Achterveldse ziet terug op EHBO aktief jaar Weer winst Achterveld O miner KPO begon het seizoen SECRETARESSE/ ADMINISTRATIEVE KRACHT Succes op geitenkeuring Boerderijen verhuurd aan SOCLE Dorps- contactavond Puupekoppen vergaderen Hr. Van Wege nieuwe voorzitter bejaardensoos KPJ begon met bingo Ook TOP weer gestart Collecte prinses Beatrixfonds s.v. Achterveld 2 OKTOBER: Zoekt u een baan waar muziek in zit? KERKDIENSTEN bontmode suede Korte Bergstraat j 2-14. lste zijstraat links, voor bij 't Grana heatre. Amersfoort. Tel. 033-15283. LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 13 ACHTERVELD - Dinsdag 14 sep tember hield de Achterveldse EHBO haar jaarlijkse ledenvergadering. Na een zeer kort welkomswoord van de heer W. van Dijk, die buiten de aanwe zige leden ook de districtsvoorzitter de heer Klein een hartelijk welkom toeriep, werd een aanvang gemaakt met het afwerken van de agenda. Jammer was wel dat er van de 124 leden er slechts 36 op deze vergadering aanwe zig waren. Na de notulen van de vorige vergade ring werd tijdens de daaropvolgende mededelingen Ellie van de Brink naar voren geroepen. De heer Van Dijk overhandigde haar het speldje met de 10 er op omdat zij tien jaar onafge broken lid van deze EHBO was. Herna kreeg men het verslag van de secre taris de heer W. Hilverts. Ut dit ver slag was op te maken dat de Achter veldse EHBO een actief jaar achter de rug had. Bij verschillende evenemen ten zoals de tour de junior, de gras- baan-races te Leusden en Amersfoort en nog enkele andere evenementen had men dankbaar gebruikgemaakt van de gevraagde diensten van deze EHBO Uit dit verslag bleek ook dat het met de wedstrijden steeds beter ging. Weer werd men eerste bi] de rayonswed strijden en dit resultaat behaalde men ook bij de districtswedstrijden. Doordat de Achtervelders voor de vijfde maal wonnen kwam de wissel beker nu definitief in hun bezit. Met spanning wordt de landen-wedstrijd tegemoet gezien welke op 20 november in het Hiltonhotel te Rotterdam zal worden gehouden. Een enorm succes was dit jaar weer de bloedafname-avond waar niet min der dan 235 donors hun bloed afston den, waarbij het was opgevallen dat er zoveel jeugdigen zich hadden ge meld. Ook wat betreft de waardering van de leidsters en leider van de wedstrijd- ploegen kon worden teruggezien op een geweldig succes. Nadat de pen- ningmeesteresse mevrouw Kleinveld aan het woord was geweest bleek dat de financiële kant zeer gezond is. Na verslag van de kascommissie moest hierin een nieuw lid worden gekozen. Daar de heer H van Dijk twee jaar in deze commissie zitting had gehad, moest hij aftreden In zijn plaats werd met algemene stemmen gekozen me vrouw Van Ruitenbeek. Na de pauze kreeg men de bestuurs verkiezing. Aftredend waren mevrouw Van Elst-v.d. Geest, de heer H.J. Legdeur en de heer L.H. Smink Daar geen tegenkandidaten waren gesteld en de aftredende bestuursleden zich herkiesbaar hadden gesteld werden zij met algemene stemmen herkozen. Het bestuur bestaat momenteel uit W.W. van Dijk voorzitter, W. Hilverts se cretaris, mevrouw Kleinveld penning- meesteresse, mevrouw Van Eist, H.J. Legdeur. L.H. Smink en A.L. Jansen leden. GOED BEZOCHT Tijdens deze vergadering bleek dat de Achterveldse EHBO op alle gebied zeer actief is De oefenavonden wor den goed bezocht, zeven maal is men tijdens de districtswedstrijden kam pioen geweest Hiervan