voetbalclub vierde 30 jaar Roda lAKinunmsiEl^ Achterveld in de kopgroep F.C. Stetboys won eigen toernooi Kaartavonden beginnen weer RODA BI IN REGIONALE COMPETITIE leusder krant-sport donderdag 23 september 1976 LEUSDEN/CENTRUM - „Als je toch een feestje gaat bouwen, moet je het goed doen", zal het uitgangspunt ge veest zijn van de organisatoren der feestelijkheden rond het 30-jarig be staan van de op 15 september 1946 opgerichte Leusdense voetbalvereni ging Roda '46. De actualiteitencom- missie en de supportersclub hebben de uitstekende gedachte gehad de fes tiviteiten in de vrolijk versierde en met allerlei kunstgrepen enorm uit gebreide cantine op het Burg. Buining- park uit te smeren over drie avonden, todat geen van de leden iets te kort boefde te komen. Donderdag 16 septem ber was het feest voor het bestuur, dat tijdens de goed bezochte receptie felicitaties, cadeaux, „enveloppen" en veel goede woorden kreeg aangeboden. De Roda-jeugd had vrijdag haar aan deel in de feestvreugde en de zater dagavond was gereserveerd voor de senioren. DRUKKE RECEPTIE Zonder gebruikmaking van het lang- lamerhand beruchte Leusdense kwar tiertje zat het bestuur van de haar 6e lustrum vierende voetbalclub precies op tijd om half negen achter een lange Jtafel te wachten op de dingen, die zou- den gebeuren. En dat waren er nogal vat Bijna 200 Roda-vrienden kwamen dracht graag met zijn aanwezigheid op de Roda-receptie. Nooit heeft de bond moeite met Roda gehad en hij stelde de Leusdense club graag als een voor beeld voor veel andere verenigingen. Roda-voorzitter J. P. H. v. d. Berg vond dat allemaal erg mooi, maar kon in zijn dankwoord niet voor zich hou den, dat hij en zijn mede-bestuurders reeds eerder de vele goede kwaliteiten van Wim Vrijhoef hadden onderkend. Vijf jaar geleden werd deze steun pilaar t.g.v het zilveren jubileum van de club benoemd als lid van verdienste. De heer Van den Berg stelde het bij zonder op prijs, dat de heer Wassink één van zijn weinige vrije avonden in het Roda-gezelschap kwam door brengen De heer J. de Jong kreeg als tweede het woord en met name als voorzitter van de supportersclub. Hij memoreer de enige activiteiten van zijn nog maar een jaar bestaande onderneming (EHBO-doosjes, uitstapjes naar inte ressante wedstrijden, kaartavonden, enz.) en deelde mede met de Sport stichting besprekingen te hebben ge voerd inzake een volgend aardigheidje. Bedoeld was het ter beschikking stellen van een tweetal dug-outs (beschutte zitplaatsen voor trainer, verzorger en reserves tijdens wedstrijden.) De Sportstichting heeft daartoe niet de mogelijkheden en daarom zal de sup- ling, die daaraan wel behoefte had, sloot zich aan bij één van de vele Amersfoortse sportverenigingen. In die jaren - het was nog indetiidvan de te genstelling tussen katholiek en protes tant - begon men in Leusden aan de voetbalsport te denken, hetgeen het ont staan van twee verenigingen betekende, n.l. één die op zaterdag ging voetbal len, te weten de „Leusdense Voetbal Club" (spelend op een terrein aan de Arnhemseweg) in wat toen nog Leus- broek heette en protestants was en een korte tijd later een tweede in het toen overwegend katholieke Hamersveld. Hoe moeilijk het toen was om een voetbalclub in stand te houden, bleek wel uit het feit, dat „L.V.C." na veel moeilijkheden reeds na enkele jaren de activiteiten moest staken. De Ha- mersveldse vereniging fRoda) had óf meer inzet öf meer geluk. De ter reinen, U moet dan wel denken aan een stuk weiland waarvan eerst