Vergaderingen Sportstichting Leusden zijn voortaan openbaar miner Ouders Paletschool kozen nieuw bestuur „Kunst Veredelt" vierde jubileum met feestelijke JOTA 1976: goede ontvangst KPJ Leusden hield jaar vergadering f2078,20 VOOR DIEREN BESCHERMING GEVULDE AUBERGINES LEZING Open Deurdienst bontmode suede Ons Genoegen Wijnand van Haselen KOOKHOEKJE LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 21 OKTOBER 1976 LEUSDEN/CENTRUM - In de verleden week donderdag gehouden gecombi neerde vergadering van het bestuur van de Sportstichting Leusden en de Raad van Advies van die stichting werd bekend gemaakt, dat de statutaire vergade ringen van de Raad van Advies voortaan openbaar zullen zijn en dat is toch wel een goede zaak. Deze Raad van Advies, in feite de georganiseerde Leusdense sportwereld, is samengesteld uit één afgevaardigde van elke der 20 bij de Sportstichting aangesloten sportverenigingen en staat onder voorzitterschap van de heer B. W. Peddemors, die eveneens Sportstichtingsvoorzitter is. De vergadering van 14 oktober was de laatste niet-openbare bespreking en werd bijgewoond door 12 leden van de Raad van Advies en 3 leden waren met kennisgeving afwezig. De agenda bevat te een aantal zeer belangrijke punten. Voorzitter Peddemors deelde mee, dat de werkgroep „Sporthal Leusden" zeer binnenkort een keuze gaat maken uitde 3 a 4 bedrijven, die bereid en in staat zijnde in het nieuwe centrum van Leus den geplande sporthal (kosten on geveer f2.500.000,-) te realiseren. De planning omvat een bouwtijd van onge veer een jaar. Gestreefd wordt om eind 1977 met de bouw te beginnen, zodat de sporthal nog voor het einde van 1978 in gebruik zou kunnen wor den genomen, aannemend dat de nood zakelijke overheidsgoedkeuringen e.d. op tijd kunnen worden verkregen. Inzake de voorgestelde uitbreiding van het Burgemeester Buiningsport- park en het nieuw te realiseren sport park ten noorden van de Wetering (sportpark .Valleikanaal'betekent het met akkoord gaan van GS (op planolo gische gronden en niet om financiële redenen) met de gemeentelijke plannen i.z. het tweede sportpark een belang rijke vertraging voor een drietal ver enigingen en met namde de schietver eniging Leusden, de lawntennisvereni- ging Leusden en de mixed hockeyclub Leusden. B en w. van Leusden zoeken op de kortst mogelijke termijn contact met de betrokkenen. De bespreking met de hockeyclub heeft inmiddels geleid tot een voor beide partijen aanvaardbare oplossing met de aanleg van een aantal noodvelden aan de Middenweg. Wat het BB-park betreft wordt de goedkeuring der plannen in de eerste maanden van 1977 verwacht, zodat in het voorjaar van 1978 de uitbreiding grotendeels ge realiseerd zal kunnen zijn. AFZONDERLIJKE TENNISHAL De in beide sportparkplannen opge nomen tennishal wordt daaruit gelicht als gevolg van de visie der drie daar bij betrokken tennisclubs, die een (spoedige) bouw van die hal voor ogen bebben, bij voorkeur buiten de beide pia/inen en niet te exploiteren door één der verenigingen. Öokrja^en ^„onder schrijven deze drie punten. Waarde hal dan wel zal komen, staat nog met vast, maar dat er naarstig naar een goede plaats wordt gezocht is wel ze ker. Hierna deelde de heer Peddemors mede, dat de heer P. Ochse de wens te kennen heeft gegeven om zich, van wege tijdgebrek door zijn drukke be roepsbezigheden, terug te trekken uit al zijn bestuurlijke sportfunkties. De heer Ochse is o.m voorzitter van de LTV de Eemelaar, lid van de Raad van Advies van de Sportstichting en vertegenwoordiger van de Sportstich ting in de Zwembadstichting. De heer Peddemors nam node afscheid van de heer Ochse en met in het minst omdat hij vooral zo actief de belangen van het Achterveldse deel van