ABTB-leden kregen informatie over regeling droogteschade 0|0R»UfDMS!^0 Kansen voor SVA en Roda (zat.) Pronk won en verloor Roda- supporters vergaderden Avanti I heren winnen weer Roda A2 in de verdrukking Programma KPJ Achterveld Jongerendagen Collecte Uitslag oriëntatierit KP0 komt bijeen Achterveldse dames verloren weer Donderdag bazar in Achterveld SPORT AGENDA DIER EN PLEZIER" OP ACHTERVELDSE OPENBARE SCHOLEN s.v. Achterveld Ons Genoegen LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 14 OKTOBER 1976 14 ACHTERVELD - Donderdag 17 ok tober hield de afdeling Achterveld van de A.B.T.B. haar ledenvergadering. Deze vergadering werd door 46 leden bezocht. Om ongeveer 20.15 uur opende de voorzitter de heer Kooloos de ver gadering. Hij was zeer verheugd dat er zoveel leden aan de uitnodiging voor deze vergadering gehoor hadden ge geven. ,,Daar er deze avond een uitleg zal worden gegeven betreffende de schaderegeling ontstaan door de droge zomer, blijkt gezien het aantal aan wezige leden de droge zomer toch nog ergens goed voor is geweest. De droge zomer is wel gevoeld aan de portemonnaie, doch de mooie maand september heeft toch nog veel goed gemaakt," aldus de heer Kooloos. Na het openingswoord van de voor zitter kreeg de secretaris, de heer Hilhorst, gelegenheid de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Deze duidelijke notulen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Bij de behandeling van de ingekomen stuk ken en mededelingen werden de na volgende punten naar voren gebracht. De streekgroepvergadering zal worden gehouden op 28 oktober in gebouw Con cordia te Hoogland. De kringverga dering zal worden gehouden op 10 of 11 november. Op de voorzittersvergadering van de Kring Utrecht was gevraagd om de politieke belangstelling van de jon geren aan te wakkeren. Naar aanlei ding hiervan zal in Zeist een belang rijke politieke bijeenkomst voor de jongeren worden gehouden. BESTUURSVERKIEZING Hierna kreeg men de bestuursver kiezing. Aftredend waren de heren Kooloos en Hilhorst. Om de leden een grotere keus te geven waren be halve de beide aftredende bestuurs leden, die zich herkiesbaar hadden gesteld, nog twee leden op de verkie zingslijst gezet en wel de heren Van Soestbergen en Wouters. Na de uit slag van de verkiezing bleek dat de heer Kooloos was herkozen met 42 stemmen tegen Van Soestbergen 1 en Hilhorst met 39 stemmen tegen Wou ters 3. De beide herkozen leden dank ten voor het in hen gestelde vertrouwen en hoopten in de komende zittings periode met dezelfde energie hun werk voor de afdeling te kunnen doen. Na een zeer korte pauze kwam een van de belangrijkste punten van de agenda aan bod. de aangepaste schade loosstelling Rijksgroepregeling Zelf standigen. De sociaal economisch voorlichtingsambtenaar van de ABTB de heer Waalderbos was hiervoor uit genodigd De heer Waalderbos begon met een korte uiteenzetting betref fende de Algemene Bijstandswet waar in verschillende groepen waren onder gebracht. Een van deze groepen is de Rijksgroepregeling Zelfstandigen be kend als de R.Z. In verband met de droogte van de afgelopen zomer is een droogteschade regeling in het leven geroepen onder de naam aangepaste R.Z Duidelijk en met voorbeelden overzichtelijk ge maakt legde de heer Waalderbos uit wie, wanneer en hoe men in aanmer king kan komen voor