Hockey-heren 1 nog ongeslagen D. van Laar beste ruiter „Nimmerdor" Moeilijkheden voor TTCL-2 Recreatieve Haaien wonnen „onder toppers B" 7 judokampioenen in Leusden Tweede mini- schoolvolleytoernooi S port Cursief Bridgeclub „Leusden" hield tweede wedstrijd Supporters club DONDERDAG 14 OKTOBER 1976 i;i Do >rt$ Jm. kei Ge ker ER ma run LEUSDEN/CENTRUM - Ook het af gelopen weekeinde, met voor de tijd van het jaar uitzonderlijk zacht weer, is de nog steeds groeiende Leusdense hockeywereld in al haar geledingen in actie geweest. Liefst 18 van de 21 teams hebben winnend, verliezend of gelijk spelend maar met veel plezier en volle inzet hun wedstrijden gespeeld. Voor een nog maar 3 jaar bestaande (en 2 jaar competitiespelende) vereniging is dat een onvoorstelbaar groot aantal. De MHCL voorziet in Leusden in een grote behoefte en opmerkelijk daarbij is, dat ook de oorspronkelijke bevolking zowel actief als passief steeds meer in het hockey-gebeuren betrokken raakt. Opvallend is voorts, dat ondanks andere sportmogelijkheden in Leusden (denk bijvoorbeeld aan voetbal) zoveel jongens hockey zijn gaan spelen (8 jon gensteams tegen 4 bij de meisjes). Daar bij moet gedacht worden aan de nog zeer onvoldoende accommodatie (drie niet in eikaars nabijheid liggende nood- velden met op één complex slechts de meest elementaire sanitaire voorzie ningen en op het andere helemaal geen en kleedgelegenheid - ook voor de gasten - weer elders in het dorp) Ja, dan moet wel geconstateerd worden dat het hockeybestuur, roeiend met de aanwe zige riemen, de zaken voorbeeldig heeft aangepakt. Hier wordt een zeer ge waardeerde recreatiemogelijkheid aan vele volwassenen geboden en een fikse brok jeugdopvang en -begeleiding ge pleegd. Hockey-mini's, -junioren, se nioren en veteranen, of U wilt enige honderden kinderen en ouders vinden in het weekeinde bij de MHCL een mo gelijkheid tot het afreageren van hun dagelijkse beslommeringen. DE JEUGD Uitslagen van j.l. zaterdag: Meisjes Cl - Hilversum C4 2-1 Jongens Al - De Haask. 3-1 Jongens B2 - SCHC B5 0-5 Jongens El - Woerden El 3-0 Jongens E2 - Woerden E2 7-0 Meisjes El - .Woerden El 0-5 Amersf. A3 - Meisjes Al 2-2 Amersf. B2 - Meisjes BI 1-1 De Haask. BI - Jongens BI 3-3 Doorn Cl - Jongens Cl 0-5 Doorn Dl - Jongens Dl 2-1 Jongens C2 was vrij. De toeschouwers bij Meisjes Cl - Hil versum C4 hebben bijzonder genoten. Niet direct van het spelpeil maar vooral van het tomeloze enthousiasme, waar mede de meisjes van beide teams zich hebben uitgeleefd. Na een voorsprong van Hilversum besloot Leusden het Hockey-festival" via treffers van Femmigje Asselbergs en Marian van Zandvoort met 2-1. Jongens Al haalde moeizaam de volle buit binnen, ondanks de afwezigheid van Philip Ka merbeek, gewoonlijk de „architect" van de ploeg, maar jongens B2 ging we derom kansloos ten onder. Opvallend was echter het doorzetten tot aan het eindsignaal. Bij de mini's (de al lerjongste jeugd) bleek bij de jongens reeds duidelijk de meesterhand van trainer Alrich Parson zichtbaar, hetgeen bij de meisjes (ook blijkens de uitslagen) nog niet het geval is. Meisjes Al speelde in de eerste helft een bijzondere goede wedstrijd, hetgeen resulteerde in een voorsprong van 2 doelpunten bij de rust, beide van Anja Tichelaar. In de tweede helft zakte de ploeg min of meer als een plumpudding in elkaar en kon Amersfoort nog gelijk komen. Door veel inzet bereikte Meisjes BI een ver diende puntendeling. De „walsploeg" van Jongens BI had het, mede door een wat minder plezierig spelende tegen partij, wat moeilijker maar verloor des ondanks niet. Na een bescheiden rust stand van 0-1 liep Jongens Cl gemakke lijk tot 0-5 uit. Aanvoerder Frank Rog- genkamp beheerste als uitstekende back zijn grondgebied volledig en de handige Leo de Boer zorgde voor een paar van de treffers. De ferme-jongens- stoere-knapen van Dl hebben tegen het duidelijk veel oudere (en meer gerouti neerde) Doom Dl een zeer knappe prestatie geleverd door slechts met 2-1 te verliezen. Jongens C2 behoefde niet in actie te komen. ONGESLAGEN. Uitslagen senioren j.l. zondag: Heren 1 - Baarnl 1-1 Veteranen A - Baarn A 1-2 Dames 2 - Kampong 6 4-0 Dames 3 - Barneveld 1 0-10 Schaerw. 10 - Heren 2 7-4 PI Pi uu iki: >pel LEUSDEN/CENTRUM - Onder wel haast ideale weersomstandigheden werden zaterdagmiddag in Den Treek in een zich daartoe zeer goed lenende omgeving de provinciale Ruiterkam- pioenschappen van Utrecht, alsmede van Zuid Holland en Noord Brabant (beide laatsten gecombineerd) gehou den. De organisatie van de onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigin- gen en de Landelijke Ruiter Unie staande zeer omvangrijke wedstrijden was in handen van de landelijke Rijver- eniging en Pony Club „Nimmerdor", waarbij het technische gedeelte onder leiding stond van de heren H. v.d. Brink en J. G. Kreikamp en op administratief gebied de dames A. J. Hoogendoom en G. van Dijk (tot voor kort G. v. d. Pol) van Nimmerdor en J. H. A. v. d. Heuvel (secretaresse van de Utrechtse provin ciale bond) het heft in handen hadden. De gehele organisatie was in één woord voortreffelijk en als klein voorbeeldje: terwijl de laatste ruiter nog aan het sprin gen was, stond praktisch de volledige uitslag reeds op papier! Om 16.20 uur begon de prijsuitreiking. De samengestelde wedstrijden om vatten de klassen zwaar, middel en licht, waarin een viertal onderdelen en wel dressuur, wegparcours, cross country en springen. De jury bestond uit de heren F. J. C. Picard, W. van Engelen, E. H. Koetsier en C. van Dijk. Verder waren voor allerlei eventualitei ten aanwezig de heer W. A. Hamoen als vertegenwoordiger van het Federatie- hoofdbestuur, mevr. T. Swart (arts), drs. J. Brons (dierenarts), hoefsmid A. P. van Ruitenbeek en de Leusdense E.H.B.O. De wedstrijd vond plaats aan beide zijden van de Buurtweg. De cross-country tussen Willemijntjes- en Schuttershoef, waarbij het zware en middelzware parcours 4 km lang was en 21 hindernissen had van fietsenrek tot wal. Het lichte parcours had een lengte van 2.700 m en telde 17 hindernissen. De dressuur betrof „blz. 129 uit het groene boekje" en het wegparcours had een lengte van 5 km en lag ten zuiden van de Buurtweg. Tenslotte volgde nog het springparcours met allerhande in genieuze hindernissen. Zaterdag betrof het wedstrijden te paard en op 30 okto ber a.s. volgen in dezelfde omgeving de proeven voor ponyruiters. UITSLAGEN Provinciaal kampioenschap van Utrecht: R. van Miltenburg (Tournoyrijders) op Bas 90 pt. Idem op Cello 116.4 pt H. v.d. Brink (Nimmerdor) op Mister Solo 118.8 pt. J. Kraan (Holl. Ussel) op Ester Du 172.4 pt. Prov. Kamp Z. Holland/N. Brabant: M. Greeve (Bergse Bos; op Maxilio 117.6 pt. W. Meedendorp (Delflandr.) op Chico- rytip 134 pt. B. FQok (Voornseruiters) op Landjonker 191 pt Zwaar samengesteld parcours vrij: D. v. Laar (NBVR) op Pierro 80.4 pt. Deze Leusdenaar had