F^COeN s; B6RG BV Filmagenda Amersfoort Cinemamfestatie Utrecht EUSDER KRANT - FILM detailleerder in de motivatie van de hoofdrolspelers Dat Scorsese het op gevoerde geweld als slot niet schuwt, toont ook ..Mean Streets". Scorsese maakte een mozaïek van mensen en gebeurtenissen en tekent een gemeenschap met zijn gewoon ten, en zijn godsdienst, de vuilheid en misdaad steeds op de achter grond. Met uitstekend spel van Ro bert de Niro, Harvey Keitel en Amy Robinson (als Teresa). (V.) HERZ AUS GLAS De Duitse filmer Werner Herzog maakte een film met acteurs en actrices, die onder hypnose stonden ,,Herz aus glas", een film, die ergens in de Middeleeuwen handelt over een ne derzetting rond een glasfabriekdie door het overlijden van de uitvinder de formu le voor robijnglas kwijtraakt. Alle pogin gen om de juiste samenstelling te vinden falen jammerlijk. Ook Werner Herzog faalt ..Herz aus glas" is een onsamen hangende film - weliswaar in schitte rende plaatjes stilistisch overgebracht - maar met een uitermate rammelend scenario, waarbij de onverstaanbare uitspraak van de acteurs en actrices het hunne bijdragen aan de algemene ver warring van de toeschouwer, die tijdens de Cinemafestatie geen enkel houvast had, omdat de film niet was ondertiteld En dat was juist bij deze film een eerste vereiste, Cameraman Jorg Schmidt Reetwein leverde uitstekende beelden, die echter eerder een aan eenschakeling zijn van Middeleeuwse schilderijen, dan dat ze funktioneel sa menvloeiden tot een lopend, begrijpelijk verhaal Werner Herzog heeft één ding in ieder geval bewezen: gehypnoti seerde acteurs en actrices kunnen niet acteren. Alleen maar wezenloos stame len, waardoor ,,Herz in Glas" tekort schiet door de afwezigheid van levende expressie en niet meer is dan een soort dia-projektie van op zichzelf staande beelden zonder enige samenhang. (V.) DIE MARQUISE VON O. De Franse regisseur Eric Rohmer is befaamd geworden door een reeks mo rele vertellingen (zoals ,,La collectio- neuse", ,,Le genou de Claire" en ,,L'Amour l'apres-midi"). Zijn nieuwste film kan men zonder meer in deze reeks onderbrengen. Het is de verfilming van een novelle van Heinrich von Kleist ,,Die Marquise von O." Rohmer werkte voor deze film met Duitse akteurs en aktrices, waardoor de oorspronkelijke tekst van Von Kleist onaangetast bleef. Want dat was Rohmer's bedoeling. Wat Von Kleist schreef werd exact als dialoog gebruikt. Geen enkele aanpas sing naar moderne maatstaven. ,,Die Marquise von O." is een exacte verfil ming geworden van het verhaal, zoals Von Kleist dat schreef. Rohmer maakte er een uitermate subtiel filmverhaal van, zoveel mogelijk tot in de kleinste deatils uitgewerkt, daarbij vakkundig bijgestaan door cameraman Nestor Almendros, die stijl en taalgebruik op schitterende wijze wist te accentueren in visueel sfeervolle beelden Opper vlakkig gezien is ,,Die Marquise von O." een strak verfilmd toneelspel (het ver haal speelt zich grotendeels in kamers af), maar Eric Rohmer is er in geslaagd bovendien de burgerlijke ernst, waarmee de onverwachte en „onmoge lijke" zwangersschap van de markiezin wordt begeleid, onverwacht komisch werkt door de schijnbare overtrokken- heid der emoties, die echter in die tijd gebruikelijk waren. ,,Die Marquise von O." is een filmisch eerbetoon aan Hein rich von Kleist, maar daarnaast op nieuw een vaststelling van Rohmer's vakmanschap. (V.) AMERSFOORT - Filmagenda van donderdag 4 tot en met woensdag 10 november. GRAND, 033-14632 ,,The great escape", 14 jaar. 2.00 - 8 00 uur (uitgezonderd don derdag). STUDIO G, 033-14632 ,,De onschuldigen met de vuile han den", 18 jaar. 2 15 - 7.00 - 9.30 uur, zondag 2.15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur. CINEMA 1, 033-18900 ..Taxi driver", 18 jaar.Onderschei den met de grote prijs (gouden palm) Cannes 1976. 