Winst op BH6 de nipper }VL experimenteert met wee huiscompetities Achterveld op schot met eer geslaagd jeugdclub- am pioenschap De Eemelaar )PSTELTEN 2 Oriëntatierit Jaar vergadering schaakclub Leusden Gelijkspel voor handballers Impala Slotwedvlucht P.V. Leusden Avanti-dames Moeilijke start voor leusder krant-sport Ons Genoegen s.v. Achterveld DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 ZEIST - Ook de tweede formatie van r.C Opstelten debuteerde met een iverwinning in de competitie en wel egen Soesterberg 2 De wat zaalvoet- i >al betreft meer geroutineerde Leus- lense ploeg nam op imponerende wijze revanche voor de openingstreffer van ioesterberg. Herman Haverkort scoor- le de gelijkmaker, Cees Pastoor en larry Krijgsman zorgden voor 2 en 5-1 en nog voor de rust benutte Ha verkort een penalty. Met een riante voorsprong van 4-1 werd van speel- helft gewisseld. Ook in de tweede helft LEUSDEN/CENTRUM - Het be tuur van de Supportersvereniging Roda 16 is al weer druk bezig met de sa- nenstelling van het programma voor ■et nieuwe seizoen. Bijzonder van be ing voor alle leden is de a.s. alge- nene ledenvergadering, die zalplaats- rinden op woensdag 6 oktober in de toda-cantine. Aanvang 20.30 uur stipt, let bestuur hoopt, dat de leden het be- ang van zo'n bespreking zullen onder- ennen. De algemene ledenvergadering s immers de plaats, waar de leden was het eerste succes voor Soester berg, maar de produktieve Pastoor (5-2) en Haverkort (6-2) zorgden voor wat later de hoognodige afstand zou blijken. De uit goede veldvoetballers samengestelde equipe van de „bezoe- kende"club begon zich thuis te voelen op het parket en kwam met 2 goals terug tot 6-4 en het was maar goed dat Cees Pastoor er in slaagde het 7e Leusdense doelpunt te scoren, omdat Soesterberg nu wel erg lastig begon te worden. Het werd 7-5 en 2 minuten voor tijd zelfs 7-6. Grote paniek ont- (opbouwende) kritiek en voorstellen kunnen spuien. Terugkomend op de mededeling van de vorige week inzake het geplande bezoek van de suppor tersvereniging aan de interland-voet balwedstrijd Nederland-Noord Ierland in het kader van de voorronden van het a.s wereldkampioenschap nog het volgende: De wedstrijd wordt gespeeld op 13 oktober in het Feyenoordsta- diori en de totale kosten per persoon bedragen circa f25,--. Bij voldoende belangstelling (volle bus) zal de reis doorgang vinden. Wilt U zich vóór 6 oktober a.s. opgeven bij de heer J. Kramer in de Roda-cantine? Tenslotte wenst het bestuur alle spelende leden en elftallen een goed en sportief voet balseizoen en men hoopt aan het einde van de rit veel kampioenen te mogen feliciteren. stond bij de Opstelters, waarbij geluk kig de invaller-keeper Henk van Vel- zen zijn hoofd koel hield en zijn doel voor verdere doorboringen behoedde, maar de Opstelten-zege was wel zeer op de nipper LEUSDENSE DERBY Morgenavond (17 september) wordt de eerste Leusdense derby F.C. Op stelten - F.C Stetboys gespeeld, e- veneens in de sporthal van het KNVB- centrum aan de Woudenbergseweg te Zeist Aanvang 19.40 uur. Met zeer veel spanning en allerlei speculaties zien beide ploegen deze wedstrijd te gemoet. Wordt het een spel van kat (de geroutineerde Opstelters) en muis (de nieuwelingen m deze afdeling) of zorgen de Lisidunaboys voor een da verende verrassing? Er wordt zeer veel publiek verwacht, ook al omdat de toegang tot het treffen kosteloos is. ACHTERVELD - Uitslag schietwed- strijd Ons Genoegen: 1. J. van Rossum 48 pnt 2. T. Daatselaar 46 pnt. 3 G Valkengoed 45 pnt. 4. A. Vlug 44 pnt. 5. H. Hols 44 pnt. 6. J Voorburg Gz. 44 pnt 7 W. J. Lagerweij 44 pnt. 8. J. E. van Hamersveld 44 pnt. 9. W. Wittebrood 43 pnt 10. K. Jonkman 43 pnt. 11. A. v. Daatselaar 43 pnt. 12. J Kommer 42 pnt. 13. G. Tolboom 42 pnt. 14. H. J. van Ruitenbeek 40 pnt. 15. T. Vos 35 pnt. ACHTERVELD - S.V. Achterveld, afdeling jeugd, programma voor za terdag 18 september 