,Wij zijn er nog beduusd van! zoveel enthousiasme en zo'n jpkomst hadden we niet verwacht!" Bazar Tryfosa Info Leusden gewijd aan gemeente begroting Ilëusden IEREFORMEERDE KERK HIELD GEMEENTEDAG Losse verkoop Leusder Krant LEUSDEN - Don Bosco. Voor de jeugd had men diverse spelletjes uitgedacht, die mede door het goede weer bijzonder geslaagd waren. Foto Janus Visser LEUSOEN - Zondag 17 oktober was de Gereformeerde Kerk Leusden voor et eerst in de geschiedenis van haar jonge bestaan als gemeente bijeen op Don Bosco", aan de Dodeweg in Leusden-zuid. De dag was bedoeld als f^emeentedag, als gezinsdag, en zo'n dag werd het dan ook helemaal. De drie initiatiefnemers, Hans van Iirkel, Leen Nieuwenhuize en Henk an Norren zagen hun vermoedens en srwachtingen méér dan beantwoord, et aantal deelnemers aan de fa- iiliedag van de Gereformeerde Kerk eusden was groter dan zij zelfs urfden hopen. Zij wisten, dat er een ehoefte bestond om elkaar te ontmoe- jn Van die gedachte waren zij bij hun litiatief ook uitgegaan. Maar dat ruim DO gemeenteleden in gezinsverband aar ,,Don Bosco'" zouden komen, (de iereformeerde Kerk in Leusden telt 300 zielen) overtrof zelfs hun stoutste erwachtingen 'Dafh&i kwalitatief zo'n goede dag was te danken aan ds. J. W. K Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeeni.eusden Verschijnt iedere donderdag. Reaiktle: Bert Vo« (verantw.), tel. 41495; Mimli KreIJns. tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- mark 3). Leusden/Centrum, tel. 033-41495, b.g.g. 03420-6141toe stel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. ISluitingstermijn: I dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. INABESTELLEN FOTO'S |De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na- Ibpsteiien (met uitzond; ring van archief- en historische foto's) bij, I vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) |op giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. Ib.v. te Barneveld met duidelijke I vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons Ikantoor Finnmark 3 - Leus- Bden/Centrum. Ongeveer 14 da- Igen na betaling ontvangt u de I gewenste foto's thuis. Kelder, die er op een waardige wijze gestalte aan gaf. Hij was de aktieve kracht achter deze grote gemeentedag En dat mag óók best eens gezegd wor den. Want hij neemt een hoop hooi op de vork, deze aktieve dominee, die op het moment dat u dit leest als reisleider door Israel trekt Waardig en blij," zo wilden de heer M. van der Heijde en mevrouw Nieuwenhuize deze dag graag betitelen. „De hele kerkeraad is hier zéér gelukkig mee Het was een dermate geslaagde dag. dat deze zeker voor herhaling vatbaar is." „Niet binnen een jaar hoor," zegt mevrouw Nieuwenhuize lachend. „Dat is qua voorbereiding wel wat te veel van het goede!" Want de werkers van de voor bereiding hebben héél wat verzet Me vrouw A. Wesseling bijvoorbeeld be hoort tot degenen, die het meest aan die voorbereidingen hebben gedaan, en die zondag de 17e onafgebroken in touw is geweest. Zij heeft de gehele lunch en alle koffie en thee verzorgd Want tussendoor werden er grote hoe veelheden kopjes koffie en thee ge schonken. Een niet te versmaden on derdeel van de voortreffelijke organisa tie Ook de mensen, die zich met de kin dercrèche hadden belast, en die zo'n vijftig peuters bezighielden weerden zich voortreffelijk. Op alle „fronten" ontplooide zich een sprankelende akti- viteit. Zo was men eveneens vol lof over de commissie, die de dienst voorbe reidde; de dienst, die iedereen onderging als een spanne tijds dat men werkelijk als kerk. als gemeente bij el kaar was. van jong tot oud. Van babies, die de fles kregen tot ouderen die rustig met elkaar in een hoek zaten Het was een dag om te genieten, waarop met