VEEL OUDERS BEZOCHTEN „HET DREMPEL!) E*HET STARTBLOK" Brandweer bij KPJ ONTPLOFFING" BIJ DE V0R IN ACHTERVElD Ouders kregen informatie over kleuterschool Eerste ronde klaverjassen voor mevr. Tolboom Achterveldse dames behalen een punt Stoutenburg krijgt waarschuwings borden LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 21 OKTOBER 1976 Project „Dier en Plezier" afgesloten ACHTERVELD - Donderdagavond 21 oktober zal er voor de K.P.J.-leden in Achterveld om 20.00 uur in de zaal van Café Buitenlust een discussie avond worden gehouden. Die avond zal door twee leden van de brandweer een uitleg worden gegeven over het werk van de brandweer. Ook zal er door de beide brandweerlieden een kleine droog-demonstratie worden gegeven. Na afloop hiervan zal er volop gelegen heid zijn om vragen te stellen. Gezien 1 het belangrijke onderwerp van deze avond hoopt het bestuur op een grote opkomst Zondag 24 oktober neemt de Achter- veldse K.P.J.-afdeling met 8 meisjes en 8 jongens deel aan een vijfkamp. Deze vijfkamp wordt georganiseerd door Hooglanderveen en zal ook daar worden gehouden. De aanvang van deze vijfkamp is te Hooglanderveen om 12.00 uur in De Dissel Supporters zijn die zondag yan harte welkom. met succesvolle ouderavond boetseerwerk en gedichten op het gemak te bekijken Ook dit alles had betrekking op het dier. Soms stond men verstomd hoe sommige leerlingen bepaalde onderwerpen betreffende mens en dier op zo'n rake en duidelijke wijze naar voren hadden weten te brengen. He? onderwijzend personeel en de leerlingen van deze school kunnen terugzien op een zeer ge slaagd werkproject en op een zeer geslaagde avond politie en EHBO werkten Nadat ook de heer Hilverts nog enke le woorden had gezegd in verband met deze oefening en nog enkele juiste op merkingen had gemaakt over het werk van de EHBO'ers dankte de heer Van Dijk nogmaals iedereen voor de ver leende medewerking aan deze zo zeer geslaagde avond. Tevens vroeg hij of het niet aanbevelenswaardig was om elk jaar een dergelijke oefening te hou den hetgeen door de aanwezigen met een enthousiast ,,ja" werd beaamd. ACHTERVELD - Donderdag 14okto ber werd in de kleuterschool Hummel- tjeshonk een informatieavond gehouden voor de ouders van de kleuters. Het doel van deze informatieavonden is dat het speel- en werkplan van de kleuter school wordt besproken, doch ook dat de ouders beter geïnformeerd raken over hetgeen er op de kleuterschool gebeurt Van deze gelegenheid werd door veel moeders én ook enkele va ders dankbaar gebruik gemaakt Iedere leidster vertelde in de eigen klas zo het een en ander over datgene wat er de hele dag met en door de kleuters wordt gedaan. Deze uitleg werd door de aanwezigen met volle aandacht gevolgd. Misschien hebben zij zich op dat moment weer even kleuter gevoeld toen zij zo op de kleu terstoeltjes naar de uitleg zaten te luisteren Na de uitleg en het een en ander te hebben besproken werd er een pauze gehouden waarin een heerlijk kopje koffie werd geserveerd. Na de koffie kregen de ouders zo ongeveer drie kwartier gelegenheid zelf ook eens te werken met ver schillende expressiematerialen zoals verf, viltstiften, wasco. bleekwater, scheuren met verschillende soorten papier, het analytisch en synthetisch knippen, het maken van transparanten en het tekenen met draadjes. Door dit zelf een keer te kunnen doen kregen de ouders enig inzicht en begrip voor het werk van hun kleuter. Uit de reacties van de ouders bleek wel dat een dergelijke informatieavond zeker zijn vruchten afwerpt en men voor herhalingen van dergelijke avon den een groot voorstander is. heel goed naar voren Ook hier wisten de kinderen heel goed te vertellen wat plezier voor en van een dier was en wat het tegendeel daarvan was Als slot werden een aantal door de leerlingen ge maakte krasdia's vertoond met aan het eind een gedicht ook weer