Pit- kollekte Ingezonden: Ingezonden: AUTO EN Mercedes Coupé VERKEER De Volkswagen Polo: Goed maar niet goedkoop. Audi 100 Toyota Corolla meest gemaakt. Matra Simca Bagheera Verloren en gevonden Gemeente Leusden LEUSDER KRANT - ALGEMENE INFORMATIE Wie ooit de illusie gehad zou hebben dat de Volkswagen Polo de ware opvolger zou wor den van de legendarische Kever moet nu - anderhalf jaar na de introductie van VW's kleinste model - toch ook wel tot andere gedachten zijn gekomen. Evenals de beroemde T-Ford is de Kever een historisch hoogtepunt geweest in de automobielgeschiedenis, dat waarschijnlijk nooit meer door een ander model kan wor den gehaald. De tijden zijn veranderd, het bouwen van automobielen is schrikbarend duur gewor den en het is vandaag aan de dag gewoon uitgesloten om een kleine auto nog goed koop op de markt te brengen. De gestegen materiaal- en loonkosten en de veel hogere eisen die aan techniek en veiligheid worden gesteld maken het eenvoudig onmogelijk de klant billijke kleine auto's aan te bieden. Volkswagen's jongste telg, de Polo bewijst dat overduidelijk. Al bij de introductie in maart verleden jaar bleek het nieuwe voor wiel-aangedreven autootje maar weinig goedkoper te kunnen worden afgeleverd dan de Golf en een poging van Volkswagen om met een uitermate kaalgeplukt basis model de prijs kunstmatig te drukken ont ketende zo'n storm van kritiek, dat die plan nen al snel werden vergeten. De Polo werd gewoon als een volwassen produkt op de markt gebracht en kostte maar een paar honderd gulden minder dan de Golf. Het voor 1977 thans gereed staan de modellenprogramma - nóg completer en luxueuzer uitgevoerd - islnmiddels opnieuw duurder geworden. Dé allergoedkoopste standaard POLO gaat f 10.997,- kosten, de Polo-extra, die verleden jaar nog f 10568,- kostte, is nu ruim f 1200,- in prijs gestegen, de POLO L, onderwerp van deze rij-impres- sie, kost thans f12522.-, praktisch even duur als de twee-deurs Golf (f 12.447,-). Op vallend is. dat die prijsstijging voor Volks wagen kennelijk minder belangrijk is dan de wens van de koper naar meer extra's. Zo is [een 50 Pk motor aan de modellen-serie toe gevoerd (i.p.v. de standaard 40 Pk), een L- uitvoering voor meer luxe en een speciale |GLS. In totaal is de Polo thans in acht ver- schillende uitvoeringen leverbaar. Met z'n halfbroertje de Audi 50 is de POLO in een jaar tijd al een bekende verschijning op de weg geworden. Z'n afmetingen (lengte 350 m, breedte 1.56 m) maken 'm natuurlijk uitermate geschikt voor het stadsverkeer. Daarbij komt, dat een wijd openslaande achterdeur en een gemakkelijk neerklap- bare achterbank de wagen tot een zeer praktisch en handig boodschappenautootje promoveren. Daar ligt natuurlijk voor een deel de kracht van deze POLO, die bovendien bewezen heeft zeer degelijk te zijn geconstrueerd, veel veiligheid wil bieden en bovendien uiterst economisch is te rijden, met weinig onderhoudskosten. Op prettig zittende, ruim verstelbare stoe- 'en hebben voorpassagiers in die POLO niets te klagen, maar arme oom of tante, die achterin de reis wil meemaken. Daar biedt de wagen echt onvoldoende beenruimte. Eigenlijk is die POLO dus een 2 2 autootje, maar wie dat van te voren weet kan zich dus nooit bedrogen voelen. Rijtechnisch is die POLO beslist een verras sing. De besturing is prettig en licht en het bijzondere veiligheids-aspect van een voor wielophanging met zelfcorrigerende stuur inrichting komt in panieksituaties bijzonder goed van pas. Dat stukje extra techniek zorgt er in de praktijk bijvoorbeeld voor, dat bij het remmen de wagen onder alle omstan digheden z'n koersstabiliteit houdt, zelfs als men in de berm terecht komt, of op onver wachte natte stukken wegdek. We kennen voorwielaangedreven auto's die juist onder dat soort omstandigheden