erste nederlaag lames hockey I )rie nieuwe Haaien- ecords in Amersfoort iervolle nederlaag foor Roda (zo.) Badmintonclub wil jeugdafdeling Schaakclub startte in nieuwe stijl Pon Voorwaarts speelde gelijk ZAALVOETBAL Voetbalwedstrijd eusder krant-sport Vi DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 13 EUSDEN/CENTRUM - Onder de denkbare weersomstandigheden ook het afgelopen weekeinde zeer ief voor de MHCL. Van de 17 ge lde wedstrijden wonnen de Leusde- n er 9 en viermaal werd gelijk ge- ild en verloren. Wat de standaard- 15 betreft verloor Dames 1 voor eerste maal in deze competitie. ?n 1. nog steeds ongeslagen, draait ekend mee in de 3e klasse en vormt Baarn, Voordaan en Ares de kop- p Daarna volgt outsider Ede en raan strijden Phoenix, de Mezen daarssen tegen de rode lantaarn, itslagen bij de jeugd waren: sjes Al - Maarssen A2 1-0 tjes BI - Fletiomare BI 1-1 ens Al was vrij. ens BI - Phoenix B2 9-0 ens Cl - SCHC C5 5-0 ens Dl - Schaerweyde D3 5-1 rssen Cl - Meisjes Cl 0-0 erwevde B4 - Jongens B2 6-2 ty C3 - Jongens C2 3-1 laaskamp E - Jongens E(mini) 0-3 eisjes Al wist één van de vele ien te benutten en dat bleek vol- ]de Meisjes BI speelden een bij- Ier spannende wedstrijd, waarin nnst net niet bereikt werd. Jongens 'ing op het inmiddels bekende wals - po verder en ook zeer overtuigend de winst van Jongens Cl. In een gelijk opgaande partij wist Jongens Dl de kansen beter te benutten en dat ver klaart de 5-1 winst tegen Schaerweyde D3 Uitspelend werd door Meisjes Cl een verdienstelijke draw behaald Hoe wel aan het spel van Jongens B2 een merkbare verbetering was te zien, werd met flink verschil verloren. Wel iswaar met wat ongelukkige tegen treffers, die echter ook mee tellen. Jongens C2 kon in de allerlaatste mi nuut de eer nog redden, hetgeen er op wijst, dat tot het bittere einde hard is gewerkt. In een vriendschappelijke wedstrijd kwam het min-zestal van Jongens E (8- tot 12-jarige beginne lingen) in de eerste wedstrijd knap voor de dag. Dat krijg je met ijverig trainen. BRIL VOOR HEREN 1 De resultaten bij de senioren waren- Voordaan 1 - Heren 1 0-0 Heren 2 - SCHC 8 4-2 Heren 3 - Voordaan 7 2-0 Heren 4 - De Haaskamp 2 3-1 Heren 5 - Barneveld 3 2-2 Heren 6 was vrij Dames 1 - Maarssen 1 1-3 USCH 3 - Dames 2 4-5 Fletiomare 2 - Dames 3 5-0 In Groenekan moest Heren 1 de goede start trachten voort te zetten tegen Voordaan 1. Het werd weer een snelle wedstrijd met erg veel inzet aan beide kanten. Geen hoogstaand spel maar des te meer spanning. Voordaan was iets sterker maar de Leusdense ach terhoede met de jeugdige Reinier de Jong, die de gevaarlijke Groenekanse spits volledig uitschakelde, hield de poort dicht. Ook aan de andere kant waren aanval en verdediging aan elkaar gewaagd. Hans van Eek, zonder blinde darm al weer langs de lijn, stond te popelen om er wat aan te gaan doen. Vermoedelijk zal hij er a.s. zondag in de belangrijke ontmoeting tegen Baarn 1 de kans voor krijgen. In Groe nekan eindigde het treffen in een bril. Een briljante wedstrijd speelde He ren 2 tegen SCHC 8 en met name in de eerste helft. De rust ging in met 3-1, waarbij Ronald Vastenburg (de ben jamin van het Leusdense elftal) ook eenmaal raak schoot. In de tweede helft was de strijd meer gelijkopgaand met bij iedere ploeg een treffer, die in aanmerking