Achtervelds onderzoek naar het verkeersmilieu Driekwart eeuw Coöperatie Achterveld Jongercontactavonden Achterveld succesvol Afscheid van Prins Puup IV PRINSENBAL OP 13 NOV. A.S. Verloren en gevonden Gemeente Leusden LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 9: ACHTERVELD - Reeds geruime tijd blijkt er bij een groot gedeelte van de bewoners van Achterveld een behoefte te bestaan, in het bijzonder in de nieuw bouwwijken het verkeersmilieu nog eens nader onder de loupe te nemen, aange zien er hierover een stuk onvrede blijkt te bestaan. Teneinde deze onvrede op paper vast te leggen, is er onlangs een enquête gehouden onder ongeveer 90 bewoners in de nieuwbouw van Achter veld. Het resultaat van deze enquête is, dat er 85% van het geënquêteerde ge deelte van de bewoners van de nieuw bouw vóór een nadere bestudering van het verkeersmilieu in Achterveld is Momenteel is er een werkgroep be staande uit vijf personen, met diverse verkeerskundige zaken bezig, onder andere: 1. het gedrag van schoolgaande kin deren in het verkeer; 2 plaatsbepaling van de intensiviteit van het autoverkeer in het dorp; 3. speelmogelijkheden voor het kind, en: 4. verantwoordelijkheidsbesef van de weggebruiker De wrkgroep vertrouwt erop, dat het een en ander een beter beeld zal geven van het verkeersgebeuren in Achter veld en dat mede hierdoor een meer gefundeerd oordeel zal kunnen worden gegeven over de te adviseren maat regelen, welke genomen dienen te wor den om de nu bestaande onvrede weg te nemen. Medio januari hoopt de werkgroep de diverse verkeerskundige zaken af gerond te hebben en deze dan aan het college van b en w en de gemeente raad van Leusden te overhandigen De werkgroep zal het bijzonder op prijs stellen als er nog wat reakties komen van de bewoners van Achter veld, hetgeen tot een nog betere aan pak van verkeerskundige zaken zou kunnen leiden. Hiervoor kan men zich wenden tot een der leden van de werkgroep: - E. de Vaal, Deliana van Weedestraat - 2. - D. Brooks, Walter van Amersfoort- straat; - E. Bolhuis. VanOldenbarneveltstraat, - M. van Ameijde, Deliana vanWeede- 1 straat 6, - J. Grotenhuis, Deliana van Weede- straat 5 j Kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv Kerk: zo. 7 nov aanvang 9.00 uur ds. Kamerbeek uit Hoeve laken. R.K. Kerk. za. 6 nov. aanvang 19.00 i uur H. Mis; zo. 7 nov. aanvang 8 30 uur H Mis en 10.30 uur H. Mis. ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel 03425-1657 als ver- ACHTERVELD - Zaterdag 13 november is het dan weer zover, dat met het Prinsenbal het car navalsseizoen van dePuupenkop- pen te Achterveld wordt geopend Het Prinsenbal zal losbarsten in het 100 gram gebouw om 20 00 uur. Om dit feest weer groots en onvergetelijk te maken, roept Prins Puup de vierde alle zotten en zottinnen uit Puupenkoppen- land op om deze avond aanwezig te zijn. Het hoogtepunt van deze avond zal zijn de verkiezing en voorstelling van de nieuwe Prins Puup, die het komende jaar zal regeren over Puupenkoppenland. De muziek zal op die avond wor den verzorgd door de Boerenka- pel en een band. De Spijkers. Verder verzoekt Prins Puup de vierde alle scholen, vereni gingen en individuelen die mee willen doen aan de optocht, zich vroegtijdig te willen opgeven bij de secretaris G. Steenbeek, Pa ter Stormstraat 22, tel. 03425- 1707 Alaaf' Alaaf' f 10,-1 aluminium waterpas ACHTERVELD - De in Achterveld gehouden jongerencontactavonden zijn weer heel goed geslaagd. Hoewel de op komst iets minder was dan voorgaande iaren, er waren er ongeveer tien min- ier, is alles weer prima verlopen. Heel jammer was, dat de voorziter van Achtervelds Jongerencontact, Ton