vijf maal ach ter elkaar. Voor de zevende maal wordt nu ook weer deelgenomen aan het landskampioenschap. Er zal in het nieuwe seizoen ook weer een cursus worden gegeven. Slechts vijftien gega digden hadden zich laten inschrijven. Men kan zich nog als cursist laten in schrijven. Doch dan moet men wel vlug zijn. De inschrijving is bij de heer W. Hilverts, Walter van Amers- foortstraat 2. De cursusavonden vangen aan op 5 oktober terwijl de oefen avonden voor de gediplomeerden aan vangen op 12 oktober. Ook hier is enige verandering in gekomen. Kon men voorheen met 6 oefenavonden volstaan om in het bezit te blijven van het diploma, nu moeten er acht oefenavonden worden gevolgd. Na de rondvraag vroeg de districtsvoorzit ter de heer Klein nog het woord. Hij prees de zo zeer actieve Achterveldse EHBO en dankte voor de steeds ver leende medewerking als deze werd ge vraagd dit in tegenstelling tot diverse buurtverenigingen die wel wat in slaap waren gesukkeld Hierna werd de ver gadering door de heer Van Dijk ge sloten. ACHTERVELD - Vrijdag 17 sep tember is ook het winterseizoen van de Achterveldse KPO afdeling weer begonnen De avond werd begonnen met een H. Mis. Daarna trok men naar de zaal bij Jan Voorburg. Na een hartelijk welkomswoord van de voorzitster mevrouw Van Wieringen kreeg de heer W. Timmermans uit Apeldoorn het woord. Voordat de heer Timmermans aan de vertoning van zijn dia's begon legde hij eerst het één en ander uit. Hj vertelde dat hetgeen hij nu deed als hobby was begonnen in Leusden. Herna was hij naar Assel getrokken om daar zijn werk voort te zetten. Van een hobby was het uitgegroeid tot een beroepsbezigheid. Hij geeft nu voor het maken van glas-mozaiken les aan de jeugd en ook enkele ouderen. Hierna werd uit gelegd met welk materiaal er werd ge werkt. De heer' Timmermans krijgt veel opdrachten en in veel scholen is zijn werk te bewonderen. Hierna ver toonde hij dia's waarop men kon zien wat er in de loop der jaren reeds door hem gemaakt was. Dit was alles zeer interessant. Het materiaal dat de heer Timmermans gebruikt bestaat uit stuk jes glas van diverse maten en soorten. Na met autolak in diverse kleuren te zijn geschilderd wordt het glas Of vlak materiaal gelijmd. Door de kleu rencombinaties krijgt men.dan een kleurenspel te zien dat vergeleken kan worden met de kleurschakeringen in de natuur. Na de pauze konden de leden zelf hun kunstgevoelens uiten. Ieder kreeg materiaal en kon maken wat men zelf wilde Het was wel moeilijk, doch met behulp van de heer Timmermans wer den er toch heel wat mooie en leuke stukjes voor elkaar gebracht. Ook was er een tafel waarop een aantal voor werpen stonden uitgestald; dit om te laten zien wat er met glas en verf te bereiken is. De KPO-dames hebben de eerste a- vond weer een zeer leerzame avond gehad. Na een dankwoord aan de heer Timmermans gingen de dames naar huis om daar het door hen vervaardig de kunststukje te laten bewonderen. ACHTERVELD - Zaterdag vond te Utrecht de jaarlijks provinciale geiten keuring plaats. Aan deze keuring werd ook door enkele inwoners van Ach terveld, Stoutenburg en Leusden deel genomen. De aanvoer op deze keuring was niet gering. Er werden 170 witte geiten ter keuring aangeboden en 70 toggenburgergeiten Er was zeer veel belangstelling voor deze tentoonstelling. Gezien hetgeen er ter keuring werd aangeboden was het deze belangstelling