Heer Waalderbos spreekt op vergadering ABTB familie Eek won sluitingstoernooi LTV „De Eemelaar" Minder belangstelling voor dorpscontactavond Goede opkomst TOP-meisjes DWS-container staat er weer Herhalings cursus EHBO Jongerendagen Opbrengst collecte valt tegen Theo van Laar promoveerde S.V. Achterveld gaat klaverjassen Hoge punten bij eerste klaverjasdrive Jaar-vergadering Avanti Oriëntatierit LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 ACHTERVELD - Donderdag 7 ok tober om 20.00 uur zal in Ons Gebouw de algemene ledenvergadering van de Achterveldse afdeling van de A.B.T.B worden gehouden. Voor de aanvang van deze vergadering zal er eerstom 19.30 uur een H. Mis worden opgedragen in de R.K. Kerk te Achterveld. Op deze avond zal aanwezig zijn de heer Waalderbos van de sociaal econo mische voorlichting die een toelichting zal geven op de R.Z. De standsorgani saties in het landbouwschap hebben van de minister van landbouw een droogte- schaderegeling afgedwongen Dit zal via een aangepaste Rijksgroepregeling Zelfstandigen moeten plaatsvinden De minister heeft gezegd dat door de droogte geen bedrijf en gezin grote schade mag lijden. Men verwacht nu deze avond dat de heer Waalderbos een toelichting zal geven en van hem te horen hoe men zich schadeloos kan laten stellen. Verder zal de heer Waal derbos de nieuwe subsidieregelingen op tankmelken en boerderijverplaat sing toelichten. De voorzitter zal die avond een toe lichting geven van de waterontwikke ling op de Glindhorst en de Koedijker- weg. De heren Kooloos en Hilhorst zijn periodiek aftredend doch stellen zich herkiesbaar Om de keus wat te ver groten hebben de heren Co van Soest- bergen en Gijs Wouters zich bereid verklaard zich kandidaat te stellen voor het bestuur Mochten de leden nog wensen hebben voor de a.s. winter die in A.B.T.B.- verband gerealiseerd kunnen worden, kan dat ook die avond ter tafel gebracht worden. De agenda voor deze vergadering is als volgt: 1. Opening. 2 Notulen 10-3-'76. 3. Ingekomen stukken 4. Bestuursverkiezing. 5. A R.Z. G. Vragen stellen naar aanleiding punt 5 7 Voorstellen voor dekringvergade ring. 8. Benoeming afgevaardigden voorde kringvergadering. 9. Wensen voor het winterseizoen. 10 Wateronttrekking. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. ACHTERVELD - Woensdag 29 sep tember hielden de T.O.P meisjes hun eerste bijeenkomst van dit seizoen De opkomst was boven de verwachting. Niet minder dan 45 meisjes waren verschenen. Dit was voor de leidsters van de T.O.P. een volkomen verras sing, hoewel ze hier natuurlijk zeer ACHTERVELD - Vrijdag 8 en za terdag 9 oktober zal er door de mu ziekvereniging D.W.S. weer een con tainer voor oud papier worden ge plaatst. De container zal vrijdag mid dag weer zoals de laatste maal, wor- ACHTERVELD - Dinsdag 12 oktober start de Achterveldse E.H.B.O. afde ling weer met de herhalingscursus voor de gediplomeerden. De leden van blij mee waren, üe voorgaande jaren was er nog nimmer zo'n opkomst geweest De leidsters hopen wel dat de opkomst ook de nog komende avon den zo zal blijven. Deze avond stond in het teken van de spelletjes zoals incognito, dirigentje, loop mij na en doe met me mee enz. enz. De aanwezige meisjes deden allen vol enthousiasme mee zodat deze avond een groot succes is geweest. De vol gende T.O.P. avond is op woensdag 27 oktober. Op deze avond zal er creatief gewerkt worden en wel met gedroogde bladeren den geplaatst achter het weegbrug- huisje op het Coöperatieplein. De con tainer zal daar blijven staan tot za terdagmiddag rond vier uur. De laat ste maal dat de container er stond, werd er ruim 3% ton oud papier in gedeponeerd D.W.S. hoopt dat het deze keer nog meer zal zijn Als men in de bovengenoemde tijd dat de con tainer er staat toch met de auto naar het dorp moet, wilt u dan even de moeite nemen en uw oud papier mee nemen en in de container deponeren. D W S. zal u er zeker dankbaar voor zijn. de E.H.B O Achterveld worden 12 oktober a.s om 19.30 uur verwacht in Ons Gebouw dit in verband met een bijzondere