6-0 voor hockeydames I Gelijkspel en verlies voor Impala volleybal Stroe - SPORT Bril bij ASV-R0DA Roda (zat.) 2-0 Opstelten Weer winst voor Pon Voorwaarts Postduiven- show in Leusden Judo-examens in Leusden leusder krant-sport DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 17l LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel het afgelopen weekeinde als een inhaal- laterdag en -zondag was bedoeld, zijn de meeste Leusdense sticks niet in de paraplubak gebleven Zaterdag 7 thuis en 3 uitwedstrijden en zondag een half dozijn ontmoetingen in Leusden en 2 buitengaats is altijd nog een respecta bel aantal. Zes van de jeugdwedstrij den nuttig en nodig op vriendschappe lijke basis gespeeld om vooral maar goed in de running te blijven. In de meeste gevallen werd tegen hoger spe lende tegenstanders gehockeyd om het meeste effect te bereiken. De daar door ook van minder belang zijnde uit slagen waren. Jongens Al - Maarn Al 2-5 Jongens BI - Culemborg B2 2-2 Jongens B2 - Doorn BI 1-4 Jongens C2 - Hoevelaken Cl 7-2 Hilversum A2 - Mesiejs Al afg. Baarn BI - Meisjes BI 7-0 De E-tjes (of mini's) speelden voor het eerst niet voor spek en bonen. Daar is de competitie begonnen, met uitsla gen, die duidelijk wezen op een se rieuze aanpak van deze zaken bij de MHCL. Hoewel 20-2 uit vier wedstrij den voor de desbetreffende beginnende sterretjes wel leuk is, vorm e.e.a. voor de trainers en begeleiders meer een dankbare beloning voor al hun moeite en zorgen. De uitslagen waren: Jongens E2 - Hilversum El 1-0 Jongens E3 - Phoenix E2 11-0 Meisjes El - Huizen El 1-1 Weesp El - Jongens El 1-7 KRAKHORST WERD SMAKHORST Voor de senioren (en oudere jeugd) werd zaterdagavond het jaarfeest ge organiseerd in de boerderij" Groot Krakhorst. Nog vóór minister Harne van Doorn de kans kreeg om de ,,tent" officieel te openen, maar dat was be slist geen bezwaar om er een hard- stikke leuk feestje te bouwen. Vanaf 19.00 uur was Groot Krakhorst Groot Smakhorst" geworden (in het nette dan wel te verstaan) In een redelijk kort tijdsbestek hebben de MHCL-ers niet minder dan 60 kilogram mosselen achter hun echte- of kunstgebit laten verdwijnen, vergezeld van de bijbeho rende hoeveelheden stokbrood en wijn. LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dagmiddag organiseerde de L.Z. P.C. de Haaien in het Leusderbad „Onder Toppers B", een uit 20 onder delen bestaande wedstrijd voor recrea tieve zwemmers en zwemsters van de A.Z. 6i P C. te Amersfoort, Laga uit Zeist, het Leersumse Larsheim, de Tielse Zwemclub '70 en de Leusdense Haaien. Een totaal beeld omtrent „On der Toppers" is nog niet te verkrijgen, omdat dit soort eveneme iten op meer dere plaatsen tegelijk werden gehouden, maar van de Leusdense editie kan wor den gezegd, dat het een bijzonder ge slaagde en vlot georganiseerde onder neming is geworden met heel wat suc cessen, vooral op individueel gebied, van de Haaien Veel persoonlijke tij den (of records, als u wilt) werden verbeterd Hier en daar zelfs opmer kelijk goed. Op het openingsnummer, de 25 m. rugslag (met tussen haakjes de tot dan toe beste tijden), kwamen bij de meisjes 0/8 Erica Exterkate met 23,2 (23,7), Gonda de Kruif met 25,3 (25,9) en Ester Hulst met 30,3 (32,3) al di rect leuk voor de dag. Bij de jongens *aren Gert Stein in 26,2 (28,2) en Do nald Flemming in 26,7 (29,6) wel zeer goed op dreef. De 25 m. schoolslag voor meisjes 0/10 zwom Hélène Ton- deur in 24,5 (was 24,9), maar zusje Alice bleef met 0,1 seconde in 25,5 iets boven haar beste prestatie. Mare Hulst knabbelde bij de jongens met 21.5 een volle seconde af van zijn record, doch Ernst Jan Mey had wat minder geluk met zijn 27,0 (24,8) Wisselend succes