ook waard. Als bijzonderheid kan wel worden vermeld dat op deze keuring ruim 30 afstamme lingen van de bok Karei, eigenaar de beer H Torsius uit Achterveld aan wezig waren. Deze bok behaalde vo rig jaar op de landelijke keuring te Leeuwarden een eerste prijs en werd tevens kampioen van Nederland. Deze bok is nog steeds in het bezit van de heer Torsius en staat nog steeds ter dekking. De prijzen voor de deelne mers uit Achterveld, Stoutenburg en Leusden waren als volgt. Witte geiten: J. Brandsma, Stouten burg, le prijs. Toggenburger geiten: D. C. Los, Leus den, le prijs, tevens kampioen van alle lammeren. H. Torsius, Achterveld, le prijs, te vens kampioen van de één-jarige gei ten. G. C. vaji Dijk, Achterveld, 2e prijs. C. Meerveld, Stoutenburg, 2x 2e prijs. J. Brandsma, Stoutenburg, 2e prijs. D. C. Los, Leusden, 2e prijs. H. Torsius, Achterveld, 3x 2e prijs. Zeker voor deze deelnemers een groot succes. Geiten fokken is een hobby, die wel wat geld kost, doch bij een dergelijk resultaat vergeet men dit wel vlug. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vanavond komt het col lege van B en W met het voorstel aan de raad om de verbouwde boerderij ..Groot Krakhorst", de schuur van ..Hakhorst" en ,,De Til" te verhuren aan de Stichting Sociaal Culturele Cen tra Leusden. Dat mag niet zo'n ver bazing wekken, want die stichting is in het leven geroepen om de boerderijen te beheren. Een officiële huurovereen komst met de eigenaar, de gemeente, was er echter nog niet en vandaar het voorstel. De genoemde gebouwen worden aan stichting SOCL verhuurd voor een pe riode van 25 jaar Er is een huurprijs vastgesteld voor de eerste vijf jaar; daarna kan deze worden herzien. De huurprijs voor Groot Krakhorst" be draagt voor de eerste vijf jaar f 40.260,- De schuur van Hakhorst kost voor die periode f 12.840.-. ,,De Til" komt voor vijf jaar op f37.500.-. ACHTERVELD - Uitslagen van za lerdag 18 september 1976. Junioren: Achterveld Al - V.V.Z.A. Al ^Cobu Boys Al - Achterveld Al Quick B3 - Achterveld BI Achterveld Cl - Amf. Boys Cl Achtervpld C2 - Roda C3 Hoogl.veen Cl - Achterveld C3 Pupillen: Achterveld Dl - H.V.C Dl Hees Dl - Achterveld D2 afgelast V.V.Z.A D5 - Achterveld D3 6-0 Achterveld El - V.V Z. 49 El 7-0 Amf. Boys E2 - Achterveld E2 2-2 Achterveld E3 - Amf. Boys E4 0-1 Programma voor zaterdag 25 septem ber 1976: Achterveld Al - Amf. Boys Al Achterveld A2 - Soest A2 Amf. Boys B2 - Achterveld BI Achterveld Cl - Spakenb. Cl Hoogland C2 - Achterveld C2 T.O.V C2 - Achterveld C3 Pupillen: Achterveld Dl - V.V.Z. 49 Dl 13.00 Soest D3 - Achterveld D2 13.00 Soest D5 - Achterveld D3 12.00 Achterveld El - Hoogl veen El 12.00 Baarn E2 - Achterveld E2 13.00 Achterveld E3 - V.V.Z.A. E4 13.00 3-0 1-2 11-0 4-0 3-0 5-1 3-1 16.15 15.00 15.00 13.45 13.45 13.45 ACHTERVELD - Op zaterdag 2 ok tober a.s. organiseert de Achterveld se Stichting Jongerencontact voor de elide maal een Dorpscontactavond. De ze contactavond zal worden gehouden in Ons Gebouw en aanvangen om 20.00 uur. De muzikale omlijsting van deze avond is in handen van het bandje van Jaap Veenendaal. Een hoogte punt van deze avond zal ongetwijfeld de verloting zijn waarbij als hoofdprijs een vierdaagse reis per boot naar Londen voor twee personen. Deze dorpscontactavonden zijn ze ker belangrijk voor de dorpsgemeen schap. Men leert elkander beter kennen er worden vriendschapscontacten