Film Blijhof winterclubs van start Haaien wonnen recreatie-vijf kamp Werkgroep „Onderdak" vraagt kamers „met een hart" Roda-zondag had last van een kater Tafeltennissers beginnen deze week c PORT DISCODANSEN IN DE TIL Danslessen gaan van start ZWANGER- SCHAPSGYM START WEER 0-4 NEDERLAAG TEGEN DOMSTAD Roda- receptie Burgerlijke stand Gemeente Leusden Q URSIEF LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS -SPORT DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 16 LEUSDEN/CENTRUM - Komende weken staan er bij Blijhof weer twee bekende evenementen op het pro gramma. Evenals vorig jaar zullen er in het clubgebouw weer films voor de jeugd vertoond worden, waarbij uiteraard de ouders ook van harte welkom zijn (als er plaats is). Dit jaar zullen deze filmmiddagen wat regelmatiger plaatsvinden en wel elke laatste woensdag van de maand. Woensdag 29 september wordt de eerste film gedraaid. Het is een tekenfilm en de aanvangstijden zijn half twee en half vier. De kosten zijn voor leden ƒ1,- env voor niet-leden 2,-. Maandag 4 oktober gaan de zo be kende winterclubs weer van start. De prijs is iets omhoog gegaan omdat er een maand eerder begonnen wordt. De kinderen van leden kunnen het hele seizoen voor 17,50 naar hartelust knutselen. De winterclubs worden gehouden op: Maandag van 16.00-17.00 uur (8-9 jaar). Maandag van 18.45-20.00 uur (10,11 en 12 jaar). Woensdag van 13.30-14 45 uur (6-7 jaar). Woensdag van 15.00-16.30 uur (5, 6 en 7 jaar). Voor nadere inlichtingen kunt u te recht bij Greet Otto, tel. 42335. WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma, Lantink, Nunnik- hoven en Den Toom neemt dit weekend waar dr. Den Toom, Van Diepenheim Schel- tuslaan 7, Leusden/Z., tel. 033-43300. apreeKuur: zaïeraag- en zondagmid dag om 14 uur Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandaq- morgen 8 uur. J. van Nleuwkerk, Galicié 41, tel. 033-44541. Spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14 uur. APOTHEEK: Zie onder algemeen. WIJKVERPLEGING: zr. Ter Beek. Klaverland 40 tel. 033-40404 In de week volgend op dit week end heeft zr. Ter Beek avond dienst. b.g.g tel. 033-40818 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033 - 22000 VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevrouw A. Thuis- Paulussen en mevrouw C Brink Bruyn, neemt dit weeknind waar: mevr. Brink-Bruyn, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272, b.g.g. tel. 22000. LEUSDEN/CENTRUM - In het Leusder 25m. binnenbad werd zaterdag de finale georganiseerd van de recreatieve vijfkamp tussen de Leusdense Haaien, de Amer (Amersfoort), Aquarijn (Nieuwegein), de Waterkip (Barneveld) en het Leersumse Larsheim. Het was een wedstrijd over 10 individuele nummers en 7 estafettes. Begonnen werd met pech. De geluidsinstallatie was uitgevallen en daarom moesten de eerste wedstrijdonderdelen via een megafoon worden aangekondigd. Nadat een ijlings opgetrommelde bad meester het euvel verholpen had verliep het verdere programma vlekkeloos. Een zeer groot aantal jonge Haaien kon weer wat afknabbelen van de tot dusverre gemaakte tijden, met als uitschieter de LEUSDEN - Geboren: 14 sept. Ro bert Jan. z v. J. Schaap en J. A Roodenburg (Essex 5). Geboren te Amersfoort: 26 aug. Mirjam Bernadette, d.v. G. L. de Graaf en M Dingemans (Landweg 223); 27 aug.: Heieen Lieve, d.v. C. C A. M van der Made en A A Verniers (Gersteland 18); 27 aug Philip Marien, z v M A F. Lorijn en B. G M. Roe- lofs (Heggerank 8) Overleden: 11 sept Hindnk Brons, wonende te Leusden, 14 sept.: Lub- bertus Willigenburg, wonende te Leus den, Dissel 6. Overleden te Amersfoort: 10 sept Hendrik