Uleekendhaapjesvan Grandioze opkomst donors bloedafname Geslaagde ziekendag te Achterveld Geslaagd koffie concert DWS Rabobank S I KANTOORMEISJE NS, PIC0 hield eerste avond Aanmelden EHBO-cursus Collecte in Leusden op Wereld dierendag Rectificatie Zonnebloem programma Oud papier aktie K P0-dames bezochten cosmetica- avond r Oud papier- aktie basisscholen Record opbrengst kankercollecte Sportagenda 11.50 35.- 2.50 19.75 5.50 19.50 11 te LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 Geldi<^7m zaterdag" B z°',n|>desm Kalorik elektrisch fondue- stel. Rechaud heeft thermo staat en kontrole-licht. Afneembare pan zowel binnen als buiten bekleed met Teflon. Kalorik prijs 112.95 Onze prijs 75.- Blankhouten kruk, ideaal voor in de keuken. Zeer solide uitgevoerd en blank- gelakt. Spaart uw nylons. Hoogte 53 cm. O Leusden Torenakkerweg 12 Aanbledlnaen ook geldig tijdens de koop avonden Lichtlopende boodschap penwagen met ruime water afstotende tas, ook los te gebruiken, keuze uit beige of groen. Duw-trekbeugel wegklapbaar Ovenvasteglazen Arcopal dekschalen met fruitmotief op wit fond. Dekschaal: inhoud 2.5 Itr. van 17.95 voor 14.50, 1.5 Itr. van 14.90 voor 12.50, 1 Itr. van 11.25 voor 8.95. Nest schalen, 3-dlg., van 15.95 voor 12.95. Soepkop met schotel, per set van 4 stuks, van 14.35 voor 11.95. Plat- of diep bord, per stuk 2.75 Dessert bord Elektrische haarfóhn in oranje. Onmisbaar voor de vrouw van nu. Met hulp stuk en handig lang snoer. Regelbaar op 2 snelheden. Nu van 22.50 voor Lichtgewicht aluminium fluitketel inhoud 1 3/4 Itr., met koelblijvende handgreep. Speciaal bodemprofiel voor snelle warmteopname. Leifheit Rollfix, wand- droogautomaat. Biedt op 5 lijnen ruim 18 meter drooglengte. Inklusief ophangmateriaal. Leifheit prijs 26.95 Onze prijs ACHTERVELD - Ook te Achterveld vond in samenwerking van de bloed transfusiedienst van het Rode Kruis en de Achterveldse E.H.B.O. in Ons Gebouw de jaarlijkse bloedafname plaats Van tevoren was er veel re clame voor deze avond gemaakt en waren door de E.H.B.O -leden een groot aantal gezinnen bezocht. De op komst op die avond was dan ook over weldigend. Niet minder dan 253 donors bleken bereid om bloed af te staan Het waren er nog meer dan vorig jaar, toen 246 donors hiertoe bereid waren. Het was dit jaar vooral de grote op komst van de jongeren die deze avond tot een zo groot succes maakten. De bloedtransfusiedienst van het Rode Krüis en de plaatselijke E.H.B O wa ren dan ook zeer dankbaar en tevreden Dit overweldigend succes is zeker een stimulans voor de plaatselijke EHBO om nu alweer te gaan werken aan de bloedafname voor volgend jaar. Dank aan alle donors en medewerkers is hier op zijn plaats. ACHTERVELD - Nadat vorig jaar de ziekendag als proef weer was inge voerd en dit een succes bleek te zijn, besloot de Achterveldse afdeling van de Zonnebloem ook dit jaar weer een ziekendag te organiseren. Voor deze ziekendag waren ongeveer 130 perso nen uit Stoutenburg en Achterveld uit genodigd. Van deze 130 genodigden waren er ongeveer 120 verschenen. Zeker geen gering aantal en heel wat meer dan vorig jaar. Deze ziekendag die nu op zondag 12 september werd gehouden werd begon nen met een H Mis om 10.00 uur in de Achterveldse R.K Kerk. Dat deze dag ook bij de gezonde Achtervelders in de aandacht stond bleek wel uit het feit dat vrijwel alle plaatsen in de kerk bezet waren. De mis werd opgedragen door pastoor Jansen die zijn preek geheel had gebaseerd op het motto van de Zonnebloem ..Meeleven met de zieken is gezond" Na de mis trok men naar de Oude Peerdestal waar de aanwezigen werden onthaald op koffie met gebak en daar na een borreltje of fris naargelang men