lust op het imersfoortse filmfront Een hele week kwaliteitsfilms miner 6 CINEMANIFESTATIE UTRECHT Notaris Huisman sprak voor NBP <7 <7 ICKER OPBRENGST NIERSTICHTING f6.277,84 Gevulde ananas Balk weg? Filmagenda Amersfoort KOOKHOEKJE bontmode suede 16 EUSDER KRANT - FILM DONDERDAG 28 OKTOBER 1976 17 MERSFOORT - Wellicht met de Clnemanlfestatle In Utrecht In het achter- h |s het programma van de Amersfoortse theaters deze week samenge- I uit films, die nog een weekje mogen blijven. Met uitzondering van het Bramma In City (het toekomstige Duo 1 en Duo 2), waar tussen de ver wind door Bruce Lee van vrijdag tot en met zondag te zien is In de film. ic© LI contra superman." Voor de liefhebber toch nog even mee- >men. Voor het overige bleef het programma ongewijzigd. Door Bert Vos IAND THEATRE is de Fünes en Bourvil gaan in het nd Theatre de tweede week in en >ven daar in ,,De eend en de Cadil- allerlei dolle avonturen. Vanaf za- Üag. omdat op donderdag en vrijdag theater is bezet voor andere aktivi- indan film. (tweede week, alle leef- in). UDIO G. ïty Python en de zijnen presenteren ft absurde humor in ,,Mony Python en leilige gr...gr...graal." Voor wie daar ge week nog niet aan toe is geko- kan ook deze week nog in Studio terecht In dezelfde stijl als de ithy Python-TV-half uurtjes, maar dagen minder overtuigend. Toch zijn al van kostelijke situaties in deze film lergebracht en wie dit genre humor idt, zal zich niet vervelen, (tweede ik, 14 jaar) IEMA1 J programma in Cinema 1 is ge leiden In de matinee-voorstellingen Tl men kijken naar de nieuwste film p Asterix: ..Asterix verovert Rome" e leeftijden) en 's avonds is het de beurt aan Clint Eastwood in ,,The outlaw Josey Wales," een voor mijn ge voel intelligenter gemaakte western dan de gebruikelijke produkten uit Hol- lywoods wilde westen, (tweede week, veertien jaar) CINEMA 2 Charles Bronson en Henry Fonda zijn nog steeds te zien in ,,Once upon a time in the west," het meest beroemde western-spektakel van de Italiaanse regisseur Sergio Leone. Nog niet ge zien? Kansen genoeg geweest en ook deze week is ie er nog Kompleet en met de muziek van Ennio Morricone. (vijfde week, veertien jaar) EURO CINEMA De Nederlandse speelfilm „Max Have- laar" gaat in Euro de achtste week in en dat is een uitstekend resultaat voor een Nederlandse film. Fons Rademakers (die ook al zo sfeervol aan het werk was in de pas op TV-vertoonde speelfilm „Mira") heeft met „Max Havelaar" naar de gelijknamige dagboeknotities van Multatuli een prachtige film gemaakt. Mede dankzij scenarioschrijver Gerard Soeteman en cameraman Jan de Bont is „Max Havelaar" niet alleen indruk- Terence Hill in aktie in: De duivel kent geen genade. In City, zaterdagavond. lel een diepe, enigszins verwij de zucht hees de gebouwde man zich uit de ikke autogordels en knikte, toen pompbediende vroeg of de tank jegooid moest worden. „Su- V Weer dezelfde norse knik, vaker gesignaleerd wordt bij pgenheden als deze. Vast een oepsrijder, veronderstelde ik 1der dat ik er enig verstand van i. De man strekte de benen met itbaar welbehagen, maar de e trek op z'n gezicht wilde r niet wijken. tij liep naar de koffie-automaat \trachtte er een beker vol zwart 'hl uit te halen. De poging mis te lammerlijk, doordat het vocht irder was dan het bekertje. Het ticht versomberde nog een tint Ie richting van pure zwartgallig- ,Die koffieautomaat werkt riep hij naar de pompbedien- Klopt meneer", zei deze op- 'ekt, zoals alle ipbediendes, „staat erop". Het ticht van de man sprak boekde- Er was storm op komst. Hij i'de enige tijd naar het stuk pa- dat eens wit was