Leusaen op sportgebied heeft behartigd. De SpöfïsïïcTtting wil in de toekomst, naast de plaatselijke en de regionale pers, ook met een eigen mening in de openbaarheid komen. Een eigen or gaan zit er met in en het door de gemeente uitgegeven Info bleek niet het eeuwige leven te hebben. Daarvoor in de plaats komt een „thema-uitgave". Omstreeks de a s jaarwisseling ver schijnt daarvan (huis aan huis) het eerste nummer met als thema de sport in Leusden. Zoals bekend vertoont de begroting van de Sportstichting over 1977 (opgemaakt door penningmeester J. Dijkgraaf en zijn assistent de heer D Snijders) een tekortvan±f700.000,- Mede door het late tijdstip van indiening (door omstandigheden buiten de Sport stichting) was er nauwelijks enige ruimte om die bij te schaven. Dat een „onderneming" als de Sportstichting met een negatieve begroting werkt is in deze tijd te begrijpen, vooral van wege de zeer hoge investeringen, die pas over vele jaren rendement op kunnen brengen. Het gaat trouwens om voorzieningen ten behoeve van een zeer groot aantal inwoners en vooral voor de jeugd. Een niet onaardige bij komstigheid is, dat uit de begroting blijkt, dat de onderhoudskosten van het eventuele grasvlieshockeyveld, ten opzichte van de alternatief geplande normale velden zoveel besparing ople vert dat het in aanleg kostbaardere grasvliesveld zich in feite op den duur zelf terugverdient. Uit de besparingen op de onderhoudskosten kan ook een deel van de noodvoorzieningen aan de Middenweg worden bekostigd, lijkt zo. Ook de doorDerekening van de exacte door de gemeente ten behoeve van de sportvoorzieningen gemaakte kosten is van invloed geweest op het tekort, maar het geeft wel een duidelijker beeld van de werkelijkheid. Uitein delijk was het tekort circa drie ton hoger dan verleden jaar. LEUSDEN 1200 De viering van Leusden 1200 wordt door een speciale stichting geregeld en daarbij lijkt voor sport (te) weinig tijd te zijn uitgetrokken in het con ceptprogramma. Het is de bedoeling, dat iedere Leusdenaar op donderdag en vrijdagavond en de gehele zater dag aan sportieve ontspannende in spanning (geen wedstrijden) kan mee doen Het volledige programma volgt later Aan de Leusdense sportclubs is verder gevraagd om een opgave van hun visie op de prognoses van de Sportnota van 1974 ter controle en eventueel herwaardering. Aan de Leus dense huisartsen is in augustus ver zocht om medewerking ter verkrijging van een overzicht i.z. Leusdense in validen, die direct of indirekt iets aan sport zouden willen gaan doen. Met smart wordt nog gewacht op de reactie der huisartsen. De Sportstichting is lid geworden van de Nederlandse Invaliden Sportbond en adviseert de clubs, dit eveneens te doen omdat het NIS best een steuntje in de rug kan gebruiken De rondvraag ter vergadering was onverwacht kort en eigenlijk kwam er alleen uit naar voren, dat men zeer en thousiast was over het begrip en de me dewerking van het Sportstichtingsbe- stuur ten opzichte van de gehele Leus dense sportwereld. Ja, een schouder klopje op zijn tijd, gaat er best in. Om kwart over elf sloot voorzitter Peddemors de gevarieerde maar in teressante bespreking. Welke verenigingen zijn lid van de Sportstichting? 1. Badmintonclub Leusden 2. Biljartvereniging Leusden 3. Biljartvereniging BV „75" 4. Cross Vereniging Leusden 5 Sportvereniging Avanti 6. Ver. voor Lich. Opvoeding en Sport Impala 7. Mixed Hockey Club Leusden. 8. Korfbalclub Antilopen 9. Lawntennisvereniging de Eemelaar 10. Lawntennisvereniging Lockhorst 11. Lawntennisvereniging Leusden 12. Schaakvereniging Leusden 13. Schietvereniging Leusden en Om streken 14. Schietvereniging Ons Genoegen 15. Tafeltennisclub Leusden 16. RK Sportvereniging Achterveld. 