uitse Rotary uezocht Leusden Goed ensemble van aktiviteiten Geen subsidie „Derde versnelling" Wijkraad de Wetering vergadert op 4 oktober Oogstdankviering van ABTB en viering 40-jarig bestaan Voorbereidings besluit eerste deelplan Tweede Fase Verhuizing naar boerderij „Hakhorst" JEUGDWEEK 19/6: F60.000,- voor stil alarm Sinterklaas te commercieel voor subsidie OvTW? Gemeente 1 koopt registratie- klokken Cursus fijne keuken voor mannen Raad Leusden Speelzaal Nijntje B EN W: LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 7 LEUSDEN - Zaterdagochtend 18 sep tember ontving burgemeester Mr A. H van der Post een gezelschap Duit sers in het Leusdense raadhuis. Het waren leden van de Rotary-Club uit Wetter-Ruhrtal en hun echtgenoten, die hier op uitnodiging van de Leusdense zusterorganisatie waren. Alle Duitse Rotarians waren bij hun Leusdense Rotary-vrienden ondergebracht en passeerden met hen het weekend. On- jlangs waren de Leusdenaren met hun echtgenoten in Duitsland. Burgemeester Van derPost onder streepte de belangrijkheid van de ont wikkeling van de Europese eenheid, op welke suggestie de voorzitter van de Duitse Rotarians uitvoerig inging. Wij laten hieronder de speech vol gen, die burgemeester Van der Post ot het Duitse gehoor richtte. Ansprache von Mr A H. van der Post, Bilrgermeister der Gemeinde Leusden jgelegentlich des Empfangs durch den Rotary-Club Leusden von deutschen asten im Rathaus von Leusden, am [18 september 1976 Geehrter Vorsitzender vom Rota- Club Leusden, meine Damen und J^tren. jls Burgermeister der Gemeinde G&sden freue ich mich besonders, [dass jetzt auch der Rotary-Club Leus- ten dieses Wochenende auftreten kann !ils Gastgeber einer Gruppe von aus- "ndischen Gasten und zwar von der hwester-urganisation aus dem deut schen Wetter-Rhrtal. Vielleicht wun- dern Sie sich, woher diese Freude stammt. Wie Ihnen zweifellos bekannt ist, sind unsere beiden Lander unaus- gesetzt bestrebt den Burgern eine wei tere Entwicklung des europaischen Geistes beizubringen. Selbstverstand- lich gibt es regelmassig - denken Sie nur an die Urlaubsausfluge - viele meht Oder weniger oberflachiche in ternationale Kontakte und somit auch Gedankenaustausche Der Besuchlhrer - selbstverst&ndlich auch unserer- Gaste, denen ich hier ubrigens herz- lich willkommen heisse, bedeutet je- doch mehr als eine fliichtige Bekannt - schaftmachung. Sie und nachher auch ich als Rotary-Clubanhörige werden ein volles Wochenende mit einander verbleiben. Ich nehme an, dass auf den verschiedenen Unterkunftadressen Statieportret voor het gemeentehuis. zwischen Gasten und Gastgebern und zwischen den Frauen vielepersönliche Bande geschmiedet werden Ich bin der Meinung dass dies ach unbedingt erforderlich ist, wenn es in Zukunft zu einem wirklich politischen Engagement zugunsten eines vereinten Europas kommen soil. Gerade durch diese persönlichen Kontakte lernt man die Lebensart, die politische Anschau- ungsweise und die Aspirationen der Bevölkerung der unterschiedlichen Lender am besten kennen. Meine Da- men und Herren, damit wir so schnell wie moglich zu aen oereits genannten persönlichen Kontakten geraten können werde ich hier meine Willkommens- worte abschliessen. Ich hoffe, dass Sie morgen die Gelegenheit haben - dies gilt besonders fiir unsere Gaste - unsere Gemeinde und die Umgebung kennen zu lernen Ich möchte jetzt genie einen Toast auf unsere beiden Lander, auf ïhre Organisationen und auf die deutschen und hollandischen Biirger ausbringen. Burgemeester Van der Post spreekt het gezelschap in de raadszaal van het gemeentehuis toe. LEUSDEN - De raad van de gemeente Leusden behandelt vanavond de vol gende agenda Aanvang vergadering 20.00 uur 1 Opening, 2 Mededelingen. 