Routers, wonende te Leusden, Kerkdijk 4. Gehuwd: Geen Ondertrouwd- 10 sept Poppe Dijk stra ('s-Gravenzande, Naaldwijkseweg 167) en Martina Terpstra (Leusden, Kon Wilhelminalaan 6). LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen weekend is er in ,,de Til" weer be gonnen met de wekelijkse disco-avon den en -middagen. De jeugd kan haar hart dus weer ophalen. Het was de eerste avond al gezellig druk Om moeilijkheden (zoals het vorig seizoen enkele keren gebeurde) te voorkomen, moeten de danslustigen in het bezit zijn van een legitimatie bewijs. wat bij het Jongerencentrum te verkrijgen is De disco-avonden worden elke zater dag gehouden en beginnen om 20.50 uur 's Zondagsmiddags kan men ook dansen en wel vanaf 14 00 uur LEUSDEN/CENTRUM - Al eerder heeft u kunnen lezen dat ook dit jaar weer danslessen in ,,de Til" gehouden worden. De eerste avond is dinsdag 28 september in de vergaderruimte van het Jongerencentrum. Belangstellenden die nog niet inge schreven hebben, kunnen dit alsnog doen, waarbij de organisatoren een beroep doen op de heren, daar deze nog wat in de minderheid zijn. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. De avonden beginnen om 20 45 uur LEUSDEN - Meer mensen dan we denken hebben soms even géén da k boven hun hoofd. Zij hebben dan géén thuis. Géén onderdak. Om in zulke situaties regelend te kunnen optreden en voor een tijdelijk thuis te zorgen, is een werkgroep opgericht, die met mensen, die ruimte in huis (en hart) over hebben in contact wil treden. Deze Werkgroep „Onderdak" vraagt op dit moment twee dingen: le. Mensen, die op basis van vrijwilligheid tot de werkgroep willen toetreden en vrije tijd beschikbaar hebben voor twee dagdelen (ochtend, middag of avond) - vrijwilligers. 2e. Mensen, die een kamer(tje) tijdelijk als thuis kunnen bieden. Gastgezinnen. SAMENSTELLING ONDERDAK WERKGROEP De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van KIMIDE, Humanitas, Prot. Soc. Centrum, afd. Dienstverlening Gem. Soc. Dienst, Jon geren Adviescentrum, Stichting Leef gemeenschap en de Hulpdienst. De vrijwilligers zijn op dit ogenblik Janine, Roeleke en Karin. Voor het JAC - Els Volman en Jan Dutij, Kimde - Elly Steenhuizen, Prot. Soc. Centrum Wim van Wijk, Dienstverl. soc. dienst Anske de Boer In de voorbereidingsgroep is uit voerig overleg geweest over de be stuursvorm van de „gastadressen" - centrale. Men heeft gekozen voor een werkgroep los van een stichtingsvorm, vereniging of welke formele organisa tievorm ook. Dit. omdat men toch hoge prioriteit geeft aan bet principe van vrijwilligers die iets voor anderen willen doen. Samen met anderen willen doen. Samen met afgevaardigden uit de ver schillende deelnemende instellingen. Ook werd gekozen voor een horizon tale organisatievorm, waarbij het nodig is heel duidelijk te omschrijven waar de verantwoordelijkheid ligt en hoe de be slissingsbevoegdheden geregeld zijn. Deze verantwoordelijkheid en beslis singsbevoegdheid ligt bij de totale LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 28 september om 19 30 uur begint een nieuwe zwangerschapsgymnastiek in het Wil-Gele kruisgebouw aan de Ro- zengaarde te Leusden-C. Men kan zich opgeven ter plaatse. UTRECHT - Het is Roda niet gelukt om in Utrecht tegen F. C. Domstad ook maar één van de twee puntjes te pakken. Dat zou trouwens niet verdiend zijn geweest, want hoewel de Utrechters evenmin indrukwekkend spel hebben vertoond, waren zij meestal wel net iets sneller bij de bal. Ook het plaatsen gebeurde bij de Domste- delingen secuurder. Mogelijk, dat de Leusdense spelers een tekort aan nachtrust hebben gehad na het overigens zeer geslaagde