zou zijn gekomen voor de schoonheidsprijs, als die bestond. Theo Mundt doelpuntte formidabel uit een onmogelijke" hoek. Het einde kwam met 4-2. Heren 3 liet de ruim aan wezige aanhang lang in onzekerheid. Pas in het laatste kwartier werd twee maal gescoord door Frank Mestrom en Peter Lodewijks. Heren 4 wist een zeer verdienstelijke 3-1 zege te be halen en Heren 5 gaat duidelijk de goede kant op Begonnen werd met een 0-2 nederlaag, die verleden week ge volgd werd door een 1-2 verlies en het 2-2 gelijkspel van afgelopen zondag (bij de rust stond Leusden nog voor met 2-0) Als deze reeks zich voortzet moet het a.s zondag 3-2 winst kunnen worden. Dames 1 verloor terecht, zo werd ons gemeld en in hoofdzaak heeft dat gelegen aan een tekort aan koelbloedig heid bij de jeugdige speelsters. In de eerste helft was het nog een gelijk- opgaande strijd met een openings treffer van Marijke Enthoven, maar nog voor de rust kwam het gerouti neerde Maarssen terug met twee doel punten De eindstand werd 1-3, ondanks een heldhaftig verweer van o.m. Anke van Zandvoort en de geroutineerde steunpilaar AnthonieSwierenga. Dames 2 won in een waar doelpuntenfestijn uitspelend met 5-4. waarbij ditmaal de Leusdense defensie niet het beste deel van de ploeg was. De vijf treffers heeft Dames 2 eerlijk verdeeld over de gehele voorhoede Met 6 uit 3 heeft dit elftal nog de volle winst in haar bezit. Dames 3 kreeg met 0-5 de kleine waarheid voorgeschoteld. Gevreesd wordt, dat a.s. zondag tegen Barneveld 1 de grote waarheid zal volgen! PROGRAMMA A.S. WEEKEINDE: Zaterdag vanaf 12.00 uur diverse jeugdwedstrijden aan de Noorderinslag en zondag (met enig voorbehoud m.b t. de aanvangstijden): 11.00 uur. Dames 2 - Kampong 6 11.00 uur. Dames 3 - Barneveld 1 12.30 uur Heren A - Baarn A (veteranen) 14.00 uur: Heren 1 - Baarn 1 Schaerweyde 10 - Heren Laren 9 - Heren 3 Gooische 12 - Heren 4 Soest 6 - Heren 5 ^Valleikanaal) AMERSFOORT - Met deelname van Duinkikkers (Soest), de Haaien eusden), de Zwemcluo Zeist en de ler (Amersfoort) organiseerde itstgenoemde vereniging zondag in Amersfoortse Sportfondsenbad emwedstrijden Onder Toppers". De Haaien hebben daar zeer sterk ge- bommen en verbeterden tijdens de istrijden 3 clubrecords. Het 7 jaar le record van Nicolette v. d. Heiden jfanno 1969) op de 100 meter schoolslag vr meisjes onder de 12 jaar kwam !t L35.4 op naam van - Maaike Snij- Voorts verbeterde Karina van Isl Pellekaan het reeds op haar im staande record op de 100 m. wis- meisjes o/lO tot 1.30 1 en immen Karina van Holst Pellekaan, laike Snijder, Mariëtte Leusink en ia Herder in 2.46.6 de 4 x 50 m ;selslag estafette clubrecord van de Haaien. Marcel Fieseler was op de 100 m. wisselslag jongens o/lO ook al op weg naar een nieuw record. He laas werd hij hierbij gediskwalificeerd. Frank Leusink leverde met een tijd van 1.25.4 een heel goede prestatie op de 100 m schoolslag jongens o/14. De Leusdense uitslagen, met tussen haakjes de tot nu toe gezwommen beste tijd, waren: Rita de Kruif won de 100 m. rugslag meisjes o/lO in 1.38 6 (1.40 7) en 2e werd haar clubgenootje Renate de tyit in 1.43.7 (1 47.6), Dit zelfde nummer voor de jongens werd ook een Leusdense zege. Hendrik Jan Rinkel won in 1.40.6 (1.43.1). De tijd van Jan Kreikamp was 1.47.8 (1.48.5) Maaike Snijder won in recordtijd het 3e onderdeel. Zij boekte 1.35.4(1.39.1) op de 100 m. schoolslag meisjes o/12. 