3 miner Geslaagde ouderavond bij „De Wegwijzer" Zien en gezien worden AJAKKES 1 VOLGT PAM PLUS OP KP0 Spritskoekjes Fancy Fair De Zonnebloem Spéciale kerkdienst bontmode suede Verloren en gevonden Gemeente Leusden KOOKHOEKJE LEUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 Gouden Klomp heeft Brabantse prins LEUSDEN - Vorst Jan den Hartog presenteert de nieuwe karnavaisieiaer van de Gouden Klomp, Prins Ajakkes, alias Ton Aldenzee Foto Janus Visser. AJAKKES Kort na elf uur steeg de spanning ten top. Wie zou de nieuwe prins worden? In elk geval niet burgemeester A. H. v. d. Post, die op dat moment met zijn echtgenote de feestzaal betrad. Om klokslag 11 uur 11 (hoe de klok dan kan slaan is nog altijd een raadsel) werd een enorme draagstoel naar binnen gesjouwd en Vorst Jan had de hoge eer om het deurtie te openen Onder een veelvuldig Alaaf kwam een kloekge bouwde manspersoon (een candidaat voor de Weightwatchers), knap in een nieuw carnavalspak en voorzien van een royale lach te voorschijn. Hij stelde zich voor als Prins Ajakkes I en bleek in cognito als Spar-kruidenier al eerder in Leusden te hebben vertoefd (Wedden, dat de koffie weer duurder zal een zeer opgewekte stemming gemak kelijk op peil. Om half elf werd de sfeer wat bedruk- ter Het einde van de twee jaar durende grandioze regeringsperiode van Prins PAM kwam nabij. Het jongste Wendel- spruitje had zich nog steeds niet gemeld, waardoor de overgang van het prins schap van vader op zoon was verkeken. Moedig accepteerde de prins deze te genslag toen hij op zijn gouden klomp aanvoelde, dat een vreemde" prins de macht over zou nemen. Hij uitte zijn dank aan Senaat en Raad van Elf in de persoon van zijn trouwe adjudant Gijs v. d. Hoef (met Rien Osnabrugge en Ton Stegeman 7 jaar geleden verantwoorde lijk voor de oprichting van de Gouden Klomp), die na de PAM-plussiaanse pe riode vrijwillig naar de achtergrond verdwijnt. Voorzitter Sjef Knijf stelde het volk gerust met de mededeling, dat de statenloos geworden prins en zijn ad judant niet in de W.W. zullen komen. De prins krijgt een baantje in de senaat en Gijs komt (voor velen onzichtbaar) in de geheime Gouden Klomp dienst Asschatterweg. Met „beter laat dan he lemaal niet" verontschuldigde hi| zich en met „een Prins is ook maar een mens" doelde hij op het feit, dat hij te tenger gebouwd was om een biljarttafel het bejaardentehuus binnen te dragen. Hij bleef wel in stijl met de overhandiging van een biljartkeu aan de heer Oorthuis, één van de oudste bewo ners van 't Hamersveld, die wel wat meer had verwacht, maar zichtbaar verheugd was, toen na wat gefriemel met de mini-keu plotseling bleek, dat het ding uit twee delen bestond en hij nog net niet gezegd had, wat hij van plan was.. In de keu zat 750,- ver stopt!!! PRINSENBAL Later op de avond werd in de Roda- cantine met het Prinsenbal het carna valsseizoen 1976/1977 geopend. Het parkeerterrein bleek al vol toen wij daar aankwamen en met verbazing consta teerden wij opnieuw, dat Voist Jan zijn slagschip (met 1 op 4 of daaromtrent en goed voor twee parkeerplaatsen de grootste limousine van de hele ge meente en omstreken) toch ordentelijk had weg kunnen zetten. Het Welson- trio, de Lisidunese Boerenkapel en zeven originele Leusdense Dansmarie kes (ook een actiegroep van Lisiduna) bleken uitstekend op dreef en hielden LEUSDEN - De dansmariekes van Lisiduna gingen vrolijk door de knieën tot verhoging van de algehele feestvreugde Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - Was Prins PAM op 17 februari jl. nuchter of niet? Deze, ten opzichte van Zijne Hoogheid vrij onbescheiden vraag, heeft bijna negen maanden geleefd bij vele bewo ners van het bejaardencentrum aan de Asschatterweg. Tijdens het uitstekend geslaagde Bejaardencarnaval in 't Ha mersveld (in carnavalskringen beter bekend als