feest in de nacht van zaterdag op zondag. Roda had duidelijk last van een kater. Hoe dan ook, de Leusdenaren hebben in de race naar de hoofdklasse nog maar 1 schamel puntje uit 3 wedstrijden gehaald en dat is te weinig. De totaalscore 0-4 geeft ook geen doeltreffende indruk van de aanval. Roda speelde zondag, ondanks het feit dat Bertus Schoonderbeek weer als laatste man in de opstelling stond, een bijzonder onzekere wedstrijd en een paar ongelukkige momenten beslisten die in het nadeel der roodzwarten. Het was helemaal niet nodig, dat de Leusdense ploeg in de eerste helft het initiatief aan de Utrechters liet. Dat gaf de thuisclub de valse indruk, dat Dom stad werkelijk zoveel sterker speelde, maar het resultaat was wel, dat Roda goed in de verdrukking kwam. In de 12de minuut beoordeelde de Leusdense doelman een hoog ingeschoten bal ver keerd. Hij stompte onder de bal door in het niets en een toevallig in de boog van de voorzet staande Utrechtenaar was niet te beroerd om met een kopbal zijn elftal aan de leiding te brengen. Nog voor rust kwam Roda op een grotere achterstand. Een Domstadaanval over rechts sneed als een warm mes door een pakje margarine, door de Leusdense de fensie met 2-0 als resultaat. Kort voor de pauze kreeg Roda toch nog een mooie kans op een wat meer hoop ge vende ruststand, maar de snelle counter uit een afgeslagen corner smoorde in de vijandelijke doelmond. Men wilde het mooier doen dan noodzakelijk was. In de tweede helft was uert v.d. Water vervangen door Jan van Uffelen en het zag er bijna een half uur naar uit, dat Roda toch nog wat goeds wilde laten zien aan de zeer kleine schare van rood zwartensupporters (waar was vandaag het legioen?), maar het hielp allemaal niets. Wil Snoek en Jan van Uffelen en even later ook een Domstedeling liepen in hun enthousiastme nog een officiële waarschuwing op en toen de thuisclub in de 35e minuut een niet meer ver wachte uitval afrondde met een derde doelpunt, verdween de Leusdense aan valsdrift als sneeuw voor de zon Roda was definitief op de knieén gebracht en mocht eigenlijk nog blij zijn, dat het bij 3-0 is gebleven. werkgroep - vrijwilligers en vaste ver tegenwoordigers van de instellingen. GASTGEZINNEN Er wordt vandaag de dag veel over gastgezinnen gepraat. Deze groepen voor b.v. Fransen tijdens de Keistad- feesten, hebben helemaal, maar dan ook helemaal niets te maken met de Werkgroep „Onderdak". De werkgroep „Onderdak" zoekt onderdak voor mensen, die het op een bepaald moment in hun leven nodig hebben, omdat ze onder 't eigen dak uit zijn. En dat hoeven niet alleen moeders vleugelen te zijn. Want het is geen pro bleem dat alleen bij de jongeren ligt. Procentsgewijs wordt meer onderdak voor ouderen gevraagd dan voor jonge ren. Het is niet alleen voor wegloop kinderen - hoewel die er bij zijn. Het kan een moeder met kind, of een man of vrouw, die het eigen huis verlaten heeft, zijn. Talloze problemen voor talloze mensen. Waarvan wij, wanneer we 's avonds achter de televisie zitten, eigen lijk geen weet hebben. De vraag om acuut (direct) onderdak is vrij hoog. De hulpverlenende instel lingen worden er bijna dagelijks mee geconfronteerd. Het blijft dus ook een „hulpverlening" Van uit dat standpunt moet men het bezien. Geen verhuur van kamers. Wanneer daar een mo gelijkheid toe bestaat kan er altijd over gepraat worden. Maar het eerste punt is tijdelijke opvang. Liefst in een gezin. En dat gezin kan uit een of meer personen bestaan. Een vergoeding moet mogelijk zijn. Maar daarvoor dient de werkgroep over financien te kunnen beschikken. Subsidie-aanvragen zullen bij diverse fondsen worden