de „koeien- vla" moest worden opgeruimd, wis selden elkaar regelmatig af en van enige accommodatie was nog geen spra ke. Maar dat de aanhouder wint, is in het geval van Roda gebleken, want het huidige Roda is in het verband van de afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond uitgegroeid tot een volwaardige loot aan de voet- balstam. In organisatorisch en spel- technisch opzicht heeft Roda haar grote iel voetbalbestuur gelukwensen en ve- ea van hen lieten hun felicitaties ver- ;ezeld gaan van een stoffelijk blijk van irtentelijkheid. De bij gelegenheden Is deze gebruikelijke toespraakjes itbraken evenmin en de aftrap werd erricht door de heer M. Wassink lit Ermelo als vertegenwoordiger van e KNVB. „De voetbalbond beschouwt en 30-jarig bestaan niet als een offi- ieel jubileum," aldus de bondsafge- raardigde, „en doet dit soort zaken wrmaliter af met een gelukstele- ;ram." Ditmaal werd van deze ge- roonte afgeweken omdat de heer Was- ïnk in Leusden toch nog een boodschap e doen had. De heer W. Vrijhoei ns namelijk 30 jaar lang en hoofd zakelijk achter _de__schejmen (maai liet onopgemerkt) zeer actief geweesi roor de afdeling Utrecht (o.m. als ünsul) en de club en werd daarom on- lerscheiden met de „zilveren afde- ïngsspeld" en de bijbehorende oor- onde Willem kreeg de speld en zijn ichtgenote een fraaie bos bloemen. )e heer Wassink combineerde zijn op- Gezelligheid alom. portersclub, mits goedkeuring door de desbetreffende gemeentelijk instanties, zorgen dat die „schuilhokjes" er ko men en onder een daverend applaus werd de stand daarmee 1-0. Na de vanwege de gezellige sfeer niet opge merkte rust kwam de wethouder van sportzaken tot grote activiteit. De heei G van Woudenberg wist meer dan vele anderen uit de begintijd van Roda te vertellen, maar daarvoor is hij dan ook een echte oud-Hamersvelder. Het inwonertal van het toen nage noeg geheel agrarisch ingestelde „Leusden" bedroeg ruim 4900 Het verenigingsleven, dat gedurende de oorlogsjaren de activiteiten moest sta ken, begon weer op gang te komen Er waren, naar de wethouder meende, slechts een tweetal toneel-verenigin gen, een zangvereniging, de Oranje vereniging en de harmonie Lisiduna. Aan gymnastieklokalen en sportterei- nen dacht men toen nog niet om de doodeenvoudige reden, dat voor het bedrijven van georganiseerde sport geen belangstelling bestond. De enke- groei doorgemaakt, nadat de huidige velden op het Burg. Buiningpark ter beschikking werden gesteld. Het deed spreker als wethouder van sportzaken deugd, dat de voetbalvereniging een grote rol speelt bij de opvang van zo veel jeugdige actieve voetballers en daarnaast zoveel anderen de moge lijkheid van passieve recreatie geeft. Uit dien hoofde speet het hem dan ook zeer, dat hij donderdag nog geen uit breiding van de accommodatie op korte termijn in het vooruitzicht kon stellen. „Weest U er echter van overtuigd", zo vervolgde de wethouder, „dat de noden van Uw vereniging bij het ge meentebestuur volledig bekend zijn. U dient er ook van overtuigd te zijn, dat vanwege dat bestuur - binnen de mo gelijkheden - alles in het werk wordt gesteld om U op de kortst mogelijke termijn uit de terreinnood te kunnen helpen." De heer Van Woudenberg had behalve voor de activiteiten van het Roda-bestuur en de diverse commis sies ook respect voor de zelfwerk zaamheid van de leden der vereniging en wees o.m. op de totstandkoming van de fraaie cantine, waardoor de binding tussen bestuur en leden en tussen de leden onderling in sterke