3. Notulen 4. Ingekomen stukken. 5. Wijziging samenstelling raadscom missies 6. Invoering methodische funktie- waardering voor het gemeente- personeel, 7 Stichting Leusden 1200". 8. Verhuur diverse sociaal-culturele accommodaties. 9 Subsidieverzoek inzake intocht St Nicolaas. 10 Subsidieverzoek ..Projekt in de 3e versnelling" 11 Overdracht van onroerend goed aan schoolbesturen. 12. Voorbereidingsbesluit t.b.v. Ie deelplan Leusden-C., 2e fase 13 Vestiging zakelijk recht t.b.v ka bellegging Heetvelderweg. 14. Raming diverse grondverkopen. 15. Raming krediet ten behoeve van de aanschaf van 4 tijdregistratieklok- ken. 16 Raming krediet ten behoeve van de aankoop van grond van mevr. A J van de Hengel-Horst. 17 Raming krediet ten behoeve van de aanschaf van stil-alarm ont vangers voor de brandweer. 18 Raming krediet ten behoeve van verbetering zwembad. 19 Raming van een werkkrediet ten behoeve van het CML. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. (van een onzer verslaggevers; LEUSDEN - De raad zal vanavond in haar maandelijkse vergadering een voorbereidingsbesluit voor het eerste deelplan tweede fase kunnen nemen. Dit voorbereidingsbesluit is nodig om te kunnen starten met een procedure, die een verklaring van geen bezwaar van GS moet opleveren. Met deze procedure zal begin december een aanvang worden gemaakt. LEUSDEN - Speelzaal Nijntje gaat na de herfstvakantie verhuizen naar de boerderij Hakhorst", wijkAlands- beek-oost. De wachtlijst voor de och- lendspeelzaal is zo lang dat de inschrij vingen hiervoor gestopt zijn Voorde middag zijn nog enkele plaatsen open LEUSDEN - De Jeugdweek 1976, die op zondag 12 september startte, werd voor de organisatoren, de Hervormde- en Gereformeerde Jeugdraad van Leusden, een goed ensemble van aktivi teiten. Begonnen werd met een jeugddienst inde Marcuskerk in Leusden-Centrum. Deze jeugddienst, ter inleiding van be zinning op de jeugdweek, is zo langza merhand een traditie geworden. Ds. J. Kelder ging in deze dienst voor, en ge bruikte het thema: „Jong gedaan, oud gepiept". Hij toonde de jeugd, dat je veel dingen moet doen, als je jong bent, en datje de tijd moet benutten, omdat je het later niet meer kunt of er de kans niet meer toe krijgt. Over dit thema werd nagepraat tijdens de agapé (is vreugde) maaltijd in één van de zalen van de Marcuskerk. De jeugd spijzigde zich met stokbrood en wijn. In ,,'t Claeveren blad" werd maandag L3 september een dia-klankbeeld ver zorgd door evangelist Ben Hoekendijk uit Putten. Hij vertoonde beelden van een massa evenement, genaamd „One Way Day", waar jonge mensen samen komen in naam van God. Dit jaar zal deze jeugd-van-God-dag worden ge houden op 23 oktober, en wel in de Jaarbeurshal te Utrecht. De ongeveer dertig aanwezigen gingen na dit klank en diabeeld in diskussie over de beteke nis van het geloof in hun leven. Het was een leerzame avond, en het was interes sant om te zien hoe Ben Hoekendijk zijn jeugdig gehoor wist te boeien, en méé te krijgen. Dinsdag 14 september werd rondr de boerderij ,,'t Claeverenblad" een fancy-fair gehouden, die dit jaar niets had te verduren van regen of wind. Er waren buiten diverse attrakties opge steld, en binnen was het woord en het geluid aan de disko. Helaas vielen de opkomst en de belangstelling erg tegen. Vooral de ouderen lieten het afweten, en