LV. 75 derde ip jeugdtoernooi Gelijkspel voor Impala-volleyers ipannende streekderby van iVA I tegen Veensche Boys Weer verlies voor Achterveldse dames Winst voor Impala handbal lELIJKSPEL (2-2) IN NIJKERKERVEEN ft |M||Ë^CCÜ'S Winst voor dames en juniores Impala Antilopen winnen zwakke wedstrijd ONDANKS GOED SPEL Weer winst voor Avanti I SPORT AGENDA Lange afstands kampioenschappen RTCA leusder krant-sport s.v. Achterveld Ons Genoegen DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 15 I0IRLE - Een jeugdteam van de sdense biljartvereniging BV ,,75" t afgelopen zaterdag en zondag een paar uitstekende prestaties .jrgd. Onder leiding van teammana- f G. v.d. Veen trokken Wim v.d. rg, Fake Schonewille en Reyer van ■End naar het door de biljartclub Ie Linden" te Goirle (bij Tilburg) ftrganiseerde tweedaagse jeugd- ■rnooi in de spelsoort libre-klein. I deelnemers waren gedurende het lekeinde te gast bij ouders van Goir- t jeugdleden en dat was keurig ge- Een beetje minder volmaakt was de organisatie van de wedstrijcen- reeks. Volgens het programma werd gespeeld volgens het ,,AV-systeem", maar bij meerdere teamleiders be stond twijfel omtrent de juiste uit voering daarvan. Hoe dan ook, er werd door de jongelui verwoed gestreden om de beschikbare bekers. En plezier hebben ze ook gehad. Aan het toernooi werd deelgenomen door KVR - Rotterdam, Concordia uit Berkel-Enschot, Augustinus - Eindho ven, Juliana-zuid uit Tilburg, BV ,,75" uit Leusden en de Linden uit Goirle. De deelnemers speelden volgens een moyenne, dat afgeleid was van hun spelsterkte, wat inhield dat Wim v.d. Berg 300 caramboles per partij moest maken. Fake Svonewille en Ryer van 't End kregen 55 treffers als taak. Vooral voor Wim v.d. Berg was het vaak een hele opgave om de voorgift van zijn tegenstander in te halen, maar hij kwam een paar keer met een knappe serie voor de dag en dan twt dat wel lekker aan. Wim won 2 van zijn drie partijen, waarin series van o.m. 209 en 284(!) voorkwamen. Hij maakte behalve de hoogste serie van het gehele toernooi met 100 ook het hoogste partij- gemiddelde. Fake Schonewille won ook een partij en Reyer kwam een heel ,,end" met zijn drie overwinningen. Via wat onduidelijke kronkels kwam toch nog een eindrangschikking uit de bus en daaruit bleek, dat Concordia (Berkel-Enschot) gewonnen had. Julia na-zuid (Tilburg) werd tweede en BV ,,75" uit Leusden derde. De in Goirle verdiende beker was een nieuwe trofee voor de uit circa 40 leden (ruim 60% jeugd) bestaande tweede Leusdense biljartclub. LEUSDEN - Zowel het eerste dames als het eerste herenteam van Impala hebben afgelopen zaterdag een gelijkspel behaald. Beide teams kwa men uit tegen de eerste teams van het Hilversumse Jaski. Voor de heren betekende deze wedstrijd de opening van de nieuwe kompetitie. Al direkt werd het vorig seizoen nog in de derde divisie spelende Jaski door Impala onder druk gezet, hetgeen resulteerde in een flinke voorsprong. - Tot 12-4 bleef Impala de ploeg, waarin Remco Küh verdienstelijk debuteerde, het initiatief behouden. Toenbegon Jas ki echter langzaam terug te komen en mede doordat er aan Impala zijde wat onnauwkeurig gespeeld werd, werd het eind van de eerste set toch nog een spannende aangelegenheid. Uiteindelijk ging de winst met 15-13 toch nog naar Impala