aangekaart. Want niet alleen het gastgezin, ook telefoon, papier en andere onkosten van een werkgroep moeten betaald worden. In het gesprek met Karin, Els en Anske wordt benadrukt, dat het bij de gastgezinnen gaat om een kamer, tijd en aandacht. Een „kamer met aandacht". Op basis van bereidwilligheid, vooral geen verplichting. De sociale gedachte staat voorop. Het gezin wordt ook niet gebruikt, het kan zelf de regels stellen. LEUSDEN/CENTRUM - Het secre tariaat van de Sportstichting Leusden is van 21 t/m 23 september gesloten In urgente gevallen kunnen belangheb benden zich gedurende die periode wenden tot de voorzitter van de Sport stichting. de heer B W Peddemors, Dalmatié 66. Leusden-Centrurn (tel. 033-42394). Voetbal H. J. J. Hen driks (Saestum, Zeist) heeft over schrijving gevraagd en gekregen naar Roda (zondag) De in de thuiswed strijd tegen SVP opgelopen blessure van Roda-zaterdag-speler Sjoerd Hey- nes blijkt veel erger te zijn dan oor spronkelijk werd aangenomen. Sjoerd zal voorlopig twee maanden niet mogen spelen. Wielrennen. In de tijdrit om het Nederlands clubkampioenschap te Dront'en werd de RTC Amersfoort met Wim Pater (Barneveld), Jan Sandbrink (Amersfoort), Dick Willigenburg Leusden) en Wim van Empelen (Amers foort) netjes 24e van de ruim 70 deel nemende ploegen ,,De Windmolens" uit Geffen werden winnaar. Wiel rennen De Midden-Nederlandcompeti tie is afgelopen Pedaalridder Peter Groenestein won bij de nieuwelingen, Henk Spronk was de snelste veteraan met de Leusdenaar Nico de Vries als 6e en winnaar bij de liefhebbers werd de Leusdense renner Gerard van 't Klooster Bij de amateurs werden de topposities bezet door Rob Oskam (56 punten), Wim van Empelen en Dick Willigenburg (beiden 35). Jan Sanbrink (30). Jan Klomp (22), René van Brakel (16), Evert Smit (15), enz. De prijs winnaars ontvingen een jubileumtegel- tje van de 50-jarige Pedaalridders uit Amersfoort. Na een gesprek met een lid van de werkgroep zal tot uiting kunnen komen uit welke leeftijdsgroep en met welke probleemstelling men iemand onderdat wenst te geven. Het gastgezin stelt de onderdakperiode vast. En dat kan va riëren van eén nacht tot een week, tot een maand, halfjaar. Ook houdt de werkgroep het contact vast. Indien niet nodig - niet. Problemen kunnen met el kaar worden opgelost. Het gastgezin wordt dus niet met een gast „opge scheept". De werkgroep en de gast(e) zullen alleen maar heel blij zijn. Want er moet iets aarf gedaan worden. Er lopen meer mensen los dan we weten. De werkgroep weet het wel, de hulpverlenende instellingen ook. Om langs elkaar heen werken te voorkomen, stelt de werkgroep zich dus centraal op. Zij kan op de sociale instel lingen terugvallen, maar de sociale in stelling ook op de werkgroep. Krijgt een vrijwilliger moeilijkheden met gast in gezin en kan hij/zij dat zelf niet meer aan, dan wordt het doorgeschoven naar een maatschappelijk werker. Maar dit zal sporadisch nodig zijn. Een tijdelijke opvang voor een man, vrouw of jongere met vriendelijke ver zorging, die van geval tot geval kan ver schillen en een boterhammetje of een maaltijd kan inhouden Wat de hele jongeren betreft zal, indien het een wegloop-kind betreft, altijd contact met de ouders worden opgenomen. Eventjes uit huis, kan als alles de spuigaten uit loopt, soms verfrissend en rustgevend werken. Voor ouders en kind. Tot be zinning komen in een gezin, dat ook zijn eigen moeilijkheden heeft, waar vader misschien net zo streng is als de eigen vader en moeder net zo lief of net zo vervelend als de eigen moeder. Waar het gekrakeel onderling ook niet van de lucht is. Dat kan een kind doen inzien, dat