het beste re sultaat op het samengesteld parcours zwaar, dat eveneens voor de titelrijders gold. Mej. R. Schekman (De Klomp) op Ange- lique 98 pt. J A. Willemsen (De Klomp) op Leonin 98.6 pt. G. Wolfswinkel (Lunaruiters) op Fair Play 100.6 pt. A. v. d. Poll (NBVR) op Edel'etoite 168. pt. Middelzwaar samengesteld parcours: A. v.d. Poll (NBVR) op Olympic Star 131.5 pt. G. Lammerts (Prinses Christina) op Ba- retta 190.25 pt. Licht samengesteld parcours: W. Hazeleger (Voorwaarts) Speedy Gonsales 71.5 pt. Deze ruiter kreeg de wisselbeker voor de beste prestatie van de gehele wed strijd. H. Jochemse (De Klomp) op Noran 79 pt. T. Schildknecht (NBVR) op Zamos Vanet 86 pt. Mw. A. v.d. Berg (Valleiruiters) op Be Fair 93.5 pt. J. Groeneweg (J.W.Friso) op Edelweiss 93.5 pt. Mej. A. v.d. Berg (Nimmerdor) op Mal- bert 101.5 pt. Mej. v. d. Berg reed buiten mededinging mee. LEUSDEN - Na drie wedstrijden is wel duidelijk geworden, dat het 2e team van TTCL het in de 3e klasse F" niet gemakkelijk heeft. Van een sportieve prestigestrijd met het eerste team kan allang geen sprake meer zijn nu TTCL 2 alle zeilen zal moeten bij zetten om niet reeds na een half jaar weer terug te keren naar de 4e klasse Deze week zal dan in elk geval gewon nen moeten worden van REG A 8, het enige team dat ook nog geen enkel winstpunt wist te vergaren. Beter vergaat het TTCL 1 in de 3e klasse C, hoewel Piet v.d. Bree en zijn mannen juist deze week tegen het I zwakke O't Net 2 een punt lieten lig- I Ken. Eerder werden REGA 6 en TRS 6 I femakkelijk overwonnen zodat het eer- I ste team nu 5 punten uit 3 wedstrij- I oen heeft vergaard. De koppositie is I jpor Barneveld 1 dat nog ongeslagen is. I jpze week vindt de eerste konfronta- I üe tussen de twee giganten plaats I waarbij Barneveld 1 het voordeel van I Je thuiswedstrijd heeft. In de 4e klasse J loopt het voor TTCL 3 ook nog niet helemaal gesmeerd. 1 Werd in de eerste wedstrijd nog met |M gewonnen van AGAVS 3 mede I flankzij 3 gewonnen partijen van Rie- I flus ter Hoeven, daarna is geen punt I nieer gescoord. Winst op Maarsbergen II deze week zou de positie van het 3e Iop de rangiijst aanzienlijk ver deren. TTCL 4 heeft het nog niet zo erE moeilijk in de 5e klasse D. De td<? te w werd gelijk gespeeld tegen J iRS 10 terwijl in de volgende weken IDUNA-H 18 en TVS gewillige slacht offers waren. Zoals het er nu uitziet wordt het kampioenschap beslist tussen het 4e team van Leusden en TRS 10. TTCL 4 heeft dan het voordeel dat TRS nog naar Leusden moet komen. Het 5e team tenslotte gaat rustig ver der met winnen. AMEV 6 en TRS 12 moesten met 9-1 het loodje leggen, terwijl REGA 11 de schade beperkt hield tot 7-3. Maar ook Hoogland 7 liet nog geen steek vallen, zodat 28 oktober de grote krachtmeting tussen Leusden en Hoogland plaatsvindt. De winnaar maakt een goede kans op het kampioenschap. Standen senioren: 3e klasse C: 3e klasse F: Barneveld 1 3-6 TTVN 1 3-6 TT.CL. 1 3-5 WVT 2 3-6 REGA 6 3-4 USS 5 3-4 UTTC 7 3-2 AGAVS 2 3-2 O 't Net 2 3-1 REGA 8 3-0 TRS 6 3-0 TTCL 2 3-0 Crr> 5e klasse D: 5e klasse B: TRS 10 5-5 Hoogland 7 3-6 TTCL 4 3-5 TTCL 5 3-6 TVS 3 3-4 Insulani 9 o-4 REGA 14 2-1 REGA 11 3-2 Iduna-H 18 3-1 AMEV 6 3-0 UTTC 16 2-0 TRS 12 3-0 Bij de junioren loopt het ook nog niet helemaal naar wens Nu alle teams 2 wedstrijden gespeeld hebben is het mogelijk een vergelijking te maken. De junioren van TTVN bleven tot nu toe ongeslagen en voeren de rang lijst aan