Het succes van de George Baker Selection Demonstratie- avond KERKDIENSTEN Verloren en gevonden Gemeente Leusden Nieuwe elpee alwéér nummer 1: LEUSDER KRANT - ALGEMENE INFORMATIE DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 amboree-on-the-Air (JOTA) aterdag 16 oktober van start LEUSDEN/AMERSFOORT - Wan- >er op zaterdagochtend 16 oktober om il uur eén het 19 e wereldomvattende dioscouting- gebeuren Jamboree - on c Air - van start zal gaan, zal onder ruim 60 nederlandse groepen die •elnemen, ook Scouting Soekwa aan ezig zijn. Nu al weer voor de vierde keer in iksessie, met praktisch dezelfde bezet- gaat de groep uit Amersfoort- oevelaken-Spakenburg-Leusden, :elnemen aan deze Jamboree. Zoals ellicht bekend is, deed Scouting >ekwa voor het eerst mee in 1973, en vanuit het Landelijk Buro van outing Nederland, aan de Stadsring te mersfoort, werd geopereerd. In 1974 1975 deed de groep mee, vanuit het jen groepshuis aan de Laan 1914. aar ook zal het nu, in het weekend van i en 17 oktober, gaan gonzen van de ;tiviteiten. Twee dagen lang duurt de mboree-on-the-Air, die in de wande- ig altijd JOTA wordt genoemd. Scou- ng Soekwa zal het grootste gedeelte in die 48 uur in de lucht zijn. In Amersfoort zit ook het landelijk ation, dat de taak heeft om de aktivi- iten in te leiden. Dit station geeft gelmatig nieuwsbulletins uit, en zendt de radio een puzzel voor de ngeren uit. De call voor de Amersfoorters is. PA RSN. De voorbereidingen voor de Jta zijn nnen Scouting Soekwa dit jaar al heel ioeg begonnen. In het afgelopen zo- erkamp werden door de verkenners de eerste kontakten en de basis voor de komende zendaktiviteiten gelegd. De verkenners kregen toen door leden van de Vereniging van Experimenteel Radio-Onderzoek (VERON), afdeling Amersfoort, een vossenjacht voorge schoteld. Geen gewone vossenjacht, maar één waarbij de jongens met behulp van kleine ontvangers de „vos" moesten opsporen. De „vos" was een mobiel radiostation, dat ergens in de bossen was opgesteld. De deelnemers werden zo enthousiast, dat zij zélf de organisatie van de JOTA gingen aan pakken. Iets, waarnaar men binnen Scouting duidelijk streeft: de leden on dernemen zelfgekozen aktiviteiten, die onder begeleiding van de staf worden opgezet en uitgevoerd. Als de JOTA „losbarst", zal op het terrein aan de Laan 1914 een door de jongens gepionierde toren staan, waarop één van de antennes zal staan opgesteld. Een andere antenne zal - mits het weer de groep geen parten speelt - aan 2 met helium-gas gevulde ballons boven het terrein hangen. De kosten voor het benodigde gas dreigden bij het uitwerken van deze plannen een spaak in het wiel te gaan steken, totdat contac ten met het bedrijfsleven twee sponsors opleverden. Het occasionbedrijf Gert van Vliet b.v. en de VALMA brachten de gelden op tafel, die in het gas gestoken moesten worden. Beide be drijven zullen op de ballonnen melding maken van hun sponsoring. In het ge bouw zal een enorm scala van radiozend- en ontvangapparatuur op gesteld staan. De leden van de VERON dragen hiervoor de verantwoording en zij zullen privé-materiaal zoals een te lex, een luister station, 2 meter sets en zogenoemde hoogfrequentbanden uit lenen. Op deze laatste banden zullen voornamelijk de kontakten op grotere afstand gelegd worden, terwijl de 2 meter sets vooral voor contacten dich terbij (Nederland en bijv. een deel van Duitsland) bedoeld is. Met deze laatste set kunnen ook contacten gelegd worden met eén of meer van de 4 mo biele stations, die de landelijke JOTA- werkgroep gedurende het weekend op de weg zal hebben. Deze mobiele sta tions gaan er op uit, om alle stations in Nederland met een bezoek te