oger Moore nu eens als keiharde killer Bestuur „Leusden 1200" wordt <iog uitgebreid Tomaten gevuld Opgeven voor EHBO-kursus kan nog Burgerlijke stand Gemeente Leusden KOOKHOEKJE KERKDIENSTEN Vedoren en gevonden Gemeente Leusden „De gekortwiekte duif" op film festival in Jeruzalem fielrijders I i l DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 19 Kotta (American Cottage chee se) is een zeer jonge kaas. Het gerecht is bedoeld als voorge recht of voor bij de lunch. U hebt nodig: 6 tot 8 middelgrote tomaten 1 doosje kotta 1 ons garnalen peper, zout Leg de tomaten heel even in heet water, spoel ze direktdaar- na met koud water en pel ze. Snijdt de kapjes eraf en haal de pitten eruit. Laat de kaas in een zeef goed uitlekken en meng dan de garnalen er door. Peper en zout naar smaak Vul de tomaten met het mengsel en leg de kapjes er weer op. Leg de tomaten op een platte schaal en garneer met peterselie of bieslook Eet smakelijk, Japieja. (Van de redaktie) Leusden/Centrum - De korte film ,,De gekortwiekte duif" van de Leusdense cineast Jan Willem Mul ler, zal eind oktober te zien zijn op het eerste filmfestival van Je ruzalem. „De gekortwiekte duif" is het relaas van een hoge Israëlische officier, die voor het zelfbeschik kingsrecht van de Arabieren pleit. Voor Israëlische begrippen een con troversiële film. „De gekortwiekte duif' was eerder te zien tijdens de filmweek Arnhem en via de VARA-TV. Duits produkt, het negende deel van het schoolmeisjes-rapport. Ik weet niet wat voor cijfers deze meis jes halen, ik kan daar slechts naar raden, maar zeker is, dat het vrou wen zijn, die geen maat weten te houden en merendeels ongekleed door het film-leven gaan. De titel zegt het. dus zal het best zo zijn. U ziet maar, wat u er mee wilt doen. Met die film bedoel ik. 18 jaar. Zaterdagnacht in City vechtende Chinezen En wie daar nooit genoeg van kan krijgen, moet beslist naar ..Karate tijgerin" gaan kijken. Stalen vuisten En verkijk u niet op het meisje.(18 jaar) KINDERVOORSTELLINGEN In Cinema 1 kan de jeugd op nieuw gaan kijken naar een film met Winnetou: De Schat in het Zilver- meer. Een spannende jeugd- western van regisseur Harald Reinl met (uiteraard) Lex Barker. Pierre Brice en Karin Dor in de hoofdrollen. Alle leeftijden. Duits gesproken Onder het motto „Kleutertje kijk eens" presenteert Euro Ci nema zaterdagmorgen een fijne Dik Tromfilm: „Dik Trom en het Circus". Al eerder op het Amers- foortse witte doek geweest, maar vast niet alle kleuters hebben de dikke in het circus zien rondhup pelen. Nederlands gesproken. Alle leeftijden. „Klopjacht". werk: grote kleurenlino's Van 11 sep tember tot en met zaterdag 9 oktober De ekspositieruimte van Ina Broerse is geopend 's maandags van 12.00 uur tot 18.00 uur. Dinsdags toten met's za terdags van 9.30 tot 18 00 uur. U weet het adres tfieuwe Spieghelstraat 57 te Amsterdam, vlakbij het Rijksmuseum, telefoon 020-236642. Greetje Grijpma woont en werkt sedert enige tijd in Leusden-Centrum aan de Landweg nr. 337 Zij is tele fonische bereikbaar onder het num mer: 41992 voor auto en caravan, pech onder weg, de Waddenzee en nog wat klein spul. Plus nog een artikel over wandelen en fietsen met de ANWB. Je gaat niet naar de wintersport met de fiets (ik neem eventjes de artikelen, waarvan ik denk dat ze niets met fietsen te maken hebben), de aardlekschakelaar heb je niet nodig op een fiets Voor pech onderweg hebben de zo'n handig oplap-doos/e heb ik me laten vertellen. Blijft eigenlijk over het artikel over wandelen en fietsen met de ANWB. Nou dan, hoor ik verschillende ANWB-leden triom fantelijk uitroepen. Ze doen toch iets voor de fietsers. Zou/e denken. Maar je moet wel eerst met de auto of het openbaar vervoer naar de plaats, waar de fiets of wandeltocht wordt gehouden. Kortom: de fietsers zullen zich niet zo erg thuisvoeten in het auto- gevoelige ANWB-kader. Zij kiezen terecht voor de