100 m. schoolslag jongens o/12: Marcel Flemming 1.43.5 (1 44.3) Remco Kelder 1.48.0 (1.47.2) 100 m. vlinderslag meisjes o/14: Carolien Leijdes (2e) 1.26.7 (1.27.6) Wilma Kreikamp 1.38.5 (1.37.5) 100 m. vlinderslag jongens o/14: Thijs Woudstra (2e) 1.27 5 (1.30.8) Gerlach Jacobs 1.28.9 (1.31.0) 100 ra. vrije slag meisjes boven 14: Hanneke den Herder 1.14.4 (1.13.1) Kitty Linse 1.35.1 (1.27.0) Programma-onderdeel 8 (100 m. vrije slag voor jongens boven de 14 jaar) werd^weer een groot succes voor de Haaien. Frank v. d. Hurk werd winnaar 1.39.7 helaas een diskwalificatie. Hen drik Jan Rinkel zwom 1.44.5 (1.50.2). 100 ra. rugslag meisjes o/12: Rina Herder (2e) 1 31 5 (1 33 8) Mariëtte Leusink 1.33.9 (1.33.1) Idem jongens: Marcel Flemming 1.34.1 (1.42.4) Remco Kelder 1.39.1 (1.39.4) 100 m. schoolslag meisjes o/14: Carolien Leijdes 1 34.5 (1.34 5) Monique Fieseler 1.35.7 (1 34.8) Idem jongens: Frank Leusink (winnaar) 1.25 .4 (1.30.6) Thijs Woudstra 1.31.0 (1.35.0) 100 m. vlinderslag meisjes boven 14 1.23 6 (1.20.9) (1 35 1 (1.27.0) 1.14.3 (1.12.0) 1.17.2 (1 13.7) 1.03.4 (1.02.7) voor Thijs Noorde- ci-r de recordverbetering van Karina van wier in 1.04 4 (1.03.5). Hierna volgde Holst Pellekaan op de 100 m. wissel slag meisjes o/lO. Van 1.34.4 bracht zij haar tijd terug tot 1.30.1 en Rita de Kruif kwam op 1.41.1 uit Deze af stand bracht voor Marcel Fieseler in Hanneke den Herder Kitty Linse Idem jongens: Frank v. d Hurk Thijs Noordewier Tot slot van het zwemfeest volgden nog vijf estafettenummers. In de eerste daarvan vestigde het Haaienploegje Karina-Maaike-Mariëtte-Rina in 2.46.6 het nieuwe Haaien-record Het betrof de 4 x 50 m. wisselslag estafette meisjes o/12. De jongens bereikten op dit nummer een tijd van 3.04.2 en in 5.31.7 zwemmen de meisjes o/14 van de Haai en de 4 x 100 m. vrije slag De jongens bereikten hier een tijd van 5.11 1 en tenslotte volgde nog de 4 x 50 m. vrije slag estafette 14+ gemengd. Han neke den Herder, Kitty Linse, Thijs Noordewier en Frank v d. Hurk wer den in 2.07.1 tweede iEUSDEN/CENTRUM - Het aantal 'allende details uit de wedstrijd van la tegen Amersfoortse Boys willen u niet onthouden. Op de allereer- plaats de grote inzet van de rood- irten en het daaruit voortvloeiende 1 betere spel dan bijvoorbeeld een ik geleden. Dat desondanks verloren is minder erg. De Amersfoort- Boys waren vooral technisch wat er, maar de Leusdenaren hebben li uitstekend geweerd. Opvallend was ok, dat Jan van Uffelen eindelijk weer teos een volledige wedstrijd heeft ge peeld en de rentree van Jacq de Sma- 5}(in de tweede helft) in Roda's stan- irdteam. Nieuw in de roodzwarte Deg was Peter Swap (uit het tweede) midvoor en bepaald niet onver- nstelijk, al moet hij zich nog wat er in het elftal aanpassen. )ok niet eerder vertoond m deze npetitie was het feit, dat Roda 2 ^punten maakte (het hadden er zelfs kunnen zijn), zodat tenministe één i de twee hatelijke nullen uit de rang- >t verdween. Met een spel als dat ].l zondag raakt Roda ook de nul de tweede kolom weldra kwijt. Pas lar op! Wij zijn nog niet aan het 'de van de opmerkelijkheden. Wij Hen ons beslist niet in het spel led mengen, maar vonden het wel •emd (en wij niet alleen), dat één de allerjongste spelers - enkele landen geleden nog in aktie bij junio ren Al - op een zeer belangrijk mo ment belast werd met het nemen van 6611 penalty Een te zware belasting, Is later bleek. Het was niet alleen •her van het gemiste doelpunt, maar had de wedstrijd misschien wel een il ander verloop kunnen geven. Maar d, het was niet anders en wij blij- v?b geloven in trainer Ruud Maas, die gjn ploeg verder zo positief heeft ombuigen. 