Michel Gromini, Rudolf Dra ger en Bob Schuchard moeten deze week proberen tegen SVE de eerste winst punten te pakken. Tot nu toe werd verloren van WVT en TTVN, maar de weg is nog lang en er is nog van alles mogelijk Stand junioren: TTVN a 2-4 Maarsbergen a 2-2 SVE a 2-2 WVT a 2-2 TTCL a 2-0 4e klasse J: BARNA 2 Maarsbergen 1 Insulant 3 TTCL 3 ZTTV 9 AGAVS 3 3-6 3-4 3-3 3-2 3-2 3-1 Laren 9 - Heren 3 2-1 Soest 6 - Heren 5 2-1 Dames 1 en Heren 4 waren vrij. In een spannende wedstrijd tegen mede-koploper Baarn heeft Heren 1, op volle sterkte, het ongeslagen record ge handhaafd. Het was een ontmoeting van het technisch veel betere Leusden tegen de beslist snellere gasten uit Baarn. Deze snelheid werd Leusden bijna fataal en aanvoerder Rob Ponsen had er de grootste moeite mee. Maar wat wil je? De jaren gaan langzamerhand een woordje meespreken. Al kort na het begin werd de thuisclub-defensie op tempo verrassend geklopt en met een werkelijk fraai doelpunt nam Baarn de leiding De routine van de Leusdense spelers zorgde tenslotte voor een goed evenwicht. Na 10 minuten in de tweede helft kwam Heren 1 langszij. Een listig voorzetje van Coen Slagt werd door Pieter van Breugel voortreffelijk afge werkt. Ondanks kansen aan beide zijden bleef het daarbij. De veteranen kwamen eerst met 0-1 achter te staan en na de rust zelfs met 0-2. Toen konden de Leusdense „oudjes" tot 1-2 terugkomen middels aanvoerder Lex van Stempvoort. De drie uitwedstrijden van de heren vielen negatief uit. In een uiter mate doelpuntenrijke wedstrijd kwam het incomplete Leusden 2 verras send al snel met 0-4 achter en uit eindelijk werd het 4-7. De absentie van Afko Scoonbeek en Alrich Parson scheelde toch wel een flinke slok op een borrel. In een erg plezierige wedstrijd trok ook Heren 3 aan het kortste einde. Hetzelfde gebeurde met Heren 5. Heren 4 en Dames 1 hadden een snippermiddag en Dames 2 bleef op het goede pad en won moeiteloos met 4-0, waarbij toch het aantal benutte kansen maar schril afstak bij de hoeveelheid niet gebruikte mogelijkheden. Het doel bleek nogal eens te smal Als wij goed geïnformeerd zijn was Almita Meesters viermaal trefzeker en met 8 punten uit 4 wedstrijden staan de dames prachtig aan de top. Dames 3 ontmoette tegen Barneveld 1 zoals verwacht inderdaad de „grote waarheid." Als „Leusdens restant" heeft deze ploeg het standaard- team van de Barneveldse dames toch uitstekend partij gegeven met als uit blinkster (en dat is geen grapje) Liesbeth Paardekoper, die haar doel als een leeuw verdedigde. Programma a.s. weekeinde: Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur weer de nodige jeugdwedstrijden en zondag thuis (tijden onder voorbehoud): 11.00 uur Dames 2 - Laren 5 11.00 uur Heren 2 - Be Fair 7 12.30 uur Heren 5 - Maarssen 4 De uitwedstrijden zijn: Maarn 1 - Dames 1 Schaerweyde 9 - Dames 3 Weesp 3 - Heren 4 Schaerweyde B - Veteranen A Ares 1 - Heren 1, wederom een zeer zware partij. LEUSDEN/CENTRUM - Wij ontvingen dezer dagen het mini- programmaboekje met 16 mim-pagina's van 15x10,5 cm, betreffende het 2e mini-schoolvolleybaltournooi in de Leusdense mini-sporthal „de Meent". De volleybalafdeling van Impala organiseert het op dinsdag 19 oktober a.s. De dag-indeling is als volgt: 09.15 uur opening 09.20 uur aanvang ochtenpoules 12.35 uur aanvang middagpoules 15.15 uur halve finales jongens en finales meisjes 16.00 uur finale jongens en 16.15 uur prijsuitreiking. Het aantal