vereren. Waren de jeugdleden van Scouting Soekwa (in dit geval allen tussen de 11 en 16 jaar vóör de JOTA al druk, tijdens het zendweekend zal dat niet minder zijn Zij zullen een eigen „bar" runnen voor de bezoekers, die daar fris, koffie of iets anders kunnen bestellen. Bij re delijk weer is er op de zaterdagavond voor alle bezoekers gelegenheid tot het roosteren van saté op aldaar aanwezige barbecue's. Verder staat er een diavoor stelling op het programma, terwijl er over het draaien van een film, gemaakt door leden van Scouting, nog gedacht en gepraat wordt. Dat de JOTA met zenden te maken heeft, wordt uiteraard niet uit het oog verloren. Binnen in het gebouw zal de wand versierd zijn met kaarten van alle werelddelen, waarop de leden zelf zullen bijhouden met welke landen en plaatsen een kontakt heeft plaatsge vonden. Endankzij de toestemming van de Radio-Kontrole-Dienst zullen de verkenners ook dit jaar zelf weer ge sprekken in het Nederlands of het Engels mogen voeren met te- genstations. Nü nog praten zij enthou siast over de kontakten, die zij zelf vorig jaar hadden met groepen uit Engeland, Italië, met het station uit Kameioen, waar een Nederlander achter de ,,mic" zat, en andere kontakten. Al hun belevenissen zullen de ver kenners weer vastleggen in een zelf te vervaardigen logboek. Dit zal worden ingezonden om mee te dingen naar de landelijke wisselpnjs, die voor deze wedstrijd beschikbaar is gesteld. Twee jaar achtereen is deze beker door de verkenners van Scouting Soekwa ge wonnen. Zij hebben met elkaar afge sproken hun uiterste best te gaan doen, om in elk geval weer met een goed re sultaat te voorschijn te komen in deze wedstrijd. De redaktie, speciaal voor het vervaardigen van dit logboek sa mengesteld, werkt daar nu al aan, en zal zeker tijdens het weekend weer de no dige overuren gaan maken! Wie deze aktiviteiten van heel dichtbij wil meemaken, wordt door de jeugdleden van Scouting Soekwa van harte uitgenodigd eens te komen kijken op het terrein aan Laan 1914 De zater dag 16 oktober heeft duidelijk het ka rakter van een bezoekdag. Tussen 2 uur 's middags en 10 uur 's avonds kan iede reen (jong en oud, lid van Scouting of niet) daar terecht. De verkenners hopen met deze akti- viteit een eerste bedrag te kunnen gaan verdienen, dat aangewend zal gaan worden om apparatuur aan te schaffen, waarmee men zelf vossenjachten kan gaan houden. Vandaar dat voor de drankjes, de saté en de speciaal voor deze JOTA vervaardigde sticker een bescheiden vergoeding gevraagd zal worden. Ten slotte wil Scouting Soekwa alle bezoekers wèl vragen hun auto's te parkeren op de Laan 1914, waarvandaan via een aangegeven paadje het gebouw (nabij het Dierenayl) te bereiken is. Het kleine parkeerterrein van het Dierenasyl dient persé vrij te blijven voor de bezoekers van dit asyl! Komt u allemaal met uw kinderen kijken: Scouting Soekwa zendt voor u uit- op zaterdag 16 oktober tussen 14.00 en 22.00 uur. Als het weer méé zit, is een avondbezoek met uw kinderen van een onvergetelijke, haas rmantische sfeer! ACHTERVELD 1 Ned. Herv. Kerk: zondag 10 okto ber aanvang 09.00 uur Ds. Kuus uit Putten. R K. Kerk: zaterdag 9 oktober aan vang 19.00 uur H. Mis; zondag 10 oktober aanvang 08.00 uur H. Mis; aanvang 10.00 uur Hoog Mis. EUSDEN/C ENTRUM. N.H.K.: donderdag 7 okt.: Lusiduna- hof, 19.00 uur, ds. W. Willemse. Zondag 10 oktober: Marcuskerk: 9.00 uur, ds. J. v. Buuren, Nijkerk, Ger.; 10.30 uur, ds. Kooman, Herv Bed. H. Avond maal; 19.00 uur, ds R. ter Haar, De Bilt, Ger./Herv., Bed. H. Avondmaal. R K.K.: Zaterdag 9 okt.. 19.00 uur: Zondag 10 okt. 8.30 uur; 9.30 uur: Hoogmis; 11.30 uur, 18.30 uur: Lof. LEUSDEN-ZUID N H.K.: Dorpskerk: 10.00 uur: Ds. Weernekers, Herv Bed. H. Avond maal, 18 30uur, Ds. Kooman, Ger./ Herv Jeugddienst. R.K.K. Huize Don Bosco. Zaterdag 19.15 uur; zondag 10.00 uur: Hoog mis; 11.30 uur. Weggelopen: 7 jarige bastaard collie, gele hals band. Ereprijshof 32. Weggelopen: 30 september Basje, grijs gestreepte kater met rood leren halsbandje waar aan blauw hartje met adres. Terberg- horst 3, tel. 42232. ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel 1607, zijn als gevonden opgegeven: 1 herenpolshorloge, 1 zilveren man chetknoop. VERLOREN Hondenriem met wurgband en pen ning, nummer 132819; gymnastiek- broekje met schoenen in plastic zak; tasje met autopapieren; rode knip- portemonnee, gymnastiekkleding; hon- Jenriem met ketting. GEVONDEN Trouwring met inscriptie; goudkleu rig horloge met rode wijzerplaat, por temonnee AAN KOMEN LOPEN Teckel (bij mevrouw Boot, Doden weg 23). Inlichtingen over dit dier en alle voorwerpen worden u gaarne verstrekt door de Rijkspolitie, Arnhemseweg- Oude Rijksweg te Leusden-Zuid. LEUSDEN/CENTRUM - De KPO biedt de andere vrouwenbonden woensdag 13 oktober een avond aan in de Johannes- hoeve. Op deze bijeenkomst verzorgt Conimex uit Baarn een demonstratie- avond over Indische gerechten De toegang is gratis en u bent om 8 uur welkom. WEEKENDDIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN HUISARTSEN: Alleen voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersma. Lantink, Nunnik- hoven en Den Toom neemt dit weekend waar Dr. Lantink. Burg. De Beuafortweg 61 Leusden/C. tel. 033-41210 spreeKuur: zaïeroag- en zondagmid dag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandag morgen 8 uur J. van Nieuwkerk, Galicië 41, tel. 033-44541. Spreekuur zaterdag en zondagmiddag 14 uur. APOTHEEK: Zie onder algemeen. WIJKVERPLEGING: Zr. Van Kalkert De Roo v. Aldenwerelt- laan 11 Leusden/C. tel. 033-40818 In de week volgend op dit week end heeft zr. Van Kalkert avond dienst. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeind. Dokterscentrale Amersfoort, tel 033 - 22000 VERLOSKUNDIGE: Voor de praktijk van mevrouw A Thuis- Paulussen en mevrouw C Brink Bruyn, neemt dit weekeind waar: Mevr. Brink-Bruyn Borgesiuslaan 26 Amersfoort tel. 033-15272 b.g.g. tel. 22000 PRATEN OVER PLATEN EN MUSICI DIE ZE MAKEN. 1 Vorige maand kwam de nieuw ste elpee van de George Baker Selection uit. En eigenlijk hoef je zoiets niet aan te kondigen, want George Baker en zijn selec te groep verkopen zichzelf, niet waar? Vandaar ook, dat wij aan dacht aan de nieuwe elpeeRiver song" schenken op het moment, dat de plaat aan de top van de elpee-toptien staat genoteerd. Het nummer ,,Wild bird" staat in België op de zevende plaats, maar heeft daar z'n hoogtepunt gehad. In Duitsland kwam „Wild Bird" van niets op de achtste plaats. River Song" staat in Amsterdam nummer 1 op de top tien. En dat zijn dan de resulta ten in de eerste week van oktober 1976. De reeks successen voor de George Baker Selection lijkt on eindig. Sinds „Paloma Blanca" (1947) verkeert deze Noordhol landse formatie in de hoogste re gionen van het internationale mu- ziekgebeuren. Miljoenen elpees en singles gingen over alle toon banken ter wereld, en het leek erop dat Hans Bouwens met zijn groep bij het hoogtepunt van zijn karrière was aangeland. Thans, in 1976, kunnen we vast stellen, dat de roem van de groep sinds „Paloma Blanca" geen duimbreed heeft geweken, want De single „Morning Sky", de opvolger van „Paloma Blanca" behaalde de eerste plaats van de hitparade in november '75 en werd onderscheiden met het gouden harpoentje, De elpee „A Song for You" de opvolger van „Paloma Blan ca" behaalde in december '75 de eerste plaats