75 jaar KNVB-afdeling Utrecht Met 10 man won Roda za.) van 11 panters Laatste oefenwedstrijden Roda (zat.) mede op kop Fietstocht trok ruim honderd deelnemers HOCKEY Schaken C PORT °QURSJEF leusden/centrum - Id Voetbal", het weekblad vao de knvb - deling Utrecht, waarin o.m. deLeus- ,nse voetbalclubs spelen, werd zeer >el aandacht besteed aan het 75-jarige ■staan van deze organisatie. En te- icht, dachten wij, want daar wordt ekelijks toch maar gezorgd, dat ruim ).000 voetballers speelgelegenheid >bben. Daarom richten wij ditmaal ize schijnwerpers op de afdeling U- echt In 1894 ontstond de wenselijkheid, of eter gezegd de noodzaak om ter be- artiging van de belangen der clubs het z.g. ..lagere voetbal" te komen jt de oprichting van regionale voet- albonden. Amsterdam, Den Haag en otterdam opende de rij, die thans 20 organisaties omvat. Op 5 juli 1901 werd de Utrechtse Provinciale Voet bal Bond in het leven geroepen met voorzitter A.J. Kroon, vice-voorzit- ter C. C. van Helsdingen,-secretaris L R Sinninge en penningmeester H. J. Stomps als eerste dagelijkse bestuur De UPVB begon met 10 verenigingen, 12 elftallen en circa 200 leden Dat het een zeer gezonde onderneming was blijkt uit het feit, dat zij thans bestaat uit 626 clubs met 445 elftallen en ruim 80.000 leden en gezien de momenteel aan de gang zijnde stormachtige groei van het zaalvoetbal zal het bij deze aantallen niet blijven. De eerste bestuursleden deden alles zelf. De thans zitting hebbende ploeg met voorzitter E.vd Kaa(vanaf 1964), 2e voorzitter B. Kamphorst (vanaf 19711, secretaris E J v.d Pol (vanaf 1954), penningmeester A.M. v.d Mis pel (vanaf 1974) en een achttal mede bestuursleden heeft hulp en bijstand van 12 beroepskrachten, 304 commis sieleden, 131 consuls en 935 scheids rechters en rapporteurs. Het kleine plantje is uitgegroeid tot een respec tabele boom. De regionale en plaatse lijke bonden waren zelfstandig maar hadden een zeer nauwe binding met de NVB (sinds 1929 KNVB) In 1940 vond de fusie plaats tussen de diverse voet balbonden en kregen wij naastdeKNVB (in de oorlogsjaren weer tijdelijk NVB) de 20 onderbonden als KNVB-afdelin- gen en zo werd de PUVB de afdeling Utrecht. In de beginjaren van de PUVB hadden de bestuursleden maar een (zeer) korte tijd zitting, heel vaak van niet meer dan een jaar Later werden die perioden langer en de recordhou der tot heden was wijlen J.C Vertho- ren, die meer dan 50 jaar bestuurslid (waarvan 43 jaar als penningmeester) is geweest. Vermeldenswaard is ook, dat H.J. Makkink, één der oprichters van de PUVB en voorzitter van 1902 tot 1904 en van 1916 tot 1920, alsmede secretaris van 1906 tot 1909, nog steeds in leven is In het dagelijkse bestuur van de PUVB resp. afdeling Utrecht heeft de huidige voorzitter E. v.d. Kaa (12 dienstjaren), die per 13 november a.s. om gezondheidsredenen zal aftreden, 10 voorgangers gehad, waarvande heer H.J Makkink twee perioden (plus 3 haar secretariaat) en de heer J A W Gratens eveneens tweemaal. De heer B. Kamphorst is als vice-voorzitter de 19e in de rij. De heer A.H. Har- tennk bekleedde deze functie twee maal en was van 1905 tot 1909 voorzit ter en de Achtervelder A.P.G.M. Kers- tens was waarnemend voorzitter van 1964 tot 1971. Huidige