deelnemende teams is beslist niet mini. Liefst 13 meisjes en niet minder dan 22 jongens ploegen spelen op drie velden in totaal 82 wedstrijden! In de ochtendpoule A van de meisjes spelen Hobbit 1, Wegwijzer 3, Sint Jozef 1, Bongerd 2 en een team „semi-profjes" onder de naam „Rest van Leusden", 's Middags komen Hobbit 2, Wegwijzer 2, Geref. basis 1 en Startblok 1 in poule B m actie en Hobbit 3, Wegwijzer 1, Vallei 1 en Bongerd 1 in poule C. Daarna volgen de halve en de hele finales. Twee jongenspoules worden in de voormiddag afgewerkt en wel Startblok 1, Hobbit 3, Bongerd 4, Vallei 1, Groenhorst 1 en Wegwijzer 2 in F en Bongerd 2, Bongerd 5, Ger. Basis 1, Hobbit 2, Groenhorst 3 en een ploeg van de „Rest van Leusden" in G. In de namiddag spelen Hobbit 1, Bongerd 1, Groenhorst 2, Wegwijzer 3 en Vallei 2 in poule D en Wegwijzer 1, Groenhorst 4, Ger. Basis 2, Bongerd 3 en Sint Jozef 1 in poule E. Als alles volgens plan verloopt (en daar zullen de organisatoren wel voor zorgen) volgen om 15.15 uur twee halve eindwedstrijden, om 15.35 uur de beslissing om de 3e en 4e plaats en om 16.00 uur de finale. En met dat alles is dan weer een dag van de herfstvacantie nuttig besteed. Ouders en verdere belangstellenden kunnen gratis naar deze wedstrijden komen kijken. Het le mini-schoolvolleybaltoernooi is in 1975 gewonnen door Rossenberg 1 bij de jongens en door Groenhorst 1 bij de meisjes. LEUSDEN/CENTRUM - Ik heb me al jarenlang bezig gehouden met de vraag, wat een supportersclub ei genlijk is. De mogelijkheid om dit feno meen in de praktijk te testen is in Leus den gering, omdat hier ter plaatse voor zover mij bekend slechts één suppor tersclub functioneert en met name die van Roda '46. Laat nu toevallig verleden week deze zeldzame organi satie haar jaarvergadering hebben ge houden en daar lagen dus kansen om antwoord te krijgen op allerlei vragen. Ik begon echter met de verkeerde ge dachte, daar vrijwel uitsluitend mannen en jongens in roodzwarte kleren te tref fen, luid schreeuwend Hup Roda" en hun bedoeling ondersteunend met spandoeken, toeters en ratels. Maar niks van dat alles! Misschien is het vroeger wel zo ge weest, mar nu zag ik zo'n vijftien heel gewone mensen. U of ik zijn niet anders De voorzitter was niet aanwe zig. Dat kén en nu had de vice de lei ding. Omdat een voetbalploeg uit elf spelers bestaat, was de agenda van deze voetbalsupporters verga dering eveneens uit elf punten samengesteld en reeds na het derde punt van het boodschappenlijstje, of zo U wilt al j binnen twintig minuten, werd ten laste j van de kas het eerste rondje consump ties verstrekt en een halfuurtje later het tweede. De wegblijvers hadden dus pech. Zeer benieuwd was ik naar punt 9 want daarin werden de plannen voor het komende seizoen uit de doeken gedaan en nu week ik precies wat een voetbalsupportersclub inhoudt. Er wordt zeven keer een kaartavond ge houden, plus nog drie a vonder, vol spelletjes en zo Misschien met het oeroude ganzebord, met sjoelen of dammen, maar wat exact gaat gebeu ren. bleef nog even geheim Voorts nog een moederdag kaartavond met moe derdagprijzen, wat of dat ook mag we zen Verder heeft men plannen voor een avond naar Toon Hermans en voor een zeepkistenrace, voor een bin go/dansavond en tenslotte toch nog voor iets, dat met voetbal te maken heeft (al is het niet direct met Roda): een bustrip naar mini-voetbal in het Rotterdamse Ahoy Voor het geval, dat U ook wat mocht