het „Zeemanshuis") heeft Prins PAM, namens de Senaat en de Raad van Elf van de Leusdense carna valsvereniging „de Gouden Klomp", de toezegging gedaan te zullen zorgen voor een aanvangskapitaaltje voor de aanschaf van een biljart in het bejaar dencentrum. Negen maanden latei stond in de daartoe bestemde ruimte nog steeds geen biljart en mevrouw Zeeman, de directrice van 't Hamersveld, ging de belofte langzaamaan als een carnavals- grap beschouwen, maar dat bleek ge lukkig niet waar Prins PAM wist het einde van zijn prinsschap nabij en deed nog eenmaal een forse greep in de Gou den Klompse staatskas. Met enkele ge trouwen verrichtte hij zaterdagavond zijn laatste prinsheerlijke daad aan de LEUSDEN - Tot een van de eerste officiële daden die Prins Ajakkes verrichtte behoorde het onderscheiden van burgemeester Mr A. H van der Post en zijn echtgenote in de orde van Ajakkes Als echte karnavalsgasten beantwoordden zij deze plechtpleging met een,spontaan Alaaf Foto Janus Visser Korte Bergstraat 12-14, le zijstraat links, voor bij 't Grand- Theatre. AMERSFOORT Tel. 033-1 52 83. Hierna kwamen enige financiële zaken aan de orde, zoals het verslag van de kaskommissie, verantwoording van de penningmeester over het schooljaar 1975-1976 en de begroting voor het jaar 1976-1977 Dc heren R M. Bergsma en G. J. de Graaf namen af scheid als lid van de ouderkommissie en werden opgevolgd door de heren H. Bakker en J. A. H. van Rhee. LEUSDEN - Vorige week, donderdag 11 november 1976, vond de eerste ou deravond in de cursus 1976-1977 plaats van de openbare basisschool „De Weg wijzer". De aula was geheel gevuld met ouders uit alle klassen De heer Bergsma, voorzitter van dc ouderkom missie, heette alle aanwezigen, waar onder ook het personeel en ouderkom- missieleden van de openbare kleuter school „De Wip-Wap", hartelijk wel kom, waarna hij een begin maakte met het huishoudelijk deel van de avond door het woord te geven aan mevr Kiih, de secretaresse. Deze las achtereenvol gens de notulen van de vonge algemene vergadering en het jaarverslag voor, waarin alle activiteiten van de school in het afgelopen jaar nog eens de revu passeerden De excursie van de vijfde en zesde klas naar het museum Flehite, waar een monumentententoonstelling te zien was en speciaal de af scheidsavond van de zesde klas lag velen onder ons nog vers in het geheu gen. werkstukken op de ..Wegwijzer' 11 LEUSDEN - Prins Ajakkes in conclaaf met zijn voorganger, Piet Wendel, die nu als lid van de Senaat het rustiger aan kan doen in het bruisende Leusdense karnaval van de Gouden Klomp Foto Janus Visser. worden7). De prinsentitel bleek geen verbastering van de naam van een Am sterdams voetbalclubje, maar is een hommage aan de heilige Ajakkes, pa troon van alle lelijkerds. Hoewel niet direct een Adonis mag volgens veel dames in de zaal de heer A Aldenzee niet mopperen over zijn uiterlijk. Dat weet hij dan ook weer. De niet achter lijke nieuwe prins begon direct met het uitdelen van allerlei steekpenningen, die gretig werden aanvaard. Burger Piet Wendel kreeg een herinnering aan zijn prinselijke tijd en reageerde beduusd met slechts .twee woorden. ..Hardstikke leuk". Folkert v d. Veer werd bevorderd van 2e tot le adjudant en de ex Roda-trainer (maar niet daarom) lot 2e. De Vorsten Hanno en Jan, voorzitter Sjef Knijf, George Dietrich, Arie en Jan Houtveen, Nico Los, Ton Herder, Johan Mater en Ton Tijmensen, alsmede Ko de Kruijff, Kees de Herder (reserve) en alle anderen, die bij de Gouden Klomp op het loonlijstje staan kregen van de grote versierder opnieuw een stuk ere-metaal opgehangen, waar bij vanzelfsprekend Piet Valkenet niet werd vergeten. Deze lolbroek in het kwadraat was na zijn ziekte ook weer even aanwezig. „Vóór twaalf uur thuis!" had zijn eega gezegd en zo is Piet dan ook weer geruisloos (en op