hier waren goede ver beteringen te zien o.a. van Frank Leusink en Wim Burger, Tevens was er voor de Haaienleden de .zwem-avondvierdaagse". Dit is een enorm sukses geworden Vele Haaien verschenen met de meest malle hoofddeksels aan de start (een idee - Nieuwe modellen badmutsen ICHTERVELD - In verband met het jarig bestaan van het damesvoet- |van de SV Achterveld was er voor lag 28 augustus een jubileuinvoet- ■oernooi voor dames vastgesteld, las kon dit toernooi in verband met toestand van de velden (wegens de jgte) met doorgaan. Daar dit pas perdagavond bekend werd was het meer mogelijk hier nog tijdig het publiek kennis van te geven, khoopt, dat zij, die zondag eenver- Ise tocht naar het sportveld heb- I gemaakt voor deze situatie begrip ■en hebben en het niet kwalijk zal Tien genomen, dat men voor niets is ■eest ■ndanks het feit dat het toernooi geen rgang vond werden de voetballende les toch op die zondag om 17.30 J in de kantine van het sportpark jangen Men wist dat men zou gaan lezen zoals men dat uitdrukt Voor 1 echter zover was kwam er voor Idames van het elftal nog een ver fing. Deze vijf dames hadden het gepresteerd om vanaf de oprichting van het dameselltal spelend lid te blij ven van dit elftal. Deze dames waren mevr. E Steenbeek en mevr. L Kerk hof, beiden gehuwd en mej. T van Westerlaak, mej. B van Ruitenbeek en mej. M Tolboom Nadat de leidster van het elftal mevr Boutens deze da mes hartelijk had toegesproken, werd aan elk van hen een door mevr. Boutens gekocht geschenk aangeboden De bei de gehuwde dames kregen elke een zil veren theekopje en schoteltje, terwijl de andere drie dames een zilveren bloemenvaasje in ontvangst mochten nemen. Al de uitgereikte geschen ken waren voorzien van de inscriptie SVA 1971-1976. Aan de aan mevr. Boutens uitge brachte dank bleek wel hoe deze geste zeer door deze dames op prijs werd gesteld. Hierna toog men naar Leusden. waar de tafel reeds klaar stond en men zo ,,aan kon vallen Aan het di ner kwam er weer een verrassing Ieder keek naar zijn menukaart, keek ua V SC( rdf 'EUSDEN/CENTRUM - Het kan raar in de wereld. Zelfs in het kleine aakwereldje van Leusden. Door Idel van twee beslissingspartijen tus- de heren P. W. Karis (eerste in de kompetitie) en J. Pronk (winnaar de ladderwedstrijden) moest 'en uitgemaakt, wie van hen een lang gerechtigd was tot het voeren de titel: clubkampioen van de ^kvereniging Leusden. Daarbij was ®ald, dat bij een gelijke eindstand de Inaar de kopman van de huiscompe titie zou gaan. De eerste partij werd ge wonnen door Pronk en die zat daarmee op rozen. Na een week uitstel - op ver zoek van de heer Karis - is de tweede partij verleden week dinsdag gespeeld. Het werd een bijzonder spannende wedstrijd en wat de S.V.L. betreft, wel de wedstrijd van het jaar. Karis verwierf zich een licht overwicht (afgelopen week toch nog de theorieboekjes er bij gehad?). Na 40 zetten (in adembene mende spanning juist binnen de verlichte anderhalf uur- werd de partij afgebroken en de met wit spelende Pronk had daarbij het nadeel, dat hi zijn zet in uiterste tijdnood onder cou vert moest afgeven. In de spanning van het moment had hij echter mét die zei een paard in de envelop gestopt. Hoe dat mogelijk was, begrijpt nog niemand, maar thuisgekomen kon Pronk het niet laten de partij nog even op het bord te zetten en toen bleek al heel snel, dat de afgegeven zet het regelrechte verlies van een paard een daarmee de partij inhield. Weg waren ook de titelaspira- ties, maar Pronk accepteerde het nood lotals een sterke sportieve verliezer Hij belde Karis meteen op (had ook een week kunnen wachten) om hem als clubkampioen te feliciteren. De titel is toch wel bij de juiste candidaat terecht gekomen. Op 21 september a.s. wordt de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de SVL gehouden. Aanvang 20 00 uur in het clubhuis. Een week later begint de nieuwe huiscompetitie. Beeld van de wedstrijden van De Haaien. van Frank v.d Hurk). Vooral de laat ste avond bood een prachtig schouw spel, velen waren verkleed en zelfs de spandoeken ontbraken niet Iedere deelnemer en deelneemster ontving aan het einde van de „vierdaagse" een fraaie medaille en sticker uit handen van de voorzitter, de heer Dokter. Gezien het bijzonder grote sukses ligt het in de bedoeling van de Haaien volgend jaar deze avondvierdaagse te organiseren voor alle belangstellenden uit Leusden, Haai of geen Haai. LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen dinsdag is de officiële zaalvoetbalcom petitie van de KNVB-afdeling Utrecht van start gegaan. Het gaat goed met het Leusdense zaalvoetbal. F.C. Opstelten (4e klasse) en Pon Voorwaarts (gepro moveerd naar de 2e klasse) doen al wat langer aan deze tak van de voetbalsport. De interesse groeide en de Opstekers komen in de a.s. competitie met twee ploegen uiL Nieuw is het op treden van F.C. Stetboys en de Lisidu- najongens prijzen zich gelukkig, dat hun aanmelding door de bond is geaccep teerd. Gebrek aan sporthallen en -zalen is er de oorzaak van, dat slechts met mondjesmaat nieuwe gegadigden te recht kunnen. Er bestaat dan ook een fikse wachtlijst. Pon speelt in de groep Veluwe en de beide andere Leusdense verenigingen in de groep Utrecht. Stet boys en Opstelten 1 zelfs in dezelfde 4e klasse G en men heeft daar 16 wed strijden voor de boeg. Het bestuur van de Lisiduna-ploeg heeft uit haar (veld)spelersarsenaal voor de zaal voor lopig de volgende spelers geselecteerd: Arnold Kuppen, Jos Mol, Kees Oskamp, Adrie Bruin, Henny Leeuwenkamp, Charles Piekens en John Derksen. Nog een paar spelers worden hieraan toege voegd. Bijzonder interessant lijken ons de beide derby's Opstelten-Stetboys, waarbij wel verwacht mag worden, dat de ervarener Opstekers een betere kans zullen maken. De Stetboys zijn ook nog op zoek naar een zaalcoach, want de onlangs voor het veldvoetbal aange trokken Leen Punt waagt zich niet op de planken en houdt zich liever aan het vertrouwde gazon ïnd - Vriendea»chaar. Beeld uit de wedstrijd Roda' 46

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13