deze droogte schaderegeling. De hele uiteenzetting werd met volle aandacht door de aan wezigen gevolgd NIEUWE SUBSIDIEREGELING Na deze duidelijke uiteenzetting werd een pauze gehouden waarin door de aanwezigen druk over het zo juist toe gelichte werd gediscussieerd. Na de pauze werden verschillende vragen op de heer Waalderbos afgevuurd die allen door hem werden beantwoord. Geen vragen meer aan de orde zijnde gaf de heer Waalderbos ook nog een toe lichting op de nieuwe subsidieregeling betreffende tankmelken en boerderij- verplaatsing. Het tankmelken zal wor den gesubsidieerd als men woont in een erkend gebied dat wil zeggen dat de fabrieken reeds bezig zijn met het tankmelken of dit binnen een bepaalde termijn van plan zijn te gaan doen. De subsidie op de boerderijverplaat sing betreft het verplaatsen van het bedrijf buiten de ruilverkaveling en het verplaatsen van een bedrijf uit een dorpskern Betreffende de voorstellen voor de kringvergadering werden diverse on derwerpen naar voren gebracht, zoals het berijden van eigen wegen door mi litairen, het wegwerken van de melk- berg, een uitbreiding van bepaalde ziek teverzekeringen en de kinderbijslag en kinderaftrek Na enige discussie bleef alleen het berijden van eigen wegen door militairen over. De heerA.Over- goor werd benoemd als afgevaardigde voor de kringvergadering. Bij het punt wensen voor het winter seizoen werd gevraagd een avond te willen besteden aan een uitleg over de te volgen procedure betreffende bouw vergunningen. De voorzitter deelde me de dat dit punt zal worden besproken op de te Hoogland te houden groeps vergadering en spoorde iedereen aan die hier meer over wilde weten deze vergadering te bezoeken. Ook werd gevraagd een avond te willen besteden betreffende het op han den zijnde C.D.A De heer Kooloos deelde mede dat hier reeds over ge sproken is en dat er plannen zijn dit in een gecombineerde vergadering met de A B.T B. Leusden en de C B.T.B. te doen. WATERONTREKKING Hierna volgde nog een belangrijk agenda punt en wel inlichtingen betref fende het waterontrekken aan De Glind en aan de Koedijkerweg. Betreffende de waterontrekking aan de Koedijker weg werd door het bestuurslid Tij mensen een korte uiteenzetting gegeven van een te Amersfoort gehouden verga dering. Hieruit bleek dat Amersfoort, dat een tekort aan water heeft ondanks de protesten en bezwaren wel met dit plan zal doorgaan. Bélrëffendé"de wa- teronttrekking aan De Glind is men nog niet gerust. Het uitbrengen van het eindrapport betreffende de pompproef kan nog on geveer een jaar duren Ook is men het nog niet eens over de beweerde gele den schade. De eerste genoemde ter mijn 1978 voor het bouwen van een pompstation is inmiddels verschoven naar 1980 en zelfs is gezegd dat het wel 1983 zal worden voor men zal kunnen gaan pompen. Voor de rondvraag werd slechts door één lid gebruik gemaakt. Voordat de voorzitter de vergadering besloot had hij nog enkele mededelingen. De eerste was dat de Rijkssubsidie voor be- drijfshulp is komen te vervallen en dat daar door een verhoging van de le dencontributie nodig was. De tweede was dat de vaste bijdragen voor de af delingsleden omhoog ging naar f70,--. Dit hield verband met de verbetering en het duurder worden van de land- bouwkrant. Na een dankwoord aan de heer Waal derbos voor zijn inbreng van deze