aarvergadering >n bloedafname [HBO Achterveld gevarieerd winter- jrogramma Openlucht-dansmiddag geslaagd experiment der heitje een karweitje h nog drie kamers.... Winterprogramma van De Zonnebloem, afd. Leusden van Dalen iverleden Slechts tien tekeningen voor De Zonnebloem Gemeente en Schoolraad willen communicatie verbeteren Klaverjas- avond in Hessenkar O O IETST0CHT VAN KPO-DAMES: STICHTING JEUGDRAAD KOMT VANAVOND BIJEEN Rijwielrecreatie- rit Jeugd- en Jongerenwerk E VAN HBOV-LEERLINGEN LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 KIND ZOEK GERAAKT Op de Leusderheide raakten oude: op zondag 22 augustus een kind kwij^ Na enig zoeken werd het kind gelukki weer opgespoord. FIETS GESTOLEN 'M Bij het zwembad in het Burgemeegi ter Burning Sportpark werd op zor dag 22 augustus een fiets ontvreem» BROMFIETS MEE NAAR BURO Een bromfiets, waarvan de rijdeï met te hoge snelheid op de Hamergfi veldseweg reed op maandag 23 august, tus, werd door de politie naar h buro meegenomen De bromfiets won door de politie aan een onderzoek on derworpen. KOE DOODGEBLOED U Dinsdag 24 augustus werd een ko$ van de heer Voskuilen uit Achterveld dood gevonden De koe bleek doot een aderlijke bloeding te zijn dood| gebloed De oorzaak is onbekend. Dé' politie onderzoekt of deze verwonding het werk van een hond is. 9J 1 KONTROLE In de nacht van woensdag 25 augustuj werd door de politie een kontrole uit^ geoefend op de Noorderinslag. Tweè? bestuurders van auto's moesten worde® geverbaliseerd wegens het rijden op tg gladde banden BOTULISME? Een dode eend werd vrijdag 27 augus" tus gevonden in het Valleikanaal ter hoogte van de steen aan de Asschatter-7 weg. Het kan hier een geval van botulism me betreffen. Dit zal nader worden on derzocht ACHTERVELD - Evenals voorgaande aren zal ook dit jaar de Achterveldse H B.O. weer een bloedafname organi- eren. Iedereen van achttien of vijf- p (Éizestig jaar zal weer in de gelegen- VJ eid worden gesteld bloed te geven, ong jaar hebben meer dan 200 men- in Achterveld bloed afgestaan, aat ook dit jaar de E.H.B.O. niet in steek. De bloedafname zal plaats r Jinden op dinsdag 7 september in vifcs Gebouw van 19.00 tot 21.00 uur. De inwoners van Achterveld en Stou- oberg zullen zoveel dit mogelijk is uis aan huis worden bezocht waarbij u ich als bloedgever kunt opgeven. In- ffy ien men door omstandigheden geen ^ezoek aan huis krijgt, of dan men logelijk niet thuis is, dan wordt utoch I» de bewuste avond in Ons Gebouw erwacht. Tijdens het huis-aan-huis- lezoek zal men tevens van de gelegen- eid gebruik maken om donatiegelden en giften te innen. Dit geld wordt be steed aan verband-materiaal, inrichten verbandposten enz. enz. JAARVERGADERING De algemene jaarvergadering zal worden gehouden op dinsdag 14 sep tember om 20.00 uur in Ons Gebouw. De agenda ziet er als volgt uit: - Opening - Notulen - Mededelingen - Verslag secretaris - Verslag penningmeester - Verslag kascommissie - Bestuursverkiezing - Rondvraag en sluiting. Aftredend als bestuurslid zijn: Mevr. van Els - v.d. Geest; H. J. Legdeur; L. H. Smink die zich allen herkiesbaar stellen. Tegenkandidaten kunnen schrif telijk en met ondertekening door vijf leden tot voor de vergadering worden ingediend. Verder zal er weer een nieuwe cursus worden georganiseerd die zal aanvangen op 5 oktober 1976. De cursusavonden zullen worden ge houden in Ons Gebouw en aanvangen om 20.00 uur. Er kunnen maximaal 25 deelnemers aan deze cursus mee doen, dus is het hier wel wie het eerst komt het eerst maalt. Men kan zich op geven bij W.J. Wilverts, Walter van Amersfoortsestraat 2 in Achterveld, te lefoon 03425-1990. Inmiddels zijn ook de data van 3é oefenavonden voor het seizoen 1976-1977 bekend. Die zullen zijn: Nieuwe leden: oktober 1976 5-12-19-26; november 1976 2-9-16-23-30; december 1976 14; januari 1977 4-11-18-25; februari 1977 1-8-15; maart 1977 1-8-15-22-29. Gediplomeerden: oktober 12 en 26 november 9 - 23; december geen; januari 4 - 18; februari 1-8-15; maart 1977 8 - 15. Voor de gediplomeerden is het wel van belang te weten dat men minstens zes oefenavonden moet bijwonen wil men