Kleinveld, die alles voor deze avonden had uitgedacht en georganiseerd had, er niets van heeft kunnen meemaken omdat hij in het ziekenhuis was beland. De donderdag en de vrijdag waren geheel bestemd om alles klaar te maken en in elkaar te zetten voor de zaterdagavond, wel het hoogtepunt van deze dagen Donderdags is men bezig Seweest om in de grote zaal van Ons Gebouw een aantal stands opte bouwen, zoals een kruidenierswinkel, een zoge naamde drankwinkel, een boekenstory en vele andere. De vrijdagavond was het uitnodigingen schrijven en op de bestemde adressen bezorgen. Voor gaande jaren gingen de jongeren op be zoek bij gastgezinnen, waar zij een avond konden praten en ook eens kon den bekijken hoe het in andere gezinnen toeging Dit jaar waren het de jongeren, die de gastgezinnen ontvingen op de zater dagavond. Dit is wel een zeer geslaagd experiment geweest Hoewel de opzet met voor 100 procent aan zijn doel heeft beantwoord, zal dit een volgende maal zeker beter gaan. De zaterdag avond werd geheel door de jongeren zelf verzorgd Daar Ton Klemveld wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd de avond door Henry Schouten geopend Door groepen jongeren wer den door hen zelf uitgezochte stukjes opgevoerd zoals Radiostoornis, de Rechtzaak, Wood Scheppel, de onder wijzer, de De Fred Haché Paginé en de Talentenjacht. Dit op hun manierge- brachte stukken vielen zeer in de smaak, niet alleen bij de jongeren, maar ook bij de oudere aanwezigen. Vooral de talentenjacht, waaraan ook door enkele ouderen werd mee gedaan, verschafte iedereen zere kaken van het lachen Bij deze talentenjacht werden er drie groepen gemaakt die bij het spelen van een plaat een pan- tomine moesten opvoeren van de Roll ing Stones, de Steve Miller Band en van Deep Purple De Rolling Stones wonnen de door de jongeren zelf gemaakte beker. De bediening van de consumpties werd ook geheel door de jongeren zelf verzorgd. Zondag was er een puzzelrit uit gezet De ouders van de jongeren en nog enkele anderen hadden zich gratis met hun auto beschikbaar gesteld om met de jeugd de puzzelrit te rijden. verliezen opleverde, kwam men dit toch ook door de eendrachtige sa menwerking weer te boven en kon men steeds meer uitbreiden, vooral wat de handelsvereniging betreft 24 november 1926 werd het 25-jarig bestaan gevierd hetgeen mogelijk was door de trouw en hechte samenwerking van de leden. Ondanks de malaise en crisis in die tijd, werd in 1933 de nieuwe malerij in gebruik genomen. Bij de her denking van het 40-jarig bestaan bleek hoeveel er door samenwerking tot stand was gebracht. De win- tercursussen die werden gegeven, hadden een steentje bijgedragen tot verbetering van bedrijf en gronden. Alles begon steeds meer vruchten af te werpen Daar de verschillen tussen bank en Coöperatie steeds groter wer den, werd in 1971 besloten tot de op richting van een eigen bankgebouw. In 1974 gingen de bank en de Coöpe ratie een eigen bestaan leiden maar werken nog wel steeds met hetzelfde doel, ..werkzaam zijn voor de leden". Tot op de dag van vandaag gaat het zowel met de bank als met de handels vereniging in goede richting. Het spaar tegoed stijgt nog steeds en ook de om zetten van de handelsvereniging stijgen per jaar met ongeveer 10%. Inmiddels heeft men weer plannen voor verbou wing en uitbreiding. Men wil de wel- koopwinkel, die nu aan de achterzijde van het gebouw is, naar voren brengen waar nu nog het huidige postkantoor is. Door de splitsing van bank en han delsvereniging kregen zij ieder een eigen bestuur. Het bankbestuur bestaat momenteel uit de heren H. E. Zandber gen, voorzitter; A. Overgoor. secretaris; G H. van