't Roda's achterhoede in de laatste Ie van de wedstrijd zo in elkaar ipte was natuurlijk niet leuk, maar begrijpelijk na het zeer zware raan voorafgaande werk. Het laat je opmerkelijke feit betrof de man in zwart, die soms zeer vreemde jhssingen nam. Gelukkig naar beide nchtingen en het pubi^ beeft er bij Bid en wijle zelfs zeer smakelijk gelachen. Maar nu in ernst. Nadat de eerste 10 minuten tot wnaal toe goed weggekomen was kansrijke Amersfoortse aanvallen, 'men de roodzwarten na een klein uuur toch achter te staan, toen Sjaak Wery een corner voor de kei stadse Boys knap in een doelpunt ver werkte. PENALTY GEMIST In de 35e minuut werd Sjaak Droog in het Amersfoortse strafschopgebied onreglementair onderuit gehaald. De kennelijk niet zenuwvrije Hans Bran- sen schoot evenwel naast, maar Roda beet zich goed door de tegenslag heen. Jan Pouw had even later pech, want hij miste op enkele centimeters het doel. Gerust werd met 0-1 en ook na de thee kwam Roda uitstekend en sterk aanvallend in aktie. Een door Jan van Uffelen hoog m de AB-doelmond ge schoten vrije trap werd door Peter Swap gemist, maar niet door de vlak achter hem staande Sjaak Droog en hij zorgde niet alleen voor een gelijke stand, maar ook voor Roda's eerste treffer in dit seizoen. Hierna verliet Jos Vrijhoef het veld en Jacq de Smalen nam onder rugnummer 13 zijn plaats in. Voordat hij zijn geluksnummer tot gelding kon brengen, sloeg in Roda's achterhoede het noodlot toe. Met alleen maar aan dacht voor de inkomende bal liep' doel man Osnabrugge een Amersfoortse aanvaller tegen het gazon. Gert kreeg de rekening gepresenteerd in de vorm van een strafschop die door Jan Land man voor de Boys niet werd gemist. Twee minuten later was de stand al weer gelijk. Voor het doel werd Jan van Uffelen plat gelegd en Jacq de Smalen benutte rustig de daarvoor toe gekende penalty. Heel lang golfde hier na het spel op en neer, maar in de laat ste tien minuten kreeg de defensie van Roda de weerslag van dc tot dan geda ne inanningen. De verdediging zakte volledig in elkaar en zelfs Bertus Schoonderbeek kwam in moeilijkheden. Tien minuten voor het einde ging Roda door de knieën toen Richard Brandsen de Amersfoortse aanhang opnieuw kon laten juichen. Hij schoof de bal tussen Osnabrugge's benen door in het verla ten doel. Dat het korte tijd later nog 2-4 werd, was van weinig belang. JUNIOREN Al IN BALANS Na de 0-2 nederlaag tegen IJssel- meervogels en het 1-1 gelijkspel tegen Hoogland, volgde afgelopen zaterdag de overwinning met 2-1 op Quick. Ju nioren Al is met 3 uit 3 weer mooi in balans De wedstrijd op Dorrestein te gen Quick A2 begon wat rommelig. Na enige tijd kwam Roda wat uit de ver drukking en in de 18e minuut namen de Leusdenaren een 1-0 voorsprong. Toch bleven goede Roda-aanvallen schaars en vlak voor de rust kwamen de Amers- foorters uit een vrije trap langszij. Ook in de tweede