PROVINCIE MAAKTE FOUTE BECIJFERING Raad Leusden kiest voor afwijkend model inzake uitgroei Leusden/C AANTAL INWONERS TOT 1990: 30.000, DAARNA ALLEEN OPVANG NATUURLIJKE GROEI Dienst Gemeente werken timmert aan de weg Wijnand van Haselen Losse verkoop Leusder Krant (.EUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 3! (Van de redaktie) Leusden - Nog niet zo lang geleden verscheen het streekplan Utrecht-Oostwaarover de raad van Leusden In meidit jaar vergaderde. De vraag was toen voor welk groei-model moest worden gekozen en de meningen tussen de raad en gemeentebestuur liepen toen uiteen, hoewel uiteindelijk de raad de doorslag gaf met het kiezen van alter natief 2 (opvang van natuurlijke groei 1975-1990 van 2000 personen en migratie uit het streekplangebied van 4000 personen, totaal 6000 personen). Het gemeentebestuur had een sterke voorkerur voor al ternatief 5 (natuurlijke opvang tot 1990 van 2000 personen en een migratie van niet alleen personen binnen maar ook van buiten het streekplan gebied van 6000 personen, een groei van 8000 personen tot 1990). Maar wat blijkt? De provincie heeft een rekenfout gemaakt, waardoor in feite de raad in haar mei-vergadering heeft gediskus- sieerd op basis van foutieve becijferingen en daaraan ook haar kon- klusie verbond. Die rekenfout werd onlangs door een ambtenaar van de gemeente Leusden ontdekt. We zullen onze lezers niet vermoeien met verdere cijfers, want ook de raad had er zichtbaar moeite mee, maar het komt er nu op neer, dat de door de raad gewenste uitgroei van Leusden niet in een model is te vangen. Omdat, zo schrijft het gemeentebestuur, „het voorontwerp streekplan een taakstellend karakter heeft, terwijl de gemeentelijke plannen na 1985 capaciteits- begrenzend is, is inpassing in één der alternatieven niet goed moge lijk." Daarom wordt nu aan Gedeputeerde Staten van Utrecht bericht, dat de raad van Leusden van mening is, dat na 1985 gebouwd dient te worden ten behoeve van de natuurlijke groei van de gemeente en dat een verdere uitbreiding van de gemeente ten behoeve van migranten alleen dan mogelijk is. indien uit onderzoek blijkt, dat dit noodzakelijk moet worden geacht, mede in het licht van een gewenst of noodzakelijk geacht voorzieningenpakket in de gemeente. Bovendien wordt onderkend, dat de gemeente zal uitgroeien tot ca. 30.000 inwo- ners Een konklusie. die volgens burgemeester Van der Post inhoudelijk niet ver schilt van de konklusie van de raad in haar mei-vergadering Het gemeentebestuur zal op sterke aandrang van de raad -GS. wijzen op de door hen gemaakte foutieve becijfering raadsleden sloten zich hierbij aan De heer Mandemaker (Progressief Leus den): „Publiek en pers begrijpt hier niets van. Die informele raad was een uitstekend idee, en de voorliggende konklusie is juist, maar de openbare behandeling van dit voorstel wordt een farce, als het publiek niet op de hoogte is van alle diskussie en handelingen die tot deze konklusie hebben geleid. Ik stel dan ook voor om het voorstel uit te stellen totdat de bevolking ook op de hoogte is met de gang van zaken. We zijn bezig met een belangrijke zaak. de uitbouw van Leusden. en ook de bevol king dient voldoende op de hoogte te zijn." TOCH NIET VOOR PUBLIEK? De heer Holi zag dat allemaal niet zo zitten. ..We praten hier toch niet voor het publiek?" stelde hij voor zichzelf vast, wat de nodige reakties vanaf de publieke tribune ontlokte. De heer Holl vroeg schorsing van het beraad aan, wat werd toegestaan EENVOUDIGE ZAAK Na schorsing zette de burgemeester van der