hadden Manon Kuil- boer in 42,6 (43,4), Wilma v. d Bron in 44,2 (43,6) en Ingrid Exterkate in 47.5 (46.0) bij de meisjes 0/12 op de LEUSDEN/CENTRUM - Een sim- Pele ,,kop" boven een dramatisch ver baal maar door omstandigheden waren w'j niet in de gelegenheid voor een eigen verslag van de zaterdag gespeel de wedstrijd van Stroe tegen Roda te zorgen Wij geven u hieronder, enigs zins ingekort, het relaas vaneenRoda- bestuurslid Enerzijds kunnen wij zijn ..verontwaardiging" over hetgeen tij dens de wedstrijd heeft plaats gevon den begrijpen en omdat wij hem per- soonhjk goed kennen, bestaat er geen ^en om aan de oprechtheid van zijn moorden te twijfelen. Anderzijds menen *ij ook de heer G J A. Lunenberg (9 jaar scheidsrechter) het woord te moeten geven, gezien de aan zijn adres Souite ernstige beschuldigingen. Hoe dan ook. een voetbalwedstrijd kan nogal eens aanleiding geven tot „verschil mening"Ter vereenvoudiging van Jei verschil (dat is tenminste de be- doeling) zullen wij de woorden van het Jodabestuurslid vooraf laten gaandoor deletters BEST. endie vande scheids rechter in kwestie door SCH. Tot goed Alleen lege borden en dito glazen, als mede gebruikt tafelbestek, bleven ach ter als zielige restanten van het won derwel verlopen mosselfestijn. Wanneer u er genoegen mee neemt, willen wij het voltallige „personeel" de zeer verdiende hulde brengen via maflresse de cuisine Barbara v. d. Akker Hoewel afkomstig uit Utrecht (naar ons weten geen uitgesproken mosselenstad) heeft zij met haar as sistentie in Groot Krakhorst even be kwaam de pollepel gezwaaid (grote klasse!) als normaliter de hockey stick als aanvoerster van Dames 2. Voor de leken onder u zij vermeld, dat dit dameselftal het enige team van heel MHCL is, dat tot nu toe inde com petitie nog geen puntje verspeeld heeft (eveneens grote klasse!). Later op de avond voelde een zekere NicoGrasvlies (of heet hij soms anders?) zich ge roepen om vanuit de hanebalken van het reeds eerder genoemde etablisse ment, namens alle aanwezigen de even eens reeds eerder genoemde „maf- tresse" van achter haar fornuis te halen en zeer „uit de hoogte" toe te spreken waarbij een waterval van com plimenten nederdaalde. Met behulp van de Country Side Jazzband uit Amers foort, waarbij hockeyer Peter Ver schoor uit Heren 3 indrukwekkend ach ter het drumstel en Hans Rombouts uit Leusden (bas) werd tot in de kleine uurtjes van zondag de verdere nacht al lerplezierigst doorgebracht. De muziek was ditmaal niet alleen hard, maar bovendien goed. Bij gebrek aan een eigen accommodatie bleek de ex-boer- derij een uitstekende gelegenheid voor het op deze wijze onderhouden van het onderlinge contact tussen de leden van de nog steeds groeiende hockey-ge- meenschap. Het inderhaast door de des betreffende gemeentelijke instantie nog aangevoerde meubilair werd spaar zaam gebruikt Er werd meer gedanst dan gezeten, hoewel het toch prettig was, dat e.e.a. aanwezig was. NA FEEST TOCH WINST Om over te gaan tot de orde van de dag zullen wij ons verder bepalen tot hockey, maar wel na de vermelding van het feit, dat ondanks (of misschien wel dankzij?) het feest de 8 senioren- 50 m. vrij. Het lukte beter bij de jon gens op dat nummer en dat ziet u uit de tijden van Harold Holst in 38,7(42,0) en van MichielHoltermanin39,2(41,9) Lonneke van Wessem verbeterde op de 50 m. rugslag bij de meisjes van 12+ haar tot nu toe beste tijd van 43,4 tot 41,7 en Nicolette v. d. Doe had pech met haar diskwalificatie. Ook lag er winst in het water voor Max van Holst Pellekaan met 40,1 (was 40,2) en Peter v. d. Veer met 48,4 (51,8). En toen waren de 0/8-jes weer aan de beurt. Gonda de Kruif was met begrip van zaken