17. Voetbalvereniging Roda '46 18. IJsclub Zwanenburg 19. Leusder Zwem- en Poloclub de Haaien. 20. Ruitervereniging de Singels Korte Bergstraat 12-14, le zijstraat links, voor bij 't Grand- Theatre. AMERSFOORT. Tel. 033-15283. wedstrijd schietvereniging Ons Genoe gen. 1 W. J. Lagerweij 49 2 W. Wittebrood 48 3. W Voskuilen 47 4 P van Nimwegen 47 5. W. v d Kletersteeg 46 6. T. Daatselaar 46 7. T Vos 46 8. F Koenen 45 9 J Voorburg Gz 45 10 G. Valkengoed 43 11. A van Daatselaar 41 12 H. J. van Ruitenbeek 41 13 H Hols 38 14. A Vlug 36 15. Th. v d Koedijk 28 LEUSDEN/ZUID - De eerste ouder avond van dit seizoen vindt voor de Paletschool aan de Willem de Zwij gerlaan te Leusden/Zuid plaats opdon derdag 14 oktober. De avond wordt door een groot aantal ouders bezocht Voorzitter W J Buytendorp heette in zijn openingswoord in het bijzon der welkom de ouders van de nieuwe leerlingen en de leerkrachten van „De Blokkendoos" Hij hield een kort over zicht van hetgeen er inde laatste maan den was geschied, memoreerde de afscheidsavond van de zesdeklassers, noemde de verfraaiing van het school plein met een kleurige landkaart, de bijzonder geslaagde middag waarop een oud schildersambacht werd ge demonstreerd en de uiteindelijke aan leg van de verkeersdrempels rond de school Sekretaresse mevrouw J. M Frai- quin als de notulen van de ouderavond van 29 maart, waarin het documen tatiecentrum centraal stond De ver gadering ging akkoord met de notulen Eveneens akkoord gingen de aanwe zige ouders met de begroting voor het schooljaar 1976-1977, waarbij de ouderbijdrage bleef gehandhaafd op f40,- per kind, met een maximum van f70,- per gezin. In 1975-1976 werd 238,70 uitgegeven voor de han- denarbeidlessen. Het aantal technie ken is inmiddels uitgebreid en de be grotingspost vermeldt dan ook een be drag van f500,- voor dit vak Indien de ouders besluiten datdit jaar het school reisje voor de klassen 1 tot en met 5 weer in Den Treek zal plaats vinden is het mogelijk om het gereserveerde be drag ad f 1000,— voor het vervoer met bussen te besteden aan handen arbeid en aan te schaffen apparatuur De ouders gingen akkoord met de begroting. De heer Fröberg verklaarde namens de heer Lemel en mevrouw Burger, die met hem de kaskommissie hadden gevormd, dat zij de financiën in heel goede orde hebben aangetroffen, dat zij geen fout in de administratie hebben gevonden en dat zij met een gerust hart hun handtekeningen hadden ge plaatst In de plaats van de aftreden de heer Fröberg werd als lid van de kaskommissie benoemd de heer Roe- lofsen Vervolgens was de verkiezing vande nieuwe leden van de ouderkommissie aan de orde. Aftredend en herkiesbaar waren de heer Buytendorp en mevrouw Wernsen. Zij werden door de vergade ring unaniem herkozen. Aftredend en niet herkiesbaar waren de dames Gerth en Oorthuis en de heren Klumper, Mathies en De Ruyter. DeheerMathies ging verhuizen. De andere ouders heb ben geen kinderen meer op de Palet school. In hun plaats werden met alge mene stemmen gekozen: 1. de heer C. van den Braber, Emma- laan 4. leraar technische school, 2 de heer G. Bolk, Nassaulaan 8, die penningmeester van de tennisvereni ging was; 3. mevrouw P de Wilde-de Koning, Emmalaan 8, kleuterleidster en gods dienstonderwijzeres, helpster bij het oprichten van het documentatiecentrum; 4. mevrouw J. Houting-Pasman, W. van Pruisenlaan 3, die bij de Treekdagen heeft geholpen; 5. mevrouw M in 't Veld, Schutterhoef- laan 28, die bij de Treekdagen assis- LEUSDEN - De kollekte ten behoeve van de instandhouding van het dieren tehuis van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Amersfoort en omstreken, heeft in het huisdierenrijke Leusden een netto totaalbedrag van f2.078,20 opgebracht. De