Leusdense ploegen speelden gelijk Roda (zat) nog ongeslagen Pedaalridders vierden gouden jubileum hervat aktiviteiten Zondag nationale volkscross in Den Treek Sport Cursief Jongens meer waard? LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 28 OKTOBER 1976 11 LEUSDEN/CENTRUM - Had u kun nen denken, dat heden ten dage, jon- f gens vijfmaal zoveel waard zijn als meisjes? Nou, ik niet en toch is het zo en dan bedoel ik niet ergens in de derde wereld, maar hier bij ons in Ne derland en met name in Leusden. Mis schien is de „jongens-akte" een reaktie op het grapje van 1975. het jaar van de vrouw? Ik heb maar één zoon en twee dochters en hoewel die al een paar jaar uit huis zijn, schrok ik toch even toen ik het las. Het stond in „de Prikkel het weekblad van de Leus- dense korfbalclub „Antilopen". Ik heb altijd al gedacht, dat het voor- j voegsel „anti" niet veel goeds kon be duiden, maar uit nieuwsgierigheid (be roepsmatig wel te verstaan) las ik veraer en geiukkig viel alles veel mee. Wat is dan wel het geval?We zitten op het ogenblik met een overschot aan meisjes,aldus het reeds aangehaalde weekblad, „en dat is natuurlijk geen prettige zaak". Eerlijkheidshalve moet ik bekennen, dat ik tien woorden tussen beide aangehaalde zinsneden heb weggelaten en wel: „Dat betekent, dat deze meisjes niet elke week kunnen spelen". Bij nadere beschouwing moet u ze er maar weer tussen plaat sen, want je haalt anders wel het ver band uit de zaken. De korfbalclub heeft, om het wat voorzichtiger te zeggen, meer jongens dan meisjes als lid. Daar wil de jeugd commissie wat aan gaan doen en wel via een „jongens-aktie". Die komt hierop neer, dat alle Antilopenpuplllen en -aspiranten gevraagd is te proberen andere kinderen te bewegen ook lid te worden. De Antilopen hebben in de eerste plaats jongens nodig, pupillen en aspiranten. Wie een jongen aan brengt als lid krijgt daarvoor 5 punten en wie slechts zorgt voor een meisje (die troostprijs geldt ook voor een do nateur of een recreant) krijgt maar 1 punt. Een niet onaardig plan en ook wel origineel. Ik hoop, dat het slaagt en nu ik weet, dat de waardeverhouding tus sen jongens en meisjes anders ligt dan ik eerst had gedacht, wil ik de korfballers wel een klein handje helpen met de jongensakte wat meer m de openbaarheid te brengen. De aktie loopt voorlopig tot het einde van dit jaar. Degenen die op 31 december 1976 20 of meer punten hebben ver diend, khjgen daarvoor als tegenpres- taheeen trainingspak. Toe maar! Voor 15 punten zijn prachtige Antiopen- sporttassen beschikbaar en 10 punten zijn nog altjd goed voor een boeken- bon. Dat zal de jeugdcommissie nog wel eens een boel duiten kunnen gaan koste, maar die heeft het er wel voor over om in het a.s. voorjaar met een C-ploeg uit te kunnen komen, want dat is bijzonder hard nodig. C. LEUSDEN/CENTRUM - Het is be slist niet onaardig bedoeld, maar voor zitter Jan van den Berg had misschien beter nog een week langer ziek kunnen rijn. De temperatuur langs de lijn was vooral zaterdag) zo, dat een gezond oeos er gemakkelijk wat aan over ad kunnen houden, laat staan een pas ierstelde patiënt. Maar het bloed kruipt iu eenmaal waar het niet gaan kan en ucces in een vierpuntenwedstrijd" kan wel eens beter helpen dan de duurste medicijnen. Zondag was dat niet het geval en dat is toch jammer, want wij hadden de heer v. d. Berg graag de eerste zege gegund. Wat de Roda-aanhang gehoopt had - de eerste Leusdense winst en dan graag met een duidelijke score - bleef uit. Het