Roda verloor in Stroe de eerste wedstrijd vande hui dige competitie en bleef desondanks met 13 punten uit 9 wedstrijden aan het hoofd van de rangschikking, terwijl "Stroe met 12 uit 9 thans op de 2e plaats staat BEST: Dat voetbal een vreemde sport kan zijn heeft Roda in Stroe ondervon den en daarvoor was scheidsrechter G. J A Lunenburg uit Baarn de schul dige. Uit een vorige door hem geleide wedstrijd (Roda-SVP dd. 2 oktober j 1wisten de spelers van Roda, dat men met een moeilijke man te doen zou kunnen krijgen Zij waren hier omtrent uitdrukkelijk gewaarschuwd Stroe begon de wedstrijd met een ge weldig offensief, dat al snel in de openingstreffer resulteerde (1-0). Stroe bleef drukken en na een paar ondui delijke beslissingen van de scheids rechter was het in de 8e minuut (SCH ip ongeveer de 30e minuut) de Roda- keeper B Buunk, die een goede diep tepass van Stroe onderschepte, waarbij Buunk op de grond viel. Een mee naar wedstrijden zeer positief zijn verlopen met 5x een zege, 2x gelijk en lx ver lies. Aangezien dat laatste voor de re kening van de „blijmakers" kwam, was dat negatieve resultaat van Heren 4 in feite toch positief. De uitslagen waren. Dames 1 - Doorn 1 6-0 Dames 2 - Schaerweyde 6 2-0 Dames 3 - Kampong 9 2-0 Heren 2 - Soest 3 6-1 Heren 4 - Vianen 1 0-0 Heren 5 - Maarn 3 0-1 Ede 1 - Heren 1 2-3 Phoenix 2 - Heren 3 1-1 Met wat korte karakteristiekjes ver volgen wij de hockey-rubriek. In een redelijke wedstrijd won het duidelijk sterkere Dames 1 met ruim verschil en 3 doelpunten in iedere helft. Marion Roggenkamp opende de score, gevolgd door twee treffers van Joyce van Zand- voort vóór de rust en evenveel daar na. Het halve dozijn werd volgemaakt door „good old" invalster HermaGer- ber. Vermeldenswaard was ook het bijzonder goede spel van Yvonne Boom. Mosselen bakken schijnt een goede hockey-training te zijn, getuige de vier treffers van Joyce uit zeer goede voorzetten van Barbara v. d. Akker. Dames 2 heeft blijkbaar een abonne ment op de 2, die ook ditmaal het aan tal doelpunten-vóór manifesteerde. Te gen het sterke Schaerweyde toch geen slechte prestatie, hoewel moeilijk en ditmaal pas erg laat gescoord werd. Diep in de tweede helft werd het binnen 5 minuten toch nog 2-0 en al weerdoor treffers van Almita Meesters Dames 3 won in een nieuwe en goed lopende opstelling en Gelske van Aken was de ster van het veld. Ook zeer nuttig was het meedoen van José Altenburg, die weliswaar heel weinig te doen kreeg, maar twee doelpunten verwerkte. De winst werd een leuk opstekertje voor de ploeg, die a.s. zondag weer de „grote waarheid" tegen Barneveld 1 tegemoet gaat! De uitslag van Heren 2 spreekt voor zich. In de eerste helft liep Leusden gemakkelijk uit tot 4-0. Na de rust ging het met 2-1 wel anders, maar in totaal (en dat hoort zo bij hockey) bleef Heren 2 met 6-1 de baas over Soest Niet onvermeld mag blijven, dat de Leusdense doelman HansStuur- 26,0 (27,7) de snelste van de Haaien en de tijden van Erica Exterkate met 27,4 (26,6) en Esther Hulst met 29,7 (31,1) lagen op de 25 m. schoolslag daar kort bij in de buurt Donald Flem ming bracht zijn tijd op dat nummer terug van 26,6 tot 25,3 en Gert Stein verspeelde een halve seconde van 28,1 naar 28,6 en dat is iets, wat een ander ook kan overkomen Op de 25 m vrij voor meisjes 0/10 verbeterde José v. d Hurk haar tot nu toe beste tijd met maar liefst 2 seconden (van 19,5 tot 17,5) waardoor zij op dit nummer voren gekomen speler van Stroe strui kelde daarbij over Buunk, waarna de scheidsrechter de bal op de penalty stip legde Grote consternatie bij Roda. SCH. De weer overeind gekomen kee per liet een Stroe-speler over zijn hoog in de richting van de