avond werd de vergadering omstreeks 23.30 uur gesloten. LEUSDEN/ACHTERVELD - Met in begrip van ae 3 inhaalwedstrijden Ma luku Muda-Houten 4-0, Rivierwijkers - VVO 2-0 en Zeist-FAK 1-0 zijn de ranglijsten nu als volgt IA: Boys Baarn Patria VVZA Amerf. ASV '65 Domstad DWSM Amsvorde Zeist Roda '46 Nederhorst FAK 2B: Maluku Muda 5-10 5-8 5-8 5-8 5-6 5-6 5-5 5-4 5-3 5-1 5-1 5-0 5-8 Dorestad Veensche Boys Barneveld Achterveld Houten Rivierwijkers PVC Candia WO '65 3A: Roda '46 Posthoorn WA '71 Stroe Culemborg 4-8 5-7 4-6 5-6 5-6 Zwart Wit FZO CDN F.C. Horst Rood Wit SVP 4-4 5-4 5-3 5-3 4-2 4-1 le klasse A: Programma a.s. zondag: Patria - Roda '46 Nederhorst - Amsvorde FAK - Domstad ZIST - VVZA ASV '65 - DWSM Amersf. Boys - Baarn Roda moet voor een weinig hoop gevende wedstrijd naar Zeist. Het zou een grote verrassing betekenen als de Leusdenaren tegen de ex 2e klasser Patria een puntje zouden kunnen ver overen. Nederhorst heeft het thuis niet gemakkelijk tegen Amsvorde en zelfs in Bilthoven geven wij FAK geen kans tegen Domstad. Zeist krijgt VVZA op bezoek en de gasten nemen de winst wel mee naar de Keistad. In Ankeveen wint ASV van het Maarssense DWSM en interessant is in deze afdeling ten slotte de streekderby Amersfoortse Boys-Baarn. Het ongeslagen record van de bezoekers staat op het spel, evenals de plaats in de kopgroep van de Boys. 2e klasse B: Programma a.s. zondag: Achterveld - VVO '65 Candia - Veensche Boys Dorestad - Barneveld Houten - PVC Maluku Muda - Rivierwijkers Achterveld (aanvang 14.30 uur) heeft op papier een makkie" tegen de uit Utrecht komende staartclub VVO. Iets moeilijker krijgen de Veensche Boys het in hun uitwedstrijd te Rhenen tegen Candia. Barneveld heeft een zware opgave tegen Dorestad, dat in Wijk bij Duurstede nog ongeslagen is. Hou ten ontvangt het Utrechtse PVC en lijkt ons niet kansloos, terwijl Maluku Muda weinig moeite zal hebben nu de Utrechtse Rivierwijkers naar de Biezen komen. 3e klasse A: Programma a.s. zaterdag: Posthoorn - Rood Wit F.C. Horst - Roda '46 CDN - SVP WA - Culemborg Zwart Wit - FZO Stroe is vrij. Op papier lijkt Posthoorn in staat in Amersfoort het Puttense Rood Wit te weerstaan en datzelfde geldt voor Roda in de uitwedstrijd te Ermelo tegen F.C. Horst. Toch blijft het voor beide kanshebbers oppassen geblazen. CDN ontvangt in Driebergen SVP, met een klein kansje voor de Veenendalers. Beide ploegen zitten overigens nog zon der een overwinning In Harderwijk ontvangt Zwart Wit het Zeister FZO in een wedstrijd tussen twee gelijk waardige middenmoters en Stroe heeft nog een weekje rust. LEUSDEN/CENTRUM - De onder linge wedstrijden van de schaakvereni ging Leusden werden op twee fronten voortgezet. Voor de laddercompetitie verloor W. van Wieringen van G. de Graaf (beiden 3B). Het werd dus geen revanche voor de partij van de vorige week in de huiscompetitie. G. Tichelaar (2B) versloeg de 3 A-speler P. Lorié en J. Pronk won zijn verleden week tegen P. Karis afgebroken partij. Kennelijk heeft hem dat toch nog wel de nodige energie gekost, want in de huiscompetitie moest hij de eer laten aan E. Halker. Na twee (gedeeltelijke) ronden is in die wedstrij denreeks van de resultaten nog lang niet alles te zeggen. Een feit blijft echter, dat J. Leijdes (IA), A. Wisman (2A), F. AJgoe en v. d. Steeg (beiden (3A) en de Vringer (3B) inmiddels hun twee eerste partijen hebben gewonnen en bij halve competities van 7 8 partijen is dat wel een flinke slok op een borrel. De uitsla gen van 5 oktober waren: Ladder: W. v. Wieringen - G. de Graaf 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 1/2-1/2 1/2.1/2 G. Tichelaar - P. Lorié P. Karis - J. Pronk Groep IA: J. Mosterd - J. Boemaars J. Leijdes - J. de Jager H. Struiwig - J. Tijmensen Groep 1B: E. Halkes - J. Pronk G. Kuiter - J. Agterberg B. Uneken - J. Visser Groep 2A: H. van Egdom - C. Veenendaal V2-V2 H. Kroes - A. Wisman 0-1 L. de Rijke - R. van Santen 0-1 W. v. d. Wetering - A. v. Kuipers 0-1 Groep 2B: A. Rietveld - J. Zaal 1-0 W. Schouten - J. v. d. Tang V2-V2 S. van Dokkum - O. Harlaar V2-V2 Groep 3A: S. v. d. Molen - F. Algoe 0-1 G. Jeulink - v. d. Steeg 0-1 C. Hooyer - J. Roos 1-0 Groep 3B: Mw. S. Graafland - Mw. E. Hooyer 1-0 De Vringer - J. van Garderen 1-0 Mej. T. de Munnik - J. Sibeyn 0-1 GEBAKKEN KLEI-PAARD Wij komen nog even terug op het ge bakken (of beter gezegd het nog te bak ken) klei-paard van mevrouw Pronk. Dat wordt een keramiek met een peda gogische achtergrond. Hij (of zij) die op de schaakclub iemand anders onnodig werk bezorgt, krijgt via een bepaald systeem stratpunten en wie aan het einde van de rit de minste strafpunten heeft, wint de pot en in dit geval het gebakken klei-paard. Negatieve punten kan men krijgen, wanneer de stukken na afloop van het spel niet worden op geborgen, het niet ledigen van de ge bruikte asbakken, enz. LEUSDEN-CENTRUM - Vorige week woensdag hield de supportersclub van Roda '46 haar eerste algemene jaar vergadering. Voorzitter J. de Jong was plotseling verhinderd en als ge volg daarvan nam vice-voorzitter D. Bongaerts de honneurs waar. Ondanks het slechte weer om acht uur regen de het pijpestelen hadden toch oog 15 leden de weg naar het Roda-clubhuis gevonden, waar om half negen de be spreking begon. De heer Bongaerts vertolkte de mening van het bestuur toen hij mededeelde, dat het eerste be staansjaar zeer succesvol geweest was. De vereniging telt momenteel 93 le den en gestreefd zal worden om het magische getal van 100 zo snel mo gelijk te bereiken en daarna te over- schreiden. De diverse verslagen werden vlot akkoord bevonden. Alleen het fi nancieel overzicht, dat met een voordelig saldo eindigde (geen con tributieverhoging) kreeg enige reak- tie De heer B. Wittenberg (overdrukke werkzaamheden) stelde zijn bestuurs- funktie ter beschikking en de heer B. Buunk had kennelijk meer belangstel ling voor zijn plaats onder de lat bij Zaterdag 1. Na de verkiezing van de heren L. Lochtenberg en W. v. d. Pas bestaat het bestuur thans verder uit voorzitter J de Jong, secretaris D. Bongaerts, 2e secretaris J. Kra mer, penningmeester J. Lamme en 2e penningmeester R. Tolhuizen. De heren Kruining en Heylijgers vormen voor het komende jaar de kaskommis- sie, waarvan de laatste met heel wat iareu ervaring in een soortgelijke funk - tie bij een tweetaTkonijnenverenigin- gen. Wat de plannen voor het a.s. sei zoen betreft kon de heer Bongaerts alleen definitief de klaverjasavonden aankondigen. Er worden 7 kaartavon den georganiseerd met afzonderlijke prijzen. Deze gelden voorts, met een drietal spelavonden, voor een soort competitie, waarbij gestreefd wordt om iedereen gelijke kansen te geven op de