VEEL AKTIVITEITEN OP „LOYSDEN" EN „DE WOELIGE HOEK" LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 7 Jubilerende school vierde hele week lang feest De grote bonte avond vond plaats op vrijdag 29 oktober in de aula van het Corderius College Alle kinderen van de klassen 3 tot en met 6 stonden daar op het tonee, an waren akteurs en ak- trices in het cabaret. Het cabaret, dat MODESHOW Van de sportieve prestatie naar de modeiuze. In kleuterschool „De Woe lige Hoek" twee klinkende modeshows, door de kleutersschoolleerlingen en leerlingen van de eerste twee klassen van de basisschool door de ouders gegeven. Met een echte ladyspeaker aan de microfoon, mevrouw Vermeu len, blond en stralend in een lange zwarte japon, afgekleed met maisgele zijden sjerp, bijeengehouden door een fel twinkelende sierspeld. Deftige dames met paraplu en bont- hoeden trippelden over de lange witte tafels, soms wel even geïmponeerd door de vele flitsende lichten van de filmende en fotograferende moeders en vaders Maar de camera's horen bij de modeshows: mannequins laten zich graag zien. en de schijnwerpers zijn op hen gericht. Er waren allerliefste toiletjes te BONTE AVOND Enkele beelden van de beeldige modeshow door de kleuters van de Woelige Hoek. LEUSDEN - Een hele lange week feest voor de Christelijke basisschool „Loysden" en de kleuterschool „De Woelige Hoek", omdat het deze week 25 jaar geleden werd geopend. In één onzer vorige edities gingen wij reeds uitvoerig in op de geschiedenis van het ontstaan van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Leusden. De Christelijke lagere school „Loys- den" aan de Beatrixlaan te Leusden- zuid werd op 31 oktober 1951 officieel geopend, en op 1 november 1951 ging de deur open voor de leerlingen. LAMPIONNE-OPTOCHT Het begon dan maandagavond 25 ok tober met een lampionne-optocht in Leusden-zuid Om 19.30 uurvertrokde kinderstoet, onder het wakend oog van de ouders, en de jongste kinderen aan de hand van moeder of vader, door de Van Hardenbroek van Lockhorster- laan via de Van Diepenheim Scheltus- laan over de Koniqgin Julianalaan terug langs de Irenelaan naar het schoolplein Het was een hele tippel voor de aller jongsten! De Leusdense harmonie „Li- siduna" begeleidde de stoet met vor- lijke klanken, en gaf op het school plein als extraatje een welluidende serenade De majoretten gaven een show. Er was op het plein extra ver lichting aangebracht; het weer was ideaal voor een buitengebeuren. Je zag veel spandoeken in de lampionne- optocht met „Loysden 25 jaar". En er waren cowboys, Chinezen, bandie ten, karate-beoefenaars en Kung Fu in hoogst eigen persoon. Eén van de ouders: „Het was niet zo'n grote groep als met Koninginne dag Het waren alleen mensen van de school. Zakte je in de optocht af, dan was je snel weer naast iemand, die je kende Het leukste van de hele week was trouwens de enorme band tussen de ouders onderling en tussen de ouders en de school. De hele week had je als ouders veel te maken met de school, en dat gaf een geweldige binding." LOOP-IN De band met de school stond cen traal op de open dag in kleuter- en basisschool op dinsdag 26 oktober, toen er voor de ouders een loop-in was georganiseerd De ouders mochten alle lessen bijwonen, en mochten op elk moment binnenstappen. Dat was oer gezellig. en iedereen genoot ervan Wanneer het koffiekwartiertje was aan gebroken, dronken de ouders een kopje koffie mee Ouders ook in de gymnas tiekles Op een bepaald moment waren ze zelfs aan het touwtrekken, en ja hoor de dames wonnen van de heren! VOETBALTOERNOOI Woensdag 27 oktober, voetbaltoer nooi om de eer van alle Christelijke scholen in Leusden. De teams waren samengestld uit leerlingen van de 4e, 5e en 6e klassen. Mark Snijder zette maar liefst drie goals. „Groenhouten" sleepte de eerste prijs weg. „Loysden" de tweede. „Hamersveld" de derde en „De Vallei" eindigde als hekkesluiter. Groot sukses met het gekostumeerde voetbal Een scheidsrechter als pas toor verkleed, hoofdonderwijzer Bos als meisje, meneer Van Andel als boef. Het onderwijzend team was voor deze gelegenheid aangevuld met oudercom missieleden, en drie dames voetbal den mee De voetballer in een kort wit rokje gehuld kon prima met het ronde leer overweg. Er werd langs de lijn veel en langdurig gelachen! roepsters. Zij lanceerde de diverse nummers met veel verve Na de ope ning en het gebed, dat werd samenge steld door de kinderen, volgde de och tendgymnastiek De kinderen stonden met de ruggen naar het publiek, en