bezoekende Nederhorst had uit 6 wedstrijden nog maar 1 puntje ver gaard en de 18 doelpunten tégen opende ook perspectieven. Volledigheidshalve moet worden vermeld, dat het met de cijfers van Roda even beroerd was ge steld, maar de Maas-boys speelden thuis en dat is dikwijls een voordeel. De wedstrijd was spannend, dat wel en ook bijzonder sportief, maar wel stonden de gasten bij de rust al vóór met 2-0 en niet eens onverdiend. In de 20e minuut werd de complete Roda- defensie voor joker gezet en een kwar tier of daaromtrent later sloeg Neder horst uit een corner gemakkelijk voor de tweede maal toe. Trainer Maas had voor een aantal surprises gezorgd. Bertus Schoonder- beek (als geheime wapen achter de hand?) zat op het reservebankje, de ijverige Jan Pouw droeg de aanvoer dersband en de uitgesproken linkse ..éénbenige" Jack de Smalen stond op papier als rechtsbuiten, maar in de praktijk meestal elders ,,VakC"opde tribune was het met die probeersels niet eens en liet dat ook duidelijk mer ken. Na de rust stond De Smalen op links en het ging toen ook merkelijk beter. Al in de 5e minuut was het raak. Als een profbiljarten caramboleerde Jan Pouw de bal via de beide staan ders in het Nederhorstdoel. En toen na een kwartier Hans Bransen werd vervangen door Schoonderbeek leek alle elende voorbij. Toch verlangde de trainer van Schoonderbeek te veel met de inzet van Roda's laatste man als midvoor. Dat was als grapje (of noodsprong?) wel aardig, maar een succes werd het niet. Bertus voelde zich beslist niet thuis op deze voor hem vreemde plaats, maar wie weet komt dat nog wel eens? Het was het proberen wel waard, alhoewel op de tribune ook al om Gert Osnabrugge als spits werd gevraagd. Maar ondertussen zat Roda niet stil. De Smalen schoot rakelings naast en zelfs Gerard Hoogland was dicht bij een doelpunt tot tenslotte De Smalen uit een knalharde vrije trap, door een Nederhorst-verdediger van richting veranderd, de partijen op gelijke hoogte kon brengen na een halfuur in de tweede helft Roda heeft nog van alles geprobeerd om de wedstrijd toch nog te winnen, maar zelfs de uitwisseling van Peter Swap tegen Hans Vrijhoef hielp niet meer. Nederhorst ,,won" de eerste helft van de wedstrijd en Roda de tweede, zodat beide ploegen 1 winstpunt hebben geboekt. Voor Roda was dat het tweede puntje, precies 7 weken na het eerste in Maarssen LEUSDEN/ACHTERVELD - Er zijn 1 hier en daar weer rake klappen 'vallen. De drie Amersfoortse ploe- en in ia verloren hun wedstrijd en 'wel Roda-zondag als -zaterdag en chterveld speelden gelijk, terwijl FAK A) de eerste overwinning behaalde. a speeldagen zijn alleen Baarn A), Veensche Boys en Maluku Muda eiden 2B) en Roda (3A) nog ongesla- ln en weten Roda en Nederhorst eiden IA), VVO (2B) en CDN en Rood [l (beiden uit 3A) nog steeds niet hoe een overwinning kan zijn. Üasse A (zondag), en 24 oktober: "ria - Amersfoortse Boys 1-0 hia '46 - Nederhorst 2-2 "svorde - FAK 1-2 Jnstad - Zeist 0-1 [JA - AVS '54 2-3 "SM - Baam afg. ««lijst: 7 6 0 1 12 17- 5 ff1 6 5 1 0 11 16- 1 ZA 7 4 1 2 9 15-10 aersf. Boys 7 4 1 2 9 14-10 "nstad 7 4 0 3 8 10- 9 ASV '65 7 4 0 3 8 16-15 DWSM 6 2 3 1 7 6-5 Amsvorde 7 3 0 4 6 13-14 Zeist 7 2 2 3 6 9-12 Roda '46 7 0 2 5 2 4-15 FAK 7 1.0 6 2 7-18 Nederhorst 7 0 2 5 2 7-20 Programma 31 oktober Nederhorst - Patria FAK - Roda '46 Zeist - Amsvorde ASV '65 - Domstad Baarn - VVZA Amersfoortse Boys - DWSM Nederhorst wordt het zevende slacht offer van Patria en FAK zien wij in Bilthoven niet helemaal kansloos