Roda-doelman in ziekenhuis Schaakvereniging had drukke avond Overwinningen voor Impala Roda (zat.) gaf winst uit handen Impala handballers (heren) waren goed op dreef SVA-dames verloren tegen Hooglanderveen Biljarten GeVuEem J ACHTERVELD IN DE KOPGROEP Werkloosheids bestrijding KLAVERJASSEN T.O.P. werkte met bladeren KPJ LEUSDEN GAAT SCHAATSEN Ons Genoegen LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 liomtwomit LEUSDEN/ACHTERVELD - Ook de achtste ronde in de voetbalcompetitie heeft voor de nodige sensatie gezorgd. In IA haalde Roda gelukkig weer een puntje en speelde ook Baarn gelijk. Achterveld won in 2B, maar de Veensche - Boys en Barneveld kwamen niet verder dan een puntenverdeling en Maluku Muda leed zelfs de eerste nederlaag. Vier clubs met 10 punten achter de Nijkerker- veenders (met 12 punten) vormen nu de sterke kopgroep. Roda-zaterdag speelde weer gelijk maar liep toch een punt uit door het verlies van de Posthoorn tegen Rood Wit, dat eindelijk de eerste zege behaalde. De nullen op de ranglijst verdwijnen met de regelmaat van een klok. Ongeslagen zijn thans nog Baarn in IA, Veensche Boys in 2B en Roda-zaterdag in 3A en zonder winstpartij bleven Roda-zondag en Nederhorst (beiden IA), VVO (2B) en CDN (3A) over Ie klasse A (zond door het gemis van Gert Osnabrugge Uitslagen 31 oktober flink gehandicapt. Amsvorde lijkt te Nederhorst - Patria 1-2 zwak tegen de Ankeveense bezoekers, FAK - Roda '46 1-1 hetgeen in Utrecht ook geldt voor Dom Zeist - Amsvorde 1-1 stad nu Baarn op visite komt. In Amers ASV '65 - Domstad 5-2 foort moet VVZA van DWSM (Aarssen) Baarn - VVZA 1-1 kunnen winnen Amersf. Boys - DWSM 1-0 2e klasse B (zondag). Ranglijst: Uitslagen 31 oktober: Patria 8 7 0 1 14 19- 6 Candia - Achterveld 0-1 Baarn 7 5 2 0 12 17- 2 Dorestad - VVO '65 2-0 Amersf. Boys 8 5 1 2 11 15-10 Houten - Veensche Boys 2-2 'VVZA 8 4 2 2 10 16-11 Rivierwijkers - Barneveld 1-1 ASV '65 8 5 0 3 10 21-17 PVC - Maluku Muda 2-0 Domstad 8 4 0 4 8 12-14 Ranglijst: DWSM 7 2 3 2 7 6- 6 Veensche Boys 8 4 4 0 12 19-12 Amsvorde 8 3 1 4 7 14-15 Maluku Muda 8 3 4 1 10 16- 7 Zeist 8 2 3 3 7 10-13 Barneveld 8 3 4 1 10 18-11 Roda '46 8 0 3 5 3 5-16 Dorestad 8 4 2 2 10 14- 7 FAK 8 0 3 5 3 8-19 Achterveld 8 3 4 1 10 12- 8 Nederhorst 8 0 2 6 2 8-22 Rivierwijkers 8 3 2 3 8 14-10 Programma 7 november: PVC 8 2 3 3 7 11-16 Nederhorst - Amersfoortse Boys Houten 8 2 2 4 6 10-14 Patria - FAK Candia 7 1 1 5 3 8-23 Roda '46 - Zeist WO '65 7 0 2 5 2 1-15 Roda '46 Posthoorn Zwart Wit WA '71 Stroe FZO F C. Horst Culemborg Rood Wit SVP CDN 2-1 2-3 2-2 3-0 7-1 12- 5 15- 9 16-15 14- 9 22- 5 8-11 6-14 9-19 Amsvorde - ASV '65 Domstad - Baarn VVZA - DWSM Voor Nederhorst ligt tegen Amers- foortse Boys de zevende nederlaag in het verschiet en in Zeist treffen de beide ex-2e klassers Patria en FAK elkaar, met de slechtste kansen voorde Bilthovenaren. Om 14 30 uur begint Roda-Zeist (ex KNVB) en hier daagt voor de rood-zwarten een goede kans op de eerste overwinning, al is Roda Programma 7 november: Maluku Muda - Candia Achterveld - Dorestad WO 65 - Houten Veensche Boys - Rivierwijkers Barneveld - PVC De Barneveldse Ambonezenploeg moet zich thuis tegen Candia kunnen herstellen van het jl zondag geleden verlies. Het betreft hier anders wel een bijzonder spannende afdeling. Ach terveld wint met enige moeite (aan vang 14.30 uur) van Dorestad en VVO krijgt in Utrecht nogmaals een kans op de eerste zege in de ontmoeting met streekgenoot Houten In Nijker- kerveen moeten de plaatselijke Boys de Rivierwijkers kunnen weerstaan en Barneveld moet beslist oppassen tegen PVC. 3e