tegenspeler uit gestoken been in het strafschopgebied struikelen, met als resultaat: een dui delijke strafschop BEST. Hoe aanvoer der R. van Ooyen ook protesteerde, het hielp niet. Hierbij liep F deSmalen tegen een officiële waarschuwing aan, wegens het gooien van een kluitje zand in de richting van de speler, die de strafschop zou nemen. SCH.: De stral- schop was duidelijk en even duidelijk nam ik waar, dat de bewuste speler de genoemde handeling bedreef Als reden van de waarschuwing gaf ik spelbederf op, met als toevoeging, de aard van het geval BEST.. Na het fluitsignaal van de scheidsrechter werd de strafschop genomen, maar met een geweldige safe wist Buunk de bal te houden. Tot ieders verwondering moest de strafschop overgenomen worden, een speler van man twee strafballen onschadelijk wist te maken en zoiets wil nog wel eens niet lukken Vrijwel de gehele voor hoede had haar aandeel in het schutters- festijn Heren 4 haalde knap het eind van de wedstrijd met de beginstand. Dit jeugdige elftal wordt steeds meer een hechte eenheid en speelde enthousiast en niet slecht tegen Vianen 1, waarin toch wel een aantal spelers rond liepen, die al wat langer een stick in hun handen hebben gehad Heren 5 be staat niet bepaald uit uitgesproken li monade-drinkers en was vrijwel com pleet oo het zaterdagse feest, met naar ons ter orf is gekomen, elders nog een klein afzakkertje toe. Te veelgevraagd is om dan ook nog te winnen. Intussen blijkt wel, dat de „semi-vetjes" be slist nog geen blijmaker-af zijn. Ze ker niet nu Maarn 3 voor het eerst een wedstrijd heeft gewonnen Heren 1 speelde in en tegen Ede met twee in vallers Alrich Parson en Ronals Vas- tenburg (zijn tweede wedstrijd van zon- Wessel en Wil Peters uitstekend Ineen spannende wedstrijd, met Ede in het begin wel iets sterker, werd met 1-0 gerust. Na de hervatting kwam de thuis club zelfs op 2-0, maar het plei voor het moreel van Leusden, dat Heren 1 daarna volledig kon terugkomen. Uit een strafbal van Coen Slagt, een straf- corner van Jan v. d. Akker en nog maals een strafbal van Coen kwam Leusden toch wel verdiend op 2-3 en bleef daarmee volop in de running. Vooral in de eerste helft heeft Wilmad Kuiper in het Leusdense doel de gas ten voor een grotere achterstand kun nen behoeden. Een groot deel van de MHCL-zege kwam voor rekening van het middenveld en met name van Theo Pouw en Hans van Eek Tenslotte speel de Heren 3 in Zeist tegen Phoenic. waar verzuimd werd in het begin van de strijd een ruime voorsprong te nemen, waar alle kansen toe waren Zoals dat dikwijls geschiedt, was voor Phoenix één uitval voldoende om op 1-0 te ko men bij de rust. In de tweede helft werd het met heel veel moeite en pijn 1-1 door Frank Mestroom en dat het daarbij bleef is wel waar, maar be slist tegen alle verhoudingen in. PROGRAMMA A.S. WEEKEINDE Op zaterdag vanaf 12.00 uur diverse jeugdwedstrijden en zondag, met enig voorbehoud voor de aanvangstijden: 11 00 uur: Dames 2 - USHC 3 11.00 uur; Heren 5 - Gooische 12 12.30 uur: Veteranen A - Huizen B 14.00 uur: Heren 1 - Ares 1 (Vallei- kanaal) wel erg snel is geworden, maar ook Lucien Ruitenbeek bleef met haar tijd winst van 22,3 naar 20,5 leuk in de race. Ook de jongens op dieze slag en afstand lieten zich van hun beste kant zien. Met 3,5 seconde winst kwam Matthijs van Kouten van 26,1 op 22,6 en Edwin Wiersma bleek met 0,9 sec. (van 20,9 naar 20 rond) toch nog een tikkeltje sneller. De 50 m. rugslag voor meisjes 0/12 gaf echter verliezen Van 45,4 viel Ingrid Exterkate terug op 48,4 en Wil ma v d Bron bleef met 57,9(was52,5) daarbij niet achter Ook bij de jongens ging het op dit nummer niet zo best. Harold Hulst kwam nog wel van 