,Goed dat deze vereniging in stand blijft" Tussen Mao Tse Tung in Christus" rof. dr. H. Fiolet hield een loeiende lezing over oecumene Vredesmarkt IKV op 25 september a.s. URGEMEESTER VAN DER POST BIJ JUBILEREND „KUNST VEREDELT": Aktiviteiten jeugdclubs Geslaagd Zondag zingt jongerenkoor Opgeven voor EHB-Kursus kan nog |CVB OPENDE HET SEIZOEN GESLAAGD Verloren en gevonden Gemeente Leusden lEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 el, die zal g Bert :e laatJ 'tmiddj ■LEUSDEN - Talloze belangstellen- In waren zaterdagmiddag 18 septem- |r naar ,,'t Trefpunt" aan de Arn- |mseweg in Leusden-Zuid gekomen, gelegenheid van het 50-jarig jubi- lum van de Christelijke Gemengde ingvereniging Kunst veredelt". Het was er een gezellige drukte, toen het bestuur van de zangvereniging on der leiding van zijn nieuwe presidente mevrouw Prins, en in gezelschap van zijn ere-voorzitter de heer G.J. van Lambalgen, om 15.00 uur ging reci piëren. Vele Leusdense zusterverenigingen hadden afgevaardigden gezonden om hun gelukwensen aan te bieden, en er waren vele bloemstukjes, die het ju bileum een vrolijk en feestelijk tintje gaven. Nadat het grootste deel der bezoe kers het bestuur had gefeliciteerd en van een kopje koffie met gebak genoot. sprak de heer Meinema namens de oud-koorleden Mejuffrouw Van Lak- kert, en de heren Meinema en Ter Maten hadden een comité van oud leden gevormd, dat onder de enthou siaste (bege)leiding van erevoorzitter Van Lambalgen giften had verzameld voor een jubileumgeschenk. OUDE HERINNERINGEN De heer Meinema, die in 1956 tot de koorleden van Kunst veredelt" behoorde, haalde oude herinneringen op Aan de kachel, die roodgloeiend stond in de oude repetitieruimte van ..De Mof", waar het ene deel der leden het gloeiend heet had, terwijl het andere deel van het koor zat te blauwbekken En aan het repetitielo kaal in de kleuterschool aan de Ooie vaarshorst erweg Als een rode draad liep door het le ven van het koor het nijpend tekort aan manlijke koorleden, vooral aan tenoren. Ondanks alle ups en downs bleef het 50-jarige ..Kunst veredelt' overeind Momenteel zijn er verschil lende jeugdige koorleden, en dat steml tot grote vreugde De heer Meinema overhandigde na mens alle oud-koorleden aan presi dente mevrouw Prins een couvert met inhoud, het aan het koor en zijn diri gent G Brinks overlatend een goede bestemming voor dit geld te vinden BELANGSTELLING GEMEENTEBESTUUR Ook burgemeester Mr a.H. van dei Post en wethouder Van Woudenberg kwamen namens het gemeentebestuur van Leusden de jubilerende zangver eniging gelukwensen Namens het gemeentebestuur van Leusden bood burgemeester Van der Post aan mevrouw Prins een envelop pe aan. waarvan de inhoud naar goed dunken kon worden aangewend. ..Wij verheugen ons u te kunnen la ten delen in de feestvreugde, omdat onze vereniging vijftig jaar bestaat", zo vangt een uitnodiging tot het bijwo nen van deze feestelijke receptie aan, zo begon de burgemeester zijn felici tatie-speech ,,Ik< zou hieraan willen toevoegen, wij, dat wil zeggen het gemeentebe stuur van Leusden, verheugen ons mét u, omdat het naar onze mening toch wel iets wil zeggen, dat een in het kleine Leusden van het jaar 1926 opgerichte vereniging heden ten da ge nog bestaansrechten kan doen gelden. Daar moet toch een gewel dige inzet aan ten grondslag liggen. Dames en heren leden van Kunst Veredelt", uw vereniging is opge richt in een tijd dat men naast het zingen om het zingen als zodanig, weinig mogelijkheden tot andere vor men van