ge legd en eerdere vriendschapsbanden worden op zo'n avond zeker weer ver sterkt Vooral voor de nieuwe inwo ners van het dorp is zo'n contact avond zeker van groot belang. De kaartverkoop ad. f4,50 begint 22 september a.s. De kaarten zijn ver krijgbaar bij: Bakkerij Huppelschoten, Kerkdijk tel. 1412; Bakkerij Schouten, Hessenweg 317, tel. 1216; Ton Kleinveld, Deliana van Weedestraat 13, tel 1774, Theo Snijders, Jan van Arkelweg 18, tel 1769; Vera Krijger, Jacob de Bijestraat I, tel. 1976. ACHTERVELD - In een sportieve wedstrijd en onder zeer goede leiding heeft Achterveld opnieuw twee punten verzameld. Van een der oudste Utrecht se clubs, PVC, werd gewonnen met 0-2. Achterveld bouwde van het begin- signaal af een lichte veldmeerderheid op. Door een verkeerde terugspeel bal van een PVC-verdediger kreeg Jan Kerkhof een mooie kans; hij was te be duusd om deze te benutten en zijn schot was te zacht. PVC nanThët spel over en zette met een serie goede aanvallen z'n voor hoede aan het werk De Achterveldse verdediging werkte soms te traag weg en er moesten enkele cornerballen worden weggegeven. De Achtervelders probeerden via de counter tot succes te komen en er ontstonden enkele gevaarlijke tegenaanvallen. Piet Vos, deze middag bijzonder actief in zo wel de verdediging als aanval, groeide uit tot grote hoogte. Het gevolg hier van was dat Herman van Ruitenbeek en Jan Kerkhof voortdurend gevaar konden stichten. Na 30 minuten aan trekkelijk voetbal had Achterveld vrij onverwachts succes. Middenvelder Jo- han van Bekkum kon de bal doorschui ven naar Herman Kerkhof die na enig heen en weer gedribbel een paar man kon passeren en vervolgens de Utrecht se doelman met een hard schot ver sloeg: 0-1. PVC had bepaald pech toen kort voor rust een, voor doelman Tolboom onhoudbare, bal terugstuiterde van de paal. SPELPEIL ZAKTE In de tweede helft startte PVC met een serie goed opgezette aanvallen maar de Achterveldse verdediging kon ook al dankzij de hulp van Vrouwe Fortuna stand houden. Aan de andere zijde van het veld zagen wij bij een keurig op gezette aanval Hans Versteeg juist over de lat schieten. Het spelpeil zakte zien derogen en door zowel de thuisclub als door Achterveld werd slordig om gesprongen met de genoeg geboden scoringskansen In de 55e minuut konden de Achter- velders de stand op 0-2 brengen. Na goed voorbereidend"werk van er- man van Ruitenbeek kwamen, na ver meend buitenspel, Jan Kerkhof en Jan Boersen vrij voor de PVC-doelman. Jan Boersen smaakte het genoegen om zijn club op 0-2 voorsprong te tillen. PVC ging hierna tot ieders verba zing in de verdediging maar ging toch weer aanvallen naarmate de tijd ver streek De overtuiging was er echter wel uit. Vlak voor tijd brak Piet Vos alleen door de Utrechtse verdediging en loste een hard schot dat op kundige wijze door de doelman werd gestopt. Zondag aanstaande komt buurtgenoot Barneveld naar het Kerstens Sportpark, aanvang 14.30 uur. Achterveld 2 - Veensche Boys 2 3-1 Het tweede team behaalde de der de overwinning in successie. Uit een vrije trap namen de Boys de leiding 10 minuten hierna ging Henk Voorburg alleen door maar hij werd in het be ruchte gebied gepakt De terecht toe gekende penalty werd door Arnold Voogt feilloos benut: 1-1. Even voorde rust nam Johan Hak ter hoogte van de hoek- vlag een vrije trap; de draaibal beland de op het hoofd van Sjaak van