Metiers De Roozendaal braderie „De Blokkendoos" hield informatieavond i miner i l) MERIKAANS, ENGELS, NEDERLANDS lom aangetroffen >p Leusderheide Gegratineerde toast E UNICEF- wenskaarten weer te koop Rommelmarkt KPJ vraagt voetballers ANSTAANDE WOENSDAG NIEUWE HOOFDLEIDSTER VOORGESTELD PIT-K0LLEKTE Verloren en gevonden Gemeente Leusden KOOKHOEKJE KERKDIENSTEN Burgerlijke stand Gemeente Leusden bontmode A ^suecte^ LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1976 11 :rmd den. ed )ansen op Don Bosco .EUSDEN - Zondag 26 september id in Huize t)on Bosco" aan de jeweg 6 te Leusden-Zuid een bizon- dansdag plaats. Bizonder in die dat op het programma stond een nbinatie van Amerikaanse, Engelse Nederlandse dansen. )e instruktie van deze typische dans- >rt lag in handen van de Hilver- nmer Henk Tieland. Omdat de meeste volksdansers te- iwoordig een voorkeur hebben voor Joegoslavische, Roemeense en ver- ■e Balkan-genre, hebben we een en- fte gehouden onder onze leden om de angstelling voor de Engelse, Ame- aanse en Nederlandse dansen te ilen", zegt Ronald Enderman, dese- laris van Regio-Centrum De Spele- art. ,,Vele oudere leden bleken zéér nteresseerd te zijn in deze dans- orten. Henk Tieland is daarvoor onze ngewezen dansleider. Hij is een kei dit genre, en hij heeft er een onge- iflijke ervaring mee. Hij is eigenlijk vader van De Spelevaart. Hij is nat het begin lid, en vroeger ging elke avond op de bromfiets met rugzak met pick-up erin naar de diverse groepen om dans-instrukties te geven." Er was een selekte groep van ruim veertig personen onder Henk Tielands bezielende leiding aan het dansen, toen ik er 's zondagsochtends binnenliep Het waren mensen, die allemaal ge ïnteresseerd zijn in voornamelijk het dansen met paren, zoals dat in het Engelse genre veelvuldig voorkomt. Het is een aantrekkelijke vorm van dansen in overzichtelijke figuren. Er zit wel vaart in, maar deze loopt niet in extremen uit de hand. De Engelse dansen werden aanvan kelijk beschreven door John Playford, rond 1650, één van de beroemdste En glish Dancing Masters. In het begin van de 26ste eeuw nam Cecil Sharp deze contra-dansen weer uit de ver- geetlade, rekonstrueerde en beschreef ze opnieuw. Een aantal stereo type grondfiguren keert in de contradansen steeds terug. Bij iedere dans zijn ze op een andere manier opgebouwd en met elkaar gekombineerd. Het zijn bijvoorbeeld de set, ketting, scheren, vierpasmolen. In de tijd, dat Nederland een drukke handel met de Engelsen bedreef, nam het Nederlandse volksdansen verschei dene facetten van de Engelse volks dans over. Henk Tieland nam als voorbeeld hier van een dans als de Horlepiep op zijn programma. Horlepiep komt van het Engelse blaasinstrument de hornpipe of hoornfluit Dit blaasinstrument werd lang geleden in Wales gebruikt Het is vervaardigd uit twee runderhoorns met toongaten. Het instrument lijkt een beetje op onze schalmei. Bij deze fluitmuziek, die bij de zee lui zéér geliefd was, ging een der mannen dansen De horlepiep is van oorsprong een solodans voor mannen Het is voor één persoon een vrij be weeglijke en inspannende dans Via de zeelieden kwam de dans in Nederland op het eiland Terschelling. Momenteel is de horlepiep een dans voor paren, die tezamen een vierkant vormen. De muziek is erg gezellig, en klinkt vertrouwd in de oren. Maar