geweest en door de benzine-dampen een lestemde kleur had gekregen 'en grijs en bruin. De letters 'en nog nauwelijks zichtbaar, els je je best deed kon je zon- bnl toch wel konstateren, dat er voord„Defekt" op stond, aarom wordt dat kreng dan niet eschakeld?" vroeg de man. De hpbediende haalde zijn schou- op. wat waarschijnlijk het je was, waf op zo'n moment daan kan worden zonder kans enig kwaadaardig gevolg. ,,lk niet weten meneer, ben ook ar personeel". De pompbe- nde schroefde de dop weer op lank en bleef afwachtend staan, volgde geen reaktie. „Olie na- en meneerDe man gromde en liep naar het toilet. De be nde begon omstandig met zijn ttrole op het olie-bestand in me- 'rs grote wagen. Er waren blijk- 9' geen onrustbarende tekenen verval gevonden, want het mo- teksel werd weer met een klap gelaten. erwijl hij mijn tank vol liet lopen, l°n hij met het oppoetsen van voorruit van m'n bescheiden wagen. „Mooi weertje", konsta- teerde de pompbediende tevreden en ik kon het met hem eens zijn. De zon scheen, iets herfstachtigs we liswaar, maar ze scheen en verder was er geen enkele reden om niet opgewekt te zijn. „Rustig vandaag op de weg". Hij knikte. „Zeg dat wel meneer, zeg dat wel". Zijn ge zicht stond een beetje spijtig, want ondanks het stijgende aantal beta lingen via een betaalcheque, geven automobilisten blijkbaar toch nog wel fooien aan ijverige pompbedienden, die ook de voor ruit in glanzende, uiterst doorzich tige toestand willen houden. En rust betekende in dit geval weinig fooien. Mijn voorganger kwam terug uit het toilet. Je kon zien, dat het hem had opgelucht, maar er zijn nu eenmaal van die mensen, die moei lijk te doorgronden zijn.Hoeveel is het?" De bediende bleef vrolijk kijken. „Zes en dertig gulden en vijftig centjes, meneer". Drie briefjes van tien, één van vijf en een gulden met twee kwartjes werden uitgeteld. Dank u beleefd, meneer en de olie was nog uitstekend voor de bakker". Hij deed het geld in zijn tas en haalde er een opvallende, gele sticker tevoorschijn. „Blij dat ik rij" stond er op. „Alstublieft meneer, gratis voor u". Even was het doodstil. De man keek met een diepe minachting naar het nietige plaatje. „Wat moet ik er mee?", vrqeg hij en het was duidelijk, dat hij zelden in aanraking was geweest met deze moderne middelen van gratis reclame. Be hulpzaam pakte de pompbediende de sticker, scheurde hetbescherm- papiertje er af en drukte het gele ge val op de achterruit, vlak onder de achterruitverwarming. Naast de sticker met als opschrift: „Ik skie in Frankrijken u?" Zelden heb ik zo'n boze automo bilist gezien. De pogingen om de sticker te verwijderen mislukten na tuurlijk jammerlijk. Even keek hij ons aan, alsof hij een privé-oorlog wilde beginnen. Op de blote vuist. Maar hij beheerste zich en reed weg. Met gierende banden schoot hij de autoweg op. Hij miste het kleine, blauwe eendje op een haar. „Een echte blije rijder", zei ik. De pompbediende knikte. Wijsgerig. „Je vraagt je wel eens af: waar doe je het eigenlijk voor". Hij haalde zijn schouders op, liep naar de koffie-automaat, gooide er een kwartje in, sloeg er met zijn volle vuist tegen aan en kreeg koffie. In de goede volgorde: be kertje eerst, daarna het zwarte vocht. Met welbehagen nam hij een diepe teug. En grijnsde breed. V. wekkend door de prachtige fotografie, maar gaat de dorre dagboek-stof van Multatuli voor iedereen leven. Een aan klacht tegen het vroegere Nederlandse bewind in Ned Oost Indie. Wel voor alle leeftijden volgens de advertentie, maar beslist niet geschikt voor peuters, kleu ters en aanverwante leeftijdsgroepen. Daarvoor