Kunst veredelt bestaat 50 jaar Mevrouw Kolthof-Hemerova werkt met nieuwe cursus Programma NBP SPAANS BIJ „LATENT TALENT" Oud-papier aktie Hobbyclub LEUSDER KRANT - ACHTERGRONDEN waren haast geen kersen te krijgen. Tenslotte bemachtigden we een paar mandjes. Daar gingen we op zitten, want als de Duitsers die zagen, zouden ze ze van ons éf nemen. We konden alleen wat kersen op eten. We konden niets mee naar huis nemen, helaas." „Kon het koor in de oorlog nog onge stoord zijn gang gaan. De Duitsers eisten immers een aansluiting bij de Kul- turkammer." „In de oorlog was het erg moeilijk," Geen één vereniging mocht uit voeringen geven of repetitie houden, als ze niet aangesloten was bij de Cultuur kamer. Dat weigerden we, en dus doken we onder. We repeteerden onder andere in het koetshuis van het land goed. De Boom, bij boer Jan Lagemaat in de buurt van „De Mof' en in een boerderij op „De Bieshaar." Op de deel tussen de koeien. De koeien waren gauw aan onze zang gewend. Dat paar den muzikaal zijn, dat is bekend. Ze zeggen wel eens: zo dom als een koe. Maar ik weet niet of dat zo is. Die koeien hielden zich heel rustig tijdens onze zang. Ook koeien zijn muzikaal! We hebben ook nog bij graanhandelaar Van Benthein gerepeteerd. Enkele jaren hadden we een kinder koor, „Het Nachtegaaltje," Nu is de nachtgaal een teer vogeltje. Aan dat vo geltje is geen lang leven beschoren. We hadden het kinderkoor beter ooievaar of ekster kunnen noemen. Het koortje bestond niet lang. De zang is voor mijn vrouw en mij een hobbie geweest. We houden beiden veel van zang. Als je zo lang op een koor bent geweest, is dat een stuk van je le ven. Ik vind, dat er veel te weinig gezongen wordt. Niet alleen door koren maar ook in de kerk. Er is door de eeu wen heen genoeg gepreekt, maar te weinig gezongen. Bij een preek zou je in slaap kunnen vallen, vooral als 'ie saai is. Wanneer er gezamenlijk gezongen wordt, zul je daar nooit bij in slaap val len!! Er is ook een gezegde: „De duivel kan overal tussen komen, behalve tussen zingende mensen!" Er wordt ook te weinig gezongen ter ere Gods. Bij de geboorte van Christus zijn ze er al mee begonnen. De herders zongen: „Ere zij God." „U bent tot erevoorzitter benoemd van „Kunst veredelt." U bent geen koorlid meer, maar u bent nog wel aktief voor het koor bezig. Denkt u dat het koor zijn 100-jarig bestaan zal ha len?" „We hebben een tijd gekend dat we veertig leden hadden. De laatste jaren draaide het om de 25 leden. Enige tijd geleden dachten sommige koorleden, J dat het koor niet langer kon voortbe- staan Er was weinig belangstelling, j Maar ons koor kende in de loop der tijd Jj vele ups en downs. Als er weinig leden waren, en degenen die er waren, wilden óók gaan bedanken, zei ik tegen de le den: „Juist wanneer het koor er slecht voor staat, moet je bÜjven dóórzingen. 1 't Is géén kunst om te blijven zingen, als 1 er veel leden zijn. Ik heb er altijd a^n 1 mée-gewerkt om dit koor m stand te t houden. Natuurlijk kan het bestuur dat 5 niet alléén doen. De leden moeten willen méé werken! Radio en televisie bieden natuurlijk a veel afleiding en nemen misschien wat van de belangstelling voor ons weg. Maar verder moeten we gewoon de gol ven des tijds weerstaan. We hebben mo menteel 25 leden, en komen als alle ko ren, heren stemmen te kort. Op de laatste jaarvergadering vroeg het be stuur mij of ik wilde helpen met de jubi- leumvienng. We hebben een comité uit oud-leden gevormd. Mej. van Lakkert en de heren Meinema en Ter Maten. We hebben alle oud-leden aangeschreven, en gezegd dat we het koor namens alle oudleden een jubileum geschenk willen aanbieden. Giften daartoe kunnen wor den bijgeschreven op giro 695218 ten i name van de heer G. J. van Lambalgen te Leusden-Zuid, onder