helft was het spel verre van fraai maar wel spannend. Roda zette door en slaagde tenslotte 6 minu ten voor het einde in het scoren van de beslissende treffer. De eerste zege was hiermee een feit. LEUSDEN/CENTRUM - Gisteravond werd de algemene ledenvergadering gehouden. De supportersclub staat nu aan het begin van een nieuw vereni gingsjaar, waarin natuurlijk weer aller lei zaken aan de orde zullen komen. U wordt daaromtrent regelmatig geih- formeerd. De supportersclub heeft de organisatie van de bekende Roda-kaart- avonden overgenomen van de aktuali- teitencommissie van de voetbalclub Roda '46. De eerste uit een reeks van 7 van deze gezelligheidsavonden wordt vrijdag 22 oktober in de Roda- cantine gehouden. Aanvang 20.00 uur Het bestuur heeft uiteraard gezorgd voor voldoende leuke prijzen en hoopt op een grote opkomst van enthousiaste kaarters. Ook dit jaar worden de elf tallen van Roda '46 met grote belang stelling gevolgd. Met het ter plaatse aanwezige talent (vooral bij de jeugd) moet er beslist meer uit kunnen komen dan het vorige seizoen met slechts 1 kampioen. Het supportersbestuur is er van overtuigd, dat binnen niet al te lange tijd een plaatsje in de KNVB zal kunnen zijn bereikt. Gehoopt wordt, dat zondag één" blijft pogen de nieu we hoofdklasse te halen. Handhaven in de eerste klasse betekent in feite de gradatie en dan wordt het weer moei lijker om inde grote" bond te ko men, Heren van het eerste, de daad is aan u. Het zaterdagse standaardteam doet het geweldig! De supportersclub is inmiddels begonnen met een deel van haar kassaldo te reserveren om aan het einde van het hopelijk geslaagde seizoen iets terug te doen aan spelers en supporters en dat geldt uiteraard ook voor iedere andere kampioens- ploeg. LEUSDER/CENTRUM - Vorige week dinsdag is de schaakvereniging Leus den" met de huiscompetitie 1976-1977 begonnen. Competitieleider J. Pronk heeft maar een weekje de tijd gehad om het te volgen nieuwe systeem, zoals op de onlangs gehouden algemene le denvergadering werd afgesproken, uit te werken en op papier te zetten. Toch kreeg hij het voor elkaar, maar dat zal mede in verband hebben ge staan met het feit, dat de plannen hiertoe in eerste instantie van hem zijn uitgegaan Het werd het „systeem Pronk" met de ,,Van der Laaken" en het ziet er naar uit, dat het zal sla gen Vol goede moed werd er althans mee begonnen. Zonder het spannings element uit de competitie te halen werd een kleiner aantal partijen bereikt, iets wat zeer wenselijk was na de resultaten in het vorige seizoen. In het kort komt het nieuwe systeem hier op neer- Aan de hand van de ranglijsten uit de oude competitie zijn drie groe- oen (1, 2 en 3 gevormd van zestien spelers en speelsters. Elk dezer groe pen is weer onderverdeeld in twee achttallen. De zes groepen spelen eerst een gewone halve competitie Na af loop daarvan komen de vier hoogst- geèindigden uit de twee eerste achttal len in een nieuwe halve competitie tegen elkaar uit De winnaar wordt dan de huiscompetitie-kampioen van dit seizoen. De onderste vier van la spe len via een halve competitie promotie/ degradatiewedstrijden tegen de boven ste vier van 2b en hetzelfde doen de vier laagstgeplaatsten uit lbenhettop- kwartet uit 2a. Op analoge wijze spelen de staartgroepen uit de 2e klasse tegen de kopgroepen