klasse A (zaterdag): Uitslagen 30 oktober: F.C. Horst - Posthoorn CDN - Rood Wit WA '71 - Roda "46 Zwart Wit - SVP Stroe - Culemborg Ranglijst: 4 4 3 3 3 2 2 2 1 2 0 Programma 6 november: De Posthoorn - CDN Rood Wit - WA 71 Roda - Zwart Wit SVP - Stroe Culemborg - FZO Nu de Amersfoortse postmensen wat van slag zijn geraakt, lijkt het Drie- bergse CDN kans te hebben op de eerste overwinning en Rood Wit gaat tegen Achterberg op het goede pad voort. Roda (aanvang 15.00 uur) doet verstandig om Zwart Wit met een nederlaag naar huis terug te sturen in afwachting van de uitwedstrijd van de volgende week tegen Stroe! SVP krijgt in Veenendaal geen kans tegen dat wisselvallige Stroe. Voor het pas gedegradeerde Culemborg wordt deze competitie een ramp wanneer ook van FZO wordt verloren en FC Horst heeft deze week vrij. LEUSDEN/CENTRUM - Ondanks de teleurstellende resultaterv van Roda 1 (zondag) stelt het bestuur volledig vertrouwen in de trainer en spelers. Er zijn destijds wel wat problemen geweest, maar die zijn uitgepraat en voorbij. Als we de feiten nu eens rustig op een rijtje gaan zetten, zien wij dat het standpunt van het voetbal- bestuur toch wel terecht is Bij iedere club is wel eens wat en dat e.e.a. zich uit in de wedstrijden, is ook heel nor maal Over het algemeen mag van de standaardteamspelers niet meer wor den verwacht dan echt mogelijk is. Niet altijd waren de spelers volledig gecon centreerd, maar om het elftal gebrek aan inzet te verwijten is ook weer met juist. Kijk wat dat betreft maar eens naar wedstrijden, waarin Roda vanuit een achterstand terugkwam Voorbeel den van inzet waren om.de wedstrij den tegen Nederhorst, VVZA en vooral de eerste heltt tegen Patria totdat V rou we Fortuna de ploeg in de steek liet. Wij mogen een afdelingsamateurteam ook niet met profs vergelijken. De Roda-spelers komen zondags nog altijd voor hun plezierindeweienals er dan puntjes aan worden overgehouden, is dat mooi meegenomen, maar het winnen van een wedstrijd, hoe leuk dat ook mag zijn, is beslist niet het hoofddoel. Langs de lijn lijkt het dikwijls ook gemakke lijker dan op het veld, vooral met de sterk gestegen agressie bij het spel van elftallen, die ook door hun trainer en/ol bestuur worden opgejut om ten koste van alles vooral maar te winnen om zodoende in de hoofdklasse te ko men. Roda heeft dit seizoen toevallig een zeer lichte voorhoede met een paar (goedwillende) spelers, die enkele maanden terug nog bij de jeugd speel den! En van die jongens mag je niet verwachten, dat ze meteen volopaande slag kunnen gaan. Dat heeft nu eenmaal tijd nodig en trainer Maas doet er echt wel wat aan. Roda heeft indeze compe titie doodgewoon pech, maar ook het geluk dat het bestuur achter de jongens blijft staan. Afgelopen zondag is de se lectie met een paar leiders ,,inretrai te" gegaan, om zich rustig voor te be reiden op de toch wel belangrijke wedstrijd tegen FAK In een geheel ontspannen sfeer is in .Berg en Bosch' aan de Doornseweg èn gesproken over die ontmoeting èn gerelaxed Er werd gebiljart en een kaartje gelegd en na een biefstukje/brood ging het gezel schap ontspannen en welgemoed op weg naar Bilthoven Maar wat viel' daar alles weer tegeri De wedstrijd begon veel te laat omdat nota bene eerst nog de kalklijnen moesten wor den getrokken Niet ieder voetbal veld kan een modelgazon zijn, maar meer dan een (verwaarloosd) stuk wei land bleek het FAK-veld niet te zijn Bovendien speelden de Bilthovenaren een zeer harde wedstrijd, die deLeus- dense gasten aardig uit hun concen tratie haalde Kort gezegd was de ontmoeting het aanzien nauwelijks