ENWB. Dus ik ben voor de ENWB? Nee. ik vind. dat beiden een goede reden van be staan hebben en een aardige bo terham kunnen verdienen met het van dienst zijn van automobilisten en fietsers. In dezelfde, eerdergenoemde Kampioen staat een ANWB- advertentie, waarin een reis wordt aangeboden ,,ln het voetspoor van Multatuli". Samen met Singapore Airlines, de maatschappij die nogal wat met de prijzen schippert. Waar het mij om gaat is de zinsnede uit de advertentie, waarin wordt ge wezen op de film van Fons Rade makers: „Saidjah en Adinda". Waarmee de ANWB bewijst geen kaas te hebben gegeven van fiet sers noch van films. Want Rade makers verfilmde „Max Haveiaar" en de ENWB is er voor de fietsen. En zo komt alles toch weer goed in onze kleine landie, dat - als ik in dezelfde Kampioen lees - op dit moment zo'n bijna 500 vierkante ki lometer aan verharde wegen heeft. Dat is anderhalf procent van de to tale oppervlakte van ons land. Ik vraag me af. hoeveel fietspaden daar bi/ zullen zijn. Bij de ENWB zullen ze dat wel weten. V. WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst. Boersma. Lantink, Nunnik- hoven en Den Toom neemt dit weekend waar dr. NuoDikhoven, Berkenlaau 12, tel. 033-41499. Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 uur Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uu'r. J. van Nieuwkerk, Galicië 41, tel. 033-44541. Spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14 uur. APOTHEEK: Zie onder algemeen WIJKVERPLEGING: zr. Van Bremen, Gorzen 10, Amersfoort, tel. 033-41049, b.g.g. tel. 033-15818. In de week volgend op dit weekend heeft zr. Van Bremen avond dienst. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033 - 22000 VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevrouw A. Thuis- Paulussen en mevrouw C Brink Bruyn, neemt dit weekeind waar: mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelminalaan 18, Amersfoort, tel. 033-10886, b.g.g. tel. 22000. MERSFOORT - Deze week kunnen de liefhebbers van aktie hun ophalen in Cinema 1waar - waarschijnlijk mede als kompensatie [slechts enkele dagen „Klopjacht" in City wegens verbouwing, er Moore te bewonderen is als (Italiaanse) boef in „De man van de inisatie". (The man from the organization"), een Italiaanse ak- liri van regisseur Maurizio Lucidi. Voor de rest zijn alle weekpro- nma's in de Amersfoortse bioscopen geprolongeerd. GER MOORE ALS LER e Britse akteur Roger Moore 8 meestal in films, waarin hij de i Engelse gentleman speelt. Of stook altijd is, is de vraag, maar in ieder geval niet inThe man from the organization". Daarin speelt Moore Ulysses, de neef en ad- vokaat van een Maffia-lid. En er heerst nogal wat onrust in deze fa milie. Ulysses is gevraagd hier een en e uit: The man from the organization. ander te regelen voordat het tot een uitbarsting komt. Hij aanvaardt de opdracht, daar hem bij slagen een flinke som geld in het vooruitzicht is gesteld. Ulysses roept de hulp in van zijn boezemvriend Charlie. Samen gaan ze op onderzoek uit. Ze raken verzeild in de onderwereld en de duistere handel van de drugs. Ze komen steeds meer op het spoor van een handel van 5 miljoen aan drugs, dat per schip uit Sicilië bin nengesmokkeld is. De hele handel was verborgen in een houten kruis, bestemd voor de bisschop van San KUKOPDE &SBSaSky /Deze week in de Amersfoortse theaters. DOOR BERT VOS. Francisco. Moord, geweld en af persing worden nu onderdeel van hun opdracht. Na een reeks hache lijke avonturen, achtervolgingen per auto en zelfs aanslagen op hun eigen leven ontmaskeren ze de da ders „The man from the organization" is een uitstekende aktie-film, waarin nogal veel wordt rondgejak- kgpd in auto's en dat soort zaken. Spanning, aktie en geweld Normaal moet je er voor naar City, maar dat theater wordt - zoals be kend verbouwd - en daarom is het drie dagen gesloten. In de overige tijd van de week draait „Klopjacht met Lee van