van hen was voor deze fancy-fair zeker meer belangstelling verwacht. Toch was het een gezellig festijn, en le verde dit festijn een batig saldo op voor het jeugdwerk. De spelmiddag rondom Jeugdhonk ,,'t Caleverenblad" op woensdag 15 september mag een groot sukses worden genoemd. Meer dan honderd kinderen waren gekomen om hun krachten te meten. Er was een heel cir cuit van spelletjes uitgezet, dat in z'n geheel moest worden gevolgd. Als be loning voor de prestaties, die de kinderen leverden, werden er voor de kinderen pannekoeken gebakken. De dames, die de pannekoeken bakten, hadden moeite om alle gretige monden te vullen! Het schitterende weer droeg in hoge mate bij tot het welslagen van deze gezellige, druk bezochte kinder middag. Woensdagavond was het jeugdhonk open voor een koffiebar-avond. Onge veer veertig jongeren kwamen voor een drankje en een praatje. De gospelgroep „The Indicators" uit Bennekom trad twee maal op, met een zelf geschreven repertoire, waarna zij met de aan wezigen gesprekken aangingen om over hun boodschap te vertellen. Naarmate de avond vorderde kwamen steeds meer jongeren tot een gesprek, terwijl ze er in het begin van de avond niet zo veel voor voelden. Zo werd het een echt fijne avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. In de Marcuskerk werd donderdag avond 16 september voor zo'n negentig jongeren een komische film gedraaid. „Wie het laatst lacht..." was de titel van deze film, die bij de jeugd zéér in de smaak viel. Vrijdagavond 17 september was er een bingo-feest onder leiding van enkele jeugdleiders. In ,,'t Claeveren blad" was het erg gezellig, met veel prijsjes en lage inleggelden. Zodoende kon iedereen meedoen en proberen om een pnjsj'e in de wacht te slepen. Eindelijk kwam ook Leusden-Zuid nog een keer aan de beurt. Op zaterdag 18 september werd daar de vossenjacht (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN -Burgemeester en wet houders willen geen subsidie verle nen aan het projekt ,,ln de derde ver snelling". De raad wordt verzocht vanavond een principe-uitspraak tedoen over een bedrag van f25,- per deelne mende inwoner van de gemeente. Het college stelt voor niet op het sub sidieverzoek in te gaan. Het genoemde projekt is het initia tief van een samenwerkingsverband van diverse organisaties in de regio. Eind dit jaar, begin volgend jaar wil men beginnen met een projekt voor mensen in de leeftijd van 55 tot 65 jaar. In 1 weekend en vijf avonden wil men deze mensen voorbereiden op hun naderende pensionering. Aan de orde zouden onder andere kunnen komen vrije tijd, financien, gezond heid en voeding. Om de kosten te dek ken - het gaat nu om een bedrag van ongeveer 26 000 gulden - zijn ook de gemeenten in de regio aangeschreven om in principe hun medewerking te verlenen. Verzocht is om een bijdrage van f25,- per deelnemende inwoner van de gemeente. Dat ziet het college niet zitten. In het stuk dat vanavond in de raad behandeld wordt, vraagt het college zich af ,,of met de onderwerpen, die voor de bijeenkomsten van dit projekt ge pland zijn wel werkelijk de essentie van de problematiek aan de orde komt Daar het hier bovendien in hoge mate gaat om een kwestie van persoonlijke aard, die konsekwenties heeft voor de direkte levensomstandigheden, vragen wij ons tevens af, of een dergelijk projekt binnen een regionale opzet het best tot zijn recht kan komen" Volgens het college is het zinvoller om een dergelijk projekt binnen de gemeente op te zetten B en W zien een taak weggelegd voor bijvoorbeeld Latent Talent ,,In dat geval zouden de aktiviteiten direkter kunnen aanslui ten bij de behoeften van de Leusdense bevolking, het zou bereikbaar zijn en waarschijnlijk minder kosten met zich mee brengen", aldus het college. In Leusden/Zuid is men begoonen met het inrichten van het scholeneiland. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vanavond komt er een voorstel in de raad om een bedrag van f60.200,- ten behoeve van de brand weer te voteren. Voor dit bedrag kan het korps volledig worden uitgerust met een stil alarm. Het gaat om aan passing van de centrale meldingspost in Amersfoort, twee mobilofoons voor in de wagens, en dertig stil-alarm- ontvangers met bijbehorende laders. ,,Na aanschaf van deze apparatuur be schikt de brandweer Leusden over een volledige alarmerings- enverbindings- uitrusting, welke geheel aan de regio is aangepast", aldus het college (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - College van burgemees ter en wethouders vinden Sinterklaas zo'n commercieel feest dat zij geen subsidie willen geven voor de intocht van de Goedheiligman in de gemeente Leusden. Een subsidieverzoek is inge diend door het bestuur van de speel tuinvereniging Blijhof, maar b en w stellen voor niet op het verzoek in te gaan. Tot nog toe werd de intocht van Sint Nicolaas, georganiseerd door Blijhof, bekostigd door de Leusder midden stand. Maar het wordt de middenstand te duur, zo heeft men de organisatoren laten weten. De neringdoenden willen 60% van de kosten op zich nemen, tot een maximum van f 1.500,-. De speeltuinvereniging heeft de kosten voor de intocht van dit jaar begroot op f2.500,-. Voorde mankerende f 1000.- had men bij het gemeentebestuur aan geklopt. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond 20 september was de kerngroep van de wijkraad De Wetering bijeen om een inventarisatie van aktiviteiten van het afgelopen jaar op te nemen en om plannen voor de toekomst te maken. Tot nu toe wordt in de wijkraad het principe van werkgroepen gehanteerd, hetgeen suksesvol is verlopen. Wanneer ieis te organiseren valt of enige andere initiatieven genomen moeten worden, komt een werkgroep tot stand van des kundigen en vrijwilligers. Zodra de taak volbracht is, heft de werkgroep zichzelf weer op. De kerngroep heeft de koördi- nerende en adviserende taak over het geheel. Ook houdt zij voeling met ver schillende werkgroepen. Enige initiatieven die de wijkraad De Wetering heeft genomen en die nu hun vruchten al hebben afgeworpen zijn o.a. de peuterspeelzaal, de ten nisvereniging, de hulpdienst en ver- keersvoorzieningen in de wijk. De afge lopen tijd zijn veel nieuwe mensen in de wijk komen wonen. Daarom wordt op 4 oktober a.s. om 8.00 uur 's avonds een algemene vergadering gehouden in café Nieuw Leusden. Alle hoop is gevestigd op nieuwe gezichten, die bereid zijn om zowel in de kerngroep als in de verschil lende werkgroepen zitting te gaan ne- men. Ook zal een lid van de Jeugdraad Leusden voorlichting komen geven over open jeugd en jongerenwerk. Dit in verband met de plannen rond Midden-Krakhorst. De wijkraad is van mening dat zij al haar voelsprieten moet uitzetten. Van daar dat een aantal wijkbewoners zitting hebben in verschillende al gemene organisaties, zoals CML en Stichting Kreatieve Handvaardigheid Boerderij Groot-Krakhorst krijgt veel aandacht. In overleg met de gemeente is er een opiniepeiling geweest, die uitwees dat er veel animo bestond voor een ontmoetingscentrum in de wijk om bijv. een biertje te drinken en wat spel