lubkampioenschappen e Eemelaar geslaagd Nieuwe recreatiezaal gebruik genomen bij in St. Joseph Bejaarden en zieken genoten van boottocht zondag concert Uitslagen klaverjassen Pico nu tweemaal per maand DWS get/ Nieuw seizoen KPJ Achterveld VERBOUWING NADERT VOLTOOIING BARNEVELDSEWEG KRIJGT EEN NIEUW WFGDEK Ons Genoegen LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 ACHTERVELD - In de week van 28 augustus tot en met 5 september be leefde de Tennisvereniging De Eeme laar weer een hoogtepunt Die week stond in het teken van de jaarlijkse clubkampioenschappen. Dankzij de organiserende commissie onder leiding van Nicolette Timmer kon het zeer beladen programma van ongeveer 130 wedstrijden op tijd wor den afgewerkt. Hoewel zaterdag de regen wel veel roet in het eten strooi de kon men, door op zondag wat vroe ger te beginnen toch het tijdschema aanhouden zodat alles op de geplande lijd eindigde. In het heren enkel werden acht spe lers geplaatst voor de kwart finale. Jammer was het dat Herman Timmer die ook voor deze kwart finale was ge plaatst hieraan door omstandigheden niet mee kon doen. Zijn plaats were ingenomen door Herman Haverkort. In deze kwartünale werd de clubkam pioen van vorig jaar Frank Krijger, door Hennie Kelder verslagen. Het was uiteindelijk Henk Eek die op sportieve wijze de beker wist te bemachtigen Hij versloeg Joop van Loenen met 4-6, 6-2 en 6-0. Inde finale versloeg Henk Eek met 6-0 en 6-1 Rob Lange- reis. Als Henk Eek zo blijft spelen z -.i het een hele tour worden om hem volgend jaar van de troon te stoten De dames van de Eemelaar hebben in de ochtenduren gestreden om de wisselbeker van het dames-enkel. De finale van dit dames-enkel die zater dag werd gespeeld ging weer tussen de twee zelfde speelsters als vorig jaar; Nicolette Timmer en Wil Jehee Wil Jehee die vorig jaar in Nicolette Timmer haar meerdere moest erken nen revancheerde zichdit jaar op voor treffelijke wijze. Zij won de finale met 6-1 en 6-3 Zoals het al meerdere malen voor gekomen is zorgden de heren dubbels voor het vuurwerk Dit waren o.a. Haverkort-Langereis en het dubbel Wessels en Eek Toch waren zij het niet die tot de finale doordrongen Dat waren de dubbels Wijnand Brink- Wim Groenewegen en Joop van Loe- nen-Piet Noortman. Deze namen in de halve finale heel wat minder risico's. Het dubbel Joop van Loenen en Piet Noortman won in de finale het club kampioenschap met 6-3 en 7-6 Bij het dames-dubbel werden Dime Beyneveld - Wil Sieuwe verrassend clubkampioen Zij onttroonden in de finale het damesdubbel Nicolette Tim- mer-Wil Jehee met 7-6 en 6-3. De gemengde dubbels waren samen gesteld uit echtparen en samengestel de duo's. De echtparen konden het tegen de samengestelde duo's niet bolwerken en werden in de kwartfinales uitee- Jehee ontvangt haar eerste prijs uit handen van voorzitter J. Ochse en de wedstrijdleidster. ACHTERVELD - Vrijdag jl. was het voor het bestuur, de directrice, de bewoners en het personeel van Huize St Joseph te Achterveld een heuglijke dag De nieuwe recreatiezaal werd in gebruik genomen. Om ongeveer 15.00 uur was het zuster Silvia die alle aan wezigen, waaronder enkele bestuurs leden en de bewoners van het huis en van Sinecura toesprak. Tijdens haar toespraak bracht zij dank uit aan het bestuur voor de fijne samenwerking. „Het heeft ons slapeloze nachten be zorgd, doch nu plukken wij de vruchten er van," zo zei hij. Ook bracht hij dank uit aan de heer en mevrouw Hoefkens, die gezorgd hadden dat alle gordijnen en wat daarbij behoorde, werd opgehangen, zodat toch alles op tijd klaar was. Het was wel jammer dat de lampen nog niet hingen, doch die waren deze morgen pas aange komen. Een bijzonder woord van dank kreeg ook de heer Schat, de architect die zich volledig hiervoor had ingezet Zuster Silvia zei zeer dankbaar te zijn dat de bewoners tijdens de verbouwing die nu zijn einde nadert, ondanks veel on gemak, nimmer hebben gemopperd en er steeds