niet alleen in Nederland be ïnvloedden de Engelsen het volksdan sen, ook in Skandinavië en Amerika werd dankbaar gebruik gemaakt van de vele Engelse dansfiguren. Bij de Amerikanen wordt het zoge naamde squaredansen beoefend. Henk Tieland liet zijn mensen op ,,Don Bos co" „The Hinkey Dincky" dansen De paren moesten zich twee aan twee, liefst man en vrouw, in een rij opstel len Na een aantal figuren wisselde men steeds van paar naar paar. Een erg aardige dans om naar te kijken In „The American Promenade" moesten de paren zich in een kring- vorm opstellen, en na het maken van diverse figuren telkens van danspart ner wisselen. Een leuke reidans is ook „The Vir ginia Reel" de paren staan in een lange rei achter elkaar. Heel grappig maakt men bij deze dans gebruik van de ouderwetse calls: het afroepen van de figuren, die men moet dansen. De muziek speelt een bepaalde melodie Naast het orkest staat de zanger, en deze vertelt al zingende aan de dan sende paren welke figuren zij moeten gaan dansen Op deze manier kan men op één melodie een groot aantal dans- variaties teweeg brengen. Henk Tieland besteedde op deze dans- dag ook aandacht aan de klassieke country-dansen, in het Nederlands de contradansen. Dit zijn de dansen, die uit de 30-er jaren van onze eeuw stam men. In feite zijn het dus vrij recente volksdansen. Een paar voorbeelden hiervan zijn: Blayden Races, Sellen- gers Round, Dancing in the Street Henk Tieland deed het met veel animo. Het was echt een plezier om hem te zien en te horen. Dit soort volksdansen ligt 'm op het lijf ge schreven! Anco Mali. LEUSDEN - Voor het eerst in de scbiedenis van Leusden zal er bin- okort een braderie gehouden worden. Dlgende week woensdag (6 oktober) rrijzen er op het winkelcentrum )e Rozendaal" een aantal kraampjes, ario de middenstanders zich fees- ijk aan hun klanten zullen pre- oteren. Naast de winkeliers zullen k anderen een bijdrage aan de bra- i leveren. Tussen 18 en 23 uur men onder meer genieten van io wagenspel en verschillende de- Dostraties. ■Eigenlijk was het idee van een bra- ontsproten aan het brein van de Jiers van De Biezenkamp. Zij Berden enige tijd geleden de win keliersvereniging van „De Rozendaal" met het voorstel om gezamenlijk een braderie te organiseren. Maar toen de Biezenkamp-middenstanders hoor den van de op handen zijnde viering van het 1200-jarig bestaan van Leus den - volgend jaar -, wilden zij liever dan een bijdrage aan de feestvreugde leveren Hoewel de Roozendaal-winkeliers volgend jaar ook ongetwijfeld van de partij zullen zijn, wilden zij niet, zoals de Biezenkamp-mensen dit jaar afhaken Vandaar dat op het noodwin- kelcentrum aanstaande woensdag de eerste Leusdense braderie gaat plaats grijpen. Vanaf zes uur 's avonds staat er een grote barbecue opgesteld op het parkeerterrein aan de Torenakkerweg. Daaromheen komen de kramen van de LEUSDEN - Maandag is op de Leus- irheide een 500 kilo zware iegtuigbom uit de Tweede Wereldoor- g aangetroffen. De bom werd gevon^ :n tijdens graafwerkzaamheden, aldus Leusdense politie. De explosieven opruimingsdienst zal de bom oaschadelijk maken. In verband daarmee was de weg Maarn-Leusden dinsdag afgesloten. Ook morgen (woensdag) zal het verkeer nog geen gebruik van de weg kunnen maken, omdat het verwijderen en opblazen van de bom geruime tijd in beslag