Post alles nog eens op een rijtje; „Het voorstel wat nu op tafel ligt, is in een informele raad behan deld. Er is een gezamenlijke konklusie geformuleerd, die nu in het voorstel zit verwerkt. Het is van belang om dit voorstel zo spoedig mogelijk in de raad te behandelen en vast te stellen en zo snel mogelijk ter kennis van GS te brengen, zodat deze konklusies van Leusden in het Streekplan Utrecht Oost verwerkt kan worden Dat is de gang van zaken en ook in de informele raad werd op deze spoed aangedrongen Het gaat hier niet om zaken, die nieuw zijn. Het besluit van de raad op 20 mei was weliswaar gebaseerd op foutieve cijfers, maar bij korrektie bleek duidelijk dat indien de intentie van de raad (uitgesproken op 20 mei) in cijfers zou zijn geïnterpreteerd, de zelfde konklusie zou zijn getrokken als in dit voorliggende voorstel tot ui ting komt. Het is gewoon een aan passing van de cijfers van 20 mei en in wezen een eenvoudige zaak." HERSCHRIJVEN De heer Reichert (Progressief Leus den) sprak namens alle frakties. „Het is toch wel de bedoeling, dat de grootst mogelijke duidelijkheid voor de bevolking wordt verkregen. Wij gaan met de formulering van de in het voorstel neergelegde konklusies ak koord en stellen voor deze tekst naar G.S. te zenden met een begeleidend schrijven, waarin de vaag of de moge lijkheid aanwezig is een afvaardiging van de raad mondeling uitleg te laten geven bij Gedeputeerde Staten De struktuurstudie Eemland. die nu bij het voorstel is betrokken, zouden wij graag inhoudelijk besproken zien in een aparte raadsvergadering Wij stellen dan ook voor om voorlopig de konklusies niet naar het samenwer kingsorgaan Eemland te zenden, on danks de spoed die is gevraagd Verder vraagt de raad een schriftelijke bevesti ging van GS ten aanzien van de fou tieve becijfering, zoals u reeds hebt toegezegd te zullen vragen. Verder verdient het aanbeveling om de erg kryptische tekst van het voorstel te her schrijven om verdere misverstanden te voorkomen." De raad ging akkoord met deze vernieuwde formulering van het voorstel. Aan het begin van dit ingelaste agen. i dapunt naar aanleiding van een infor mele raadsvergadering enkele dagen eêrder, was de spraakverwarring bjpnen de raad niet gering. Terwijl zon- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden herschijnt iedere donderdag. RMsktle: Bert Vo» (verantw.), tel. 41495; Memlx KreIJru, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Flnn- mark 3), Leusden /Centrum, tel. 033-41495. b.g.g. 03420-6141toe stel 17. ABONNEMENTSPRIJS: 24,- PER JAAR. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. der meer vastgesteld kon worden, dat, doordat niemand buiten de raad op de hoogte was van de besprekingen in de informele raad, de diskussie voor publiek en pers onbegrijpelijk was, werd ook al spoedig duidelijk, dat ook de raadsleden eigenlijk geen weg wisten met de erg kryptische tekst van het voorstel van b en w De heren Holl (lijst Kuipers) en Van Maanen (AR/SGP) drongen er in eerste instantie sterk op aan. dat in ieder geval van G.S. zwart op wit een brief dient te komen, waarin wordt toegegeven, dat GS een foutieve becijfering heeft ver strekt. Verschillende andere LEUSDEN - De komende weken staan de volgende wegwerkzaamheden op het programma van de Dienst Ge meentewerken: - Deze week wordt een verkeersdrem pel in de Dolomietendreef aangebracht; - in de week van 8 tot 12 november wordt een nieuw voetpad tussen Kla- verland en de Landweg aangelegd. Om dit voetpad was met name door de daar wonende bejaarden