de Heu vel en de stand was 2-1. Na de rust een gelijkopgaande strijd. Uit een van de Achterveldse corners werd door de Boys slecht weggewerkt waarbij de bal voor de voeten van Jaap Schou ten kwam die tot ieders verbazing met een afstandsschot het leder in de rech terbenedenhoek deed belanden: 3-1. UITSLAGEN Uitslagen van 19 september: PVC - Achterveld 0-2 Achterveld 2 - Veensche Boys 2 3-1 Scherpenzeel 3 - Achterveld 3 0-4 Achterveld 4 - Maluku Muda 3 1-6 Amsvorde 5 - Achterveld 5 4-1 Achterveld 6 - Soest 8 1-1 Nijenrodes - Achterveld (d.) 4-1 Programma van 26 september: Achterveld - Barneveld 14.30 Amersf. B. 4 - Achterveld 2 11.30 Achterveld 3 - Kieviten 2 12.00 Hooglanderveen 4 - Achterveld 4 12.00 Achterveld 5 - Roda 5 14.30 Achterveld - SVMM (dames) 10.00 ACHTERVELD - Maandag 27 sep tember a.s. zal de Achterveldse Car navals vereniging De Puupekoppen haar jaarlijkse ledenvergadering houden. Deze vergadering waarvan de aanvang op 20.00 uur is gesteld zal worden gehouden in de zaal bij Jan Voorburg. De agenda ziet er als volgt uit: 1. opening 2. Notulen vorige ledenvergadering 3. Verslag penningmeester 4. verslag kaskommissie 5 verkiezing kaskommissie 6 Festiviteiten 1976/1977 7. Verhoging contributie 8. Rondvraag 9. Sluiting De leden worden beleefd verzocht deze avond indien dit mogelijk is hun contributie voor het seizoen 1976/1977 te willen voldoen. Er zal op deze ver gadering volop gelegenheid zijn de contributie te betalen. Het bestuur hoopt op een zeer grote opkomst. Kom werken bij de AMERSFOORTSE CULTURELE RAAD als Wat doet de A.C.R.? De A;C.R. organiseert o.a. symfonie-, kamermuziek-, koffie- en schoolconcerten; tentoonstellingen, toneel-, ballet- en jeugdvoorstellingen komen ook via ons bureau tot stand. Dit alles kunt u lezen in het winterprogramma, waarin alle activiteiten die op (sociaal-) cultureel terrein in Amersfoort plaatsvinden, worden opgenomen. De functie houdt in dat u: Informatie verstrekt, typewerk verricht, archief- en administratieve werkzaamheden, meewerkt aan het culturele programma, moet kunnen werken in een klein teamverband. U moet ook af en toe 's avonds en in weekenden werken. Gevraagd wordt: Een HAVO, Meao of gelijkwaardige opleiding, type-diploma. Steno-diploma strekt tot aanbeveling evenals praktijk-ervaring in een andere functie. Rechtspositieregeling gemeente Amersfoort. Salaris afhankelijk van opleiding, praktijkervaring en leeftijd - minimum f 1.230.- (20 jaar) met toeslag f 27,75 voorts nader overeen te komen. Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan de directeur van de A.C.R., Zonnehof 8, Amersfoort, tel. 033-33034, op de enveloppe vermelden: Sollicitatie. ACHTERVELD - In verband met het overlijden van de voorzitter van de Achterveldse bejaardensoos, moest er een nieuwe voorzitter komen. Na heel veel informeren bleken er uiteindelijk twee personen bereid zich met deze functie te willen belasten. Dit waren de heren Blom, nog steeds bekend als schilder Blom en de heer Van Wege wo nende in Sinecura. Donderdag j.l. werd tijdens de soos een verkiezing gehouden. De heer Van Wege werd met een kleine meerderheid tot voorzitter van de soos gekozen. De stemmen verhouding was 21 stemmen voor de heer Blom en 27 stemmen voor de heer Van Wege. De heer Van Wege zei zijn verkiezing als voorzitter te zullen aanvaarden en vroeg daarna en kele minuten aandacht. In deze