recreatie kende De radic stond nog in de kinderschoenen, bioscopen kende men nagenoeg niet en het verenigingsleven was in de breedte nog weinig ontwikkeld. Van daag aan de dag zijn er echter zo veel mogelijkheden tot recreëren dat men een keuze moet maken. In uw geval betekent dat. dat men niet spoedig lid wordt van een zang vereniging, als men dat niet doet orr het zingen als zodanig. Dat betekent ook, dat u lid bent om het zingen op zich enom het cul tureel genot dat daarvan uitstraalt Het is een goede zaak, dat een vere niging als de uwe ook in deze tijd in stand blijft. Uw jaarlijkse uit voeringen - met steun van een koor uit Baarn - biedt de inwoners die het gezongen woord op prijs stellen en waarderen, de gelegenheid daar van te genieten Ik weet het. het zijn geen grote aantallen, maar die er zijn komen om uw zang en dat moet u de voldoe ning schenken op de ingeslagen weg voort te gaan Nu uw vereniging volgende maand hier in dit kerkgebouw een jubileum - uitvoering geeft, hoop ik dat veler de weg daarheen zullen vinden en aangetrokken door uw zang zich als lid zullen aanmelden Ik ben er var overtuigd, dat dan onder de bezie lende leiding van de heer Brinks, de prestaties ook cultureel nog zullen toenemen. Omdat wij, zoals ik bij de aanvang reeds heb gesteld, ons met u verheu gen in de vreugde rond het vijftig jarig bestaan en het ons bekend is. ÏJat uw lasten gelet op uw ledental hoog zijn, hebben wij het genoegen u een couvert met inhoud aan te bie den. Ik voeg daar gaarne de wens aan toe. dat een nieuwe periode van groei en bloei van ..Kunst Veredelt" mag volgen. Mevrouw, ik bied u gaarne de geluk wensen van het gemeentebestuur aan". DANK Presidente mevrouw Prins bedankte op innemende wijze voor alle belang stelling en voor alle geschenken, en sprak de hoop uit. dat Kunst Vere delt" zijn zanggenot nog lang zou mo gen voortzetten. Vrijdagavond 15 oktober geeft de jubilerende zangvereniging een uitvoe ring in de Dorpskerk te Leusden-Zuid Medewerkenden zijn Mevrouw R. ten Broeke-Griffioen, sopraan; de heer C. Roest, orgel, begeleiding koorzang. de heer J. Griffioen, orgel begelei ding solozang, de heer A.L van Oosterom, orgelbe geleiding samenzang. Hervormd Kerkkoor Baarn. Christelijke Gemengde Zangvereni ging ..Kunst Veredelt" te Leusden- Zuid. Onder direktie van de heer G. Brinks LEUSDEN - Dinsdag 14 september Jam de afdeling Leusden-Zuid van I Nederlandse Christen Vrouwen Bond |or het eerst in het nieuwe seizoen »en. Deze eerste bijeenkomst werd [or presidente mevrouw C. Janson tend met een woord van hartelijk liom aan alle aanwezige dames, |ten opwekking om ook dit seizoen «rgaderingen van de N.C. V.B. trouw Wzoeken. Mevrouw Janson sprak [«eens een welgemeend welkomst- pord uit aan de in Leusden-Zuid lende dominee Dr J. van der Lin- h, de spreker van deze avond. Na het zingen van Psalm 33 de ver zen 5 en 8 ging mevrouw Janson voor in gebed. Zij las een gedeelte uit Mattheus 26, waarna een kote medi tatie volgde Hierna zong men geza menlijk Psalm 89 de verzen 9 en 6. Daarna was het woord aan Ds Van der Linden over het thema. ..Tussen Mao en Christus". Na het heengaan van de grote Chinese leider Mao Tse Tung kreeg de wereld beelden te zien van de röuw van een volk, dat afscheid nam van een geliefd mens. Mao Tse Tungs heengaan laat een diepe indruk na bij het volk van China. Dwars door de revolutie heeft Mao Tse Tung het Chinese volk geleid naar hogere idealen. Nooit eerder kende men in China een figuur met zo'n geweldige invloed op