Amersfoortse afdeling van de Die renbescherming is u daarvoor zeer erkentelijk. De dank gaat ook uit naar allen, die hebben meegewerkt aan de inzameling. voor de verkoop van uw huis advies en informatie WIJNAND VAN HASELEN makelaardij in onroerende goederen. Snouckaertlaan 22-24. Tel. 033-11941. Amersfoort, postbus 502. LEUSDEN/ZUID - Vrijdag 15 oktober bestond de Christelijke Gemengde Zangvereniging „Kunst Veredelt" in Leusden-Zuid vijftig jaar. Ter gelegen heid van het gouden jubileum werd er een zangavond gehouden in de Dorps kerk. Ds. J. Weernekers begroette de aanwezigen en vertelde blij te zijn met de opkomst, die ondanks de regen groot was. „Het komt niet alle dagen voor dat we het vijftigjarig bestaan van een koor mogen vieren", aldus de predikant. Vervolgens nodigde hij uit tot het zingen van Psalm 103 vers 1 en 9, de „feestpsalm", die bij alle jubilea gezongen wordt. Na de samenzang en een kort gebed bracht het koor met ingehouden ver hevenheid „Nun danket alle Gott" ten gehore „Kunst Veredelt" vervolgde, na een solozang van de sopraan me vrouw R. ten Broeke-Griffioen, die twee gezangen zong en een lezing uit de brieven van Paulus aan de Collossen- zen, zijn zangvoordracht met een drie tal liederen, liederen die klonken als een klok. De heer G. Vaarkamp, trom pettist, bracht een extra feestelijke noot aan het programma door een triomfantelijke Trumpet Voluntary te spelen, waarbij hij op het orgel be geleid werd door de heer C. Roest, die daarna met een klankvolle orgel- solo het geheel completeerde Tijdens de korte meditatie ging ds Weernekers dieper in op de naam van de zangvereniging „Kunst Veredelt" en de waarde die de Bijbel hecht aan het zingen van liederen voor en over God. De sopraan, mevrouw R. ten Broeke- Griffioen, liet in een aria uit het oratorium „Elias" en aan andere uit het oratorium „Messias" haar mooie stem ten volle uitkomen, waardoor het publiek volop kon genieten van haar zangkunst Onder geïnspireerde leiding van de dirigent, de heer G. Brinks, zong het koor, dat versterkt was door het Her vormd Kerkkooruit Baarn. een juichend „Triumph, triumph, victoria". Na een dankwoord van ds Weerne kers werd deze feestelijke zangavond van de Christelijke Gemengde Zang vereniging „Kunst Veredelt" besloten door het gezamenlijk zingen van lied 434, vers 1, 2 en 5 Lof zij de Heer. LEUSDEN - Het was weer een span nend en gezellig druk gebeuren aan de Laan 1914, waar Scouting Soekwa (Amersfoort, Hoevelaken, Spakenburg, Leusden) het afgelopen weekeind mee golfde in the Jamboree-on-the-Air. Even dreigde er zaterdag 16 oktober een kink in de kabel te komen door dat de eerste ballon, die werd opgela ten en waaraan een antenne was opge hangen, knapte. Groot was de teleur stelling bij de Soekwaboys. Maar het reclameburo „VP Service" bood spon taan aan om, samen met Gert van Vliet en Vivo Schuilenburg méé te doen aan de sponsoring. Zo kon zondag 17 okto ber de tweede ballon de lucht ingaan, tot grote tevredenheid van alle Scouts. Ook de tweede ballon, die met gas was gevuld, begaf het op een bepaald ogenblik. Waarschijnlijk was de kon- struktie hieraan debet. De banden, die om de ballon heen lagen, oefenden té veel druk uit op de ballon. Töch was het ballonprojekt een groot sukses, en de scouts zijn het er nu al over eens, dat ze volgend jaar een antenne de lucht inbrengen door middel van een heteluchtballon. Het nieuws ging dan ook als een lopend vuurtje door heel Nederland: Amersfoort Scouting Soekwa is de lucht in met een ballon. Heel sprekend was voor iedereen de call, die Amers foort daarbij pleegde PHO SEC/A/ ballon. Negen kontakten kwamen maar liefst tot stand via de antenne, die aan de ballon was opgehangen Over kontakten had