heel anders reageren. Het hele rem-systeem van de POLO werkt trouwens uitstekend, de rem weg is kort en van fading is nimmer sprake. Voegt men bij die prettige, veilige besturing de uitstekende wegligging van de POLO, dan kan gerust gesteld worden, dat die nieuwe kleine VW een speels en handelbaar autoot je is, waar niemand eigenlijk ooit mee in de fout zou kunnen gaan. Vering en comfort in de wagen liggen op hoog peil, waarbij zeker vermeld moet worden dat alle modellen standaard zijn uitgerust met radiaalbanden. Met de introductie van de POLO heeft Volks wagen voor het eerst in haar geschiedenis een motor van onder de 1000 cc gebouwd. De exacte inhoud is 895 cc en dat impliceert dat men natuurlijk geen al te hoge prestatie van dit kleine vier cilindertje mag verwach ten. Belangrijk is een geringe acceleratie vandaag aan de dag niet zo, wel de accelera- tietijd van 80 tot 100 km voor het inhalen: Wij noteerden bijna 12 seconden. De top snelheid ligt bij de 40 Pk motor net iets onder de 130 km/uur. Daarentegen is die POLO-motor wel uiterst zuinig. Bij 80 km/uur kwamen we op een gebruik van 1 op 18,5! Bij 100 km/uur op 1 op 142 en in de stad - waar die waarschijn lijk het meest in gebruik is -1 op 13,6. Onnodig te zeggen, dat die motor op nor male benzine loopt en dat scheelt weer een paar centen per liter. Belangrijk kosten besparend is ook het geringe onderhoud aan de POLO. die daarnaast nog het voordeel heeft van de ingenieuse - eigenlijk exclusie ve - Volkswagen-computer-diagnose-test apparatuur. In een tijdsbestek van 20 min. kan daarmee de hele auto worden door gelicht en gecontroleerd op 80 vitale punten van wieluitlijning tot en met de motor. En zo'n test kost nog geen vier tientjes. Zulk goedkoop onderhoud, lage onderdelen- prijzen en brandstofverbruik staan bij die POLO lijnrecht tegenover de hoge aanschaf prijs Bij dit alles komt natuurlijk nog, dat de concurrentie in deze kleine klasse steeds heviger wordt en dat wellicht de toekomsti ge klanten steeds meer prijsbewust worden. Wie een POLO koopt, weet exact waar hij aan toe is en kan met de nu vergaarde gege vens zelf z'n keus bepalen. Dat die niet gemakkelijk is, blijkt bij een sumiere opsom ming van zo maar wat concurrenten zoals: "de nieuwe Ford Fiesta, de Renault 5, de Peugeot 104, de Audi 50 of VW's eigen Golf. Drie miljoen auto's zullen volgens recente marktonderzoekingen in 1977 in déze klas se in Europa worden verkocht. De strijd zal hevig zijn! POLO PRIJZEN: ind. BTW Polo N 40pk f 10.997.- Polo 40 Pk f 11.757.- Polo S 50Pk f 12.174,- Polo L 40Pk f 12522,- Polo LS 50Pk f 12.940,- PoloGLS 50pk f '.3.647,- PoloGLS 60Pk f 13.903,- ACHTERVELD - Bij de politie te chterveld, tel. 03425-1607 is als evonden aangegeven: Bos sleutels; zwarte damesfiets; rood etui met sleutels, erloren opgegeven: Pijp in lederen etui; 1 streng kralen. WEGGELOPEN Lapjeskat met rode lap op haar lin er oog. Ze heet Joris Ardennen 30, el 44477 Gevonden Rood kinderfietsje; blauwe metalen 1. waarvan één glas kapot is;zonne- 1 met blauwe glazen; bos sleutels; rmbandje; sleutel; gouden broche, por- emonnee; rieten tas; drie sleutels; ek; blauw/witte driewieler met één "dvat; abonnement van Paul Cirkel; nderzwembroek blauw, met bootjes lichtblauwe ceintuur; dekzeil van chtautö; tas met zwarte deken. Aan komen lopen en vliegen Duitse herder; zéér tamme blauwe rkiet; vier maanden oud zwart/wit esje. Verloren Bos huissleutels; sleutelring met e sleutels; bruine portemonnee met' Pieren en kleingeld, oranje zeil- ck, plastic tas met gymnastiekspul- lenvijf sleutels; leesbril met zwart montuur, gouden armbandje met naam plaatje zonder naam, oud zilveren arm bandje met donkerrode steen; licht bruine ceintuur, vervaardigd in Frank rijk, schakelarmband met de naam ..Jasperina' zes sleutels aan