de fijne sfeer is gebleven waar huize St Joseph zo om bekend staat. Na zr. Silvia was het de pastor van het huis, de heer W. Groensmit, die enkele woorden sprak Ook hij bracht de fijne onderlinge sfeer naar voren. ,,Als je ziet wat zr. Silvia, de zusters en het overig personeel presteren hier in dit tehuis, dan besef je pas goed wat Christelijke naastenliefde is, voor al om oudere mensen een goede ver zorging te geven," aldus de pastor. Als voorzitter van het bestuur sprak ook pastoor Janssen een kort woord Ook hij bracht de verdienste van zuster Silvia en het overige personeel naar voren. Hij wees er voorts op dat men nu wel een zaal had, maar men aan zo n prachtige zaal niets had als de bewoners er niet kwamen. Hij hoopte daarom ook dat de bewoners van het huis en van Sinecura hier heel wat genoeglijke uurtjes zouden doorbren gen. De nieuwe recreatiezaal, die m ver band met de algehele verbouwing en modernisering van St. Joseph een heel nieuw aanzien heeft gekregen is een gezellige en warm ingerichte zaal Er is een barretje in aangebracht en ook een televisiehoek. De tafeltjes en stoelen zijn zodanig geplaatst dat men met een groepje gezellig kan keuvelen, doch ook in zijn eentje rustig zijn krantje kan lezen. De verbouwing en modernisering van St. Joseph nadert zijn einde. Gelukkig zeggen allen, het heeft nu lang genoeg geduurd. Doch als men ziet wat er mede onder leiding van zuster Silvia is gepresteerd komt men tot de ontdekking dat huize St. Joseph bij een van de modernste uit de om geving gerekend kan worden. ACHTERVELD - Hetgeweerschieten op de buitenbaan van Ons Genoegen is weer afgelopen. Na de laatste wed strijd op de buitenbaan is men inmid dels weer begonnen met het K.K. schieten. De einduitslag van het G.B. schieten *as 1. J. van Rossum 941 pnt 2. P van Nimwegen 924 pnt 3 J.E. van Hamersveld 904 pnt 4. H.J. van Nimwegen 894 pnt 5. W J. Lagerweij 892 pnt 6. F Koenen 865 pnt 1. G. Schimmel 860 pnt 8. W v.d Kletersteeg 818 pnt 9 T. Vos 812 pnt 10. W. Voskuilen 807 pnt 11. M Pothof 789 pnt 12. J Kommer 783 pnt 13 A. Daatselaar 765 pnt 14. A Vlug 733 pnt 15. J.J. van Hamersveld 693 pnt 16. H. Hols 642 pnt De uitslag van de eerste ronde K.K. schieten was: 1. H. Hols 49 pnt 2 J. van Rossum 49 pni 3. P van Nimwegen 48 pnt 4. B. Voskuilen 47 pnt 5. A Daatselaar 45 pnt 6. H.J. van Ruitenbeek 45 pnt 7. W.J. Kommer 42 pnt 8. G. Valkengoed 40 pnt 9 J.J. van Hamersveld 40 pnt 10. W. v.d. Kletersteeg 39 pnt 11. J. van Hamersveld 38 pnt 12. A. Vlug 38 pnt 13. M Pothof 38 pnt 14. F. Koenen 38 pnt ACHTERVELD - Bij de in de Hes- senkar georganiseerde klaverjas wed strijd, welke was bedoeld als voor- Proefje op het komend seizoen waren deelnemers aanwezig. De uitslag was: 1 J te Roller 4755 pnt 2. H. v.d. Berg 3. H Vos 4 H. v.d. Goes 5 M van Wienngen 7. Mevr. Steenbeek 8. G. Smal 9. T. van Bergen 10 K Jonkman 11. Elly Smink 12. J v.d. Berg 13. F Kerkhof 14. Mevr. Turan 15 J. van Rossum 16 G Horst 4672 pnt 4663 pnt. 4661 pnt 4660 pnt 4563 pnt. 4508 pnt. 4435 pnt 4413 pnt. 4383 pnt. 4373 pnt 4351 pnt 4306 pnt 4279 pnt. 4194 pnt. ACHTERVELD - De jongensclub Pico die in het begin van dit jaar van start is gegaan en een succes is geworden, gaat aan het winterprogramma begin nen Donderdagavond 9 september om 19 00 uur gaat Pico van start met een gezellige knutselavond. Het zal echter met bij één avond in de maand blijven, zoals het in het begin het geval was In het vervolg zal er tweemaal een avond in de maand worden georgani seerd en wel de 2e en 4e donderdag van de maand. Uit de reakties is Pico zeer goed door de jeugd ontvangen en de leiders hopen dan ook dat er weer net zoveel deelnemers zullen zijn als het afge lopen seizoen. Mogelijk is men wel even geschrokken van de vastgestelde contributie. Doch als men bekijkt welke kosten er gemaakt moeten worden om alles voor elkaar te krijgen en ma teriaal aan te schaffen dan is dat zeker niet hoog Tevens leert men er