secretaris is de heer E. J. v. d. Pol (reeds 20 jaar). Er gingen hem 12 vóór, w.o. A.J Bouwens met twee perioden. De heer H.W. Coenen was tweemaal penning meester (en een paar jaar secretaris) en met de tegenwoordige schatbewaar der meegerekend (A.M. v.d. Mispel) hebben 12 functionarissen het finan ciële beleid gevoerd bij de 75-jarige afdeling Utrecht 5ls LEUSDEN/CENTRUM - DatSVPniet iltijd de Franse vertaling is van AUB alstublieft), ervoeren wij op het Bur gmeester Buiningpark. Daar beteken- ie zaterdag die lettercombinatie Sport fereniging Panter. Maar panters kon- ïen wij de personeelsleden vandeVee- iendaalse sigarenfabriek met dienaam liet direkt noemen. Eerder speelse loesjes, die alleen in het eerste half- ur leuk combinerend en wat sterker id Roda over het grasveld dartelden. leLeusdense strategie zat knap in el- ;aar. Met de harde wind meespelend eten de roodzwarten de panters flink ikomen om op gepaste tijden met :ounters lekker uit te halen. Even Ireigde verwarring in de Roda-ploeg ien Sjoerd Heynes na een kwartier 'eblesseerd raakte en vervangen moest forden door George Nieuwenhuis, maar lat was slechts tijdelijk. In de 21e minuut kwam weer zo'n counter en Henk van Laar zette heel SVP voor aap en op een 1-0 achter stand door de uitval beheerst af te ronden met een harde schuiver net buiten het bereik van de vergeefs te genstribbelende Veenendaalse goalie. De voorsprong gaf de Leusdense ploeg ook wat meer rust in de gelederen en met het verstrijken van de eerste speel- helft werden de roodzwarten sterker Na de hervatting beheerste Roda het spel helemaal en toen Henk van Laar in de 13e minuut van links de bal pre cies op maat voorgaf, had Fred de Smalen weinig moeite om de stand op 2-0 te brengen. Roda leek op rozen te zitten, maar was er nog lang met, want na het incident met de verdwe nen ballen kreeg de wedstrijd nog een heel ander verloop Halverwege de tweede helft schoot de driftig aan vallende Leusdense voorhoede kort achter elkaar de beide aanwezige bal len in het struikgewas vol doorns achter het SVP-doel. Ruim 5 minuten .duurde het voordat de eerste knikker weer terecht was en in die periode moet scheidsrechter G Lunenburg het in zijn korte broek knap frisjes gehad hebben De tot dan toe goed leidende arbiter verloor de greep op het spel en de wedstrijd kreeg een wat on vriendelijk karakter door de niet al tijd even begrijpbare beslissingen. Bert Rijnders (Roda) werd 25 minuten voor afloop naar de kleedkamer verwezen. Wat er precies gebeurde was door de melee van spelers met te zien, maar Bert was het haasje Zijn aan voerder Ron van Ooyen liep bij het protesteren tegen de scheidsrechter lijke beslissing een officiële waar schuwing op Met 10 man verder spe lend kreeg Roda het wel wat moei lijker, maar echt gevaarlijk werden de panters slechts zelden en dan stond Roda's achterhoede met doelman Buunk aan het hoofd paraat. Een minuut of 10 voor het einde werd Rijk Rijnders (voorzichtigheidshalve?) nog vervan gen door Loek Brinkhof, maar de 2-0 stand veranderde niet meer. Vier pun ten uit de eerste twee wedstrijden kan Roda-zaterdag 1 vanavond op de ju- bileumreceptie het bestuur aanbieden met de letters svp. LEUSDEN-CENTRUM - Wie het schaakspel uitgevonden heeft