neemt. VERLOREN Zilveren armband, zwembroek met vee polocaps; grijze schoudertas met ij- en kentekenbewijs; portemonnee; eldig rijbewijs van inwoner van Den aag; zilveren kettinkje met hangertje; leutelbos met zes sleutels aan ring; ingensbril met zilveren montuur. WEGGEVLOGEN Groene parkiet. GEVONDEN Twee bruine en één witte boodschap- entas inhoudende handdoek, dasje, poe- er enzovoorts; sleutel, bankbiljet van f25,--; rood kinderfietsje; jack van lifter (een Duitser, die naar Amster dam moest); sleutel van huisdeur te Allandsbeek; jongenshorloge met oranje wijzerplaat; giro betaalpas; oranje leren bal, rode zwemtas met fototoestel; gymnastiekschoenen. AAN KOMEN LOPEN Oude zwarte bastaard hond. Inlichtingen over deze dieren en voor werpen worden u graag verstrekt door de Rijkspolitie Leusden-zuid, telefoon 44444, Oude Rijksweg-Arnhemseweg. AAN KOMEN LOPEN Poesje (blauw-grijs met bruin, witte pootjes, witte bef). Mevr. Hilgerman, Koningin Wilhelminalaan 1, Leusden- Zuid, telefoon 41136. middenstanders, waarbij onder andere een vlees- en een bier- en wijnkraam. Behalve alle winkeliers bezetten ook andere instanties stands. De Vrije Kwasten zullen wat van hun werk laten zien, terwijl ook Jan Albers aanwezig is. Het Nederlands Astmafonds maakt van de gelegenheid gebruik om het publiek op zijn werkzaamheden te at tenderen Ook de VVV ontbreekt niet. Een echtpaar zal wolspindemonstraties geven Verder kan men er leren bloem schikken en wafelbakken. Om ongeveer 21.30 uur - een half uur nadat de mu ziek is gaan zwijgen - zal de toneel vereniging O.D.S. uit Amersfoort een wagenspel opvoeren. Deze vereniging oogstte met zijn wagenspel veel succes tijdens de laatste Keistadfeesten. De braderie^ zal tot ongeveer elNi^r 's aVondS durén. Dankzij de medewer king van gemeente en politie - waar voor de organisatoren zeer dankbaar zijn - is het woensdagavond voor een maal geoorloofd te parkeren langs de Torenakkerweg. Dit omdat het parkeer terrein voor de braderie gebruikt wordt. Tot slot een van de organisatoren, de heer A. F. Aldenzee- „Uiteraard zal het niet zo'n hele grote braderie worden. De club is gewoon te klein om een grote^ braderie te organiseren. Maar dat neemt niet weg, dat het best een succes kan worden". ACHT AUTOMOBILISTEN OP DE BON Bij de verkeerscontrole op de Doorn- seweg werden dinsdag 21 september acht bestuurders van auto's bekeurd wegens het rijden door het rode ver keerslicht en het negeren van het ïn- haalverbod ter plaatse. VERDWENEN SLOBEENDEN Een inwoner van Leusden-centrum deed op woensdag 22 september bij de Politie aangifte van het verdwijnen van twee slobeenden. De politie hield toezicht op de eenden door er af en toe te gaan kijken, doch kon mets onregelmatigs konstateren. DRIE BROMFIETSERS IN ZIEKENHUIS Bij een aanrijding op de Arnhemse- weg vielen donderdag 23 september maar liefst drie slachtoffers op het fietspad. Op het fietspad van de Arnhemse- weg ter hoogtevan de bushalte bij „Groot Schuttershoef" reed de brom fietser G. R. uit Woudenberg zo zeer door de binnenbocht, dat juj frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De heer R van der K. kwam op de bromfiets uit Amersfoort en voerde als duopassagier de heer F. V. mee. De aanrijding had ernstige gevolgen. Alle drie betrokken jpersonen moesten naar „De Lichte'nbèrg" worden ver