het een en ander Ook is er een subsidie-aanvraag in behandeling die, als deze wordt toegewezen, het een en ander zal kunnen verlichten. Het jaarplan zal zo vlug mogelijk worden bekend gemaakt, doch moet eerst nog worden goedgekeurd door de Stichting Jeugdraad Leusden die een enorme steun voor Pico is De winnaars en winnaressen van de eerste prijzen met rechts de wedstrijd leidster. schakeld Dime Beyneveld met Wim Groenewegen en Wil Sieuwe met Piet Noortman waren de dubbels die het in de finale tegen elkaar moesten opne men Dit werd een zeer spannende fi nale waarin Dinie Beyneveld en Wim Groenewegen uiteindelijk de overwin ning behaalden met 6-2 en 6-0. Tijdens een van deze wedstrijden deed zich nog een vermakelijk voor val voor. Wim Groenewegen kreeg een bal toegespeeld die hij goed wist op te vangen. Echter tot ieders verbazing was de betreffende bal nergens meer te vinden. Tot de zeer verbaasd om kijkende heer Groenewegen tot de ont dekking kwam dat de bal in de drie hoek van zijn racket was blijven vast zitten Ook werd er nog een verliezersron- de gespeeld. Dit was voor de dames en heren die in de eerste ronde bij het enkel spel reeds werden uitge schakeld. Bij de dames was het Lieke Bock die met 6-4 en 6-2 Hester Ben net de meerdere bleef terwijl Herman Timmer bij de heren beslag op de eerste plaats wist te leggen. Timmer won van Dick Edzes met 2-6, 6-4 en 7-5. Na de prijsuitreiking door de voorzit ter Jan Ochse bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen om na te babbelen over de gespeelde wedstrijden Het is een week geweest waarop men met plezier terug kan zien en waarbij wel gebleken is dat het spelpeil bij velen van de spelers en speelsters omhoog is gegaan. ACHTERVELD - Door 84 zieken uit Leusden en Achterveld was reeds en kele weken verlangend uitgezien naar zaterdag 4 september. Dat was de dag dat zij hun jaarlijkse Zonnebloem- boottocht met de Alex van Waaiy$u|rg zouden maken,..- - Ook dit jaar was de algehele leiding weer in handen van mevr. Oude Ege- brink van de Zonnebloem afdeling Leus- den en mevr. Kerkhof van de Zonne bloem afdeling Achterveld De heer van de Pinhut Ruud van Lierop was weer reisleider. Nadat iedereen aan boord was werd om ongeveer 8.30 uur met de reis aangevangen. Via de Eem ging men in de richting van het Veluwemeer. De bedoeling was te varen naar Harderwijk Doch door onvoorziene omstandigheden is men niet tot Harderwijk gekomen. Ter hoog te van Nulde wefd weer rechtsomkeert gemaakt. Vrij direkt na de afvaart werden alle aanwezigen door mevr. Oude Egebrink van harte welkom geheten. Buiten de zieken werden ook de genodigden harte lijk verwelkomd. Dit was in de eerste plaats de arts Koch uit Achterveld. Hij werd die dag geassisteerd door twee v rpleegsters, mevr. Van der Goes feu mevr Verkade. Hierna werden in volgorde genoemd pastoor Jansen uit Achterveld, die zou voorgaan in gebed, hierbij ook geassisteerd door dominee Jansen uit Leusden, die met zijn echt genote aan boord was. Vervolgens de heer en mevr. Van den Hengel uit Ach terveld, die meegingen namens de P C I. Gelukkig dat de P.C.I. er is. Als men van de Zonnebloem in geld nood verkeert is er gelukkig nog al tijd de P.C.I. Het volgende welkomst woord was voor de heer en mevr. Van Eijnden uit Leusden Mevr. Van Eijnden leidt al heel wat jaren de bejaarden- soos in Leusden en als dank daarvoor deze uitnodiging om mee te gaan. Ook de heer en mevr Valkonet uit Leusden werden niet vergeten De heer Valkonet zou de heer Van Lierop bijstaan bij diens zware taak. Pastoor Ten Bekke uit Leusden was zeer verheugd mee te mogen als nieuwe pastoor van Leus den, Ook de kapitein en zijn vrouw werden niet vergeten. Als laatste werd welkom geheten de reisleider, de heer Van Lieropuit Ach terveld. Als laatste werden Jan Blom die de muziek verzorgde en alle mede werksters en medewerkers welkom geheten Hierna sprak de heer Valkonet een kort woord Hij was zeer dankbaar