kan ik u niet vertellen. Trouwens, daarover be staat ook in de schaakwereld nogal wat verschil van mening. Aangenomen wordt, dat het soel is ontstaan in de 4e of 5e eeuw in het oude India. Daar was eens een koning, die zich stierlijk ver veelde. Dat gebeurde in die jaren wel meer, maar deze koning wilde tenminste wat (laten) doen om in zijn vrije tijd en/of snipperdagen met iets bezig te kunnen zijn Daarom liet hij door een van zijn onderdanen het schaakspel uitvinden. Dat werd mij al thans voor waarheid verteld en ik heb geen reden om daarover twijfel te heb ben. Vanuit India kwam deze nieuwe bezigheid via China en de Arabische landen naar Europa en zoals u heeft kunnen constateren (een zekere Max Euwe is zelfs wereldkampioen ge weest) ook naar Nederland en o.m. Hamersveld, waar een kleine 30 jaar geleden de schaakclub ,,de Toekomst" opgericht werd. Hamersveld werd Leusden en de Toekomst veranderde haar naam in .Schaakvereniging Leusden", thans een bloeiend bedrijf met een 70-tal le den, waaronder twee dames. Dit laatste lijkt weinig, maar in vergelijking met het belendende Roda (ruim 600 leden en op dit moment geen actieve speelsters) toch echt niet zo gek al lijkt het mij voor de dames wel gezelliger als er nog een paar Leusdensen de weg zouden vinden naar de club van voorzitter Joop van Santen. Dat er voor hen heus wel eer valt te halen heeft de echtgenote van de heer C. M. Hooyer onlangs bewezen. Zij mag in de a.s. huiscompetitie een klasse hoger spelen dan haar betere helft. Dat was even ter zijde, want er is meer vreemds aan het schaken. Neem alleen al de benaming scha ken". Daarbij denk ik meer aan een soort diefstal van een geliefde maar goed, ik ben geen schaker. En wat denkt u van schaakbord of van -stuk? Bij mij op tafel heeft een bord een heel andere vorm om van het begrip ,,stuk" hele maal maar te zwijgen. En dan de attri-< buten bij het schaakspel. Ik ben royalis tisch genoeg om dekoning" te erken nen als het voornaamste stuk op het bord, maar waarom wordt de koningin veel vaker gewoon een dame ge noemd9 Is het omdat een koningin altijd een dame is en een dame bijna nooit koningin? Dat de figuren, die bij de beginstand in de hoeken van het bord staan, toren of kasteel worden genoemd, kan ik nog volgen, maar een loper lijkt meer op een schuiver en de paarden zijn niet meer dan alleen maar paardekoppen, pardon -hoofden. Dan zijn er nog 8 pionnen aan beide kanten. In de Franse versie van het schaakspel worden die gewoon boeren genoemd. Waarom de puntentelling ook al weer anders moet zijn dan bij vrijwel allcan- dere sporten is mij ook een raadsel. Bij voetbal, handbal, hockey, korfbal en noem maar op, ja zelfs bij het min of meer aanverwante damspel, wordt een overwinning beloond met 2 punten, terwijl een gelijkspel beide partijen 1 punt oplevert. Hoewel een normale partij schaak minstens net zo lang duurt als een wedstrijd in de andere takken van sport (dikwijls zelfs veel langer) krijg je bij die eigenwijze scha kers maar de helft van de eerder ge noemde beloning. Van de week was er weer wat te doen op de club. Een meneer liep daar te schaken tegen ik weet niet hoeveel tegenstanders tegelijk. Simultaan wordt dat genoemd en hij deed het be slist niet gek. Ik zou