voerd. De heer R van der K. raakte bij dit ongeluk zeer ernstig gewond. Er ontstond uiteraard ook materiële schade AUTO TEGEN LANDHEK Op donderdag 23 september reedeen auto tegen het landhek in de scherpe bocht van het landgoed Lockhorst op de Lockhorsterweg. Daar dit landhek het reeds vele malen heeft moeten ontgelden, zal worden nagegaan of de situatie ter plaatse kan worden ver beterd door het in de scherpe bocht aanbrengen van reflektoren of een schrikhek. BROMFIETS GESTOLEN Donderdag 23 september deed de heer D. D. uit Leusden aangifte van de diefstal van een bromfiets uit de stal ling van „Don Bosco". Zij helm lag nog in het rek. DIEFSTAL PORTEMONNEE Mevrouw H. deed op vrijdag 24 sep tember aangifte van de diefstal van haar portemonnee, die was wegge nomen uit de keuken van het'gebouw tje aan de Ooievaarshorsterweg waar bibliotheek werd gehouden Mevrouw H. raakte door deze diefstal f45,-- kwijt. Een lekker lunchgerecht dat ook vooruit gemaakt kan worden. U hebt nodig: 8 geroosterde boterhammen 30 gr. boter 30 gr. bloem 2 dl. melk 1 yz ons ham, peper, zout geraspte jonge kaas Maak van de boter, bloem en melk een saus, hak de ham fijn en doe ze door de saus plus peper en zout en eventueel wat knof look. Besmeer de boterhammen met de dikke saus, strooi er dan een flinke laag geraspte kaas over. Leg ze onder de grill om de kaas te laten smelten. De kaas iets laten kleuren, maar niet bruin laten worden want dan wordt ze bitter. Met een beetje mosterd erop is het ook erg lek ker. Eet smakelijk, Japieja. LEUSDEN/ZUID - Donderdag 23 sep tember hield de openbare kleuterschool „De Blokkendoos", Charlotte van Bour bonlaan 2 te Leusden/zuid een informa tie-avond voor de ouders. Voorzitster mevrouw S. A. F. M Siewers-Verschure opende de verga dering met een welkomstwoord. Zij introduceerde de nieuwe hoofdleidster Mirjam Bik bij de ouders. Mirjam Bik heeft zeven jaargewerkt aan een kleuterschool in Rijnaeken Zij heeft haar opleiding genoten op de Werkplaats in Bilthoven, evenals Joke Nagtegaal en Wil de Houyen De drie leidsters van „De Blokkendoos" hebben derhalve dezelfde ideeën over het kleu teronderwijs. In alle drie de groepen wordt met de kleuters volgens de zelfde regels gewerkt. BUPEArJ joolt HI£/S jer *er hOEI U/CHEt>Ert /A) vae LoJiutj \joce Hti 4B i/ieieAJW ll£ ff ET EEAJ ZUKE,KAlAfPE K EP TEqBAl j» sctiieeevifiT pe neoe pAcf Bureau VOoB meisjes «er hositiiirtHEoe*i /AJ 9 UefeKciE/'AKj- HUP ÉtBWECDKjE 1/tCCAJOJ e P(E M6 EL££ WEBkT V» CEUP- CAOeAt/r/E II l/E*LIE£D 4eiAjoeoe/M op'AI AAIDCB BAJ wii. he Aiie-r Hsee. wA-r noer po Hl» PAAI DAT CA-BEAUTMe TOCH P»P Posr srt/BEAj 2l02. ir ©PIB De leidsters van „De Blokkendoos" werken met. vertikaal verdeelde groe pen Op een vraag van de ouders of dit zo zou blijven, werd bevestigend geantwoord Er is verhoudingsgewijs een groot aantal oudste kleuters, en wanneer deze in één groep zouden ko men, zou er een té groot verschil in de grootte der klassen ontstaan. Mirjam Bik zei, dat in de nabije toekomst zes kleuters van „De Blok kendoos zouden worden teruggeplaatst naar ,,"t Klosje", omdat Wil de Houyen daar slechts met acht kleuters werkt. Tenzij er ouders zijn, die hun kleuters voor ,,'t Klosje' willen opgeven. En in de loop van de avond leek het erop, dat er zó veel vierjarigen zullen wor den opgegeven, dat de andere