had den maskers op het achterhoofd, wat een reuze grappig effeckt oplevert Prof Adriaan Weetal gaf zijn wijsheid ten beste, en „The Loysden Singers" gaven een nummertje playback ten ge werd opgevoerd, werd gebracht in de vorm van een radioprogramma. Petra Prins en Annemieke Pot waren de om- bewonderen van toeristen en flanerende dames Ook mode uit Griekenland, de Balkan, China en Latijns-Amerika werden getoond, en oogsste veel sukses bij de kijkers De nachtkleding, die ge showd werd, ontlokt bij de ouders vele kreten als „Snoezig". „Schattig", „wat een dotje", en bij de badkleding was Hugo, die een koude dame met kruik voorstlde, de grote favoriet. Eveline en Marijke waren twee ladies uit de society, in rose en turqoise; en bij de ziekenhuiskleding was nacht zuster Sandra, zwaaiend met de po, een populaire modester. Als alle goede modeshows eindigde dit adembenemende, toonaangevende modegebeuren met het showen van de elegantste bruiloftskleding, die je je maar kon denken. Bruidje Collinda, bruidegom Daniël en bruidsmeisje Ani ta waren zich tn volle bewust van het gewicht van hun bijzonder toilet. En de drie in zeer fraaie feestjaponnen ge stoken gasten Irma. Christine en Jo- landa moesten enkele malen worden teruggeroepen om het applaus voor de gehele show buigend, en glimlachend naar alle kanten, in ontvangst te nemen. Overzicht van de tentoonstelling Veel belangstelling voor de receptie in de kantine van Pon. waren met veel strikjes getooid. Mees ter Bos moest in de hoek staan, omdat hij met inkt had geknoeid. Meneer Van Andel vroeg verschillende malen of hij „naar achteren" mocht, en deed het tenslotte maar in zijn broek. De juffen, de meisjes, moesten dit zaakje uiter aard opdweilen, met toegeknepen neu zen Natuurlijk slaagde iemand erin om „de meester is gek" op het bord te schrijven Niemand was natuurlijk de schuldige. Maar één juf verklapte wie het had geschreven en toen moest de dader Van Andel 200 strafregels schrij ven. De rekenles ging in oude stijl het klassikaal opdreunen van twee maal twee is vier, en de leesles ging met het leesplankje. Natuurlijk was de mees ter een aap, en tot slot gaf de school opziener malse kritiek, omdat de mees ter vlees met een ,.s" had goedgekeurd, terwijl het met „sch" moest. Het nummer „Glimwormpje" oogstte veel „achs" en bracht een vleugje mystiek met het bewegen van de lampjes in het donker In een zaal, waar de stemming er helemaal in zat. ging mevrouw Snijder omstreeks 23.00 uur over tot de sluiting, nadat zij bekend gemaakt had welk lied tot schoollied was gekozen. Zij bedankte alle ouders, ide hadden meegewerkt om de cos- tuums te verzorgen, zij bedankte het bestuur voor de financiën, die be schikbaar waren gesteld, en zij bedank te het schoolteam, de jubileumcom missie en verder iedereen die had meegeholpen voor de geweldige feest - week, die de kinderen samen met hun ouders mochten beleven Zaterdag 30 oktober vond onder grote belangstelling de wandel- en puzzel- tocht in „Den Treek" plaats. Het aan tal deelnemers bedroeg 140. De 125 appels, die als versnapering onderweg werden uitgedeeld, moesten ijlings worden aangevuld. Gestart engefinishd werd op boerderij „Ooievaarshorst", waar vele kleumenden bij terugkeer zich moesten warmen aan de hete koffie Het was echt kil herfstweer. In een schooltje in het bos moesten allerlei vragen worden beantwoord, die vele hoofdbrekens kostten. Ten slotte konden toch de prijzen worden uitgedeeld. RECEPTIE Een drukbezochte receptie in het PON-gebouw besloot deze bruisende feestweek Dsburgemeester en zijn echtgenote, de wethouders Zandbnnk en Van Woudenberg en vele, vele an deren kwamen het bestuur geluk wen sen. Alle gelukwensen waren vastge legd in de jubileumkrant, zodat tijdens de receptie maar twee sprekers het woord behoefden te voeren. Het projekt-Kameroen had alle leer lingen aan het werk gezet, en het re sultaat werd in een tentoonstelling ge toond. Laat de minder bedeelde we reld meedelen in onze feestvreugde, was de leuze. En dat bracht maar liefst voor een dorp in Kameroen, waar een tornado de school had ver nield, de somma van 10000,-- in het laatje. Een prachtig resultaat, getuigend van solidariteit met de zwakkeren eD getroffenen op deze planeet. „Loys den" en „De Woelige Hoek" kunnen op een zeer geslaagde jubileumviering terugkijkeo Bij de tweede show haakten enkele kleuters af: het was al half acht: kleu terbedtijd. En bovendien was het toch wel erg opwindend om over die lange tafels te moeten lopen, en