Amersfoort trou wens niet te klagen. De Soekwa Scouts hielden de kontakten op de wereld kaart bij: Tel Aviv, Kiew en andere plaatsen in Rusland, de Azoren, Sicilië, Rhodesië, Gibraltar In de zendkamer hoorde je voortdurend de voor buiten staanders meest onbegrijpelijke codes in even zo onbekende letterbenamin gen: Alpha, Bravo, Charley, Delta, Echo, Foxtrot, Golf, November. En daar kwamen dan in dezelfde termen antwoorden op terug, die door de jon gens met luid gejuich werden genoteerd Het gehele weekend door was er sprake van een ruime belangstelling van de zijde van het publiek. De Scouts in de keuken hadden hier hun handen vol aan het zetten van koffie en het grillen van de sateh. Alle sateh-stokjes gingen grif van de hand, en smikke lend stond men 's avonds rond de bar becue. De bezoekers werden op paten te wijze rondgeleid door ter zake kundige welpenleiders als Eddy Leyen- horst, aan wie het was af te zien dat hij al zeven jaar deel uitmaakt van de Soekwa groep en er met hart en ziel aan verknocht is. Hij was het ook die enthousiast zijn welpen 's za terdagsmiddags het bos instuurde, en een grote tocht met hen maakte. Achtentwintig welpen, die prachtig herfstweer troffen, toen ze de natuur introkken. En Jan Spierenburg, de zendama teur uit Amersfoort, bleef maar kon- tinu aan zijn toestel. Zaterdagnacht werd er nog vrij lang doorgezonden, omdat er vrij wat kontakten en akti- viteiten in de lucht waren. Ook zon dagochtend heeft men fijn kunnen wer ken. Zondagmiddag vroeg hopman A. van Dijk de aandacht van alle aanwezigen: twee zendamateurs, die al maanden geleden gestart waren om Soekwa's aandeel in de Jota voor te bereiden, en die druk waren geweest met de in richting van het station en de gasten welwillend en geduldig uitleg gaven, werden als gewoon lid van Scouting Soekwa opgenomen. Toen het stamp vol mensen was in het zendstation bood hopman Van Dijk de beide heren W. H. L. Seckei en J. Tuithof dit erelidmaatschap aan. Zij kregen een foto, die tijdens één der vorige Jota's was genomen, plus een groepstee- shirt en een groepsdas. Hopman Van Dijk. „U hebt er vanaf dit moment recht op om géén kontributie te betalen En u hebt vanaf dit moment op z'n minst de plicht om weer te gaan méé- denken over de volgende Jota Om over uw plichten ten aanzien van de werk zaamheden voor die vijfde Soekwaase Jota voorlopig nog maar even te zwij gen" Aan de dames Seckei en Tuithof, die hun mannen zo vaak hadden moeten afstaan ten bate van het welslagen van het zendgebeuren overhandigde hopman Van Diik een flesje Rosé. De heer Seckei dankte namens zijn collega voor de eer, die Soekwa hun toekende en hij bedankte alle jongens van Soekwa voor hun enthousiasme en hun gulle en spontane medewerking. De puzzel, die het landelijk station in Amersfoort uitzond, werd door Soekwa steeds goed ontvangen. De zend amateurs losten deze uitzendingen erg prettig op. een kwartiertje voor de uitzending vroegen ze de scouts pot lood en papier te pakken en gereed te zitten. Op het eind van de zondag kwamen twee van de drie mobiele stations die door Nederland reden, op de Laan 1914 binnen en toen bracht ook de voor zitter van het Landelijk Verkenners- team een bezoek aan Soekwa De jongens waren het er unaniem over eens, dat deze vierde Jota de meest geslaagde was sinds zij voor het eerst meededen in 1973. En nu maar apparatuur aanschaffen om zelf vos senjachten te organiseren waarbij de jongens met behulp van kleine ont vangers de „vos" moeten opsporen. Scouting Soekwa: een héél goede ontvangst toegewenst! Anco Mali. U hebt nodig 2 aubergines 200 gr. gehakt 150 gr. kip (gaar gekookt) 100 gr ham (fijn gehakt) uien, knoflook, peterselie 40 gr. boter peper, zout, paneermeel De