42,9 op 42,4 maar Koos van Kooten was niet sneller dan 48,0 (44,9) Brigitte Jacobs daarentegen was op de school slag voor meisjes ouder dan 12 wel goed op dreef. Zij verbeterde haar persoonlijke beste prestatie van 44,6 tot 42,8 en in dezelfde richting, maar met wat minder verschil werd 47,8 (48,2) de beste tijd van Annemieke Heij. Dit nummer bij de jongens was de laatste individuele actie, die even wel voor Max van Holst Pellekaan met 44,6 (was 43,3) en Peter v d. Veer met 52,0 (51,7) niet bracht, wat zij er van hoopten Wat de estafet te-nummers betreft kwamen de Haaien op de 4 x 25 m. schoolslag voor jongens 0/10 na 1,43,- aan de finish en de meisjes 0/12 op de 4 x 50 m vrije slag haalden 2,56,- als tijd, maar het grootste succes boekten Lonneke van Wessem, Nicolette v d Doe, Brigitte Jacobs en Annemieke Heij in 2,27,7 op de 4 x 50 m vrij (meisjes van 12+) met hun grandioze overwinning Roda stond met een voet in het straf schopgebied. SCH De aanvoerder van Roda stond helemaal in het bewuste ge bied, ondanks dat ik de Roda-spelers daarvoor reeds gewaarschuwd had Mijn beslissing was correct volgens de spel regels. BEST.: De strafschop werd in tweede instantie niet gemistendestand kwam daarmee op 2-0. Roda kreeg steeds meer vat op het spel en in de 38e minuut werd de goed doorgebroken F. de Smalen binnen het Stroese straf schopgebied onderuit gehaald. De scheidsrechter gaf slechts een indi recte vrije schop vanaf de rand van het penaltygebied SCH Er was vóór dat incident reeds gefloten voor een andere overtreding tegen Roda Vanaf de plaats, waar dat gebeurde, gaf ik onderdaad de bedoelde indirecte vrije trap, omdat ik daar en op dat mo ment de wedstrijd had afgefloten BEST. In de tweede helft was het weer Roda (tijdens de rust nogmaals nadrukkelijk door de trainer tot kalmte gemaand), dat het heft in handen nam. In de 83e minuut werd H v Laar in Stroe's doelgebied neergelegd, maar de scheidsrechter liet gewoondoorspelen. SCH. Door de gladheid van het veld of vanwege zijn vermoeidheid is de nauwelijks door een tegenstander aan geraakte Roda-speler onderuit ge- LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde heeft weinig positieve resultaten opge leverd voor de twee top teams van de volleybalvereniging van Impala. Het meest gunstig was de uitslag 2-2 voor het eerste damesteam, dat met deze uitslag nog steeds ongeslagen bleef. De heren leden een verdiende 3-1 nederlaag tegen Dindoa uit Ermelo. Het eerste herenteam had een bij zonder slechte start tegen de jeugdige tegenstanders, die kans zagen om Im pala, dat het deze wedstrijd zonder aanvaller Albert van Kraaikamp moest doen, vanaf het allereerste spelmo ment onder druk te zetten. Impala kwam nauwelijks aan goede aanvals- acties toe, terwijl Dindoa bijzonder enthousiast te werk ging en zodoende Impala de eerste set zonder veel moeite op de knieën bracht, 5-15. In de tweede set ging het wat beter bij Impala Er werd wat beter geblok keerd en daardoor ontmoedigd zakte de aanval van de tegenpartij sterk NIJKERK - Beter laat dan nooit moeten de spelers van Pon Voorwaarts' zaalvoetbalploeg hebben gedacht, want afgelopen vrijdag werd voor de tweede maal in successie gewonnen Ditmaal - in sporthal Strijland te Nijkerk - van Walk Inn Boys. Het werd voorde Leus- denaren meer een walk over en voor hun opponenten een walk out. Pon Voor waarts opende al direct met een groot offensief, maar toch maakte Walk Inn Boys uit een beheerste counter de aanvangstreffer Door een strak schot van een achterspeler kwamende Volks wagenmensen op 1-1. De doelman van Pon Vorwaarts maakte een mooie, maar niet als zodanig door de scheids rechter geapprecieerde sliding, het geen