of niet waard en wij zijn dan ook weer voortijdig vertrokken. Er is zondags wel wat beters te zien. Voor de sta tistiek zij vermeld, dat het 1-1 is ge worden na een zeer rommelige wed strijd, zodat Roda er toch nog een puntje wijzer van is geworden. Dat kort voor het einde doelman Gert Osnabrugge door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden moest uitvallen en in het ziekenhuis beland de (beterschap Gert!) is voor hem en voor Roda beroerd. Maar laten wij de moed niet verliezen. De competitie gaat verder en wie weet wint Roda zon dag van het bezoekende Zeist, dat als ex-KNVB-er ook niet zonder pro blemen zit. Sport Cursief LEUSDEN/CÊNTRUM - Het gaat niet zo best met de werkgelegenheid in Nederlandmaar dat wist u natuurlijk al langer. Hoewel ik het aan het steeds hoger wordende aantal werklozen niet kan zien, wordt er toch veel gedaan om enerzijds de bestaande werkgelegen heid te behouden en anderzijds werk lozen weer aan passende arbeid te helpen. Verheugend vind ik daarom, dat ook de Achterveldse lawntennisver- eniging ,,de Eemelaar" haar steentje bijdraagt tot de oplossing van dit verve lende probleem. Temeer omdat ik niet kon vermoeden, dat een tennisclub zo'n werkverschaffende onderneming zou zijn. Wat is dan wel het geval? Ik kwam dezer dagen in het bezit van het Eemelaar-clubblad en wel nummer 6 van de 2e jaargang van dit uitstekend verzorgde orgaan en daar stond het in. De Eemelaar heeft vacatures op maar liefst zeven fronten. Alsjeblieft' Nu is het niet zo eenvoudig voor eventuele sollicitanten als u niet weet, wat er voor werk op u ligt te wachten. Neem potlood en papier en schrijf dan maar op, wat u interesseert. Hier is het lijstje van de baantjes, die de Eemelaar op de a.s. algemene ledenvergadering van 25 november graag bezet zou willen zien. Het betreft leden van: de cantine-commissie, de activiteiten-commissie, de redactie commissie, de jeugd-commissie, de competitie-commissie en de tournooien-commissie en voor het ge val, dat er voor u nog niets passend bij zou zitten wat bijna niet aannemelijk is) kunt u altijd nog solliciteren naar de functie van penningmeester en zelfs van voorzitter wanten dat is heel erg voor de Achtervelderse tennissers, de heren Piet van Uhm en Jan Ochse gaan na ruim 5 jaar penningmeester- resp. voorzitterschap met pensioen. In verband met hun zeer drukke be roepsbezigheden kunnen zij zich helaas niet herkiesbaar stellen. O ja, wat die sollicitaties betreft nog één ding: het is de bedoeling, dat bij voor keur Achtervelders zich aanmelden en de sollicitanten moeten natuurlijk wel lid van de Eemelaar zijn. LEUSDEN/CENTRUM - De schaak vereniging Leusden heeft verleden week een zeer drukke avond gehad. Voor de huiscompetitie werden 11 partijen ge speeld. Daarnaast werd op 5 borden geladderd en door het tweede tien tal de eerste wedstrijd voor de bonds- competitie gespeeld. De uitslagen van de huiscompetitie waren: IA W. v. d. Laaken - J. Tijmensen /-/z 1B B. Uneken - J. van Santen 0-1 J. Pronk - R. Sieswerda 0-1 2A. H. Kroes - A v. Kuipers /-/, H. v. Egdom - W. v d. Wetering 1-0 3A J Roos - M Hooyer jr. 0-1 A v. d Steeg - P. Lorié 0-1 G. Jeulink - S. v d. Molen 1-0 3B. G. de Graaf - mevr. S. Graafland 0-1 W. v Wieringen mej. T de Munnik 1-0 J. v. Garderen - mevr. E. Hooyer 0-1 De vijf partijen voor de laddercom petitie hadden het volgende resultaat. J. Sibeyn (3B) - F. Algoe (3A) 1-0 P Stevens (2A) - J Boemaars(lA) 1-0 A Kuyper (2B) - J. Kuyper (3A) 0-1 A Rietveld (2B) - C Hooyer (3A) 1-0 J. de Vnnger (3B) - W. Schouten (2B) 0-1 Leusdens tweede tiental begon de competitie