van de elpee- hitparade (en stond na ruim 36 weken nóg in die hitlijst). Even als „Paloma Blanca" zal deze elpee de hoogst mogelijke on derscheiding krijgen voor de verkoop in Nederland van 200.000 exemplaren: Platina met diamant: George Baker en zangeres Lida Bond. De single „Paloma Blanca" werd uitgeroepen tot best ver kochte plaat van 1975; Uit handen van Pieter van Vol lenhoven ontving de groep op 7 januari 1976 de exportprijs 1975; Het Engelse blad „Music Week" onderscheidde de groep met de „Star of the Year Award for Outstanding Contri bution to the World of Music 1975". E toen het in de loop van '76 wat stiller werd rond de Baker Selection wat betreft het ver schijnen van nieuw materiaal, trad een opvallend verschijnsel aan het licht: het geluid van de George Baker Selection werd door tal van andere Nederlandse for maties gekopieerd, en vaak met voor die groepen gunstige gevol gen Ook hieruit kan de hoge graad van algemene waardering dui delijk afgelezen worden. BUITENLAND Ook in het buitenland blijft het succes toenemen: „Paloma Blanca"(single)werd uitgebracht in Argentinië, Aus tralië, Oostenrijk, België, Bra zilië, Denemarken, El Salvador, Engeland, Finland, Frankrijk, Duitsland, Griekenland, IRAël, Italië, Japan, Libanon, Mexico, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Peru, Portugal, Spanje, Tur kije, U.S.A Joegoslavië, Zuid- Afrika, Zweden, Zwitserland, Singapore en Mozambique ver kochten bijna 5 miljoen exem plaren. NIEUWE ELPEE De nieuwe elpee „River Song" zet de succesvolle reeks voort. De stijl van The George Baker Selection is in de loop van de ja ren vrijwel onveranderd geble ven. Het is dan ook bijna voor spelbaar hoe een nieuwe elpee zal klinken nog voordat hij is uitge komen. Op zich is dat een uniek verschijnsel, want tal van groe pen, die hun succesvolle formule te lang handhaafden, zijn inmid dels van het platen-toneel ver dwenen, omdat ze tenslotte het publiek verveelden, Verandering van geluid doet kopen, zou je kun nen zeggen, maar bij de George Baker Selection gaat dat niet op. De handhaving van kwaliteit eD stijl heeft de GBS geen windeie ren gelegd. De elpee „River Song" bewijst dat nog eens. („River Sng" - elpee - Ne gram NK 205 F). The George Baker Selection compleet, met Hans Bouwens (George Baker) achter de vleu gel, en verder met de groepsleden Jacques Greuter, George Thé, Jan Hop, Martin Schoen en zangeres Lida Bnd. De elpee „Paloma Blanca" kwam uit in Australië, Oosten rijk, België, Denemarken, En geland, Finland, Frankrijk, Duitsland, Japan, Mexico, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Spanje, Turkije, U.S.A., Joe goslavië, Zuid-Afrika, Zweden, Zwitserland, Singapore en Mo zambique en verkocht totaal 2% miljoen exemplaren. „Morning Sky" kwam uit in Australië, Oostenrijk, België, Denemarken, Engeland, Fin land, Frankrijk, Duitsland, Ita lië, Mexico, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Spanje, U.S.A., Zuid-Afrika, Zweden, Zwitser land en Chili en verkocht tot op heden 2% miljoen exemplaren. Ook dit nummer behaalde in vele landen de eerste plaats van de hitparade (o.a in Duitsland, België, Oostenrijk, Zwitserland en Scandinavië). „A Song for You" kwam uit in Argentinië, Australië, Oosten rijk, België, Denemarken, En geland, Finland, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nieuw-Zee land, Spanje, ZID-Afrika, Zweden, Zwitserland en Chili en verkocht tot op heden 1 mil joen exemplaren. De elpee be haalde al goud in Duitsland. Ook in Amerika groeide de groep in de loop van 1976 weer sterk in aanzien: „Palo ma Blanca" kwam tot de 26e plaats in Billboard.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7