enkele minuten dankte de heer Van Wege voor het vertrouwen dat aan hem was ge schonken. Hij zei dat het voor hem een eer was om deze functie te mogen be kleden, hoewel hij nog maar slechts twee jaar inwoner van Achterveld was, daar naar zijn mening dit eigenlijk aan een echte Achtervelder toekwam Hij stelde het op prijs dat hij reeds zo was ingeburgerd dat men hem deze taak op zijn schouders had gelegd. Gezien het werk van de zeer geliefde overleden voorzitter was er voor hem wel een bee tje angst om het net zo te kunnen doen. Doch wetende dat hem de steun van de dames Voskuilen, Tolboom en Kerkhof is toegezegd zal hij al zijn best doen de rechte lijn van zijn voorganger te blijven volgen. Deze zeer eenvoudige doch bemoe digende woorden werden met een dankbaar applaus beloond. Gezien het aantal aanwezigen op deze middag en ook op voorgaande soosmiddagen blijkt wel dat er nog heel wat op 65 plussers niet op deze soos verschijnen. Zij zijn daar allemaal van harte welkom en ook de personen die om een of andere reden niet meer kunnen werken zijn hier van harte wel kom. De Achterveldse soosmiddagen staan bekend om de gezelligheid en de fijne sfeer die er steeds is. Ga er eens een kijkje nemen en het bestuur is er dan van overtuigd dat u zal blijven komen. Zonder u niet af of denk niet daar hoor ik niet thuis. Ga eens een kijkje nemen en men zal beslist van gedachte veran deren. ACHTERVELD - Dinsdag 14 sep tember hield de Achterveldse K.P.J. af deling haar openingsvergadering van het nieuwe seizoen. Nadat de nieuwe voorzitter de heer Harry van Middelaar alle aanwezigen hartelijk had verwel komd, deelde hij zo het een en ander mede over hetgeen de leden in het nieuwe seizoen zoal te wachten staat. Uit deze mededelingen bleek dat men in het komende seizoen weer heel wat van plan is, zowel op kreatief, sportief als amusementsgebied. Na de pauze waarin een kopje koffie werd genuttigd, begon om ongeveer 21.00 uur de bingo. Deze bingo stond onder de bekwame leiding van de heer Kuipers. Onder diens vlotte leiding ver liep deze bingo zonder enige moeilijk heden. Tussen de bingo's door werden door de heer Kuipers ook eenvoudige vragen gesteld. Degene die het eerst meende het antwoord te weten mocht dit zeggen. \l/as het antwoord goed dan kreeg men een leuk prijsje. Gaf men echter een verkeerd antwoord dan moest er een kwartje gedokt worden. Het geheel was weer een zeer geslaagde avond. Zoals men voorgaande jaren gewend was, was er nu ook weer een grote opkomst van de leden. ACHTERVELD - Ook voor de meisjes van de T.O.P. begint het winter seizoen weer. De eerste bijeenkomst zal zijn op woensdag 29 september om 19.15 uur in de kelder van Ons Gebouw Alle meisjes in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar zijn van harte welkom. Er wordt dit seizoen weer van alles georganiseerd zoals een kwis, crea tief werk, bingo, dansen, een puzzel- tocht enz. Ook staat er weer een fijne kampweek op het programma. De avonden worden eenmaal in de maand gehouden en wel op een woensdag avond. Op de eerste bijeenkomst zal dan worden bekendgemaakt wanneer de volgende avond weer is. De contributie voor dit seizoen be draagt ƒ22,50. Dit lijkt misschien een heel bedrag, doch gezien het materiaal wat gekocht moet worden is dit niet veel. Vooral die meisjes die nog nimmer een avond van de T.O.P. hebben bezocht worden uitgenodigd eens een avondje te komen kijken. Het is dan haast wel zeker dat men dan zal blijven komen. De T.O.P.