oefenavond. Voor de E.H B.O. cursus die op 5 oktober is gestart kunnen nog enkele gegadigden, die een E H B O. diploma willen halen ingeschreven worden. Deze cursus is ook in Ons Gebouw elke dinsdagavond om 20.00 uur. ACHTERVELD - De Stichting Jon gerencontact Achterveld, organiseert in de maand oktober de welbekende jongerendagen. Deze jongerendagen zullen worden gehouden op 21, 22 23 en 24 oktober a s Alle jongeren tussen de 13 en 16 jaar zijn van harte welkom Gezien de ervaringen van voorgaande jaren beloven ook deze dagen weer echte fijne dagen te wor den. De bijdrage voor deze vier da gen is f 10,- voor het eerste gezins1 lid en f7,50 voor de overige ge4 zinsleden. Verdere inlichtingen over deze vier avonden zijn te bekomen bij: A H. R Kleinveld, Deliana van Wee- destraat 13, tel. 1774; Mevr. V M Krijger, Jacob de Bije-^ straat 1, tel 1976; H Schouten, Hessenweg 317, tel. 1216. H ACHTERVELD - De te Achterveld gehouden collecte voor het Prinses Beat trixfonds heeft opgebracht f 267.07. Ge zien de opbrengst van voorgaande ja-; ren was dit wel enigszins een tegen valler Ondanks dit dankt de organisa tie die de belangen in Achterveld be hartigt toch iedereen die zijn bijdrage heeft geschonken. VOGELVANGERS AANGEHOUDEN Maandag 27 september ving de politie op de Postweg vier vogelvangers. Het waren personen uit Amersfoort, die met een kooivogeltje als lokvogel, en met lijmstokken, beschermde vogels vingen. De politie zegde hen allen proces-verbaal aan. WACHTVERBOD BIJ HET POLIT1EBURO In de afgelopen week is op het plein van het Politieburo aan de Arnhemse- weg - Oude Rijksweg een wachtverbod van kracht geworden. Hierdoor kan het publiek alleen op het plein parkeren, wanneer het voor de een of andere zaak op het buro moet zijn. Aan het lang parkeren is op deze manier een einde gekomen De politie verzoekt het publiek hiervan goede notie te nemen. AUTO GESTOLEN Vanaf de parkeerplaats bij Albert's Corner werd op dinsdag 28 september een auto gestolen ten nadele van de heer Z. uit Leusden. De dader van deze diefstal is inmiddels in Amersfoort aangehouden KLACHT OVER REGELMATIG LOSLOPEN VAN HOND Dinsdag 28 september kwam bij de politie een klacht binnen over het regelmatig loslopen van een hond. De hond van de heer B. uit Leusden bleek vrijwel elke dag alleen op stap te gaan. De politie trok op onderzoek uit, en vond de heer B. niet thuis. De politie pakte derhalve de hond op, en bracht deze naar hetdierenasyl Tegen de heer B. is proces-verbaal opgemaakt. AANRIJDING VAN LICHTMAST Op de Emelaarseweg vond dinsdag 28 september een eenzijdige aanrijding plaats De heer S. uit Achterveld moest met zijn auto uitwijken, en kwam hier door tegen een lichtmast tot stilstand. VIJF PERSONEN BEKEURD WEGENS RIJDEN DOOR ROOD LICHT Tijdens de politiepatrouille op vrij dag 1 oktober werden op de kruising Noorderinslag - Groene Zoom twee personen bekeurd wegens het rijden door het rode verkeerslicht. Tijdens deze zelfde patrouille werden op de kruising Rossenberglaan - Noorderin slag nog eens drie personen geverbali seerd wegens hetzelfde delict. Het verwonderd de politie telkens weer hoe nonchalant het publiek de tekens der verkeerslichten meent te kunnen negeren. INBRAAK In de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 oktober werd ingebroken in het huis van de heer De B. aande Leusbroeker- weg. Er werden enige schilderijen, een klok en een paar zilveren kan delaars ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in GESLAAGDE AKTIE IN ACHTERVELD Zondag 3 oktober voerde de Leus- dense politie een geslaagde aktie van enkele uren uit rond ,,Ons Gebouw'' in Achterveld Er moesten maar liefst 21 bromfietsen in beslag genomen wor den, die met voldeden aan de tech-i nische eisen. Drie jongelui moesten bovendien geverbaliseerd worden we gens het rijden onder invloed Een aantal jongelui was het met de aktie van de politie niet eens, en begon met stenen te gooien. Van de zijde van de politie vielen er toen enkele klappen. De politie had de situatie echter goed in de hand, en de diverse