van 3. Wat tenslot te de laatste vier uit 3a en 3b na hun eerste halve competitie gaan doen is nog even een verrassing. Komt tijd komt raad. De uitslagen voor de huis competitie waren: Groep IA: W A v.d. Laaken - H.H Struiwigafgebr. J. A Tijmensen - J Leijdes J. de Jager -JA Boernaars Groep 1B: J v. Santen - G. J. Kuiter J- M. Agterberg - B. Uneken Groep 2A: R. v Santen - P Stevens H, Kroes - W. A. v.d. Wetering 1-0 A. H Kuipers - H v Egdom C Veenendaal - A. W Wisman Groep 2B- O A. Harlaar - A. Kuijper afgebr. A. G.M Rietveld - W. Schouten /-/ G. Tichelaar - J. Th. Zaal 1-0 0-1 1-0 %-Vz /-'/ o-i Groep 3A: F. K. Algoe - G J Jeulink 1-0 v.d. Steeg - J. Roos 1-0 Groep 3B: Mevr. E. Hooyer - Mej. de Munnik 1-0 J. H Sibeyn - de Vringer 0-1 G J de Graaf - W v Wieringen 1-0 GEBAKKEN KLEI-PAARD Naast de wedstrijden om de huis competitie werd aan 3 borden ook nog geladderd De uitslagen hiervan waren P. W Kans - J. C. Pronk afgebr. J A v.d. Tang - S. v. Dokkum 0-1 P A. Lorié - C. M Hooyer 1-0 Voorts - en dat is al weer een nieuw tje bij de SVL - werd een aanvang ge maakt aan de „strijd" om het „Ge bakken Klei-paard". Hoe die trofee er uitziet weten wij nog niet, maar het moet wel iets bijzonders zijn (of wor den) want deze prijs is uitgeloofd door de niet schakende (althans niet bij de SVL) echtgenote van competitie- leider Jan Pronk en beschikbaar voor de speler of speelster, die zijn echtgenote of haar man het meest onnodige werk verschaft. Of dat alleen direct betrek king moet hebben op het edele schaak spel, is ons nog niet bekend, maar dat wordt voor u uitgezocht en wij komen er zeker nog op terug. NIJKERK/ZEIST - Vrijdag 1 oktober speelde Pon Voorwaarts in sporthal Nijland te Nijkerk een zaalvoetbal competitiewedstrijd tegen het tweede team van DVO '73. Er werd redelijk goed spel vertoond en de Leusdenaren konden de tegenpartij lang van het scoren afhouden. Kort voor de rust kwam de Voklkswagenploeg door een dekkingsfout toch op een 0-1 achter stand. In de tweede helft verscheen Pon Voorwaarts met veel beweeglijker spelopbouw op het „veld". Met een prachtige treffer van een der achter- spelers kwamen de Leusdenaren terug tot 1-1 Hierna nam DVO het initia tief weer over en met een strak schot bracht de midvoor zijn ploeg weer op voorsprong. Pon Voorwaarts legde zich daar niet zomaar bij neer en for ceerde meerdere kansen Met nog 3 minuten spelen kwam toch nog de gelijkmaker en de 2-2-eindstand gaf wel aardig de krachtsverhoudingen VOORUITGANG BIJ STETBOYS Ook op vrijdag 1 oktober, maar in de sporthal van het KNVB-centrum in Zeist, speelde F.C. Stetboys de tweede zaalcompetitiewedstrijd tegen Soesterberg. Op een Leusdense zege werd niet gerekend omdat Soesterberg met F.C Opstelten (en Veluw Boys?) behoort tot de sterkste teams uit de 4e klasse G Onder leiding van een fluitende KNVB-dame, die kennelijk nog maar kort in het vak zat, werd Stetboys al direct met de rug tegen de muur gezet, maar de sterkere Soesterbergers misten nog heel wat kansen voordat zij in de 12e minuut de Boys op een 0-1 achterstand had den gezet. Het bleef een zeer moeilijke wedstrijd voor de Lisidunahovelingen. Af en toe kwamen zij nog wel even uit de verdrukking, maar zelfs Let- schert, Oskamp en Bruin konden niet scoren. Een veelvuldig gebruik van wisselspelers was nodig