Gedurende de tweede set was het opnieuw Impala, dat de toon aan gaf, maar nu lieten de Leusdenaren hun tegenstanders geen gelegenheid om te rug te komen. Met 15-7 bleef ook deze set in Leusden, zodat men al aan een onverwacht succes kon gaan denken Jaski liet het echter niet zover ko men. In een gelijkopgaande derde set bleken de Hilversummers uiteindelijk toch wat sterker en zegevierden zij met 15-11 Tijdens de vierde set moest Impala voortdurend tegen een achter stand aankijken, omdat vooral in ver dedigend opzicht er wat fouten ge maakt werden. Bij een achterstand van 13-9 leefde de Leusdense ploeg ineens weer op en werd deze achter stand omgebogen tot een 14-13 voor sprong. In een uitermate spannende slotfase was het echter toch Jaski dat met 16-14 de set won en zodoende er voor Impala niet meer inzat dan een gelijkspel. Echter toch een bemoedi gend begin van de nieuwe competitie voor de in de promotieklasse debute rende Leusdenaren. Impala zal nu a.s. zaterdag, 9 okto ber moeten trachten de eerste over winning binnen te halen en wel in de thuiswedstrijd tegen Oberon uitWeesp, eveneens een nieuwe ploeg in de pro motieklasse. Deze wedstrijd begint om LEUSDEN - Impala speelde zondag 3 oktober zijn tweede wedstrijd tegen EMM. De eerste wedstrijd werd ge wonnen door EMM, Impala maakte in deze wedstrijd verschillende fouten, waar EMM goed van profiteerde. Im pala verloor deze wedstrijd met een klein verschil 10-8. In deze thuiswed strijd had Impala wel wat goed te ma ken. Het gehele Impala-team wilde deze wedstrijd winnen en dat was wel te merken ook in hun spel. Ondanks dat het veld glad was van de regen van de afgelopen dagen en dus moeilijk be speelbaar was. Impala opende de sco re en bouwde in de eerste helft van deze wedstrijd een leuke voorsprong op. Men stond door harde afstandsscho ten en doelpunten via de break out voor met 4-0 Maar de gastheren kwa men terug door een hard afstandsschot en een strafworp Impala ging de rust in met een voorsprong van 6-2. Na rust wilde Impala op dezelfde voet doorgaan. Maar de niet best leidende scheidsrech ter, vooral in de tweede helft van de wedstrijd, werkte op alle fronten tegen. Hij gaf de tegenpartij van Impala ver schillende strafworpen die ze niet ver dienden, doordat Impala correct ver dedigde. Zodat EMM de achterstand lekker inliep op Impala. Bij de stand 8-7 voor Impala scoorde een Impala- speler een ontzettend hard diagonaal doelpunt, wat Impala goed gebruiken kon. Hierna scoorde EMM nog eenmaal zodat de einduitslag 9-8 werd in het voordeel van Impala. Door al deze mis - terieuze strafworpen door de scheids rechter toegekend aan de tegenpartij van Impala zag Impala de winst bijna zijn neus voorbij gaan Maar de Leusdena ren hielden het hoofd koel, zodat de twee verdiende punten toch in Leusden bleven. tCHTERVELD - Een volledig Ach- elds team heeft afgelopen zondag Ijk gespeeld tegen de Veensche Boys. Nijkerkerveen werd het 2-2. De llng berustte bij de boomlange leidsrechter Ruizendaal die de spor- 'e wedstrijd goed floot. sterk verjongde Veensche Boys verkreeg al spoedig een licht iverwicht en ging dan ook, mede jteund door de wind, ten aanval. Achterveldse achterhoede had veel lite om de snelle buitenspelers en Ruitenbeek af te stoppen. De rs wilden spoedig een doelpunt for en en drongen