boosdoeners konden niet veel anders doen dan te voet naar huis afdruipen. ACHTERVELD - Met de leuze,,Eind >goed - Al goed" werd het tennisseizoen vaü de Achterveldse tennisvereniging de Eemelaar besloten. Als laatste wed strijden van dit seizoen stond er zondag jl. een gemengd dubbel tournooi op het programma. Er moest gestreden wor den om de wisselbeker die vorig jaar werd gewonnen door Sijtje van Gent en Frans Baan. De dubbels werden ge vormd door samengestelde paren. Tijdens dit laatste tournooi lieten de weergoden de vereniging niet in de steek en ook de stemming was opper best. Dat er ondanks het feit dat dit het laatste tournooi was nog animo voldoende was bleek wel uit het aantal inschrijvingen. Niet minder dan 32 paren hadden voor dit tournooi inge schreven. De paren werden ingedeeld in acht poules. De indeling had men 'zodanig in elkaar gezet dat de dubbels van ongeveer gelijke sterkte in een jzelfde poule zaten. Nadat er 48 wedstrijden van 25 mi nuten waren gespeeld kon men voor ieder het aantal gewonnen games bij elkaar tellen. Om ongeveer kwart voor vier kon een aanvang worden gemaakt met de kwartfinales. Om ieder dubbel een gelijke kans te geven, moesten de dubbels die uit een sterkere poule kwamen een wisselende handicap over winnen van 0-15 of 0-40, al naarge lang van de gamestand. Na de span nende kwart- en halve finales kon ein delijk eenaanvang worden gemaakt met de finale. De finale ging tussen de familie Siewe en de familie Eek. De handicap kon de familie Eek er niet van weer houden om na 25 minuten speeltijd de familie Siewe met 6-5 te verslaan. De familie Eek kon zo de wisselbeker mee naar huis nemen. Als sluitstuk van dit seizoen heeft de Eemelaar nog een sluitingsavond voor de boeg die zal worden gehouden in een echte Beierse sfeer. het toch een heel gezellige avond. Dat er een geringe opkomst was, was vermoedelijk mede te wijten aan het feit dat er deze avond nog drie andere evenementen waren. Mogelijk kan men voor het volgende seizoen de koppen eens bij elkaar steken en de avonden organiseren in onderling over leg met de besturen van de andere verenigingen en horeca-bedrijven. Om ongeveer 23.30 uur was het mo ment aangebroken waarop de prijs van lie avond werd verloot en wel een vier- vrouw naar deze contactavond te gaan had hij er nu geen spijt van naar zijn vrouw te hebben geluisterd. Om ongeveer 00.30 uur- werd een vrij lange afscheidsdans gedaan waaraan vrijwel alle bezoekers deelnamen. Na een kort dankwoord van de heer Kleinveld was ook deze dorpscontact- avond weer voorbij. Een avond waar van iedere deelnemer heeft genoten en er nieuwe vriendschapscontacten zijn gelegd en oude vriendschapsbanden te- ker zijn verstevigd. ACHTERVELD - Zondag 26 septem- ber jl. was voor de Achterveldse mo torcrosser Theo van Laar een geluk kige dag. Het gelukte hem die dag van de juniorenklasse te promoveren naar de promotieklasse. Hij nam deel aan de cross te Maren in de buurt van Zaltbommel. Van Laar ;i was nog vijf punten verwijderd van i zijn promotie. Hij moest proberen dit ACHTERVELD - Ook de S.V. Ach terveld organiseert dit seizoen weer een klaverjastournooi. Dit tournooi dat alleen voor leden en donateurs van de vereniging bedoeld is, zal worden ge- die dag te bereiken. Dit is hem gelukt. Ondanks het feit dat het circuit een geheel uit klei bestaand circuit was, wist hij toch bij de beide manches als eerste te eindigen. Dit leverde hem de benodigde punten op om te promoveren. Aan deze cross namen ook nog enkele zware concurrenten deel, doch die hebben hem niet van de winst kunnen afhouden. In de laatste ronde van de tweede manche dreigde het nog even mis te gaan toen Van Laar kwam te vallen. Hij was echter zo vlug overeind en in staat om verder te rijden dat zijn concurrenten geen gelegenheid hadden hem in te halen. houden in de kantine van het Kers- tenssportpark. Er kan zowel geklaver jast als geschutiast worden. De eerste ronde zal worden gespeeld op maandag 11 oktober a.s. Er zal worden gespeeld over zes ronden waarvan de eerste vijf zullen