Cruyff wel eens simultaan willen zien voetballen, al was het tegen Achterveld of Roda! Een verdere afwijking bij het schaken vind ik, datje vooruit niet weet hoelang zo'n schuifpartij duurt. Als ik naar een voetbalmatch ga. kan ik bij wijze van spreken met mijn vrouw af spreken (of zij het doet is een tweede) dat zij na tweemaal drie kwartier de aardappels en aanverwante zaken op tafel zet. Heb ik minder tijd, dan kan ik 2x35 minuten naar hockey gaan kijken. Bij het schaken moet dat maar afge wacht worden. Het komt regelmatig voor, dat een schaker aan een hele avond van pakweg 4 uren nog niet ge noeg heeft voor één partijtje en dat er ondanks al die .afwijkingen" toch nog zoveel mensen lid zijn van de SVL kan ik alleen maar verklaren met de zeer prettig sfeer, die daar wel moet heer sen LEUSDEN/CENTRUM - De uitsla- in van de laatste oefen- en vriend- chappelijke wedstrijden voor a.s. za- »rdag en zondag beginnende competi- 1976-1977 waren: ugd- arn B - Jongens BI 3-2 arn B - Jongens B2 2-1 etsjes B Meisjes C 1-0 Ietsjes A - Soest A 1-5 enioren: eren 1 - Phoenix 1 1-1 eren 2 - Kameleon 4 4-0 eren 4 - Kameleon 6 1-4 lames 2 - Soest 1 3-2 lezen 1 - Dames 1 1-0 [ampong 9 - Heren 3 0-5 Zowel jongens BI als B2 speelden irg nuttige oefenwedstrijden tegen Jaarnse B-combmaties. Het was nog iven wennen bij de Leusdenaren in lun nieuwe samenstelling vanwege de pschutvingen naar A enerzijds en anuit C anderzijds De jongelui heb- len het ondanks de (kleine) nederlagen toch goed gedaan. Meisjes B klopte Meisjes C en de uitslag mag als een goede prestatie van C-tjes worden ge zien, die de hogere ploeg slechts 1 doelpunt toestond Meisjes A heeft, hoe\vel met 1-5 werd verloren van het 2 klassen hoger ingedeelde Soest A, een uitermate leerzaam oefenpartijtje gespeeld, waarbij de aantekening, dat het eerste doelpunt toch maar door Leusden gescoord werd Bij de senioren ontmoette Heren 1 het Driebergse Phoenix 1. Beide teams spelen straks in dezelfde competitie- afdeling, zodat het treffen als een goede testcase kon worden gezien, waarbij Leusden (met twee jeugdige inval lers) duidelijk de betere ploeg was, die in de eerste helft een 1-0 voor sprong nam via de stick van Pieter van Breugel. Na de rust verzuimde de thuisclub haar voorsprong uit te bouwen. Daartoe was zeker de kans aanwezig o.m via een strafbal, die echter niet werd benut door R.P. (moet dat nu geen R.l p. worden?). Tot een kwartier voor tijd kreeg Heren 1, dat het spel bleef dicteren, nog meerdere mogelijkheden. Onzorgvuldig schieten en het onbenut laten van diverse straf- corners gaf Phoenix weer hoop De gasten kwamen sterk opzetten en 5 mi nuten voor het einde werd de gelijk maker, overigens een bijzonder mooie treffer, aangetekend De technisch be tere Leusdense ploeg had meer moeite met het hobbelige veld dan de gasten, doch speelde al met al een positieve oefenwedstrijd Heren 2 versloeg met ruim verschil Kameleon 4, dat in de competitie een klasse hoger speelt, in een uitsteken de partij waarbij de achterhoede en de middenlinie zeer goed aansloten bij de aanval Leusden gaf maar zeer weinig kansen weg. In de eerste helft bracht Stanley Douglas de stand op 1-0 met een schitterend doelpunt. Na de rust reageerde Philip Kamerbeek attent