ver op. Het logisch lg hiervan was dat de Achter- se counters, mits snel uitgevoerd, gevaarlijk waren. Toon Kalsho- en Johan van Bekkum konden met epasses de snelle voorwaartsen het werk zetten. Jan Kerkhof en Boersen hadden vooralsnog geen is met hun akties. Het was wel ïer dat zij te vaak buitenspel len: voor geroutineerde aanval- mag dit toch niet te vaak voor in. Bij een doorbraak van Jan hof werd hij op onreglementaire i gestopt door Doppenberg. De lit voortvloeiende vrije trap, ver tod genomen door Herman Kerk- kon door doelman Van Beek met ote moeite onschadelijk worden ge lakt. Toch bleef de Veensche Boys lichte" veldmeerderheid behouden forceerde enkele corners Hieruit Istonden enige hachelijke situaties Toon Kalshoven moest tot tweemaal vanaf de doellijn koppend redding togen. De tweede helft ging Veensche Boys onder leiding van de veelvuldig aan wijzingen gevende Drost (32 jaar maar nog steeds een klassespeler) meteen in de aanval Na twee man gepasseerd te hebben kon Drost vanaf de linker zijde een diagonale pass geven naar op opkomende Ruitenbeek die met een harde schuiver doelman Bertus Tol boom op de proef stelde Deze stond echter geen doelpunt toe. Na tien mi nuten was het echter wel raak voor de Boys. Jan Drost werd even vrij gela ten door John van de Burgwal en in siders weten wat dit betekent, zijn schot was onhoudbaar voor de Ach terveldse doelman. De stand was, op dat moment verdiend, 1-0. Achterveld was hierdoor geheel niet ontmoedigd en toog zeer enthousiast ten aanval. Nu bleek dat de thuisclub sterke met zeer zwakke momenten afwisselde. Herman Ruitenbeek verscheen geheel onverwachts voor doelman Van Beek maar zijn schot ging juist naast. Door niet tijdig ingrijpen kon deze Achter- velder de bal even later voor het Veensche Boys-doel plaatsen. Jan Kerkhof ontving deze bal staande met zijn rug naar het doel, draaide zich om, speelde zich vrij en bracht op kundige wijze de bal achter de ver bouwereerde Van Beek. De stand werd door deze mooie goal weer rechtge trokken: 1-1 Nu ontspon zich een boeiend, aantrekkelijk en spannend ge vecht waarbij de toeschouwers waar voor hun geld kregen. Herman Kerk hof stelde de van HVC overgekomen doelman Van Beek met een schitteren de kopbal op de proef, stompend Veensche Boys-Achterveld. Volop aktie. verwerkte de keeper de bal tot cor ner. De aanvallen van de Veensche Boys bleken soms niet te stoppen en toen Drost voorstopper Kalshoven op snelheid klopte lag nummer twee voor de Boys al gauw achter de Achterveld- se doelman- 2-1. Met nog tien minuten te spelen zag het er somber uit voor Achterveld. De Veensche Boys begingen echter de fout om hun defensie niet te verster ken terwijl dit toch het zwakste deel van de ploeg vormde. Kort voor het einde kon Herman van Ruitenbeek de weer niet tijdig ingrijpende defensie op snelheid kloppen en verschalkte daarna ook nog Van Beek. Sneu voor de mannen uit Nijkerkerveen maar de stand was wel 2-2. De resterende tijd was te kort voor hen om opnieuw op voorsprong te geraken en 11 onte vreden Boys verlieten na het laatste fluitsignaal het veld. ACHTERVELD 2 Het tweede team van Achterveld moest uit tegen Quick 5. Deze wedstrijd werd uiterst succesvol beëindigd want er werd met maar liefst 5-0gewonnen. In de eerste helft zat deze grote uit