zijn ploeg op een vanaf de zeven- meterlijn te nemen penalty kwam te staan, die echter naast werd geschoten Walk Inn Boys was hierdoor blijkbaar wat aangeslagen en tegenover de nog drie treffers van Pon vóór de rust, stelden de Boys slechts een schot te gen de lat. Na de wisseling kwam Walk Inn Boys goed opzetten en spoedig werd het via een schuiver 4-2. Een uitbraak van de Leusdenaren over de rechterflank was de inleiding tot 5-2 en uit een „alles of niets -offensief maakten de Boys toch nog hun derde doelpunt. Verder werd niet meer ge scoord, zodat Pon Voorwaarts tevre den huiswaarts kon keren met de 5-3 overwinning. Vrijdag 19 november: 21.00 uur - Sport - instuif van Sport Real in sportzaal De Meent (Groenhouten) Zaterdag 20 november: In het Leusder bad C/D-zwemcompetitie van de Haaien. Zondag 21 november: 10.00 uur Dames- bekervoet balwedst rijd Achterveld BVC op het Kerstens Sportpark Zondag 21 november: 14.00uur: Hockey wedstrijd Leusden 1 - Ares 1 op het sportpark Valleikanaal Donderdag 25 november: 20.00 uur Algemene vergadering LTV de Eemelaar in de Peerdestal, Hes senweg, Achterveld. Vrijdag 26 november: 20 00 uur: Twee de Roda-kaartavond in de Roda- kantine op het Buiningpark Vrijdag 26 november: 21.00 uur: Sportinstuif Sport Real in sport zaal De Meent (Groenhouten) Vrijdag 26 november: 20.00 uur: Ope ning van de postduivententoonstel- ling PV Leusden in de Til. Zaterdag 27 november: Van 10.00- 15 00 uur: Postduivententoonstel- ling PV Leusden in de Til. Zaterdag 27november: 14 30uur Voet balwedstrijd Roda - FZO op het BB-park. Zondag 28 november: 14.30 uur: Voet balwedstrijd Roda - Baarn op het BB-park gaan Beslist geen reden voor een strafschop BEST De wedstrijd ein digde in 2-0 voor Stroe. Of de thuis club met de zege echt blij is geweest, weet ik niet, maar na afloop van de wedstrijd kwam een bestuurslid van Stroe met een kratje pils de Roda- kleedkamer binnen, metde verontschul digende woorden, dat hij er ook niets aan kon doen SCH Ik was voor het eerst van mijn leven in Stroe en ken de gewoontes van die club niet Wat men na de wedstrijd doet. gaat mij trouwens niets aan Ons commentaar: Op de houding van Stroe is niets aan te merken. Ook niet op het pilsje NA de wedstrijd. De scheidsrechter was o zeer posi tief in zijn verklaringen, toen wij hem hier maandag naar vroegen Wij hebben ook nog steeds geen redenen om de woorden van het desbetreffende be stuurslid in twijfel te trekken Zou een gesprekje van de bewuste Roda-man met de heer Lunenburg niet verhel derend kunnen werken Wie weet fluft hij t.z.t nog eens een wedstrijd van Roda. Of is het bovenstaande toch eer der een typisch klusje voor Henri Kissinger terug Omdat Impala goed doorging kon de tweede set in Leusdense handen blijven en waren alle mogelijkheden voor een goede afloop van de wed strijd nog aanwezig. In de derde set groeide het spel van de Ermelose tegenstanders met de minuut, vooral het blokkeren van Din doa was erg goed verzorgd en doordat Impala bleef volharden in een vrij stereotiep aanval spat roon, zonder va riatie aan te brengen in aanvalskracht een smashrichting kon Diadoa opnieuw de Leusdenaren een setnederlaag toe brengen, 15-8. De derde set leek aanvankelijk een snelle beslissing in het voordeel van Impala op te leveren, zodat uiteinde lijk toch nog een gelijkspel veroverd zou kunnen worden Tot 8-0 liep de score op in het voordeel van de Leus denaren Toen echter begon Dindoa terug te komen. Bijzonder enthousiast bleven de Ermeloérs door gaan met steeds meer van deze achterstand af te knabbelen, waarbij de time-outs van coach Henk Hoogerwaard te weinig het gewenste effect op leverden en waarbij door het gebrek