2.00 - 6 45 - 9.15 uur; zaterdag en woensdag 6.45 - 9.15 uur; zondag 2.00 - 4 15 - 6.45 - 9.15 uur. CINEMA 2, 033-18900. ,,De eend en de Cadillac", alle leeftijden. 1 45 - 6.30 - 9.00 uur, zondag 1.45- 4 00 - 6.30 - 9.00 uur EURO „The outlaw Josey Wales", 14 jaar. (De hel wacht op hem). 2.00 - 6.45 - 9.15 uur, zaterdag, zondagen woens dag 6.45 - 9.15 uur. „Asterix verovert Rome", alle leef tijden. Zaterdag en woensdag 2.00 uur; zon dag 2 00 - 4 15 uur. CITY, 033-16572 Vrijdag t/m zondag „Lokaas voor de dood". 6.45 - 9 15 uur, zaterdag 2 00 - 6.45 - 9.15 uur, zondag 2 00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CITY „Blote stoten die van het spel ge noten", 18 jaar. Vrijdagavond 23.45 uur „Kung Fu fighters", 18 jaar. Zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag 1.45 uur (kwart voor twee). „Popeye's dolle avonturen", alle leeftijden. DUO 1 EN 2 Binnenkort opening van Duo 2 (City). Het nieuwe aktie-theater. TONEEL GRAND 11 november. Jukebox 2008. 18 november Een doos vol kruimels. 26 november Lied in de scheme ring Kaarten vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa EEN PLAAT VOL DIEREN Werelddierendag is al weer enige tijd voorbij, maar dat neemt natuurlijk niet weg, dat de aan dacht voor het dier het hele jaar door blijft bestaan. Als men het aangename met het nuttige wil verenigen, dan kan men zich het beste de elpee „Het dierenfesti- val" aanschaffen, gepresenteerd door Martine Bijl. De opbrengst van de plaat is voor een deel be stemd voor een goed dierendoel. En ook al wordt de elpee gespon sord door een fabrikant van hon den- en kattenvoedsel, de plaat op zich is een leuke verzameling van liedjes over dieren. Voor de kinderen erg leuk. Op de binnen kant van de uitklapbare hoes staan allerlei nuttige tips voor het hou den van huisdieren. Met teke ningen van Rien Poortvliet. De liedjes worden gebracht door Martine Bijl (De Vlinder) en verschillende kinderkoren. Ver der staan er enkele sprookjes op de plaat: „De gelaarsde kat", „Zwaan kleef aan" Anita en De Walvis en het Krielvisje. Kortom: een zeer gevarieerde verzame ling liedjes en teksten over die ren voor de kinderen. Uitgebracht door de platenmaatschappij Du- reco te Weesp op het Elf Pro vinciën-label nr. ELF 55.17 G - in stereo DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 KENNY MURRAY. EEN SCHOT IN DE ROOS On-Nederlands goed, is een term, die de laatste weken dankzij een Neer- lands kabarettieel duo nogal opgang doet Misschien is dit wel de juiste aanduiding voor de elpee „City Lights" van Kenny Murray (Negram NK 210): weinigen zullen bij de beluistering er van veronderstellen met een Hollands produkt van doen te hebben, terwijl de plaat in Nederland zelf werd gemaakt en de medewerkerslijst buiten Kenny zelf voor 100 procent uit Hollanders bestaat. Kenny Murray vertoeft al 5 jaar in Nederland, werkt sinds 1972 bij de ABN (tamelijk Hollands