zijn de jeugdvoorstellingen in Cinema (achtse week, alle leeftijden) CITY Deze week van vrijdag tot en met zondag in City (het toekomstige Duo 1 en Duo 2, een film met Bruce Lee in de hoofdrol Deze keer kontra de super man. En die superman moet van goede huize komen, wil hij Bruce Lee verslaan, hebben mij kenners verteld. En die kunnen het weten(veertien jaar). NACHTVOORSTELLINGEN CITY In de late sex show van het City Theater is opnieuw Michel Thomas, u weet wel die Duitse veel-regisseur, de maker van de sexfilm die dan op het programma staat: Vrouwen die voor sex betalen, met Monique Rohde en Christa Free in de hoofdrollen. Door een toeval komt Mike Jack op de zaak van zijn leven. Een schatrijke fabrikant benadert hem met het verzoek intieme betrekkingen met zijn vrouw aan te knopen. Dit verschaft hem aldus redenen tot scheiden. Hij bespaart en kele miljoenen aan alimentatie en Mike wordt enkele duizenden wijzer door het nuttige met het aangename te vereni gingen Zijn roep als leverancier van overspelbewijzen verbreidt zich en hij krijgt het zo druk dat hij een „werk schema" moet opstellen. Met een ver borgen camera worden de herdersuur tjes vastgelegd Maar op zekere dag ontmoet Mike de blonde Marianne en wordt hij gedwongen naar ander werk uit te zien. Zo gaat dat in het Duitse sexwereldje van Michael Thomas. Vrij dagavond te zien. 18 jaar Zaterdagnacht in City „De duivel kent geen genade" een western van regisseur Giuseppe Colizzi Met Bud Spencer en Terence Hill in de hoofdrol len. Dit is het verhaal over de avonturen van Doc en Earp, die nu we reldberoemd zijn geworden onder hun filmnamen Trinity en Bambino. Onderling steeds ruziemakend, maar eendrachtig in hun strijd tegen onrecht, bandieten en moordenaars. Bill San Antonio, even schrander als meedogenloos, weet steeds opnieuw belangrijke goudtransporten te overval len en ziet er zelfs niet tegen op alle inzittenden van een trein te vermoorden. Doc en Bill zullen na een spel poker duelleren. Dat vindt plaats in een schuur en het slachtoffer zal met schuur en al verbrand worden Bill wordt neergeknald, de schuur verbrandt en hij krijgt de mooiste begra fenis ooit in het westen vertoond Een jaar later wordt er weer een goud transport geroofd en Earp heeft zo zijn vermoedens dat gezien de methode, Bill San Antonio nog steeds in leven is Earp werkt voor de verzekeringsmaat schappij en met Doe gaan ze op zoek naar Bill. Tenminste, dat was het plan, want Doc is uit op wraak en laat Earp I Bruce Lee kontra superman, deze week van vrijdag tot en met zondag In City te zien. zonder paard achter. Na een reeks solo-avonturen zijn ze weer samen en weten zowel het goud als de springle vende Antonio te vinden. Nadat het goud is begraven, worden ze door Bill en zijn mannen gevangen genomen. Bill laat het tweetal martelen om hen tot spreken te dwingen. Doe weet te ont snappen en nodigt daarna Bill uit hun pokerspel van een jaar terug voort te zetten. Bill nodigt Doe weer uit samen te doen in een reeks lucratieve overvallen, maar Doc's enige gedachte is wraak. Hij krijgt zijn wraak als Bill nu definitief wordt neergeknald. Doe en Earp gaan daarna samen op weg met het goud, maar hoe dat zal aflopen zal niemand kunnen vertellen. (18 jaar. zaterdagnacht). KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA 2 Wat de kindervoorstellingen betreft: die worden beperkt tot Cinema 2 op zaterdag- en woensdagmiddag. Dan draait de jeugdfilm: „De belhamel van Lonnenberg," naar het bekende boek van Astrid Lindgren (de schrijfster van Pippi Langkous). Hoofdrol van Michel wordt vertolkt door Olie Hellbom