gevraagd. - in dezelfde week wordt ook een begin gemaakt met de reconstructie van de buurpaden in het gebied van de Linden- laan, Wilgenlaan, Escjoornhof en Mei doornhof. De daarmee verband hou dendewerkzaamheden zullen ongeveer vier weken in beslag nemen. - inmiddels zijn de werkzaamheden aan de klaphekken in Rozendaal vrijwel voltooid. Deze bestonden uit verbetering van het sluitingsmechanisme en het toepas sen van gelaste bouten voor het hang- werk. Deze laatste maatregel was nodig om het stelen van de hekken tegen te gaan; hiervan zijn namelijk in korte tijd acht stuks verdwenen. voor de verkoop van uw huis advies en informatie WIJNAND VAN HASELEN makelaardij in onroerende goederen. Snouckaertlaan 22-24. Tel. 033-11941 Amersfoort, postbus 502. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S D» meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij, vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op-giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, Aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Ffnnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op on« kantoor, Finnmark 3, Lau aden/C. DE LEUSDER KRANT S een uitgave van de BDU- ^rantenkombmatie te Barneveld ACHTERVELD Donderdag 4 november bejaardensoos 13 30 uur Donderdag 4 november: Jaarvergade ring Ons Genoegen, 20.00 uur ca fé Buitenlust Vrijdag 5 november: Bibliotheek 19 00- 20.00 uur. Zondag 7 november: Bibliotheek 10.30- 12.00 uur Dinsdag 9 november: Bibliotheek 15.15- 16.30 uur Dinsdag 9 november: E.H.B O. nieu we leden en gediplomeerden om 20 00 uur Vrijdag 5 november: Klaverjassen De Hessenkar 20 00 uur. LEUSDEN-CENTRUM Donderdag 4 november: ,,de Til" Filmavond voor jongeren vanaf 14 jaar. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld- seweg, vanaf 21 30 uur. Elke donderdag. Clubgebouw Blijhof, Volksdansen. Van 16.00-17.00 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar Van 19.00-20.00 uur voor gevorderden, van 20.30-22.00 uur voor volwas senen. Elke donderdag: UW Semorensocie- teit „Sporthal Groenhouten", de Meent. Van 14.00-16.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45-19 45 uur: Jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19.45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30- 17.00 uur. Johanneshoeve, Ha- mersveldseweg Elke woensdag: „Lisidunahof repeti ties koor „Treecksangh" Van 19.45-21.45 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10 00 uur gezinsverzorging en be jaardenhulp van het Groene Kruis- gebouw, Wit-Gele Kruis, Rozen- gaarde 33. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til" open vanaf 19.00 uur Hob byclub om 18.30 uur. Hulpdienst ,,De Wetering": Telefoon nummers 42746/42249. Stichting Amivedi: Mevrouw Drost, Tel. 033-44123. Elke zaterdag: ,,De Til" Discodans avond. Aanvang 20 00 uur Elke zondag: ,,De Til" Discodans middag Aanvang 14 00 uur OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN maandag: 18.30-21.00 uur dinsdag: 14 00-17.30 uur woensdag: 10 00-12.30 en 14.00-17.30 uur donderdag: 1830-21.00 uur vrijdag: 14 00-17.30 en 18.30-21.00uur zaterdag: 10.00-12.30 uur. LEUSDEN-ZUID Donderdag 4 november: ..Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Paletschool Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur, voor vol wassenen en jeugd. Vrijdag 5 november: Jeugdklub voor 12 tot 16 jaar in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, van 19.30 tot 21.30 uur. Vrijdag 5 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Zaterdag 6 november: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 8 november: Gezinsverzor ging en ouderenhulp van de ge fuseerde kruisverenigingen aan de De Roo van Aldei wereltlaan 13 Van 14.00 tot 15 00 uur. Maandag 8 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 14 00 tot 17.00 uur, voor volwas senen en jeugd. Maandag 8 november: Jeugdklub voor 8- en 9-jangen in ,,'t Trefpunt' aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur. Maandag 8 november: Gemengd Koor „Kunst Veredelt": repetitie-avond in ,,'t Trefpunt" aande Arnhemse weg van 20 00 tot 22 00 uur. Nieu we leden van harte welkom, vooral tenoren en bassen Dinsdag 9 november: U.V.V., Sociëteit Ontmoetingsmiddag voor alle men sen van Leusden-zuid, die van ge zelligheid houden In het klubge- bouw van „Roda" in het Burgem. Burning Sportpark. Van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 9 november: Bibliotheek „De Boekenmolen Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Woensdag 10 november: Jeugdklub voor 10- en li-jarigen in ,,'tTrefpunt" aan de Arnhemseweg, van 19.15 tot 20.30 uur Zaterdag 13 november: Tentoonstel ling met demonstraties in de Pa letschool. Willem de Zwijgerlaan, op het gebied van de handenar beid, van 10.00 tot 16.00 uur. Oppasdienst: voor een oppas bellen naar mevrouw B Hassink, Azu- riet 17, Leusden-centrum, tele foon 43132. Exposities in Leusden: Metten Koorn- stra: Litho's in eetcafé-galerie „De HakhorstWaarden 259. Tot en met zaterdag 27 november, da gelijks vanaf 16.00 uur. 's Maan dags is „De Hakhorst" gesloten ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De KlaveetPostweg 1. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9 kosten hoeft u het niet te laten: 15,- voor de gehele cursus, die ongeveer tien lessen omvat. Zij, die ook van mening zijn dat een veilig verkeer begint bij jezelf, kunnen zich opgeven bij de volgende personen: de heer J. C. T. Kuijpers, tel. 43304, W. Schoonderbeek, tel. 41477, de heer Lodders, tel. 42127, mevrouw Arts, tel. 43010, de heer D. Bijl, tel. 03425-1657 en de rijkspolitie te Leusden-zuid, tel. 44444. SINT HUBERTUSJACHT Vorig jaar hebt u het festijn der ja gers gemist, maar dit jaar gaat het weer gebeuren. Op zaterdag 6 no vember wordt de jaarlijkse St. Hubertusjacht van de KNJV ter gele genheid van de opening van het jachtseizoen gehouden op zaterdag 6 november in Den Treek. Dit sfeervolle, kleurrijke gebeuren is ook voor het publiek toegankelijk, mits men per benenwagen of per fiets naar Den Treek toe komt, want auto's worden door de politie onver biddelijk tegengehouden. De Sint Hubertusjacht start om 13 uur precies vóór Huize Den Treek aan de Trekerweg. Als u getuige wilt zijn van het begin der jacht, dient - per fiets of wandelend tussen 12 er 13 uur naar dit punt te gaan. Overigens hebt u met de fiets ver schillende voordelen. U mag niet al leen de jacht bijwonen, maar u kunt zich dan ook snel van het ene naar het andere punt begeven en op die wijze de stoet verschillende malen zien. De ene groep onder het motto: „Blij dat ik jaag", de toeschouwers onder het motto: „Blij dat ik fiets" VERKEERSCURSUS Een goede kennis van het verkeer en van de regels die daar bij horen is nooit weg. Zeker niet, als je ziet, hoe sommige weggebruikers hun on kunde demonstreren. Daarom orga niseert Veilig Verkeer Nederland af deling Leusden bij voldoende deel name een verkeerscursus in Leusden en Amersfoort. Voor de BOEKSCHRIJVER VRAAGD Het klinkt misschien allemaal een beetje geheimzinnig, maar we kregen het verzoek om een oproep te doen voor script- of boekschrijvers. Daar