dus) en spreekt vloeiend Nederlands Maarrr hij werd geboren in Glasgow, Schotland (op 17 januari 1950) en groeide op in dezelfde muzikale entourage als Jimmy McCullough (van Wings) en Hamish Stuart (van de Average White Band). Kenny's 5 jaar oudere broer Ianspeel de als basgitarist in een popgroep, en toenKenny's 12 verjaardag daar was, werd zijn vurige wens vervuld, hij kreeg een gitaar Nog geen drie jaar later speelde hij met zijn groep The Web (waar ook Hamish Stuart deel van uitmaakte) in clubs en op school feesten, met de Beatles als grootste invloed Op 19-jarige leeftijd begon Kenny's reis- en trekperiode, die uiteindelijk zou leiden tot zijn huidige Nederlandse bestaan In Spanje ontmoette hij PeteO'Rour- ke, een zanger-gitarist uit Liverpool, en als duo werkten zij in Spanje, Ko penhagen, Parijs, Londen en Amster dam, soms in clubs maar meestal gewoon op straat, langs terrassen en drukke pleinen. In diezelfde tijd werkte ene Ted Bouwens als disc-jockey in de Fietso- theque van het Hilton Hotel in Am sterdam. Omdat hij bekend stond als de ontdekker van het duo Mouth McNeal, werd bij nogal eens getipt omtrent onbekend talent. En zo kon het gebeuren, dat hij op een gegeven moment naar hetLeid- seplein toog om twee straatmuzikanten te gaan bekijken Uiteraard waren dat Kenny en Pete, en Ted was zó enthou siast, dat hij meteen een plaatopname regelde voor het duo. De single die hieruit resulteerde was bijzonder mooi maar sorteerde niet het gewenste ef fect. „Do what I ask" kwam niet in de hitlijsten en Pete haakte af. Maar aan de samenwerking van Ted en Kenny kwam nooit een eind. Samen bleven ze demo's maken Kenny beslooti.v.m een verblijfsvergunning een vaste bron van inkomsten te verwerven en kwam terecht bij de ABN, waar hij nog altijd werkzaam is op de produktie-afdeling. De in de vrije uurtjes vervaardigde demo's werden aangeboden aan pla- tenofficials, aardig bevonden maar ver der niets enz., enz., totdat Ted Bou wens uiteindelijk besloot een geheel eigen produktie op touw te zetten. Ter financiering van ditprojekt werd Chadal Productions in het leven geroe pen. Zo ontstond de elpee „City Lights mede dankzij de medewerking van Jan de Winter en Wim Hauer. Al tijdens de opnamen voor deze elpee kreeg gram- moloonplatenrnij Negram hier lucht van met als uiteindelijk gevolg: de re lease van „City Lights" ophetNegram label. De plaat bevat 10 eigen komposi ties Kenny heeft een voorkeur voor pakkende melodieën en apprecieert op- dit gebied het werk van o.m. The Beatles, David Gates en Jeff Lynn (ELO). Kenny's komposities zijn meest in mineur, maar de teksten zijn veelal opwekkend. Hij is uiterst serieus om trent teksten en streeft er altijd naar persoonlijke ervaringen en dus ware gebeurtenissen te verwoorden. „Say what you think, mean what you're saying be like a love song for someone who is near The things that you are think are always important "you just have to sing them to get a point made" („Love Song"). VERLEIDING VAN MIMI DE BANKWERKER ast „De verschrikkelijke man uit Saffie" behoort Lina Wertmüller's film „De iding van Mimi de bankwerker" uit 1971 tot een hoogtepunt van de Utrechtse nanifestatie. Terecht scoorde deze film hoge ogen bij het publiek, dat via ète-formulieren elke film beoordeelde „De verleiding van Mimi de bankwer- 5het schitterende verhaal van een arme Italiaan