mate wordt beihvloed. Aan die binding wordt ook meegewerkt door de onlangs opgerichte supportersvereniging. Door de sterke groei van het ledental - mede door de bevolkingstoenameterplaatse- dacht de heer Van Woudenberg, dat de sprong naar de KNVB tot de moge lijkheden moet kunnen gaan behoren en wanneer dat gebeurt, zal dat ook het gemeentebestuur verheugen, mits daarbij de echte recreatie-zoekende voetballer niet wordt vergeten. Onder aanbieding van een viertal voetballen voor de jongste jeugd wenste hij, na mens de plaatselijke overheid, Roda veel geluk met de bereikte mijlpaal, die een bekroning is van moed en vast houdendheid. De met deze woorden tot 2-0 uit gegroeide stand liep toch nog uit op een gelijkspel. Eerst scoorde de heer Van den Berg tegen in zijn dankwoord tot de wethouder. Hij was er namelijk reeds van uitgegaan, dat de heer Van Woudenberg Roda op dit moment geen speelvelden kon aanbieden, maar vond het toch bijzonder plezierig nogmaals te vernemen, dat beide partijen over tuigd zijn van de noodzaak van een spoe dige uitbreiding van het veldencomplex. „Wij zitten op dezelfde golflengte", aldus de Roda-voorzitter. Het gelijk spel werd tenslotte bereikt door de grote belangstelling voor de receptie, waaronder (buiten de reeds eerder ge noemde sprekers) loco-burgemeester W A. van Zandbrink en raadslid J. J. Mandemaker. Voorts de heer S. Polak (namens de Stichting Leusden-1200), de heren B. W. Peddemors en G. G. van Tiel (resp. voorzitter van de Sport stichting en secretaris van de Zwem badstichting), bestuursleden van buur- clubs op het sportpark (tafeltennis, schaken en korfbal) en van de IJs vereniging, de F.C. Opstelten, de bil jartvereniging Leusden, de S.V. Ach terveld, Lookhorst en de Eemelaar. Aan het einde van de rit bleek E5 de elftalcompetitie te hebben gewon nen, met D5 op de 2e en El en D4 samen op de derde plaats. De per soonlijke proef - doelschieten op een gat in een achterwand - werd gewonnen door Kees v d. Wolfshaar met een echte voetbal als prijs Of Kees op het veld voor E3 ook zo'n goede schut ter zal zijn, moet nog blijken. Van 19 00 tot 20.00 uur trad goochelaar Ab Hengel op voor de gecombineerde pupillen en junioren. Wat die jeug dige voetballers 300 man sterk) aan decibells stemgeluid konden pro duceren, grenst aan het onwaarschijn lijke, maar het optreden van Engel was een doorslaand succes. De spel- lencyclus voor de junioren, die hier na begon, werd gewonnen door elftal B3 en de voetbal kwam in het bezit van Wilco Schepers. ZILVEREN SPELD De finale van het 30-jang ver jaardagsfeest was zaterdagavond voor de senioren, versterkt met een aantal genodigden. Zo tegen 20.30 uur begon de stroom feestvierders de Roda-can- tine en de grote aangebouwde tent te vullen en rond 21.00 uur waren er ruim 400 binnen. Het attractieve or kestje Valley Gazelle uit Hengelo had al direct grip op de massa en weldra zat de juiste stemming er in. Het grote moment van de avond brak aan toen voorzitter j. p H. v. d. Berg het woord vroeg om de 5 op de laatste algemene vergadering benoemde leden van verdienste de „zilveren Roda- speld" op te steken Wim Vriihoef was De band, die het Roda-jubileum opluisterde. de harmonie Lisiduna, enz., enz. Voor het passende achtergrondmuziekje zorgde Achterveldse Eddy met zijn ma gische orgel. JEUGDFEEST Vrijdag, op de voor de jeugd be stemde avond, kwamen eerst de pupillen aan bod. Vanaf 18.00 uur werd netw Roda-clubhuis met aanbouw beheersf door een geroep en geschreeuw van je welste, een