om weer wat op verhaal te kunnen komen. Desondanks keken de Boys, toen van speelhelft werd verwisseld, al tegen 5 doelpun ten aan. D,e;tw.eede helft werd gespeeld onder leiding van een meer ervaren arbiter en dat kwam de kwaliteit van het spel wel ten goede. Hoewel de grote overmacht van Soesterberg wat minder was geworden kon Stetboys- doelman Nico Mulder zelfs met aller lei kunst- en vliegwerk niet verhinde ren, dat de negatieve score uitliep tot, 0-9, Herman Conelissen redde nog de eer en Frans Letschert miste in een royale bui een penalty. Onbegrij pelijk was de „rebellie" in de Stet- boysploeg toen Henny Leeuwenkamp en Fred Lammers 8 minuten voor tijd weigerden te wisselen, waardoor de overige spelers extra belast werden De uitslag werd dus 1-9 en dat is al een hele vooruitgang to.v, de 0-16 nederlaag van onlangs tegen Opstelten F.C. OPSTELTEN 2 WON WEER Ook het tweede team van F.C Op stelten ging winnend verder met de zaalcompetttie (sportcentrum KNVB te Voetbal. De KNVB-afdeling Utrecht heeft de navolgende winterstop bekend gemaakt- senioren - (zondag en zater dag en jeugdvoetbal uitgezonderd I.J.C.) vanaf maandag 20 december t/m zondag 2 januari. Pupillenvoetbal van af maandag 29 november t/m zondag 31 januari. Damesvoetbal van af maandag 13 december t/m zondag 2 januari. Zaalvoetbal Voor 15 oktober (KNVB-centrum te Zeist) staat op het programma F.C. Opstelten 1 - Veluw Boys en direct daarna F C Stetboys - Strabo Zeist) Het niet onverdienstelijk spe lend team van Klooster Boys moest zijn meerdere erkennen in de ploeg met de meeste ervaring en dat was FCO zeer beslist Nadat de Klooster Boys wakker geschud waren door een harde inzet van Gijs van Beek tegen de paal, konden zij toch niet verhin deren, dat Cees Pastoor 1-0 en 2-0 liet aantekenen. Ook het derde doel punt werd gemaakt door een Opstelter en met name door Willem van Rijn, echter in zijn eigen doel en dat bete kende 2-1. Door treffers van Harry Knjgsma en Gijs van Beek konden de „architecten" met veel vertrouwen de tweede helft ingaan. De Klooster Boys lieten zich echter niet wegspelen en kwamen terug tot 4-2. Gijs van Beek scoorde met een fraaie kopbal 5-2 en dat werkte op de Boys als een rode lap op een stier Verwoed vielen zij aan en met succes: het werd zelfs 5-4 De gelijkmaker hing in de lucht toen de naamgever van de Leusdense ploeg hoogstpersoonlijk orde op zaken ging stellen Eerst met een harde schuiver van rechts (6-4) en daarna met het benutten van de tweede penal ty. (7-4). Een eerdere strafschop ge selde een der staanders. Beide teams scoorden nog een doelpunt, maar meer waarde dan als statistisch materiaal hadden die treffers toch niet. Met 8-5 kwam derhalve het einde LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week dinsdag hield de badmintonclub „Leusden" haar algemene ledenverga dering in sportzaal „de Meent". Door pas om 22.00 uur te beginnen met de bespreking kon eerst nog driekwart van de clubavond een shutteltje worden geslagen en dat was mooi meegenomen Ongeveer de helft van de leden was aanwezig op de eerste vergadering, onder leiding van de op 27 januari jl. tot voorzitter gekozen John ter Weyden. Het oorspronkelijke groepje zuiver re creatieve badmintonners (een geestes kind van o.m. Wil Bunmnk en Hans Plas) is inmiddels uitgegroeid tot een