tegen Roda. Deze beide ploegen staan met Nederhorst inmiddels al 4 punten achter op de rest van de groep! Zeist moet thuis van Amsvorde -kunnen winnen en ASV is in Ankeveen favoriet tegen Domstad Baarn - VVZA geeft de Amersfoorters weer een (klein) kansje om het contact met de kopgroep niet helemaal te verliezen en Amersfoortse Boys lijkt ons thuis sterker dan DWSM. 2e klasse B (zondag). Uitslagen 24 oktober: Achterveld - Maluku Muda 0-0 VVO '65 - Candia afg. Veensche Boys - Dorestad 3-2 Barneveld - Houten 2-1 PVC - Rivierwijkers 0-5 Rnglijst: Veensche Boys7 4 3 0 11 17-10 Maluku Muda 7 3 4 0 10 16- 5 Barneveld 7 3 3 1 9 17-10 Dorestad 7 3 2 2 8 12- 7 Achterveld 7 2 4 1 8 11- 8 Rivierwijkers 7 3 1 3 7 13- 9 Houten 7 2 1 4 5 8-12 PVC 7 1 3 3 5 9-16 Candia 6 1 1 4 3 8-22 VVO '65 6 0 2 4 2 1-13 Programma 31 oktober: Candia - Achterveld Dorestad - VVO '65 Houten - Veensche Boys Rivierwijkers - Barneveld PVC - Maluku Muda Achterveld krijgt in Rhenen tegen Candia een nieuwe kans op de zege. Dorestad heeft in Wijk bij Duurstede niet moeilijk tegen het Utrechtse VVO en Houten zien wij thuis niet van de Veensche Boys winnen. In Utrecht moet Barneveld deksels goed oppassen tegen de Rivierwijkers en het Utrechtse PVC is toch wel te zwak voor de snelle ploeg van Maluku Muda. 3e klasse A (zaterdag). Uitslagen 23 oktober: Rood Wit - F C. Horst 1-1 Roda '46 - CDN 1-1 SVP - WA '71 2-0 Culemborg - Zwart Wit 1-3 FZO - Stroe 2-1 Posthoorn was vrij. Ranglijst- Roda '46 6 4 2 0 10 10- 3 Posthoorn 6 4 11 9 14- 7 WA '71 6 3 2 1 8 12- 7 Zwart Wit 6 3 2 1 8 13-13 Stroe 6 2 2 2 6 15- 4 Culemborg 7 2 2 3 6 8-12 FZO 7 2 2 3 6 6-11 SVP 6 2 1 3 5 9-12 F.C Horst 7 1 3 3 5 4-13 CDN 7 0 4 3 4 7-12 Rood Wit 6 0 3 3 3 8-13 Programma 30 oktober. F.C. Horst - Posthoorn CDN - Rood Wit WA '71 - Roda '46 Zwart Wit - SVP Stroe - Culemborg Als Horst in Ermelo van de Amers foortse Posthoorn zou winnen, is dat wel een flinke verrassing (maar daar om niet onmogelijk). In Driebergen ontvangt CDN het Puttense Rood Wit. Beide clubs wachten nog steeds op een zege. CDN geven wij, gezien het ver weer tegen Roda, toch wel een betere kans. De big match in 3A wordt in Achterberg gespeeld tussen WA '71 en Roda '46. Dat WA kan verliezen is de vorige week al bewezen maar Roda moet wel anders voor de dag komen dan de laatste twee weken. Zwart Wit - SVP lijkt op winst voor de Harderwijkse thuisclubs ondanks de geweldige prestatie van de panters tegen WA. Stroe-Culemborg eindigt kort bij een puntenverdeling en FZO heeft ditmaal vrijaf. LEUSDEN/CENTRUM - Het zater dagelftal van Roda '46 is ook na de zesde speeldag ongeslagen gebleven, doch het scheelde niet zo veel of de eerste nederlaag was een feit geweest. Wel vreemd, want Roda is meer dan driekwart van de wedstrijd in de aan val geweest. Evenmin als de vorige week tegen Horst kregen de rood-zwar- ten jl. zaterdag voldoende greep op het spel van de jongens uit Driebergen, die op de rabglijst toch maar een be scheiden positie innemen. Hoewel Roda veel sterker was leek ons de spelop- bouw van de gasten secuurder en het was een geluk voor de Leusdense ploeg, dat de CDN-voorwaartsen het merendeel van hun kansen met hebben benut. Voral in de laatste 5 minuten kwam Roda twee keer goed weg. De roodzwarten begonnendirect na de aftrap met een fel offensief, dat echter goed door CDN werd afgeweerd. Na 20 minuten kwamen de gasten met hun eerste uitval vlak bij een doelpunt Ten koste van een vrije trap, even bui ten het strafschopgebied, werd de