slag er nog niet in al was de stand na 15 minuten spelen reeds 0-1. Wim de Jong had na een leuke aktie van Gijs Hak gescoord. De Achtervelders speel den erg enthousiast en hadden ook veel voor elkaar over. Na rust ging de conditie een woordje meespelen en na een doelpunt van Jaap Schouten was de winst binnen. De stand werd nog verhoogd door twee goals van Wim de Jong en een prachtig doelpunt van Henk Voorburg, Eindstand der halve 0-5. Uitslagen van 3 oktober: Veensche Boys - Achterveld 2-2 Quick 5 - Achterveld 2 0-5 Achterveld 4 - Veensche Boys 4 0-0 APWC 5 - Achterveld 5 2-0 Achterveld 6 - KVVA 10 1-3 Vriendenschaar - Achterveld (d) 3-0 Programma 10 oktober: Achterveld 1 en 2 zijn vrij. Achterveld 3 - Maluku Muda 2 12.00 KVVA 8 - Achterveld 4 11.00 Achterveld 5 - Limvio 5 12.00 Amersfoortse B. 6 - Achterv. 6 14.30 Achtervel - Unitas (d) 10.00 Uitslagen van zaterdag 2 oktober: Werveld Al - Baarn A2 3-0 Wervelt! A2 - Hoevelaken A2 1-2 Werveld BI - H.V.C. B2 2-3 nsvorde Cl - Achterveld Cl 4-2 Werveld C2 - Soest C4 2-1 Werveld C3 - IJsselm.vogels C3 4-1 Dillen: "ZA Dl - Achterveld Dl 2-2 JJerveld D2 - Amf.Boys D2 0-2 Werveld D3 - Limvio D3 2-1 Jvelaken El - Achterveld El 1-2 Werveld E2 - Hoevelaken E2 3-1 49 E3 - Achterveld E3 3-0 Het wedstrijdprogramma dat vorige tok in de Leusder Krant stond af- Jjnkt was foutief opgegeven. De se- ftaris van de afdeling jeugd biedt ervoor wel zijn excuses aan. Programma voor zaterdag 9 oktober: JJk A2 - Achterveld Al 15.30 u Worveld A2 - Spakenburg A2 15.30 u Werveld BI - VVZZ B3 15.30 u Cl - Achterveld Cl 13.00 u Werveld C2 - De Glind Cl 14.15 ui Werveld C3 - Amf. BoysC4 14.15'u Pupillen: CJVV Dl - Achterveld Dl 13 00 u Achterveld D2 - APWC D2 13.00 u Achterveld D3 - Hoogland D4 13.00 u Hoogland El - Achterveld El 13 00 u Achterveld E2 - Roda E2 12.00 u Roda E3 - Achterveld E3 11.00 u ACHTERVELD - Uitslag onderlin ge schietwedstrijd Ons Genoegen: 1. P. van Nimwegen 48 pnt. 2. W J. Lagerweij 48 pnt 3. B. Voskuilen 47 pnt. 4. G. Tolboom 46 pnt. 5. H. J van Ruitenbeek 45 pnt. 6. A van Daatselaar 45 pnt. 7. K. Jonkman 44 pnt 8. J. van Rossum 44 pnt. 9. W. Wittebrood 43 pnt. 10. W. v.d. Kletersteeg 43 pnt. 11. J. E. van Hamersveld 42 pnt 12. T. Daatselaar 42 pnt. 13. F Koenen 41 pnt. 14. A. Vlug 41 pnt. 15. Th. v.d. Koedijk 39 pnt. 16. T. Vos 36 pnt. 17 G. Schimmel 33 pnt. 18. J. Kommer 33 pnt. tuigd dat de benodigde punten er toch zullen komen. Zondag a.s. speelt Ach terveld tegen de dames van Unitas, aanvang 10.00 uur. ACHTERVELD - Onder ideale weersomstandigheden trad Achterveld in een uitwedstrijd aantegen Vrienden schaar uit Culemborg. Het is een zeer goede wedstrijd geworden. Het samen spel van Vriendenschaar was beter dan dat bij Achterveld, doch de doorbraken van Achterveld waren niet ongevaar lijk. Na ongeveer 10 minuten spelen in de eerste helft wist Vriendenschaar het eerste doelpunt te scoren. Hoewel Achterveld de eerste helft tegen de wind speelde brak men wel enkele malen door de Vriendenschaar-verde diging heen, doch aan doelpunten kwam het niet. Het met de wind meespelende Culem borg bleef geweldig aandringen, doch aan doelpunten voor de rust kwam men niet meer toe. Na de rust is het door hun geweldige spel de wedstrijd van Tiny van Wester- laak en de kleine G. Schouten geworden. Zij konden