tv ken overigens, dat de jongste voetballertjes zich uitstekend vermaakten met een aantal spelletjes, die het op kermissen en dergelijke happenings ook altijd goed doen. De schiettent, het pijltjes- enballengooien (de organisatoren moeten de laatste tijd niet anders dan blikgroente op tafel hebben gehad) en de sjoelbakken hadden beslist geen tekort aan klan dizie, maar ook met het poker-, het flipper- en voetbalspel kwamen de circa 150 pupillen goed voor de dag. LEUSDEN/ACHTERVELD - Er is kt afgelopen weekeinde weer enorm ^knokt om de puntjes. Met inbegrip van de gecorrigeerde uitslag van Can- dia-Houten (1-0 in plaats van 0-1) zijn ia de afdelingen IA en 2B (zondag) 3A (zaterdag) in totaal nog slechts 3 clubs (vorige week 7) in het bezit van de volle winst, 8 elftallen (was 12) bjn nog ongeslagen, 12 (was 15) zitten aog op hun eerste zege te wachten en 2'was 71 od hun allereerste winstpunt. "■V. Achterveld heeft zich, met Maluku Muda en de Veensche Boys, mooi in de [°Pgroep van 2B gewerkt en Roda (za- erdag) was zonder te spelen de grote overwinnaar of de lachende elfde in 3A. De tien concurrenten verloren allen hd punt! Ie klasse A (zondag) Uitslagen 19 september: Amsvorde - Amersf. Boys 1-3 Jomstad - Roda '46 3-0 J"VZA - Patria 0-2 WSM - Nederhorst 1-1 Srn F.A.K. 4-0 KV '65 - Zeist 3-2 Stand na 3 zondagen: torn 3 10-1 '65 3 11-6 Unersf. Boys 3 7-5 tonstad 3 5-3 ïtria 3 4-2 'V.Z.A. 3 4-4 '■V.S.M. 3 2-3 Amsvorde Roda '46 Nederhorst Zeist F.A.K. 3 5-6 3 0-4 3 3-8 2 4-6 2 3-10 Programma 26 september: Roda '46 - Amsvorde Patria - Domstad Nederhorst - VVZA F.A.K - D.W.S.M. Zeist - Baarn Amersf. Boys - ASV Roda opent het rijtje met de om 14.30 uur aanvangende wedstrijd tegen het tot nu toe tegenvallende Amsvorde. Zullen de Leusdenaren zondag dan toch eindelijk de eerste volle winst kunnen pakken? Patria, de ex-2e klasser uit Zeist, doet het veel beter en moet thuis Domstad kunnen bedwingen. Dat betwijfelen wij van Nederhorst, nu het Amersfoortse VVZA op bezoek komt. FAK - DWSM is een treffen van clubs, die nog geen zege behaalden. In Bilt- hoven lijkt ons de Maarssense ploeg iets sterker De andere staartclub is Zeist (ex-KNVB) en daar moet zon dag het produktieve Baarn op visite. Op papier gaat de winst mee naar Baarn, maar of dat op het veld ook zal ge beuren, moet afgewacht worden. De Amersfoortse Boys. moeten in staat worden geacht de helft van de winst op de jongens uit Ankeveen te beha len. 2e klasse B (zondag) Uitslagen 19 september Veensche Boys - Maluku Muda 1-1 Barneveld - VVO '65 3-0 PVC - Achterveld 0-2 Rivierwijkers - Candia 4-1 Houten - Dorestad 0-0 De ranglijst is hier: Maluku Muda 3 7-5 Veensche Boys 3 5-4 Achterveld 3 8-5 Dorestad 3 5-2 Barneveld 3 8-6 Houten 3 4-3 Rivierwijkers 2 5-5 PVC 3 3-5 Candia 3 2-9 VVO '65 2 1-4 Programma 26 september: VVO - Veensche Boys Achterveld - Barneveld Candia - PVC Maluku Muda - Houten Dorestad - Rivierwijkers Het door de (late) verhuizing van DVSA van de zondag- naar de zater dagafdeling ontstane rommelige be gin van de competitie in deze afdeling lijkt achter de rug. Eén van de drie leiders speelt zondag uit. Veensche Boys moet in Utrecht van staartclub VVO kunnen winnen Achterveld staat voor een moeilijkere opgave nu buur man Barneveld naar het Kerstens- sportpark komt (aanvang 14.30 uur). Aan de doelcijfers is te zien dat Barneveld beter scoort dan verleden jaar, maar.het aantal doelpunten tegen wordt alleen door dat van Can dia overtroffen. Datzelfde Candia ont vangt in Rhenen het Utrechtse PVC, ook al geen hoogvlieger en dat opent voor de thuisclub een klein perspec tief. Maluku Muda blijft aan de kop als zondag in Barneveld van Houten wordt gewonnen en Dorestad zal het in Wijk bij Duurstede wel klaren te gen de Utrechtse Rivierwijkers. 