het volk. Talrijke lofliede ren zijn op hem aangeheven De titels „Grote zon". ..Grote stuurman", „Grote Verlosser", spreken in die richting. Het zogeheten ,,Rode boekje" van Mao geldt als religie voor het Chinese volk. In de wereldgeschiedenis heeft Mao een geweldige beweging ontketend. Hij heeft kans gezien een miljoenenvolk aaneen te smeden met één ideaal, eeuwen lang opgebouwde gewoonten en wetten om te buigen, en uit het Chi nese volk een nieuw volk te doen op komen, zich bewust van zijn eigen ras en van zijn nieuwe idealen De Chinese revolutie zorgde voor een enorme om mekeer Het communisme predikt een volko men atheïsme. Voordechnstenenwerpt jeze revolutie de vraag op wat er in je toekomst met het Evangelie kan wor den gedaan. Wie zal het zijn voor de toekomst Mao of de Heer, die belooft heeft dat zijn Rijk de toekomst heeft. Het evangelie van Mao houdt miljoe nen in zijn ban. Wie zal de mens wil len dienen? Christus werk zal niet geschieden met vliegende vaandels en slaande trom, maar zal door grote diepten heengaan Hoewel in de 9e eeuw na Christus al gesproken wordt over evangelie- brenging in China kan men toch wel zeggen dat de eigenlijke grondlegging van een christelijke kerk in China pas aan het begin van de vorige eeuw tot stand is gekomen. Franciskaner monniken deden een'-eerste poging, maar deze mislukte Een tweede chris telijke kerk mislukte eveneens. Een derde poging van de Rooms-Katholie- ke kerk in Azie en Afrika bracht het eusden/Centrum - Op uitnodiging in de vier kerken in Leusden hield frof. dr. H. Fiolet dinsdagavond 14 sep- imber een lezing in de Marcuskerk. rof. dr. Fiolet, secretaris van de We- ildraad van Kerken werd welkom ge iten door ds. Kooiman. Hij vertelde in it kort iets over de samenwerking tus- m de kerken onderling, waarin ge- efd werd naar een samengroei, een mciliaire bijeenkomst op plaatselijk iveau, zoals ds. Kooiman het itdrukte. Hij hoopte dat de komst van dr. iolet, zelf een man van het eerste uur at betreft de oecumenische beweging, stimulans zou zijn om verder samen weg te gaan. Daarna kreeg prof. Fiolet het woord •r zijn lezing, die hij de titel „Enkele lelpunten m de oecumenische samen- ing" had meegegeven. Hij begon met te stellen dat het pro- imma van de Wereldraad van 'erken, zoals in Nairobi besproken, t de toeschouwer moest overkomen een zitting van de Verenigde Naties, iderwerpen als een nieuwe economi- orde, een programma ter itrijding van het racisme, atoom- lergie. het vluchtelingenprobleem en apartheid in Zuid-Afrika, zijn op het 'rste gezicht zaken van meer politieke ird [och bestreed prof. Fiolet dit door te leggen dat een groot deel van de verga- 'ering gewijd was aan bijbelakties en Jbedsdiensten. Dit vormde echter 'en krantennieuws, veelal ook, omdat journalisten geen interesse voor leologie hebben. Een ander punt [aarom de Wereldraad van Kerken niet een U.N.O. m het klein beschouwd g worden is omdat tijdens de 'hingen de ethische en religieuze as- Tkten aan de orde komen. Bij het waagstuk rond atoomenergie gaat het >ro God's schepping die op het spel A'Ordt gezet. De spreker konkludeert dat men in 'et atoomtijdperk het geloof niet kan 'eleven als in de Middeleeuwen, omdat et geloof te maken heeft met verant woordelijkheid. Het gaat niet alleen om 'e konfessionele lijnen, maar ook om ■olitieke spanningen, zoals blank- Wart, jong-oud. Door de verzoenende Jak die ze op zich heeft genomen, heeft e kerk alle maatschappelijke spannin- en in eigen huis gehaald Prof. Fiolet 3e«nt