aan voldoende aanvallende wisselspelers ook dit wa pen niet in de strijd geworpen kon worden. Impala zag geen kans om met doordacht aanvalsspel het blok van Dindoa te slopen en daar het achter veld van de Leusdenaren nog steeds te traag reageerde op de goed inge slagen smashes van de tegenstanders was het duidelijk dat Impala de op mars van Dindoa niet kon weerstaan en zo deze set met 15-10 moest af geven en daarmee ook het eindresul taat met 3-1 aan Dndoa moest laten, hetgeen de spelers van deze ploeg vreugdevol incasseerden Impala krijgt a s donderdag de kans om deze nederlaag te doen vergeten en wel in de uitwedstrijd tegen SVV in Soest, een wedstrijd die donderdag, 18 november gespeeld wordt in de ANKEVEEN - Ondanks het feit. dat bij ASV-Rodsuniet werd gescoord is de wedstrijd toch spannend verlopen en vergeleken met ASV-Domstad (5-2) en ASV-FAK (6-3) heeft Roda het er beslist niet slecht afgebracht. Zonder de uit vorme zijnde Bertus Schoonder- beek en de nog steeds geblesseerde Gert Osnabrugge leek de reis naar Ankeveen voor de Leusdenaren een hopeloze opgave. Invaller-doelman Roel Tijmensen heeft zich goed geweerd en mede door de grote inzet van Roda bleven de rood zwarten van tegendoelpunten gespaard, wat ASV ook probeerde, want ook de Ankeveenders zaten zeker niet stil 0-0 was de begin-, de rust en de eind stand en dat betekende toch weer een winstpunt voor Roda. SCHUTTERSFEEST BIJ C3 Vanwege het slechte weer werd de wedstrijd Roda C3 - Quick C4 op één van de noodvelden gespeeld, hetgeen voor de zwak beginnende, maar zich uitstekend herstellende roodzwartjes geen bezwaar bleek Met aanvallend spel kwam C3 al snel op een beslis sende 3-0 voorsprong. Via een hands bal van Roda kwam Quick nog tot 3-1 terug Dit was tevens de ruststand Ook in de tweede helft demonstreerde Roda goed aanvallend voetbal, waarvan de roodzwarte spits handig profiteerde en er werd dan ook lustig op los ge scoord Met de 7 treffers uit de tweede periode kwam de eindstand op 10-1 voor Roda, waarbij vijfmaal gescoord werd door de spits en de tegenstander duidelijk kansloos werd gelaten. LEUSDEN/CENTRUM - De bij de Nederlandse Bond van Zaterdag vliegers aangesloten Postduivenhou- dersverenging Leusden staat voor het belangrijkste evenement van het win terseizoen. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 november a s wordt in „de Til" een grote postduivententoonstellingge houden Wanneer de wethouder van sportzaken G. van Woudenberg daartoe de gelegenheid heeft, zal hij op 26 november te 20 00 uur de duivenshow openen Zoals het er nu uitziet zullen op de tentoonstelling van de uit 32 leden bestaande P.V Leusden tussen de 240 en 250 oudere en jonge duiven te zien zijn, waaronder de „gevleugelde brie venbestellers" van de heer G. Dieters, clubkampioen 1976 van de organiseren de vereniging Een kleine afdeling van te koop zijnde duiven, alsmede een stand waar allerlei inlichtingen omtrent de postduivensport zijn te verkrijgen, completeren de expostitie Ter be strijding van de onkosten wordt ook nog een loterijtje gehouden Op vrijdag 26 november is de tentoonstelling ge opend van 20.00 tot 23.00 uur en op zaterdag 27 november van 10.00 tot 15 00 uur sjx>rthal te Soest en welke wedstrijd om acht uur 's avonds begint. De dames van Impala gingen zater dagmiddag tegen VIOS 2 bijzonder goed uit de startblokken Goed serverend en goed spelend zagen ze kans om de tegenstandsters in de eerste set met 15-10 te doen capituleren In de twee de set liep het echter wat minder soe pel Vooral omdat diverse Impala speelsters nog al wat moeite hadden met de hard geslagen en goed ge plaatste service van VIOS keek Impala al snel tegen een