tijd) ver trokken, voordat de schrik of wat anders hem weer om zijn hart zou slaan. Prins Ajakkes heeft, behalve dat hij super-kruidenier is, toch een zeer goede carnavaleske achtergrond. Hij stamt uit de heerlijkheid Bakel (bij Helmond) in het Brabantse carnavalsland en heeft in Prins Judokus van de Steinder Boeken een blauwbloedige prinselijke broer, die om even na 11 uur 11 al stond te dringen met eén van de vele felicitatie-telegrammen. Nadat ook .de Boerenkapel met de orde van de Gouden Klomp was onderscheiden, kregen de zeer actieve dansmariekes hetzelfde eerbewijs, maar hier gevolgd door de nodige kusjes. Hoffotograaf Janus Visser (waar hebben wij die naam al eerder gehoord?) had bijna films en tijd te kort om alles voor het nageslacht vast te leggen. Tot zondagmorgen vroeg ging het carnavalsfeest verder, zelfs toen wij reeds waren vertrokken. Tot slot nog even de Gouden Klomp dynastie: 1971-1973 Prins Jan 1973-1974 Prins Hanno 1974-1975 Prins Pam 1976- 7 Prins Ajakkes Vervolgens werd aandacht gevraagd voor enige mededelingen van het hoofd van de school, de heer Venema. Drie onderwerpen stonden hierbij centraal, nl. de officiële benoeming van de heer P van Bekkum tot waarnemend hoofd; het daadwerkelijk functioneren van het documentatiecentrum met hulp van vele moeders, nadat de leerlingen van klas drie tot en met zes vooraf waren geïnstrueerd door de betreffende on derwijzers en als laatste de nieuwe inde ling van de kreatieve vakken Wat be treft de nauwere samenwerking tussen kleuterschool en basisschool dient nog te worden vermeld, dat er reeds veel op praktisch gebied gerealiseerd is. De heer Gijzel van de Onderwijs Advies Dienst uit Amersfoort blijft op dit punt beide scholen adviseren en begeleiden. Tot zover de mededelingen van de heer Venema. Hierna volgde de rondvraag, gevolgd door de pauze met koffie. In de pauze was er gelegenheid om de ten toonstelling van de werkstukken op het gebied van a. klei, b waardeloos mate riaal (papier, karton, luciferdoosjes etc.). opgesteld in de gangen van de school, te bewonderen. Na de pauze kwam het hoofdbe standdeel van de avond, nl. het klasse- gewijs voorlichten door de diverse klas- seonderwijzers(cs). Daarbij was tevens de gelegenheid vragen te stellen. Hiervan is veel gebruik gemaakt. Ook buiten deze uren om zijn de ouders ech ter alijd welkom op „De Wegwijzer" om over zaken, school en kind aan gaande, te spreken. LEUSDEN - Ieder jaar weer worden er voetgangers aangereden omdat zij bij duisternis of slecht weer door hun don kere kleding te weinig opvallen in het verkeer Daarom, als u oi uw kinderen toch aan nieuwe overkledmg toe zijn, denkt u dan eens aan een lichtgekleurde jas Binnenkort zullen uw kinderen weer met donker naar school moeten en met donker thuiskomen In lichte kleding zullen zij bepaald minder risico lopen, want onderzoekingen hebben aangetoond dat zij dan twee- tot viermaai eerder worden waargenomen dan wanneer ze donkere kleding dragen Ook voor de (brom)fietsers is het van belang dat zij gezien worden Herhaal delijk vinden ernstige ongevallen plaats omdat ze tengevolge van een niet bran dend achterlicht te laat werden be merkt Regelmatige controle van dyna mo en bedrading en zonodig vervanging Gevonden Op de Asschatterweg een pluche speelgoed-olifant (grijs met wit) Fam Blijleven. Henkhof 18. Verloren Horloge, bromfietssleutel; 2 porte monnees; zwarte bromfietstas; hand schoen; 2 jongensfietsen; autopapie ren. paar blauwe nylon wanten met wit gevoerd, fietsend van Leusden- zuid naar Amersfoort, etui met sleu tels. Gevonden Bos sleutels, rood schooletui; ken tekenplaat; blauw schooletui, bril; hor loge Aan komen lopen Poes en een teckel Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door de Rijkspolitie teLeusden- zuid, Oude Rijksweg-Arnhemseweg, telefoon 44444. Kerkdiensten