door ieder een bekeken te worden SPELDAG Donderdag 28 oktober bracht de spel- dag voor alle kinderen. Ze moesten om half tien op school zijn, een lunchpak- ketje meebrengen, en om zes uur s avonds gingen ze pas weer weg Een hele dag voor al die lieverdjes Ze kwamen dan ook doodmoe, maar wel erg voldaan, naar huis. Door de gemeente Leusden waren de straten afgezet, zodat ook de Bea trix- en de Margrietlaan tot het speel- erf van de school behoorden. De kinde ren hadden allemaal een leuk geïllus treerd boekje gekregen, waarin in slangvorm de nummers van de spelen waren aangegeven, waaraan elke leer ling kon deelnemen Zeepkistenrace, en toen de zeepkisten het begeven hadden, kon er in de school gesjoeld worden. Zak- en steltlopen. Apenkooien, Pony- njden. Straattekeningen, Pannekoeken bakken, Ballen gooien, Boetseren en Bloemen maken En je mocht met een treintje mee, dat door de straten van Leusden toerde: een kr bespannen met een tractor. Wat een dolle pret om daar mee rond te toeren in het dorp' In school konden films worden ver toond, toen één der ouders pontaan een geluidsprojektor van huis haalde. Dat was trouwens toch het kenmerken de van de hele feestweek: waar ze maar konden sprongen de ouders in, en zeker de helft van de ouders hielp mee om de feestweek tot een onvergetelijk fijn ge beuren te maken Tussen de middag bijvoorbeeld werd bij het lunchpakketje door een aantal moeders warme choco lademelk uit twee automaten rondge deeld En m de pauze kregen de kin deren ijs. Om twee uur s middags werd door middel van het zingen van een lied het nieuw ingerichte schoolplein, dat door de ouders eigenhandig van spelelemen ten is voorzien door de kinderen aan de school overhandigd De vóór-geblazen ballonnetjes werden opgelaten. Helaas gingen niet alle ballonnetjes de lucht in, omdat ze gedeeltelijk leeg waren ge lopen. Er moest heel wat blaaskracht aan te pas komen om de ballonnetjes bij te tanken en te laten vertrekken! De vol gende dag waren de verste meldingen van Arnhemseweg en de Trekerweg In de Marcuskerk kwam Coos van der Velde met zijn ensemble in drie voor stellingen 's middags voor de kinderen van alle Christelnke scholen in Leusden met een leuk amusementsprogramma Er was een leuke samenwerking tussen de goochelaar en de zaal' Driemaal moest de bus op en neer rijden naar Leusden-zuid om alle kin deren terug te brengen: die wilden geen van allen met hun ouders in de auto mee, maar wilden het onderste uit de feest- kan meegenieten; met z'n allen zingend en gierend van de pret in de bus. hore. Er was een wedstrijd uitgeschre ven voor een schoollied, en het was, na ampele overwegingen Mirjam Goed- harts lied dat werd uitverkoren. Tijdens de dekorwissehngen traden er een heel stel clowns op, met guitige grapjes en lenige buitelingen, die door de oud-leerlingen van klas 6 ten tonele werden gevoerd Volgde het recept van de schoolsoep met schoolkrijt, Oost- Indische inkt in verschillende kleuren niespoeder, een smaakvolle soep met apart aroma, die meteen door diverse moeders thuis werd nagebrouwen. Propjes papier, die waren voorge kauwd, gaven er net dat ondefinieer bare smaakje aan dat de gasten lyrisch deed worden Ook de romantiek kreeg een plaatsje in dit programma ingeruimd met elfjes in het sprookje van Ranonkel Popgroep Idee-Fix bracht de moderne stemming er weer in, en iedereen klapte mee. In de pauze had een verloting plaats voor het projekt-Kameroen, en deze verloting alleen al bracht maar liefst f500,-- op De ANP-nieuwslezers Ilse Miggels en Wilco van Andel brachten de laatste schoolaktualiteiten: Meester Van Andel ging naar het zwembad om te douchen, en als je dacht dat hij daarna ging zwemmen, had je het mis, want dan kwam hij gekleed het hokje weer uit. Elke dag staat een comité van ont vangst gereed om het mandje van een zekere onderwijzeres aan te pakken bij haar aankomst, en naar de klas te begeleiden. De nieuwsdienst vroeg zich af of dat in deze tijd nog wel paste En hoewel de onderwijzeres zelf ver- keerslessen aan de kinderen geven, laat het parkeren van hun auto's in de Beatrixlaan veel te wensen over. Een en ander noopt tot ingrijpen. Toen kwam het klapstuk van de avond: Vroeger toen onze juffen er meesters naar de basisschool gingen. Met veel lawaai stormden de onder wijzers en onderwijzeressen op klom pen de school binnen. Dat was helemaal fout, en moest geruisloos over De heren Bos en Van Andel hadden korte broeken met bretels aan, en ue juffen

Leusder Krant | 1976 | | pagina 7