de Hengel, 2e voorzitter en G. A. Kok, lid. De raad van toezicht bestaat uit de heren J. Tijmensen, voorzitter, G J Tolkamp, H van Roomen. Joh. van Deelen en W. Voskuilen. JUBILEUM-VIERING Het bestuur van de han- ACHTERVELD - Hermanus van Zandbrink: 45 jaar zaakvoerder. De rit eindigde in Werkhoven op de oude boerderij waar Riet Tijmensen had gewoond. Riet, die tot eind vorig jaar secretaresse van Jongerencon tact was geweest, was juist verhuisd naar haar nieuwe woning. De boer derij had zij ter beschikking gesteld voor de jeugd van Achterveld waar zij zoveel jaren mee had opgetrokken. In de boerderij werden heel wat spel letjes gedaan Ook was er gezorgd dat er veel soep aanwezig was, die in een mum van tijd verdwenen was. Nadat alles was genuttigd trok men weer naar Achterveld De prijzen voor de puzzelrit werden gewonnen door de meisjes: 1. Denise de Haan, 2. Rina van Valkengoed, en 3. José van Dijk, door de jongens 1 Marcel Wessels 2. Heinrich v d Hengel, en 3. Nico van Druten. Tijdens gesprekken met enkele jon geren bleek dat deze avonden zeer goed aangeslagen waren Er waren heel wat deelnemers, die dit al meerdere malen hadden meegemaakt Maar ook degenen die er voor de eerste maal waren, waren zeer enthousiast. De organisatoren en de leid(st)ers kunnen weer terugzien op zeer geslaag de dagen. X— kinderen, de tieners en bejaarden, deze midag en avonden waren voor mij wel de hoogtepunten van het Carnavalsseizoen 1975- 1976. Ook wil ik niet vergeten de makers van de Praalwagens en groepen tijdens de Carnavals optocht Het was grandioos. Mijn adjudant, de Raad van Elf en hun dames, de Boerenkapel met hun dansmariekes, allen zeer veel dank voor de prettige samen werking om het Carnaval in Puu penkoppenland op zo'n hoog niveau te brengen. Ik spreek hierbij de wens uit, dat de Carnavalsvere niging ,,De Puupenkoppen" weer een succesvol Carnavalsseizoen 1976-1977 tegemoet gaat. Ik hoop dat weer veel Puupenkoppen en vele anderen een grandioos Car naval zullen vieren De nieuwe Prins Carnaval van Puupenkop penland wens ik bijzonder veel sterkte toe bij zijn vermoeiende maar zeer dankbare taak. Alaaf Alaaf ACHTERVELD, november 1976 - Op 13 november a.s. zal ik als Prins Puup de IV afscheid nemen van het Carnavalsjaar 1976 en tevens van alle Puupekoppen. Iedereen, zowel Puupekoppen als alle anderen, hartelijk dank voor jullie geweldige inzet en uitmun tend humeur op onze Carnavals feesten Ook de middenstand en bedrijven hartelijk dank voor hun steun door middel van onder an dere adverteren in ons jaarlijks carnavalsprogramma. Een bij zonder woord van dank aan de Prins Puup IV 1975-1976 Wim Hilverts delsvereniging wordt gevormd door H. E. Zandbergen, voorzitter; W. W. Tol boom, secretaris, G. H van den Hengel, 2e voorzitter en G. A. Kok en Van Dijk, leden. JUBILEUM-VIERING Vrijdag werd het 75-jarig bestaan ge vierd in de Veluwehal te Barneveld. Toen de voorzitter van de Rabobank en de Coöperatie de feestavond opende waren er ongeveer 1250 genodigden in de zaal aanwezig. Genoemde voorzit ter, de heer Zandbergen, sprak op de zijn geëigende manier de aanwezigen toe. Hij feliciteerde alle leden met het 75-jarig bestaan van hun bank en han delsvereniging. Want", zo zei hij, ,,een bank en een Coöperatie zonder leden is als een bank en een Coöperatie zonder geld en zonder meel. Het is nu een feest van de leden voor de leden". Hij wenst alle aanwezigen een heel gezellige feestavond toe Hierna sprak de directeur zowel van de bank als van de Coöperatie, de heer A. van Zandbrink. Ook hij feliciteerde de leden met dit feest ,Dat we het 75-jarig bestaan kunnen herdenken hebben we te danken aan