Er wordt Duits gesproken, met Ne derlandse ondertitels. In kleur. MICHEL! Telkens als deze naam ge roepen wordt, weten de mensen in het dorpje Lonnenberg dat Michel weer een of andere streek heeft uitgehaald. Dag in dag uit horen zij Michels vader telkens weer boos en wanhopig de naam van zoonlief uitroepen. Kan ie mand dan zoveel streken uithalen? Ze ker. Michel haalt meer streken uit dan er dagen in een jaar zijn. Hij hijst zijn zusje omhoog aan de vlaggestok bij het ge meentehuis, hij steekt zijn hoofd in een soepterrien en blijft er dan in steken, hij gooit zijn vader vol deeg en vangt hem daarna in een ratteval En tussen al deze streken in zit hij voor straf opgeslo ten in de schuur van zijn vaders boerde rij, waar hij dan om de tijd te doden grappige houten beeldjes snijdt. Het leven in Lonnenberg zou zonder Michel veel rustiger zijn en dus zamelen de inwoners van het dorp geld in om Michels ouders de kans te geven hun onverbeterlijke zoon naar Amerika te sturen, maar dan merkt de dienstbode Lina terecht op, dat men de onschuldige Amerikanen niet met een plaag als Mi chel mag opschepen. En het eindigt er dus mee dat Michel per slot van rekening toch in Lonnenberg blijft. De gevolgen hiervan zijn gauw merkbaar Als zijn ouders en Michel door de deftige mevrouw Petrell uitgenodigd worden om te eten, komt Michel niet binnen door de deur, maar tuimelt hij door een raam middenin de soep van mevrouw Petrell en diezelfde avond nog beleven de inwoners van Lonnen berg de schrik van hun leven als er buiten een hevig geraas losbarst dat vergezeld gaat van felle lichtflitsen. Sommige dorpelingen denken al dat de wereld vergaat, maar dan blijkt dat Mi chel per ongeluk al het vuurwerk, dat bestemd was voor de viering van het 50-jarige jubileum van de burgemees ter, heeft aangestoken. Als de walm van het vuurwerk is opgetrokken, zit Michel weer in de schuur opgesloten. Dan komt de winter. Lonnenberg en omge ving worden geteisterd door felle sneeuwstormen en alle wegen, die het met de buitenwereld verbinden, worden onbegaanbaar Dan krijgt Alfred, de knecht van Michels vader en Michels beste vnend, een bloedvergiftiging. Door de stormen en ondersneeuwde wegen kan niemand Alfred naar de meest nabij wonende dokter brengen, maar Michel wil niet dat zijn beste vriend dood gaat en zo komt Michel tot zijn grote heldendaad. Stiekum spant hij zijn paard Lucas voor de slee van zijn vader. Moeizaam legt hij de doodzieke Alfred op de slee en dan rijdt hij met zijn kostbare „lading" de sneeuwstorm in om Alfred naar de dokter te brengen Dit groeit uit tot een tocht die niemand ooit zal vergeten. Het lukt Michel de dokter te bereiken en Alfreds leven wordt op het nippertje gered. Hiermee lijkt Michels leven een wending ten goede genomen te hebben, maar al gauw merkt heel Lonnenberg dat het toch weer mis is, want iedereen hoort dan weer de aloude boze en wanhopige kreet van een getergde vaderMI CHEL!!! (alle leeftijden) .«v rf y-' l*.1 1 J van donderdag 28 oktober tot en met woensdag 3 november 1976 GRAND - 033 - 14632 de eend en de Cadillac a l. 2 00 - 8.00 uur; zaterdag 2 00 - 6 45 - 9.15 uur; zondag 2.00 - 4 15 - 6.45 - 9.15 uur (uitgezonderd donderdag en vrijdag) STUDIO G 033 - 14632 Monty Python en de Heilige gr...gr...Graal. 