ewoners krijgen tijdig een nieuw onderkomen WAT DE PARTIJEN ERVAN DENKEN ON ING ZWARTEWEG 36 NBEWOONBAAR VERKLAARD Van den Berg sprak voor KPO Opbrengst kollekte ABTB komt bijeen NCVB komt bijeen VVD PPL KVP CHU AR/SGP Lijst 6 Ingezonden: OPENBAARHEID? VERGEET 'T MAAR! Financiën i Sb L Personeels beleid Voorlichting en CML Gewest vorming Recreatie Verkeer Openbaar vervoer Ruimtelijke ordening Werk gelegenheid Onderwijs Sport Welzijn LEUSDER KRANT - RAAD LEUSDEN DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 13 t de zulli ding iling door om n. rludeer e een e teko js e e. Dat n. ruim boekjai ?n profi opet (Van de redaktie) LEUSDEN - Verschillende raadsleden hadden nogal wat problemen met het onbewoonbaar verklaren van het pand Zwarteweg 36. De heer Reichert (Pro gressief Leusden) vroeg zich af welk doel hiermee wordt gediend, de heer Kuijpers (lijst 6) zag in de nabijne toekomst het ontstaan van een nieuwe rui'ne binnen de gemeentelijke grenzen, de heer Voormolen (CHU) sprak zijn twijfel uit over de konklusie van b. en w. dat opknappen niet lonend zou zijn en de heer Klunder Nijland (VVD) vroeg zich met zorg af, wat er met de huidige bewoners gaat gebeuren. De heer Ossendrijver (KVP) tenslotte sloot zich bij de vorige sprekers aan en was voor opknappen van het pand. Burgemeester Van der Post deelde mee, dat het onbewoonbaar verklaren van een woning, niet zo maar met de natte vinger wordt vastgesteld. ,,Dit is door wettelijke bepalingen geregeld. Als blijkt, dat een aantal - ook wette- subsid lijk vastgestelde - gebreken aanwezig ?twijfelJzljn waardoor opknappen financieel gezien niet meer lonend is, wordt na advies van verschillende instanties (on der andere inspekteur Volkshuisvesting van de prov. Utrecht) al dan niet be sloten tot het onbewoonbaar verklaren. In het voorliggende geval, Zwarteweg 36, is duidelijk sprake van een aantal gebreken, die niet lonend zijn op te knappen en het provinciaal advies luid de dan ook: onbewoonbaar verklaren. De huidige bewoners zullen andere woonruimte toegewezen krijgen, daarna kan het pand worden afgebroken zodra de gemeenteraad tot aankoop besluit." Op een vraag van de heer Klunder Nijland (VVD) of de huidige bewoners zullen mogen blijven wonen in dit pand tot dat nieuwe woonruimte is gevon den, werd bevestigend geantwoord. „In dien mocht blijken, dat na zes maanden nog geen nieuwe woonruimte is ge vonden, zal de raad de onbewoonbaar- verklaring dienen te verlengen, aldus burgemeester Van der Post, die naar aanleiding van desbetreffende vragen van de heer Voormolen en Ossendrij ver uitlegde, dat opknappen wegens strukturele gebreken een onmogelijke zaak moet worden geacht. De heer Reichert (Progressief Leus den) vroeg zich af, waarom noch de eigenaar, noch de bewoners op de hoogte waren van het feit, dat de onbewoonbaar-verklaring van hun wo ning die avond in de raadsvergadering op de agenda was gezet Burgemeester Van der Post ,,Ik neem aan, dat de instanties, die de woning hebben geinspekteerd wel met de bewoners zullen hebben gepraat en hen het één en ander over deze mogelijkheid zullen hebben verteld. Wij volgen alleen de wettelijke voorschrif ten en dat houdt tevens in, dat de eige naar en de bewoners op de hoogte zul len worden gesteld van het besluit van de raad. De heer Kuijpers (lijst 6): ,,ls de ge meente van plan ae woning aan te kopen?" Het antwoord van de heer Van der Post was nogal vaag. De wo ning hoeft niet afgebroken te worden, tenzij het gevaar op gaat leveren. En daar waren de raadsleden het niet zo erg mee eens, maar wellicht dat er op een later tijdstip nog op wordt teruggekomen. In ieder geval ging men wel akkoord met het voorstelde woning onbewoonbaar te verklaren. De heer A. M. van den Berg LEUSDEN - Op 27 oktober gaf André van den Berg een lezing over gemeente en KVP Voor een klein, maar zeer aan dachtig gehoor zette hij uiteen hoe een gemeente bestuurd wordt en wat een ieders taak is. Er kwamen heel wat vragen los, die hij op duidelijke wijze wist te beantwoorden Het was erg jammer, dat de Johanneshoeve nietge- vuld was. Er waren ±20 mensen aan wezig. Om half elf