dankbaarheid wordt teruggekeken, ook al omdat men zo gastvrij op „Don Bos co" werd ontvangen, en daar zo volledig als gemeente kon funktioneren Pastor Diderom deelde zo nu en dan in de vreugde om het samenzijn. De dag begon met een korte morge ndienst in gezinsverband. De jeugd vanaf vier jaar bevond zich in de kerk bij de ouders De kerkdienst werd gehou den in de grote zaal van „Don Bosco". De kapel was daartoe ontoereikend qua ruimte. De dienst, die was voorbereid door een aantal gemeenteleden uit Leusden-zuid, werd bijgewoond door 600 gemeenteleden, en geleid door ds Kelder. Het motto van de dag stond centraal Gemeenteleven, levende gemeente, leve de gemeente. Hieraan werd op het eind van de dag door mevrouw Nieu wenhuize gretig toegevoegd: zéér le vendige gemeente. Dominee Kelder sprak over 1 Corinthe 13. over de liefde. En hij las uit Handelingen de passage over het samen gemeente zijn. Wat je als ge meente voor elkaar kunt zijn, en wat je als gemeente kunt zijn voor de mensen buiten je eigen gemeenschap. Door de aanwezigheid van zelfs de allerjongste kinderen werd de dienst zéér kompakt gehouden. Na afloop werden er maar liefst 17 diskussiegroepen met 17 -leiders ge vormd; en er werd aan de hand van vragen levendig met elkaar gesproken De jeugd tot 15 jaar werd opgevangen rond het thema „Kinderen rond de Bij bel". Aan hen werd gevraagd wat zij ervan vonden hoe de kerk moest zijn, waarom ze het fijn vonden om naar de kerk te gaan. De jongelui maakten te keningen. En alle antwoorden, werk stukken en diskussiepunten werden opgehangen, zodat de gehele ge meente er kennis van kon nemen Er kwamen zoveel vragen en interessante punten naar voren, dat het een hele opgave voor de kerkeraad zal zijn om daar een goede follow-up aan te geven! Het allerbelangrijkste was toch. dat er zo'n grote behoefte aan bleek te bestaan om elkaar te ontmoeten. Vele mensen, die elkaar niet kenden die vreemden voor elkaar waren, praatten met elkaar. Het kontakt, vertikaal met God, en horizontaal naar de eigen ge meenteleden was in de ware zin des woords tot stand gekomen Niet geëxal teerd, maar gewoon als eerlijke christe nen onder elkaar Een ieder had broodjes bereid voor zichzelf en voor zijn buren Er werd ge luncht aan vriendelijk gedekte tafels. Er werd een lied gezongen Een kind droeg voor. „Als we eten van het brood LEUSDEN - Don Bosco. De allerkleinsten genoten van een poppenkast. Foto Janus Visser. LEUSDEN gewoon. Don Bosco Ook de oudere deelnemers amuseerden zich buiten- Foto Janus Visser gewonnen uit het graan, dat groeide op de wijde velden, denken wij aan u oh God. Want door u leven wij, bewegen wij, en zijn wij. Amen Door een oudere werd een lied van het brood gezegd, en aan alle tafels werd stokbrood gedeeld en verdeeld Na de maaltijd volgde een dankgebed Toen was de lieve jeugd ongeduldig, en stond te trappelen om met spel en sport te beginnen Er werd een speur tocht gehouden, die eindigde in een grandioze verkleedpartij Er werden dia's gekeken Er werd gesport. Er werd geschaakt en getafeltennist De gospelgroep ..The Message" uit Voorthuizen onder leiding van Klaas de Jong bracht muzikale inspiratie in de grote Don Bosco-zaal. En samen met de leiding en aanvuring van de heer Zevenbergen werd er gemeenschappe lijk gezongen Ook deze samenzang werd door de aanwezigen als heel zin- en vreugdevol beleefd Om half zes werd er gesloten met een avondgebed Efezius 3 Het „leve de gemeente" kwam toen aan de orde, met een gezamenlijk gebed De zeven zieken van de gemeente werden niet vergeten Aan hen werden maandag 18 oktober bloemengroeten gebracht. „Geweldig', wat een dag," verzuchtte de heer Van der Heijde „Wij zijn er nog beduusd van Wij wisten niet meer, dat er zo veel enthousiasme