vermelding van: 50 jarig jubileum. Weet u wat opmerkelijk is? Met het oprichten van het koor waren de leden allemaal ongehuwden. Het was daardoor wel eens wat rumoerig met de repetities! En de leden wisselden nogal wat. We verzuchtten wel eens: hadden wemaar wat gehuwden, dan hadden we - wat meer vastigheid! Nu is het zo, dat we er graag wat jongeren bij hebben. De J vaste kern der koorleden is ouder en 8 getrouwd." „De laatste tijd zijn er enige jongeren g bij gekomen," zegt Mevr. Van Lambal- gen. „Dat is erg prettig." „Kunst ver edelt" gaat zijn jubileum herdenken met een zangdienst in de Nederlands Hervormde Kerk, en houdt op zaterdag 18 september receptie m ,,'t Trefpunt" van 15.00 tot 17.00 uur. Als ik afscheid neem van het echtpaar Van Lambalgen aan de Leusbroekerweg staat het oudlid Veenendaal uit Apeldoorn op de stoep, met een rammelende broekzak ten bate van het jubileumfonds. Hij wordt uiter aard met gejuich ontvangen. Wij wensen „Kunst verédelt" een prettige jubileum viering toe, en hopen dat het koor een zanglustige nieuwe vijftigjaar tegemoet zal gaan! DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 LEUSDEN - De Christelijke Ge mengde Zangvereniging „Kunst Ver edelt" bestaat op 17 september 50 jaar. Op 17 september 1926 vond de oprich tingsvergadering plaats in tegenwoor digheid van negen dames en acht heren. De eerste samenkomst was in de kleine kamer bij de oude koster van de Dorps kerk, de heer Termaaten. Wij zijn met koster Termaaten's schoonzoon gaan praten, de heer G. J. van Lambalgen, nu bijna 70 jaar oud, lid van het koor van 22 augustus 1930 tot 26 juni 1972, waarvan 5 jaar sekretaris en 25 jaar voorzitter. De heer Van Lambalgen is sedert 6 november 1972 ere-voorzitter van „Kunst veredelt," en als zodanig aktief ingeschakeld bij de jobQeum viering. Het eerste bestuur van dit oude Leus- dense koor bestond uit: Piet Veenen daal, voorzitter, Willem Termaaten, se kretaris, Mej. J. van der Lagemaat, pen- ningmeesteresse, Mej. G. Termaaten, le algemene adjunkt, N. van der Velde, 2e algemene adjunkt. De oude Leusbroe- kers zullen zich deze namen nog best herinneren! Waar blijft de tijd! In de vijftig jaar van zijn bestaan „versleet" het koor een achttal dirigen ten. In de eerste vijf jaar waren dat er drie: P. H. R. Huigens uit Amersfoort, L. Keemink, een onderwijzer en A. Burg- dorffer. Van 1931 tot 1953,22 jaar lang was de heer Otto Rooker uit Amersfoort de leider van het koor. Toen de heer Rooker in 1953 overleed nam zijn zoon Leo tijdelijk de direktie over, waarna nog de heer G. S. de Haan en Mej. F. Schalekamp de dirigeerstok zwaaiden. Op 13 augustus 1956 nam de heer G. Bnnks, de huidige dirigent, de leiding van het koor op zich. Ook die viert dus een jubileum, en wel van het twintig jarig dirigentschap! „In het begin," vertelt de heer Van Lambalgen „repeteerden wij in hotel „De Mof'. De zaalhuur was,1,- per avond. De dirigent had een honorarium van 3,- per week. De kontributie be droeg 0,25 per week, en het inleggeld was 0,50. De eerste jaren gaven we uit voeringen in „De Mof." Het was de ge woonte, dat we vóór de pauze zongen, en dat er na de pauze een toneelstuk werd opgevoerd. Uit de verre omtrek kwamen de mensen naar ons toe. De meeste mensen kwamen misschien meer om het toneelstuk dan voor onze koorzang. Onze dirigent zei: „Wij zijn eigenlijk geen toneelvereniging. Ik stel voor om in het vervolg in de kerk te gaan zingen." Dat voorstel werd aangenomen en daarmee kwam het gehalte op een hoger peil. De belangstelling voor onze uitvoeringen ging misschien wat achter uit, maar de mensen die kwamen luis teren, kwamen echt voor de koorzang. Eigenlijk is de belangstelling voor koorzang en zang in het algemeen gering in Leusden. Waar'm dat