op een rebound uit een straf- corner (2-0). Ron Vastenburg (straf bal) en Ad Onstein (strafcorner) zorg den voor 3 resp. 4-0. Heren 4 had het minder gemakkelijk tegen Kameleon 6 en Dames 2 ontfnoette een onder de. naam van Soest 1 spelende selectie in een wedstrijd, waarbij de Leusdense duidelijk beter waren Marion Ponsen verzilverde een strafbal tot 1-0, waar na Soest de partijen weer op gelijke voet bracht. Na een waarlijk formi dabele solo bracht Almita Meesters nog voor rust de MHCL opnieuw aan de leiding Indirect uit een strafcorner in de tweede helft zorgde Marion Pon sen voor 3-1 maar de gasten wisten de stand toch weer te reduceren tot 3-2. Verder nog aanwezige mogelijkheden werden door de' Leusdense dames niet meer gebruikt voor het bereiken van een riantere uitslag. Wat de uitwedstrijden betreft ver loor Dames 1 in Harderwijk met het kleinst mogelijke verschil van Mezen 1. De jeugdige Leusdense ploeg heeft goed en leuk gespeeld, veel geleerd en alleen de pech gehad, dat Mezen één doelpunt maakte, dat wél en Leus den twee, die niet goedgekeurd wer den. Heren 3 speelde in Utrecht op het kunstgrasveld tegen Kampong 9, het geen een bijzondere ervaring was Kampong had wat technisch spel be treft wel enigszins de overhand maar al voor de ZZ meterlijn werden alle Utrechtse ambities onschadelijk ge maakt De Leusdenaren daarentegen benutten 5 van de 6 kansen en kansjes Het schuttersfeest begon met een tref fer van Frank Mestrom. Kees Swie- renga verzilverde daarna de enige, gedurende de gehele wedstrijd aan Leusden toegekende strafcorner tot 2-0 en ook hij was het, die de volgende aanval fraai afrondde. Erik Timmer had met zijn voorzet de 'bal als het ware precies op Swierenga's stick ge deponeerd Het werd 0-5 in de tweede helft door rneo Mundt. die twee keer uit een moeilijke rechterhoek wist te scoren. De reserves" uit het eerste, waarvan Hans van Eek een spelbepalende rol speelde, waren meer dan goed als waterdrager, maar de doelpuntenmakers behoorden tot het wprkelijke derde garnituur van de Leusdense club. PROGRAMMA'S: A.s. zaterdag begint de competitie voor de jeugd en zondag voor de se nioren (voor geïnteresseerden nog een laatste mededeling, dat er bij de heren nog enige plaatsen vacant zijn). Het programma voor a.s. zondag luidt: Thuiswedstrijden Dames 2 - Schaerweyde 8 11.00 uur Dames 3 - Soest 3 11.00 uur Heren 1 - Maarssen 1 14.00 uur Veteranen A - Fletiomare B 12.30 uur Uitwedstrijden- Phoenix 1 - Dames 1 Voordaan 5 - Heren 2 Schaerweyde 13 - Heren 3 Schaerweyde 19 - Heren 4 Doorn 2 - Heren 5 LEUSDEN/ACHTERVELD - De nieuwe voetbalcompetitie is nog maar |twee weken oud en toch zijn er hier en daar reeds (soms rake) klappen gevallen. Van de 33 clubs in de drie afdelingen met Leusdense deelnemers zijn er nog maar 7 in het bezit van de volle winst, leden er 12 nog geen ne derlaag, hebben er 15 nog geen wed strijd gewonnen en veroverden er 7 nog geen enkel winstpunt. Het program ma in de 2e klasse B werd andermaal to elfder ure gewijzigd. o klasse A fzondag). Uitslagen 12 september: Amsvorde - Domstad Roda '46 - VVZA Patria - DWSM Nederhorst - Baarn ASV '65 - F.A.K. Amersfoortse Boys - Zeist Hierdoor werd de ranglijst. ADV '65 2 2 0 0 4 8-3 Baarn 2 2 0 0 4 6-1 WZA 2 