door iedereen kon worden opgebracht' Als gastheer stelde ons dat voor onverwachte pro blemen, die wij met zéér veel genoegen hebben opgelost Dominee Kelder en zijn vrouw kunnen zich in Israël van de volledige geestelijke steun van de leden van de Gereformeerde Kerk in Leusden verzekerd weten. Zondag 17 oktober was daar het warme, wel gemeende bewijs van! Anco Mali LEUSDEN - Evenals voorgaande ja ren hoopt de vrouwenvereniging Try fosa" ook dit jaar weer een bazar te organiseren en wel op vrijdag 22 ok tober aanstaande. De opbrengst komt ten goede aan de Gereformeerde Zen- dingsbond" en de Inwendige Zendings- bond op gereformeerde grondslag". De bazar wordt gehouden in het jeugd- gebouw aan de Ooievaarshorsterweg. De openingstijden zijn. 's middags van 14 00-17.00 uur en 's avonds vanaf 19 00 uur. Naast diverse attrakties is er weer van alles te koop, terwijl er tussen de bedrijven door gelegenheid is tot het nuttigen van een kopje koffie. LEUSDEN - Het gemeentelijk voor lichtingsblad ,,Info Leusden" gaat weer verschijnen, voorlopig vier keer per jaar, maar het is de bedoeling dit aan tal tot zes te verhogen Van de gele genheid is gebruik gemaakt om het blad in een nieuw jasje te steken Maar ook qua opzet heeft het blad een wijziging ondergaan, want in ieder nummer zal nu zoveel mogelijk een afgerond thema worden behandeld. Dit keer is de inhoud geheel gewijd aan de gemeentebegroting 1977 Op de acht pagina's die Info telt. worden aan de hand van een aantal artikelen en illustraties de plannen van het ge meentebestuur voor volgend jaar toe gelicht en verduidelijkt. Voor 31 okto ber a.s. zal Info Leusden" in de ge hele gemeente huis aan huis bezorgd zijn Inwoners die op die datum nog geen exemplaar hebben ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met het Bureau Voorlichting, Zwarte- weg 14, Leusden-C telefoon 41247, toestel 116 of 113. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 LEUSDEN-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9. I Opgave abonnementen, adver- I tentJ®8 en betalingen kunt u doen I pp ons kantoor, Finnmark 3, 1 Leusden/C. DE LEUSDER KRANT Ijs een uitgave van de BDU- I Krantenkombinatie ta Barneveld [ft+TAGENDA |2£EMEENTE ACHTERVELD Donderdag 21 oktober: VVD sociëteit in ,,'d Ouwe Peerdestal", 20.00 uur. Donderdag 21 oktober: Bejaardensoos, 13.30 uur Donderdag 21 oktober: Bazar Christe lijke School, 15.00-17.00 uur en 19.00-22 00 uur Donderdag 21 oktober: K.P.J. discus sie-avond, Café Buitenlust, 20.00 uur. Vrijdag 22 oktober: Bibliotheek, 19.00- 20.00 uur Donderdag 21, vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 oktober: Jongeren dagen. Zondag 24 oktober: Bibliotheek, 10.30- 12.00 uur. Dinsdag 26 oktober: Bibliotheek, 15.15- 16.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 21 oktober: R.K Kerk, 19.00 uur: Oogstdankfeest Na afloop in De Mof te Leusden/Zuid jubi leumviering ter gelegenheid van 40 jaar ABTB. Maandag 25 oktober: Voorlichtings centrum Zwarteweg 20 uur: Werk groep bestemmingsplannen CML met aspectgroepen over deelplan- nen tweede fase Openbaar. Donderdag 28 oktober: Raadzaal ge meentehuis. 19 30 uur, openbare raadsvergadering. Elke donderdag: Clubgebouw Blijhof, Volksdansen Van 16.00-17.00 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar. Van 19.00-20.00 uur voor gevorderden; van 20.30-22.00 uur voor volwas senen. Elke donderdag: UW Seniorensocië teit ..Sporthal Groenhouten", de Meent. Van 14.00-16.30 uur Elke dinsdag: Van 18 45-19.45 uur: Jeugdschaken in de oude Roda- kantine Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14 30- 17.00 uur. Johanneshoeve. Ha mersveldseweg. Elke woensdag: ..Lisidunahof"repeti ties koor ..Treecksangh" Van 19.45-21 45. Elke donderdagmorgen Van 