gaan we dan: „Welke Leusde- naar schrijft overdag wel eens een script of een boek? Wie van deze. met een lampje te zoeken personen is bereid zijn of haar vrije tijd nog nuttiger te maken? Wij willen even tueel hiervoor een vergoeding geven. Wij zijn een groep enthou siaste amateurs, die graag wat willen doen voor Leusden 1200. Bovendien willen we graag met mensen in kon- takt komen, die oude briefkaarten sparen of in het bezit zijn hiervan; en mensen, die op de hoogte zijn van de geschiedenis van Leusden van de laatste honderd jaar. Gaarne voor het a.s. weekend even een te lefoontje naar 43918 (tussen half zes en acht uur)". Ik ben benieuwd, hoeveel boek schrijvers we in Leusden kunnen tel len. Wat geschiedschrijvers betreft kan Ik misschien een handje helpen. De laatste tien jaar werd de geschie denis geschreven door mensen, die voor het grootste deel nog in Leusden wonen, werken en leven. Raadsleden bijvoorbeeld. Knalgroen bijvoorbeeld, verenigingen bijvoor beeld. En zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Blijft over: nog negentig jaar. TEGELS VOOR FIETSPAD Soms kom je in de gemeenteraad merkwaardige tegenstrijdigheden tegen. Zo ook vorige week donder dagavond, toen bleek, dat de tegels van het fietspad landgs de Hessen weg deels gebruikt zullen worden voor de aanleg van een fietspad langs de Lockhorsterweg. Nu heb Ik altijd begrepen, dat die tegels van het fietspad langs de Hessenweg een jarenlange doorn In het oog van velen zijn geweest Ze lagen los, ze verzakten door een slechte onder grond, etc. Fijn, dat daar nu een as faltpad wordt neergelegd, zodat die ellende voorbij zal zijn. Maar wat doet de gemeente? Die legt deze te gels neer langs de Lockhorsterweg. Tussen de bomen. Op zachte bos grond. Ik weet niet of de gemeente zich heeft gerealiseerd, dat de kans groot is. dat het nieuwe fietspad langs de Lockhorsterweg daardoor een zelfde bron van voortdurende ergernis zal worden. Losliggende en verzakkende tegels. En dan hebben we het nog niet eens over de talrijke boomwortels, die ook een aardige bijdrage kunnen leveren aan de fiets- onveiligheid. KIJKDAG RIJKSPOLITIE Je staat soms versteld van wat er bij de politie aan ongeregeld goed bin nenkomt. Een kijkdag van de rijkspo litie in Leusden bewees dat weer eens. Naast een behoorlijke voorraad fietsen en bromfietsen waren er ook tientallen andere aardige zaken, die voor de desbetref fende eigenaar of eigenaresse waren uitgestald. De welvaart speelt ons mensen wellicht parten, want de op komst was eigenlijk minimaal: in to taal zo'n tien mensen hebben de moeite genomen om een kijkje te nemen op zoek naar verloren eigen dommen. Maar helaas, de politie blijft wel met alle rotzooi zitten, want niemand vond iets. De politie geeft de Leusdenaren nog tot en met volgende week de ge legenheid om eventjes langs te ko men. Bromfietsen, fietsen, kleren, bromfietshelmen, sleutels, honden- riemen etc. etc. U kunt het eigenlijk niet bedenken, of het ligt er wel. Als blijkt, dat straks niemand belangstel ling heeft, dan geeft de politie de moed op. Dan gaan de kleren naar het Leger des Heils, de hon- denriemen naar het dierenasyl, de brillen worden graag in ontvangst genomen door zending en missie. Sleutels - en dat zijn er nogal wat - worden vernietigd. Wat er over blijft gaat tenslotte naar een opkoper, want zo wordt ons door de rijkspolitie Leusden meegedeeld, straks staat het seizoen weer voor de deur en moet er ruimte zijn. Mocht u nog Iets kwijt zijn - vergeet dan niet eventjes langs te lopen. Tenzij u van mening