echte vereniging met statuten en een huis houdelijk reglement. Hoewel het accent in hoofdzaak nog steeds ligt op recreatief badminton wordt geleidelijk meer aan „prestatie" gedaan. Als gevolg hiervan treedt de Leusdense club per 1 januari a.s. toe als lid van de Nederlandse Badminton- bond. Ook de thans nog voorlopige aansluiting bij de Sportstichting Leus- den wordt per die datum definitief. Naast de onderlinge kampioenschappen (voorjaar 1977) en de enkelspelladder als belangrijkste interne aangelegen heden, werden de leden deelname aan bondstournooien en vriendschappelijke wedstrijden tegen andere verenigingen in het vooruitzicht gesteld. Meedoen aan de bondscompetitie staat vanaf het seizoen 1977-1978 op het programma De aftredende bestuursleden Wil Bunnik (penningmeester) en Hans Plas waren niet herkiesbaar. Met vriende lijke woorden van de voorzitter en een fles geestrijk vocht werden zij be dankt voor alles wat zij voor de ver eniging hebben gedaan. Na de verkiezing van een tweetal nieuwe leden bestaat het bestuur vandebadmintonclub Leus den thans uit voorzitter John ter Wey den, le secretaresse Els van Leest (Koolzaadland 27, Leusden-Centrum, tel. 033-43316), 2e secretaresse Fran- cine de Groot, penningmeester Tjeerd van Bekkum enRobde Haan (algemeen). Met de contributieverhoging van 15,- per jaar ging de vergadering snel akkoord. JEUGDAFDELING? Meer tijd had men nodig om tot een besluit te komen over de te beginnen jeugdafdeling Al vanaf de oprichting heeft de badmintonclub een tekort aan speelruimte gekend. Naast de 60 leden bestaat momenteel een wachtlijst van circa 20 kandidaten Pogingen om aan uitbreiding van de speeltijd te komen hadden slechts gedeeltelijk succes. Naast de volledig bezette dinsdagavond van 19.00 tot 23 00 uur, wordt ook op zaterdagochtend gespeeld van 10.00 tot 12.00 uur. De enige uitbreidings mogelijkheden waren de twee daaraan voorafgaande uren, doch daarvoor be stond bij de huidige (kandidaat) leden nagenoeg geen belangstelling. Uitsla pen. auto-wassen, tuinwerk en bood schappen doen, u kent dat wel. Het be stuur meent de sportzaal van 8.00 tot 10.00 uur op zaterdagmorgen nu het beste te kunnen gebruiken voor het van de grond laten komen van een jeugd afdeling. Men heeft al een aantal kandi daten, doch voor een lonende exploitatie van de zaal moet de jeugdafdeling toch wel een 30-tal leden omvatten. Jongens en meisjes uit Leusden van 12 tot 18 jaar, die hier wat voor voelen, kunnen zich vrijblijvend opgeven bij de se cretaresse (zie boven). Gedacht wordt te gaan spelen in leeftijdsgroepen van telkens 2 jaar en tegen een contributie van f50,- a f60,- voor 12 maanden Een viertal seniorenleden heeft zich reeds bereid verklaard de jeugd op te vangen, te trainen en te begeleiden. En nu maar afwachten, of er voldoende belangstelling is. STOUTENBURG - Zaterdagmiddag a s. zal op het sportveld van de Kie viten te Voorthuizen een voetbalwed strijd plaatsvinden tussen De Meent uit Leusden en De Tweedesteeg uit Stoutenburg - Amersfoort. De aanvang van deze wedstrijd is om 14.45 uur De Tweedesteeg zal steeds spelers wisselen zodat tijdens de wedstrijd 18 spelers in het veld zijn geweest. De winnende ploeg zal de Nico van Grootevheencup in ontvangst mogen nemen.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13