op het dier betrekking hebbend KABOUTERS In de kleuterklas was het ook één en al gezelligheid Hier trof men een aantal kabouters aan met paddestoelen die in het grote dierenbos op bezoek gingen Ook bij dit spel bleek hoe men met veel geduld en door middel van het spel het kind en de kleuter enig begrip kan bijbrengen over het dier Nadat de kleuters hun spel hadden opgevoerd werden er hier nog een aantal dia's ver toond. Dit betroffen dia's die door de leerlingen zelf waren ge maakt tijdens een bezoek aan een boerderij. Het gesprek dat tijdens dit be zoek door de leerlingen met de boer en boerin was gevoerd was op de band opgenomen Tijdens dit gesprek kwam vooral naar voren waarom de mestkalveren zo worden opgefokt Waarom men in Nederland en andere landen alleen maar wit kalfsvlees wil eten, hetgeen wordt bevorderd door het op deze manier opfokken van meskalveren De vragen waren goed door dacht opgesteld Het door alle kinderen in samenwerking met het onderwijzend personeel door middel van zang, dans, spel, dia's en vraaggesprekken naar voren gebrachte thema was voor iedereen goed begrijpbaar en ook voor de bezoekers een aanleiding om over het één en ander eens even na te denken. Na afloop van het door de kinde ren gebrachte spel was ^r nog volop gelegenheid om alle in het gebouw aangebrachte tekeningen, ACHTERVELD - Maandag 11 okto ber werd de eerste ronde gespeeld van het door de S.V. Achterveld voor haar leden en donateurs georganiseer de klaverjastoernooi. Deze ronde stond even als voorgaande jaren weer onder leiding van mej. B. van Ruitenbeek en P. Sraink. Er waren 80 deelnemers. De uitslag was 1 Mevr Tolboom-Kaas 5064 2 Mevr van Rossum 4886 3 G Hak 4867 4. Mevr. Turan 4849 5. Mevr. Kerkhof 4847 6 L. Teunissen 4844 7 Mevr Vos-Voskuilen 4758 8 Mej T v Westerlaak 4756 9 Mevr v.d Berg 4735 10 B Horst 4733 11 M Boersen 4724 12 G van Hamers veld 4683 13 Hans v.d. Berg 4683 14. A Ossendrijver 4681 15 J Hoefkens 4670 16. B. Tolboom 4657 17 Dhr. Turan 4654 18 Mevr Boersen 4647 19. J. van Laar 4629 20 A Horst 4623 21 Mevr. Smink 4619 22. Mevr. van Bekkum 4582 23 M van Wienngen 4540 24 K Jonkman 4476 25 Mevr. A Vos-Voskuilen 4462 26 Mej L van Ruitenbeek 4460 27. G. Boutens 4445 28 J Ossendrijver 4423 29 Mevr. Steenkamp 4410 De volgende ronde zal worden gespeeld op maandag 15 november. ACHTERVELD - Vrijdagavond 15 oktober hielden de kleuters en de leerlingen van de open bare onderwijsgemeenschap Het drempeltje - Het startblok een gezellige avond voor de ouders. Daar de school niet groot genoeg was konden er jammer genoeg geen andere personen dan de ouders worden uitgenodigd. Het thema van deze avond was ,,Dier en Plezier". Door middel van zang, dans en spel lieten de kinderen iets zien van het werk project van de afgelopen maan den. De avond werd door net nooid van de school, de heer Hulshof geopend Hij deelde mede dat dit de avond was van de project- sluiting. ,,Het is een project geweest waar lang aan gewerkt is doch dat toch tot dit resul taat heeft geleid", zo zei de heer Hulshof. Na deze inleiden de woorden begonnen de leer lingen van de hoogste klassen met een lied over de vrije vis vangst en de vrije jacht. Hierna werd een poppenspel opgevoerd dat door de kinderen zelf was bedacht. De titel was ,,De las tigste dag is de zondag". De zelfgemaakte poppen stelden een groot aantal dieren uit het bos voor. Tijdens hun samenspraak kwam die lastige zondag heel goed naar voren. Hier werd heel goed naar voren gebracht dat de rust in het bos op zondag behoor lijk werd verstoord door de re creanten. Het vernielen van nes ten, het jagen achter vogels en al dergelijke dingen meer kwam aan de orde Als slot van het spel kwam er een rijke huizen- bouwer opdagen die het bos wilde hakken en er huizen wilde bou wen Tijdens een gesprek in het bos met de burgemeester werden beiden omgetoverd