1976. Junioren Achterveld Al - V.V.Z 49 Al 16.15 Cobu Boys Al - Achterveld A2 16 15 Quick B3 - Achterveld BI 16.15 Amf Boys Cl 15.00 Achterveld Cl Achterveld C2 Hoogl. veen Cl Pupillen: Achterveld Dl Hees Dl - Achterveld D2 V.V.Z.A D5 - Achterveld D3 Achterveld El - V.V.Z. 49 El Amf. Boys E2 - Achterveld E2 Achterveld E3 - Amf. Boys E4 Roda C3 Achterveld C3 H.V.C. Dl 13.45 13.45 12 00 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 ACHTERVELD - Zondag organiseer de de Achterveldse AMBC weer een oriëntatierit. De uitslag van deze rit telt mee voor de Provinciale Club Kampioenschappen. Aan deze rit werd door 44 personen deelgenomen. De uitslag was: A-klasse: str.pot. J. v.d. Bank, Soest, Ganzerijders 1 F. Valk, Utrecht, Ganzerijders 4 B. Donker, Kockengen, De Slipper 5 F. Schram,Hilversum,Ganzerijders 5 H. Schopping, H'sum, Achterveld 6 E. v.d. Broek, Renswoude, De Meern 7 De heer Bot, Utrecht, De Slipper 7 J. Mulder, Mijdrecht, Ganzerijders 7 B-klasse: W. Schram, H'sum, Ganzerijders 9 J. Flantua, IJsselstein, De Meern 46 J. Hogeman, H'sum, Ganzerijders 75 R. op de Beek, Utrecht, De Slipper 75 LEUSDEN/CENTRUM - Het was ijdagavond beslist niet ongezellig in st clublokaal van de Biljart Vereniging eusden, waar anders op een bijeen- 3tnst eigenlijk alleen maar gefluisterd ag worden om de concentratie van de :ren niet te verstoren. Ditmaal moest gepraat worden en dat gebeurde dan )k Vaak met de nodige kwinkslagen, raarbij een druk gebruik werd gemaakt an de lachspieren. Het was ook geen ewone biljartavond met bandstoten, bre of tien over rood, maar de vijfde arlijkse algemene ledenvergadering ip 17 februari a.s. bereikt de BVL haar erste lustrum) met een opkomst van ijna 50% van de leden. Óm even na chten opende voorzitter P. A. M. yendel de praatavond. Mede doordat et BVL-bestuur het goede voorbeelf an andere verenigingen had gevolgd m de jaarstukken vooraf aan de leden ;r kennisname te zenden, had deze ergadering een veel vlotter verloop an voorheen. )e diverse jaarverslagen leverden geen problemen op. De club was met 9 nieu welingen en 7 afzwaaiers netto gegroeid tot 40 seniorleden. De heren Klok en Morsink hadden, weliswaar met de no dige moeite, de huiscompetitie georga niseerd. Van de 26 deelnemers eindigden de heren Verrijp en Bloe mendal samen aan de top. In de beslis singswedstrijd liet Bloemendal de eer aan Verrijp, die clubkampioen werd. In de bondscompetitie van district Eemland werd BVL met de heren de Bruin, Morsink en Schepers 6e van de 9 meespelende clubs. De finale van het bandstoten klasse B werd gewonnen door Morsink (Verrijp werd 5e) en de clubavonden op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag werden goed be zocht, venals de training op woensdag. Dat was ook het geval met de on derlinge prijzenwedstrijden. De door de organisatoren Korstanje en Schepers opgezette avond trok 30 deelnemers, die van de Punt- en Klok-combinatie 23 en de zachte en de strenge (de) Winter brachten 20 biljarters rond de tafels. Ook het „open huis voor sportclubxes- tuurders" werd een zeer groot succes. INFLATIE Evenals elders had het inflatiespook ook haar intrede gedaan in het biljart- home aan de Zwarteweg. Handig mani puleerde voorzitter Wendel de prijs verhoging van een kopje koffie met een dubbeltje op de komende clubavonden met de mededeling, dat dit geestrijke vocht tijdens de vergadering kosteloos verkrijgbaar was. Met de opslag van 20% komen de leden toch nog op de koffie, alhoewel: waar krijg je vandaag de dag, behalve thuis, nog een bakje leut voor 60 cent? De sherry is door gebrek aan belangstelling (of als nivellering der kosten?) uit het bar-assortiment gehaald. Ook met de contributie verhoging van ƒ2,- per maand, nodig ter bestrijding van de door de gemeente als huisbaas plotseling met 200% ver hoogde electriciteitskosten (eerst ge schat via de natte vinger en thans echt berekend) hadden slechts weinigen