Cleef. Wie Roger Moore echter nu eens als keiharde killer wil zien, kan deze week in Ci nema 1 terecht. (18 jaar) KLOPJACHT In City draait van vrijdag tot en met zondag de aktie-western „Klopjacht" („Take a ride") met Jim Brown, Lee van Cleef en Catherine Spaak in de hoofdrollen. Twee mannen met een welgevulde geldbuidel worden tot het uiterste achtervolgd door professionele moordenaars Regisseur Anthony M. Dawson heeft er een spannend en opwindend schouwspel van ge maakt voor de echte liefhebbers van moordende aktie. (14 jaar). PROLONGATIES Grand Theatre: In het Grand Theatre gaat „Max Haveiaar" van Fons Rademakers met Peter Faber en Sacha Bulthuis in de hoofdrollen de tweede week in. Een schitterende film. knap gemaakt naar de dagboeknotities van Eduard Douwes Dekker (Multatuli) in vrijwel perfekte fotografie van cameraman Jan de Bont. Nederlands-lndie in de vorige eeuw en temidden daarvan een eenling, die vecht tegen onrecht en corruptie. Vergeefs. Aanbevolen. (Grand Theatre - tweede week - alle leeftijden) Studio G: In Studio G kan men „One flew over the cuckoo's nest" voor de zeventiende week zien. Wie nu nog niet is geweesten fin. ik geloof niet, dat ik er nog iets aan toe hoef te voegen. Een uit schieter van een film, zoals je niet vaak tegenkomt, (veertien jaar). Cinema 2: „All the president's man" is voor de derde week in Ci nema 2 te zien. Een perfekt ge maakte thriller van regisseur Alan J. Pakula met Robert Redford en Dus- tin Hoffman in de hoofdrollen. Aan bevolen EURO CINEMA: Voor helemaal, pretentieloos, amusement moet u in Euro Cinema zijn, waar Andre van Duin zijn grollen via het witte doek op het publiek loslaat, (zesde week - alle leeftijden). NACHTVOORSTELLINGEN In City kunt u vrijdagnacht uit eraard terecht voor de late sex show. Dit keer weer eens een echt s autorijder ben ik uiteraard lid ANWB, u weet wel de Al- ene Nederlandse Wielrijders- d. Mijn vrouw is - als wielrijder - lid van de ENWB, u weet |c/e Eerste Nederlandse Wielrij- p Bond. U proeft reeds het kon- Want waar haal ik het idee Waan, dat ik als autorijder lid 7 van een wielrijdersbond? wbilist kontra fietser. Er zit beslist oorlog in de lucht. De W kontra de ENWB. Wie heeft ste rechten om de belangen fietsers te verdedigen? igenlijk is het probleem niet zo erg moeilijk. De Algemene ferlandse Wielrijders Bond is al 3 zo'n honderd jaar oud. In die I waren er nauwelijks fietsen, fr de ANWB kwam voor ze op. 1 is nu nog maar een paar oud. Er zijn nu nog maar s fietsen meer, maar de NB komt voor ze op. En de NB? Rijdt u met een auto niet op wielen? Nou dan. Dan bent u [van de Algemene Nederlandse wijder Bond. Want auto's zijn nu Jirnaal algemener, nietwaar? ANWB verzet zich tegen het toch geniale idee, dat de NB de enige verte- Iwoordiger en beschermer van I Nederlandse fietsers is. Niet- zegt ze, de ANWB is er voor s. Altijd geweest. f pak de kampioen van deze nd. September 1976, 91e VQang nummer 9. De inhoud: rertenties over auto's. Een uit weid artikel over onderhouds- r*en van auto's, brommen, Jar dan goed! De kampeerauto, Versport, de aardlekschakelaar LEUSDEN - Ondertrouwd: 8 sept JarL^ViUem. van Ijkenf wonende te Leus- den; Bohemen 24 en Jdsephina Maria Geerdink. wonende te Utrecht, DeChar- mantendreef 14. AMERSFOORT - Geboren: 20 aug Bram. z v H T van der Kolk en U H Mulder. Zilverreiger 6. 23 aug.: Hendrik Johannes Martinus, z v H J M van der Wedden en C. R. van de Kooij, v Boetzelaaer van Oosterhout- laan 5; 24 aug Cindy, d.v M J S. Schouten en Y W J G Hendriks, Gagelhof 35. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Notaris J. A. Huisman heeft jongstleden donderdagavond de stichting „Leusden 1200" geïnstalleerd. Deze stichting, die de feestelijkheden ter viering van Leusdens 1200-jarig be staan volgend jaar moet gaan voorbe reiden, is overigens niet door iedereen juichend ontvangen. Vo^r de raadsleden was de gevolgde procedure Het bestuur van de stichting „Leusden H. van der Post. aanleiding om eens informeel met het college te babbelen over „de communi catie tussen college van b en w en raad". De officiële installatie van „Leusden 1200" bestond uit het passeren van de akte. Deze handeling werd door notaris Huisman uit Woudenberg verricht. Om de kersverse stichting niet gelijk met 0" met in zijn midden burgemeester A. een schuld op te zadelen, overhandigde de notaris vervolgens een voldane nota. In zijn toespraakje weerlegde burge meester AH van der Post de kritiek die er is op het 1200-jarig bestaan. „Wel is thans met zekerheid te stellen, dat „Lisiduna" op 8 juni van het jaar 777 door Karei de Grote aan de Sint Maartenskerk in het oude Trecht is ge- Dienaangaande wil ik opmerken, dat er naar is gestreefd, dat uw bestuur slagvaardig kan optreden. De daadwer kelijke organisatie zal per evenement - en ik hoop, dat het er vele zullen zijn - zullen moeten worden voorbereid door werkgroepen, samengesteld uit de be woners van onze gemeente. Daarom is uw bestuur samengesteld uit een beperkt aantal leden Niettemin zal uw bestuur na overleg met de betref fende raadscommissie nog met een of twee dames worden uitgebreid, terwijl ook nog - op uw eigen verlangen - verte genwoordigers uit de ondernemerswe reld en de agrarische sector aan uw be stuur worden toegevoegd." •ACHTERVELD Ned Herv Kerk zondag 19 septem ber aanvang 09 00 uur Ds. Ka merbeek uit Hoevelaken. R.K. Kerk zaterdag 18 september aanvang 19.00 uur H. Mis, zondag 19 september aanvang 08.00 uur H Mis, aanvang 10.00 uur Hoog Mis. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk: 9.30 u.: ds. P. W Veen, Leusden, Ger 10 30 u ds. H .Zeldenrust. Veghel en ds J J. Kooman. Herv 19.00 u. ds. J J Kooman. Ger./Herv. R.K K za 19 00 u zo. 9 30 u Hoogmis. 11 30 u Mis; 18.30 u Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk 10 00 u ds J. Weer- nekers Herv 18.30. u. ds, C v. Dop. Amersfoort, Herv (G.B.). R K K Huize Don Bosco. za. 19.15 u zo 10.00 u Hoogmis; 11.30 u Gevonden: Schepnet, paspoort, herenfiets, por temonnee met geld en betaalpas. Aan komen lopen: Grijs-witte cavia. Verloren: Geel zomerjack, 2 bankbiljetten van 10,-; 3 sleutels in leren etui. Inlichtingen worden u graag verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid, te lefoon 44444, Oude Rijksweg- Arnhemseweg. LEUSDEN - Bij voldoende deelname wordt dit jaar weer een E.H B.O.- cursus georganiseerd. Iedereen van 16 jaar en ouder kan hieraan deelne men. De cursus omvat ongeveer 16 lessen van 2 uur, welke worden ge leid door een erkende E.H.BO instruc teur, in samenwerking met dr Nun- nikhoven, arts te Leusden. De kosten hieraan verbonden bedra gen f60,-- inclusief examen De cur sus zal op maandag 11 oktober a s starten en wordt gehouden in ,,de Til Hamersveldseweg 30 in Leus den U kunt zich hiervoor opgeven tot uiterlijk 1 oktober a s bij de secr van de EHBO.ver J C. van Dijk. Lamoen 13 Leusden-c. tel. 033- 40764 De herhalingslessen, welke ook in de Til worden gehouden, starten op donderdag 29 oktober a s USDEN - De kunstenares Greetje ma. die sinds kort in Leusden 1, gaat eksposeren bij Ina Broerse msterdam. Zij eksposeertgrafisch scftonken, hoewel men rond de laatste eeuwwisseling daarvoor meer jaren in de literatuur aantreft (onder meer- 776, 779, 780). Het was ook de Raad van Leusden, die in het jaar 1950 aannam, dat het jaar 777 betrekking heeft op de eerst bekende vermelding van het dorp Leusden. Het is daarom, dacht ik, dat wij met een gerust gevoel volgend jaar dat feit feestelijk kunnen herden ken." Daarna ging de burgemeester in op de samenstelling van het bestuur. „Rondom de samenstelling van het stichtingsbestuur zijn een aantal vragen opgeworpen. Zo zouden bijvoorbeeld daarin niet alle groeperingen - en alle delen - van de gemeente vertegenwoor digd zijn.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 19