echter niet verhinderen dat Vriendenschaar er met behulp van de paal 2-0 van maakte. Achterveld mocht een vrije trap nemen doch hier was weer de pech; de ingeschoten bal kwam op de lat terecht, dus geen doel punt. Vriendenschaar maakte er uit een corner met een fraai doelpunt nog 3-0 van. Hoewel Achterveld niet op zijn sterkst uitkwam is er door hen toch een behoorlijke wedstrijd gespeeld. Hoewel men nu weer verloren heeft laat men de moed niet zakken en is men ervan over- 1 Voor de montage van ORIGINELE FABRIEKSUITLA TEN SCHOKBREKERS driekwart uur service maak telefonische afspraak ook zaterdagmorgen Utrecht-Keukenstr. 9-11 (bij Tivoli)-030-3122 75 Amersfoort-Van Rootselaarstr 4 033-3 39 39 14.00 uur en wordt zoals alle thuis wedstrijden van Impala gespeeld in de Sporthal De Meent. NIET VOLLEDIG Doordat de tegenstandsters van Im pala Dames 1 op het officiële begin- tijdstip niet volledig waren, werd de eerste set met 15-0 aan Impala toege wezen. Achteraf bleek deze reglemen taire winst noodzakelijk om toch nog een gelijkspel te verkrijgen. Impala had in de tweede set aanvankelijk een 10-5 achterstand in te lopen, hetgeen via 8-12 ook lukte. Omdat Impala op het beslissende moment wat meeraan- valskracht in huis had werd deze set dan ook met 15-12 gewonnen. Jaski begon echter steeds sterker te spelen, hetgeen in de derde set dan ook dui delijk bleek. Voortdurend keken de Im pala dames tegen een achterstand aan en hoewel in de slotfase van deze set Impala goed terug kwam, werd na enkele aantrekkelijke railey's deze set toch met 15-17 verloren. De vierde set was duidelijk voor Jaski Opeenge- geven moment stonden de Leusdense dames zelfs met 10-2 achter. Een ach terstand die niet meer in te halen bleek en ook deze set dus verloren werd, 15-8. A.s. zaterdag komt SVL uit Lelystad naar Leusden en zijn we benieuwd of Impala dan tot de eerste winst kan komen. Deze wedstrijd begint om 16.00 uur. PROGRAMMA Het programma voor de overige Impala-teams ziet er voor de komende week als volgt uit: Woensdag 6 oktober: Impala b - SVH b meisjes jun 18.45 Impala 2 - Vios 3 heren 2e kl 20 25 Impala 4 - Uni Corn. 3hrn. 3ekl. 20.25 Donderdag 7 oktober: SH '71 2 - Impala 6 hrn. 4e kl 19.30 Impala 3 - SVH 3 dms 3e kl. 20 25 Avanti - Impala 2 dms 2e kl. 20.25 Donderdag 14 oktober: Impala b - SVH b jun. dames 18.45 Impala 6 - Uni Corn. 5 hrn 4e kl. 18 45 LEUSDEN - Afgelopen donderdag moesten de damessenioren van Impala handbal spelen tegen Fidelitas te Amersfoort. In deze tweede wedstrijd in het Eemland-tournooi voor Impala hebben de dames van Impala groten deels de voorsprong in handen gehad. Toch kon het in de competitie hoger spelend Fidelitas nog gelijk komen Impala opende de score, 0-1, waarna Fidelitas gelijk maakte, 1-1. Daarna liep Impala uit tot een 1-3 voorsprong, waarbij vooral goed gebruik werd ge maakt van een speelster minder bij Fidelitas. Deze speelster was voor 2 minuten uit het veld gestuurd wegens commentaar op de leiding. Door de bijzonder goede verdediging hebben de dames van Impala de voorsprong van 3-1 lang kunnen behouden. Toch kon Fidelitas in de tweede helft nog twee maal scoren, zodat de wedstrijd eindigde met een stand van 3-3. Een goede prestatie voor de dames-seni oren van Impala. Twee dagen later moesten de dames van Impala weer