kleuters van „De Blokkendoos" niet behoeven te worden teruggeplaatst. De sekretaresse mevrouw M. Es- ley-van der Kind las hierna het jaar verslag voor. Zij gaf een overzicht van de aktiviteiten in de school: de herfstwandeling, het Sinterklaasfeest, het Kerstfeest, de schaatspret op de vijver, het karnavalsfeest, de Palm pasenoptocht, de speldag in de speel tuin te Leusden/zuid. In augustus werd afscheid genomen van hoofdleidster me vrouw Bouman. In verband met de relatief hoge kosten moest worden besloten in het aanstaan de seizoen niet meer gebruik te maken van de uitlening van boeken aan de Provinciale Bibliotheekcentrale telJs- selstein. Van het aanwezige speel- en leer materiaal werd een inventarislijst op gemaakt Het college van b. en w. beschikte afwijzend over een verzoek om verho ging van de jaarlijkse vergoeding voor de oudercommissie, die nooit hoger was dan f200,-- per kalenderjaar. Uit deze vergoeding moeten de kosten voor de ouderavonden en de aanschaf van sten cils stencilpapier en dergelijke worden bekostigd. Dstekorten worden door het Schoolfonds gedekt. Een verzoek van de oudercommissie om het noodlokaal van ,,'t Palet" te bestemmen als derde lokaal voor „De Blokkendoos", omdat dit noodlokaU door zijn ligging beter geschikt is dan ,,'t Klosje", werd afgewezen, omdat het lokaal reeds was toegewezen aan bibliotheek „De Boekenmolen" Op een verzoek van de oudercom missie om een algemene onderhouds beurt voor ,,'t Klosje" werd geant woord dat de Stichting Jeugdbelangen Leusden verantwoordelijk is als eige nares De schoolfondsbijdrage wordt ver hoogd van f22,50 naar f25,-- per jaar daar de leidsters het aantal uit te voe ren projekten met de kinderen willen vergroten. De gemeente Leusden heeft de ouder commissie verzocht er bij de ouders op aan te dringen hun kinderen niet met de auto naar school te brengen of de auto op een veilige plaats te par keren, indien het niet anders mogelijk is. Binnenkort zullen de ouders een schoolboekje ontvangen, waarin zij algemene gegevens over de school kun nen aantreffen Het spreekuur van de leidsters komt te vervallen. Ouders kunnen naschool tijd komen praten of een telefonische afspraak maken. Aan de ouders wordt verzocht hun kind, zodra het drie jaar wordt, op te geven aan de kleuterschool, zodat de hoofdleidster zicheenbeeld kan vormen van het te verwachten leerlingenaantal. Op 1 november 1976 zal het tienjarig bestaan van „De Blokkendoos" worden gevierd met verschillende feestelijke aktiviteiten. Hiena werd afscheid genomen van de aftredende leden van de oudercommis sie, de dames A. Fraiquin, N. Potho ven en M. Wesly. Zij kregen voor hun bemoeienissen een glazen bakje met roosjes. Als nieuwe leden werden gekozen de heren Helsdingen en Ho- vingh, die met mevrouw Siewers over een nieuwe taakverdeling overleg zul len plegen. Tijdens de rondvraag stelde één der aanwezige vaders voor het defekte klim- en klautermateriaal gezamen lijk op te knappen. Mirjam Bik zou liever zien, dat een groep vaders een volledig nieuwe houten klimtoestand in elkaar zette. Men besloot hiervoor een werkgroepje in te stellen. Na afloop vergaderde de oudercom missie na over de organisatie van het tienjarig bestaan van de school. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K Marcuskerk: 9.00 u.. ds J W. K Kelder. Ger 10.30 u ds. J. J. Kooman, Herv., 19.00 u. ds J weernekers. Ger./Herv. R.K.K zaterdag 19.00 u.; zondag 8 30 u 9.30 u.. Hoogmis; 11.00 u 18 30 u Lof LEUSDEN/ZUID N.H K Dorpskerk 10.00 u ds. J. Weernekers, Herv.; 18.30 u.. ds B Wiegeraad, Amersfoort, Herv. (G.B.) R.K.K Huize Don Bosco: zaterdag 19 15 u.. zondag 10.00 u Hoogmis; 11 30 u. ACHTERVELD N.H.K. zo 3 okt aanvang 9 00 uur Ds Kamerbeek uit Hoevelaken. R K Kerk zaterdag 2 oktober aan vang 19.00 uur H Mis; zondag 3 oktober aanvang 08.00 uur H Mis. aanvang 10.00 uur Hoog Mis. LEUSDEN - Geboren: 19 sept Har- riëtte Christine, d v R. G. Campen en C J. Hoenderdos (Weesboom 2); 19 sept.. Johannes, z.v. J. van Doornik en E. van de Beek (Emelaarseweg lb), 5 sept. te Amersfoort: Paul Barteld, z.v L. B. Kwant en R. Ferial (Dal- matië 46). 13 sept. te Amersfoort Elizabeth Maria, d.v. T. M Kerkhof en T. J. Tessels (H. van Viandenstraat 4), 13 sept te Amersfoort: Jelte Mi- cniel, z.v J. D Wicherts en J. van Dijken (Tarweland 6). Gehuwd: 21 sept F. J. M van den Hurk en A. M. H Menten. Overleden: 14 sept. te Amersfoort Catharina H. Zwarteveen (Leusden), 64 jaar LEUSDEN - Ook dit jaar vraagt Unicef-kinderfonds van de Verenigde Natie weer uw aandacht voor de wensr kaarten-aktie. Unicef - wenskaarten vormen een klasse apart. Zowel door de bijzondere uitvoering, als door de bijzondere betekenis De diepere zin van deze kaarten onderscheidt de af zender onmiddellijk van alle anderq relatie's, want gewone wenskaarten „spreken" van geluk en voorspoed, Unicef wenskaarten doen daar ook iets aan. Unicef helpt mee de kinderen in arme landen een gelukkiger jeugd en vooral betere levenskansen te ge-.' ven, het Kinderfonds geeft materiaal-» steun aan gezondheids- en onderwijs-;, programma's. Unicef wenskaarten WENSEN en BRENGEN geluk Verkoopadressen: Mevr. M van Ry. W van Pruisenlaan 5, Leusden-Zuid. Mevr A Bergsma, Berkenlaan 19, Leusden C. Mevr H. Poortman, Berkenlaan 13, Leusden C. LEUSDEN/ZUID - De Hervormde, Vrouwen Dienst houdt op vrijdag 8 oktober een rommelmarkt in het wijk centrum ,,'t Trefpunt" aan de Arn- hemseweg 75. Er zal weer van alles te koop zijn onder andere kleding, stekjes speelgoed, platen, boeken enz.- Ook de kinderen worden niet vergeten Er is een grabbelton en ook een pof- fertjeskraamü U kunt er terecht s" middags van 2.30 - 5 uur en 's avonds van 7-9 uur Mocht u nog bruikbare kleding of andere dingen willen oprui men dan kunt u dat brengen op woens dag 6 oktober 's middags van 2-3 30 uur en donderdag 7 oktober 's mid dags van 2-3.30 en 's avonds van 6.30- 7.30. De opbrengst van deze rommel markt is gedeeltelijk bestemd voor het versturen van de niet verkochte kle ding naar een ontwikkelingsland, en gedeeltelijk voor ,,'t Trefpunt' NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN VERJAARDAGSFONDS Het Verjaardagsfonds van de Gere formeerde Kerk steunt momenteel de afdeling Leusden van Amnesty Inter national, die een gezin onderhoudt in Chili, waarvan de man in de gevange nis zit. Voor dit jaar heeft het ver jaardagsfonds een bedrag van f 600.