eindprijzen In portefeuille heeft de supportersclub nog plannen voor een trip naar het mini-voetbal in de Ahoyhal te Rotterdam, een avond naar Toon Hermens, een bingo/dans- aVond, een speciale attractie t.g.v. moederdag, een zeepkistenrace, enz., eiiz\ Wat daar allemaal van terecht komt hoort u later. Dirk van Garderen kreeg als vertegenwoordiger van Za terdag 4 een leren voetbal cadeau, omdat zijn team in de afgelopen com petitie als enige bij Roda kampioen was geworden. Na de rondvraag, waarbij Ruud Dekkers nogmaals aandacht vroeg voor het plaatsen van een zandbak op het Roda-complex, sloot vice-voor zitter om 22.00 uur de vergadering. Donderdag 14 oktober: 20.00 u. Alg ledenvergadering Avanti, ind'oude Peerdestal, Hessenweg, Achter veld. Vrijdag 15 oktober: 18.45 uur Zaal- voetbalwedstrijd FC Opstelten 1 - Veluw Boys en daaropvolgend FC Stetboys - Strabo in het KNVB- centrum te Zeist. Zondag 17 oktober: 10.00 uur: Dames- voetbalwedstrijd SVA - Houten op het Kerstenssportpark. Zondag 17 oktober: 14.30 uur: Voet balwedstrijd Achterveld - VVO '65 op het Kerstenssportpark LEUSDEN - Op donderdagavond 7 oktober moest Avanti voor de derde keer in de competitie aantreden. Deze keer was het WA 3 dat moest capi tuleren voor de slagkracht van Avanti. In tegenstelling tot de voorgaande wed strijd, waarin Avanti naar de overwin ning rommelde, liep het nu voortref felijk. Dit kwam niet Tn het laatst door de goede tegenstand die de jonge ploeg van WA bood. Trainer-coach Bakker vertelde, dat op de training nog eens extra de aandacht besteed was aan het stoppen van de service. En verder aan het verwerken van deze stop tot een goede pass naar de spelverdeler. Dit was in de wed strijd dan ook goed te merken. De passen kwamen goed door, waardoor nu ook de hoofdaanvallers goede set ups kregen. In het begin van de eer ste set had Avanti nog wat moeite met het penetratie systeem van WA 3. Doordat men te weinig varieerde werd Avanti dit probleem snel de baas. Tot de stand 3-2 ging de strijd gelijk op Hierna vergrootten de Achtervel- ders de afstand met goed gevarieerd aanvalsspel snel tot 12-2. WA 3 wist nog bij te komen tot 12-10, maar daar na was het gebeurd met de Amers- foorters en won Avanti met 15-12. Ook de tweede set ging naar Avanti mede dank zij het goede werk van Teo Blom. die met keiharde smashes een groot aandeel in de winst had. Toch bood WA in deze set heftige tegen stand en zo waren deze beide sets FF (Van de redaktie). ACHTERVEJLD - De openbare on- derwijsgemeenschap „Het drempel tje/Het startblok" te Achterveld houdt op vrijdagavond 15 oktober a.s. van 19 tot ongeveer 21 uur een gezellige avond voor de ouders. Op die avond zal de hele school in het teken staan van „Dier en plezier". Door middel van zang, dans en spel wil het onderwijsteam met de kinderen in ontspannen sfeer iets laten zien en iedereen laten meebeleven met het projektwerk van de afgelopen tijd. De avond is alleen voor de ouders en de leerlingen bedoeld, omdat de school niet groot genoeg is om ook anderen welkom te kunnen heten. Schaken Evenals verleden jaar speelt de schaakvereniging Leusden met 3 teams in de competitie van de Stichts Gooise Schaakbond, die op woensdag 20 oktober a.s. beginnen. Leusden 1 is ingedeeld in de 2e klasse B met Moira 1, BSG 5, DTU 3, Soest 2, Kanaaleiland 2, Utrecht 4, Zeist 