eigen haard, of centrale verwarming nog altijd een heleboel goud waard is. En dat is waar het de Werkgroep On derdak om gaat: een klein stukje thuis op een moment dat het eigen huis om welke reden dan ook, verstek laat gaan. Zijn er nog van die mensen, die kunnen en willen klaar staan voor anderen. Het hoeft niet voor niets. En toch durf je de vraag bijna niet te stellen in een tijd dat huis na huis verbouwd wordt met bad kamer en moderne keuken. Het is ook verschrikkelijk moeilijk om je huis open te stellen voor iemand die je niet kent. Maar soms zal dat tot vriendschappen voor het leven kunnen leiden. En wie weet, wat werkelijke vriendschap waard is, zal misschien zeggen: „Kom laat ik of laten we het eens proberen. Dat kamertje is toch leeg. Wanneer we daarmee iemand kunnen helpen op een moeilijk moment in zijn leven. Dan is dat zo gek nog niet. Laten we maar eens bellen dan kunnen we er met de werk groep overp praten." Precies. Dat is wat u zou kunnen doen. Bellen en praten. En dan zien, wie er op een gegeven moment voor uw deur staat. Wie er dan ontzettend blij is.... dat u zegt: „Hallo, kom maar bin nen!" Tel. 10260 of 31584 werkgroep „Onderdak". winst van 5,8 seconde op de 25 m. vrije slag van Erica Exterkate. Vooral op de estafette-nummers zwommen de Leus denaren indrukwekkend. Niet minder dan 5 van de 7 estafettes werden een prooi van de Haaien. De eind overwinning van de „Thuisploeg" was dan ook volkomen verdiend. De wed strijd van zaterdag werd gewonnen door de Haaien (24 pnt.) vóór Larsheim en de Amer (beiden 51 pnt), DWK (60 pnt) en hekkesluiter Aquarijn met 70 punten. Hierdoor werd de eindrangschikking als volgt: 1. de Haaien, Leusden 147 pnt. 2. Larsheim, Leersum 190 pnt 3. Aquarijn, Nieuwegein 222V2 pnt. 4. De Waterkip, Barneveld 241 pnt. 5. de Amers, Amersfoort 250V2 pnt. LEUSDENSE UITSLAGEN Zoals gezegd konden bijna alle Haaien hun tot dusverre beste tijden (tussen haakjes vermeld) verbeteren. Op de 25 m. rugslag voor meisjes o/lO deed Moni que Graansma dat in 21.6 (21.9). Voor Karina Buunk en Tera Laseur werd 26.9 resp. (29.2) afgedrukt. Op dit onderdeel voor de jongens bereikte Mare Hulst een tijd van 21.8 (22.9). De klokjes werden stilgezet op 23.4 voor Mathijn van Went en 23.6 voor Edwin Wiersma. Erica Ex terkate won bijna 6 seconden met haar tijd van 21.9 (was 27.7) op de 25 m. vrij meisjes o/8. Toch was Petri Schoonbeek in 21.1 (21.9) nog een tikkeltje sneller. Bij de jongens op dit onderdeel werd voor Rody Aalbers 21.0 (21.9) en voor Tonny Wesselo 22.3 (23.4) afgedrukt. Ook erg spannend was de strijd bij de meisjes o/12 op de 50 m. schoolslag. Daar waren de resultaten: Agaath Vermeulen 48.2 Annette Toornstra 49.0 Ingrid Exterkate 49.7 Anje Apeldoorn 51.5 Bij de jongens kregen wij het volgende rijtje: Harold Hulst 47.3 Michiel Holterman 50.9 Frank v. Burgsteden 52.6 Robert Princen 57.7 Op de 50 m. rugslag voor meisjes o/14 kwam Nicolette v.d Doe in43.5 (44.4) en Brigitte Jacobs in 45.0 (46.6) aan de finish. Max van Holst Pellekaan deed dat in 42.6 (40.9) en Ene van Dijk zwom dat nummer in 43.0 (44.3). De laatste twee persoonlijk nummers gingen over 50 m. vrije slag. Ria Valkengoed bij de meisjes b/14 haalde 36.5 (36.6) en Annemieke Hey wasgoedvoor38.5(38.9) terwijl bij de jongens Ronald Leerheer in 31.1 (29.6) en Peter van Dalen in 35.5 (36.8) hun opdracht uitvoerden. De Haaien wonnen de 4 x 25 m. (52.0) (51-9) (51.4) (53.3) (49.9) (52.6) (52.6) (56.5) AMERSFOORT - Deze week beginnen de tafeltennissers van het di- trict Utrecht aan het eerste deel van de kompetitie 1976/1977. Na 10 wed- strijdweken zal begin december blijken of de