3e klasse A (zaterdag) Uitslagen 18 september: SVP - Rood Wit 1-1 Posthoorn - Culemborg 1-1 FZO - FC Horst 0-0 Stroe - CDN 0-0 Zwart Wit - WA 2-2 Hierdoor werd de stand Posthoorn 3 6-2 Roda '46 2 4-1 Zwart Wit 3 8-3 WA 2 6-4 Stroe 3 4-1 FZO 3 3-5 Culemborg 3 3-4 Rood Wit 3 3-4 CDN 3 3-5 SVP 2 1-3 FC Horst 3 0-9 Programma 25 september. Rood Wit - Roda SVP - Posthoorn Culemborg - FC Horst CDN - FZO Achterberg - Stroe Na de voordelige zaterdag van de vo rige week moet Roda nu op het veld haar goede positie waarmaken en wel in Putten tegen het met Roda uit de 2e klasse gedegradeerde Rood Wit, dat na 3 zaterdagen reeds 4 verliespunten heeft tegen Roda 0. Toch zullen de Leusdenaren op moeten passen. Post hoorn - SVP is omgezet en wordt in Veenendaal gespeeld, hetgeen de za ken voor de Amersfoorters niet gemak kelijker maakt. Culemborg krijgt in de thuiswedstrijd tegen FC Horst op nieuw een kans op de eerste zege. Het treffen CDN - FZO (Driebergen - Zeist) is een ontmoeting van twee ge lijkwaardige ploegen met nog maar een bescheiden winst en Achterberg ontvangt Stroe voor een (te?) moei lijk duel. Zaterdag en zondag weten we meer. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag werd, ter afsluiting van het zomeravondvoetbal, door F.C. Stetboys op het Lisidunahofterrein een tournooi georganiseerd met deelname van DGK (Dienstencentrum Gereformeerde Ker ken), Pon Voorwaarts 2, Don Bosco en de Stetboys Om 13 15 uur werd onder zeer geringe belangstelling (door het slechte weer alles bij elkaar niet meer dan zo'n 40 bezoekers) de loting ver richt door zr. M. J. Th. Stet, met als resultaat de wedstrijden DGK - Pon Voorwaarts 2 en Don Bosco - Stetboys. De Grote Kampioenen en de Volks wagenjongens speelden een leuke en gelijkopgaande wedstrijd. De rust werd bereikt met 0-0. In de tweede helft kreeg Pon een penalty toegekend we gens hands van een DGK-speler en dat betekende 0-1 DGK liet het daar bij niet zitten, trok massaal in de aan val en maakte 7 minuten voor tijd met een fraai doelpunt uit de tweede lijn gelijk. Met 1-1 kwam ook het einde, zodat er een verlenging van tweemaal 7', minuut volgde In de „toegift bleek Pon VW over de meeste conditie te beschikken, hetgeen resulteerde in een 1-3 eindstand De F.C. Stetboys, nog met de zware 0-13 zaalvoetbalwedstrijdnederlaag te gen F.C. Opstelten van de avond te voren in de benen, had nog wat goed te maken aan haar supporters. De Boys trokken daarom onder leiding van coach Punt met nadruk in de aanval en er werd zeer goed gespeeld. Don Bosco, met captain Theo Solen, had daar geen antwoord op en gerust werd met 3-0 in het voordeel van de Stet boys In de tweede helft waren Herman Cornelissen en Adrie Bruinvervangen. Deze spelers werden wat gespaard voor de finale. Met 6-0 klopten de Lisidunaboys de ploeg van Don Bosco. Na een rustperiode van 20 minuten floot de goedleidende arbiter Défilé Don Bosco en DGK aan de start van de verliezersronde, of mooier gezegd de halve finale. Het weer werd er niet beter op en het handjevol toeschouwers vluchtte naar huis voor de in stromen neervallende regen Don Bosco nam na 5 minuten de leiding, maar werd desondanks door goed voetbal van DGK - zijde met 1-3 verslagen Met een wat overmoedig Pon