tellen voor het eindtotaal. De aanvang is om 20.00 uur. Er zijn bij het eindtotaal weer prach tige prijzen te winnen. Als er nog personen zijn die lid of donateur van de S.V. Achterveld willen worden, kun nen zij zich maandag 11 oktober opge ven bij de leiding van het kaarttour- nooi. Men kan dan gelijktijdig aan het tournooi deelnemen. ACHTERVELD - Vrijdag j.l. werd de eerste klaverjaswedstrijd van dit seizoen in de Hessenkar gespeeld. De deelneming liet niets te wensen over. Er waren 52 deelnemers. De punten uitslag was behoorlijk aan de hoge kant. 1. K. van 't Klooster 4840 2. J. Hak 4806 3. P. Smink 4769 4. W. Hilverts 4757 5. P. van Nimwegen 4743 ACHTERVELD - Donderdag 14 okto ber houdt de sportvereniging Avanti haar jaarlijkse ledenvergadering welke zal worden gehouden in de Oude Peer- destal aanvang 20.00 uur Er is een uitgebreide agenda om af te werken. 1. Opening 2. Notulen 3 Binnengekomen stukken en mede delingen 4. Algemeen jaarverslag 5. Jaarverslagen secties badminton, gymnastiek en volleybal 6 Financieel verslag 7. Verslag kascommissie 8. Begroting verenigingsjaar 1976- 1977 9. Bestuursverkiezing Aftreden mevrouw C Jansen-Kit- selaar, stelt zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur stelt in de vacature voor mevrouw T. Duits van Kuyzen. De leden kunnen 6. J Hilbert 4678 7 J. Baaiman 4666 8. J. Voorburg 4643 9. H Turan 4619 10. Mevr. van Rossum 4574 11 Mevr Turan 4570 12. L. Smit 4541 13. Mevr G. v.d Burgwal-Smit 4541 14. Mevr. Houtveen-Blotn 4536 15 J. Houtveen j 4440 16. Peter Smink 4431 17 W. van Wieringen 4402 18. E. v.d. Kooy 4369 19. G. Boutens 4321 20 Tiny van Westerlaak 4319 21. J van Rossum 4300 22. Mevr v d. Burgwal-Lammers 4276 23. T Born 4265 24. K. Jonkman 4265 25. B. Horst 4256 26. Mevr Steenbeek-Tolboom 4219 De volgende ronde zal worden gehou den op vrijdag 5 november. tegenkandidaten stellen. Dit moet schriftelijk zijn 10 dagen voor de algemene ledenvergadering en on dertekend zijn door de kandidaat en minstens vijf gewone leden. 10 Kandidaatstelling en verkiezing sectie bestuursleden en commis sieleden 11. Bestuurswisseling 12 Wat er verder ter tafel komt 13. Rondvraag 14. Sluiting Het bestuur hoopt op een zeer grote ledenopkomst. ACHTERVELD - Zondag 10 oktober organiseert de A.M.B.C. te Achterveld een oriëntatierit die tevens de slotrit van dit seizoen zal zijn. De start is om 14 00 uur bij Hotel De Roskam aan de Hessenweg te Achterveld. Inschrijven vanaf 13.30 uur. Deleng te van de rit is ongeveer 45 km en is uitgezet door de heren J. Hilverts en P Staal. De controle is in handen van W. Meinten daagse reis naar Londen Voor twee per sonen. Om de spanning er wat in te houden werden er eerst nog drie troost prijzen verloot. De gelukkige winnaars van deze prijzen waren mevrouw v. Dalen, mevrouw Ochseen mevrouw Blom. De hoofdprijs viel op het lotnummer 591. De gelukkigen waren Leen en Cilia Verburg uit de Walter van A- mersfoortstraat. Dat dit grote vreugde gaf behoeft geen betoog. Ondanks het feit dat de heer Verburg eerst niet veel zin had om met zijn ACHTERVELD - Zaterdag vond in Ons Gebouw de door de Stichting jonge rencontact Achterveld georganiseerde dorpscontactavond plaats. Omstreeks 20.30 uur werd deze avond door de voorzitter van de stichting de heer Ton Kleinveld geopend. De heer Klein veld vond het jammer dat de opkomst wat minder was dan voorgaande jaren. Doch hij hoopte dat de geringe op komst de gezelligheid en de feest vreugde niet zouden drukken. Na dit korte openingswoord konden de aanwezigen zich al direct op de dansvloer begeven. De muzikale om lijsting van deze avond was in handen van het bandje van Jaap van Veenendaal. Dit bandje heeft zich deze avond zeer goed van zijn taak gekweten. De mu ziek die zij brachten stelde iedereen in de gelegenheid om zich op de dans vloer te begeven. Heel de avond werd er voor ieder wat wils gespeeld en het ten gehore gebrachte was helemaal aangepast aan de aanwezige bezoekers. Ondanks de vrij geringe opkomst was

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9