mocht gebruiken. Ook een rokertje was niet vergeten. Ook werd de zie ken namens de Achterveldse Zonne bloemafdeling een potje waarin een bloeiend chrysantje aangeboden. Dit alles was weer mogelijk dank zij di verse giften van een aantal inwoners van Achterveld en Stoutenburg. Tijdens het koffiedrinken kwam er een ver rassing en wel door het optreden van het zangkoor. Dit koor bracht enkele lie deren tengehore die in alle stilte wer den aangehoord. Dat dit optreden zeer werd gewaardeerd bleek wel uit het daverend applaus dat dit koor in ont vangst mocht nemen Dit applaus was zeker verdiend want het was een waar genoegen om naar hun gezang te luis teren. SERENADE DWS Nadat het drankje was rondgebracht kwam de tweede verrassing van die morgen. Ook de muziekvereniging D W S die die morgen na de mis een concert voor de kerk had gegeven kwam nog een serenade brengen. Het muziekgezelschap bracht een drietal zeer gezellige stukken ten gehore. Vooral bij het laatste stuk deinde iedereen op de maat van de muziek mee Ook dit gezelschap werd op een warm applaus onthaald. Nadat de mu ziek en het zangkoor vertrokken was bleef men nog even gezellig onder elkaar nakeuvelen. Toen enkele aan stalten maakten om te vertrekken dankte de heer H. Ossendrijver(raads- lidJ allen die deze morgen mogelijk hadden gemaakt. Een speciaal woord van dank bracht hij uit aan de Zonne bloem helpsters die ook nu weer hun vrije zondagmorgen hadden opgeofferd om hier te helpen. Degenen die deze morgen hebben georganiseerd en de helpsters, zonder wie dit niet moge lijk is, kunnen weer terug zien op een zeer geslaagde ziekendag, die zeker nog voor herhaling vatbaar is en waar mogelijk volgend jaar nog meer per sonen aanwezig zullen zijn, die nu wel een uitnodiging hadden gehad, doch blijkbaar de stap om er heen te gaan nog niet hebben aangedurfd. Ondanks het feit dat zowel dokter Koch als zuster Dignum deze zondag dienst hadden kwamen ook zij toch nog even gezellig een kopje koffie mee drinken hetgeen door een ieder zeer op prijs werd gesteld ACHTERVELD - Donderdag 9 sep tember hield de jongensclub P I C O zijn eerste avond van het nieuwe sei zoen De opkomst was zeer goed en er heerste een zeer fijne gezellige sfeer Het werd een creatieve avond. Deze creativiteit bestond uit het maken van versieringen voor de dorpscontacta- vond van 2 oktober die georganiseerd wordt door dorpscontact-Achterveld. De aanwezige jongens waren bij het openingswoord van de heer Piet Bok- kers laaiend nieuwsgierig naar het jaarplan. Bokkers kon er niet onderuit om zo het een en ander bekend te maken Zo op te maken uit de reac ties van de jongens bleek dit wel in goede aarde te vallen en waren zij er zeer enthousiast over. Om ongeveer 21.30 uur werd deze avond weer be sloten waarbij Piet Bokkers alle aan wezigen bedankte voor hun moeite die ze deze avond gedaan hadden om deze jonge organisatie, die het toch al zo moeilijk heeft, te steunen door hun komst Waarschijnlijk zal de volgende P I C O-avond zijn op 23 september. ACHTERVELD - Zoals reeds eerder in deze krant is bericht zal op 5 okto ber a s weer een nieuwe E H B O - cursus van start gaan Voor deze cur sus kunnen nog enkele cursisten worden ingeschreven. Degene die er iets voor voelt om E.H.B O -er te worden en dus deze cursus wil volgen kan zich opgeven bij de heer W Hilverts, Walter van Amersfoort straat 2 te Achterveld, tele foon 03425-1990 ACHTERVELD - Zondag j l gaf de Achterveldse muziekvereniging DWS op het terrein voor de R K kerk een koffieconcert Men had dit reeds eerder willen doen doch ongunstige weersomstandigheden maakten dit toen onmogelijk Ook nu had het weer even aan een zij den draadje