dan ook dat de kerk nu in een Were krisis verkeert, dan tijdens de overgang van de Middeleeuwen naar de Nieuwe Tijd. De kerk kan met meer terzijde van het maatschappelijk leven staan. Zij kan alleen strijden voor een nieuwe maatschappelijke wereldorde. De kerken zijn gespleten, omdat ze ter zijde van de wereld kerk hebben willen zijn. Maar de maatschappelijke krisis raakt de kerk. Liefde voor de kerk vraagt ook politieke wil, stelt de in leider. Een goede christen moet mee werken aan de bestrijding van het ra cisme. Prof. Fiolet wil duidelijk maken dat het ideaal van de eenheid van de kerk samen ligt met de maatschappij. Hij acht het goed dat de zekerheden van de kerk zijn opgegeven. Het zoeken en testen is een teken van vitaliteit. Na deze uiteenzetting ging de spreker over tot het zoeken naar de fundamenten van de oecumenische be weging. Een fundament is de bijbel. Prof. Fiolet zei hierover, dat de bijbel geen boek, maar een bibliotheek is van boeken uit vele landen en vele tijden. Negenendertig boeken van het Oude Testament en zevenentwintig van het Nieuwe Testament. De innerlijke ver schillen van de bijbel bieden geen grond tot uniformering in de kerken, die dan gevangenen van hun eigen strukturen kunnen worden De Schrift zelf is een pleidooi voor spanning tussen eenheid en pluriformiteit, meent de spreker. De ene kerk van Jezus Christus inspireert tot pluriforme kerken en pluriforme ge loofsbeleving voor iedereen. Het fun dament van eenheid ligt uitsluitend in het geloof in Jezus Christus, aldus prof. Fiolet. Het is niet de bedoeling de eigen identiteit prijs te geven in de oecumeni sche beweging ..Het belangrijkste van een geloofsgemeenschap is dat wij allen één zijn in Jezus Christus, hoe we ook met elkaar omgaan." De pluriformiteit noemt prof Fiolet „een boeiend gevaar", dat flexibele strukturen vraagt, waarbij het gaat om een conciliaire gemeenschap, waarbij op alle niveaus kommunikatie en dia loog mogelijk is. In een pluriforme ge meenschap moet altijd ruimte zijn voor een royale oppositie. Door de tegen spraak van de ander verrijkt men het geloofsbeleven. De oppositie is nodig om het geloofszoeken open te houden. De spanning tussen eenheid en pluri formiteit geeft een aktueel geloofsbele ven. De spreker stelt tenslotte dat pluri formiteit niet alles verdraagt. Tucht, ex communicatie wordt niet verdragen. Prof. Fiolet is van mening dat de R.K. Kerk fout heeft gehandeld met de uit sluiting van Luther, die royale oppositie bood Excommunicatie kan volgens hem alleen tot stand komen in twee ge vallen, ten eerste bi j christenen die zo'n geloof hebben in hun eigen gëloóts- drijven dat samenwerking met de ge meenschap niet meer mogelijk is en ten tweede bij mensen die niet met mensen van een ander ras in één kerk willen zijn. evangelie via de Jezuieter monniken in China De Jezuïeten zijn goede theo logen. Ze zagen kans als Chinezen te leven Om hun doel te bereiken, pas ten zij zich aan aan de Chinese kui tuur. Zo wilden zij China voor de Rooms-Katholieke kerk winnen. Maar de strijd tussen de verschil lende kerken van het christendom, de onderlinge verdeeldheid onder de christenen deed de Chinezen besluiten, dat zij dit verscheurde geloof niet wilden hebben Door de opiumoorlogen kregen de Westerse machten de over- teersing. en zij probeerden door het openleggen van de havens de Chinezen hun wil op te leggen Hierop volgde een uitbarsting tegen de Westerse mo gendheden, de zogenaamde Boxers- opstand, die door het Westen werd neergeslagen. De