-- cvergemaakt. Binnenkort geeft mevrouw S.J. Hui- zenga-Sangers de administratie van het Verjaardagsfonds over aan me vrouw Zuidema, Eikenlaan 43 te Leus den-centrum. Noteert u dit even? CANTORIJ De Cantorij van de Hervormde Wijk- gemeente te Leusden-centrum is haar nieuwe seizoen weer begonnen. Voor degenen, die dit komende jaar met de cantorij willen méézingen, geldt dat er gespeeld en gezongen wordt: elke maan dagavond van 20.00 tot 22.00 uur Inlichtingen over de Cantorij kunt u krijgen bij de dirigent Pieterse (tele foon 42359) en bij mevrouw Aunk (te lefoon 42512). KINDERCANTORIJ De Kindercantorij is het nieuwe jaar gestart onder leiding van mevrouw No bel Kinderen, die willen komen mee zingen of met hun instrument willen meespelen, zijn van harte welkom op woensdagavond om 19 00 uur in de Marcuskerk. JODENDOM EN NIEUWE LEVENSSTIJL Bij het Dienstencentrum te Leusden- centrum kunt u tegen overmaking van f 1,25 op giro 513153 ten name van het Dienstencentrum de nieuwe uitgave verkrijgen „Levensstijl en program" van Drs. W H. Zuidema De werkgroep materiaalvoorziening „Evangelie en Israël" biedt dit boekje aan aan ge- sprekskringen en individuele belang stellenden PROJEKT KERK EN SCHOOL 1976 De predikanten hebben met de mede werkers van de kindernevendienst en de leerkrachten van de scholen een pro- jekt ontworpen om vanuit de scholen te werken naar de zondag toe. Het op de scholen behandelde thema zal cen traal staan in de wekelijkse verkondi ging. ROMMELMARKT, STEKJES- EN KLEDINGBEURS Wilt u alles-wat u wilt opruimen ter hand stellen aan de Hervormde Vrouwen Dienst? Begin oktober wordt er namelijk weer een rommelmarkt gehouden in ,,'t Trefpunt" te Leusden- Zuid. Er kunnen voor deze markt ook weer stekjes worden gekweekt. LEUSDEN - De KPJ uit Didam organiseert op zondag 17 oktober een zaalvoetbaltoernooi in het sportcentrum te Zevenaar. K P J Leusden heeft daar voor een uitnodiging gehad waar meii graag gehoor aan wil geven. Voor dit zaalvoetbaltoernooi heeft men natuur lijk spelers nodig Hebben jullie be langstelling of om als supporter mee te gaan geef dit dan even door aan Richard Schoonderbeek, tel.: 033-4176i of op de wekelijkse sportavond op vrijdagavond van 20.30-22.30 uur. LEUSDEN - De kollekte voorde Pro testants Geestelijke Verzorging onder de militairen heeft een bedrag van f3020,89 opgebracht, waaronder twee giro-betaalkaarten ad f25,- en f 10,- Dit prachtige resultaat is mede te dan ken aan de bereidwilligheid en inzet van veel dames- en herenkollektanten Namens het P I T. willen de organi satoren dan ook hen en allen, die gej geven hebben, heel hartelijk bedanken. AMNESTY INTERNATIONAL Van mevrouw Hoelen kwam het ver-^ zoek de gemeente attent te maken op het belangrijke werk dat gedaan wordt om het lot te verzachten van zoveel mensen die in gevangenissen in aller lei landen lijden terwille van hun over tuiging Het zou fijn zijn als een gro-; tere groep mensen in Zuid tijd en energie willen geven voor het belang rijke werk van Amnesty International. Wie aan het werk van Amnesty Inter- national mee wil doen kan zich opgeven bij mevrouw Hoelen (Stadhouderslaan 5) of aan de pastorie. JONGEREN EN DE BIJBEL Jongelui tussen 17 en 25 jaar, die gezamenlijk de Bijbel willen bestu deren worden verzocht kontakt op te nemen met: - Pytsje Kampen. Beemden 48, over dag telefoon 033-43244, toestel 259. - Nico Ham, Beemden 6, 's avonds telefoon 033-44078, - Fred Koffeman, Goudplevier 10, Korte Bergstraat 12-14, le zijstraat links, voor bij 't Grand- Theatre. AMERSFOORT. Tel. 033-15283.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13