een uitnodiging voor deze vaart te hebben mogen ontvangen. Hij bracht ook de dank uit namens de andere genodigden. Om zijn dankbaarheid te laten blijken gaf de heer Valkonet nu reeds een geldelijke bijdrage voor het eerste rondje van de volgende reis. Hierna werd er koffie geserveerd, die was geschonken door Dorlas uit Amersfoort en cake gepresenteerd, die was gebakken door dames uit Leusden Daar velen deze morgen vroeger uit hun bed hadden gemoeten dan men ge wend was liet men zich de koffie zeer goed smaken Tijdens de vaart werd door de heer Van Lierop het een en ander uitgelegd over de vaarroutes en over hetgeen er zoal te zien was. Niet iedereen had hier nu direkt be langstelling voor Er waren er die meer belangstelling voor het kaartspel had den. Tussen het koffiedrinken en het borreluurtje werd men voorzien van versnaperingen Er was voor elk wat wils ook voor degenen die geen suiker mochten gebruiken. Het fruit dat op de tafeltjes stond was geschonken en verzorgd door de kinde; cn van de school Kinderland uit Leusden. Een geste die door allen zeer op prijs werd gesteld Inmiddels was het tijdstip voor het borreluurtje aangebroken. Onder ge zellig gebabbel genoot men van de vaart en het borreltje of van de door V de Iglo geschonken Jus d'Orange. Ook werd er tijdens het borreluurtje een rokertje aangeboden. Verder werd er een verlotinkje gehouden van een aan tal geschonken busjes fruit. Rond 12 00 uur was het tijd om de inwendige mens wat te versterken Eerst kreeg men een overheerlijke kop soep, welke gra tis was verstrekt door het Hamers veld". Na de soep volgden de belegde broodjes. Na de lunch legde de heer Van Lierop zijn microfoon neer en stopte Jan Blom met de muziek. De tijd voor het rustuurtje was nu aangebroken Er waren voldoende bedden aan boord en hiervan werd dan ook ruimschoots ge bruik gemaakt Na het rustuur kreeg men weer koffie, thee of iets anders en werden er gratis loten uitgedeeld. Er kwamen heel wat gelukkige winnaars uit de bus die een leuke prijs wonnen. Ook de medewerksters en medewer kers waren niet vergeten Ook zij mochten een surprise uitzoeken De surprises waren geschonken door de handwerkclubs uit Leusden en Achter veld. Daar de prijzen met de verloting niet allemaal waren opgegaan werd er nog iet s bedachtDe heer Van Lierop vroeg wie een bepaald voorwerp bij zich had. Werd dit voorwerp getoond dan kreeg men de prijsjes De vreemd ste voorwerpen werden gevraagd Doch men stond er nog van te kijken wat men nog allemaal bij zich had Al varend was het inmiddels 16.30 uur geworden Tijd om weer wat te eten. Men kreeg een slaatje voorge schoteld Deze waren verzorgd door de heer P van Uhm uit Achterveld. De slaatjes waren opgemaakt met 150 eieren, die door drie bewoners uit Leusden waren geschonken. Tijdens het diner werd aan vier dames een achtereen als medewerkster waren meegeweest Dit waren mevr. Van Opijnen uit Leusden en de dames Van den Hengel, Bothof en Kerkhof uit Ach terveld. Ook werd nog even aangetipt dat de 75-jarige. mevr Steenkamp in 1975 kans had gezien om 700 zonne bloem lóten aan.de man te brengen. Hoewel het kort na de middag was gaan regenen hield men aan boord toch de stemming er in Dit was zeker niet in het minst te danken aan de reis leider Van Lierop met zijn praatje en Jan Blom met zijn muziekje. Zo naderde ook deze dag weer het einde van deze Zonnebloemboottocht Om ongeveer 18.00 uur werd er weer afgemeerd aan de Eemkade te Amers foort Daar deelde Ruud van Lierop nog mede dat er nog een verrassing was. Dit bleek de muzikale ontvangst te zijn door het Achterveldse muziek korps D W S met de majorettes en de drumband Een geste die door ieder een zeer op prijs werd gesteld. Zo pratend met de patiënten blijkt dan de grote dankbaarheid van deze men sen voor hetgeen de Zonnebloem voor hen doet. Een woord van waardering voor deze mensen die hun vrije tijd opofferen voor hun zieke medemens. Zeker mag hier genoemd