bent, dat de gemeentekas best wat gespekt mag worden. Want de opbrengst van de rest (bij de op koper) gaat rechtstreeks naar de gemeentekas en de raad zal er dan wellicht wel over beslissen, wat ze met dat geld zal gaan doen. Hierbij twee foto's van de voorraad op het politiebureau in Leusden/Zuid (Arn hemseweg). TIEN JAAR KLEUTER- SCHOOL, ALLEEN VOOR DE KLEUTERS? De openbare kleuterschool „De Blokkendoos" te Leusden/Zuid be stond vorige week tien jaar. Op zich natuurlijk nog niet zo'n hele grote j mijlpaal, maar voor de school zelf 4 toch wel een reden om een fijn feest te organiseren, waarbij de kleuters erg nauw betrokken waren. En na GE- tuurlljk werd het gemeentebestuur ook uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. Alleeneen kleine schaduw viel over het feest. Want het gemeentebestuur schitterde door afwezigheid. Misschien heeft zij ge dacht, dat het feest alleen was be stemd voor de kleuters. Alweer een misverstand? DE HEER HOLL EN ZIJN PUBLIEK Sommige raadsleden hebben zeer merkwaardige opvattingen over hun taak. Zo hoorde ik, dat de heer Holl (lijst 6) in de afgelopen raads vergadering nogal vreemd dacht over zijn taak als raadslid ten opzichte van de bevolking. Tijdens de diskussie over de groei van Leus den werd door de heer Mandemaker de opmerking gemaakt, dat het pu bliek er niets van begreep en dat het voorstel daarom beter kon worden teruggetrokken om eerst meer dui delijkheid aan de Leusdenaren te verschaffen. Waarop de heer Holl verontwaardigd uitriep: „Meneer oo voorzitter, daar ben ik het niet mee eens. We praten hier niet voor het publiek". Terecht hoorde men daarna enig verbaasu yemu..el op de publieke tribune en kon men fron-„ sende wenkbrauwen zien. De heer Holl is kennelijk niet hele maal meegegaan met zijn tijd. Vroe ger was het inderdaad de gewoonte (al heel lang geleden hoor), dat de vroede vaderen vergaderden zonder publiek en alles zoveet mogelijk bin nenskamers hielden. Die regenten mentaliteit is gelukkig voorgoed verdwenen en heeft plaats gemaakt voor de grootst mogelijke openheid (als we al die informele raadsverga deringen en besloten kommissie vergaderingen niet meerekenen), leder raadslid is door haar bevolking als haar vertegenwoordiger gekozen. De mensen op de publieke tribune zijn dezelfde mensen, die de raadsleden als hun vertegenwoordi ger hebben aangewezen. Waarvoor praat en beslist dat raadslid? Toch niet om zichzelf te bewijzen binnen het toch wel enge kader van het raadsgebeuren? Heer Holl moet toch zijn lesje maar weer eens leren. Van onderwijszaken blijkt hij verstand te hebben, van het begrip openbaar heid, openheid, volksvertegenwoor diger en dat soort moderne begrip pen echter niet. Foei! Als we een be ker ter beschikking hadden, zouden we de blunderbeker 1976 uitreiken aan de heer Holl, onze geachte af gevaardigde SCHOLIEREN LUISTEREN NAAR POLITICI Op de publieke raadstribune zaten donderdagavond verschil lende scholieren van een Achter- veldse basisschool. Hoewel de agenda bestond uit hoofdzakelijk hamerstukken en de bijeenkomst daarom „reeds" om tien uur was beëindigd, hebben de scholiererr toch een aardig inzicht kunnen krijgen in het raadsgebeuren. Ze zul len wel gedacht hebben: „Al die me neren en die ene mevrouw hebben het er maar moeilijk mee." En zo Is het. Raadslid zijn Is geen makkie. Ik ben benieuwd wat de konklusies van de leerlingen zullen zijn, die over hun bezoek aan de raadsvergadering een verslag zullen schrijven. Hoor ik dat n09? P.S.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 3