moeite. De heer H. Velthuysen verliet onder dankzegging voor de bewezen diensten en met de bekende B VL-fles het bestuur en werd opgevolgd door de heer h. A Schoonderbeek. Een leuke verrassing als hij de volgende week thuiskomt van vacantie. Penningmeester H. J. van Leusden (daarnaast ook opknapper van velerlei klusjes) was aftredend, maar herkiesbaar. Over hem werd niets ge zegd, doch wij nemen maar aan, dat hij is herkozen, want wie ambieert tegen woordig zo'n baan nog? Aan de Eemland-competitie gaat Leusden weer meedoen met één team in de 2e klasse en de huiscompetitie wordt gesplitst in een maandag- en een donderdaggroep. Na afloop volgt een na-competitie tussen de beide hoogstgeèindigden van de twee groepen om het clubkampioen schap. Als streefdatum voor de aanvang van deze wedstrijdenreeksten werd 1 oktober genoemd. Ondanks heftig verzet van de heer Korstanje, Amersfoorter van huisuit, die de BVL zoals tot op heden alleen toegankelijk wilde houden voor leden uit Leusden, werd besloten het bestuur te machtigen tot een wat ruimere acceptatie-politiek. In de rondvraag werd geopperd het weinig gebruikte grote biljart van 1,42 X 2,84 m. te ver kopen (iets voor U?) en te vervangen door twee of desnoods door één tafel(s) van 1,15 bij 2,30 m. om meer speelgele- genheid te krijgen. Dit voorstel wordt overwogen. De circa 2yk uur durende vergadering werd nog vóór 23.00 uur door de voorzitter gesloten. LEUSDEN - Donderdag j.l. werd de eerste wedstrijd voor de nieuwe volleybalkompetitie gespeeld. De A- vanti-dames moesten het opnemen te gen Wilhelmina 2 uit Amersfoort. In de 1ste en 2e set had Wilhelmina een groot overwicht. Bij Avanti-1 ging alles fout. wat maar fout kon gaan Serveerballen werden niet goed geno men en de passen kwamen niet juist bij de set-upper terecht. In de 3e set kwam Avanti echter iets terug, maar kon niet verhinderen, dat Wilhelmina deze wedstrijd met 3-0 won. Setstanden 15-5, 15-2 en 15-11. Het 2e team deed het tegen Vios-7 iets beter, maar ze verloren hun wed strijd met 2-1 Toch had men daar na afloop een vol daan gevoel, want er werd leuk vol leybal gespeeld LEUSDEN/CENTRUM - A.s. dins dagavond wordt in de gemeentelijke cantine op het Burgemeester Buining- park de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de schaakvereniging Leusden gehouden De aanvang is be paald op 20.00 uur. Vóór de als punt 14 op de uitnodiging vermelde pauze worden de gebruikelijke agendapunten (diverse jaarverslagen en de begro ting voor het komende jaar) alsmede de competities en de bekeruitreiking afgewerkt De tweede helft begint met de bestuursverkiezing Penningmees ter C Veenendaal en secretaris H. H. Struiwig zijn periodiek aftredend. Eerstgenoemde stelt zich herverkies baar, de heer Struiwig niet. Het be stuur stelt voor in zijn plaats te be noemen mevrouw S. Graafland-De Vos. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de laddercompetitie 1976-1977 Van de resultaten in de eerste twee ronden is nog weinig te zeggen. Het enige opmerkelijke feit is eigenlijk de overwinning van de heer Kuiper op de als éen van de grote kansheb bers op de eindoverwinning gedood verfde heer Halkes LEUSDEN - Voor het tweede hand balteam van Impala was de derde competitiewedstrijd weer een uit-wed- strijd. Om 13.15 uur was de groep nagenoeg kompleet (1 man zou opeigen gelegenheid komen) om met de bus naar Hilversum te vertrekken. Dat de stemming van het team zeer goed was bleek ook wel uit de eerste helft. Want na wat aftastend spel en enkele worpen op het doel, kon Impa la na 5 minuten het eerste doelpunt laten noteren. De twee teams waren bijna even sterk en alleen door vrij goed te verdedigen lukte het Impala om in die eerste helft maar één tegen doelpunt te incasseren. Zelf konden de heren nog drie doelpunten maken, zodat Impala met een 4-1 voorsprong de rust in ging Na de hervatting van de wedstrijd gingen de gastheren