voelen voor het lid maatschap van Roda's supportersclub kan ik U vertellen, dat Uèf 24,- per jaar (65-plussers en jeugd 50% korting!) onder de pannen kunt zijn. In weer en wind de voetballers naar een overwin ning te schreeuwen, hoeft blijkbaar niet meer. LEUSDEN/CENTRUM - In hetLeus- derbad werden op twee achtereenvol gende zaterdagmiddagen de onderlinge kampioenschappen van de recreatieve Haaien gehouden Er werd verwoed gestreden om het ere-metaal. De kam pioenen worden op de a.s. clubavond (en dat is op 29 oktober a.s. in het Roda-clubhuis) gehuldigd. Op 9 okto ber werd door de zwemclub Zeist „Onder Toppers B" voor recreatieve zwemmers georganiseerd, met deel name van de Amer (Amersfoort), de Haaien (Leusden), Larsheim (Leer- sum), de Tielse zwemclub en Zwem club Zeist. De Haaien legden knap be slag op de eerste plaats. Jammer was, dat het wedstrijdverloop zo traag was, waardoor de Leusdense ploeg pas om half tien in de avond weer thuis was. De Leusdense uitslagen waren De 25 m schoolslag o/lO zwommen Jeanette Mater en Erlinde Boersma in 26.9 resp. 28 9 en Rody Aalbers en Michiel Louwe Kooimans kwamen op 23 8 resp. 32.0 uit Annemiek Tukker haalde de 25 m vrije slag o/lO in 19.2 en Halinka van Dijk zwom in 19.6 naar de finish. Dit nummer voor de jongens werd in 18.4 door Matthijn van LEUSDEN - Op 7 oktober 1976 werd door de bridgeclub Leusden de tweede wedstrijd gespeeld, tellende voor de wintercompetitie Er waren 28 paren aanwezig, waardoor er in de groepen A en B met 8 paren, en in de groepen C en D met 6 paren gespeeld werd De groepen waren samengesteld naar sterkte, n.a v. de uitslag van de le competitiewedstrijd. De uitslagen in de 4 groepen was als volgt: Groep A 1 Mevr Donkers-Mevr Gout63,492%, 2 Hr. en Mevr Velthuis 58,730%; 3 Hr. en Mevr Hofman 55,556%; 4. Hr. en Mevr. G. van Rooyen 46,032%. Groep B 1. Hr. en Mevr. H van Rooyen 54.762%, 2. Hr. en Mevr Schutrups 54.762%(ge deelde plaats); 3. Mevr. Van Wegen- Hr Molenaar 53.175%; 4. Hr en Mevr. Versluis 52.381%, 5. Hr. en Mevr De Jong 52 381 (gedeelde plaats). Groep C; 1 Mevr Van de Kallen-Hr. Van de Poll 61 905%, 2 Hr en Mevr. Van Hinsbergen 52.381%; 3 Hr en Mevr. Verhey 48.810%. Groep D 1 Hr Spit-Hr Tetteroo 61.905%, 2. Hr. en Mevr Zevenboom 53.571%; 3. Hr, en Mevr. Luijendijk 51.190%. Door deze uitslag vonden er 29 verschuivingen plaats in de totaalrang schikking. De stand na 2 wedstrijden voor de eerste 16 paren ziet er nu als volgt uit: 1 Mevr. Donkers-Mevr. Gout 128.254% 2 Hr en Mevr Velthuis 125.278% 3 Hr. en Mevr. Hofman 123.493% 4. Hr. en Mevr G. van Rooyen 116 349% 5 Hr en Mevr. Fredenkse 111.984% 6 Hr. en Mevr H. van Rooyen 111.746% 7 Hr en Mevr. Schutrups 111 151% 8 Hr en Mevr De Jong 110.754% 9. Mevr. Van de Hallen- Hr Van de Poll 110.318% 10 Hr en Mevr Elsackers 109.207% 11 Hr. en Mevr Smink 108.809% 12. Mevr. Van Wegen- Hr Molenaar 108.175,% 13. Mevr. Stokvis-Hr. Engelkes 107.222% 14 Hr. en Mevr. Versluis 107.183% 15 Mevr Van Daalen- Mevr. Slim 105.992% 16 Hr Spit-Hr Tetteroo 104.564% Zoals u ziet is er reeds in het prille begin van de competitie volop spanning aanwezig De volgende competitiewedstrijd zal op 21 oktober a.s. gespeeld worden, maar dan weer met topintegrale tel ling LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen heette de gymzaal aan de As- schatterweg niet gewoon gymzaal maar Dojo, omdat de jeugdjudokampioen- schappen van Leusden daar werden ge houden en zulke