zendingsaktiviteiten tebben hieronder erg te lijden gehad De zending werd niet begrepen, en men noemde de zending jachthonden van het imperialisme. Toch hebben zending en missie in de 20e eeuw veel aktiviteiten in China ontplooid, maar het Evangelie bereikte niet het hart van het Chinese volk. Met de stelling dat excommunicatie uitsluitend "ligt in de zonden tegen de liefde, beeindigde prof. Fiolet zijn zeer boeiende lezing. Na de pauze ging prof. Fiolet o.a. uit voerig in op de problemen rond geloot en wetenschap. Om half elf besloot pas tor Ter Bekke de bijeenkomst door een woord van dank te richten tot de spreker voor de zeer boeiende wijze waarop deze de problematiek van de oecumene in zijn lezing tot uiting had gebracht. LEUSDEN - De Hervormde- Gereformeerde Jeugdraad maakt het volgende bekend over de jeugdklubs: Zowel in Leusden-Zuid als in Leusden-Centrum zijn al sinds lange tijd clubs werkzaam, die vanuit het Evange lie de jeugd een aangename avond willen bezorgen. Deze avonden bestaan uit het lezen c.q. ter discussie stellen van een Bijbels onderwerp, waarna de mogelijkheid van spel en handenarbeid wordt gege ven. De handenarbeid kan bestaan uit werken met papiermaché, hout, glas, klei, pitriet. De clubs worden gehouden in ,,'t Claeverenblad" op: maandag van 19.00-20.15 uur, leeftijd 8 t/m 12 jaar, woensdag van 19.00-20.30 uur, leeftijd 12 T/m 15 jaar, donderdag van 20.00- 23.00 uur, leeftijd 16 jaar. Zaterdag Soosavond met pasjes a 2,50 vanaf 15 jaar. In Leusden-Zuid in ,,'t Trefpunt" op: Maandag van 18.30-20.00 uur, leeftijd 8 t/m 10 jaar, dinsdag van 19.15-2030 uur, leeftijd 10 t/m 12 jaar; vrijdag van ±19.00 uur, leeftijd 12 t/m 16 jaar Op al deze clubs zijn de vermelde leeftijdsgroepen van harte welkom Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Het organiseren in overleg met de clubs van feest- en spelavonden mag natuurlijk met vergeten worden, een kleine bij drage wordt voor de aanwezigheid door elke club gevraagd. Alle clubs een héél goed seizoen toe gewenst! LEUSDEN - Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaats examen pedagogiek: Marja YdadeKnijff te Leusden-Zuid. LEUSDEN - In het kader van de Vre- desweek organiseert de IKV-wcrkgroep Leusden een Vredesmarkt in de zalen van de Marcuskerk aan de Asschatter- weg. De Vredesmarkt die voor de tweede keer gehouden wordt heeft dit jaar als motto meegekregen: „Bedreigd be staan". Doel is de bezoekers van de markt kennis te laten maken met de akti viteiten welke in en rond Leusden wor den ontplooid ten aanzien van de zwakkere groeperingen in onze samen leving en in de wereld. Negen stands zullen de verschillende zwakke groepe ringen, die in hun bestaan bedreigd worden, onder de aandacht brengen. Niet alleen zullen door middel van uitgebreide informatie mogelijkheden worden aangegeven om daadwerkelijke steun te verlenen, maar ook zal men reeds ter plekke een daadwerkelijke bijdrage kunnen leveren, namelijk door het kopen van kunstnijverheidsproduk- ten uit de derde wereld Bovendien worden doorlopend een drietal korte films gedraaid, te weten „De gekortwiekte duif", een Israëlische film die van 4 tot 7 uur 's avonds te zien is; „Kijkdag bij het leger"; „Soldaat schaapherder". De beide laatste films worden vanaf zeven uur 's avonds tot tien uur 's avonds vertoond Aangezien de Vredesmarkt van 16.00 tot 22.00 uur doorlopend bezocht kan worden, heeft de IKV-werkgroep ook aan het bestaan van uw maag ge dacht, zodat er tevens een mogelijkheid is om op de markt