ging iedereen zeer geïnformeerd naar huis. Mogen wij alle belangstellenden er aan herinneren dat 10 november notaris Daatselaar u heel wat te vertellen heeft over familierecht en alles wat daarmee samenhangt? Breng ook uw echtgenoot mee U wordt om 8 uur inde Johannes hoeve verwacht (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Gelukkig zijn de gemeenteraadsver gaderingen openbaar. Ik maak dan ook van tijd tot tijd gebruik van de moge lijkheid om de beraadslagingen vanaf de publieke tribune te volgen Hoewel men als toehoorder aan de andere kant van het touw niet altijd de diskussie goed kan volgen aan de hand van de agen da, is het over het algemeen ook zonder voorkennis van de eigenlijke stukken best te doen om de palavers van de raadsleden te begrijpen. Mijn verbazing was afgelopen don derdag dan ook niet gering toen, metde aankondiging van punt 18a, een diskus sie op gang moest gaan komen over een structuurstudie Eemland. Het bleek dat de raad van de gemeente Leusden zich twee dagen eerder tijdens een in formele bijeenkomst uitvoerig mei df re zaak had beziggehouden De heer Mau- demaker (P L.) attendeerde er mijns inziens dan ook terecht op dat het zowel voor de pers als voor de publieke tri bune totaal onmogelijk zou zijn de dis kussie te volgen. Mijn verontwaardiging werd echter gewekt toen de heer Holl (lijst-Kuij- pers) zijn mederaadslid daarop in de rede viel met de opmerking „Daar zit ten we hier ook niet voor". Dat verscheidene mensen zowel in de raadszaal als op de tribune elkaar enigszins bevreemd aankeken, zal de lezer niet verwonderen. Dat de voor zitter van de raad de heer Holl niet tot de orde riep, verwondert mij wel. De heer Holl heeft met deze inter ruptie in het openbaar zijn afkeuring duidelijk gemaakt van een demokra- tisch en volledig openbaar bestuur. Hij zit er kennelijk voor zich zelf. De heer Holl mag zich dan ook geluk kig prijzen dat de vier leerlingen van de basisschool uit Achterveld die de raadsvergadering bezochten (en waar de heer Holl nog zo'n geestige op merking tegen maakt aan het -begin van de vergadering), zijn opmerking niet hebben gehoord Het minste dat de heer Holl kan doen is tijdens de volgende raadsvergade ring zijn verontschuldigingen aanbie den over het feit dat hij, blijkens zijn hierboven aangehaalde woorden, het onnodig vindt dat pers en publiek óók op de hoogte zijn van de door de raad te behandelen materie Tenslotte vraag ik mij af of de de- mokratie in de gemeente Leusden wel gediend is met een eventuele terug keer van de heer Holl in de gemeente raad in 1978. J. Boerma, Dordogne 18 LEUSDEN - De in Leusden/centrum gehouden kollekte voor Geestelijk Ge handicapten heeft dank zij uw bijdrage en inzet van collectanten een mooi re sultaat bereikt, namelijk f3705,55, in clusief giro. LEUSDEN/CENTRUM - De ABTB afdeling Hamersveld houdt op vrijdag 5 november een bijeenkomst in het jongerencentrum ,,de Til". Men zal deze avond groepsgewijs eventuele pro blemen bespreken. Samen kaD men dan vragen en voorstellen opstellen, di< naar voren gebracht zullen worden op de lezing of op de algemene vergade ring Twee jaar geleden werd er ook met veel succes een dergelijke bijeenkomst gehouden Men hoopt op deze manier ook de leden aktief te betrekken bij het organisatiewerk. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 8 november is er weer een bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrou wenbond, afdeling Leusden-Centrum Deze avond zal de schrijfster me vrouw Van Manen.-Pieters het één en ander vertellen over literair werk en over het ontstaan van een boek. Een mooie gelegenheid om deze schrijfster eens persoonlijk te ont moeten. De avond wordt zoals gebruikelijk in de Marcuskerk gehouden en zal om 8 uur beginnen Nai nstaan ■an pos Ticht' ?