van de 3e klasse in de Stichts Gooise Schaakbond met een daverende overwinning op Voorthuizen 1 (pas gepromoveerd uit de 4e klasse). J. Visser aan bord 1 leed de enige nederlaag, J v. d Tang en C. Veenen daal speelden remise en de overige Leusdenaren hielden het winstpunt in huis, waarvan dat van H. Struiwig voortkwam uit een reglementaire be slissing wegens niet opkomen van zijn tegenpartij. Leusden won de wedstrijd met 8-2 en de gedetailleerde uitslagen luiden- J. Visser - G. v. d Berg N Loning - N la Maitre Struiwig - C. Griffioen Mosterd - G v. d. Fliert Agterberg - J Veneman van Dokkum - H. Vaarkamp v d Tang - A Noordzij Veenendaal - A. v. d. Polen Wisman - M. Kramer van Santen - J Heikens 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 %-'/* Vz-V2 1-0 1-0 Leusden 2 - Voorthuizen 1 DAMES IN ACTIE Twee Leusdense schaaksters hebben de schaakvereniging Leusden uitste kend vertegenwoordigd in de afvaar diging van de Stichts Gooise Schaak bond bij de dames viertallenwedstrij- den tegen de Limburgse Schaakbond, de Noordhollandse Schaakbond en S. G. Amsterdam. Mevrouw E. Hooyer speel de in groep 3 en mede door haar drie overwinningen is de SGS als 2e geëin digd. Hoewel op tijd werd gespeeld is zij zaterdag van 11.30 tot 17.30 uur praktisch niet achter haar schaakbord vandaan geweest. Desondanks vond me vrouw Hooyer het een zeer leuke erva- iiug. Ook deSGS-jeugdgroep met meis jes van 15 tot 20 jaar wist beslag te leggen op de 2e plaats. Marjan Hooyer speeldedaann 6 partijen, waarvan zij de helft heeft gewonnen. LEUSDEN - De Heren 1 van Impala handbal gingen het veld op, terwijl hun coach niet kon komen wegens ziekte. Dit team kwam op volle sterk te uit tegen Limvio en kon na een aan tal aanvallen de score openen. Het was al 2-0 toen Impala haar eerste tegendoelpunt kreeg, en wat later bleek, de enige van de eerste helft. Dit kwam grotendeels door het uitstekende kee perswerk van Henk Rijnders, terwijl de verdediging maar weinig kansen weggaf. In deze eerste helft bouwde de Heren een zeer royale voorsprong op. Dit kon gebeuren omdat er goed sa men gespeeld werd, en de hele ploeg bleef bewegen zodat er welgaten moes ten vallen Ook werden er een paar uitbraakgoals gemaakt De doelpunt- makers waren van Gerard Voskuilen 2x, Ar rus Leyèhhorst 6x, Jos v d. Valk lx- Wim Zi, Theo Prinsen l'x èn Eve rath v d Hengel lx. Zo was de stand met de rust 12-1 in het voordeel van Impala Na rust mochten de Heren de score met 3 doelpunten vergroten, voordat ze weer een tegengoal kregen 16-2. In het laatste kwartier werd er iets minder soepel gespeeld, en de tegenstander kon daardoor nog voor 5 tegengoals zorgen. Zelf scoorden de Heren nog 6 maal en werd er een eindstand van 22-7 bereikt. De doel punten van deze helft kwamen op naam van Jos lx, Kurt lx, Wim lx en Ar ms 6x. HEREN 11 - NEIJENRODES III Dit Heren 7-tal was op deze zondag 31 oktober de hekkensluiter. Na de 3 voorgaande wedstrijden, die door Im pala gewonnen zijn, zou het voor de vereniging een succesdag zijn, als dit team zijn wedstrijd ook zou winnen. Maar dat gebeurde niet. Impala ver loor mèf 18-8 van Neijenrodes. n-:. DAMES SENIOREN IMPALA - NEDERHORST Voor de senioren-dames van Impala werd deze thuiswedstrijd een vrij ge makkelijke overwinning. Dit team kwam cp 31 oktobqr het veld op Na een minuut of drie werd het eerste doel punt al gescoord. En toen het spel een minuut of zes verder was, stonden de Dames van Impala al met 4-0 voor. Toen kon de tegenstander pas iets te rug doen en het werd dan ook gauw 4-1. Nu werd het voor de dames van Impala iets moeilijker om door de