de trouw en de gehecht heid van de leden, maar ook zeer zeker aan onze generatie, die dit is begonnen en heeft opgebouwd". Na deze woorden verzocht de heer Van Zandbrink de heer H. Ossendrijver en zijn echtgenote om naar het podium te komen. De heer Ossendrijver was 25 jaar een trouwe medewerker van de Coöperatie en aan hem werd de gouden C.V. uitgereikt. De heer Os sendrijver werd betiteld als een trouw en zeer goede medewerker. Hij werd gekarakteriseerd als vol plichtsbesef, trouw, gaf zich met volle inzet, had ver antwoordelijkheidsgevoel en was zich bewust van zijn dienende taak. Deze woorden waren volgens de heer Van Zandbrink niet omdat het een jubilaris betrof, doch deze woorden waren waar en oprecht. Begonnen als loonwerker had de heer Ossendrijver zich opge werkt tot hoofd van de mengerij. Hoe de heer Ossendrijver zijn werk bekijkt en doet blijkt wel uit het feit dat. als er ie mand met vakantie is en het bezor- gingswerk zich opstapelt, de heer Os sendrijver de directeur meedeelt dat alle koeien nog steeds op tijd eten heb ben gehad en dat dat ook zo zal blijven De gouden C.V. speld werd door de heer Van Zandbrink hierna opgespeld. Ook de echtgenote werd niet vergeten Voor dat haar een bloemetje werd overhandigd, deelde de heer Van Zandbrink mee. dat ook zij zeer nauw betrokken is bij het werk van haar man. Als haar man over moet werken, ver zorgt zij het werk thuis Als er dan met haar eens over gesproken wordt, krijgt men als antwoord; ,,Het werk moet op tijd klaar en ik heb er geen bezwaar tegen". Er was echter nog een jubilaris, die door de voorzitter de heer Van Zand bergen op het podium werd verzocht, ook met zijn echtgenote. Dit was de heer J. Tijmensen, die 25 jaar voorzitter was van de raad van toezicht. De raad van toezicht waakt er voor dat er door het bestuur geen gekke besluiten wor den genomen. Eén lid van deze raad van toezicht is de heer Tijmensen. ,,Deze man heeft een enorme staat van dienst. Ook kan hij zo heel fijn en op een rustige manier toch de puntjes op de i zetten. Namens allen heel veel dank voor uw werk en uw steun en de zeer goede leiding". Hierna speldde de heer Van Zandbergen de heer Tijmen sen de gouden C.V. speld op terwijl me vrouw Tijmensen een bloemetje kreeg aangeboden. ACHTERVELD - Vrijdag 29 oktober werd In de Veluwehal te Barneveld het feest gevierd van het 75-jarlg be staan van de Coöperatie en de Rabo bank te Achterveld. In het jaar 1901 was het ook in Ach terveld doorgedrongen dat er in Utrecht een centrale bankinstantie bestond ge- naamd de Coöp Centrale Raiffaisen- bank. Dit centraal lichaam maakte zich f verdienstelijk met de financiering van boeren bedrijven op de dorpen. Hier en daar was door hun bemiddeling reeds een enkele afdeling genaamd Coöp. Boerenleenbank opgericht. Het was in 1 1901 dat J v. d. Hengel Wzn een bezoek bracht aan de nog niet zo lang te Achterveld wonende R. Visser. Beide heren meenden, dat ook in Achterveld behoefte bestond aan een boerenleen bank. Nadat de zaak nog met enige an dere landbouwers was besproken en er voldoende inlichtingen, voorlichting en hulp van de Centrale Raiffaisenbank was verkregen werd op 31 oktober 1901 een eerste algemene vergadering gehouden tot definitieve oprichting van een Boerenleenbank. I 37 personen waren op deze vergade- S ring aanwezig en het bleek al spoedig, - dat allen voor een oprichting van een boerenleenbank waren. Tijdens deze V, oprichtingsvergadering werd reeds een bestuur gekozen dat er alsvolgt uit kwam te zien. R. Visser voorzitter - di- recteur, leden J. v. Hengel Wzn., K. v. d Munt, J. Boersma Tzn., H. de Bruin en J Voskuilen. Tot kassie werd