gelijk in het of fensief. In die e,erste zes minuten kreeg Impala et drie-'doelpunten tegen, 4-4. Dit kwam mede door de verdedigings- fouten die gemaakt werden. Na een wissel liep Impala weer uit naar 6-4, waarna de gastheren terugkwamen op 6-5. Vijf minuten voor het einde kwam Impala op een 7-5 voorsprong, maar de tegenstanders plaatsten een laatste offensief dat ze dan ook beloond zagen met twee doelpunten. Zo werd het nog een gelijkspel 7-7 en beide partijen waren toch wel blij met hun eerste punt. Hier werd dus duidelijk aange toond, dat door een goede teamgeest men tot betere prestaties in staat is. LEUSDEN/CENTRUM - De wed vlucht vanuit Neufvilles (202 km) van zaterdag 11 september was al weer de laatste van het seizoen 1976. Met 153 duiven, die om 7.40 uur gelost werden, vloog de PV Leusden mee in de slotvlucht van de Bond van Zater dagvliegers De eerste duif viel om 9.44.42 bij de heer Dieters op de klep 'snelheid 1627,24 mtr./min.) en de laatste was om 10.06,38 binnen. De uit slagen waren: H.W.H. no. 1-2. Spec. 1-4-6-7-8-10-11-12- rest 13 AW25- no 3; AW20-no 10; AW15- no. 15; AW10-no 29, AW5-no. 1. G. Dieters 1. 8. 10, 13. 26, 38, H. Lambrechts 2, 5, 17, 21, 22, J. Pouw 3, 14; A. Schimmel 4, 6, 7; J Car- cia 9. 12, 25, 28, 30, 46; V Brouwer 11, 27, 40; A. Dusschoten 15, 18, 24; Gebr Valkengoed 16, 23, 48, 50, Gebr Hoefakker 19; H v Zoeren 20, 32, 33, 42, 51; H. Brandsen 29, 31. A v d Vlies 34, 36, 37, 39, 43. 44, 45, P Lambrechts 35, 41, 47, 49. Het werd een zeer spannende paruj tennis die de vele toeschouwers zeker konden waarderen. RobinDonkersgoed, eerste jaars tennisser was net niet sterk genoeg Ruurd won door zijn er varing met 7-6, 4-6 en 7-5. De finale van het meisjes enkel tussen Marian Witsenburg en Sandra Beijneveld. Ook hier een felle strijd om de hoogste eer. Doch Sandra moest het tegen Marian afleggen Marian Witsenburg won deze finale met 7-6 en 6-3 Deze partij gaf werkelijk schit terend tennis te zien. Hierna volgde het meisjes dubbel, waaruit Karin Wolters en "Loes van Bekkum als winnaressen te voorschijn kwamen. De finale van het jongens dubbel ging tussen Robin Donkersgoed-Jan van Ooijen en Ruud Ochse-Freddie En ters. Het duo Donkersgoed-Van Ooijen wonnen deze finale met 6-0 en 6-1 Voor de nieuwkomers Robin en Jan een geweldig succes, doch voor Ruurd en Freddie een geweldige tegenslag, omdat zij dit in de verste verte niet verwacht hadden. Als laatste kwam het mixed dubbel gespeeld door Freddie Enters-Sandra Beijneveld en Ruurd Ochse-Marianne Witsenburg. Deze par tij, (die op papier naar de twee enkel spel kampioenen zou moeten gaan), gaf de toeschouwers weer goed tennis te zien. De wedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door de best serverende partij: Freddie en Sandra met 7-6 en 6-4. Deze twee winnaars gaven een goede, geconcentreerde partij tennis te zien. Na afloop van het tournooi reikte Lieke de Bock de prijzen uit aan de gelukkige winnaars. Sandra bedankte de organisatie (Lieke Bock en Thea Noortman en bood een boeket bloemen aan. Na de prijsuitreiking had de jeugd commissie in samenwerking met de activiteitscommissie nog een verras sing. Er was voor de jeugd nog een fantastische barbeque, zodat deze jeugdkampioenschappen etend werden besloten ACHTERVELD - De aanstellingscommissie van de afd. Utrecht had blijkbaar het deze week gevierde 75-jarig jubileum van de Bond in de benen zitten. Door een com municatiestoornis verschenen er voor de wedstrijd Achterveld - Rivierwijkers, 2 scheidsrechters. Na veel overleg werd besloten dat dhr. Bakker uit Utrecht de wedstrijd zou leiden. Een gehel gewijzigd Achterveld-team verscheen na de nederlaag van vorige week tegen Houten binnen de krijt lijnen. Van de Heuvel, Schouten en Van Dalen waren vervangen door resp. Rui tenbeek, Vos en Van de Burgwal. Direct na het beginsignaal kreeg Jan Kerkhof al kans tot scoren, na een voorzet van Jan Boersen, doch het schot was te on zuiver. Rivierwijkers had meer succes binnen 5 minuten kon de Utrechtse middenvoor met een prachtig schot dqelman Tolboom passeren. Achterveld was niet van plan om zich in te laten pakken en ging meer aanvallend voetbal spelen. 