uit het zuidelijke Catania, die nflikt komt met de plaatselijke maffia, zijn vrouw achterlaat en naar Turijn ikt om daar niet alleen met de Maffia, maar ook met een mooi meisje in kontakt fnen Een simpel verhaal, dat steeds gekompliceerder dreigt te worden door notionele Mimi (een werkelijk schitterende rol van Giancarlo Giannini), die in ieen stevige relatie opbouwt met het mooie meisje Fiore (pittig gespeeld door mgela Melato). Lambrechts is in de wereld van het kabaret eigenlijk een buitenbeentje, lort ook erg weinig van hem. Zo nu en dan duikt hij op in een alternatief Jisieprogramma, met geëngageerde liedjes. Scherp soms, bijtend en ook Sr overlopend van vriendelijkheid, ook al moet je je daarin nooit vergissen. |ts Lambrechts. Toch een karakter waar je wat vaker iets van zou moeten Van Lambrechts wordt vaak gezegd, dat ie veel te scherp is, te zwart- [denkend. Als men daar mee bedoelt, dat Lambrechts geen liefhebber is |het compromis, van het zoete broodjes bakken, dan is dat een duidelijke jc en een compliment. Als kabaretier hoef je geen concessies te doen, als je [Diet zelf wilt. Het publiek accepteert dat of accepteert dat niet. Voor zover |et kan beoordelen heeft Frits toch wel succes bij het - misschien selek- publiek. Lambrechts kabaret kan duidelijk worden omschreven als of in ieder geval als geëngageerd kabaret, waarin onze gekompli- maatschappij op amusante, maar niettemin felle wijze wordt blootge weten zich misschien nog Tinneren dat Frits Lambrechts twaalf jaar geleden zijn carrière Wpsartiestes begon als pianist iap van de Merwe. Later werkte Henk Elsink waar hij begon met chnjven van zijn eerste teksten. iP's zoals „Neem me zoals ik liedjes van Jules de Corte en „de geur van je huid" is er thans een dubbel-elpee van Frits verschenen met de hoogtepunten uit zijn laatste caba retprogramma. „Van Embryo tot po liticus' een liverecording van zijn optreden in Groningen. Een prima pu bliek reagerend op zijn soms vrien delijke, soms bijtende teksten, waar achter steeds een gedachte schuilgaat BRIAN PROTHEROE i/YOU enlijk weet ik niet goed wat ik Brian Protheroe aan moet. Zijn elpee - er zijn er voordien meer geweest wat kompleet Di] voorbij is gegaan - is een op ;merkwaardige plaat Niet slecht mijn gevoel, maar totaal afwij- wat de doorsnee pop ons in gemeen te brengen heeft. Prothe- is een woordkunstenaar (schreef zelf) en speelt met woor- stem. (Hij is van huis uit ak- je in de schilderkunst sur- kent, zo zou je Brian Pro- s nieuwste album ,,1/You" onder onder kunnen brengen is het gewoon theater wat brengt en hij zal de laatste zijn om dat te ontkennen het is zijn grote liefde. Momenteel staat Brian in Londen in een west end-musical die de titel „Leave him to heaven" kreeg. Deze musical beschrijft het ont staan vanden rock and roll-ster en alles wat daarmee samenhangt en draait nu al enige maanden met veel sukses. Wie kennis wil maken met Brian Protheroe of die kennismaking wil hernieuwen, moet beslist ,,1/You aan schaffen. Het is wel iets anders dan de doorsnee popmuziek, maar het is dan ook van iemand, die geen belangstelling heeft voor een karrière in deze rich ting. Uitgebracht door Phonogram op het Chrysalis-label nr. 6307 583 - in uitstekend stereo (compleet met de teksten op de hoes en dat is geen over bodige luxe). Bert Vos. De verleiding van Mimi de bankwerker, van