in het bezit van een geldig diplo ma blijven. Doch ook voor de theo retische en praktische kennis is het ze ker van belang zoveel mogelijk oefen- avonden bij te wonen. ACHTERVELD - Als voorproefje het komende winterprogramma aakten 23 K.P.O. dames van de Ach- rveldse afdeling een fietstocht naar wrthuizen. Hier werd een kijkje ge- men in een aldaar gevestigde kaar- inmakerij In deze kaarsenmakerij >rden alleen kaarsen gemaakt van ïvere bijenwas. Het was voor de mes zeer interessant om te zien ie kaarsen worden gemaakt en hoe e op de vereiste lengte en dikte >rden gebracht. De kaarsenmaakster antwoordde de gestelde vragen, larna men gelegenheid kreeg kaarsen kopen. Hier werd een gretig gebruik van gemaakt. Inmiddels was het tijd geworden om de inwendige mens wat te gaan versterken. Een knus en intiem pannekoekhuisje werd gevonden waar even later de pannekoeken zeer gretig naar binnen werden gewerkt. Na nog even te hebben gerust werd de tocht naar huis weer aanvaard. Door de mooie omgeving van Voorthuizen via Appel en Hoevelaken trok men weer naar Achterveld. Hoewel enkele dames wel wat stijf en over een bepaald lichaamsdeel strijkend in Achterveld arriveerden, was men het er toch wel over eens dat het weer een zeer goed bestede dag was. Inmiddels is ook het winterprogram ma van de Achterveldse K.P.O. afde ling bekend geworden. Vrijdag 17 september zal het sei zoen weer beginnen met een H. Mis om 19.30 uur. Daarna zal in de zaal bij Jan Voorburg een lezing met dia's worden gegeven over glas en mozaïek. 19 oktober zal er een lezing worden gegeven over Anticonceptie, Abortus, Hartinfarkt en Overgangsjaren. 25 novxber kan men leren hoe men poppen kan maken. Op 16 december zal weer de jaar lijkse Kerstavond worden gehouden. 20 januari zal Janus Visser uit Leusden een lezing houden over foto graferen en wat er allemaal bij hoort. In verband met de avonden over hart- infarkten is er op 17 en 24 februari een diëtiste uitgenodigd om een dieet vast te stellen. Donderdag 17 maart zal pater Heek- man een lezing komen houden over Normen en Vormen. Als sluitstuk van het seizoen zal dan op 21 april de jaarvergadering wor den gehouden. Al met al zal het voor de K.P.O. dames weereen zeer leerzaam, boeiend en interessant winterseizoen worden. De leden van de popformatie. LEUSDEN - Zaterdag 4 september wordt een boottocht met de ,,Alex van Wayeoburg" gehouden voor negentig zieken van Leusden en Achterveld. Zondag 12 september Nationale Ziekendag In dit weekend wordt in alle kerken in Nederland aandacht geschon ken aan het samenleven van de zieke met de gezonde mens en omgekeerd. Na de H Missen zullen door onze medewerksters van de Zonnebloem loten worden verkocht ten behoeve van het Zonnebloemwerk. Loten zijn ook verkrijgbaar bij mevr. T Schreurs, Grifthorst 15, tel 42198. Op 20 en 21 november Fancy Fair in de Johanneshoeve aan de Hamers- veldseweg Tijdens deze fancy fair zullen zelfvervaardigde handwerken worden verkocht De opbrengst hiervan zal worden aangewend om nog meer te kunnen doen voor onze zieke en be jaarde dorpsgenoten Mochten er dames in Leusden zijn, die van handwerken houden, ook de moderne tchnieken, dan kunt u te recht in deJohanneshoevedonderdags- middags van 2-5 uur. ,,Zon in de schoorsteen", landelijke St Nicolaasactie, waaraan door de Leusdenaren actief wordt deelgenomen. Ongetwijfeld wordt er dit jaar weer een Kerstviering gehouden voor zieken en thuiszittende bejaarden Voorberei dingen zijn hiervoor in volle gang. In februari 1977 Bejaardencarnaval. Een jaarlijks terugkerend festijn, ge organiseerd door de Carnavalsvereni ging ,,De Kiezelfoorters" uit Amers foort. Naast al deze aktiviteiten houden de medewerksters van de Zonnebloem zich bezig met huisbezoeken, felici- tatiedienst, het bezoeken van zieken in de zieken- en verpleegtehuizen en het begeleiden van de bewoners var Lisidunahof bij kerkdiensten, zwem men, therapie en maaltijden. Voelt u er iets voor om ook te helpen bij dit werk, dan kunt u zich vervoegen bij mevr Oude Egberink, Dalmatie 6, tel. 42301, of mevr. Van Opijnen, Rui- terhorst 1, tel. 42272. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 2 september, vanavond dus. is er eeD vergadering van de Stichting Jeugdraad in de raadszaal. Deze vergadering be gint om 19.30 uur. Agenda. 1 Opening 2 Verslag 3. Mededelingen Ingekomen en uitgegane stukken. Toelichting bestuursmutaties Ontwerp-subsidieverordening Nota jeugdaccommodatie boerde rij midden-Krakhorst Statuten PICO-Achterveld sub sidie-aanvraag Formulieren voor kroniek Rondvraag LEUSDEN - De Stichting R.K. Jeugd en Jongerenwerk organiseert zondag 12 september een rijwielrecreatierit voor iedereen. Deze rit kan door het hele gezin gere den worden, met een duidelijk accent op de bezienswaardigheden, waar men langs rijdt. Een goede gelegenheid om uw gemeente te leren kennen! De rou tebeschrijving %is eenvoudig en duidelijk. Er wordt gestart op dne plaatsen in Leusden-Zuid en Achterveld. Startpunt is tevens finish. Er zijn enkele rustpunten tijdens deze rit waar aan de deelnemers een versnapering zal worden gegeven. De doordouwers (die genen die de rit helemaal rijden) krijgen bij het eindpunt een vaantje ter herinne ring. Volgende week zullen we nadere bij zonderheden publiceren zoals startpun ten en tijden. Wel kunt u nu alvast deze middag vrijhouden voor een gezonde ontspanning in eigen gemeente. ACHTERVELD - In verband met de gehouden braderie in de tourweek, was er door de Achterveldse afdeling van de Zonnebloem een tekenwedstrijd uitgeschreven voor alle Achterveldse kindejn. Deze tekeningen konden te gen betaling van een kwartje worden ingeleverd bij de stand van de Zonne bloem. De opbrengst was bestemd voor het werk van de Zonnebloem. De tekeningen moesten betrekking hebben op bet werk van de Zon nebloem. Of het nu bij de Achterveldse jeugd onbekendheid is met dit werk of dat het niet zo erg is aangeslagen weet men niet, doch er werden slechts tien tekeningen ingeleverd. Dit was wel een grote tegenvaller. De ingeleverde tekeningen zijn door een uit drie per sonen bestaande jury die buiten het werk van de Zonnebloem staan be oordeeld. Na veel wikken en wegen kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus. Ie prijs Martino Noortman 2e prijs Ronald van Donkersgoed 3e prijs Petra van Rossum 4e prijs Harry van Dalen 5e prijs Cornel Noortman. Hoewel de overige ingeleverde te keningen buiten de prijzen vielen heb ben zij toch eer van hun werk, want alle ingeleverde tekeningen zullen za terdag 4 september worden opgehan gen op de Alex van Waaijenburg waar mede de Achterveldse en Leusdense zieken hun jaarlijkse boottocht zullen maken De prijsjes zullen bij de win naars worden thuis bezorgd. - Overzicht van het muziekfestijn. Leusden. De middag kan als ui termate geslaagd worden be schouwd. Men had overigens waar dering voor de medewerking, die men bij dit experiment van de zijde van de gemeente heeft gehad. Op de foto: een beeld van de openlucht- dlsco-show met optreden van een popgroep. ACHTERVELD - Donderdag 26 au- istus overleed in zijn woning aan de on. Julianaweg te Achterveld na een opende ziekte van enkele maanden 1 heer J. van Dalen in de leeftijd n 72 jaar. De heer van Dalen was in Achter- ild een heel bekende en zeer geziene guur. Na een arbeidzaam leven aarvan 40 jaar bij de Achterveldse ooperatie brak ook voor hem de tijd »n om van zijn welverdiende rust te tan genieten. Reeds vrij kort na zijn insionering werd in Achterveld ook in afdeling opgericht van de bejaar- •nbond. De heer van Dalen werd van ize afdeling tot voorzitter gekozen, diezelfde tijd werd ook de bejaar- tnsoos in Achterveld in het levei iroepen. Ook hier was de heer van alen de leidende figuur. Door zijn rustige en kalme optreden was hij bij iedereen graag gezien. Waren er op de soos problemen of zat men ergens mee, men kon steeds bij hem terecht en dan probeerde hij op zijn kalme en innemende manier de zaak op te lossen. Er heerste dan ook op 26 augustus bij het vernemen van het overlijden een zeer gedrukte stemming bij de op de soos aanwezig zijnde bejaarden. Ook was de heer van Dalen ruim twin tig jaar voorzitter van het Wit Gele Kruis in Achterveld. Ook aan deze vereniging heeft hij steeds