worden de heer Van Lierop die met zijn praatje en uitleg over de reis ook veel heeft bijgedragen tot het slagen van deze dag Zeker mag men Jan Blom niet vergeten die met zijn muziekje de stemming ver hoogde. De beide leidsters, die weken van- tevoren bezig zijn om alles te organi seren, is men zeker heel veel dank verschuldigd Blijft nog te vermelden dat alle tekeningen die bij de Achter veldse Zonnebloemafdeling waren in geleverd op de boot waren opgehangen. Reisleider Van Lierop deelde na de reis mede weer blij te zijn geweest deze dag te hebben mogen meemaken. Dankzij de ervaring vorig jaar opgedaan was het hem wel wat makkelijker af gegaan. Hoewel het ook nu weer ver- ACHTERVELD - Als de weersom standigheden het toelaten zal de Ach terveldse muziekvereniging ,,Door Wilskracht Sterk", zondag 12 septem ber een zondagsconcert aanbieden aan het Achterveldse publiek. Het ligt in de bedoeling om na de H Mis van 10.00 uur voor iedereen die er van wil genieten een half uur tot drie kwartier een concert te geven op het gazon voor de kerk. Het zal onder leiding staan van de dirigent de heer F. H. Reijnen. Het te spelen programma zal bestaan uit lichte gezellige muziek, waaronder de mars Bergkristal, een Egerlander, die bij vele toehoorders zeker herinne ringen zal oproepen aan een vakantie in Duitsland of Oostenrijk Ook kan men getuige zijn van de uitstekende muzikale kwaliteiten van de trompetgroep in het stuj Three Jolly Trumpets Ook de trombone groep zal zijn beste beentje voorzetten in het stuk Trombonella, waarin deze groep een duidelijke solo heeft. ACHTERVELD - Ook voor de Ach terveldse afdeling van de KPJ staat het nieuwe seizoen weer voor de deur Dinsdag 14 september zal om 20.00 uur de openingsvergadering van het nieuwe seizoen worden gehouden in de zaal bij Jan Voorburg. Bij deze openingsvergadering zal men kunnen waarnemén dat er in het bestuur wel het één en ander veran derd is Antoon Hak die twee en een half jaar voorzitter is geweest zal men er niet meer zien. De militaire dienst noopte hem om als voorzitter heen te gaan Zeker een verlies voor deze KPJ Antoon was in de tijd van zijn voorzitterschap zeer actief Toen hij het voorzitterschap aanvaardde telde de Achterveldse afdeling slechts 65 leden Bij zijn afscheid was het leden tal toegenomen tot 110. Ook op ander gebied zoals het organiseren van eve nementen e.d. telde hij goed mee Wim van den Hengel en Bert de Vet te moesten door omstandigheden het bestuur verlaten Middels een ver kiezing is het bestuur weer aangevuld en heeft als nieuwe voorzitter gekre gen Harrie van Middelaar. Als pen- ningmeesteresse zal nu optreden Ma- riette Wouters en als nieuw bestuurs lid Hans de Vette. Tijdens de openingsvergadering op dinsdag 14 september zal bekend wor den gemaakt wat er in het komende winterseizoen georganiseerd zal wor den. Verder zal de avond worden ge vuld met een bingo die onder leiding zal staan van de welbekende heer Kuij- pers. Er zullen die avond veel prach tige prijzen te winnen zijn Het be stuur hoopt dan ook op een zeer grote opkomst, zoals men dat de laatste tijd steeds gewend was. ACHTERVELD/S'. JTENBURG - De Barneveldseweg het verlengde van de Hessenweg tussen Bameveldse Beek en Hogeweg - wordt binnenkort geasfalteerdDe voorbereidende werk zaamheden beginnen op maandag 13 september Tijdens de werkuren zal het verkeër met behulp van lichten worden gere geld. Naar verwachting zal de eigent- lijke asfaltering plaatsvinden in de week van 4 tot 9 oktober. banden wel wat rust nodig hadden walIs de dankbaarheid van de zieken edn grote beloning voor hem Terugkijkend op deze dag diedankzjj de Zonnebloem kon worden georgani seerd kunnen mevr. Oude Egebrirck en mevr Kerkhof met de verpleegsters, de helpsters en helpers, de geeste lijken en de arts, terugzien opeenzeét geslaagde dag en zien zij het werfc van weken van voorbereiding beloonjj

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7