2, Doorn/Driebergen 2 en Amersfoort 3. Het tweede tiental van Leusden speelt met Amersfoort 4, de Kasteelridders 1, de Pion 3, Nijkerk 2, Putten 1, Bar neveld 1, En Passant 2, Voorthuizen 1 en Oog in Al 2 in de 3e klasse B en in de 4e klasse B moet Leusden 3 het opnemen tegen Bunnik 2, Hoevelaken 3, Doorn/Driebergen 3, Kanaaleiland 3, En Passant 3, Hoogland 2 en Bar neveld 2 Voetbal Roda-zaterdag oefende za terdag in Amersfoort tegen SOVA en kreeg daar een gevoelig lesje (1-7 verloren) Toch wel goed als ze weten met onklopbaar te zijn. Voetbal. Ook Roda-zondag speelde een oefen wedstrijd en wel tegen Roda's tweede elftal De li-O uitslag in het voordeel van de standaardploeg lijkt ons van de reserves een goede prestatie. Volleybal. Wedstrijd-secretaresse van de volleybalafdeling van Impala is thans Els van Bekkum, Walstro 71, Leusden-Centrum. Telf. 033-41779. Volleybal. De speeltijden van de recreatieve afdeling van Impala zijn thans: dinsdagavond van 20.00 tot22.00 uur in de gymzaal Alandsbeek (met training door Marianne Daamen) en vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de sportzaal de Meent vrij spelen. LEUSDEN/CENTRUM - Met 5 uit 4 begon Roda A2 de 5e competitiewed strijd. Amersfoortse Boys A2 zette, meteen een langdurig offensief in en hield de Leusdenaren goed in de verdrukking. Het zwakke Roda-midden veld maakte het voor de verdediging niet gemakkelijker. Toch duurde het nog tot 4 min voor de rust eer de Boys op 1-0 kwamen. Ook in de tweede helft een voortdurend AB-offensief. Na 10 min. werd het 2-0 en kort voor tijd zelfs 3 en 4-0 voor de Boys, waarbij de laatste treffer onder de hevige druk via Roda's laatste man tot stand kwam. Al met al een wedstrijd om maar heel gauw te vergeten. voor de toeschouwers een erg boeiend schouwspel. In de derde set stortte WA in en Avanti won gemakkelijk. De einduitslag 3-0 was een goed re sultaat voor de Achterveldse club. ACHTERVELD - Dinsdag 5 oktober was er weer een bijeenkomst van de Achterveldse K.P.J. afdeling. Deze avond werd er door de heer Pannekeet een film vertoond getiteld „Het ge beurde in het WesteiP'. DezeTflmwerd door de 110 aanwezige leden met in- troducé's met spanning gevolgd. Om ongeveer 21.00 uur werd er een pauze ingelast om de dorstige kelen wat te smeren en de heer Pannekeet enige rust te gunnen. De film was om on geveer 23.00 uur afgelopen. Gezien de grote opkomst en het genot dat men van de film heeft gehad is dit weer zoals veel K.P.J. avonden een zeer geslaagde avond geweest. Inmiddels heeft de K.P.J. afdeling een gedeeltelijk seizoen programma opgesteld. 21 oktober is er een diskussieavond in café Buitenlust aanvang 20.00 uur. Deze avond komen er twee Leusdense brandweerlieden het een en ander ver tellen over het bestrijden van branden. Ook zal er een kleine demonstratie worden gegeven. Deze demonstratie zal natuurlijk wel droog worden ge houden. Zondag 24 oktober zal er een dis sel vijfkamp worden georganiseerd in de Dissel te Hoogland. Het ligt in de bedoeling dat ook de Achterveldse K.P.J. met 8 meisjes en 8 jongens hieraan zullen deelnemen. De aanvang is 12.00 uur en de kosten bedragen f 1,50 per persoon. In het weekend van 6 en 7 november is de K.P.J. uitgenodigd als uitwisseling bij een jongerenvereniging te Lopik. Deze ver eniging Joda was voorheen een K.P.J. afdeling. De