in een be paald dier. Na zo twee jaar in het bos te hebben rondgelopen werden zij weer in hun normale gedaante getoverd Dat dit wel succes had gehad bleek wel uit het feit dat beiden beseften wat het bos was en betekende en dat er van huizenbouw zeker geen spra ke meer kon zijn. Dit poppenspel werd zeer naar waarde geschat en met een geweldig applaus be loond. Dit was zeer verdiend, omdat het hele spel volledig werd geiYnproviseerd en er niets van op papier stond HEFTIGE DISCUSSIES Ook waren er door deze leer lingen en de leraar heftige dis cussies geweest over het leven van de dieren. Een zwaar punt was hier geweest de kwestie van de mestkalveren en de kippen die in lagen boven elkaar zitten om maar zoveel mogelijk eieren te produceren Volgens enkele leer lingen was bij hun onderzoek hiernaar gebleken dat het niet zo erg was als de meester had voorgesteld, doch ze waren het met de manier toch niet eens. Teneinde zoveel mogelijk spreiding van de bezoekers te krijgen waren de aanwezigen in drie groepen verdeeld. Elke groep kon zo bij een aantal kin deren met onderwijzeres of leid ster kijken. Bij de le en 2e klas werd door de leerlingen door middel van enkele spelletjes aangegeven hoe men zich het leven van de dieren indacht. De kinderen hadden zich door maskers en kleding als één of ander dier vermomd. Vooral het spel waarin verschillende dieren een treinreisje maakten en de in die trein gevoerde ge sprekken waren zeer leuk om aan te horen Ook hier kwam het thema ,,Dier en Plezier" ;oed samen in geslaagde oefening ACHTERVELD - Dinsdag 12 oktober te Achterveld een gezamenlijke pening plaats van de plaatselijke [HBO en de brandweer Achterveld- Jusden het ongevallencentrum was het be- jjf van de firma De Vor aan de Hes- nweg in dit bedrijf had zogenaamd ji ontploffing plaatsgehad waarbij een fiital personen was gewond geraakt en (versc/iillende plaatsen was brand uit- |)roken De gewonden lagen zowel in ■voorste als in de achterste afdeling. 1de voorste afdeling waren enkele zo- naamde brandhaarden geprojecteerd, iwijl men in het achterste gedeelte T geweldige rookontwikkeling hadte- iggebracht door middel van een likpot en een pan met olie die in orand was gestoken. Daar de Achter- veldse brandweer voor een onmoge lijke taak stond, werd ook de brandweer uit Leusden te hulp geroepen. De rook ontwikkeling was zelfs zo erg dat men •net persmaskers naar binnen moest. De aanwezige gewonden werden door de brandweer buiten het gebouw ge bracht en daar opgevangen door de in middels gealarmeerde EHBO. De sa menwerking tussen de brandweer en de EHBO was prima. De door de EHBO ontvangen gewonden werden ter plaatse van de eerste hulp voorzien en daarna vervoerd naar een opvangcentrum dat was ingericht in de garage Kleinveld. Het werk van de EHBO-ploeg werd met aandacht gevolgd door een groot aantal EHBO-leden die ter plaatse waren komen kijken Tevens was ook de samenwerking tussen de EHBO, de brandweer en de plaatselijke aanwezige politie prima. NABESCHOUWING Na afloop van de oefening werd er in Ons Gebouw nog een nabeschouwing gehoudenDeze nabeschoüwing werd in geleid door de voorzitter van de EHBO de heer Wout van Dijk Hij dankte ie dereen die had meegewerkt en zijn steentje had bijgedragen tot het zo goed slagen van deze oefening. Hierna werd door de arts Boersema een be schouwing gehouden over het werk van de EHBO'ers Ook de heer Boersema was tot de conclusie gekomen dat het een zeer goed geslaagde avond was ge weest en dat er zowel van de zijde van de EHBO als van de zijde van de brandweer prima was samengewerkt en dat er door deze samenwerking zulk goed werk was geleverd. Hij bracht ook nog even de grote gevaren naar voren van het verblijf zonder masker in een vertrek met een geweldige rookontwikkeling. Vooral in deze tijd, nu er zoveel ïsoleerma- terïaal wordt gébruikt