verdediging heen te komen. Maar toch wisten ze voor de rust 5 maal de bal in het net te gooien, terwijl ze er twee tegen kregen. De rust ging dus in met een 9-3 voorsprong. De doelpunten werden gemaakt door Ria 3x, Gina 2x, Marga 2xenIvonne2x Na de rust was er weer hetzelfde spelbeeld te zien. De dames van Impa la gebruikten hun kansen beter dan hun tegenstandsters. Hierbij moet wel vermeld worden, dat de dames van Impala goed verdedigden en dat de keepster er ook veel naast kon tikken. Toch kregen de Dames er nog 4 tegen. Dit was niet zo erg omdat zij zelf niet vergaten te scoren. Want zelf wisten ze het doel nog zeven maal te vinden en wel door Ria 2x, Gina 2x, Marga lx en Ivonne 2x De eindstand was dan ook zeer ver diend en goed voör hët doelpuntgem. 16-7, voor de eiridklasséririg op het einde van de zaalcompetitie. Verdere uitslagen: Dames junioren - BDC 11-5. ACHTERVELD - Zondag speelde: de Achterveldse dames een thuiswed strijd tegen de dames uit Hooglander veen Al direct na de aftrap was het Achter veld dat in de aanval trok en ook kele scoringskansen schiep Doch danl zij het zeer goede werk van doelvrou we van de tegenpartij werden er geet doelpunten gescoord. Voorlopig bleef het 0-0, tot op eec zeker moment de Achterveldse achter hoede even niet oplettend was. Hoog. landerveen maakte hier gebruik van bouwde een aanval op over rechts ei wist 0-1 te scoren. Na dit doelpunt trok Achterveld weer in de aanval doch wat men ook pro beerde tot scoren kwam het niet. Na rust was het Achterveld dat wee sterker was dan de tegenpartij. Doel door te lang te wachten met plaatsei en schieten gingen veel kansen ver loren. Als er geschoten werd dan stond de keepster van de tegenpartij juis op de goede plaats zodat de ballen tegen haar werden geschoten. Hetgeen bij Achterveld niet lukte, lukte Hooglanderveen wel. Ver in de tweed; helft kwam er weer een onverwachtse uitval en werd de stand 0-2. De Ach terveldse keepster Tiny van Wester- laak liep wel goed uit en stopte de bal, maar de terug-in-het-veld springend; bal werd toch ingeschoten. Zondag wordt een uitwedstrijd gespeeld tegen Vreeswijk aanvang 10.00 uur ACHTERVELD - In de biljartcorc petitie van de GeVuEem werden de af gelopen week de volgende wedstrijde gespeeld De Faam - De Roskam De Zwaan - Onder de Linden Sport - De Kroon De Klaveet - Eibergen De stand na twee wedstrijden is gesp. gew. verl. pi De Faam De Kroon De Klaveet O. de Linden Sport De Zwaan De Roskam Eibergen 2 2 In de week van 1 t/m 5 november wc den de wedstrijden gespeeld: iri9i Eibergenf-De Roskam sJ De Klaveet - De Faam De Kroon - De Zwaan O. de Linden - Sport ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd Ons Genoegen: 1. W Voskuilen 48 pnt. 2. J. van Rossum 47 pnt, 3. W v.d. Kletersteeg 46 pnt. 4. T Daatselaar 46 pnt. 5 W J. Lagerweij 46 pnt 6 A. van Daatselaar 46 pnt 7. H. J van Ruitenbeek 45 pnt. 8 G Valkengoed 44 pnt 9. J. E. van Hamersveld 44 pnt. 10 A. Vlug 43 pnt. 11. W Wittebrood 38 pnt. 12. F Koenen 38 pnt. 13. K. Jonkman 38 pnt. 14 J Pepping 37 pnt. 15. T. Vos 34 pnt Donderdag 4 november zal om 20.00 uur in de zaal van café Buitenlust de jaarlijkse ledenvergadering worden ge houden, ACHTERBERG - Voor de derde achtereenvolgende zaterdag kwam Roda-zaterdag niet tot winst. Na 0-0 bij F.C. Horst en 1-1 thuis tegen CDN werd het ditmaal 2-2. Een op gaande lijn, dat wel, maar het bete kende ook 3 verliespunten. Een geluk bij een ongeluk was het verlies van de Posthoorn tegen Rood Wit (de eerste Puttense zege!), zodat Roda's voor sprong toch nog met een puntje is toe genomen. Het nevelige weer had ook