zelf zowel uit- als inheemse gerechten te gebruiken. Ook zal de markt opgesierd worden met werkstukken die door de school kinderen gemaakt zijn op die scholen waar aandacht is geschonken aan de vredesproblematiek. Overigens is er op de markt ook ge zorgd voor extra programma's en akti viteiten speciaal voor de kinderen. De negen stands die de Vredesmarkt vullen zijn de volgende: Amnesty In ternational; Buitenlandse werknemers; Clat; Israël; Missie-ontwikkeling- vrede; Wereldwinkel Niikerk; Zendings-werelddiakonaat-ontwikke- ling; Zuid-Afrika; Nieuwe Levensstijl Iedereen is van harte welkom. LEUSDEN - Na enige tijd van af wezigheid is het jongerenkoor weer van start gegaan. De weken van voorberei ding in het nieuwe seizoen zijn voor bij en zondag 26 september a s. zal het koor in samenwerking met Pastor Liberom om 11.00 uur de dienst in Leusden-Centrum verzorgen Het the ma van deze dienst zal zijn: „Vogels met slappe vleugels" Hierbij wordt bedoeld op de „minder sterken" on der ons, hoe wij hen ervaren en hoe zij ons ervaren. GEMEENTE-AVOND Op woensdag 6 oktober zal in ,,'t Trefpunt" te Leusden-zuid een ge meente-avond worden gehouden waar op alle kerkeleden van harte welkom zijn. Het volk begreep niet dat Jezus juist het verlorene zoekt. In 1921 stonden de Chinese boeren aan de rand van de afgrond. Mao Tse Tung stichtte in 1921 de Chinese com munistische partij. Hij wist miljoenen onderdrukte boeren aan zijn kant te krijgen. In tegenstelling tot Rusland, waar het communisme onder de ar beiders de grootste aanhang vond, spreekt men in China van de revolutie van de boeren. Mao Tse Tung begon zijn zegevie rende tocht dwars door China, een tocht van vele duizenden kilometers om de boeren te overtuigen van een nieuwe toekomst Zijn Rode Boekje vond een geweldige verspreiding en werd na de Bijbel het meest vertaalde en gelezen boek De vervolging tegen de kerken werd fel. Bij Mao Tse Tungs bewind overname in 1949 werden alle zendelingen het land uitgezet. De chris telijke kerken, evenals de boedhhistische kloosters werden gesloten. Aan de weinigë christenen bleef niet veej an ders over om onder te duiken fn de catacomben. Voor de christenen kwa men tijden van zware beproeving. De christenen worden nu getest als nooit te voren Zullen de christenen deze beproeving kunnen doorstaan? De kerk /an Christus kan alleen stand houden, liet achter Mao Tse Tung, maar ach- «r Jezus Christus. „De poorten van de hel zullen de <erk van Christus niet overweldigen. Het laatste woord komt Christus toe", ildus beeindigde Ds. Van der Linden zijn bijzonder boeiende lezing. „Als China's grenzen weer open gaan. zal er toch weer prediking van het Evan gelie zijn, wellicht door Aziaten. Het Evangelie is niet een zaak van het Westen. Jezus vergadert zijn kerk oost en west, en China zal daar ook in delen". Er was hierna een pauze, tijdens wel ke een kopje koffie werd geserveerd, vergezeld van een traktatie door de da mes Van der Linden en Hoefman. Mevrouw Janson deed nog enkele in- ternzakelijk mededelingen en maakte de leden attent op de jubileum recep tie van het Christelijk Gemengde Koor „Kunst Veredelt" op zaterdag 17 sep tember in ,,'t Trefpunt". Na de geanimeerde diskussie sprak mevrouw Janson een hartelijk dank woord tot Ds. Van der Linden voor zijn boeiende betoog. Gezongen werd lied 479 de verzen 1 en 4. Ds Van der Linden ëindigde met dankgebed. LEUSDEN - Bij voldoende deelname wordt dit jaar weer een E.H B.O.