Voorwaarts, althans zo leek het, begon de eindstrijd tegen de Stetboys, die uiterst gemotiveerd in de slag gingen en met voetbal van zeer goed niveau werd Pon VVV al na 5 minuten op achterstand gezet Even later was het weer raak voor de Boys Uit een voorzet van rechts knalde Louw Ham onhoudbaar in Met 2-0 werd van speelhelft gewisseld. Voor Pon restte als enige oplossing het systeem „alles of niets". Wel, het werd niets, want in de tweede helft moesten de Voonyaartsen opnieuw ach teruit. Zij werden definitief op 0-3 gezet. De eindstand van het, ondanks de regen toch nog geslaagde tournooi, werd: 1 Stetboys, 2. Pon Voorwaarts, 3 DGK en 4 Don Bosco. Zr. Stet reikte aan de aanvoerders der desbetreffende ploegen de prijzen uit. 5 jaar geleden, met de inmiddels over leden heren Broekman en v. d. Pol, reeds op dezelfde wijze beloond voor het vele en langdurige goede werk voor de club Nu waren aan de beurt. Willem Snoek (de ex LVC-er, die het destijds via secretaris tot voorzitter heeft ge bracht), C. Leyenaar sr. (met grote ervaring van elders via de T C. in het bestuur o.m als waarnemend-voor zitter), W Kreikamp (met zeer veel verdienste in het jeugdwerk), A. Hout veen (vooral op financieel- en club- huisgeDied) en P Wendel (o.m 4 jaar voorzitter en evenlang in ae clubhuis commissie). De heer Van den Berg vergeleek en passant het Roda '46 van heden (meer dan 600 leden) met het clubje van 30 jaar geleden, toen zo'n 25 Ha- mersvelders in het kroegje van Tinus v. d Pol met het Leusdense voetbal begonnen. Hij bedankte met nadruk nog iedereen, die in de afgelopen 30 jaar belangeloos zoveel voor Roda '46 heeft gedaan en besloot zijn gevoelvolle praatje met het overhandigen van een fiks boeket bloemen aan de echtgenotes van de 5 nieuwe leden van verdienste Het feest ging hierna in een opper beste stemming verder tot zondag morgen klokke twee en gezegd moet worden, dat de samenwerkende ac tualiteitencommissie en de suppor tersvereniging de feestelijkheden uit stekend hebben georganiseerd Het was een zeer geslaagde en gevarieerde onderneming. LEUSDEN/CENTRUM - Reeds jaren organiseert het Jeugd- en Jongeren werk een serie kaartavonden voor iedereen Ook dit seizoen is dat het geval. Deze kaartavonden zullen ge houden worden in het Jongerencentrum „de Til" De eerste avond is donder dag 30 september. Zoals gebruikelijk kan men kiezen uit schutjassen en klaverjassen. Men kan inschrijven tussen 19.30 en 19.50 uur. Precies op tijd - om 20 00 uur - wordt er gestart, zodat men ook op tijd klaar kan zijn LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag kwam voor het eerst in de 30-jarige Roda-geschiedenis een juniorenteam uit in de regionale competitie. BI moest uitspelen tegen HVC BI en Roda begon wat nerveus met een licht veldover- wichtmaar doelpunten bleven uit. Een goedspelend middenveld en een redelijke voorhoede konden in de eer ste helft het vijandelijke doel niet vin den In tegendeel, het was HVC. dat door een fout in Roda's achterhoede voor een 1-0 voorsprong met de rust zorgde Na de hervatting probeerden de roodzwarten van alles om weer langszij te komen, doch dat mislukte en 10 minuten voor het einde kwam HVC zelfs op 2-0 Met een hevig slot- offensief bleef Roda proberen een beter resultaat te bereiken en ja hoor, het lukte Met inzet van alle nog aanwezige krachten werd het toch nog 2-2 Te vreden gingen de Leusdenaren huis waarts Roda's eerste regionale team had haar eerste puntje binnen

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15