Lina Wertmuller. zich geërgerd aan een vuiltje op zijn suède jasje Wilderberg, gekend van onder meer ,,Joe Hill", heeft dus oog gehad voor de details in het boek van Sjowall en Wahl- löo. Het verhaal heeft hij uiteraard ook gevolgd Rönn en Martin Beek slagen erin de moordenaar van een Stock- holmse politie-officier te vinden. Althans zij vinden het huis van de man, die in het ziekenhuis liggende po litieman heeft afgeslacht met een bajo net. Ze begrijpen ook donders goed. waarom hij het heeft gedaan Maar ze zijn wel te laat. Want de moordenaar heeft zich inmiddels op het eerder ge noemde dak verschanst en het zal nog heel wat voeten in de aarde hebben, eer hij daarvan verwijderd is. Omwille van de spanning zullen we dat niet nader beschrijven. Details in de gaten houden, de grote lijn gevolgd. Wat valt er dan nog op aan te merken. Nou. dat de strekking van „De Verschrikkelijke" van Wilderberg toch een wat andere is dan die van Sjö- wall en Wahllöo Meer bloed, meer ge weld, minder die fijnzinnige kritiek op het „Zweedse sociaal-democratische debacle" om het schrijversduo te cite ren. Maar misschien komt dat ook wel omdat Wilderberg eén exemplaar ver filmde en ik inmiddels al tien Sjowall en Wahllöo's achter de kiezen heb Martin Beck is in deze rolprent tenslotte ook nog getrouwd met een dame, wier bij drage aan de film voornamelijk bestaat uit het schuifelend zoeken van aspe- rientjes. Rea is nog lang niet in zicht. Maar wat doet het er toe Zeker voor degenen die de boeken niet gelezen hebben (als zulke mensen nog bestaan) heeft Wilderberg een prima „policier" gemaakt. Ruim twee uur spanning en vermaak Kom daar te genwoordig nog maar eens om! M K. MENEER KLEIN Alain Delon heeft verschillende rollen op zijn naam staan, die hem bekend maakten als een ongevoelige moorde naar, een outlaw zonder scrupules. Die ongevoeligheid manifesteert zich even eens duidelijk in de nieuwste film van de Amerikaanse regisseur Joseph Losey met Delon in de hoofdrol: „Mon sieur Klein", Losey verfilmt hiermee het verhaal van een rijke zwarthandelaar Robert Klein (Alain Delon), die tijdens de Duitse bezetting in Parijs per ongeluk wordt verwisseld met een Joodse naamgenoot en tenslotte terecht komt in de onverbiddelijke bu- reaukratie met alle tragische gevolgen vandien. Losey schildert in zijn film de dreigende, Kafkaiaanse sfeer van de bezetting, laat realiteit en onwerkelijk heid over elkaar heen schuiven en ont wikkelt daardoor een onwezenlijke be klemming, die de film tot een hoogtepunt uit het oeuvre van Losey maakt. Het is begrijpelijk dat de Fransen tijdens het filmfestival in Can nes niet zo erg gecharmeerd waren van deze film, want het toont Frankrijk nu eenmaal niet op z'n best. „Meneer Klein" is een fascinerende film overeen akelige opportunist, die in zijn eigen angsten verstrikt raakt, omgeven door de onverschilligheid van vrienden en kennissen Eén van de beste rollen die Delon ooit op het doel zette en zeker één van de meest bewogen films van Joseph Losey. (V.) MEAN STREETS Martin Scorsese is als regisseur het meest bekend geworden door zijn film Alice doesn't live here anymore" en meest recentelijk door „Taxidriver", met Robert de Niro in de hoofdrol als een taxichauffeur, die het recht in eigen hand neemt en „law and ordertracht te scheppen in de duistere wereld der New Yorkse misdaad. „Mean streets", de