- cursus georganiseerd Iedereen van 16 jaar en ouder kan hieraan deelne men. De cursus omvat ongeveer 16 lessen van 2 uur, welke worden ge leid dooreen erkende E H.B.O. instruc teur, in samenwerking met dr Nun- nikhoven. arts te Leusden. De kosten hieraan verbonden bedra gen f60,-- inclusief examen De cur sus zal op maandag 11 oktober a s starten en wordt gehouden in „de Til". Hamersveldseweg 30 in Leus den U kunt zich hiervoor opgeven tot uiterlijk 1 oktober a.s. bij de secr van de E H.B.O.ver. J. C van Dijk, Lamoen 13 Leusden-c tel.. 033- 40764. De herhahngslessen, welke ook in de Til worden gehouden, starten op donderdag 29 oktober a.s LEUSDEN/ZUID - Onze plaatsgenoot de heer F W Oost ra is geslaagc voor doktoraal examen diergenees kunde aan de Rijksuniversiteit in Utrecht Gevonden 15-9 een Duitse Staander, choc - bruin Inlichtingen mevrouw Drost, tel 44123 17-9 een Deense Dog, gestroomd Inlichtingen tel 44123. Mevrouw Drost Leusden 18-9 een Cyp. poes met 4 jongen van een paar dagen oud. Asiel Amersfoort tel. 16665 18-9 een Zwart-wit katje van 4 mnd oud. zit ook in asiel Amersfoort, telefoon 16665 Verloren Donkergroene herenfiets, rode hon denhalsband met vlooienpenning, vis- akte, gouden schakelarmband, blauwe badjas, bos sleutels aan houten klosje, bruine portemonnee met inhoud, twee Volkswagensleutels aan hanger, puk kel met schoolboeken, kleding voor een kok. Weggelopen Rode gecastreerde kater. Gevonden Paraplu, kinderportemonnee Inlichtingen'over het weggelopen dier en de bovengenoemde voorwerpen kunt u krijgen op het Politiebureau aan de Zwarteweg 16 A te Leusden- Centrum, telefoon 42885. Vermist Op 3 september 1976, een 10/14- jaar oude poes, gesteril heeft geen tanden meer, zwart-wit gedrongen fi guur, mogelijk heeft ze een licht-blau- we halsband om met stukje touw eraan. Het is een echt oude poes om te zien Eig. de heer Krediet, Seringenlaan Hoevelaken. Telefoon mevrouw Mou- terse, Ottensgat 6, Hoevelaken, 03495- 4905. Eveneens op 3 september vermist zwarte poes, kleine witte sokjes, op de onderbuik een witte vlek, witte bef en een paar witte snorharen In het rech teroor een winkelhaakje. Eigenaar, mevrouw v.d. Burg. Krakhorst 19, Leusden-C Tel. 42252. Roepnaam poes is Pippeloen De poes is in Den Helder weggelopen, grote kans dat ze terug naar Leusden komt lopen. Kan daar om ondervoed zijn. Vijftien september gevonden Bast aard teefje op korte pootjes, is erg schuw. Bruin kortharig met iets wit P/a Reebergen, Paradijsweg 15 te Leusden. tel. 40509 Zeventien september vermist een gecast, rode kater 2 jaar heeft witte bef. weggelopen sinds 14-9. Eigenaar: Zwelse, Travertijn 2, Leusden, tele foon 43273. Vermist sinds 18 september een rode kater in Alandsbeek-oost. Tel. 033-40018 Weggevlogen Grasparkiet. (19 sept Lijsterbes- laan 6. tel 41390 Zoek geraakt 6 weken geleden blauw-gele skelter (Rollv-tovs nr. 2), Kornoelje 37. tel 4281Ó. Verloren Zilverkleurig damesarmbandje, Junghans horloge; groene Vendex fiets; zwarte portemonnee met geld, Euro- cheques, groene jas met capuchon; zwart/blauwe fiets; autosleutels van volkswagen; lichtblauwe damesfiets. Weggelopen Cypers katertje; bastaardhond. luis terend naar de naam Fok, rode kater met halsband Gevonden Leesboek Aan komen lopen Schildpad; grote hond met metalen halsband; middelgroot beige gevlekt konijntje, wit katertje. Inlichtingen over deze dieren en voor werpen worden u graag verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid, Arn- hemseweg - Oude Rijksweg, telefoon 44444.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9