spelen, maar nu tegen BS uit Bunchoten. Nadat Impa la vorig jaar met moeite gelijk speel de tegen BS, behaalde ze in deze oefen wedstrijd met veel gemak de over winning van 2-12. JUNIOREN Ook de damesjunioren wonnen van de damesjunioren van BS met 6-8 Impala speelde zelfs met vier nieu we speelsters. Eén van deze speel sters scoorde zelfs nog twee maal. Impala heeft een voorsprong gehad van 3-8, maar BS kon toch nog terug komen tot 6-8. Afgelopen zondag moesten de junioren van Impala weer spelen. Ditmaal was SDO uit Bussum de tegenstander. Oor spronkelijk zou deze wedstrijd in Leus den om 12.00 uur gespeeld worden, maar dit werd gewijzigd De wedstrijd werd in Bussum gespeeld om 15.00 uur Ook deze wedstrijd won Impala met gemak, mede dankzij het feit dat SDO slechts met 5 speelsters op kwam. Opmerkelijk was dat alle speel sters van Impala minstens één maal scoorden. De wedstrijd eindig de met een stand van 1-10 in het voordeel van Impala, nadat zelfs nog twee penalty's gemist waren LEUSDEN - Vrijdagavond 1 oktober speelde het eerste heren team van Avanti zijn tweede wedstrijd in de volleybal competitie. Het was tevens de eerste keer dat het team in de basis opstelling speelde Avanti kon nu weer beschikken over de hoofdaanvallers Maarten Homming en Theo Blom en de all-rounder Jon van Houten. Er werd dan op oorlogssterkte aangetreden tegen het 3e team van Vios Avanti liep direct al weg naar 6-1, waarnaar Vios een time-out aanvroeg Dit was tac tisch gezien zeer juist van Vios, want kennelijk had de coach van Vios gezien, dat het niet helemaal goed liep bij Avan ti. Inderdaad begon het te rommelen bij Avanti en Vios kwam terug tot 7-4. Een time-out aangevraagd door trainer-coach Bakker bracht geen uit komst. Avanti toch duidelijk de meer dere, bleef nerveus spelen. Vios ging stug door en stond al snel op set point 14-12. Dat was voor de Achter velders toch iets te veel van het goede en met enkele goed ingeslagen smashes won Avanti de set met 16-14 De tweede en derde set was een volle dige Avanti aangelegenheid en werden dan ook met 15-3 en 15-9 gewonnen. Er zal bij Avanti toch nog wel het nodige aan teamtraining gedaan moeten worden. Er waren te veel misverstan den, waardoor onnodige punten ver speeld werden. Het nerveuze spel is onverklaarbaar, en beslist niet nodig. Met een dergelijke gebundeld aanvals- potentieel zoals aanwezig bij Avanti, zijn er maar weinig teams in de 2e klasse die de Achterveldse club werke lijk behoeft te vrezen. LEUSDEN-CENTRUM Zaterdag 9 oktober v.a 20.00 uurslot- avond van de Achterveldse LTV de Eemelaar in de Julianahoeve. Zaterdag 9 oktober v.a. 20.00 uur bingo-dans-feestavond van deRTC Amersfoort in de Roda-cantine op het Buiningpark. Zaterdag 9 oktober van 10.00 tot 13.00 uur jeugdjudo-kampioenschappen van Leusden in de gymzaal As- schatterweg. Zondag 10 oktober v a. 14.00 uur heren- hockeywedstrijd Leusden 1 - Baarn 1 op het sportpark Valleikanaal. Zondag 10 oktober v a 10.00 uur Da mesvoetbalwedstrijd Achterveld - Unitas op het Kerstenspark. Donderdag 14 oktober 20.00 uur alge mene ledenvergadering van Avanti in de Peerdestal achter hotel de Roskam, Achterveld. AMERSFOORT - Op een nogal boch tig en 5 km lang parcours, dat hier en daar glad was door afgevallen boom blad, werd door 20 renners meegedaan