2 0 0 4 4-2 Amsvorde 2 10 12 4-3 Patria 2 10 12 2-2 Amersf. Boys 2 10 12 4-4 Domstad 2 10 12 2-3 Roda '46 2 0 1 1 1 0-1 DWSM 2 0 1111-2 Zeist 1 0 0 1 0 2-3 FA.K 1 0 0 1 0 3-6 Jederhorst 2 0 0 2 0 2-7 Programma 19 september: 2-0 0-1 2-1 1-5 6-3 3-2 Amsvorde - Amersfoortse Boys Domstad - Roda '46 VVZA - Patria DWSM - Nederhorst Baarn - F.A.K. ASV '65 - Zeist In de derby Amsvorde - Amers foortse Boys heeft de thuisclub (als ex KNVB-er) toch wel de beste papieren. Roda moet naar Utrecht en kan daar tegen Domstad wellicht de eerste over winning behalen, hetgeen voor een plaatsje in de a.s hoofdklasse ook wel noodzakelijk is. Het Zeister Patria zou in Amersfoort VVZA met een gelijk spel wel eens een onaangename ver rassing kunnen bezorgen en DWSM bezorgt in Maarssen Nederhorst de 3e nederlaag Baarn is thuis te sterk voor het Bilthovense FAK, dat met verde digingsproblemen schijnt te tobben en in Ankeveen zal de plaatselijke Sport Vereniging op moeten passen tegen Zeist. 2e klasse B (zondag). Uitslagen 12 september: Veensche Boys - Barneveld 2-1 VVO '65 - P.V.C. 1-1 Avterveld - Rivierwijkers 4-1 Candia - Houten 0-1 Maluku Muda - Dorestad 3-0 De stand werd hier: Houten 2 2 0 0 4 5-2 Maluku Muda 2 1 1 0 3 6-4 Veensche Boys 2 1 1 0 3 4-3 P.V.C. 2 0 2 0 2 3-3 Dorestad Achterveld VVO '65 Barneveld Rivierwijkers Candia 2 10 12 5-2 2 10 12 6-5 10 10 11-1 2 0 1115-6 10 0 10 1-4 2 0 0 2 0 0-6 Programma 19 september: Veensche Boys - Maluku Muda Barneveld - VVO '65 PVC. - Achterveld Rivierwijkers - Candia Houten - Dorestad De Barneveldse Ambonneze ploeg moet naar Njkerkerveen om tegen de eveneens nog ongeslagen Veensche Boys te bewijzen, dat de goede start geen uitschieter was. Barneveld heeft een kans op winst nu het Utrechtse VVO op bezoek komt en Achterveld moet op reis naar Utrecht om P V C. te verslaan, hetgeen na het herstel van de Legdeurboys wel zal lukken. Rivierwijkers en Candia, beiden nog zonder winst, treffen elkaar in Utrecht. Wij vrezen voor de derde nederlaag van de ex le-klassers uit Rhenen en Houten moet thuis wel in staat zijn de ploeg uit Wijk bij Duurstede te be dwingen. 3e klasse A (zaterdag). Uitslagen 11 september: Roda '46 - SVP 2-0 Rood Wit - Culemborg 1-1 FZO - de Posthoorn 1-4 F.C. Hgst - Stroe 0-4 CDN - Zwart Wit 1-1 In 3A werd de ranglijst: Posthoorn 2 2 0 0 4 5-1 Roda '46 2 2 0 0 4 4-1 Zwart Wit 2 1 1 0 3 6-1 V VA 1 1 0 0 2 4-2 Stroe 2 10 12 4-1 FZO 210123-5 Culemborg 2 0 111 2-3 Rood Wit 2 0 111 2-3 CD N 2 0 1113-5 SVP 1 0 0 1 0 0-2 F.C. Horst 2 0 0 2 0 0-9 Programma 18 september: SV.P - Rood Wit Posthoorn - Culemborg F Z O. - F.C. Horst Stroe - C.D.N. Zwart Wit - V.V.A. Roda '46 is vrij en kan zich rustig prepareren op het jubileumfeest van a.s. zaterdagavond S.V. Panter lijkt in Veenendaal een kansje te hebben op minstens een gelijkspel tegen het Put- tense Rood Wit en Posthoorn (met Roda aan de leiding) krijgt bezoek van Cu lemborg. Ondanks de tot nu toe uit stekende resultaten van de Amers- foorters vrezen wij ditmaal punten verlies. F Z O klopt in Zeist de F.C. Horst uit Ermelo en Stroe zou ons tegenvallen als thuis niet gewonnen wordt van het Driebergse C.D.N. Of Zwart Wit dan wel V.V. Achterberg zaterdag in Harderwijk nog ongeslagen blijft zouden wij niet