geko zen W. v. d. Hengel Jz. Ook werd er een raad van toezicht gekozen bestaande I uit de heren E. J. Schreuder, A. v d. Munt, en A. van Zandbrink De grens van de bank werd zo vastgesteld, dat vanuit Achterveld, dat als middelpunt werd genomen, een straal van drie j kwartier gaans werd verkregen. I In de eerst volgende le denvergadering werd de rente voor het r1 spaargeld vastgesteld en ook het bedrag dat als voorschot kon worden R opgenomen. Het salaris van de kassier L 'l werd vastgesteld op 40,- per jaar en bij extra tussenwerk zou dit 50,- mogen bedragen. J Reeds vrij kort na de oprichting van ACHTERVELD- R. J. Visser: Opnchter en mede-oprichter Achterveldse Coöp. Boerenleenbank en Handelsver., Zuivelfabriek „Juliana". De heer J. Tijmesen krijgt de onderscheiding uitgereikt. goedkopere prijs. Zo begon dan de Coöperatie te draaien. Al spoedig begon men niet alleen voederartikelen te verhandelen maar ook kunstmest en zaaigranen. Door het houden van lezingen begon men het nut van kunstmest e.d. in te zien en zo steeg ook elk jaar de omzet van de Coöperatie. In 1908 werd de heer H. van Zandbrink benoemd tot kassier, wat hij meer dan 45 jaar is geweest. Een taak, die nu door zijn zoon, de huidige directeur van de Boerenleenbank en de Coöp. Handelsvereniging, wordt ver vuld. In 1910 werd een eigengebouw gekocht waarin de boekhouding in kon worden ondergebracht Een eigen ma gazijn was inmiddels ook in gebruik ge nomen. Het gebouw, dat toen werd aangekocht, was het huis, waar het huidige kantoor heden nog gevestigd is. In 1912 was het ledental reeds aan gegroeid tot 153 Dat het de vereniging voor de wind ging bleek o.m wel uit het feit dat bij verharding van enkele wegen een behoorlijke subsidie werd gegeven en dat in 1915 een hulppostkantoor met een directeurswoning werd gebouwd. Het betreffende hulppostkantoor is nog steeds in gebruik Hoewel de oorlog 1914-1918 de vereniging behoorlijke .\,\n$clxxlcT? door fvl |v*r.NO«n*<s *8onvnLeertW>k. en faprldsvm'piofnq - vteMei* wl cl De heer Tijmensen zei. dat toen hij 25 jaar geleden in de Raad van Toezicht werd gekozen, hij zich had voorgenomen zijn werk zo goed mogelijk te doen. En zo goed mogelijk doen is niet altijd goed doen Blijkbaar had hij het toch zo goed gedaan, dat hij nu de gouden speld had mogen ont vangen. Hij hoopte de speld nog vele iaren in qezondheid te kunnen dragen. Verder zei hij, dat men de Coöperatie mét elkaar moeten maken, zodat de mensen die het 100-jarig bestaan kun nen meemaken, ook dèn nog kunnen zeggen, wat een goede Coöperatie het is. Na dit officiële gedeelte begon het eigenlijke feest. De gastheer van deze avond was. Tonny Leerink die de gas ten die deze avond optraden, inleidde de Boerenleenbank bleek ook, dat er behoefte was aan een handelsafdeling om zo de leden van de leen- en spaar bank goede en zuivere waar voor hun bedrijf te leveren en ook tegen een De eerste artiesten die op traden waren de Gebroeders brou wer. Verder waren het Ciska Peters, die bij haar liedje naar de Kermis hulp en steun kreeg van Jan van Dijk uit Achterveld.. De Lolita's met hun accordeon, Apple Brommert met zijn pantomime. The Come Brothers met hun acrobatische toeren en als laatste Saskia en Serge. De artiesten kregen na hun optreden een leuke attentie aanaeboden. bestaande uit een mandje met eieren, dat hen werd aangereikt door Eveliene Zandber gen. Deze attentie werd door de ar tiesten erg op prijs gesteld. Nadat om goed 12.00 uur de artiesten hun optreden hadden beëindigd, werd er nog een goed uurtje gezellig gedanst en was men nog echt gezellig onder elkaar.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 9