aan het eerder uitgestelde lange-af- standskampioenschap van de RTC Amersfoort. Er werd in één groep gestart en iedere categorie haakte af wanneer de daarvoor bepaalde afstand was bereikt. In de tweede ronde kwam reeds enige tekening in de strijd toen de Leusdenaren Jeroen Groenestein en Dick Willigenburg en de Amersfoorter Jan Sandbrink een kopgroepje vormden Groenestein moest drie ronden voor het einde zijn vluchtmakkers laten gaan en de eeuwige pechvogel kreeg later bovendien nog een lekke band. Jan Sandbrink klopte zijn Leusdense clubmakker in de eindsprint De uit slagen waren Amateurs: 1 en kampioen Jan Sandbrink, de 80 km in 2 uur, 11 minuten en 5 seconden, op 2 lengten gevolgd door Dick Willi genburg (Leusden) 3e werd René van Brakel (Amersfoort) op 4,03 min. en 4e Dick Vervloet (Amersfoort) op 5,15 min. Bi] de A-liefhebbers wonde Leus- denaar Gerard van 't Klooster zijn 60 km in 1 uur 40,15 min Piet v.d Louw (Barneveld) werd 2e op 1 lengte, de Leusdenaar Henk van Herwaarden 3e op 2 lengten en de Hooglanders Gijs Brouwer en Ide van Wijk werden 4 en 5. De 40 km van de B-liefhebbers werd door de Amersfoorter John van Barneveld het snelste (1.12.00) afge legd en Gerrit Jetten (Woudenberg) was de rapste veteraan (60 km in 1.46.45). De Amersfoorter Freek Smit reed de 25 km als nieuweling in 47.13 minuten. LEUSDEN - Antilopen heeft zaterdag j.l opnieuw een overwinning behaald. De manier waarop was echter niet om over te juichen. Korfbaltechnisch ge zien was het namelijk een uiterst zwak ke wedstrijd. Toch was het begin voor Antilopen hoopgevend, want na 30 seconden wist men al een strafworp te forceren, die door Rob Geutjes beheerst werd benut Daarna werd al vrij snel duidelijk dat Antilopen de vorm van de afgelopen weken deze middag niet bezat. Te veel balverlies van alle vakken stelde Thor in staat om uit een strafworp 1-1 te scoren. Antilopen wist via Ciska Visser toch weereen voorsprong te nemen. 2-1 Een enorme afstandsdreun van een van de Thor-heren betekende vrij snel daarna. Voor de beide korven verschenen twee aanvallen, die allebei faalden 50 minuten lang bleef de stand 2-2 gehandhaafd De Antilopen aanval miste zeer duidelijk de spelverdelende kwa liteiten van Harrie Brack, die deze mid dag afwezig was. Daardoor kon de Thor- verdediging het gebied rond de korf beheersen. De Thor-aanval werd lamgelegd door een goed draaiende derde verdediging van Antilopen. Door goed positiekiezen wist men heel wat gevaarlijke aanval len te onderbreken. Toch kon men niet voorkomen dat Thor via een strafworp op 2-3 kwam. Ongeveer 10 minuten voor tijd bracht Bert van Loenen opluchting in de An tilopen-harten door van afstand voor 3-3 te zorgen. De wedstrijd was weer volledig open, want voor beide korven verschenen twee gevaarlijke aanvallen. De Anti lopen aanval bleek het gevaarlijkst. Eerst zorgde Frans ter Maten met een middenafstandsschot voor 4-3 en twee minuten voor tijd leverde een prach tige combinatie tussen deze speler en Rob Geutjes een strafworp op, die door de laatste, wat gelukkig werd be nut. Al met al een wat gelukkig resultaat, dat bereikt werd door opnieuw hard werken, alleen de overtuiging ontbrak. Deze overtuiging zal a.s. zeker nodig in de moeilijke uitwedstrijd tegen Vin ken in Vinkeveen

Leusder Krant | 1976 | | pagina 15