in zit weet ik niet. In Woudenberg is de kerk bij een zanguitvoering uitverkocht. „Voor de zomervakantie gaf het Amersfoorts Kamerkoor van Jos Leus- sink een konsert in de Dorpskerk. Er was vrijwel niemand in de kerk. Teleur stellend vind ik dat. Ook voor de zan gers." „Ach weet u, als je eenmaal zingt, doet het je weinig. Dan zing je voor eigen plezier. We hebben vaak geza menlijke uitvoeringen gehad met de muziekvereniging „Lisiduna". Ook met de zangvereniging „De Lijster" in Woudenberg. Met koren uit Soesterberg Putten, Eemdijk, Nunspeet, met „Soli Deo Gloria" uit Amersfoort. De laatste jaren zingen we vaak samen met het andere koor, dat door de heer Brinks wordt geleid, het kerkkoor uit Baarn. Wij hebben veel gezongen in bejaar dentehuizen, „De Lichtenberg," „Zon en Schild", het Pieter Blok landsgasthuis, klubhuis „Ingeborg" en bij herdenkingssamenkomsten in de Rooms-Katholieke kerk in Hamersveld. We zijn 15 maal naar konkoersen geweest. Dat gebeurt tegenwoordig niet meer. Vroeger wel. Om de leden stevig bij elkaar te houden namen wij graag aan die konkoersen deel. We hebben heel wat zilveren en bronzen medailles, lauwertakken en -kransen bij elkaar ge zongen. In de tijd van Otto Rooker zijn we opgeklommen tot de afdeling: uit muntendheid! Juryleden in die tijd waren: Fred Roeske uit Amsterdam en de heren Van Rhenen en Hendrik Altmk uit Utrecht. Zélf hebben we drie maal een konkoers uitgeschreven, waaraan heel goede koren deelnamen. Dat waren grote suk- sessen! We hebben altijd prettig samen gewerkt jnet onze dirigenten." „Otto Rooker was indertijd een geliefd dirigent. Hij gaf ook van 1911 tot 1953 leiding aan het Amersfoortse „Soli Deo Gloria," meen ik." „Ja, de oude heer Rooker stond héél hoog bij ons aan geschreven, Ons koor was voor hem toch eigenlijk maar een bijzaak. In de oorlogstijd kwam hij trouw op z'n fietsje uit Amersfoort naar Leusden. Ons koor had het moeilijk: de mannen onder de veertig jaar waren ondergedoken. We repeteerden soms maar met zeven of tien mensen. De oude heer Rooker zei dan altijd: „We gaan door, hoor. Er zijn niet veel men sen, maar die er zijn, zijn goed." We hebben ook een vaandel. Dat werd ons aangeboden door de burgerij van Leusden, ter gelegenheid van ons tien jarig bestaan. Het was onze gewoonte om jaarlijks een uitstapje te maken met de bus. We gingen het hele land door. We hebben ook m het hele land gezongen. Meneer Rooker liet ons op onze uitstapjes altijd wat zangnummertjes méenemen. Wan neer we hadden gedineerd gingen we in die zaal een aantal liederen zingen. Ik herinner me nog een keer, dat we naar Valkenburg gingen. We moesten 's morgens héél vroeg bijde kerk verzame len^ 6 uur. Eén van de leden - ik zal geen namen noemen - was er met. We wacht ten een half uur, en hij was er nog niet. We wisten, dat ie erg graag mee wou. We wilden dus niet zonder hem ver trekken. We reden naar zijn huis - en meneer lag nog te snurken! Hij moest zich nog scheren, wassen en kleden. Dus dat duurde nog wel een half uur! In de oorlog was het moeilijk om zo'n uitstapje te maken. Een bus was niet meer te krijgen. We probeerden bij een stalhouderij in Amersfoort een janple zier te huren, want we wilden in de Be tuwe kersen gaan halen. De stalhouder zei ons: „We hebben geen paarden die die reis kunnen volbrengen. Ze zullen er bij néér vallen, want ze krijgen niet vol doende te eten." Enfin, we gingen toen op de fiets. Nu waren dat niet zulke Deste fietsen.We hadden 15 tot 20 lekke banden onderweg! Gelukkig hadden verschillende koorleden reparatie- doosjes bij zich. 