kunnen zeggen. LEUSDEN/CENTRUM - De Stichting R.K Jeugd- en Jongerenwerk heeft zondagmiddag een wel zeer geslaagde fietstocht in Leusden en omgeving ge organiseerd. Huib Liebrechts had voor een 30 km lang en zeer duidelijk om schreven parcours gezorgd, dat door de gehele gemeente (en ook wat daar buiten) voerde en juist die plekjes, waar je anders met komt aandeed. Ook het zeer fraaie na-zomerweerdeed een flinke duit in het succeszakje. Aan trekkelijk was ook, dat er vanaf drie plaatsen in de route kon worden ge start, waarbij de vertrekplaats later op de middag ook de aankomstplaats was. Daar lag een keurig herinne ringsvaantje op de deelnemers te wach ten. Gradus v. d. Hengel bleef in de buurt van huis en bemande met René v. d. Berg de postin Leusden-Centrum, met name in ,,de Til". Daar versche nen ruim 80 wielrijders aan de start. In Leusden-Z werden de honneurs waargenomen door Anette Schothorst, Marja Steenbeek en Ton van 't Kloos ter. Hier bleek met 10 deelnemers de animo het minste Henk Zwart en Jan Greefhorst beheerden een tus- senpost bij boerderij ,,de Kromme Start" aan de Leusbroekerweg, waar de passerende fietsers behalve een contrölestempel een appel (voor de dorst) kregen aangeboden Snoep ver standig. In Achterveld, gunstig opgesteld bij bar Buitenlust, verzorgden Ton Tij- mense en Johan Groenestein de ad ministratie van meer dan 20 enthou siastelingen. In totaal werd door meer dan honderd liefhebbers aan de fiets tocht meegedaan Organisatorisch zat de zaak goed in elkaar en niemand raakte verdwaald Vanuit Achterveld, om maar bij één van de startplaatsen te beginnen, werd binnendoor naar hetKerstenssportpark gereden en daarna een klein stuk door de gemeente Barneveld langs de Kleine- en de gewone Fliert. Via de Vinke- laerseweg en een onverharde weg bij de Middelaarsebeek kwam men weer op Leusdens grondgebied. Het slootje Bij De Til vond de start plaats. Inschrijven voor recreatieve fietstocht. langs de Eemelaarseweg heet omcieei de Haarbeek. Dat weten de deelnemers nu ook Ondanks het bordje met Ver boden Toegang" werd langs ..DenOl- denrijst" en het Leusdense Zandgat de brug over de Modderbeek bereikt (wie kende al die plekjes al?) en van daar uit via-via naar de Smoussesteeg na eerst een expeditie langs een touw en een loophekje dwars door een wei land te hebben meegemaakt. Leusden- Centrum was bereikt en de weg naar de Til was evenmin moeilijk te vinden. De rit ging verder via de lange Land weg naar Leusdens oudste boerderij ,,Het Claverenblad" en een landin richting", heel wat jaren geleden nog door monniken aangelegd. Na de repa ratiemoeilijkheden in de Tabaksteeg werd Leusden-Zuid aangedaan en door stukken van de landgoederen Den Treek en Den Boom werd de Kromme Start bereikt, alwaar de reeds eerder ver melde appels van eigenaar verander den. Het traject liep verder over Wou- denbergs, Leusdens en nogmaals Wou denberg grondgebied (de gemeente grenzen lopen hier wel zeer grillig over de landkaart) naar De Glind en tenslotte naar Achterveld. Je staat er verbaasd van, wat je op zo'n tochtje van circa 30 km. allemaal te zien krijgt en hoe die meneer Liebrechts een en ander zo keurig op een rij heeft gezet!

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13