CDN- aanval gekeerd Niet voor lang evenwel, want uit die vrije trap werd het 0-1, toen 'in het gedrang voor het doel de bal van richting werd veranderd, waar door Barry Buunk uit balans werd ge zet en kansloos gepasseerd. Roda bleef echter het initiatief behouden en werd met 1 treffer voor de rust maar matig beloond voor het zwoegen. Uit de 6e hoekschop was het Wout de Kruif, die 5 minuten voor de thee de stand weer in evenwicht bracht. In de tweede periode zakte het spel peil bij Roda merkbaar terug. Waar was de strijdlust gebleven, zoals des tijds tegen Culemborg, tegen SVP en vooral tegen Posthoorn, toen ook een achterstand moest worden weggewerkt? Blijkbaar speelt Roda '46 nerveuzer tegen staartclubs. CDN, nog steeds rustig in de opbouw van haar aanval len, kwam steeds beter in het spel, maar evenmin als bij Roda, hadden hun schutters geluk In de 19e minuut had een ver schot Henk van Laar, helemaal van de zijlijn, toch wel een beter lot verdiend. Nu kaatste het via de deklat over het doel. Het spel golfde verder hoofdzakelijk op het midden veld op en neer en waar Roda's mid denlinie in diverse aanvallen verzuim de meer naar voren te gaan, ontbrak het aan het front nogal eens aan man kracht Als excuus mag dan gelden, dat Roda Sjoerd Heynes, Bert Rijnders en Sjors Nieuwenhuis miste en eigen lijk was van de invallers alleen Wout de Kruis ruim voldoende, het verband was toch wel enigszins uit de ploeg, die zo goed aan de competitie was begonnen. Met de zaterdag bereikte 1-1 stand mochten beide ploegen te vreden zijn, zeker nadat aan beide kanten in de laatste 5 minuten twee keer een vrije trap net buiten het strafschopgebied op niets uitgelopen RODA C4 DEED HET BETER Roda C4 speelde zaterdag heel wat beter tegen een Quickploeg, waarin drie ex-Roda-spelers opgesteld ston den. Roda s voorhoede begon zeer sterk en opende al in de lóe minuutde score. Quick betrok hierna de beste posities op het middenveld, maar kwam niet aan een doelpunt, zodat de rust aan brak met 1-0. Ook na de hervatting begon Roda's voorhoede even sterk als in de eerste helft, waardoor in de 7e minuut de voorsprong tot 2-0 uit groeide. Met een tegenaanval dwars door het midden kwam Quick nog terug tot 2-1 Een goede voorzet van links werd door de roodzwarte spits tot de in feite beslissende 3-1 stand ver werkt. Roda bleef sterker en het was wederom haar aanvalsleider, die met een mooie lob over de te ver uitge lopen ex-Rodaspeler, die nu in Quick's doel stond, de eindstand verdiend op 4-1 bepaalde LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 7 no vember organiseren de heren H. Jekel en N. Dorrestein (van de RTC Amers foort) in Den Treek/Henschoten een Nationale Volkscross. Het programma luidt als volgt: 13.00 uur. 1000 meter voor de jeugd tot 10 jaar (inschrijfkosten fl,— 14.00 uur 3000 en 6000 m. voor de jeugd vanaf 10 jaar, resp. vanaf 12 jaar en senioren (inschrijfkosten f3,-). 15 00 uur: 9000 m voor senioren (inschrijfkosten f3,--). Beloningen 1000/3000/6000 m. een medalje en 9000 m een erelint. In schrijven kunt U vanaf 12.00 uur in de cantine van de v.v. .Amsvorde" op het sportpark Nimmerdor te Amers foort aan de Leusderweg, alwaar ook de kleedgelegenheden zijn. Het par cours ligt nabij de Paradijsweg, vanaf Amsvorde binnendoor te voet en per fiets gemakkelijk bereikbaar en per auto via de Leusderweg/Dodeweg langs Alberts Corner LEUSDEN/CENTRUM - Na de ge slaagde serie reeks aktiviteiten (wan del- en fietstochten) in het kader van Sport Real heeft het