in Ach terberg voor lage temperaturen ge zorgd, maar vooralsnog had het Leus dense deel van het publiek daar geen last van De wedstrijd was spannend en Roda speelde vlot en nadrukkelijk in de aanval. WA hield echter de poort nog gesloten. Bert Rijnders was weer terug op zijn voorstoppersplaats en dat bleek een versterking. Bijna had Roda na een kwartier al succes, maar Fred de Smalen's kogel ging rakelings over de deklat Toen het Leusdense offensief na een half uur spelen nog niets had opgeleverd, ver slapte de ploeg en daarvan maakte Achterberg gebruik om wat meer in de aanval te gaan en toen gebeurde, wat in die omstandigheden meer voorkomt. Uit een afgeweerde aanval ging Roda in de counter en slechts ten koste van een hoekschop wist WA erger te voor komen. Het bleek echter uitstel van executie, want de mooi door Rijk Rijn ders voor het doel gebrachte corner kopte Wout Kruif naar de betrekkelijk vrijstaande Fred de Smalen, die met een harde schuiver onder in de bod de VVA-goalie het nakijken gaf. Toch liet de thuisclub de moed me zakken en de beste keeper had ditmaal het meeste geluk. Barry Buuii voorkwam voor Roda tweemaal ea doelpunt. Ook na de hervatting begoc- nen de roodzwarten aanvallend Ri chard Nieuwenhuis loste nog een han schot, dat met veel kunst- en vlieg werk tot een niets opleverende corof werd verwerkt, maar in de 15e ml nuut had Rijk Rijnders wel succes Uit een bijna onmogelijke hoek bract hij de score op 0-2 en Roda leek rozen te zitten. Toch was dat laatst niet helemaal waar, want WA wil! zich beslist niet neerleggen bij ee: dreigend verlies Zo'n 5 minuten e Roda's tweede treffer kreeg WA ongevaarlijk lijkende vrije trap te men en de hard ingeschoten bal ver raste de Leusder defensie (1-2). Indt 30e minuut kreeg Henk van Laar Di? eens kans, maar meer dan een hoek schop leverde zijn harde kopbal nir op en de corner werd niet benat Vijf minuten later sloeg WA toch verrassend toe. Een eigenlijk niet mei-' verwachte uitval bracht WA '71 ei Roda '46 met 2-2 een puntenverdeling Het 30-jange Roda kreeg evenveel ai het 5-jarige WA. ACHTERVELD - Vrijdag 5 novem ber zal in de Hessenkar de tweede ronde worden gespeeld van het kla- verjastoernooi van de Hessenkar. De aanvang is om 20.00 uur Ook voor deze ronde zijn er weer een aantal aardige prijsjes beschikbaar. LEUSDEN - Beide eerste teams van de volleybalafdeling van Impala zijn afgelopen zaterdag tot overwinningen gekomen. Zowel de dames als de heren speelden tegen de tweede teams van Olympia uit Soest en beide teams ze gevierden met 3-0, zodat de volle buit aan punten binnen werd gehaald. De heren van Impala en Olympia 2 beten zaterdagmiddag de spits af en het was al snel duidelijk dat het door Henk Hoogerwaard gecoachde Impala- team aanmerkelijk sterker was dan het jeugdige en onervaren Olympia. Im pala liep snel naar een flinke voor- sorong. die werd verkregen doordat de Olympia-spelers te veel moeite hadden om de bal goed te stoppen en zodoende onvoldoende verweer had den tegen het Impala-spel. Tegen het eind van deze set kon Olympia nog even terug komen maar verder dan 9 punten kwamen de mannen uit Soest niet, zodat deze eerste set voor Impala was, 15-9 De tweede set gaf hetzelfde beeld te zien. Hoewel het spel een enigs zins rommelig karakter had was het toch Impala dat opnieuw de boventoon voerde, voornamelijk omdat de Leus denaren kans zagen de fouten van Olym pia goed uit te buiten. Deze set gaf een nog ruimere marge in het voordeel van Impala te zien, omdat de Leusde naren Olympia maar zes punten toe stonden. Het was duidelijk dat dit Olympia ook in