/9 no- aw .o.i« j.1 fiavoori yW In toekomst ontstaan financierings problemen. Voorstellen zéér kritisch bekijken. Ontheffing hondenbelasting voor mindervermogenden. Vooral uitgavenbeleid. Gemeente dreigt reserves te verliezen. Uitkering gemeentefonds valt (nog) mee. Onderwijstekorten blijvend Financiële positie baart zorgen. Jammer dat begroting niet sluit Verhoog belasting tweede hond. Zijn we zo op de juiste weg? Kritisch beleid nodig Niet rooskleurig Personeelsonderzoek van belang Studiefaciliteiten moeten op peil blijven. Ambtenarenapparaat abnormaal groot. Inventarisatie dringend nodig Eventueel gemaakte fouten corrige- Geschrokken van post salarissen. Is zo veelvuldig gebruik externe deskundigen wel nodig? Moet in goed overleg met betrokke nen gaan Niet achter lopen bij veranderingen. Gerichte vorming leidinggevenden. Te zware top. Is er verstandig beleid gevoerd? Beleid versterkt plaatselijke demo cratie niet Raadsstukken goedkoper. Kommissies openbaar. CML krijgt langzaam eigen gezicht. Inspraak moet bestuurskracht niet aantasten. CML is geen brug tussen gemeente en bevolking Open en eerlijk voorlichten. Waardering voor werkgroep be stemmingsplannen CML Voor regionale samenwerking, maar aan ieders belangen denken. Geen dominerende rol, één ge meente Versterking samenwerking binnen Eemland wordt toegejuicht. Gewestvorming mag gemeentelijke taken niet uithollen Samenwerken binnen Eemland niet met 't Gooi. Intensievere samenwerking. Hardere plannen maken. Binnen Leusden standpunt bepalen. Hoe recreatie combineren? en natuurbehoud Kan er regionaal iets aan het fiets padenplan worden gedaan9 Verkeersbeleid paniekvoetbal Bezwaar tegen brug over Valleika naal Aandacht voor fietsroutes. Snel aansluiten op rijkswegennet. Knelpunten nu oplossen. Hoe woon-werk-verkeer opvangen9 Groene Zoom doortrekken naar Maanweg. Verbreding Heiligenbergerweg. Aansluiting op rijkswegen laat lang op zich wachten Waar is college-visie op verkeer sproblemen binnen bebouwde kom9 Woonerven goede zaak Meer politie-optreden, meer contro les. Ontsluitingen Leusden beneden de maat en onveilig. Waarom werd PPD-rapport openbaar gemaakt? Vrije busbaan van de baan? niet Niet hoopvol gestemd. Leusden opnemen in stadsbusnet Amersfoort? welke konsekwenties heeft gekozen ^roei-alternatief? Verhouding huur-koopwoningen verschuiven ten gunste van koopwo ningen Gemeente moet wat doen aan ka- mernood Tweede fase qua bouw weinig oor spronkelijk en daarom te leurstellend Vragen bij eerste deelplan Voorbereiding Fase II heeft onver antwoord lang geduurd Onderzoek woonwensen belangrijk. Overleg over winkelvoorzieningen F^ase II tijdig afronden. Blij met contacten met kerkgenoot schappen over kerkebouw. Weinig soelaas voor Achtervelders. Hoe zit het met plannen bejaarden woningen9 Hoe staat het met kavels voor eigen bouwers9 Twijfels omtrent haalbaarheid eigen werkgelegenheid voor 50% bevol king. Vestiging ambachtelijke bedrijven van belang. Tijdig plannen maken voor een nieuw werkgelegenheidsterrein. Doelmatig beleid voeren Wirwaar instanties staat slagvaardig beleid in de weg. Betere coördinatie nodig. Niet beknibbelen op bijdrage OAD Schooltandverzorging niet bevredi gend. Meer richten op onderwijs inhou delijke zaken Kosten matigen zonder verlies kwa liteit. Is het voorzieningenpeil optimaal9 Post voor OAD voorlopig bevriezen Bezorgdheid over schooltandver zorging. Sportnota bijstellen. Betere afbakening overheids- parti culier initiatief. Niet alle voorstellen sportnota te rea liseren. Echt geen mogelijkheden voor zwembad Achterveld9 Uitbreiding accommodaties moet gelijke tred houden met bevolkings toename Leusden leeft wat betreft sport op te grote voet. Zwembad voor Achterveld toch erg wenselijk Sociaal-culturele accommodaties optimaal gebruiken. Nieuwe aktiviteiten inpassen in de accommodaties Prioriteit Leusden-Zuid. Er moet een welzijnsnota komen Conclusies college over muziek school voorbarig. Dorpshuis Leusden-Zuid moet er komen. Eén financieel deskundige voor welzijnsorganisaties Subsidie-situatie is onoverzichtelijk. Subsidiëring vooral richten op min- derdraagkrachtigen. Is immateriële hulpverlening af doende? Streven naar subsidiebeleid ver heugend. Prioriteit geven aan muziekonder wijs. Abonnementsgeld bibliotheek erg laag Getroffen voorzieningen specifiek gericht op Leusden-centrum Sociaal-cultureel centrum voor Leusden-Zuid erg noodzakelijk.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 13