14 |aar. 2.15 - 7.00 - 9 30 uur; zondag 2 15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur CINEMA 1 033 -18900 Iedere middag Asterix verovert Rome a l. 2.00 uur. zondag 2.00 - 4.15 uur Iedere avond, The Outlaw Josey Wales, 14 jaar. (de hel wacht op hem) 6.45 - 9 15 uur CINEMA 2 033 -18900, Once upon a time in the west, 14 jaar. 1.45 - 7.45 uur; zaterdag en woensdag 7 45 uur EURO 033 - 33655Max Havelaar, a.l. 1 45 - 7.45 uur. CITY 033 - 16572Vrijdag t/m zondag, Bruce Li contra Superman, 14 jaar 6 45 - 9.45 uur; zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur; zondag 200 - 4 15 - 6.45 - 9.15 uur. (donderdag, maandag. dinsdag en woensdag wegens verbou wing gesloten) NACHTVOORSTELLINGEN CITY In de late sex show Vrouwen die voor sex betalen. 18 |aar. vrijdagavond 23.45 uur De duivel kent geen genade. 18 jaar Zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA 2 Zaterdag- en woensdagmiddag 1.45 uur (kwart voor twee) De belhamel van Lonnenberg a.l. DUO 1 EN 2 Binnenkort opening van Duo 2 (City, het nieuwe aktie theater. LEUSDEN - De kollekte die gehou den is in de gemeente Leusden voor de Nierstichting heeft een totaalbe drag van f6.277.84 opgebracht. Ach terveld heeft hiervan f925,- voor baar rekening genomen. Kollektanten en gulle gevers hartelijk dank. (Van de filmredaktle) Utrecht - Liefhebbers van de film kunnen tot en met woensdag 3 november a.s.ln de Utrechtse bioscopen Camera en Studio hun hart ophalen. Daar speelt zich dan grotendeels de Cinemanifestatie Utrecht 1976 af. In deze periode (woensdag 27 oktober ging de manifestatie van start) kan men ongeveer 25 tot 30 speelfilms in première zien gaan. De Cinemanifestatie Utrecht mikt in haar programmering niet alleen op de „gevorderde cinefiel", zoals dat heet, maar op allen die tot hun genoegen hebben gemerkt, dat het medium film méér te bieden heeft dan alleen pretentieloos amusement. De artistieke kwaliteit van de gekozen films staat voorop, wat overigens niet betekent, dat deze films slechts 'voor een klein selekt publiek zouden zijn bestemd. Naast de programma'a in Camera en Studio zullen in Rembrandt 3 oudere films te zien zijn met mannelijke duo's in de hoofdrol. EEN GREEP UIT HET PROGRAMMA Misschien hebt u 't komende weekend tijd om één of meerdere films te qaan zien in Utrecht Voor vrijdag staat op het programma „De man op het dak" (van regisseur Bo Widerberg), „Verleiding van Mimi de bankwerker" (van Lina Wertmüller) respectievelijk om 18.45 uur en 21 15 uur „Herz aus Glas" (om 19 15 uur) „Marquise van 0(21.45 uur) Zaterdag kan men kijken naar „Rei- fezeit,' (om 14.45 uur), „Herz aus Glas" (van Werner Herzog 18.45 uur) „Mar quise van 0" (van Eric Rohmer om 21.15 uur), „Mam Streets" (van Martin Scorceseom 14.30 uur).Smile" (19.15 uur) „Grey Gardens (24.00 uur) „Lu- mière" (van Jeanne Moreau om 10.30 uur). Verder worden films van de vrijdag op zaterdag grotendeels herhaald. Zondag kan men o m kijken naar: „Stay hungry", „La Cecilia", Monsieur Klein (van Joseph Losey), „Massacre at Central High (van René Daalder) (En herhalingen van zaterdag). Van maandag tot en met woensdag „L'eau chaude l'eau frette". „Jonas", „L'Empire des sens", „Satans Braten", „Antonia", „Warhol's Bad", „Der Fangschuss", „Boxcar Bertha", „Duel- Ie" en „The Shootist". REMBRANDT 3: In Rembrandt 3 draait van donderdag tot en met woensdag 3 nov. in volgorde de volgende films „The chase'' (Brando Redford) „Borsalino" (De- lon/BeJmondo). De vier vuisten van de duivel (Spen- cer/Hill); ..Way out west (Laurel/Hardy) „Sleuth" (Olivier/Caine); ..Midnight Cowboy (Hofman/Voight); en ..Butch Cassidy and the Sundance Kid (New- man/Redford) Bij de respectievelijke theaters Camera, Studio en Rembrandt zijn de volledige programma met de aan vangstijden verkrijgbaar. Cinemani festatie Utrecht heeft in ieder geval een interessant programma te bie den, dat is een ding wat zeker is. LEUSDEN/CENTRUM - Opdonder- dag 14 oktober hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst. Op deze avond behandelde notaris J A Huis man uit Woudenberg het huwelijksgoe derenrecht en het erfrecht Op een prettige manier vertelde hij in het kort over het ontstaan van het Burger lijk Wetboek en over enige belangrijke regels uit het erfrecht Deze zijn steeds aangepast aan de opvattingen U hebt nodig 2 kleine ananassen 2 appels 2 peren 1 lepel suiker 1 eetlepel Grand Marnier 200 gr. witte druiven rode kersjes voor garnering Snijd de ananas in de lengte doormidden en haal het vrucht vlees eruit. Snijd het vrucht vlees in kleine reepjes. Maak de appels en peren schoon en snijd ze in schijfjes. Dan de druiven ontpitten. Doe alles in een kom en strooi de suiker erover plus de likeur Zet de kom in de koel kast. Vlak voor het opdienen vult u de ananashelften met het vruchtenmengsel. U kunt er ook nog slagroom op doen Eet smakelijk Japieja. die zich in de maatschappij ontwikkel den. Zo erfde tot 1923 de vrouw niet mee en ging alles naar de kinderen, maar waarschijnlijk zal de vrouw in de toekomst nóg meer zekerheid krij gen. Na de pauze werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen. Uit alles kwam naar voren, dat er veel moeilijkheden voorkomen kunnen worden als men tijdig een tes tament laat opmaken. Ook al moet dit door een notaris gedaan worden, het is geen kostbare zaak en hij zal zeker adviseren op welke manier men de zaken het beste kan regelen Een tes tament is zeker raadzaam voor mensen die een eigen huis bezitten Ouders met minderjarige kinderen kunnen via een testament een voogd of toeziend voogd over hun kinderen aanwijzen In het verkeer komen nl niet zelden vader èn moeder tegelijk om het le ven, waardoor de kinderen in een moeilijke positie achterblijven. Ten slotte bleek, dat er ook veel moeite bespaard kan worden, als de vrouw op de hoogte is van al die zaken die doorgaans door de man worden gere geld. zoals bank- en verzekerings zaken Op deze avond werd het in feite zware onderwerp op een luchtige manier aangepakt, waardoor het een geslaagde en beslist geen saaie avond is geworden Er heeft een bestuurswisseling plaats gevonden. Met algemene stemmen is mevr. A Pereboom - de Korte in het bestuur gekozen. Zij volgt daarmee mevr. J Siderius - Velstra op. Korte Bergstra-at. 12-14, le zijstraat links, voor bij 't Grand- Theatre. AMERSFOORT. Tel. 033-15283. Sinds een erg storende zwaue balk over mijn televisie-scherm rolde (vooral de Duitsland-zenders waren een duidelijke balk in m'n oog), heb ik weinig of geen televisie gekeken. De Nederlandse televisie makers wisten mij niet te bekoren met hun uitbundige jubileumfeest en zelfs „Een dure grap" van Jes Rade makers en Berend Boudewijn, leek mij niet meer dan een dure grap toe, ook al werd er aardig wat kritiek ge spuid op het huidige televisie bestand. Wat ik eigenlijk alleen maar wilde zeggen, is. dat de zwarte balk weg is. Zodat ik weer ongestoord kan kijken naar de nieuwste speelfilms, de beroemdste speelfilms en de meest onbekende speelfilms. Zonder zwarte balk. En dat stemt mij tot grote vreugde. Dank, hartelijk dank voor de zeer vlotte afhandeling van deze zeer, zeer langlopende, zich moeilijk voortslepende zaak. Ik heb begrepen, dat het een kleinigheid was. Zo zie je maar eens weer duidelijk, waarin een groot overheidslichaam klein kan zijn. Of was het andersom? Eén vraag: wan neer krijgen we ook Duitsland III? Er zijn nog verschillende wijken, die zonder moeten doen en toch al zo'n miserabel Nederlands beeld hebben. Ook een kleinigheidje misschien? MONITOR

Leusder Krant | 1976 | | pagina 19