voorbereidingen van de afgelopen weken vrucht hebben afgeworpen. De spelers van het Leusdense TTCL gaan vol vertrouwen werken aan het terugwinnen van het terrein dat vorig jaar werd verloren. Met 5 senioren- en 1 juniorenteam zal strijd worden geleverd in de 3e, 4e en 5e klasse (senioren) en in de le klasse avondkompetitie (junio ren). Aangezien Derek de Schipper naar het buitenland is vertrokken zal zijn plaats in het efcrste team worden inge nomen door Aart van Klompenburg die onlangs weer teruggekeerd is naar zijn oude klub. Samen met Piet van de Bree en Ad van de Broek gaat hij proberen terug te keren naar de tweede klasse. Het zo suksesvolle 2e team van vorig seizoen, bestaande uit Paul Plasmeijer, Piet van Bekkum en Roelf Kamp, is uit eraard ongewijzigd gebleven. Daar zij eveneens uitkomen in de derde klasse zijn er goede mogelijkheden voor een sportieve presbgestnjd met het le team wat betreft promotie. Het 3e team van vorig jaar is nogal gewijzigd doordat twee spelers geen kompetitie meer konden spelen wegens persoonlijke omstandigheden. Kees Gijsbertsen bleef als enige vaste speler over en hij krijgt nu hulp van Edward Stam, die net senior is geworden, Ben ten Raa en Rmus ter Hoeven. Behoud van de 4e klasse en indien mogelijk doorstoten naar de 3e klasse is het doel dat deze spelers zich gesteld hebben. Vier nieuwe gezichten, althans wat be treft de kompetitie, treffen we aan in het vierde team. Stef den Ouden, Ron Meijer, Robert de Kromme en Peter van Schaick gaan proberen de voor nieuwe lingen onvermijdelijke plaats in de 5e klasse zo spoedig mogelijk in te ruilen voor een in de 4e. Of dat lukt met tegen standers als U iTC en IDUNA-H moet nog afgewacht worden. Frank Wisman en Ad Vink, beiden nog bekend van het vorig seizoen, vor men samen met Willem Lodders en nieuwkomer Wytze van de Zwaag het 5e team dat Leusden gaat vertegen woordigen in de tafeltennisstrijd van de komende maanden. Bij de junioren tenslotte is de plaats van Edward Stam (senior geworden) overgenomen door Michel Geomini. Bob Schuchard is aan het team toege voegd, zodat Rudolf Drager de enige is die van het kampioensteam van vorig seizoen is overgebleven. Tot slot het programma voor de eerste week: TTCL 1 - REGAG 23 september USS 5 - TTCL 2 21 september. TTCL 3 - AGAVS 3 - 23 september TRS 10 - TTCL 4 24 september AMEV 6 - TTCL 5 23 september WVT-a - TTCL a 23 september AANHANGER GING DOOR GLADHEID SCHAREN Vrijdag 10 september reed over de Trekerweg in de richting van Leusden- zuid een vrachtauto uit Doorn, be stuurd door de heer Z. uit Veendam. De vrachtauto voerde een aanhangwa gen. Op het klinkergedeelte van de Trekerweg schrok de chauffeur van een tegenligger, remde iets te schie lijk af. De aanhangwagen ging door het gladde wegdek scharen en botste tegen een op de linkerzijde van de weg staande container op. Er ontstond ma teriële schade. OVERTREDINGEN Woensdag 15 september werden tij dens de avondkontrole 7 fietsers be keurd, wegens het rijden zonder licht. Eén automobilist ging op de bon om dat hij niet een geldig rijbewijs kon tonen. Tijdens de nachtdienst moesten ook weer vele overtreders van de verkeers- voorschriften worden aangehouden. Twee fietsers werden bekeurd tijdens het rijden zonder licht. Drie bromfiet sers kregen een bekeuring wegens het rijden zonder brandend achterlicht. Zes automobilisten werden bekeurd voor het voeren van ongelijke verlich ting. Tijdens deze nachtelijke kontrole konstateerde de politie dat een winkel aan de Torenakkerweg in Leusden- centrum niet op deugdelijke wijze was afgesloten. De eigenaar van de winkel werd hiervan op de hoogte gesteld. GEEN