-meisjes vragen ook nog twee vrijwilligsters om als leidster op te treden. Heb je daar wel idee in en ben je 17 jaar of ouder neem dan eens contact op met Gerda Vos, tel. 03425- 1579 of met Hermien van Hamersveld, tel. 03425-1236. VERLOREN - - GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld - telefoon 03425-1607 zijn als Verloren opgegeven: Gekleurde plastic portemonnaie met inhoud, zwarte herenportemonnaie met inhoud, 1 rijbewijs kentekenbewijs deel 1 en 2 en kopie deel 3. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 26 sep tember aanvang 9.00 uur Ds. Koe le uit Nijkerk. R.K. Kerk: zaterdag 25 september aanvang 19.00 uur H. Mis, zondag 26 september aanvang 8.00 uur H. Mis; aanvang 10.00 uur Hoog Mis. N.H.K., Lisidunahof, donderdag 23 september, 19.00 uur: ds W. Willemse. Marcuskerk: 9.00 uur ds. A. J. van Waarde, Leusden, Ger./Herv 1030 uur: ds. W. Sirag,Leusden, Herv.; 19.00 uur: ds J. W. K. Kelder, Ger./Herv. R.K.K.: zaterdag, 19.00 uur; zondag: 19.30 uur; Hoogmis; 11.00 uur: Mis; 1830 uur: Lof LEUSDEN/ZUID N.H.K. Dorpskerk: 10.00 uur: ds. J. -W. K. Kelder, Ger./Herv., 18.30 uur: ds. J. Weernekers, Herv. R.K.K. Huize Don Bosco: zaterdag, 19.15 uur; zondag: 10.00 uur: Hoogmis, 11.30 uur ACHTERVELD - In verband met de ernstige polio epidemie in 1956, waarbij ongeveer 2200 kinderen en volwassenen door deze ernstige ziekte werden getroffen, werd op 3 mei 1956 het Nationaal Fonds voor de Bestrijding van de Kinderverlamming opgericht. Kort daarna verklaarde H.K.H. Prinses Beatrix zich bereid als beschermvrouwe van het fonds op te treden, waarbij de naam van het fonds werd gewijzigd in Pnnses Beatrix Poliofonds In 1963 werden de statuten van het Pnnses Beatrix Poliofonds zodanig gewijzigd, dat zij de mogelijkheid openden ook andere, aan kinderverlamming - althans wat de gevolgen betreft - verwante ziekten onder de doelstelling van het fonds te betrekken. In verband hiermede werd met goedkeunng van H.K.H. Prinses Beatrix de naam van het fonds gewijzigd in Prinses Beatrix Fonds. Het fonds zet zich nu in voor de ge handicapte medemensen die vallen onder de volgende categorieën: polio, aangeboren spasticiteit, multuple scle rose, spina bifida spierdystrofie en di verse andere spierziekten. De taak van het fonds is de gehandi capte te helpen bij financiële problemen. In 1975 werd bijna 1'mil joen uitgegeven aan hulp voor aanpas sing, vervoermiddelen, technische voorzieningen, vakantie en recreatie. Ook niet individuele hulp zoals fiscale bijdragen in wetenschappelijk onder zoek, investeringsbijdragen, voorzie ningen in zwembaden en sporthallen, worden in ruime mate door het fonds verstrekt. In 1975 beliep dit 1,3 miljoen gulden. Het fonds werkt snel en doelmatig, want u kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp. Maar hulp kan alleen ge boden worden als de financiële middelen daartoe aanwezig zijn. Onze landelijke collecte is daarbij onmisbaar. Helpt u het fonds bij de hulp die anderen niet kunnen ontberen. Stuur de collec-, tanten, die hun vrije tijd opofferen voor deze gehandicapten, dus niet onverrich-1 ter zake weg, maar geef!! Bent u hen misgelopen dan kunt u uw bijdrage overmaken op het gironummer 969 van het Prinses Beatrix Fonds, Den' Haag.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13