een bos; zilveren armbandje met inscriptieEs ther"; kinderbril, groen met tijger- montuur, acht sleutels aan een bos; blauw getinte aluminium bril; heren- horloge merk Pontiac met ingebouw de wekker, bos met drie sleutels; drie gebloemde multomappen; twee autosleutels in leren etui; damesbril met blauw montuur; schooletui met pen nen, scharen en potloden. Weggelopen of-gevlogen Vuilnisbakkenrashond, bruin met lang wit haar; hond kruising tussen Groenendaler en bouvier, lijkend op herdershond, bruine teckel; roodbrui ne Ierse setter, genaamd Sonja, met groene halsband; groen/gele parkiet; grijs poesje met roestbruine vlekjes. Inlichtingen over deze voorwerpen en dieren worden u gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid, Oude Rijksweg - Arnhemseweg, tel. 44444. Verloren Bromfietshelm, jongenspolshorloge, leren portefeuille met inhoud, twee kleurig bruin kinderschoentje maat 20 Weggelopen Zwarte hond, bruine hond, gestreep te rode kater. Gevonden Bruine portemonnee, kinderfietsje met drie wielen, rode leren honden halsband mei penning. Kerkdiensten LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk 9.00 u. ds Kelder, Ger 10.30 u ds Kooman, Herv., Bed. H Doop, 19.00 u ds Weernekers, Ger./Herv R.K. Kerk za. 19.00 u.; zo. 9 30 u. Hoogmis, 11.00 u Mis; 18.30 u Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk: 10.00 u.; ds Weernekers, Herv 18.30 u ds Roetman, Er- melo. Herv R.K Kerk Huize Don Bosco. za. 19 15 u zo. 10.00 u.: Hoogmis; 11 30 u. LEUSDEN-ZUID Geref. Kerk (vrijgemaakt): Dorps kerk- 8 15 uur en 16.30 uur: ds. W. Pouwelse uit Bergentheim ACHTERVELD R.K. Kerk: zaterdag 4 augustus aan vang 19.00 uur H. Mis, zondag 5 augustus aanvang 08.00uur H Mis; aanvang 10 00 uur Hoog Mis. Ned Herv. Kerk- zondag 5 augustus 09 00 uur Ds van End uit Lun- teren. Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen worden u gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Cen trum.. buro Zwarteweg 16a, telefoon 42885 (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) U kunt er niet omheem, dat tienduizenden jongens in militaire dienst zijn; 120 predikanten voor hen beschik baar zijn; 45 protestantse militaire clubhui zen in Nederland, Duitsland en de Ned. Antillenaanduizendengastvrijheid bieden; het vormingscentrum Beukbergen jaarlijks honderden militairen ont vangt, dit veel geld kost. Daarom wordt jaarlijks de PIT-kol- lekte gehouden. De opbrengst van deze kollekte is bestemd voor: - de aanschaf van bijbels in de heden daagse taal om aan de grote vraag te kunnen voldoen, - de vernieuwing en uitbreiding van het meubilair en spelmateriaal in de militaire tehuizen, - de financiering van het meubilair voor een nieuw te bouwen militair te huis op Curacao, - de noodzakelijke verbetering en aan passing van keuken en interieur van het vormingscentrum Beukbergen Honderdduizenden guldens zijn nodig voor deze projekten en voor het werk - van de krijgsmachtpredikanten, Burgerlijke standen LEUSDEN - Geboren: 22aug.: Eliza beth, d.v. G. de Kruijf en M. Melissen (Asschatterweg 223); 20 aug Björn Vincent, z v W A. Spijker en J. F. M. Vuijsters (Ereprijshof 7); 8 aug. te Amersfoort: Madeion Yolanthe, d.v. A. Bos en M. Veldkamp (Zilverreiger 17); 9 aug. te Amersfoort: Bastiaan Maarten, z.v. J M. Hoksbergen en Th. M. van den Hengel (Landweg 147); 9 aug. te Leidschendam: Daphne,Mi- lène, d.v A P L. Papöt en M. A. A. Janmaat (Landweg 161), 10 aug te Amersfoort: Erwin Bastiaan, z.v. Ch van der Wel en F. van Trigt(Ursuline- weg 2-B); 12 aug. te Amersfoort: Mi- cluel Maarten Hendrik, z.v. A. A. R. M. Vos en P. P. F. van Breemen (Zonnedauwhof 29) Gehuwd: 19 aug. G. J. van Kleinwee en H. E. van de Wetering; 20 aug. B. Klomp en J. Troeleman. Overleden: 18 aug Elisabeth de Hoog, wed. Hagemans, oud 75 jaar (Utrecht). DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 Mercedes Benz gaat volgend voorjaar de opvolgers van de huidige „kleine" Coupé's op de markt brengen. De wagens, leverbaar met 250 en 280 carburateurmotor en 280 inspuiter, zullen tijdens de autotentoonstel ling van Genéve worden geïntroduceerd. Van de huidige Coupé's, afgeleid van de „kleine" Mercedes, zijn inmiddels 66.000 exemplaren gebouwd. De produktie van dit model loopt eind van het jaar af. De SL- modellen blijven uiteraard normaal in pro duktie. DOOR FRED v. d. VLUGT In september komt Audi met een geheel nieuw type 100 op de markt. De wagen, ver krijgbaar in negen uitvoeringen met drie verschillende motoren, vervangt het huidige type 100. dat sinds 1968 wordt gefabri ceerd. De nieuwe Audi is een naar Europese begrippen grote wagen met een lengte van 4,70 meter, een breedte van 1,77 m en een hoogte van 1,39 meter. De wielbasis be draagt 2,685 meter, hetgeen exact één cen timeter meer is dan die van de voorganger. De wagen is leverbaar in tweedeurs zowel als vierdeurs uitvoering. Vijf volwassenen vinden er ruim plaats in, terwijl de koffer ruimte in staat is een forse vakantiebagage te verwerken. In principe wordt de nieuwe Audi 100 gele verd in drie verschillende uitvoeringen: De basis, de "L" en de "GL". De eerste twee typen in 2-d. en 4-d. uitvoering, het laatste type alleen met vier portieren. De verschillende uitvoeringen kunnen ver volgens worden geleverd met naar keuze een vier cilinder van 1,6 liter, een vier cilin der met een motorinhoud van twee liter en een vijf cilinder die 2144 cc meet. De laatste motor is volstrekt uniek. Nimmer tevoren bouwde een fabrikant een vijf cilinder in lijn benzinemotor. De 1,6 liter vierpitter is afkomstig uit de bekende Audi 80 c.q. VW Passat. Deze machine levert 85 DIN pk (63 kW) bij 5600 toeren. Het maximum koppel van deze motor bedraagt 12,4 mkg (124 Nm) bij 3200 toeren. De 1,6 liter motor stelt de ruim 1100 kg zwage wagen in staat een top te halen van 160 km/uur. De acceleratie van 0 tot 100 vergt 13,4 seconde. Het volgens de Duitse DIN-normen gemeten gebruik be draagt 1 11,2. De tweeliter viercilinder is afgeleid van de oude Audi 100 motor. Deze tweepitter is al eerder door VW-Audi-NSU gebruikt in de VW LT bestelwagen en in de Porsche 924. De motor is goed voor 115 DIN pk (85 kW) bij 5500 toeren. Het maximum koppel bedraagt 16,8 mkg (168 Nm) bij 3500 toeren. Met de tweeliter onder de kap de voorwielaangedreven Audi 100 goed voor 179 km/uur en een acceleratie van 0 tot 100 in 10,7 seconde. Topmodel wordt de 5E met een geheel nieuwe vijfcilinder motor met benzine-in- spuiting. Deze machine is ontwikkelt uit de 1,6 liter vierpitter. Hij heeft dezelfde boring, maar de slag is verlengd en er is uiteraard een cilinder toegevoegd. De inhoud van de vijfpitter is daarmee gekomen op 2144 cc waaruit de machine liefst 136 DIN pk's haalt bij 5700 toeren. Het maximum koppel van de zeer soepele motor bedraagt 18,5 mkg (185 Nm) bij 4200 toeren. Het inspuit- systeem is het bekende K-Jetronic van Bosch. Met de vijf cilinder voorin draait de Audi 100 een topsnelheid van 190 km/uur, ter wijl de wagen van 0 tot 100 trekt in 95 sec Het DIN-verbruik ligt bij 1 9,5. Voor de tweeliter machine is dat DIN-verbruik 1 10,4. Vanzelfsprekend is de Audi 100 een hoogst moderne wagen met uitstekende rij-eigenschappen en een grote mate van ingebouwde veiligheid. Zo zijn de kreukel- zones voor en achter voorzien van speciaal geprofileerde chassisbalken en is de passa- gierskooi extra versterkt. De brandstoftank ligt voor de achteras onder de achterbank. Op de veiligste plek in de auto dus. Het reservewiel is onder de laadvloer van de koffer aangebracht zodat het weinig nuttige ruimte vergt en als bumper dienst doet bij botsingen aan de achterzijde van de