ONGEWENSTE VREEMDELINGEN IN LEUSDEN Dinsdag 14 september voerde de po litie de routine-kontrole uit bij de Leus dense bedrijven op de Vreemdelingen wet. Er werden geen vreemdelingen aangetroffen, die niet in het bezit waren van geldige verblijfspapieren. DIEFSTAL UIT AUTO'S BIJ PON Woensdag 15 september vond een diefstal plaats uit twee bij het bedrijf van Pon gestationeerd staande Porsches. Uit de kofferruimte van deze Porsches werden plastic zakken met inhoud gestolen. Door de politie wordt een onderzoek naar de diefstal inge steld. AUTO UIT VERKEER GENOMEN Ten gerieve van de verkeersveilig heid moest de politie op woensdag 15 september een auto uit het ver keer nemen, wegens verscheidene tech nische gebreken. VALS BILJET f1000,- Woensdag 15 september werd bij de politie aangifte gedaan van de ont vangst van een vals bankbiljet van f1000,-. Dit biljet bleek afkomstig te zijn van een inwoonster uit Leusden, die het biljet zelf te goeder trouw bleek te hebben ontvangen. De politie zal trachten de herkomst van het bil jet te achterhalen. schoolslag estafette voor meisjes o/lO in 1.41.0 en voor jongens o/lO met 1.38 op destopwatches. Op de 4 x 50 m. vrije slag voor jongens en meisjes o/12 liep de machine minder goed. De meisjes werden 3e in 2.55.3 en de jongens kregen met 3.14.7 de rode lantaarn. Grandioos ging het weer bij de aller jongsten. De meisjes/jongens com binatie o/8 won de spelestafette 4 x 25 m. Tenslotte waren ook beide laatste on derdelen een Haaien-aangelegenheid en dat, waren de 4 x 50 m. schoolslag estafette voor een gemengde ploeg onder de 14 jaar en de 4 x 50 m. vrijeslag-estafette voor meisjes/jongens boven de 14 jaar. Al met al een zeer mooie prestatie van de Haaien. BEKEURINGEN Op de Doornseweg moesten op don derdag 16 september de bestuurders van vier vrachtwagens worden gever baliseerd wegens het negeren van het aldaar geldende inhaalverbod. Vier be stuurders van personenauto's moesten op de Doornseweg worden bekeurd wegens het negeren van de op rood staande verkeerslichten. FIETS GESTOLEN Ten nadele van de heer v. d. L. uit Leusden-centrum werd op don derdag 16 september een fiets ont vreemd. BROMFIETSEN UIT VERKEER Zaterdag 18 september nam de po litie opnieuw drie bromfietsen uit het verkeer, omdat deze waren opgevoerd. Na verwijdering der onderdelen kunnen de betreffende eigenaren hun karretjes weer op het politiebureau afhalen VERKEERSVOORSCHRIF- TEN GENEGEERD Zaterdag 18 en zondag 19 septem ber moesten ter hoogte van de Bur gemeester de Beaufortweg - Groene Zoom de bestuurders van vijf per sonenauto's worden bekeurd wegens het niet in acht nemen van de aldaar geldende verkeersvoorschriften. 'AUTO'S OPENGEBROKEN Zaterdag 18 september maakte een onbekend ..team" een rondje door de Leusdense omgeving teneinde auto's open te breken en daar iets van zijn gading uit te halen Op het parkeer terrein van Alberts Corner werd een LEUSDEN/CENTRUM - Dertig jaar lang wordt in Leusden gevoetbald en ik hoefde geen kenner te zijn om uit de festiviteiten rond Roda's 6de lustrum te kunnen begrijpen, dat het einde van deze sport hier ter plaatse nog lang niet in zicht is. Ondanks het tekort aan ter reinaccommodatie, maar daarover zwijg ik vandaag. Donderdagavond bezocht ik de receptie. Ik vond in de drukte een vrij rustig plekje, van waaruit ik alles goed kon overzien. Aan een lange tafel zat het bestuur om de felici taties van zeer vele vrienden in ont vangst te nemen. Twee lange uren opzitten en pootjes geven" was geen kleinigheid, maarze hielden er toch ook heel wat geschenken aan over, waaronder 5 ballen, enveloppen met inhoud" (in totaal best de moeite van een overval waard), grensrechters- vlaggen met Roda-inscriptie en ook twee dug-outs. Als u soms niet weet, wat een dug out voor een ding is, dan is dat geen schande, want je komt ze beslist niet elke dag tegen. In mijn 26e druk van Koenen" (verklarend handwoorden boek van de Nederlandse taal. tevens vreemde woordentolk) is het woord niet te vinden, maar een Engels- Nederland woordenboek hielp mij uit de droom met de volgende uitleg: 1. (uitgegraven schuilplaats. 