letjes te doen. Gert de Weerd, die lid is van de voorlopige beheerskommissie, heeft daarom ook een aanvraag tot een inventarisatie van algemeen re- kreatieve doeleinden ingediend. Ook wil de wijkraad op bescheiden wijze starten met het houden van een Sinter klaasfeest en een spelmiddag in de boerderij. Wel doen zich problemen voor t.a.v. de parkeermogelijkheid bij Groot-Krakhorst. Algemeen wordt be treurd dat de gemeente het alternatief niet heeft aangenomen Over het alge meen is er een goede samenwerking met gehouden. Die startte vanuit ,,'t Tref punt" aan de Arnhemseweg. Het was het slot van de jeugdweek. De negen deelnemende groepen hadden er niet zoveel moeite mee om alle vossen in Leusden-Zuid op te sporen. Zo was er een hengelaar op het schoolplein van de basisschool „Loysden", en een schilder en een tuinman. Na afloop van de jacht was er voor iedereen een verrassing, en voor degenen, die een goede zin hadden geformeerd, een prijs. Direkt na het beëindigen van de Jeugdweek gingen alle jeugdclubs in Leusden van start, zoals was aangekon digd. Zaterdagavond 18 september ging in Leusden-Centrum de soos weer open. Deze eerste keer met discotheek „Alba tros". In de loop van deze week komen alle jeugdclubs weer bijeen. Zondag 19 september begonnen ook de jeugdclubs in ,,'t Trefpunt" in Leusden-Zuid weer. Wegens de enorme belangstelling moest hier één der groepen in tweeën worden gesplitst. In het nieuwe seizoen worden voor de soos in Leusden-Centrum weer meuwe pasjes uitgereikt. Voor een ieder is nu een pasje met pasfoto vereist. In- troducé's zijn niet meer toegestaan. Alle jongeren zijn van harte welkom op de clubavonden met spelletjes, handenar beid, kreativiteit, en vooral ge zelligheid. Voor de indeling der clubs kan de Leusder Krant worden geraad pleegd, die de schema's steeds in de agenda zal opnemen de gemeente, hoewel er af en toe wat gedram aan te pas moet komen, zoals met het centraal antenne systeem. Omdat nu de technische opbouwkanten van de wijk zo goed als voorbij zijn, gaat het om de instandhouding. Voor veel onderdelen van plannen zijn vrijwilligers nodig, vooral op het gebied van welzijn. De wijkraad de We tering hoopt dan ook dat er op 14 okto ber veel enthousiaste mensen aanwezig zullen zijn in café Nieuw-Leusden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Omdat er op de se cretarie en de binnen dienst van de technische afdelingen van de gemeente variabele werktijden zijn ingevoerd^ heeft de gemeente registratieklokken nodig Men schaft er een viertal aan voor een totaalbedrag van f 12 500,-. LEUSDEN - Op maandag 4 oktobeF begint er een serie van 6 lessen fijne keuken, speciaal voor mannen. Zij worden gegeven 's avonds van 19.30- 21.30 uur. U kunt zich opgeven voor 29septeni£ ber a.s. tel. 42757. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 21 oktober zal de ABTB voor de 15e keer haar jaarlijkse Oogstdankviering houden. Tevens wordt dit jaar het 40-jarig bestaan van deze vereniging gevierd. Zoals gebruikelijk is, zal ook nu de parochiekerk weer versierd worden met de oogstprodukten. Het is een heel werk om deze versiering klaar te krijgen en er zal de komende weken dan ook hard aan gewerkt moeten worden. Maandag 27 september wordt hiermee begonnen in boerderij Roozcndaal van de heer R. H. v. d. Hengel, Hamersveldseweg 13. Iedereen (leden of niet-leden) die hieraan hun steentje willen bijdragen, is elke avond om 20.00 uur van harte welkom (behalve in het weekend).

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7