gehangen doch de weer goden waren DWS nu gunstig gezind. Direct na de H Mis van 10 00 uur nam het concert een aanvang, zodat ve le kerkgangers bleven staan om te kunnen genieten van hetgeen DWS ten gehore bracht Het gespeelde program ma bestond uit lichte gezellige muziek waaronder de mars Bergkristal en een Egerlander Men kon echt genieten van de uitstekende muzikale kwaliteiten van DWS. In het stuk Three Jolly Trumpets kwamen de kwaliteiten van de trompetgroep bijzonder naar voren Doch de trombonegroep deed zeker niet voor de trompetgroep onder Dit bleek wel toen het stuk Trombonella werd gespeeld. Niet alleen de muziek liefhebbers, doch ook de andere toe hoorders hebben enorm genoten van het ongeveer driekwartier durende con cert. Hoewel bij de aanvang een groot aantal toehoorders aanwezig was bleek dit tegen het einde aardig te zijn ge slonken Dit was wel jammer, want DWS verdiende deze morgen zeker een flinke publieke belangstelling Uit het gegeven applaus bleek dat hetgeen ten gehore werd gebracht werd gewaar deerd Uit de door de aanwezigen ge maakte opmerkingen kon men opmaken dat deze geste van DWS zeer op prijs werd gesteld en in de toekomst zeker voor herhaling vatbaar is LEUSDEN - Naar aanleiding van werelddierendag zal in de gemeente Leusden door Dierenbescherming wor den gecollecteerd van maandag 4 tot en met vrijdag 8 oktober a s De op brengst zal geheel ten goede komen aan de afdeling Amersfoort en Om streken en voor het grootste gedeelte worden aangewend in het Dierentehuis Laan 1914 Het bestuur roept collec tanten op om deze collecte tot een succes te maken Aanmeldingen gaarne telefonisch bij het Dierentehuis (033- 16665) of schriftelijk aan hetzelfde adres. Het bestuur doet een beroep op uw hulp en uw offervaardigheid Voor direkte indiensttreding vragen wij een voor kantoorwerkzaamheden. MAVO- en/of typediploma strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties kunt u binnen 14 dagen richten aan de direktie van de Rabobank. Jan van Arkelweg 5 - Achterveld. INBRAAK In de Prunuslaan te Leusden-centrum vond op zondag 5 september een inbraak plaats. Met een schroeven draaier werd een raam geforceerd en er werd een randklok ontvreemd. ALARMINSTALLATIE IN WERKING De alarminstallatie van ben zinestation Den Treek werd op maandag 6 september in werking ge steld. Een transistorradio werd ont vreemd, doch de verdere schade bleef beperkt, omdat de ongenode gasten het hazenpad moesten kiezen vanwege de loeiende sirene. GEEN RIJBEWIJS De heer H. V. uit Amersfoort werd op maandag 6 september door de Leusdense politie in zijn auto aange houden. De ftian bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. AANRIJDING Maandag 6 september vond op de Burgemeester de Beaufortweg een aan rijding plaats tussen een fietser en een bromfietser. Enige fietsers waren met elkaar aan het stoeien, toen een brom fietser hen ging passeren. Juist op dat moment week één der fietsers naar links uit. Er volgde een botsing. De fietser werd licht gewond. Bromfiets en fiets werden beide licht beschadigd. AANRIJDING Op de kruising van de Maanweg en de Arnhemseweg vond op maandag 6 sep tember een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De au tomobilist M. J. E. uit Baarn zag op de kruising de bromfietser A. B. te laat. Hij remde nog af, maar reed de bromfietser aan. Deze reed tegen een voor gesorteerd staande auto aan bestuurd door de heer T. H. uit Veenendaal. De bestuurder van de bromfiets moest met verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht De bromfiets werd zwaar beschadigd. De auto's liepen eveneens schade op. AUTO GESTOLEN De auto van de heer J. A. M. H. uit Amersfoort werd op