Leusdense Plaat selijke) A(ctie) C(omité) zich in de achter ons liggende vakantieperiode beraden over wat men in de winter maanden gaat ondernemen Gezien de slechtere weersomstandigheden indeze. tijd van het jaar wordt de tweede reeks aktiviteiten in sportzaal ,,de Meent" (Groenhouten) georganiseerd en wel in principe op iedere vrijdagavond van 20.30 uur tot 23.00 uur Morgen (29ok tober) wordt de eerste van deze avonden i gehouden. Deze sportieve instuiven zijn persé, niet bedoeld als concurrentie t.o.v. de, sportclubs. In tegendeel' Sport Real zou niets liever zien, dan dat de Leus dense sportverenigingen zo spoedig mo gelijk de recreatieve sportbeoefening tot hun werkterrein gaan beschouwen. Voor een deel is dat reeds het geval, maar juist, voor de mensen, die (nog) geen lid zijn van een sportclub zijn de winteractiviteiten van Sport Real bedoeld en dan in het bijzonder voor dames en heren m de leeftijdsgroep van' boven de pakweg 25 jaar Wat gaat er zoal op die sportinstui-f ven gebeuren"? Dat is moeilijk concreet, te zeggen, want het programma wordt zo flexibel mogelijk gehouden In het( kort komt het hierop neer, dat het beslist niet gaat om sportprestaties, maar om een sportieve recreatie of1 zo u wilt sportaktiviteiten. Het enige' programmapunt voor morgen, dat vast-1 staat is de om exact 20 30 uur be ginnende bingo. Wat daarna gebeurt is ons niet bekend, maar een verrassing gaat er altijd wel in. Gezien de be perkte ruimte in de zaal hoopt het1 PAC stiekum, dat niet iedere Leus- denaar van 25-plus naar de sportzaal komt. Ter bestrijding van de onkosten wordt van de bezoekers f2,- per avond gevraagd. Een van de hoogtepunten van de jubileumviering van de Pedaalridders. De uitslag van de loterij wordt bekend gemaakt. AMERSFOORT - Zaterdag vierde de ARTC de Pedaalridders haar 50- jarige bestaan. Om 14 30 uur kwam het bestuur in een feestelijk versierd busje naar rest. Amershof in de Snouckaert- laan. Via een erehaag van keurig in de blauw-wit-blauwe clubkleding ge stoken jeugdleden gingen voorzitter R. J. Bingley, secretaris N. de Vries, penningmeester E. Gelsemaendeheren H. Stoute en Bakker naar binnen, al waar zij een receptie hielden. Zeer vele vrienden en relaties kwamen het bestuur gelukwensen met het gouden bestaan Vooral de wielerbond was goea vertegenwoordigd. De KNWU-voorzit ter, jonkheer Ballegooyen de Jong, had als geschenk een mooie bondsvlag meegebracht. Wij zagen voorts nog de heren De Weerd (van de sport- commissie). Oskam (de provinciale consul), Tneunissen (namens de pro vinciale jury-commissie), de heer Ver- wey (wethouder van sportzaken te Amersfoort), afgevaardigden van de Aslos en de provinciale sportstichting enz. enz Ook één der oprichters van Veel publiek bij de jubileumbijeenkomst van de Pedaalridders. de Pedaalridders, de heer A. de Wilde (tot voor kort nog steeds bestuurslid) was present. Om 20.00 uur begon de feestavond in de markthal met de nodige huldigingen, zoals die van Kees 't Lam (lange af standkampioen), Eric Groenhoudt (sprintkampioen), Peter Groenestein (kampioen bij de nieuwelingen) en di verse titelhouders bij de jeugd. Jan van Eekeren, de jeugdleider van de Ridders, werd benoemd tot lid van verdienste er. daarna hielden Ria Valk, deMounties e.a. de feestvierders tot ruim 23.00 uur prettig bezig. Tot in de kleine uurtjes was verder nog volop gelegenheid tot dansen. Het werd al met al een zeer geslaagd feest. Puntendeling bij Roda (zo.)

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13