aubergines doorsnijden en 5 minuten koken in wat water met zout. Het gehakt braden en ver mengen met de gare kip, de ham, de fijngesneden ui en knoflook en, als laatste, met de peterselie Met peper en zout op smaak brengen Hol de aubergines uit en meng het binnenste door het gehaktmengsel. Verdeel de mas sa over de vier uitgeholde auber gines, strooi er wat paneermeel op en laat in de oven goed warm worden. Geven met rijst of aard appelpuree. Eet smakelijk Japieja LEUSDEN - Op woensdag 27 ok tober a s. hoopt ds. A. Vroegindewey uit Veenendaal, voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden. in het Jeugdgebouw aan de Ooievaars- horsterweg een lezing te houden over „Het genadeverbond en zijn plaats in ons leven" Aanvang 8 uur. Ieder een is hartelijk welkom LEUSDEN - De KPJ Leusden hield haar jaarvergadering op woensdag 13 oktober in De Til De opkomst vande leden viel tegen; slechts 20% kwam op. Nadat de voorzitter om 20.30 uur de vergadering had geopend gaf hij in het algemeen een terugblik op het afgelopen seizoen. Daarna kwam het jaarlijks terugkerende moeilijke punt, namelijk de bestuurswisseling. De aftredende bestuursleden waren Peter Zandbrink als voorzitter, Tonnie van Zandbrink als lid van de kreakom en als laatste Frans Kuiphuis als lid van de sport- commissie Als nieuw bestuurslid kon het bestuur verwelkomen Wil Roest als lid van de kreakom. Het bestuur ziet er nu als volgt uit voorzitter - Wim van Dijk, penningmeester - Tiem Brou wer, kreakom - Francis Lieshout en Wil Roest. sport com missie - Richard Schoonderbeek, terwijl de vacature voor secretaris nog leeg is. Daarna werd er een overzicht ge geven van de activiteiten voor het ko mende seizoen In de rondvraag werden er door de aanwezige leden enige idee- en naar voren gebracht zoals film en dansavonden, viswedstrijd. De woensdagavonden voor de KPJ in De Til op de woensdag gaan door, evenals de wekelijkse sportavonden op de vrij dag in de sportzaal Alandsbeek. Iedereen is op deze avonden van harte welkom. Het bestuur hoopt ook dat er meer jongeren uit de nieuwe inwoners zich bij de KPJ zouden aansluiten Tevens werd door de pres- tatieloopcommissie medegedeeld dat de voorbereidingen voor de zesde pres tatieloop een aanvang hebben genomen. teerde en hielp met de schoolkrant 1 Voorzitter Buytendorp dankte alle af-1 tredende leden voor het werk dat zij j voor de ouderkommissie verrichtten en drukte het enige aanwezige aftredende lid de heer De Ruyter, voorallende hand. De heer De Ruyter zei dat hij het werk in de ouderkommissie altijc met veel plezier had verricht en haalde de woorden aan van één van de leder die nu zitting ging nemen in de ouder kommissie „Er zijn mensen, die voor de school iets doen En er zijn mensen, die in de ouderkommissie zitting ne men!" De heer De Ruyter zei niet te we ten of hij nooit met een belangrijke opdracht is belast omdat men hem deze niet toevertrouwde Maar in elk geval had hij altijd met veel genoegen aan het teamwork in de ouderkommis sie deelgenomen Een applaus van de aanwezige ouders beloonde zijn sym pathieke woorden. De heer Van Aken deelde inde eerste plaats mede, dat er van de gemeente een brief binnengekomen was over het parkeren der auto's bij de school. De ouders, die hun kinderen per autoweg- brengen en/of afhalen, parkeren de auto's zo slordig, dat de kinderen heel moeilijk bij de school kunnen overste ken. De gemeente heeft hierover klach ten binnengekregen en de hoofdonder wijzer van de Paletschool verzocht de ouders derhalve op hun parkeerwijze acht te willen slaan. De heer Van Aken deelde mee.datde school momenteel 209 leerlingen heeft met 7 leerkrachten, zodat er in iedere klas ongeveèr 30 leerlingen zijn ge plaatst. Gevraagd