achterstand aan, die tot 11-3 opliep Nadien wist Impala nog wel terug te komen, maar een set- overwinning zat er echter niet in, met 15-8 wist VIOS z'n slag te slaan en de setoverwinning te pakken De derde set leverde een precies omgekeerd beeld op. Nu was het Impala dat mid dels een uitstekende service van met name Betty Klave en Roos van de Doe VIOS snel en duidelijk tot overgave dwong. Met maar liefst 15-6 wist Impala nu te winnen, hetgeen een goed uitgangspunt betekende voor de vierde en beslissende set Deze set leverde een byzonder boeiend kijkspel op Na een aanvan kelijke achterstand, wist Impala, aan gemoedigd door een vrij groot aantal supporters deze achterstand in te lopen Hierna ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd met lange ral ly's, waarbij het opviel dat Impala het door trainer Hoogerwaard inge voerde systeem goed uitvoerde. In de loop van de strijd bleek de jeugdige VlOS-ploeg echter over wat meer door zettingsvermogen te beschikken, het geen Impala een achterstand oplever de Via 12-10 en 13-11 wist VIOS de set te winnen en een gelijkspel in de wacht te slepen. Voor Impala wacht a s. donderdag om 20 00 uur de wedstrijd tegen Hellas in Nunspeet, een wedstrijd, waarin Impala alle kans heeft om weer een overwinning te behalen LEUSDEN/CENTRUM - Op 15 eo 16 november zijn en op 20 november a s. worden op drie middagen examens ge: houden voor de Leusdense jeugdjudo-» ka's in de gymzaal aan de Asschatter-l weg te Leusden-Centrum Examinatoren zijn de heren R. Hul- fenreuter en J Dotinga, terwijl de heer J Blom als gecommiteerde van sportschool Boersma optreedt. Voor belangstellenden is de toegang gratis!'! ZEIST - De op het KNVB-centrum te Zeist plaats gehad hebbende zaal voetbaltopper F C Opstelten-Soester- berg, bijgewoond door nogal wat Leus-; dense supporters, is voor onze plaats genoten op een grote teleurstelling uitgelopen Soesterberg bleek inder-f daad een zeer sterke tegenpartij, dié in de „vorm van de dag" verkeerde en niet te klagen had over geluk D^ Opstelters daarentegen leken ons wat mat en vanaf het begin van de wedï strijd gelhtimideerd Zo kon het ge-* beuren, dat een weliswaar nog gelijM opgaande strijd ontstond, maar Soes-; terberg was net iets feller en sneller en bracht binnen 10 minuten de stand op 0-2 FCO-topscorer Charles Krijgsmaö deed Cé Leusdense hoop weer opleven door kort daarna met een nard en laag schot voor 1-2 te zorgen, maar toen was reeds duidelijk dat de Soes- terbergers individueel en als ploeg wat beter en doeltreffender waren, waardoor de Leusdense witjes nog in grote moeilijkheden zouden komen Dit werd vc?or de rust al tot uitdrukking gebracht met twee Soesterberger tref fers, zodat van speelhelft werd ge wisseld met de toen al uitzichtlozp stand van 1 -4 Toch gaf FCO de strijd nog niet op en door zeer fel in de aanval te gatin, gokte de Leusdenaren op alles ofniet^. Het werd niets, omdat aan Leusdense zijde een aantal kansen onbenut ble}- ven. terwijl anderzijds Soesterberg een zeer goed gebruik maakte van bliksemsnel uitgevoerde tegenaanval! len en daarbij het geluk der sterken op haar hand had Ondanks krampachtig verweer van de FCO-ers voerde Soesterberg de score regelmatig o(> totdat de veelzeggende eindstand van 1-9 op het scorebord prijkte To troost van de „architecten" moge gel den, dat Soesterberg al voor de aan vang van do strijd aan de top van d angschikking stond F C. Opstelte weet nu ook. wat een nederlaag is Laat ons hopen, dat het lesje een sti mulans wordt om des te feller doo te gaan in de volgende wedstrijden- „Onder toppers B" met Haaien-successen - Beeld van de wedstrijden van de Haaien.

Leusder Krant | 1976 | | pagina 17