2. uitgeholde boomstam als kano en 3. weer in dienst zijnd gepensioneerd of ficier. Wel, de door de supportersvere niging geschonken dug-outs lijken het meest op de eerste omschrijving, want het zijn een soort Indianenhutten langs de zijlijn van een voetbalveld, waarin de trainer, de verzorger en de reserves in volle concentratie de aan de gang zijnde Wedstrijd kunnen volgen. Bij de symbolische aanbieding van dit geschenk (de gemeente als huis baas moet eerst toestemming tot plaat sen geven) werd terloops opgemerkt, dat de supportersclub eerst had getracht de Sportstichting voor de kos ten te interesseren, doch die stichting bezat daartoe niet de middelen. Dat die jongens nog altijd niet weten, dat de organisatie van voorzitter Peddemors geen bankinstelling is, doch slechts een bemiddelende rol heeft, lijkt mij onwaarschijnlijk. In het kranteverslag over een re ceptie wordt een vermelding verwacht van de meer of minder bekende perso nen, die hun vrije avond daar doorge bracht hebben. Een mooi hulpmiddel daartoe kon, althans dat dacht ik, het receptie-boek zijn. Maar niks hoor, het moest uit de vrije nieuwsgaring komen, want zo'n album met fleurige omslag is een waardeloos ding, als je het nodig mocht hebben. Op een enkele uitzon dering na stonden er alleen maar hand tekeningen in en meestal onleesbaar, behalve die van o.m. Bennie", maar wie dat is, weet ik nog steeds niet. Om achter de naam en de functie van de handtekeningzetter te komen had ik aan de meeste gevallen ook niets aan het album. Voor Roda leek mij dat boek ook alleen maar van waarde als een controle bij de uitgifte van de consump tiebonnen! C. auto opengebroken, die toebehoorde aan een inwoner uit Den Haag. Twee koffers met inhoud werden gestolen Tot de inhoud behoorden een verrekij ker, een fototoestel en lijfgoed. Ook op het parkeerterrein van café Bavoort werd een auto opengebroken Een leren tas met verloskundig mate rieel werd hier meegenomen. Zondag 19 september kwam bij de politie een telefoontje binnen, dat de tas op de Trekerweg was aangetroffen. Het ,,team" wist kennelijk met de inhoud van de tas geen raad. Mej. W. uit Lisse kon haar tas met inhoud weer terug krijgen. Ook in Woudenberg werden op die zelfde dag verschillende auto's open gebroken. TELEFOONAUTOMAAT OPENGEBROKEN Te 22.00 uur op zaterdagavond 18 september werd de telefoonautomaat op de Torenakkerweg te Leusden-cen trum opengebroken. Er werd een be drag aan geld ontvreemd. AANRIJDING Zondag 19 september vond een aan rijding plaats op de Asschatterweg, nèt voor de bebouwde kom van Ach terveld. Drie auto's waren bij deze aanrijding betrokken. De auto, be stuurd door de heer A. H. uit Leusden, stond op het punt een inrit op de Asschatterweg in te draaien. De auto, bestuurd door de heer P. J. H. uit Scherpenzeel werd afgeremd om deze manoeuvre mogelijk te maken. De be stuurder van een derde naderende per sonenauto, de heer G V uit Scherpen zeel, zag dit te laat en reed op de auto's in. Materiële schade was het gevolg van deze botsing. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. lij n b k li De ni Iin sei ba FC

Leusder Krant | 1976 | | pagina 16