't Duurde dus héél lang voor we in de Betuwe aénkwamen. Er - Het koor bijeen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 LEUSDEN - Deze week starten wij een serie korte interviews, ge sprekjes zo u wilt, met de docenten in Leusden en Achterveld, die méé- doen met het kursusprojekt „latent talent". Zoals u weet worden de kursussen in dit kader alle verzorgd door in woners uit onze gemeente. De kur sussen worden gegeven in verschei dene in onze gemeente daartoe be schikbare ruimten. Ik noem u: schuur, schaapskooi en boerderij „Groot Krakhorst", bejaardentehuis ,,'t Hamersveld", het Groene Kruis- gebouw in Leusden-Zuid, „Don Bo- sco" aan de Dodeweg, de openbare school „De Wegwijzer", het voor malig Raadzaaltje in Achterveld. Een volledig overzicht van wéér wat plaats vindt, én een volledig over zicht van de maar liefst 62 kursussen, met de namen van de do centen, vindt u in de dezer dagen bij u thuis bezorgde folder. Vandaag een gesprekje met de do cente Spaans, mevrouw drs. N. R. Kol thof-Hemerova Het ligt in haar bedoeling, zo ver telt ze, om van start te gaan met twee groepen kursisten. Eén groep voor beginners en één groep, die de be ginselen van de Spaanse taal al onder de knie heeft, en met wie zij wil konverseren. „Ik werk met een nieuwe kursus," zegt mevrouw Kolthof. „Dus niet op de traditionele wijze, in de zin van woordjes en saaie grammatikale re gels uit het hoofd leren. De gramma- tika komt indirekt via de stof ter sprake. De grammatika wordt verwerkt in de verschillende leesstukjes, die we in onze leerboeken hebben! Als we in zo'n leesstukje nieuwe grammati kale problemen aantreffen, g^an we die problemen oéfenen, en we passen ze dan direkt in onze konver- satie toe." „De mensen hoeven dus geen les jes in hun hoofd te stampen en niet echt uit 't hoofd te leren? Veel mensen zien daar beslist tegenop." „Nee, het is de bedoeling, dat we zo gauw mogelijk gaan konverseren. Konverseren is voor de mensen het belangrijkste. In de eerste les begin nen we meteen met de konversatie." - In het vouwblad staat onder de titel „Spaans voor de vakantie": „U bent net terug van vakantie in Span je. U heeft ondervonden dat het kon- takt met de mensen met veel verder kwam dan: „Olé!" Welnu: profiteer van deze gelegenheid om tijdig en op een goede en plezierige wijze enige vaardigheid in deze taal te ontwik kelen." - „Ik werk al twee jaar met deze kursus, en de mensen zijn er enthou siast over. Ze hoeven ook niet echt te blokken en hard te leren." „Vertelt u eens iets over die lees stukjes. Wat voor inhoud hebben die?" „Die leesstukjes hebben alle be trekking op Spanje of Zuid- Amerika. Ze verhalen over de ge woonten, de geografie, de manier van leven, de kulturele achtergron den van deze landen. Omdat het Spaans bedoeld is voor de Nederlanders, die met vakantie of voor zaken naar Spanje gaan, wil ik een keer met hen naar de dokter gaan, boodschappen doen, een visite afleggen en dergelijke. Vaak hoor je de klacht: „Nu weet ik wel wat van de gramma tika, maar als ik in Spanje mijn boodschappen moet doen, sta ik met de mond vol tanden!" Daar wil ik dus op inhaken. Later wil ik met beginners sprookjes gaan lezen, korte verhalen, kranten, tijdschrif ten." „Wat gaat u met de meer gevor derden doen?" „Bij de meer gevorderden kies ik elke keer een nieuw onderwerp van konversatie. Men kan ook zelf on derwerpen kiezen: sport, politiek, schouwburg, wéar de interesse maar naar uitgaat. We kunnen ook een boekje bespreken. Men moet zich van tevoren enigszins op het onder werp vóórbereiden. Ik ga niet echt een overzicht van de graramatika geven. Als er zich echter, al konverserende, gramma tikale vragen presenteren, behandel ik die uiteraard. Met de gevorderden wil ik aan stonds kranten, boekjes en tijdschrif ten gaan lezen. Ik werk met dia-projektie en met een bandrecorder. Het nut van de bandrecorder is, dat de mensen niet alleen mijn stem horen, maar ook die van