film, die Scorsese in 1973 maakte, maar die door allerlei omstandigheden nu pas in Nederlandse roulatie gaat, heeft eigenlijk eenzelfde soort thema. Ook in deze film speelt Robert de Niro naast Harvey Keitel dé hoofdrol en de film gaat ook nu over de geor ganiseerde straatmisdaad, die Scorsese kennelijk bijzonder in- tregerend vindt Eigenlijk kan men „Taxidriver" beschouwen als een beter uitgewerkte „Mean Streets", maar daarnaast is „Mean Streets" iets ge- de groep Steeleu Span. De groep „Steeley Span" liet kortgeleden het licht zien aan een nieuwe elpee „Rocket Cottage", een op folk en pop gebaseerde langspeler, die volgespeeld is met hoofdzakelijk lange nummers van gemiddeld vier tot vijf minuten per stuk. Maddy Prior (een voortreffelijke stem tussen haakjes) Peter Knight, Tim Hart, Robert Johnson, Rick Kemp en Nigel Pegrum zijn op deze plaat duidelijk aan een soort experimenteer-fase begonnen, waarin het accent voor een overgroot deel wordt gelegd op de ritmiek en vooral ongecompliceerde arrangementen, waarbij de instrumenten solistisch naar voren worden gehaald in een soms niet al te inspirerend geheel. Experimentele folk zou je het kunnen noemen. Hele maal geslaagd is het niet, maar de liefhebbers van deze groep zullen deze elpee toch niet willen missen, denk ik. Uitgebracht door Phonogram te Am sterdam op het Chrysalis-label nr. 6307 584 - in uitstekend stereo. ijn puur Italiaanse toestanden die intstaan: Fiore krijgt een kind van die zelf via zijn ongewilde Maffia- terugkeert naar Cantania met Ie vrouw en eerste kind. In zijn orteplaats ontstaan natuurlijk de delingen en het duurt niet lang of Ie stad weet, dat Mimi een tweede y heeft. Zijn eigen vrouw is inverwachting geraakt van een eren de vrouw van de officier raakt weer in verwachting van Mimi. Kor- een aaneenschakeling van moei- (den, door Mimi met voortvarend en blijmoedigheid opgevangen en ede banen geleid. Wanneer men est, denkt men aan een simpele die Maar „De verleiding van Mimi jnkwerker" is veel meer dan dat. Lina Wertmuller heeft haar ver uitstekend gedoseerd, waardoor film niet alleen maar een blijspel is, ook een (zij het niet al te sombere) ening van de Italiaanse samenle- die duidelijk verziekt is door de rpe politieke kontrasten tussen en rechts, geregeerd door vak ten en Maffia. Wertmuller is er •slaagd om een goed evenwicht nden tussenblijspel en tragiek, rbij cameraman Blasco Giurato erschillende knappe hoogstand- iomt, zowel in funktioneel kleur- ulk als door afwijkende camera den in tragi-komische scènes, verleiding van Miniede bankwer- werd reeds in 1971 gemaakt en it nu - na het succes dat de film Ie VS boekte - eindelijk naar erland. En dat mag als een ver gende ontwikkeling worden be- Duwd, want het is duidelijk, dat Wertmüler jarenlang door ropa is onderschat. (V.) Een gedachte, van het ene gewone mens voor een ander gewoon mens. Zonder poespas, recht voor zijn raap en zoals Frits zelf opmerkt dit is puur Nederlands en 't gaat over die zaken waar u en ik dagelijks mee te maken hebben En dat is waar Luister maar naar „Ziek zijn en beter worden". Een heerlijke parodie op hem ot haar die in een ziekenhuis terecht komt en eigen lijk niet meer als normaal functionerend mens wordt beschouwd In zijn liedje voert Frits dan nieuwe wetten in die wel nooit zullen worden geaccepteerd in de Nederlandse ziekenhuizen, maar