wa gen. Het is duidelijk dat de nieuwe Audi 100 een geduchte concurrent gaat worden van wagens als de Peugeot 504 en 605, de Renault 20 en 30 TS, de BMW vijf-serie en de „kleine" Mercedessen. Het laatste zal nog veel duidelijker worden wanneer in de niet al te verre toekomst de nieuwe Audi 100 ook met een dieselmotor zal worden uitgerust Maar eerst moeten we afwachten wat de nieuwe Audi's precies gaan kosten. Voor lopig geldt als richtprijs voor de goedkoop ste uitvoering ruim 19 mille. De vijf cilinder, die het qua vermogen en koppel gemakkelijk tegen de V6 van Peugeot, Renault en Volvo kan opnemen, zal gauw tegen de 25 mille gaan kosten. WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma. Lantink. Nunnik- hoven en Den Toom neemt dit weekend waar dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg 61, Leusden/ C., tel. 033-41210. Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur s morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur J. van Nieuwkerk, Galicië 41, tel. 033-44541. Spreekuur zaterdag pn zondagmiddag 14 uur. APOTHEEK: Zie onder algemeen. WIJKVERPLEGING: zr. Laudy, Burg. de Beau fortweg 4, Leusdeo/C., tel. 033-42081, b.g.g. tel. 033- 15818. Io de week volgend op dit weekend heeft zr. Laudy avonddienst. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind Dokterscentrale Amersfoort, tel 033 - 22000 VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevrouw A. Thuis- Paulussen en mevrouw C. Brink Bruyn, neemt dit weekeind waar: Mebr. Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelminalaan 18, Amersfoort, tel. 033- 10886, b.g.g tel. 22000.., Begin van dit jaar heeft Peugeot definitief de meerderheid van de aandelen Citroën in handen gekregen. Daarmee is Peugeot dus de baas geworden over Citroën, hetgeen echter bepaald niet wil zeggen dat Citroën nu in de toekomst maar precies die auto's moet gaan bouwen die Peugeot mooi vindt. Toch is de nieuwe Citroën LN die begin okto ber in Parijs wordt geïntroduceerd, niets meer of minder dan een combinatie van een Peugeot koetswerk en een Citroën mecha niek. Maar dat is het gevolg van het feit dat Citroën enkele jaren geleden, toen het bedrijf het faillissement in de ogen keek, om financiële redenen alle nieuwbouwprojekten stopzette. Alleen de CX, toen al bijna gereed, werd nog verder ontwikkeld. Zo raakte Citroën achterop en om nu toch binnen korte tijd met een nieuwe wagen op de markt te komen, is de LN gefabriceerd. De LN is in feite een vereenvoudigde uitvoe ring van de fraaie Peugeot 104 Coupé. In die Peugeot koets is echter het mechaniek van de Citroën Dyane geplaatst. Dat betekent dat de 338 meter lange mini wordt aan gedreven door een luchtgekoelde twee cilin der boxermotor van 32 pk die de wagen een De Toyota Corolla is voor het tweede achter eenvolgende jaar de meest geproduceerde auto ter wereld. Van dit type - ook in ons land zeer populair - zijn het afgelopen jaar 648.965 stuks gemaakt. De tweede plaats op de ranglijst wordt hoogstwaarschijnlijk ingenomen door de Russische Lada, waarvan er. als onze infor maties juist zijn, een stuk of 600.000 zijn gemaakt. Derde is de Japanse Sunny die bij ons beter bekend is als Datsun 120 Y. Van deze Datsun liepen vorig jaar 531.430 stuks van de lopende band. De Volkswagen Golf volgt op de vierde plaats op de wereldrang lijst. VW zag kans in één jaar 419.620 stuks van de Golf te produceren. Renault noteert een vijfde plaats met de R12 die goed was voor een produktie van 368.412 stuks Zes de is als eerste Amerikaan de Oldsmobile Cutlass met een totaal van 363314 stuks. Zevende is weer een Renault. Ditmaal de R5 met 339.609 stuks. Op de achtste plaats noteren we de Amerikaanse Ford Granada (in Nederland bekend als Ford Monarch) met een totaal van 336364 stuks. Negende is Honda met Civic waarvan