de derde set te weinig legen- stand kon bieden aan Impala en in vrij korte tijd maakte Impala dan ook korte metten met hun tegenstanders, opnieuw 15-6 en een duidelijke 3-0 overwin ning die vrij gemakkelijk binnen een uur behaald werd. Het zal a.s. zater dag echter wel wat moeilijker worden, omdat dan de lastige uitwedstrijd tegen het sterke Huizen op het programma staat. Een wedstrijd waarin Impala alles op alles zal moeten zetten ten einde de puntjes binnen te halen. Voor de dames zijnde vooruitzichten voor de komende wedstrijden vrij gun stig Het momenteel uitstekend draai ende Impala-team komt a.s. vrijdag uit tegen OMS uit Putten. Een ploeg, die normaal gesproken voor Impala te pakken is. Ook al betreft het hier een uitwedstrijd. De wedstrijd wordt ge speeld in de sporthal te Harderwijk. De pupillen van Henk Hoogerwaard hadden afgelopen zaterdag niet de minste moeite om Olympia 2 met een 3-0 nederlaag naar huis testuren. Bin nen drie kwartier was de wedstrijd be slist en had Impala geen enkele vorm van medelijden met de tegenstandsters getoond. Reeds vanaf het begin werd de nog zeer jonge Olvmpia-ploeg onder druk gezet, hetgeen resulteerde in een vlot te eerste setwinst, 15-4. De tweede set kon Olympia tot 5-5 bijblijven, maar toen moest de ploeg Impala laten gaan. Mede dankzij een ACHTERVELD - Woensdag 27 ok tober was het weer de avond voor de T.O.P. meisjes. Ook nu was de op komst weer goed. Stond de vorige avond in het teken van het spel, nu was het het creatieve werk wat aan de beurt. De meisjes hadden gedraagde bla deren meegebracht omdat men deze avond hiermede ging werken. Er waren verschillende vormen van het bewerken van de bladeren. De ge droogde bladeren kon men opplakken op dozen en mappen en alles wat van karton gemaakt was. Ook konden de bladeren worden geschilderd en dan op zwart papier worden afgedrukt. De derde mogelijkheid was de bladeren op papier leggen en er dan omheen goede opbouw van de aanval en goed ser- veerwerk kon Impala snel uitlopen en de set met 15-7 pakken. Het was dui delijk te zien dat de Olympia-dames er niet meer in geloofden en dat resul teerde in een gebrek aan vechtlust, zodat de derde set volkomen een Im pala-aangelegenheid werd Met maar liefst 15-2 werden deze sets door Im pala gewonnen en daarmee ook verdiend de wedstrijdwinst in de wacht gesleept. Door dit resultaat handhaven de Impala-dames zich bovenin de rang lijst en kunnen de komende weken bij zonder interessante wedstrijden ver wacht worden. schilderen. Het was zells mogelij hiermede mooie kerstkaarten te ken. Ondanks het feit dat de meisjesc voor het eerste deden kwamen er t« heel wat leuke dingen uit de bs Niet alleen de bladeren werden bj schilderd, maar ook waren er ve: schillende meisjes die hun handen kleren hadden meegeschilderd. Voet dat de meisjes zelf konden beginW hadden de leidsters zelf eerst lafe zien wat de mogelijkheden met ff droogde bladeren waren. De volgen) TO.P. avond zal worden gehouden woensdag 17 november ge LEUSDEN - Nu de winterpen* weer voor de deur staat heeft het KP- bestuur gemeend weer een schaat avond te moeten organiseren. heeft deze avond vastgesteld op dag 26 november. Men gaat met d naar de kunstijsbaan te Utrecht kosten zijn f7,50 voor de leden f10,00 voor de met-leden. Dus' niet-leden zijn van harte welkom.V' trek die avond om 19.00 uur vanal Til aan de Hamersveldseweg. 1^' een die mee wil gaan schaatsen, zich van te voren opgeven bij Ric' Schoonderbeek, tel. 033-41761. Grtj voor 21 november in verband met bestellen van een bus.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 18