je weet maar nooit In onze alternatie ve werejd kan opeens zoveel. Hoe dan ook, je moet er zelf naar luisteren. Dertien voortreffelijke stukken in een prachtig album van een cabaretier die toch anders is dan al die (voortreffe lijke) anderen Want Frits Lambrechts is uniek, neemt zo zijn eigen plaatsje in, en dat is maar goed ook. „Van Embryo tot politicus" is een uitstekende dubbel-elpee, waar je met veel genoegen naar luistert. Uitge bracht door de platenmaatschappij Du- reco te Weesp op haar Elf provinciën- label" - stereo nr. ELF 4609/10-G. Bert Vos. MUZIKAAL ALLERLEI Deze week aandacht voor enkele instrumentale platen. In de eerste plaats voor de hammond-organist Pete Colley, die op het Halter-label van pla tenmaatschappij Dureco te Weesp een plaat bijeenspeelde vol bekende num mers, bijgestaan door Wim Overgauw, gitaar, Victor Kaïjatu, bas-, Evert Over weg, drums. Het is een uitstekende elpee geworden, waar je gewoon lek ker naar luistert, als achtergrond mu ziek of keihard boven alles uit (Halter stereo - HLT 123 008-G). „Sleepy Shoresis de titel van een instrumentale elpee met het orkest van Johnny Pearson Een album vol bekende en onbekende melodieën (on der meer van Johnny Pearson zelf, van Michel Legrand en Rodrigo). Voor de liefhebbers een uitstekende elpee met „Londonderry Air", „People" (van Styne), Morning has broken (van Cat Stevens), „Greenleaves of sum mer" (van Tiomkin) en Stranger on the store (van Bilk). Twaalf nummers bij elkaar. Aanbevolen (Halter - ste reo HLT 123.014 H - uitgebracht door de platenmaatschappij Dureco te Weesp). Pianist Tonny Eyk speelt een elpee bij elkaar met allerlei afwisselende piano-medley's, die uitstekend als ach tergrond kunnen dienen bij een afzak kertje aan uw privé-bar of gewoon als lekkere achtergrondmuziek tijdens een klein feestje of een intiem etentje „Piano Bar" is de titel van deze el pee en wie méér platen van Tonny Eyk in bezit heeft, weet dat voor al voor de liefhebbers van dit soort muziek, ook deze elpee een must is. (Uitge bracht door Dureco te Weesp op het Halter-label stereo nr HLT 123 006- H) I HAMERSVELDSEWEG 6A - LEUSDEN-CENTRUM Telefoonnr. winkel, technische dienst' 41235. b.g.g. 41510 Telefoonnr. elektro installatie: 43381. Al deze en vele andere L.P.'s singles en cassettes, verkrijgbaar bij: DE VERSCHRIKKELIJKE MAN UIT SAFFLE Stig Malm keek precies zo als ik me voorgesteld had. Met groot vertoon van macht heeft de politiecommissaris uit Stockholm zojuist geprobeerd om een losgeslagen persoon, die vanaf het dak van een flat op politiemannen schiet, buiten gevecht te stellen. Het enige re sultaat is dat er nog meer politiemannen sneuvelen of gewond raken. Wanneer dan de tijding komt dat een ingezette helicopter is neergestort, klapt Malm zelf inwendig ook in elkaar. En dan kijkt de acteur exact zo, als ik mij bij lezing van „De verschrikkelijke man uit Saffie" van Sjowall en Wahllöo had voorge steld. Op dat moment is de film die Bo Wil derberg van het boek maakte al een eind gevorderd. En zijn er meer her kenningspunten geweest. Martin Beek heeft dan al eens op zijn favoriete ar chiefkast geleund, Einar Rönn heeft een aantal malen zijn neus gesnoten. Kollberg is een keer met zijn vrouw naar bed geweest en Gunvald Larsson heeft „Herz aus Glas" van Werner Herzog.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 23