werd hoe de ouders denken over het schoolreisje voor de kinderen van de eerste tot en met de vijfde klas naar Den Treek. De kinderen zijn er enorm enthousiast over. Bijna una niem waren de ouders het erover eens, dat dit jaar Den Treek dan maar weer gekozen moet worden als uit- gaansoord. De ouders moeten dit zélf waar maken en zullen zich gaan be raden over spelletjes en andere akti- viteiten Op donderdagmiddag 2 december zal de Sint Nicolaasviering voor de jong ste leerlingen plaats vinden. Op woens dag 1 december zullen de oudere leer lingen naar het Grand Theatre gaan, om er de bijzonder leuke toneelvoorstel ling bij te wonen. Inmiddels is de prijs voor dit toneelstuk met 30% verhoogd de gemeente Amersfoort heeft zijn sub sidie voor de Leusdense scholen inge trokken. De reakties van de kinderen op het besteden van de vrijdagmiddag aan handenarbeid zijn zeer gunstig. Het handenarbeidprogramma zal dan "ook langzaam maar zeker kunnen worden uitgebouwd. De heer Van Aken was vol lof over de houtschilderdemonstratie van Ar-1 nold Bok en vroeg de ouders wie er nog meer over zijn of haar beroep iets wilde komen vertellen of demonstreren. Een stuurman van de grote vaart werd bereid gevonden om in de maand april wanneer hij van zijn reizen terug zal zijn, iets over zijn ervaringen te ver tellen. Wie houdt er intussen een ge schikt causerietje voor de kinderen? Vrijdag 15 oktober werd een aan vang gemaakt met het opknappen van de halvloer, de vloer van het lokaal van mevrouw Leopold en de vloer van het personeelskamertje Na de herfst vakantie zullen alle vloeren er weer on berispelijk uit zien Eind november, half december zal de nieuwe schoolkrant uitkomen en zul len de eerste kontaktavonden worden gehouden. Een der ouders vroeg of de kontaktavonden reeds vóór de herfst vakantie kunnen plaats vinden. Het dokumentatiecentrum is nog niet van de grond gekomen Alles is gereed, maar de verrijdbare kasten zullen niet eerder dan half november binnenko men. De heer VanAken vroeg de ouders dringend de kinderen, die de Muziek school bezoeken, met vóór de afgespro ken tijd de school te laten binnengaan Het documentatiecentrum zal kostba re boeken herbergen, en de heer Van Aken zou met graag willen dat deze be schadigd werden Onlangs nog werden er drie buitenlampen zinloos vermeld, en werden er planken uit de fietsen- j hokken kapotgetrapt De heer Van Aken stelde tenslotte voor om met het geld, dat beschikbaar komt door het uitsparen van de bussen- j vervoersprijs, de hal van de school wat gezellig aan te kleden. Hij is ge- rechtigd om hiervoor slechts f 150,- I per jaar te besteden. Ook is een mo gelijkheid, die wordt overwogen, om 1 aan geld te komen voor dit doel; het organiseren van een fancy-fair rond de school in het komende voorjaar. De heer Van Aken verzocht de ouders hierover hun gedachten te laten gaan. Na de pauze vertoonde de heer Zoet mulder een drie kwartier durende film over de huifkartocht met De Blokken doos, het Koek en Zopie en de schaats wedstrijden en het schildersfestijn op het schoolplein. Er werd veel en graag gelachen, en de heer Zoet mulder kreeg een warm applaus voor zijn cinematografische bijdrage aan het leven rond de Paletschool. LEUSDEN - Op 24 oktober a.s.: wordt een Open-Deurdienst gehouden in de Markuskerk aan de Asschatter- weg te Leusden-C De aanvang lis 19.00 uur Ds. R. Oort uit Alphen a/d Rijn j spreekt over het thema „Lerenleven". De dienst wordt feestelijk begeleid door de Gospelgroep „The Living Song" uit Leersum, o.l v Albert Inder Maur Organist is de hr A Zevenbergen. Bij de ingang van de kerk wordt een liturgie uitgereikt. Komt u ook? U bent van harte welkom!

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7