zaken vinden nu een maal in een Dojo (judo-oefenzaal) plaats. Sportschool Boersma organiseerde de wedstrijden en de heer Huib Boersma had daarbij de onmisbare me dewerking van de instructeurs Jan Blom, Herman Boersma en de Leusde naar Jan Dotinga. Laatstgenoemde is nog maar kort verbonden aan de judo school, maar deze sportinstructeur van de politieschool aan de Appelweg (de Boskamp) is wel houder van de 3e dan en werd onlangs op de Europese politiekampioenschappen te Helsinki bronzen medaillewinnaar. Voor de Leusdense kampioen schappen bestond zeer veel belang stelling, ook van de zijde van ouders, verdere familieleden en vriendjes en die hebben goed meegeleefd met de ver richtingen van de judoka's. Met heup zwaaien, houdgrepen en meer van die, vaak in het Japans aangegeven hande lingen, werd van 10.00 uur in de voor middag tot rond 13.00 uur op de mat gestreden in de gewichtsklassen vanaf en oplopend tot 54 De klasse- winnaars kregen voor hun prestatie een medaille en iedere deelnemer kwam in het bezit van een judo-diploma. De groep tot 28 kg was de grootste met maar liefst 30 deelnemers. Ronny de Vries, winnaar van de klasse tot 54 kg, heeft onlangs ook in Amersfoort voor een goede prestatie gezorgd, waar hij de 3e prijs behaalde. De resultaten waren: t?m 28 kg: 1. Maarten Verhoeven; 2. Take Jan Bloemhof; 3. Adv. d Hoef, 4. Frank Pijpekamp 28-32 kg: 1. Koen Tijssen, 2. Jos Boer- sema; 3. Derk van Went, 4. Thijn van Campen. 32-36 kg: 1. Christiaan Kroos; 2. Jimmy Kool, 3. Michel Bekker; 4. Danny Ho- genbijl. 36-41 kg: 1. Jos Hooyer; 2. Kas Veld man; 3. Johnny Kool, 4. Dio Nijessen. 41-47 kg: 1. Marco Suvaal; 2 Sjoerd de Vries. 47-54 kg: 1. Ronny de Vries. 54+ kg: 1. Stephan Wollaars. Went gezwommen tegenover de 19.2 van Jurgen Lasseur. Bianca Wesselo en Anette Toornstra hadden 49.7 en 54.5 nodig voor hun 50 m. rugslag o/12 en voor Harold Hulst en Marcel Schuring werd 43.5 en 54.0 afgedrukt Op de 50 m schoolslag (boven de 12) kregen wij tijden van 44.9 resp. 48 8 en 51.3 op de stopwatch voor Ange- lique Ruitenbeek, Linda Koch en Lon- neke van Wessem Dit nummer voorde jongens eindigde in 40.4 resp. 43.0 voor Ronald Leenheer en Eric van Dijk Toen kwamen de jongsten al weer aan bod Met 21.7 en 27.1 werd af- geklokt voor Petri Schoonbeek en Jea nette Mater op de 25 m. vrij o/8 Bij de jongens was 21.4 de tijd van Rody Aalbers en 24.2 van Tonny Wes selo. 21.1 resp 21.9 en 23.4 waren op de 25 m. rugslag o/lO de tijden van Mo nique Graansma, Els Siewers en Ha linka van Dijk en Jurgen Lassaur F' resp Matthijn van Went kregen 22.3 en 23.6 als tijd genoteerd. Op de 50 m o/12 was Anette Toornstra in 49.6 de snelste Leusdense, even sneller dan de 52.0 van Bianca Wesselo en Frank van Burgsteden haalde 52.1 bij de jongens De 50 m vrije slag (boven 12) was weer heel spannend Dat is te zien aan de tijden 36 9 voor Lonneke van Wessem, 37.9 voor Ria Valkengoed en 39 0 voor Linda Koch. Eric van Dijk was hier in 38 3 wat rapper dan de 41.9 van René van Dijk. Driemaal werden de Haaien 2e op de estafette- nummers en wel bij het recreatief spel o/8, bij de 4 x 25 m. vrije slag meisjes o/lO evenals bij de jongens o/12 op de 4 x 50 m. schoolslag. De Haaien wonnen het slotnummer, de 4 x 50 m. vrije slag voor meisjes en jongens boven 12. Angelique Ruiten beek, Ria Valkengoed, Eric van Dijk en Ronald Leenheer hadden daar 2.22.1 voor nodig.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 17