dat bij brand veelal een giftige damp verspreidt Hierna werd nog even de behandeling van de slachtoffers onder de loupe ge nomen waaruit bleek dat voorzover hij dit had kunnen nagaan er vrijwel geen fouten waren gemaakt. Hij attendeerde er nog op om de slachtoffers steeds zover mogelijk van de plaats van het ongeval te behandelen en steeds zo veel mogelijk eerst de ergst gewonden weg te halen. TEVREDEN OVER SAMENWERKING Hierna werd door de Achterveldse brandweercommandant een kleine uit eenzetting gegeven hoe het ongeval in elkaar was gezet en het werk dat door de brandweer was verricht. Ook hij was tevreden over de fijne samenwerking tussen de beide ploegen en dankte dan ook iedereen die had meegewerkt om deze avond zo te doen slagen. Ook door de heer Upperman, brandweercomman dant uit Leusden, werd nog een kleine aanvulling gegeven Hij had het woord aan de heer Van Nimwegen gelaten daar deze steeds in en bij het gebouw was geweest hetgeen de heer Upperman in om gezondheidsredenen niet mogelijk was geweest. Ook de heer Upperman was tot de conclusie gekomen dat een samenwerking zoals vanavond was ge toond tot een goede bestrijding van dergelijke ongevallen kan leiden. Ook de heer Bijl werd verzocht nog een kleine toelichting te geven op het werk dat de politie bij zo'n ongeval te doen krijgt Hij bracht naar voren dat het bij een ongeval zeer belangrijk is dat de toeschouwers en de mensen die ter plaatse hulp verlenen een goed samenwerkend team moeten vormen Dat dit mogelijk is was deze avond wel geblekenWel is het ook zeer belangrijk dat de toeschouwers en medewerkenden opletten dat ze niet, zoals dat op deze avond ook gebeurde, zomaar de ver keersweg oplopen of achteruit stappen Zeer belangrijk is zeker dat men de po litie komt melden dat alle slachtoffers uit het gebouw zijn gehaald Deze mel ding was bij deze oefening niet verge ten .ACHTERVELD - Zondag speelde het Achterveldse dameselftal een thuis- jWedstrijd tegen Houten. Er kon onder Ideale weersomstandigheden worden Bespeeld. Het spel golfde aardig op en Reeds na tien minuten spelen •jerd het eerste doelpunt gescoord door jMf. van Laar zodat het 1-0 werd in het Bordeel van Achterveld Houten liet jhf echter niet op zich zitten en reeds yen minuten later was de stand gelijk, In de eerste helft kregen beide ploe gen nog verschillende mooie kansen, joch die werden jammer genoeg niet gnut. zo ging men de rust in met een W'Jke stand. de rust kreeg men ongeveer het- (*?yde spelbeeld. Wel werd er door de Apterveldse dames veel op het Hou- Epise doel geschoten, doch de keepster tón u*en (keepster van het Neder- m se dameselftal) stond geen doelpunt sk h ^0k de Achterveldse keep- r dacht er zo over en zo werden er Iftakt S* geen doelPunten nieer ge- (P®Achterveldse dames waren heel lukkig met deze uitslag. In de nieuwe -.stelling en met de getoonde vechtlust zondag moeten deze dames zeker jjer kunnen bereiken. Met een 100% •et kan het nog best goed komen. Zon- s 24 oktober is er een uitwedstrijd -I DiW.S. '71, aanvang 11.30 uur. STOUTENBURG - Tijdens de on langs gehouden hoorzitting over de aanleg van een fietspad langs deZwar- teweg en de Horsterweg hebben ver schillende aanwezigen de wens geuit de verkeersveiligheid in de kern Stou tenburg te bevorderen door het plaat sen van voorwaarschuwingsborden die de automobilist er tijdig op attenderen dat hij zijn snelheid tot 50 km. dient terug te brengen. Naar aanleiding hiervan hebben burge meester en wethouders besloten zowel op de Horsterweg als op de Hessenweg 300 meter voor de grens van de be bouwde kom voorwaarschuwingsbor den te plaatsen. Op de grens van de bebouwde kom zal het wegdek in grote cijfers van het getal 50 worden voor zien. De betreffende borden en aandui dingen zullen op korte termijn worden aangebracht.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9