9.00 tot 10.00 uur gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruisgebouw, Wit-Gele Kruis, Ro- zengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve. Hamersveld seweg. vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond. ,,De Til" open vanaf 19.00 uur Hob byclub om 18 30 uur. Hulpdienst ,,De Wetering": Telefoon nummers 42746/42249 Stichting Araivedi: Mevrouw Drost, tel. 033-44123 Elke zaterdag: ,,De Til" Discodans avond. Aanvang 20.00 uur. Elke zondag: ,,De Til" Discodans middag Aanvang 14.00 uur. OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN maandag 18 30-21.00 uur dinsdag 14.00-17.30 uur woensdag 10 00-12 30 en 14 00-17 30 uur donderdag 18 30-21.00 uur vrijdag 14 00-17 30 en 18.30-21.00 uur zaterdag 10.00-12.30 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 21 oktober: Bibliotheek De Boekenmolen", Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan, uitlening van 14.00 tot 17 00 uur voor volwasse nen en jeugd Vrijdag 22 oktober Jeugdklub voor 12 tot 16-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.00 tot 20 30 uur. Vrijdag 22 oktober: Bibliotheek ,,De Boekenmolen", Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan, uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwassenen Zaterdag 23 oktober: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00 uur Maandag 25 oktober: Gezinsverzorging en ouderenhulp van de gefuseerde kruisverenigingen aan de Roo van Alderwereltlaan 13 Van 14 00 tot 15.00 uur, Maandag 25 oktober: Bibliotheek ,,De Boekenmolen", Paletschool Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwas senen en jeugd. Maandag 25 oktober- Jeugdklub van 8 tot 10-jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18.30- 20 00 uur. Maandag 25 oktober: Lampionne-op- tocht met medewerking van,,Lisi- duna" 19.30 uur vertrek school ..Loysden" aan de Beatrixlaan. Maandag 25 oktober: Gemengd koor Kunst Veredelt' Repetitieavond in ,,'t Trefpunt' aan de Arnhem seweg van 20.00 tot 22.00 uur. Nieuwe leden van harte welkom, vooral heren-leden! Dinsdag 26 oktober. Open dag in kleu terschool ,,De Woelige Hoek" en basisschool Loysden" Loop-in tijden voor beide: 9 30 tot 11.30 uur en 13.30 tot 15.15 uur. Dinsdag 26 oktober: UW Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor alle men sen van Leusden/Zuid, die van ge zelligheid houden. In het klubge- bouw van ,,Roda" in het Burgem Burning Sportpark. Van 14.00 tot 16.30 uur Dinsdag 26 oktober: Bibliotheek ,,De BoekenmolenPaletschool Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Dinsdag 26 oktober: Jeugdklub van 10 tot 12-jangen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, van 9 15 tot 20 30 uur. Woensdag 27 oktober: 13.15 uur. Voet baltoernooi tussen de christelijke basisscholen van Leusden/Zuid en Leusden/Centrum. 16 00 uur Mo deshow door kinderen van ,,De Woelige Hoek" en klassen 1 en 2 van ..Loysden" Donderdag 28 oktober: 9 30 uur Spel- dag voor alle leerlingen van ..Loysden" Lunchpakketje mee nemen Zaterdag 30 oktober: 10.00 uur wan del- en puzzeltocht inDen Treek" Startpunt boerderij Ooievaars- horst Ooievaarshorsterweg 7, Voor alle gezinnen met leerlingen op ,.De Woelige Hoek" en Loys den" 15.00 uur: Receptie door bestuur christelijke schoolvere niging in Pongebouw Expositie Projekt Kameroen Fototentoon stelling. 