zijn beste krachten gegeven. Dat de heer van Da len een bekend en gezien persoon was bleek wel zondag j.l toen voor hem een gebedsdienst werd gehouden in de R.K Kerk te Achterveld. De kerk was geheel gevuld. Ook bij de Eucharis tieviering op maandag waarna de ter aardebestelling plaatsvond waren bui ten de genodigden zeer vele personen aanwezig. Bij zijn echtgenote en kinderen zal hij een lege plaats achter laten, doch dit zal ook zo zijn bij de bejaarden die hem node zullen missen, na zo ongeveer zeven en eén nail jaar samen op de soos bijeen te zijn geweest. LEUSDEN - Op uitnodiging van bur gemeester en wethouders van Leusden heeft dinsdag 24 augustus jl. een ge sprek plaatsgevonden met het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke Schoolraad voor het Openbaar Onder wijs. Aanleiding tot dit gesprek vorm de het gerezen verschil van inzicht over de taak en funktie van de school raad, die met name tot uiting kwam bij de problemen rond de plaatsing van leerlingen op de yierde openbare kleu ter- en basisschool. Tijdens het gesprek is duidelijk naar voren gekomen, dat wederzijds de behoefte bestaat tot verbetering van de onderlinge communicatie. Op korte termijn zullen een aantal werk afspraken worden gemaakt, die ertoe moeten leiden dat gemeente en school raad tezamen hun taak ten opzichte van het openbare onderwijs in Leusden optimaal kunnen vervullen. Tot de onderwerpen die op korte termijn in het overleg tussen gemeente en school raad betrokken zullen worden behoren onder meer de benoeming van school leiders. de ambtelijke bijstand van de schoolraad en het toekennen van presentiegeld. Aan het slot van het gesprek werd wederzijds het vertrouwen uitgespro ken, dat thans de voorwaarde is ge schapen voor een goede samenwerking die erop gericht zal zijn, dat de school raad zodanig vroegtijdig zal worden ingeschakeld, dat het gemeentebestuur bij het bepalen van zijn beleid met de uitgebrachte adviezen rekening kan houden. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Bij wijze van experiment en als opening van het komende winterseizoen, werd zondag 29 augustus aan de Noorder inslag een openlucht-dansmiddag gehouden, georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk in strijken en de kast boenen kwamen ook nu weer aan bod Door middel van de aktie hebben drie studenten nog een kamer gekregen Een klein resultaat, als men bedenkt dat er nog twintig jon ge mensen van de Hogere School voor Gezondheidszorg om woonruimte ver legen zitten. Als er onder u zijn die een kamer over hebben, kunnen zij altijd de Hoge re School voor Gezondheidszorg bel len. tel. 42424. ACHTERVELD - Nu het wintersei zoen weer begint te naderen en het klaverjasseizoen weer voor de deur staat heeft men op vrijdag 3 septem ber een klaverjas-avond georgani seerd in de Hessenkar te Achterveld Daar dit is bedoeld als voorproefje voor het komende seizoen hoopt men op een zodanig aantal deelnemers dat het een echte gezellige en sportieve avond zal worden. LEUSDEN/CENTRUM - Enthousiast apten vrijdagmiddag 27 augustus 96 euwe eerstejaarsstudenten op de fiets n deel te nemen aan de fietsenrally e de ouderejaarsstudenten der HBOV het kader van de kennismakingstijd ior hun hadden georganiseerd. Nadat in Leusden terugkwamen van een oole tocht door Den Treek, moesten de rstejaars een opdracht vervullen z in de fietsenrally verweven was: Zonder heitje een karweitje". in groepen opgesplitst gingen de udenten de verschillende wijken in aan deze opdracht te voldoen, opzet was een klein karwei voor mensen te verrichten zonder ver- ieding ervoor te vragen. Het doel was de nieuw aangekomenen der kennis te laten maken met de volking en door middel van deze aktie kamernood sterker onder de aan- cht van de Leusdenaren te brengen, lammer genoeg stonden de mensen [al terughoudend tegenover de aktie londer heitje een karweitje". ,,Wij rden vaak nogal wantrouwend be ten en naar de buren verwezen als aanbelden." aldus een aantal stu iten. Toch werden ze niet telkens 51 een kluitje in het riet gestuurd, geëikte karweitjes als afwas doen,

Leusder Krant | 1976 | | pagina 5