datum dat Joda naar Ach terveld zal komen is nog niet bekend. Vrijdag 9 november zal er worden geschaatst in Utrecht. Hieraan kunnen ook niet leden meedoen. De kosten voor leden zijn f4,- en niet leden f8,-. De leden die willen meedoen aan de vijfkamp te Hoogland, aan de uitwisseling te Lopik en aan de schaats- avond worden wel verzocht zich zo spoedig mogelijk te willen opgeven bij Harrie Middelaar, telefoon 03425- 1416. Vooral wat de schaatsavond be treft graag vlug een deèlnemersop- gave dit in verband mëflïet bestellen van een bus. ACHTERVELD - De Stichting Jonge ren Contact te Achterveld organiseert even als voorgaande jaren weer jonge rendagen. Deze jongerendagen zullen worden gehouden op 21, 22, 23 en 24 oktober a.s. Alle jongeren tussen de 13 en 16 jaar zijn van harte welkom en met z'n allen zal men proberen er weer echt iets van te maken. De bij drage voor deze vier dagen is f 10, - voor het eerste gezinslid en f7,50 voor verdere gezinsleden. Alle inlichtingen over deze dagen zijn verkrijgbaar bij: A. H. R. Kleinveld, D. vanWeedestraat 13, tel. 1774; Mevr. V. M. Krijger, J. de Bijestraat 1, tel. 1976; H. Schouten, Hessenweg 317, tel. 1216. ACHTERVELD - In de week van 18 tot en met 24 oktober zal de landelijke collecte voor het lichamelijk en gees telijk gehandicapte kind worden gehou den. In die week zal deze collecte ook in Achterveld worden gehouden. Iede reen weet uit eigen ervaring of kent uit zijn naaste omgeving wat het wil zeggen een geestelijk of lichamelijk gehandi capt kind te zijn of te hebben. Daarom hopen de organisatoren uit Achterveld, ondanks het feit dat men op zeer korte termijn verschillende collectes heeft gehad, dat men de collectanten, die hun vrije tijd hiervoor beschikbaarstellen, niet zo door zal sturen. Zij zullen u er zeer dankbaar voor zijn. ACHTERVELD - Zondag werd de laatste K.N.M.V.-ritverreden, georga niseerd door de A.M.B.C. uit Achter veld. Ondanks het vrij gunstige weer waren er slechts 30 deelnemers. De uitslag was als volgt: A klasse: 1. G. Bos, Amersfoort 50 strafpunten, 2. P. J. Verver, Haarlem, 61 strafpun ten. 3. H. van Maanen. Barneveld, 67 strafpunten. B klasse: 1. G C. de Rooij, Nijkerk, 39 straf punten; 2. A. C. Duinkerken, Leusden, 105 strafpunten; 3. H. G. Verbeek, IJsselstein, 121 strafpunten, 4. A. H. van Druten. Achterveld, 134 strafpun ten; 5. Haalboom, Ede, 140strafpunten. ACHTERVELD - Dinsdagavond (19 oktober) is er weer een bijeenkomst voor de leden van de Achterveldse K.P.O -afdeling. Deze avond belooft ook weer zeer interessant te worden. Mevr. C. Meyssen - Nagel uit Vaassen komt die avond en zal spreken over an tieconceptie, abortus, hartinfarkt en overgangsjaren. Willen de leden hier meer over weten dan dinsdagavond aanwezig om 20.00 uur in zaal van café Buitenlust Uitslagen zaterdag 9 oktober: Junioren: Quick A2 - Achterveld Al Achterveld A2 - Spakenburg A2 Achterveld BI - VVZA B3 Roda Cl - Achterveld Cl Achterveld C2 - De Glind Cl Achterveld C3 - Amf Boys C4 Pupillen: CJVV Dl - Achterveld Dl Achterveld D2 - APWC D2 Achterveld D3 - Hoogland D4 Achterveld E2 - Roda E2 Roda E3 - Achterveld E3 Programma zaterdag 16 oktober: Achterv. Al - IJsselm.v. A2 Hoevel. A2 - Achterveld A2 Spakenb B2 - Achterv. BI Achterv. Cl -CJVV Cl Soest C3 - Achterv. C2 Achterv C3 - Hees Cl Pupillen: SEC Dl - Achterv. Dl Cobu Boys Dl - Achterv. D2 Achterv. 