dinsdag 7 septem ber op de Heiligenbergerweg gestolen. Dat was niet zo moeilijk, want de heer H. had zijn sleutels in de auto laten zit ten. Acht uur later werd de auto terug gevonden op de Ursulineweg. Er zijn op de auto vingerafdrukken gevonden, en de politie speurt met deze gegevens naar de onrechtmatige rijders. GESTOLEN BROMFIETS TERUG Een op 30 april van een inwoner uit Leusden, ontvreemde bromfiets werd door de politie op dinsdag 7 september teruggevonden in Maarn. De eigenaar kon zijn karretje weer in bezit nemen. INBRAAK Dinsdag 7 september vond een inbraak plaats op de Langesteeg. Alles werd onderzocht. Er is nog niet bekend of er iets ontvreemd is. De politie hield een auto aan met enige zigeuners, maar deze bleken niets met de inbraak uit staande te hebben. INBRAAK Woensdag 8 september werd inge broken in de boekhandel in Leusden- centrum. Er werd een ruit vernield. Er is nog niet gekonstateerd of er iets wordt vermist. SCHADE DOOR LADING Donderdag 9 september reed de heer J. C. A. de T. uit Ubbergen achter een vrachtwagen op de Arnhemseweg die geladen was met hout. De vrachtwagen van de firma verloor op een gegeven moment een tak, die terecht kwam op het dak van de auto van de heer De T. De auto van de heer De T. werd licht beschadigd. AANRUDING Mevrouw H. C.-de R. uit Leusden stak met haar auto op donderdag 9 sep tember de kruising Noorderinslag- Hamersveldseweg over en zag daarbij de bromfietser, de heer R. v. B. uit Leusden niet. Zij reed de bromfietser aan. Deze moest met een gebroken been naar het Sint Elizabethziekenhuis worden vervoerd. De bromfiets en de auto werden beschadigd. KOP-STAARTBOTSING Op de Dooraseweg vond op donder dag 9 september een kop-staartbotsing plaats, tussen een personen- en een vrachtauto. De heer C. S. uit Rijswijk stond met z'n auto te wachten voor de verkeerslichten, toen de vrachtwagen bestuurd door de heer M.P.V. uit Steen bergen hem achterop reed. De heer U. remde af, maar gleed door tengevolge van het natte wegdek en kwam op de achterzijde van de auto van de heer S. terecht. Beide auto's liepen materiële schade op. AANRIJDING Donderdag 9 september vond op de kruising Asschatterweg-Middenweg een botsing plaats tussen een fietser en een automobilist. De fietser R. S. uit Leusden kreeg daar geen voorrang van de automobilist T. J. de J. uit Leusden. De fietser raakte lichtgewond. De fiets werd beschadigd. De auto liep blikschade op. TEGELS IN- EN UITLADEN De bejaarde heer J. H. J. V. uit Amersfoort laadde vrijdag 10 september op de Doornseweg een partij tegels in, die toebehoorden aan de Pro vinciale Waterstaat. De komst van de politie deed de man de tegels weer schielijk uitladen. FIETS GEVONDEN Op de Vlooswij kso weg Werd op vrij dag 10 september een fiets gevonden. Het is nog niet geheel duidelijk wie daarvan de eigenaar is. INBRAKEN OPGELOST Met de aanhouding van de heer A M. uit Veenendaal, een goede bekende van de politie, zijn een groot aantal inbraken in Leusden opgelost. Van 30 op 31 augustus had de heer M. acht au to's op de Dodeweg opengebroken. Hij had twee race- en twee damesfietsen ontvreemd en twintig liter benzine in Leusden gestolen. BROMFIETS GESTOLEN Bij de sporthal Groenhouten werd zondag 12 september een bromfiets ge stolen, ten nadele van de heer J. J. G. uit Leusden. KIND ZOEK Zondag 12 september raakte op de Waarden een tweejarig kindje zoek, dat gelukkig in de loop van de middag werd teruggevonden, zonder dat het een schrammetje had opgelopen. KLEDING GESCHEURD De kleding van de heer B. raakte ge scheurd op zondag 12 september, toen hij op de Smolesesteeg werd geraakt door n'n passerende auto. De aubomobi- liste maakte zich later bekend: het was mevr. G. J. v. d. W. uit Leusden. In februari 1977 bejaardencarnaval. Een jaarlijks terugkerend festijn, ge organiseerd door de Carnavalsvere niging ,,De Gouden Klomp" van Leus- den. Maart 1977 Krankeleedenbal in Amers foort voor zieken uit de regio, in sa menwerking met de Carnavalsvereni ging ,,De Kiezelfoorters" uit Amers foort. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdagavond 17 september houdt de hobbyclub weer een Oud Papier Aktie Er zal zoals gewoonlijk een container achter ,,de Til" geplaatst worden, waarin u uw overtollig kranten e.d. kunt deponeren. De container blijft tot zaterdagmorgen 10.00 uur staan. Men kan het papier eventueel bij u op halen als u dat even laat weten. TONVAN BERGEN alle verzekeringen Leusden-C. Tel. 033-41700. LEUSDEN - Na een fijne fietsti op 7 september naar Spakenburg 22 dames aan deelnamen, hebben dames van de KPO officieel 't zoen geopend op woensdag 8 septi ber. Om 7 uur 's avonds werd er H Mis opgedragen door pastor Bekke ter intentie van de KPO. Om 8 uur hadden zich 70 dan in de Johanneshoeve verzameld onder 't genot van een kop koffie kijken en luisteren naar mevr. Cor Booy die veel vertelde en wat zien over huidverzorging en cosme ca. Dat de dames met veel interes C en aandacht hadden geluisterd, wel te merken aan de vele vragen mevr Booy na afloop van haar demc stratie te beantwoorden kreeg. Nadat de voorzitster mevr. B< nen de dames (waaronder heel nieuwe leden') bedankt had voor grote belangstelling, sprak zij de uit iedereen weer welkom te mog heten op 13 oktober waar dan Conimex uit Baarn komt vertellen oi de bereiding van Indische gerechts Denkt u er nog wel aan om u tijt bij 't bestuur op te geven voor 't mi dagje uit op dinsdag 21 septeml l "10 ho p iog .hts w n "0. I nbs d lï =E}fc üICl egei jfif igdt LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdaian morgen 18 september houden de opei e u bare scholen in Leusden-Centrum wes oof< een Oud Papier Aktie. De opbreng is bestemd voor deze scholen. U ku uw kranten, tijdschriften e.d kwijts het parkeerterrein bij debejaardenuc mngen aan de Asschatterweg, waar nu van 8.00 tot 12.00 uur een contained staat ala LEUSDEN - De collecte voordekao kerbestrijding heeft dit jaar weer ee record opbrengst beleefd. re De collectanten van Achterveld jei Leusden-zuid en Stoutenburg verzag melden een bedrag van f6009,79. In Leusden-centrum werd f8824, opgehaald. De opbrengst van de geza menlijke woonkernen bedroeg f 1621,9 meer dan vorig jaar. Alle gevers en collectanten daar voor hartelijk dank! Donderdag 16 september: 20.30 22.30 uur receptie t.g.v. het 51 jarige bestaan van Roda '46 m Roda-kantine op het Burg. Buininf park. Vrijdag 17 september: 19.40 uur: zaal voetbalderby FC Opstelten - F Stetboys in het KNVB-centrura Zeist. Vrijdag 17 september: 18.00 tot 21 uur 30 jaar Roda voor de pupil len van 8 t/m 12 jaar en v. 20.00 tot 23.00 uur voor de j« nioren van 13 t/m 17 jaar in i lLEt Roda-kantine (denk om de uitDv digingskaarten). Zaterdag 18 september: finale recrei tieve vijfkamp van de Haaien het Leusder zwembad. Zaterdag 18 september: vanaf 13.15 Stetboys-voetbaltoernooi ophetli sidunahofterrein. Zaterdag 18 september: 20.30 tot uur grote feestavond voor de Rodi senioren ï.v.m. het 30-jarigete r. staan. Plaats van handeling. Rodi Kn' kantine (Uitnodigingskaarten me* en brengen') [j Zondag 19 september: 14.00 uur hockei competitiewedstrijd Leusden 1 Maarssen 1 (heren) a.d. Noorder inslag. Dinsdag 21 september: Alg. jaarver gadering schaakver Leusden i« gem kantine op het Buiningparl rek n are naa iche rg leke art J?g Dei 2de Ant :on ;uu» het

Leusder Krant | 1976 | | pagina 16