ACHTERVELD N.H.K. zondag 21 november, aan vang 9 00 u ds. Assenbergh uit Nijkerk. R.K Kerk zaterdag 20 nov. 19 00 u H Mis; zondag 21 nov.: 8.30 u H Mis, 10 30 u Hoog Mis LEUSDEN/CENTRUM N.H.K Marcuskerk 9 00 u ds J J Kooman, Herv 10.30 u. ds. J v d Linden, Leusden, Ger 19 00 u ds J J. Kooman, Ger./ Herv RKK za 19 00 uur, zo 8.00 u 9.30 u Hoogmis, 11.00 u 18 30 u.: Lof LEUSDEN/ZUID N H K. Dorpskerk 10 00 u.. ds. J Weernekers, Herv 18.30 u ds. P. Bouw, Ede, Herv. (G.B RKK Huize DonBosco za 19 15 u. zo 10.00 u Hoogmis, 11 30 u LEUSDEN - Woensdag 10 november gal notaris Van Daatselaar een lezing voor de KPO-leden met echtgenoot en verdere belangstellenden De Johannes- hoeve was gevuld met +75 mensen. Voor een zeer aandachtig gehoor sprak hij over familierecht, testamenten, aan koop van huizen en verder over alles wat een mens in zijn leven met de no taris te maken kan hebben. Na de pauze werd er een groot aantal vragen aan de notaris voorgelegd, die hij op zeer duidelijke wijze beantwoordde. Om half elf sloot de voorzitter de ver gadering, waarna iedereen zeer vol daan naar huis ging van de lampjes is daarom een nuttige zaak Ookdeaanschal van reflecterende pedalen betekenen een verhoging van eigen en andermans veiligheid Met het oog op de schoolgaande jeugd organiseert de Leusdense al- deling van Veilig Verkeer Nederland tussen 22 november en begin december een aktie. waarbij op een aantal scholen de fietsen van de kinderen worden ge controleerd op verlichting, remmen en bel. Tijdens deze aktie zullen ook stickers worden uitgereikt Ik maakte dit keer zelf koekjes en ze waren niet alleen erg lek ker, maar ook veel goedkoper dan bij d.e banketbakker. U hebt nodig: 145 gr. boter, 120 gr. basterdsuiker (wit); 200 gr bloem, 1 eiwit; vanille of citroen essence De boter goed tot room roeren en de gezeefde basterdsuiker, en eventueel de vanille, of citroen essence, toevoegen Het eiwit erbij doen en dan alles tot een gelijkmatige massa roeren. Dan de bloem er door roeren Doe nu de massa in een met water omge- spoeld spuitzak en spuit zeopeen ingeboterd bakblik in de vorm van sprits. Bak ze met voor namelijk onderwarmte in een ma tig warme oven gaar f± 20 min De koekjes na het bakken direct van de plaat afnemen en vlak neerleggen om af te koelen. Eet smakelijk Japieja LEUSDEN - Op zaterdag 20 en zondag 21 november a s organiseert de afde ling Leusden van de Zonnebloem weder om een FANCY FAIR in Ontmoetings centrum de Jolia lines hoeve aan de Ha- mersveldseweg, alhier Van de op brengst zal men weer instaat zijn nieu we materialen aan te schaffen ten be hoeve van de tiandwerkclub voor be jaarden Alle tot nu toe vervaardigde werk stukken zullen op de Fancy Fair wor den tentoongesteld en verkocht, terwijl tevens aantrekkelijke prijzen, zoals jopper, filmcamera, fiets, gehaakte, gehaakt sprei enz enz verloot en di verse attrakties gehouden zullen wop- den Met het oog op de komende Sint rekent de Zonnebloem-afdeling op een warme belangstelling U bent van har'e welkom op zaterdag 20 november van 15.00- 22.00 uur en zondag 21 november van 8 30-17 00 uur LEUSDEN - Zondagavond 21 novem ber zal er om 19.00 uur een speciale Herv./Ger avonddienst worden gehou den in de Marcuskerk te Leusden De dienst zal worden geleid door ds J. J Kooman, die samen met een aan tal gemeenteleden wil proberen om iets te vertellen over de zin van nieuwe levensstijl" vanuit de kerk. Mis schien is juist deze avond, wanneer het kerkt-iijk jaar wordt algesloten'en een heel nieuw jaar begint, een goede start om over „nieuwe levensstijl' te spreken en te denken Na allee; \.ui de dienst zal ergelegen- neid zijn om onder het genot van een kop koflie na te praten over de ver schillende aspekten welke tijdens deze dienst ongetwijleld naar voren zullen komen. 1

Leusder Krant | 1976 | | pagina 11