er het afgelopen jaar liefst 328.107 zijn gemaakt. Op de tiende plaats volgt dan Chevrolet met 318.405 stuks. Het betreft hier de typen Impala, BelAir en Caprice. De grote Chevro let's dus. topsnelheid verleent van 120 km/uur. De acceleratietijd van 0 tot 100 km/uur ligt juist onder de 30 seconde. Het brandstof verbruik is uiteraard zeer laag bij een con stante snelheid van 90 km/uur verbruikt de LN één liter super op 16,9 kilometer. Het interieur van de LN is zeer eenvoudig gehouden. Het dashboard stamt uit de Peugeot 104 sedan en de stoelen zijn afkom stig van Citroën. Het achterbankje kan in twee delen naar voren worden geklapt om de bagageruimte van de driedeurs wagen te vergroten. Een hoedenplank ontbreekt De Citroën LN zal eerst rond de RAI volgend jaar naar Nederland komen. Een prijs is nog niet bekend, maar er mag worden verwacht dat deze naar de huidige maatstaven in de buurt van de tien mille zal komen te liggen - in de protestantse militaire club huizen, - in het vormingscentrum. Steunt daarom de a.s. PIT-kollekte in de week van 6 t/m 11 september. Indien u geen PIT-bus of intekenlijst wordt aangeboden: ons gironummer is 5163 t.n.v PIT te Rijswijk. Hartelijk dank! Contactadressen mevr. Spilker, Eikenlaan 50, Leusden-c.; mevr. Biel, Kon Julianalaan 46, Leusden-z Mag ik U allen, die de aangeboden af scheidsreceptie op Zondag 22 Aug. ge paard gaande met kado's, bloemen, planten, brieven en tekeningen van de kinderen tot een onvergetelijke middag heeft gemaakt, langs deze weg heel har telijk dank zeggen, 'k Vond het ontzet tend leuk kennis te maken met de fami lies die ik alleen van stem kende, de jongelui om me heen te hebben en oud-op-passers en -sters de hand te kun nen drukken. Nu straks nog de foto's, in het album geplakt dan heb ik een blij vende herinnering Woensdagavond kwamen Elleke en Monique nog even, zeiden dat ze nog wat geld over hadden van de receptie en daarom nog een bos bloemen kwamen brengen, ze hadden haast, moesten op passen!, dus gingen meteen weer weg. Ik ging de bloemen uitpakken om in de vaas te zetten, maar zag tot mijn grote verbazing dat er geen chrysal in het be kende zakje zat, maar .ik durf het haast niet te vertellen ƒ900.-! Nee, lieve mensen dit is toch te gek. Meteen de telefoon gepakt maar kreeg te horen dat dat echt voor mij was en dat er op de receptie niets van gekomen was. Als U, alle gevers en geefsters het goed vindt wou ik een gedeelte er van ge bruiken om een naaimachine te kopen, het overige krijgt t.z.t zeer zeker ook een blijvende herinnering en zal vaak terug denken aan de plezierige tijd die we met elkaar gehad hebben. Allen nogmaals heel veel dank en mis schien tot ziens! Uw C. Deenik-van Groll. De Matra Simca Bagheera dateert van 1973 en er is in de loop van de jaren heel wat aan die gave sportwagen verbeterd. Voor 1977 is dat proces van volwassen worden verder en zeer rigoreus voortgezet door de bou wers van de driezits sportwagen. De koets is ditmaal flink onder handen genomen met als resultaat een meer functioneel, stoerder uiterlijk. Voor en achter bepalen de strakke bumpers nu het gezicht van de Bagheera. Aan de zijkanten is het glasoppervlak ver groot en het interieur heeft wat aan ruimte gewonnen. Technisch is het remsysteem erop vooruit gegaan, evenals de vering. Het geluidsni veau is verlaagd door het toepassen van eefi langere eindoverbrenging (motor draait b|j gelijke snelheid minder toeren) en door h^f monteren van een verbeterd uitlaatsysteenj. Ook de nieuwe Bagheera is leverbaar in drié uitvoeringen. Het basismodel is voorziet van de 1294 cc vier cilinder die ook in di 1100 Special zit. De Bagheera S en de lux J- euze Courrèges hebben beide de 1442 cfc motor die ook in de Simca 1307/1308 staa|.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9