kinderen, oudere mensen, vrouwen en mannen uit verschillende delen van Spanje." „Wilt u iets zeggen over de aan schaf van de boeken?" „Voor de eerste keer neem ik de boeken mee. De mensen kunnen de boeken van mij kopen. Anders stuit je vaak op moeilijkheden. Men kan het boek niet krijgen. Men heeft het verkeerde boek meegebracht. Ik wil ook inlichtingen verstrekken over het aanschaffen van woor denboeken en dergelijke." „Wilt u tenslotte nog iets vertellen over uzelf en over uw opleiding?" „Ik ben een Tsjechische van ge boorte, en ben met een Nederlander gehuwd. Verscheidene jaren woon ik in Nederland. Sinds een jaar in Leusden. Ik heb al in Tsjechoslowa- kije Spaans gestudeerd. Ik bezocht twee jaar het Spaans-Portugees en Ibero-Amerikaans Instituut in Utrecht, waar ik in 1970 af studeerde. Ik ben nü bezig in het onderwijs. Ik geef op dit moment Spaans bij Philips in Hilversum en aan de Volk suniversiteit in Laren. Op de Volk suniversiteit werk ik met dezelfde kursus die ik hier bij „latent talent" wil geven. Verder ben ik als free lance tolk doende, en houd ik me bezig met vertaalwerk." - In het vouwblad staat onder de titel: „Spaanse konversatie voor ge vorderden": „Voor hen, die al enigszins met deze taal vertrouwd zijn is dit dé gelegenheid om nader kennis te maken met de Spaanse taal, gewoonten en ook letterkunde. Hun vèrworven basiskennis wordt uitgebreid, hun woordenschat groeit, de vaardigheid om zich in deze taal uit te drukken neemt toe." LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Leusden-c. heeft voor de eer ste helft van het komende seizoen al weer een heel gevarieerd aktiviteiten- pakket klaarliggen. Dames, die er wel iets voor voelen lid te worden of zo maar eens een avond je kennis te maken, kunnen nadere in lichtingen krijgen bij een van de be stuursleden M C. M v. Rij-v. Wijhe (pres.), tel. 42930, K. J. Schmidt- ten Hoopen (vice-pres tel. 41980; M. M. Goverts-v. d. Broecke (secr tel. 18592; J. Siderius-Velstra (2e secr tel. 33836; M. Powell-Wolf (penningm tel. 41582; J. R.v. d.Heu- vel-Hendriksen, tel. 51431. Het programma voor de tweede helft van 1976 ziet er nu als volgt uit: Woensdag 8 september: Fietstochtje naar kaasboerderij „De Weistaar" a d. Rottegatsteeg 6 te Maarsbergen. Hier kunt u kaas zien maken, proeven en eventueel kopen Vertrek per fiets om 8.50 uur vanaf rest. ,,De Mof" a d. Arnhemseweg te L.-z. Gaat u op eigen gelegenheid dan wordt u even voor half 10 aan de boerderij ver wacht Kosten van deze ochtend f 1,75 p.p. (koffie inbegrepen). De bedoeling is om half 12 weer thuis te zijn Woensdag 15 september: Bloemschik ken onder leiding van de dames Bak ker Sidenus U dient hiervoor mee te brengen een niet te diep schaaltje of bakje; thuis voorgeweekte oase; bodembedekkers, zoals coniferen- en ligustergroen en/of een stevig blad van een kamerplant; bloemen met een stevige steel; een schaartje of mesje en een oude krant U kunt op deze avond ook de resultaten van de hand- werkclub bekijken Mevr. Bakker zal u eens per maand weer met raad en daad advies geven bij het naaien, doch hier hoort u meer over op 15 september. Donderdag 14 oktober: Op deze avond hebben wij notaris Huisman uit Wou denberg bereid gevonden ons het een en ander te vertellen over huwelijks- goederenrecht en erfrecht Het be looft een interessante avond te worden, waar ook uw echtgenoot van harte wel kom is. Kookkursus: Wij hebben voor u een kleine kookkursus kunnen organiseren onder het motto ,,eet gezond" en wel op de dinsdagen 26 oktober en 2 novem ber en 9 november a.s. Deze worden gehouden in internaat ,,De Hohorst" a d. Heiligenbergenweg 5. De avonden beginnen om 8 u. precies en duren 2 uur De kosten voor deze 3 avonden bedra gen f20,- p.p. (dit is cursusgeld plus