25 jaar christelijke school Leusden Boeken Uitgehongerd hebben de Leusdenaren zich en masse op hun nieuwe bibliotheek gestort. „Wees zuinig op uw bibliotheek", zei de bur gemeester nog maar die roepstem werd al niet meer gehoord. De horde leeshongerigen bestormden de bibliotheek-boerderij en hebben de voorraad leeggeplunderd. Alsof ze vóór het eerst kennismaakten met het feno meen: boek. In lange njen stonden ze daar. Al dan niet geduldig te wachten om te worden ingeschreven of om hun dikke stapels boeken te laten re gistreren via moderne apparatuur op microfilm. De personeelsbezetting van de bibliotheek is daar duidelijk met op berekend. Maar het zal allemaal best voor elkaar komen. Zodra de eerste storm is uitgewoed en de Leusdenaren eindelijk ook echt gaan lezen wat ze uit de bibliotheek hebben gehaald. Maar toch gaf die stormloop van vorige week ons te denken. De behoefte aan leesvoer was uitzonderlijk groot. Dat heb je, na jarenlang konsekwent vas ten Eetcafé Over vasten gesproken. Leusden heeft er een eetcafé bij. Za terdagmiddag opende Freddy Textor de deuren van eetcafé-galerie „De Hakhorst". Er kon nog wel niet op be stelling gegeten worden dat kan pas vanaf gisteren, woensdagmaar er waren wel lekkere hapjes en frisse drankjes voor de genodigden, die deze geheel verbouwde gerenoveerde boerderij kwamen bezichtigen en Freddy feliciteerden met de bijzonder sfeervolle aankleding van zijn eetcafé en galerie. Als de Leusdenaren net zo uitgehongerd zijn als op literair gebied, dan gaat Freddy Textor's eetcafé een gouden tijd tegemoet. Hortend en stotend Uit bovenstaande blijkt nog eens overduidelijk, dat Leusden al hortend en stotend bezig is de grote sociaal- culturele stroom in te halen. Die stroom was elders in Nederland al jaren geleden vertrokken, maar de geld)- motor van Leusden deed het niet zo best en daardoor ontstond een fikse vertraging. Jaren gelden, toen de eerste westerlingen hun intrede deden in het groene dorp Hamersveld, naar binnen gelokt via allerlei gouden zaken belo vende advertenties van op goud beluste ontwikkelingsmaatschappijen, was er niets wat hen ook maar deed denken aan hun voormalige woonstede Geen winkelvoorziening, geen café's, geen restaurants, geen bibliotheek, geen verenigingsgebouwen, te weinig sport velden en zo kunnen we nog wel een tijdje doorgaan. Afgezien nog van het feit, dat geplande winkelvoorzieningen konsekwent door de bewoners zelf wer den tegengehouden, slaagde het ge meentebestuur met bevolking er toch in om in ijzelingwekkend wempo de opge lopen achterstand in te halen. Leusden heeft nu drie supermarkten, twee win kelcentra, twee Chinese restaurants, één café-restaurant (het tweede is op komst), één eetcafé, één galene, één bi bliotheek, verschillende sociaal-cultu rele centra ondergebracht in verbouwde boerderijen, twee jeugdgebouwen, uit gebreide sportaccommodaties (met 'n nieuw sportpark op komst zodra dat plano logisch snor zit) en een lekkend zwembad. En ook op dat laatste hebben ze bij de gemeente wat gevon den. De beloften van de ontwikke lingsmaatschappijen beginnen uit te komen, maar dat is nu voor hen niet belangrijk meer. Zij hebben hun huizen jaren geleden al verkocht. Daarom worden er nu weer nieuwe woningen gebouwd. Voor een nieuwe generatie, met nieuwe wensen, verlangens, ideeën en klachten. Blij, dat ik in Leusden woon P.S. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B Hassink, Azuriet 17, Leusden/Cen trum, tel. 43132. TENTOONSTELLING VAN LEUSDENAREN Maarten 't Hart: Werken uit de laat ste drie jaar in Zeilmakerij 't Hart, Ooievaarshorsterweg, Leusden/Zuid. Donderdag 21 oktober. 20 00 uur Vrijdag 22 oktober, 14.00-21 30 uur zaterdag 23 oktober, 11.00-20.00 uur. Carel Elemans: Foto's in het ar- chitektenburo Martien Liefhebber, Peulenplein 4, Hardinxveld-Giessen- dam. Tot en met vrijdag 29 oktober, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. EXPOSITIES IN LEUSDEN Metten Koornstra: Litho's in eet café-galerie ,,De Hakhorst" in Alands- beek-Oost. Tot en met zaterdag 27 no vember, dagelijks vanaf 16 00 uur. 's Maandags is ,,De Hakhorst" ge sloten.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3