1)3 - Soest D5 Achterv. El - Quick E2 WZ '49 El - Achterv. E2 Achterv. E3 - Quick E4 Uitslagen 10 oktober: Achterveld 3 - Maluku Muda 2-1 KV VA 8 - Achterveld 4 2-4 Achterveld 5 - Limvio 5 2-2 Amersf. Boys 6 - Achterv. 6 1-3 Dames: Achterveld - Unitas 1-4 Programma 17 oktober: Achterveld 1 - VVO (Utrecht) 14.30 Achterveld 2 - VVZA 2 12.00 Achterveld 3 - Barneveld 3 12.00 Achterveld 4 - HVC 4 14.30 VVZA 5 - Achterveld 6 11.30 Dames: Achterveld - Houten 10.00 2-0 0-2 3-1 1-1 0-2 2-0 1-2 2-2 3-1 1-5 11-0 15.45 14.00 14.30 14.30 14.30 14.30 13.00 13.00 13.00 12.00 11.00 13.00 ACHTERVELD - Uitslagen onderlid ge schietwedstrijd Ons Genoegen. 1. B. Voskuilen 49 pnt 2. W. J. Lagerweij 49 pnt 3. W. Wittebrood 45 pnt 4. F. Coenen %45 pnt 5. J. Pepping 45 pnt 6. T. Daatselaar 45 pnt" 7. A. v. Daatselaar 44 pnt 8. H. J. van Ruitenbeek 44 pnt 9. J. Voorburg Gz. 44 pnt 10 J E van Hamersveld 43 pnt. 11. G. Valkengoed 43 pnt. 12. A. Vlug 42 pnt. 13. M. Pothof 42 pnt 14. W. v. d Kletersteeg 41 pnt. 15. G. Tolboom 39 pnt. 16. Th. v. d. Koedijk 39 pnt. 17. H. Hols 38 pnt 18. G. Schimmel 35 pnt ACHTERVELD - Zondagmorgen tra den de Achterveldse dames met eeo gewijzigd elftal in een thuiswedstrijd aan tegen de dames van Unitas. In de eerste helft waren beide elftallen goed aan elkaar gewaagd. Men gaf van beide zijden een behoorlijk partijtje voet bal te zien. Tengevolge van een fou tieve terugspeelbal van de Achterveld se verdediging wist Unitas er 0-1 vao te maken. Dit bleef zo tot de rus!. Na de rust was het een zeer sterk Achterveld dat Unitas volkomen in de verdediging drong. Jammer genoeg kon men niet tot scoren komen. Unitas wist door veel terugspeelballen en hel weggeven van corners de zaak te red den. Ongeveer een kwartier voor bel einde was het Achterveld dat een pe nalty mocht nemen. L. Kerkhof twij felde geen moment en wist de stand óf 1-1 te brengen. Unitas liet dit er ech ter niet bij zitten en wist al spoedigi de stand op 1-2 te brengen Na dit doelpunt leek het wel of de Unitas- dames vleugels hadden gekregen. Hel Achterveldse doel kreeg het zwaar te verduren, Unitas wist nog tweemaal een doelpunt te maken zodat deze wed strijd eindigde met een 1-4 stand inl het voordeel van Unitas. Ondanks dit laten de Achterveldse dames de moed niet zakken en gaan er zondag weer even vrolijk tegenaan. Om 10.00 uur wordt dan de wedstrijd Achterveld Houten gespeeld. ACHTERVELD - Donderdag 21 ok tober a.s. organiseert de Nederlands Hervormde vrouwenvereniging uit Ach terveld weer een bazar en rommel markt welke zal worden gehouden i® de Christelijke basisschool aan de Walter van Amersfoortstraat. De bazar en rommelmarkt begint 's middags om 15.00 uur. Vanaf die tijd tot 17.W uur zal men volop in de gelegenheid zijn om handwerken en vele andere artikelen te kopen. In dezelfde tijd zijn er voor de kinderen vele attrak- ties zoals ballengooien, grabbelton enz. In de avond is de school open van 19.00 tot 22.00 uur. Dan zijn er voor iedereen ook weer vele attrakties zoals sjoelen, rad van avondtuur en alles wat bij een bazar en rommelmarkt behoort De organisatoren hopen even als voor gaande jaren weer op een zeer grote opkomst. De opbrengst is bestemd voor de school. Iedereen is van harte welkom.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 14