bijdrage in de huur van de keuken) Dit bedrag moet voor 1 oktober betaald zijn aan één van de bestuursleden. Opgeven voor deze cursus kunt u doen bij de secr. Op iedere avond moet dan nog ca. f2,- voor de ingrediënten be taald worden, dit hangt af van het aan tal deelneemsters Woensdag 17 no>ember: De huishou delijke Voorlichting ten Plattelande verzorgt een avond met het klaarma ken van hartige hapjes. Donderdag 16 december: Kerstavond Ditmaal verzorgd door Museum Boy mans uit Rotterdam, met het onder werp ,,Het Kerstgebeuren in de kunst." Alle bijeenkomsten zijn weer in de „Marcuskerk" aan de Asschatter- weg te L -c en beginnen om 8 uur, de zaal is echter open om kwart voor 8. Verder staat voor 1977 op het pro gramma, een avond over het Wereld natuurfonds, er komt een diëtiste van de Ned. Hartstichting ons het een en ander vertellen, een avond over de in- I richting van de keuken, enkele ex-J cursies en heel misschien een mode show van zelfgemaakte kleding, u ziet er is weer voor elk wat wils. j In provinciaal en kringverband zijr\ de volgende aktiviteiten. „Vrij spreken". Men heeft voor u een( cursus ..Vrij Spreken" georganiseerd Deze staat onder de bekwame leiding van de voordrachtskunstenares Aafje Top Dit keer zijn het 5 ochtenden,i waarop deze lessen worden gegeven) op 20 oktober, 3, 17, 24 november en I december a s. Het cursusgeld voor de gehele cursus is f20,- p.p. Tijd. 9 45-11.30. De eerste ochtend wordt gehouden in Driebergen in het Paulus- huis, Rijsenburgselaan 2. U kunt zich- opgeven bij de secr gaarne voor Jy oktober. Wintercursus handwerken: bestaande uit 4 lessen, is vastgesteld op de dins- dagen 21 september, 5 en 19 oktober* en 2 november. Kosten voor 4 lessen' is (15.- Tijdsduur van 10.00 tot 12.30? uur. Deze lessen worden gehouden in'; het „Trefpunt" te Bunnik. U kunt er Zaans stikwerk leren. Verdere inlich-| tingen krijgt u bij mevr Y. de Jong-, Meyer, Melafier 20, L.-c., tel. 42653. Maandag 4 oktober: Om 20 00 uur/ Lezing over „de Middenschool" sa-** men met de Ned. Ver. van Huisvrou-^ wen in Hotel Pays Bas te Utrecht.^ Dinsdag 5 oktober: Bezoek aan Bon-,/ da's proefbedrijf te Voorhout bij Lei-^ den Dit is een zeer interessante ex cursie naar een bedrijf waar 120 koeien f worden gemolken etc. U krijgt er na een kop koffie en de rondleiding een - koffietafel aangeboden. Kosten voor? deze dag zijn f 15,- p p (de bus inbe-.S grepen) U kunt nl vanat Utrecht bijv het Jaarbeursplein met de bus gaan,,v deze vertrekt om 8.30 en hoopt orrv ca. 17 30 uur weer terug te zijn. Heeft- u interesse dan kunt u zich opgeven, vóór 25 september bij de secr. Donderdag 7 oktober: Bezoek aan hettf' Historisch Museum aan de Kalverstraat'd te Amsterdam Wij vragen de deel-tf neemsters zich te verzamelen om half II bij het restaurant van dit museum.^ U kunt zich hiervoor opgeven bij mevr. D Kramer-Posthumus, Grienden SO,"* L -c tel 44436. Donderdag 14 oktober: Najaarsverga--/ dering te Vianen 1 Dinsdag 16 november: Landelijke ver-fl gadering te Utrecht. y U ziet ook in de prov. en in kring-, verband zijn er dit seizoen weer veel 1 activiteiten. Ook hierover nadere in-^f formaties bij het bestuur LEUSDEN/CENTRUM -Vrijdagaan-* staande kunt u uw oude kranten, tijd-* schriften en ook karton weer kwijt bij* „de Til". Vanaf 18.30 uur bent u daar* van harte welkom. De opbrengst vany deze inzameling is bestemd voor de 3 leden van de hobbyclub, die hiermee hun contributie betalen of het geldi opsparen voor de vakantieweken die1* elk jaar georganiseerd worden. 4 Als u zelf niet over vervoer be-tf schikt is een telefoontje naar ,,de Til" (033-41826) voldoende om uwf* overtollig papier kwijt te raken. Men - komt het dan bij u ophalen.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7