20 minuten was de strijd oud toen Johan v. Bekkum eèn goede pass afgaf aan de reeds op snelheid lig gende Herman v. Ruitenbeek, die met een strak schot de stand op gelijke voet kon brengen: 1-1 Hierna volgde een periode waarin de Achterveldse verde diging sterke met zeer zwakke momen ten afwisselden. Het was maar gelukkig, dat doelman Tolboom enkele zeker schijnende doelpunten door goed keepwerk wist te voorkomen. Ruststand 1-1. Na de rust een beter combinerend Achterveld, dat al gauw succes oogste door een doelpunt van Piet Vos. Jan Kerkhof had hem hiertoe in de gelegen heid gesteld door de bal handig door te tikken. Het optreden van de scheidsrechter was niet erg sterk, en dat lieten de Utrechtenaren dan ook blijken, zowel binnen als buiten de liinen. Het gevolg hiervan was dat er 2 Utrechters op de bon gingen. Achterveld verkreeg het betere van het spel ook al omdat de gasten te invidualistisch speelden. De middenvelders van Achterveld zetten voortdurend de deze middag goed draaiende voorhoede aan het werk, waarbij de Rivierwijkers nog al eens aan de noodrem moesten trekken, waar Jan Kerkhof het slachtoffer van werd. De strijd werd rommeliger en forser^ zo zelfs dat er in het heetst van de strijd 2 spelers op de grasmat geblesseerd bleven liggen en het unieke geval zich voordeed dat beide trainers het veld in gingen om hun mannen weer op te lap pen. De scheidsrechter ging straffer flui ten en de gasten bleven on samenhangend voetbal spelen zodat Jan Boerse via een boogballetje Jan Kerkhof in de gelegenheid kon stellen om te scoren: 3-1. Dezelfde Jan Kerkhof moest voortijdig het veld verlaten vanwege een opgelopen beenblessure. Johan Dalen nam zijn plaats in. Kort voor tijd maakte Herman Kerkhof aan alle onze kerheid een einde door met een strak schot de Utrechtse doelman te ver schalken. De gasten probeerden nog wel om iets terug te doen en hadden bepaald pech toen een zuiver schot via de kruising van de lat en paal het veld weer invloog, terwijl doelman Tolboom een zeker schijnend doelpunt uit zijn doel keerde middels een prachtige safe. Zondag a.s. speelt men tegen buurtge noot Barneveld. ACHTERVELD 2 - H.D.S. 2 1-0 ACHTERVELD - Een gelijk op gaande wedstrijd in hoog tempo gespeeld waarbij Arnold Voogt de maker was van het enige doelpunt 1-0. Barneveld 2 - Achterveld 3 3-1 PROGRAMMA ZONDAG 19 SEP TEMBER 14.30 uur: Achterveld - Barneveld 1130 uur: Amersf. Bovs3-Achterveld 2 12.00 uur: Achterveld 3 - Kieviten 2 12.00 uur: Hoogland 4 - Achterveld 4 14.30 uur: Achterveld 5 - Roda 5 Dames: 10.00 uur: Achterveld - S.V.M.M ACHTERVELD - Onder slechte weersomstandigheden werden de af gelopen week de jeugdclubkampioen schappen van de tennisvereniging De Eemelaar te Achterveld gespeeld. De inschrijving voor dit evenement was veel groter dan vorig jaar en na af loop kan men zeggen dat de jeugdigen zich tenvolle hebben ingezet. Echte verrassingen deden zich niet voor, hoewel er door de kampioenen van vorig jaar veel harder om de titels moest worden gevochten, een teken dat de tennisjeugd van Achterveld zich in een wat breder wordend front op de titels stortte. Gelukkig liet het weer zich zondag tijdens de finale-partijen van zijn beste kant zien, zodat het publiek toch nog in grote getale naar de tennisbaan kwam om van het jeugd- spel te kunnen genieten. De finale jongens enkel ging tussen Ruurd Ochse en Robin Donkersgoed. De kampioenen van De Eemelaar-jeugd; van links naar rechts: Ruurd Ochse, Robin Donkergoed, Marian Witsenburg, Fred Enters, Sandra Beijneveld, Jan van Ooyen, Karin Wolters en Loes van Bekkum. ■1

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15